6 клас

 ІІ семестр

Урок 31. Урок-практикум.

Визначення абсолютної і відносної вологості повітря Прилади для вимірювання вологості повітря. 

пр 4.docx

Д/з: вивч.§28, повт.§1

Урок 32. Хто живе у хмарах. Опади. Види опадів. Вимірювання опадів. Значення опадів. 

скласти табл.Види атм.опадів.docx

Д/з: вивч.§30, завд.стор.134, повт.§2

Урок 33. Урок-практикум Побудова діаграми кількості опадів. Діаграма. 

пр 5.docx

Д/з: вивч.§31, завд.стор.134-135 (усно).Поясніть, чому досить нелегко скласти точний прогноз погоди на кілька тижнів уперед, повт.§3

Урок 34. Як розподіляється тепло на поверхні Землі

Куляста форма Землі і розподіл тепла на її поверхні та в тропосфері.

Теплові пояси. Погода. 

скласти табл.Теплові пояси.docx

Д/з: вивч.§32, завд.стор.139, вправа на сайті https://learningapps.org, повт.§4

Урок 35.Чому на Землі різний клімат

Клімат. Кліматотвірні чинники. Основні кліматичні показники. Типи клімату. Кліматичні пояси. Кліматична карта світу, України. 

Д/з: вивч.§33, завд№8 стор.144 (№2-на контурній карті), повт.§5

Урок 36. Урок-практикум Клімат своєї місцевості

Клімат своєї місцевості. Ресурси атмосфери. 

Д/з: вивч.§34, завд.стор.145, повт.§6

Урок 37. Які атмосферні явища є несприятливими.

Небезпечні метеорологічні явища.  Рідкісні атмосферні явища. 

Д/з: вивч.§35, завд.стор.150, повт.§7

Урок 38. Який взаємозв’язок між людиною і атмосферою

Джерела та наслідки забруднення атмосфери. Атмосфера і здоров’я людини. 

Д/з: вивч.§36, стор.154, повт.§8

Урок 39. Узагальнення і систематизація знань з теми  «Атмосфера» 

Діагностична робота №3 

Д/з: повт.§23-36, завд.стор.155, повт.§9

Розділ ІІІ. ОБОЛОНКИ ЗЕМЛІ. Тема 3. Гідросфера 

Очікувані результати навчання 

розуміє зміст понять «гідросфера», «море», «затока», «протока», «солоність океану», «річкова долина», «річкова система», «басейн річки», «вододіл», «режим річки», «озеро», «водосховище», «канал», «болото», «льодовик», «багаторічна мерзлота», «підземні води», «мінеральні води», «термальні води»; розрізняє частини Океану, види руху води в океанах, елементи річкової долини, види живлення річок, види озерних улоговин, льодовиків, підземних вод; знаходить, показує на картах і позначає на контурній карті Чорне, Азовське, Середземне моря; Керченську, Гібралтарську, Магелланову, Берингову протоки; Біскайську, Бенгальську затоки; острови Велика Британія, Гренландія, Мадагаскар, Джарилгач; півострови Скандинавський, Кримський, Аравійський, Індостан; Маріанську западину; річки Дніпро, Дунай, Ганг, Ніл, Амазонка; озера Шацькі, Каспійське, Байкал відповідно до навчального завдання; встановлює з допомогою вчителя взаємозв’язки явищ і процесів, що відбуваються в гідросфері, унаслідок взаємодії гідросфери з літосферою,; розпізнає з допомогою вчителя пізнавальну проблему щодо використання водних ресурсів, охорони водних об’єктів у запропонованій ситуації; обирає самостійно або з допомогою вчителя ідеї, способи, засоби для розв’язання життєвої проблеми щодо безпечної поведінки під час повеней, катастрофічних паводків, льодоставу й льодоходу, шторму, цунамі, перебування на березі водойми, руху болотистою місцевістю; використовує самостійно або з допомогою вчителя здобуті знання і набутий досвід для розв’язання життєвої проблеми, наводить приклади подолання наслідків стихійних явищ і процесів у гідросфері; з’ясовує і пояснює з допомогою вчителя значення знань про гідросферу в житті людини, підприємницькій діяльності; формулює з допомогою вчителя чи інших осіб очікувані результати дослідження; виявляє емоційно-ціннісне ставлення до наслідків впливу людини на гідросферу; добирає математичний апарат для розв’язання навчальних завдань. 

