Заходи

Щорічно 9 лютого 2022 року наші здобувачі освіти спеціальності "Соціальна робота" прийняли участь у Фестивалі театрів "Гендер у дії 2022", за участі ще шести ЗВО. Здобувачі освіти 1 та 2 курсів академії та коледжу під керівництвом к.п.н., доц. Бєлоліпцевої О.В. та к.п.н., доц., завідувачки каф.соціальної роботи Волкової К.С. представили вирішення гендерночутливих ситуацій у процесі соціального театру. Щиро вдячні здобувачам 11 ср групи, які стали учасниками міні фільму, у якому було продемонструвано рівень впровадження гендерної освіти у нашому закладі.

Семінарське заняття з елементами тренінгу під керівництвом координаторки Центру гендерної освіти та здоувачів 2 освітнього рівня "Магістр" спеціальності 012 "Дошкільна освіта" Здобувачі освіти ознайомилися зі шляхами відмови від протиставлення за ознакою статі в родині, закладі дошкільної освіти, та інших провідних інститутах соціалізації, формуванні практики взаємовідносин статей на засадах гендерного паритету, самовизначенні, самовдосконаленні і самореалізації кожної особистості.

Здобувачка освіти Резуненко Альона виступила у Центрі гендерної освіти із доповіддю щодо гендерного виховання та ознайомила слухачів освіти 012 "Дошкільна освіта" формами і методами роботи, елементи яких можуть використовуватися на практиці: педагогічне проектування, підсумком якого виступає соціальноособистісна презентація дитини; метод проблемних ситуацій (формує уявлення дітей про відмінності хлопчиків / дівчаток, чоловіків / жінок із зовнішніх і фізіологічних ознак, а також гендерної поведінки; сюжетно-рольові ігри (дають можливість організувати таку взаємодію з педагогом і дітьми та такі більш широкі соціальні відносини, в яких відбувається засвоєння реально діючих правил гендерної поведінки; театралізована ігрова діяльність (дає можливість програвати найбільш типові гендерні ролі, і тим самим виробляти більш глибоке і адекватне саморозуміння дитини)

30 вересня здобувачка освіти 211 ср групи Дарина Убийкінь презентувала цікаві матеріали щодо історичних довідок стосовно відкриттів у різних напрямах науки, літератури, побуту жінками-винахідницями. Здобувачі освіти познайомилися з різними цікавими фактами відкриттів жінками, ім'я яких не часто згадується у повсякденному житті та наукових джерелах.



Майстер-клас на свіжому повітрі "Повітряна вертушка" у Дитячому клубі «Дружба під керівництвом Гатунової А. О, та здобувачки 611 Д групи Колеснік А метою якого було розповісти дітям про рівність прав незалежно від ознак за статтю.

Активісти та активістки Центру гендерної освіти 23 вересня представили цікаві та історично важливі доповіді з презентаціями щодо видатних винахідниць в еволюції медицини, освіти, науки. Здобувачка освіти Найку Євгенія дозволила нам віртуально подорожувати у часи діяльності Гертруди Белл Еллайон!

Здобувачі освіти різних рівнів під керівництвомк.п.н., доцентки Бєлоліпцевої О.В.прийняли участь у конкурсі власних макетів "Соціальний працівник у сфері гендерної освіти". Творчий підхід, креативність, професоналізм були атмосферою у Центрі гендерної освіти 16.09.21.


10 вересня здобувачки освіти 3 курсу прийняли участь у роботі з кейсами. Основною метою було інформування представниць 311 СР групи щодо основних механізмів вирішення дискримінаційних дій в закладах освіти. результатом роботи стала розробка методичних рекомендацій для фахівців соціальної сфери щодо технологій попередження та подолання дискримінації.


Робота магістрів з матеріалами присвячених теоретичному матеріалу з гендерної теорії та її розвитку за останні півстоліття відбувалася 9 вересня 2021 року. Тема "Гендер, стать і влада" були дискусійними, а питання "Які відмінності приховують подібності" стало підгрунтям для розробки гендерно орієнтованих макетів. Магістр Колій Дмитро представив есе на тему "Культурна конструйованість статі"

Візуальні засоби коміксу у створенні гендерночутливого освітнього контенту! Зі здобувачами освіти спеціальності "Соціальна робота" було проведено практичне заняття з розробки коміксів гендерної тематики. Основним напрямом роботи стали комікси для дітей та дорослих. Метою розробки було переконання у доцільності використання коміксів шляхом аргументації доцільності таких форм роботи.



