23 грудня 2022 року

ПРОТОКОЛ № 6

засідання педагогічної ради

комунального закладу «Компаніївськтй ліцей»

Компаніївської селищної ради Кіровоградської області

від 23 грудня 2022 року

Голова – Потєхіна Н.Д.

Секретар – Шахназарова А.П.

Присутні ­­­51 педагогічний працівник.

Форма проведення – онлайн-обговорення та голосування у відеоконференції Meet.

Порядок денний

1. Про стан підвищення кваліфікації та фахової майстерності педагогічних працівників закладу у 2022 році, визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу в суб’єктів підвищення кваліфікації, які не мають ліцензії на підвищення кваліфікації.

2. Про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 році.

3. Про стан адаптації учнів 1-х класів до навчання у початковій школі.

4. Про стан адаптації учнів 5-их класів до навчання у школі ІІ ступеня.

І. СЛУХАЛИ:

заступника директора з навчальної роботи Шахназарову А.П., яка ознайомила присутніх із результатами підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 році (таблиця за покликанням https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-1FkIrb_VjgJO3xKb5NCgWJgjH096c19ku-0PpXBZko/edit?usp=sharing ) і наголосила, що усі працівники закладу виконали вимогу Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», якою затверджено Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, щодо щорічного обов’язкового підвищення кваліфікації педагогічними працівниками.

ВИСТУПИЛИ:

Педагогічні працівники закладу, які протягом листопада-грудня 2022 року підвищували кваліфікацію у суб’єктів підвищення кваліфікації, які не мають ліцензії на підвищення кваліфікації (клопотання та сертифікати додаються).

.УХВАЛИЛИ:

1. Визнати результати підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які підвищували кваліфікацію у суб’єктів підвищення кваліфікації, що не мають ліцензії на підвищення кваліфікації, у листопаді-грудні 2022 року відповідно до списку (додається).

2. Педагогічним працівникам закладу:

2.1. Неухильно дотримуватись вимог Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 року № 800.

2.2. Дотримуватись Порядку визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області, затвердженого рішенням педагогічної ради закладу (протокол від 20.11.2019 року № 3).

ІІ. СЛУХАЛИ:

заступника директора з навчальної роботи директора Потєхіну Н.Д., яка ознайомила присутніх із Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», якою затверджено Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, та звернула увагу, що результати підвищення кваліфікації у суб’єктів підвищення кваліфікації, які не мають ліцензії на підвищення кваліфікації, визнаються рішенням педагогічної ради закладу.

УХВАЛИЛИ:

1. Затвердити Орієнтовний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу у 2023 році (додається).

2. Адміністрації закладу:

2.1. Сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників.

2.2. Забезпечувати право педагогічних працівників, визначеним у частині першій цієї статті, на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації.

2.3. Надавати можливість педагогічним працівникам самостійно обирати конкретні види, форми, напрями та суб’єктів підвищення кваліфікації .

3. Педагогічним працівникам закладу:

3.1. Постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність.

3.2. Самостійно обирати конкретні види, форми, напрями та суб’єктів підвищення кваліфікації .

3.3. Підвищувати свою кваліфікацію щорічно, загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації протягом п'яти років, яка оплачується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, не може бути меншою за 150 годин, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин обов'язково повинні бути спрямовані на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами.

3.4. Щорічно, не пізніше 20 грудня, подавати адміністрації закладу пропозиції щодо підвищення кваліфікації у наступному календарному році.

ІІІ. СЛУХАЛИ:

директора Потєхіну Н.Д. про стан адаптації учнів 1-х класів до навчання у школі.

ВИСТУПИЛИ:

практичний психолог Непомяща А.О., класний керівник 1-А класу Медяник Л.А., класний керівник 1-Б класу Донець Г.В., вчитель англійської мови Галянт А.І..

УХВАЛИЛИ:

1. Визнати рівень адаптації учнів 1-х класів до навчання у початковій школі достатнім.

2. Вчителям 1-их класів:

2.1. Організовувати освітній процес з врахуванням індивідуальних особливостей учнів, приділяючи особливу увагу дітям, у яких виникають труднощі в період адап­таційного процесу.

2.2. Удосконалювати форми та методи роботи з учнями шестиріч­ного віку під час адаптаційного періоду та впродовж року відповідно до Концепції Нової української школи.