Види навчальної діяльності 

Дослідження: Віртуальна подорож річкою. Чому міліють криниці? Куди потрапляють стічні води? З яких водних джерел здійснюється водопостачання твого населеного пункту? Небезпечні тварини на морських пляжах світу. Моделювання: Виготовлення макета річкової системи (пластилін, папір, нитки…). Моделююча вправа з використанням фізичної карти «Будуємо греблю на річці: мета, місце, наслідки». Робота з інформацією: Віртуальна мандрівка «Глибинами океанів» (перегляд панорамних фото і відео). Жак-Ів Кусто – видатний дослідник Світового океану. Фотокросинг «Річки України і світу». Як розпізнати непрохідне болото? Яку воно несе небезпеку? Робота у групі для розв’язання проблем: «Річка надихає» (сторінками художніх творів, учнівської творчості). Обмін досвідом економії води в родині. Як рельєф впливає на напрямок і швидкість течії річок? Які зміни відбудуться на нашій планеті у випадку танення льодовиків Гренландії і Антарктиди? Чому океанічна вода замерзає при температурі нижче 00 С? Проєктна діяльність: Створення пам’ятки про правила безпечної поведінки під час повеней, катастрофічних паводків, льодоставу й льодоходу, шторму, цунамі, перебування на березі водойми, руху болотистою місцевістю (буклет, постер, флаєр, лепбук ). Практичні роботи: Позначення на контурній карті назв океанів, морів, проток, заток, островів, річок, озер. Опис водного об’єкта за картою. Визначення довжини річки користуючись масштабом і ниткою або курвіметром. Розв’язування задач: Як заощадити на воді?/Скільки коштує вода? Екскурсія: Екологічні проблеми водойм моєї місцевості. 

Урок 40.  Що таке Світовий океан

Гідросфера. Світовий океан. Острови в океані. Карта океанів.

Д/з: вивч.§37, завд.стор.162-163, повт.§10

Урок 41. Властивості вод Світового океану 

Д/з: вивч.§38, завд.стор.167, повт.§11

Урок 42. Чи рухається вода в Світовому океані Рухи води у Світовому океані.

Д/з: вивч.§39, завд.стор.172, повт.§12

Урок 43. На що багатий Світовий океан та як людина використовує ці багатства

Життя в океанах і морях. Ресурси Світового океану. Господарська діяльність людини у Світовому океані. 

Д/з: вивч.§40,  стор.176, повт.§13

Урок 44. Що ми знаємо про життя річки

Води суходолу. Річка: річкова долина, річкова система, басейн річки, вододіл. 

Д/з: вивч.§41,  стор.179-180, повт.§14

Урок 45. Чи «працюють» і «живляться» річки

Живлення, водний режим річки. Робота річок. 

Д/з: вивч.§42, завд.стор.184(усно), повт.§15

Урок 46. Як утворюється озеро

Озера, походження озерних улоговин. Солоність озер.

пр 6.docx

https://drive.google.com/file/d/1VfmahR_CV6F1hOFSGWOFSZQipYeiJF7X/view?usp=sharing

Д/з: вивч.§43, завд.стор.187, взять контурну карту, атлас, повт.§16

Урок.47 Урок-подорож Озера України 

Д/з: вивч.§44, вправи на сайті https://learningapps.org, повт.§17

Урок 48. Як утворюються болота

Болота, особливості їх утворення та поширення. 