1 вересня роботу Центру гендерної освіти розпочали здобувачі освіти 1 курсу, обираючи професійні ролі соціального працівника як професіонала з гендерної культури. Здобувачі освіти активно представляли свої уявлення, пропонували ідеї щодо вдосконалення системи освіти з метою популяризації гендерної освіти.

Онипченко Оксана Ігорівна, доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної роботи взяла участь у Х МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ», яка відбулася 13-14 травня 2021 р. в онлайн режимі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (кафедра соціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльності). Тема доповіді: «Ретроспективний огляд проблеми статеворольової/ гендерної соціалізації дітей та молоді: минуле та сьогодення».


7 травня 2021 р. за участі Центру Гендерної освіти було організовано відео конференцію "Актуальні дослідження в соціальній сфері: досвід та перспективи" в режимі Zoom. Запрошена спікерка проф.Т.Г.Веретенко (Київський університет імені Бориса Грінченка) спільно з проф.О.І.Рассказовою та доц.О.В.Бєлоліпцевою визначили пріортетні напрями досліджень з гендерної тематики.

29 квітня о 11.00 відбулося підсумкове засідання ХV Регіонального наукового конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді» у якому взяли участь здобувачки і здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології та викладачки кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – Рассказова О.І., д.пед.н., проф. і Онипченко О.І., д.пед.н., доц.

Організатори конкурсу: Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова.

Мета конкурсу — сприяння забезпеченню комплексного впровадження гендерної рівності та недискримінації до системи освіти та визначення шляхів спрямування розвитку нової української освіти на системне дотримання гендерного підходу, що забезпечуватиме її відповідність світовим демократичним засадам, посилення інституційного механізму утвердження гендерної рівності, розвитку, популяризації діяльності, узагальнення та розповсюдження досвіду мережі гендерних осередків закладів вищої освіти.

Основні питання для науково-практичного аналізу:

· гендерні стратегії: історія та сучасність;

· гендерна рівність як чинник європейської інтеграції України;

· гендерні аспекти сталого розвитку;

· гендерний компонент у сферах охорони здоров’я, екології, соціального захисту, освіти, культури тощо;

· питання протидії дискримінації за ознакою статі; шляхи подолання негативних традиційних гендерних стереотипів.

За результатами Конкурсу планується видання збірника, що індексується у Google Scholar.

Під час урочистого відкриття Фіналу ХV Регіонального наукового конкурсу молодих вчених учасників і учасниць привітали Крутова А. С. – Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; Красімір Янков - голова регіонального офісу Місії ООН з прав людини в Харкові; Сухонос М. К. – проректор з наукової роботи Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, д. т. н., проф.

Головуючими на пленарному засіданні були: Сухорукова Н. А. – головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; Бібік Н. В. – директорка Гендерного Центру Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, к. е. н., доц.

У конкурсі взяли участь 16 закладів вищої освіти міста Харкова.

Здобувачі і здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології та викладачки кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради взяли активну участь в обговоренні доповідей, задавали питання, давали слушні коментарі.

Кафедрою соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради було подано три наукових роботи на конкурс. Дві з них стали лауреатками конкурсу і були оприлюднені на урочистому засіданні конкурсу.

Драгунова Тетяна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради представила доповідь на тему «Іграшки, які вчать толерантності».

Лещенко Євгенія, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради оприлюднила результати соціологічного опитування на тему «Сімейне виховання дітей та феномен одинокого батьківства в Україні: міфи, стереотипи, упередження»

Наприкінці конкурсу відбулася робота журі з підведення підсумків конкурсу.

Лещенко Євгенія здобувачка освіти 511 ср групи прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціальна робота». Вона разом зі своїм керівником докторкою педагогічних наук, професоркою та викладачкою нашої кафедри Рассказовою Ольгой Ігорівной підготували якісну роботу «Погляд на булінг крізь антидискримінаційні лінзи: можливості технології айс-брейкінгу.». Актуальність порушеної у роботі проблеми полягає у тому, що питання агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді на сьогоднішній день постає надзвичайно гостро. Останніми роками зафіксовано катастрофічний рівень поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Авторкою запропоновано реальні шляхи та технології вирішення проблеми. Відображена нею розробка пройшла апробацію під час участі Євгенії у науко-практичних конференціях, підготовки наукових публікацій, практичної роботи авторки у якості соціального педагога ЗЗСО.

