Новини

В рамках підвищення компетентності викладача-початківця

10- 12 жовтня 2019 року викладач кафедри соціальної роботи М.Білозерова брала участь у Всеукраїнському семінарі «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в ОТГ» у м. Києві за підтримки партнерства «U-LEAD з Європою».

Метою якого було сформулювати спільне бачення щодо підготовки соціальних працівників та розуміння особливостей організації системи підтримки населення в ОТГ через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг та презентувати навчальні програми Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка для другого освітнього рівня спеціальності «Соціальна робота».

З приводу отриманої інформації на засіданні кафедри соціальної роботи викладач М. Білозерова презентувала доповідь за темою «Розвиток інтегрованих соціальних послуг. Обмін досвідом» та ознайомила науково-педагогічний склад кафедри з презентованими на семінарі навчальними програмами.

7 жовтня відбувся науково-практичний конгрес «Happy Family» у приміщенні ХНУ ім.В.М.Каразіна. Він зібрав представників Харьківськоі міської ради, благодійних фондів, громадських організацій та вчених, які спрямовують свої зусилля на дослідження питань соціальної підтримки сім`ї та формування її цінностей.

У заході прийняла участь кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи Харківської гуманітарно-падагогічної академії Ібрагім Юлія Сергіівна, яка займається питаннями підтримки сім‘і та є керівницею ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА», що має неабиякий досвід роботи з багатодітними сім’ями. Вона поділилася практичним досвідом надання громадської соціально-педагогічної підтримки сім’ям.

Захід був корисним та наповненим практичними порадами та здобутками. Приємно, що формування щасливих сімей в Україні є пріоритетним завданням організаторів та учасників конгресу.

Відомо, що для ефективного результату навчання та виховання дітей в умовах інклюзивної освіти необхідним є впровадження інноваційних, гнучких засобів індивідуального персоніфікованого підходу. Одним з таких засобів є «Картки-життєві історії» – тематичні картки, що мають яскраві зображення, привабливі для наслідування, до змісту яких покладено історії з реального досвіду дитини. За умови грамотного використання, картки забезпечують закріплення та розвиток у дітей різноманітних соціальних знань та вмінь, навчання розумінню того, як інші люди реагують на ті чи інші соціальні ситуації тощо.

Викладачки академії Ольга Рассказова, Наталя Івашура, Тетяна Гладун, Катерина Дмитренко спільно с студентками-волонтерками Кристиною Хижковою, Анастасією Висоцькою, Аленою Сенцовою, Екатериною Давидовою організували Майстер-клас з популяризації методики «Картки-соціальні історії». У майстер-класі взяли участь науковці Харківшини та педагоги-практики, психологи й соціальні працівники закладів освіти і майбутні фахівці. Захід відбувався у межах Всеукраїнській науково-практичній конференції «Створення інклюзивного простору закладу освіти в контекст розбудови суспільства рівних можливостей в Україні», що проходила 21.11.2019 р. у Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

Майстер-класи з поруляризації цієї методики проводяться викладачками і студентками щорічно у різних школах Харькова та області.


Студенти і студентки- майбутні соціальні працівники та викладки кафедри соціальної роботи у рамках щорічної Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» вирушили 28 листопада 2019 року до Центру-музею А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії (Харківська область, Дергачівський район, с. Подвірки), що б провести регіональний науково-практичний семінар

« Концепції соціального виховання та ресоціалізації дітей і молоді в історико-педагогічній спадщині та у сучасному вимірі». молоді і досвідчені вчені оприлюднили результати власних наукових розвідок, обговорили актуальні питання соціальної роботи.

В Україні поширення набуває підготовка громадських радників, які надають дієву підтримку людям, що потрапили в складні життєві обставини. Таку підготовку пройшла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ібрагім Юлія Сергіівна та долучилася до всеукраїнської спільноти.

Традиційні надавачі правової допомоги не завжди враховують особливості роботи із бідними верствами населення, вразливими соціальними групами. Невміння/небажання юристів спілкуватись із малозабезпеченими клієнтами, пошук фінансової вигоди, складні юридичні терміни – усе це є перешкодами у доступі до правосуддя. А громадські радники покликані стояти найближче до людей – спілкуватись зрозумілою мовою, розуміти проблеми, безкоштовно допомагати.

На сьогодні громадські радники допомагають вирішувати найрізноманітніші питання у своїх громадах: отримати онкохворій людині безкоштовні ліки, повернути мамі дитину, яку незаконно у неї відібрали, отримати учаснику ООС земельну ділянку, оформити довідку переселенця, коли відмовляє Управління соцзахисту, повернути присадибну ділянку, яку незаконно оформили на іншу людину та багато іншого.