Д/з: вивч.§45, завд.стор.193, повт.§18

Урок 49. Які водойми створила людина. Льодовики та багаторічна мерзлота – це одне й те ж? Штучні водойми і водотоки. Льодовики. Багаторічна мерзлота. 

Д/з: вивч.§46, завд.стор.197, повт.§19

Урок 50. Які особливості підземних  вод               

Підземні води, умови їх утворення і залягання в земній корі. Термальні та мінеральні води. 

Д/з: вивч.§47, завд.стор.200, вправи на сайті https://learningapps.org, повт.§20

Урок 51. Як людина взаємодіє з гідросферою

Водні ресурси. Людина і гідросфера 

Д/з: вивч.§48, завд.стор.203, повт.§21

Урок 52. Урок екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка). Екологічні проблеми водойм своєї місцевості 

Д/з: вивч.§49, завд.стор.203, повт.§22

Урок 53. Узагальнення знань з теми «Гідросфера»

Діагностична робота №4 

Д/з: повт.§37-49, завд. стор.204, повт.§23

Тема 4. Біосфера

Очікувані результати навчання 

Учень/учениця: розуміє зміст понять «біосфера», «тип ґрунту», «ареал»; використовує самостійно або з допомогою вчителя уявлення про взаємозв’язки об’єктів і явищ в біосфері для розв’язання запропонованої життєвої / навчальної проблеми; бере активну участь у комунікації, використовуючи прийоми комунікативної взаємодії; представляє самостійно або з допомогою вчителя інформацію про ґрунти своєї місцевості; характеризує з допомогою вчителя чи інших осіб властивості ґрунтів, використовуючи відповідну наукову термінологію; презентує приклади власного досвіду зі збереження тваринного, рослинного світу та ґрунтів своєї місцевості; використовує самостійно або з допомогою вчителя уявлення про взаємозв’язки об’єктів і явищ у біосфері для розв’язання запропонованої життєвої проблеми. 

Види навчальної діяльності 

Дослідження: Які біологічні ресурси використовують у господарській діяльності твого краю? Стихійні сміттєзвалища, забруднення ґрунтів своєї місцевості. Робота з інформацією: Як працювати з картою ґрунтів? «Верміферма – що це?» Робота у групі для розв’язання проблем: Як визначити тип ґрунту на дачній ділянці, та покращити його родючість? Яка роль організмів у перетворенні гірських порід у ґрунті? Яка роль організмів у регулюванні газового стану атмосфери? Чому в екосистемі важливе місце займають рослини? Проєктна діяльність: Презентація участі в акції «Посади дерево». Презентація досвіду компостування органічних відходів у домогосподарствах, шкільних їдальнях. Практичні роботи: Складання ланцюга живлення для лісі/в степу/на лузі/у водоймі своєї місцевості. Екскурсія: у краєзнавчий музей/у природу. 

Урок 54. Що об’єднує біосфера 

Д/з: вивч.§50, завд. стор.209, повт.§24

Урок 55. На які біологічні ресурси багата Земля 

Д/з: вивч.§51, завд. стор.211, повт.§25

Урок 56. Чому ґрунт називають «особливим природним тілом» 

Д/з: вивч.§26, завд. стор.216, повт.§26

Тема 5.  Природні комплекси. 

Очікувані результати навчання 

розпізнає самостійно або з допомогою вчителя ті із запропонованих проблем щодо природних комплексів, які можна розв’язати дослідницьким способом; розуміє значення співробітництва у розв’язанні навчальної проблеми; взаємодіє в групі для розв’язання навчальної проблеми; встановлює самостійно або з допомогою вчителя певні закономірності в природі, підтверджує їх самостійно дібраними прикладами; встановлює самостійно або з допомогою вчителя чи інших осіб певні закономірності в природі, підтверджує їх самостійно дібраними прикладами. 