2.3. Проводити індивідуальну консультативну роботу із залученням представників соціально-психологічної служби закладу з батьками першокласни­ків, у яких процес адаптації до шкільних умов проходить складніше.

2.4. Проводити роботу зі згуртування учнів, виховання взаєморозуміння, взаємоповаги, вміння жити в колективі із залученням психолога закладу.

3. Практичному психологу закладу підібрати корекційні програми для роботи з учнями з низьким рівнем адаптації.

ІV. СЛУХАЛИ:

директора Потєхіну Н.Д. про наступність початкової та основної школи: стан, проблеми, перспективи адаптації учнів 5-х класів.

ВИСТУПИЛИ:

практичний психолог Непомяща А.О., соціальний педагог Демиденко С.В., класний керівник 5-А класу Мазуркевич Н.С., класний керівник 5-Б класу Мец І.М., вчителі-предметники Кондрашова О.І., Дишлова І.Л., Хоменко Ю.А., Галянт А.І., Головіна К.В., Придвір Н.О., заступник завідувача з навчально-виховної роботи Живанівської філії Шавловська Л.Г., класний керівник 5 класу Живанівської філії Козюк Ю.В.

УХВАЛИЛИ:

1. Адміністрації закладу:

1.1. Провести педагогічний консиліум вчителів, які викладають у 5-х класах, за результатами роботи у 2022/2023 навчальному році до 10.06.2023 року.

1.2. Спланувати попередній розподіл тижневого навантаження вчителів, які викладатимуть у 5-х класах у 2023/2024 навчальному році до 01.04.2023 року.

2. Учителям-предметникам постійно:

2.1. Здійснювати процес соціалізації 5-класників шляхом:

– гуманізації освітнього процесу, створення сприятливого морально-психологічного клімату в колективі;

– створення кожному учневі ситуації успіху, де б він міг себе реалізувати як особистість;

– підвищення потреб у вихованні дбайливого ставлення до історії, культури і традицій народу.

– корекції дитячих комплексів;

– розширення виховного простору на основі зв’язків із соціальним середовищем.

2.2. З метою психолого-педагогічного забезпечення процесу адаптації п’ятикласників до навчання у школі II ступеня час організації освітнього процесу керуватися рекомендаціями шкільного психолого-педагогічного консиліуму щодо адаптації п’ятикласників до навчання в основній школі.

2.3. Під час організації освітнього процесу брати до уваги вікові особливості учнів 5-х класів, їхніх потреб та інтересів.

2.4. Систематично формувати загальнонавчальні уміння й навички.

2.5. Дотримуватися демократичного стилю спілкування з учнями.

3. Вчителям початкової школи:

3.1. Звернути увагу на формування в учнів читацької компетентності, комунікативних компетенцій, самостійності та відповідальності за виконання учнівських обов’язків.

3.2. Проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо підготовки дітей до навчання в школі ІІ ступеня.

4. Класним керівникам 5-х класів:

4.1. Постійно здійснювати соціально-педагогічний супровід п’ятикласників і проводити бесіди, консультації з психологом з різних проблем навчання і виховання.

4.2. Впродовж 2022/2023 навчального року спільно з практичним психологом провести батьківські збори щодо актуальних проблем виховання дітей молодшого підліткового віку.

5. Практичному психологу:

5.1. Протягом 2022/2023 навчального року створити і організувати корекційну роботу з учнями, які відчувають труднощі у навчанні та спілкуванні.

5.2. Постійно проводити індивідуальне консультування вчителів, батьків і учнів з проблемних питань навчання та виховання.

5.3. Протягом 2022/2023 навчального року провести тренінги з учнями 5-их класів для зменшення емоційної напруги.

Голова педагогічної ради Н.Д.Потєхіна

Секретар А.П. Шахназарова



Результатами підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 році (таблиця за покликанням https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-1FkIrb_VjgJO3xKb5NCgWJgjH096c19ku-0PpXBZko/edit?usp=sharing )

План ПК на 2023 рік.docx
Список результатів ПК (грудень)
Про стан адаптації учнів 5 класів до навчання у базовій школі (психолог).docx
Адаптація учнів 5-А класу (довідка класного керівника).docx
Інформація психолога про результатами вивчення адаптації першокласників.docx
Стан адаптації 5 класу Живанівської філії.doc