За результатами конкурсу здобувачка освіти здобула перемогу у номінації «Інноваційні практики соціальної роботи». Вітаємо переможницю!

9 квітня відбувся онлайн-форум «Якісна освіта – безпечне освітнє середовище. В об’єктиві стейкхолдерів: булінг у ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ», у якому взяла участь Ольга Рассказова, д.п.н., професорка, завідувачка кафедри соціальної роботи КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради тренерка, сертифікована експертка з антидискримінаційної експертизи освітнього контенту, голова експертної комісії з проведення антидискримінаційної експертизи.

Учасників і учасниць привітав Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини, наголосивши на необхідності подолання у шкільному середовищі проблем дискримінації, булінгу, насильству.

Модератором заходу був Святослав Сидорук, начальник управління Державної служби якості освіти у Рівненській області.

Доповідь Рассказової Ольги було присвячено висвітленню сутності і значення недискримінаційного підход ув організації освтінього процесу як запоруки попередження булінгу.

Алла Черній, ректоркаа Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підкреслила роль працівників психологічної служби ЗЗСО, зокрема соціального працівника, у створенні безпечного освітнього середовища

Запист заходу можна переглянути на каналі Ютуб за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCFE79MN0tYPp0n6JyHNznbw

ПРОГРАМА_Онлайн-форум «Якісна освіта – безпечне освітнє середовище. В об’єктиві стейкхолдерів: булінг у ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

31 березня відбулося онлайн-засідання обласної Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми, членкінєю якої є д.пед.н., проф. Ольга Рассказова.

Були обговорені питання:

1. Про стан виконання Регіонального плану заходів з реалізації «Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року».

2. Про діяльність Гендерних центрів закладів вищої освіти: кращі практики на шляху до гендерної рівності.

16 березня д.п.н., проф., зав. каф. соціальної роботи Рассказова Ольга Ігорівна, та аспірантки кафедри соціальної роботи Какадій Валентина Миколаївна та Єфімцева Ганна Геннадіївна у рамках гостьового візиту до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького з метою підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти щодо впровадження недискримінаційного підходу в освіті провели науковий семінар з дистанційною формою для магістрів /-ток, аспірантів /-ток на тему «Антидискримінаційний підхід до роботи з дітьми та молоддю в середовищі закладів освіти»


27.11.2020 р., Ольга Рассказова долучилась до Всеукраїнського громадського марафону «Жінки вимагають безпеки», приуроченого міжнародній кампанії «16 днів проти гендерного зумовленого насильства».

https://m.facebook.com/EqualOpportunitiesCaucus/videos/?ref=page_internal&mt_nav=0&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fpg%2FEqualOpportunitiesCaucus%2Fvideos%2F%3Fref%3Dpage_internal&_rdr

5 листопада 2020 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Формування толерантності здобувачів освіти як умова створення безпечного освітнього середовища» для здобувачів вищої освіти за участі Рассказової Ольги Ігорівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної роботи та Тарасенко Неллі Вікторівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної роботи.

Під час роботи вебінару були розглянуті такі питання: процес формування та функції толерантності, права, свободи та обов’язки людини та громадянина, засади запобігання та протидії дискримінації в Україні, критерії дискримінації в освітньому контенті.

29 жовтня відбулася освітня зустріч вчителів і вчительок ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН (ОСВІТОРІЯ) з питань впровадження недискримінаційного підходу в освіті. До тренерського складу увійшла завідувачка кафедри соціальної роботи, експертка та тренерка з недискримінації в освіті Ольга Рассказова. Здобуті відомості про критерії запровадження недискрицінаційного підходу в освіті українське вчительство буде застосовувати при підготовці онлайн-уроків для учнів і учениць.


14-15 жовтня 2020 року у м. Харків відбулася очна частина тренінгу «Створюємо недискримінаційний освітній контент», організованого Посольством Швеції в Києві, Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, ГО «Едкемп Україна», ГО «ГІАЦ «КРОНА». Захід проводився на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо усунення з освітнього контенту випадків прямої та/чи прихованої дискримінації. Від кафедри соціальної роботи учасницею тренінгу стала Катерина Волкова.

Традиційно, як експертка в темі антидискримінаційної експертизи освітнього контенту, у ролі тренерки виступила завідувачка кафедри, докторка педагогічних наук, професорка Ольга Рассказова.