Види навчальної діяльності 

Інтелектуальні практикуми (квест, пазл, проєкт). Складання схем взаємозв’язків у оболонках Землі: «Літосфера-атмосфера»; «Літосфера-гідросфера»; «Літосфера-біосфера»; «Атмосфера-гідросфера»; «Атмосфера-біосфера»; «Гідросфера-біосфера. Проєктна діяльність: Опис/характеристика/есе /міні-розповіді пам’ятки природи, унікального природного комплексу (ділянка лісу, заплава, водойма, гора, печера тощо). Практичні роботи: Аналіз схем кругообігу води, кисню, карбону в природі («ілюстрування прикладами схем кругообігу води, кисню, карбону в природі»). Характеристика одного з природних комплексів своєї місцевості за алгоритмом» (письмовий опис, відеоролик, фото презентація, малюнок, модель тощо). 

Урок 57. У чому проявляється різноманітність природних комплексів 

Д/з: вивч.§53, завд.стор.219, повт.§27

Урок 58. Що таке географічна оболонка 

Д/з: вивч.§54, завд. стор.223, повт.§28

Урок 59. Які бувають природні комплекси 

 Д/з: вивч.§55, завд. стор.227-228, повт.§29

Урок 60. Урок-екскурсія.

Чим цікаве природне середовище 

Д/з: вивч.§56, завд. стор.229, повт.§30

Урок 61. Як людина охороняє природне середовище 

https://drive.google.com/file/d/1J3E0B4fEp-upeCRBFFezjg5QxmIob-U9/view?usp=sharing

Д/з:вивч.§57, завд. стор.231, повт.§31

Урок 62. Урок-практикум

Дослідження взаємозв’язків у природному комплексі своєї місцевості 

пр 7.docx

Д/з: вивч.§58, завд. стор.231, повт.§32

 Тема 6 Антропосфера 

Очікувані результати навчання 

пояснює зміст поняття «антропосфера»; обирає з допомогою вчителя чи інших осіб наукове пояснення існуванню зони контакту людини з природою; взаємодіє в групі для розв’язання навчальної проблеми; створює самостійно / в групі чи з допомогою інших осіб презентації щодо впливу людини на компоненти географічної оболонки в запропонований спосіб, зокрема з використанням цифрових технологій і пристроїв; використовує наукові факти для формулювання власних суджень щодо зв’язків антропосфери з іншими оболонками Землі; оцінює взаємозв'язок людини з іншими сферами навколишнього середовища; пропонує власні заходи зі збереження природного середовища своєї місцевості. 

Види навчальної діяльності 

Робота з інформацією: Лепбук/ буклет «Світ, в якому я живу». Дослідження: Земля для людей, чи людина для Землі?»/ «Що чекає планету Земля в майбутньому? Моделювання: Створення ментальних карт «Людина і навколишнє природне середовище». Робота у групі для розв’язання проблем: Експертна оцінка стану природного середовища своєї місцевості «Еколог, біолог, географ, хімік…». Енергозбереження для мене – це… «Аукціон ідей»: «Збережемо природу планети». Екологічна акція у своїй громаді. 

Урок 63. Що таке антропосфера 

Д/з: вивч.§59,завдання  стор.235 (усно), повт.§33

Урок 64. Екологічна толока 

Д/з: повт.§50-52, повт.§34

Урок 65. Урок-екскурсія 

пр 8.docx

https://drive.google.com/file/d/1OI6ApzoRHDZ7YGdLWh0-KJei0Ndah34h/view?usp=sharing

Д/з: повт.§53-58,повт.§35

Урок 66. Урок узагальнення 

Діагностична робота № 5. 

Д/з: повт.§53-58,завдання стор.236, повт.§36

Урок 67-70. Резерв. Повторення

Д/з: повт.§59,повт.§37

Урок . Дослідження Представлення міні проекту з утилізації побутових відходів 

Дослідження 3 Розробка мініпроекту.docx

https://drive.google.com/file/d/1qcq9_nMiugBAJ7ZQsGr77F74QquoCcd7/view?usp=sharing

Д/з: повт.§38