Василевич Володимир Леонардович
директор Миргородської гімназії №7

LinkLinkYouTubeFacebookInstagram

Вітаю Вас на нашому сайті-супроводі який створили ми всі разом! 
Нам подобається працювати в команді й співпрацювати!  Командна робота дає спільний результат, а матеріали цього сайту стануть у пригоді.
Тема: "Застосування теорії множинного інтелекту. Приклади застосування множинного інтелекту"

Інноваційну спрямованість педагогічної діяльності зумовлюють соціально-економічні перетворення, які вимагають відповідного оновлення освітньої політики, прагнення вчителів до освоєння та застосування педагогічних новинок.

Наші вчителі - команда висококваліфікованих спеціалістів у яких не згасає бажання постійно розвиватись та рухатись вперед. 

Особливістю роботи школи в нових умовах є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить школу конкурентоспроможною на ринку освітніх послуг. 

Інновації, як відомо – це певні нововведення в певній конкретній галузі науки, а інновація педагогічна – це процес становлення, поширення й використання нових засобів, методів і форм (нововведень) для розвитку тих педагогічних проблем, які досі розв’язували по-іншому. 

Організація навчального процесу шляхом залучення теорії множинного інтелекту вимагає дотримання чітких вимог до вибору методів, прийомів, засобів та форм навчання. 

Сучасний вчитель, враховуючи вимоги індивідуалізації і диференціації навчання, повинен уміти працювати одночасно з різними учнями (з різним рівнем знань, різним складом розуму, різним ставленням до навчання), вибудувавши особливу лінію навчання для конкретного учня з урахуванням особливостей його інтелектуальних здібностей

Застосування теорії множинного інтелекту у ході навчання ґрунтується на врахуванні різноманіття індивідуальних психологічних відмінностей учнів та створенні відповідних шляхів для їх актуалізації в умовах навчально-пізнавальної діяльності. Беручи за основу той факт, що теорія множинного інтелекту загалом дає точний опис відмінностей у здібностях людей, можна припустити, що деякі учні можуть легше, ніж інші, навчатися завдяки стимулюванню та підкріпленню домінуючих видів їх здібностей.

Внутрішньоособистісний тип інтелекту 

Ця робота полягає в самостійному опрацюванні учнями друкованого тексту, що дає їм змогу глибоко осмислити навчальний матеріал, закріпити його, виявити самостійність у навчанні.  Завдання. Знайти в підручнику відповідь на запитання.

Візуально-просторовий тип інтелекту 

Діти, що володіють таким інтелектом, мають таланти в малюванні, ліпленні й інших подібних заняттях. Вони добре визначають розміри об'єктів і можуть в деталях відтворювати минулі події. Вони також схильні висловлювати свої думки й почуття у візуальній формі.  (Малювання)

Візуально-просторовий тип інтелекту 

Підкувати презентацію на задану тему ("Амфібії") і виступити. розкрити особливості будови амфібій у зв'язку з середовищем життя; ознайомити з різноманітністю земноводних тварин, показати їхню роль у природі та в житті людини; виховувати бережливе ставлення до природи в цілому, а до тварин – зокрема; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, уміння працювати з текстом 

Природничий тип інтелекту

Висадка  ялинок.  Це сприяє усвідомленню учнями потреби захисту зелених насаджень; вчити дітей самоорганізовуватися, планувати свої дії, узагальнювати результати роботи; вчити працювати в групах, виховувати прагнення берегти дерева, зокрема, ялинки 

Природничий тип інтелекту 

Виготовлення підставки для посуду  Трудове навчання допомагає випускникам шкіл у професійному самовизначенні і ставленні, сприяло формуванню працелюбності та розвитку творчих здібностей. 

Природничий тип інтелекту 

Витинанка. Ознайомити учнів з витинанкою та її видами, навчити прийомів складання і вирізування витинанок; удосконалювати навички роботи з папером, розвивати конструктивні здібності, уяву, фантазію; виховувати інтерес до українського декоративно-прикладного мистецтва 

Природничий тип інтелекту 

Дослідження території урочища "Мельників ліс"  Мета - набуття учнями досвіду дослідницької роботи, стимулюванні розвитку інтелектуальних здібностей, умінь і творчого потенціалу. Потрібно сформувати у школярів стійкий пізнавальний інтерес, дати знання і вміння дослідницьких методів навчання