Система громадських радників існує у багатьох країнах. Вони є авторитетами у своїй громаді, будучи джерелом достовірної інформації та контактів. Для цього – громадські радники постійно навчаються та посилюють свої знання. А нещодавно спільнота громадських радників об’єдналась в громадську організацію.

Розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції

Окрім наукових подій життя нашої академії сповнене культурними заходами, до яких залучаються викладачі та студенти. 22 вересня 2019 року доцент кафедри соціальної роботи Ібрагім Юлія Сергіівна залучила студентів Висоцьку Анастасію та Гафіч Єлизавету до участі у «Культурних пікніках». У співпраці з ГО "Асоціація багатодітних сімей "АММА" було організовано майстер-класи, проведено профорієнтаційну роботу з відвідувачами. Не дивлячись на похмуру та дощову погоду, захід пройшов на високому рівні та дозволив познайомитись з різними культурними та освітніми закладами.

Гендерний відкритий університет.

«15 листопада 2019 року всьоме почав роботу Гендерний відкритий університет, спільний проєкт Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Центру гендерної культури. Цьогорічний курс - «Гендерна культура та грамотність: твій крок у майбутнє».

25 осіб різної статі, віку, професій та життєвого досвіду познайомились з викладачками кафедри соціальної роботи та тренерками проєкту Ольгою Рассказовою, Юлією Чернецькою, Юліаною Дьоміною, Іриною Цибуліною, відвідали Музей жіночої та гендерної історії, обговорили гендерні проблеми, що існують в Україні, визначили негативний вплив стереотипів на життя людей. Попереду плідна, корисна та цікава робота. Наснаги слухачам й слухачкам курсу!

Завідувачка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова оприлюднила свій досвід участі у заходах з антидискримінації в освіті на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Створення інклюзивного простору закладу освіти в контекст розбудови суспільства рівних можливостей в Україні», що проходила 21.11.2019 р. у Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

24 квітня 2018 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Підготовка та професійна діяльність працівників соціальної сфери в умовах сьогодення: єднання науки та практики", присвячена святкуванню 100-річчя Національної академії наук України і століття великого українського вченого Бориса Євгеновича Патона.

Проходила на базі Центр-музею А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії.

Основні напрями роботи конференції:

1. Соціально-правовий захист, соціально-педагогічна підтримка та посередництво як напрями діяльності працівників соціальної сфери.

2. Інноваційні підходи у підготовці фахівців освітньої та соціальної сфер до роботи в умовах нових професійних викликів.

3. Теорія та досвід роботи фахівців у різних соціальних осередках.

4. Передумови зміни гендерного клімату в соціальній і освітній сферах України.

5. Практикоорієнтована підготовка фахівців освітньої та соціальної сфер у системі «вищій заклад освіти – осередки соціальної допомоги».

6. Антидискримінаційні практики соціального виховання дітей та молоді у закладах освіти.


19 квітня 2018 року студенти, викладачі та співпрацівники КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» взяли участь у тринадцятій Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця», зі збору коштів для обласних лікарень України. Спільними зусилями вдалося зібрати 1910 грн, які було переведено на спеціальний рахунок Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця».

В Україні подібна акція проводиться щорічно. Цього року зібрані кошти будуть спрямовані на придбання медичного обладнання для лікування дітей з порушеннями слуху.

Приємно відмітити, що участь у благодійних акціях стає не тільки актуальним і масштабним проявом безкорисливої допомоги, але і внутрішньою потребою кожної людини, небайдужої та чуйної до чужого болю.

Активну участь в організації та проведенні акції «Серце до серця» взяли студенти 41 сп групи факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології під керівництвом викладача кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки К.С.Волкової.


29 березня 2018 року кафедрою соціальної педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова спільно зі співорганізаторами було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Соціальне виховання: від традицій до сучасності».

Конференція зібрала понад 160 учасників, серед яких 26 докторів наук професорів; 20 завідувачів кафедр та лабораторій; 58 кандидатів наук, доцентів; 25 докторантів та аспірантів; 24 магістри соціальної педагогіки та соціального виховання.

Від КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" представницею була завідувач кафедри соціальної роботи, доктор педагогічних наук, професор Рассказова Ольга Ігорівна.

До участі в обговоренні проблем соціального виховання долучилися представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства молоді та спорту України, Інституту проблем виховання НАПН України, Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Державного інституту сімейної та молодіжної політики, більш ніж 30-ти закладів вищої освіти, практики освітньої та соціальної сфери, а також усі небайдужі до проблем соціального виховання та успішної соціалізації дітей та молоді в Україні.

Метою конференції стала консолідація науково-практичних сил дослідників, фахівців освітньої та соціальної сфери щодо пошуку спільної позиції у визначенні наукових засад соціального виховання особистості; визначення стану, тенденцій, напрямів та актуальних проблем соціального виховання дітей та молоді в сучасних умовах розвитку українського суспільства.


