Глушко Лариса Володимирівна
вчитель технологій, української мови та літератури, зарубіжної літератури

LinkLinkYouTubeFacebookInstagram

Теорія множинного інтелекту підтверджує те, з чим педагоги мають справу щодня: люди можуть мислити та навчатися різними способами

Візуально-просторовий тип інтелекту

Що більше творчості на уроках, то краще діти засвоюватимуть матеріал. Діти, у яких домінує візуально-просторовий тип інтелекту, пригадують інформацію за допомогою образів, люблять роздивлятись зображення, залюбки створюють або прикрашають різні речі. П’ятикласники  отримали свободу використовувати різні матеріали та оздоблення для своїх творчих проявів у виготовленні м’якої пласкої іграшки.

Завдання. Учням пропонується виготовити пласку м’яку іграшку, використовуючи різноманітні матеріали та оздоблення  https://photos.app.goo.gl/QzCsNfSxABQR7ig69 

Тілесно-кінестетичний тип інтелекту

Це означає, що діти краще сприймають інформацію на дотик. Найцікавіше кінестетикам ліплення та моделювання, конструювання, створення предметів з різних матеріалів. А ми виготовили браслет у техніці макраме.

Завдання. Учні виготвляють браслет у техніці макраме https://photos.app.goo.gl/Rdq3GpMQwEJtNxo49 

Міжособистісний тип інтелекту

Школярі з міжособистісним типом інтелекту не втрачають жодної можливості для спілкування та радіють роботі в групах: опрацьовують новий матеріал, з’ясовують думку однокласника чи однокласниці, пояснюють матеріал сусіду по парті, працюють у парах. Деякі учні швидше засвоїли техніку «айріс-фолдінг» для створення листівки і поділилися своїми знаннями і практичними навичками з іншими. 

Учні 5 класу виготовили листівки у техніці айріс-фолдінг https://photos.app.goo.gl/LPC74ZYtaLyNu4Nz5 

Внутрішньоособистісний тип інтелекту

Внутрішньоособистісний інтелект потрібно розвивати абсолютно всім! Варто зосередити дитину на задумі, скласти список кроків, щоб її досягти, перетворити ці кроки у реальні досягнення. Під час етапу «Захисту проєкту» учні висловлюють власні думки,  аргументують їх, описують враження від вивченого матеріалу і виготовленого виробу, а також можуть оцінити свою роботу по 5-бальній, 12-бальній, 100-бальній шкалі. 

Учні виготовили рамку для фото і самостійно оцінили свою роботу https://photos.app.goo.gl/GngEeB84HYU8oxq57 

Природничий тип інтелекту

Природничий тип інтелекту допомагає дітям краще розібратися у природничих науках. Вони із задоволенням роблять декор із квітів, сухого гілля, листя. Під час опанування теми «Вирощування рослин та догляд за ними» вони добирають квіти з урахуванням їх виду та призначення, клімату, пори року. Вивчаючи тему «Турбота про власний побут, задоволення власних потреб і потреб інших осіб» діти визначають корисні страви для себе та оточуючих. Природничий тип інтелекту стає у нагоді для розвитку екологічної компетентності.  Згідно з модулем «Ефективне використання техніки і матеріалів без заподіяння шкоди навколишньому середовищу», намагаються  розв’язати екологічні проблеми, виготовляючи вироби із вживаних речей, даруючи їм «друге життя».   

Учні виготовили органайзер для шкільного приладдя із бляшанок, картонних коробок, скляних чи пластикових пляшок

Логіко-математичний тип інтелекту

Школярі з логіко-математичним типом інтелекту з легкістю знаходять причинно-наслідкові зв’язки, прогнозують відповіді, люблять систематизувати та групувати інформацію. Наприклад, у цьому допоможуть такі завдання: складання послідовності виготовлення виробу, визначення необхідної кількості матеріалів для його виготовлення, складання бюджету, обчислення орієнтовних витрат, а ще креслення і розмічання деталей. Окрім відповідальності, ця практика тренує логіко-математичне мислення.

https://photos.google.com/share/AF1QipMMmtjvNDxPN-JvR5kTuDCpvOzBoioBT6fV6i4FuIfpL8R2WPJw0jcB_gQwL9vtGw?key=QkFKU296ODNMdTBPUWgzeW9fNkxCeVRrR080WDFn 

Панно в стилі "осіе". Учні самостійно розмічають, креслять, виготовляють деталі, а також підраховують витрати на виготовлення панно.