28 березня 2018 року в рамках тижня факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології на базі Інформаційно-соціального Центру було проведено квест толерантності до людей з вадами зору.

Люди з вадами зору оточують нас кожного дня і тут не йдется тільки про сліпих, вади зору можуть бути не значні, але люди з цими вадами часто відчувають на собі багато незручностей: у дошкільних та шкільних закладах дітей з вадами зору, які носять окуляри часто ображають, дорослі люди мають труднощі з отриманням інформації (дрібні тексти та інше). Проблема толерантного ставлення один до одного полягає на всіх рівнях її прояву, тому було вирішено провести квест, який надасть його учасникам можливість відчути на собі труднощі, з якими зіштовхуються люди з вадами зору кожного дня.

Метою квесту стало допомогти вирішувати проблеми толерантного ставлення до людей з вадами зору.


30 березня 2018 року відбувся квест "Вулицями жіночої історії", в якому взяли участь студенти і студентки та представники громадських організацій.

Метою заходу була популяризація знань про видатних Харківських жінок, які здійснили вагомий внесок у рідне місто. Завдання учасників та учасниць полягали у розповсюдженні інформації, яку вони здобували в ході проходження етапів квеста. Команда учасниць від КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" була поєднана з учасниками від наркологічного центра "Позитив" і мала назву "Ольга Чичина".

Наша команда посіла 1 місце серед ВУЗівських команд. Вітаємо преможців!

29 березня 2018 року, в рамках тижня факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, на базі кафедри соціальної роботи відбулося представлення Форум-театру міні-сценок на гендерну тематику за участі 311 сп групи.


28 березня 2018 року в академії, в рамках тижня факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, на базі Інформаційно-соціального Центру відбулася вікторина для студентів з метою поширення знань з профілактики негативних явищ серед дітей та молоді.

Учасниками вікторини стали реабілітанти з наркологічного центру соціальної адаптації "Позитив" і студенти 311 сп групи.

Перемогла дружба, а студенти та студентки отримали нові знання та гарний настрій!

Шановні колеги!

Запрошуємо долучитись до проведення

моніторингу сексистських рекламних оголошень,

що розпочався 01 березня і триватиме

до 30 квітня 2018 року

Моніторинг проходить у рамках реалізації Проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» з метою виявлення рекламних оголошень, що містять ознаки сексизму, або так званої сексистської реклами.

Запрошуємо до участі у проекті активну молодь, дослідниць і дослідників, представників та представниць студентського самоврядування, молодіжних ініціатив, громадських об’єднань, що працюють (або хочуть працювати) у сфері захисту прав людини та протидії дискримінації, прагнуть проінспектувати рекламні оголошення за ознакою сексизму і звільнити рекламні площі та ЗМІ від реклами, що дискримінує за ознакою статі та /або гендерної ідентичності.

Для участі у моніторингу запрошуємо пройти реєстрацію за посиланням: https://goo.gl/uMnMDt

Більше про проект на сайті : http://www.genderculturecentre.org/




14 лютого 2018 року за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Довіра» разом зі студентами КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології групи 311 СР провів захід «Все починається з любові» присвячений святам Дню закоханих для молоді з функціональними обмеженими можливостями


5 лютого 2018 року на базі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіада зі спеціальності «Соціальна педагогіка / Соціальна робота».

Завдання олімпіади полягає у виявленні талановитих студентів, сприянні розвитку творчого мислення, активізації наукового пошуку у вирішенні проблем у галузі соціально-педагогічної діяльності, а також передбачає встановлення здатності до осмислення і креативного застосування надбань сучасної соціальної педагогіки.

Олімпіада складалася із 2 турів:

  • І тур – теоретичний – тестування, написання термінологічного диктанту, моделювання соціально-педагогічної роботи під час розв’язання соціально-педагогічних ситуацій;

  • ІІ тур – науковий – публічний захист власного наукового дослідження актуальної проблеми з соціальної педагогіки та соціальної роботи, оформленого у вигляді тез або статті (з використанням сучасних інформаційних технологій).

За результатами 2 турів було обрано переможців:

  • 1 місце - Кулівуш М. (студентка 311 СР групи, науковий керівник професор, доктор педагогічних наук Рассказова О. І.)

  • 2 місце - Іволженко Є. (студентка 311 СП групи, науковий керівник старший викладач, кандидат з державного управління Цибуліна І. В.)

  • 3 місце - Блінова В. (студентка 412 СР групи, науковий керівник доцент, кандидат педагогічних наук Лисенко Ю.О.) та Мальчева Є. (студентка 111 СР групи, науковий керівник доцент, кандидат педагогічних наук Лисенко Ю.О.).