2022-2023 н.р.

Відповідно до Положення про заохочувальні відзнаки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (далі - Інститут), затвердженого наказом Інституту від 18.01.2017 № 2, за вагомий внесок у розбудову Нової української школи, забезпечення якісної антидискримінаційної експертизи навчальної й навчально-методичної літератури було нагороджено викладачів кафедри соціальної роботи Ольгу Рассказову, Олену Бєлоліпцеву та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Валентину Какадій, Ганну Єфімцеву та Ольгу Попадинець.

15-23 травня 2023 року відбулася Державна атестація здобувачів освіти спеціальності 231 Соціальна робота. Члени екзаменаційних (атестаційних) комісій відмітили, що у здобувачів освіти у достатній мірі сформовані професійні компетентності, вони розуміють етичні аспекти професійної діяльності соціального працівника і мають чіткі ціннісні орієнтації й переконання, виявляють комунікативні здібності, вміло обґрунтовують свою точку зору, пов’язуючи теоретичні положення із власним досвідом волонтерської та квазіпрофесійної діяльності, а також відзначили сформованість необхідного рівня м’яких навичок, автономії та відповідальності, що є свідченням досягнення програмних результатів навчання та відповідність рівня підготовки здобувачів вимогам до отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та освітнього ступеня «бакалавр».

Публічний захист кваліфікаційних робіт засвідчив наявність сформованих професійних знань та дослідних умінь майбутніх фахівців. Якість кваліфікаційних робіт є свідченням того, що здобувачі вищої освіти оволоділи усім комплексом теоретичних знань, умінь та практичних навичок за обраною спеціальністю, набутих протягом періоду навчання і можуть творчо їх застосовувати при вирішенні реальних практичних завдань.

Вітаємо щиро нашу колежанку Онипченко Оксану Ігорівну із присудженням вченого звання професора кафедри соціальної роботи


18.05.2023 року Андреєвою М.О. та Рассказовою О.І. було проведено інтерактивну лекцію «НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» для студентів спеціальності 231 Соціальна робота. Під час лекції обговорено актуальні питання:

1.«Модернізація наукових досліджень у соціальній сфері»  спікерка докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри соціальної роботи Ольга РАССКАЗОВА

2.«Досвід реалізації соціальних проектів при виконанні наукових досліджень» спікерка  докторка філософії, психологиня, психотерапевтка, керівниця психолого-педагогічного Центру реабілітації людей з адиктивними розладами «Матері проти наркотиків» Анна ОБЕРЕМОК

3.«Академічна доброчесність як запорука розвитку сучасної науки» спікерка кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри соціальної роботи Марія АНДРЕЄВА

Здобувачі освіти із зацікавленістю прийняли участь в обговоренні питань модернізації сучасних наукових досліджень, успішно пройшли гру-опитування Kahoot! «Що є плагіатом» і здійснили віртуальну екскурсію сайтом академії для вивчення нормативних документів, що регулюють питання забезпечення дотримання Академічної доброчесності у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.  

3 травня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти приєдналися до другої онлайн-сесії за темою «Підвищення обізнаності з питань гендерно-зумовленого насильства», проведеної Міжнародним медичним корпусом. Під час сесії спікеркою Оксаною Анатоліївною Дмитренко, фахівцем із кейс-менеджменту, були розкриті питання гендерних ролей та гендерних стереотипів, схарактеризовані види гендерно-зумовленого насильства, а також визначено алгоритм дій для виходу з насильницьких стосунків.

За ініціативи Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради було організовано Конкурс інформаційних постерів з протидії торгівлі людьми, спрямований на привернення уваги до актуальності цієї проблематики для українців в умовах війни, надання порад щодо превентивних дій для не потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, шляхів порятунку з цієї ситуації. В конкурсі взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота: Жученко Анастасія, Вожжова Єлизавета, Давидова Оксана, Угодіна Анастасія, Колеснікова Дар’я, Котенко Анастасія, Ткаченко Олександра, Фролов Дмитро. 

25.04.2023 року було нагороджено переможців Жученко Анастасію, Вожжову Єлизавету. Вітаємо переможців конкурсу.

26 квітня 2023 року здобувачі вищої освіти приєдналися до першої онлайн-сесії за темою «Підвищення обізнаності з питань гендерно-зумовленого насильства», проведеної Міжнародним медичним корпусом. Під час сесії спікеркою Оксаною Анатоліївною Дмитренко, фахівцем із кейс-менеджменту, були розкриті питання гендерних ролей та гендерних стереотипів, схарактеризовані види гендерно-зумовленого насильства, а також визначено алгоритм дій для виходу з насильницьких стосунків.

24 березня 2023 року у Києві на зустрічі з Міністеркою соціальної політики пані Оксаною Жолнович здобувачки Леоніла Жукова (411ср) та Анастасія Жученко (511ср) отримали відзнаки за перемогу у конкурсі Міністерства соціальної політики України «Як соціальна робота змінює світ?», присвяченому відзначенню Всесвітнього дня соціальної роботи 2023.

21 березня 2023 року однією із 45 фахівчинь, які завершили навчання за новою Державною програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі , і під час заходу «Нові горизонти соціальної роботи» отримали сертифікат від Міністерки соціальної політики пані  Оксани Жолнович стала кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної роботи Олена Бєлоліпцева.

20 квітня докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Рассказова Ольга Ігорівна взяла участь у зустрічі із стейкголдерами у межах роботи експертної групи з акредитації Освітньо-наукової програми «Соціальна робота» підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня, кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Поглиблюючи знання з освітнього компоненту «Моніторинг якості соціальних послуг, магістри з соціальної роботи разом з викладачкою Ольгою Рассказовою долучилися до зустрічі з начальницею Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради м. Умань, докторкою філософії, доценткою Кучер Галиною Михайлівною. Зустріч була організована у межах співпраці з факультетом соціальної та психологічної освіти Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Широкий спектр проблемних питань, які вирішує працівник соціальної сфери, дає можливість стверджувати, що соціальна робота це топова професія майбутнього, яка покликана змінити суспільство на краще.

#ЯкСоцРоботаЗмінюєСвіт

IMG_0026.MP4

Дорогі друзі! Завершено підведення підсумків конкурсу соціальної реклами на тему "Академічна доброчесність очима здобувачів освіти".  У зв'язку зі значною кількістю надісланих робіт, прийнято рішення опублікувати найбільш цікаві наробки здобувачів освіти. У ході створення соціальної реклами здобувачами освіти були використані матеріали з інтернет мережі із відповідними посиланнями на джерела та онлайн-застосунки. Дякуємо за активну участь!

IMG_0016.MP4

23 березня 2023 року проведено ZOOM - зустріч для здобувачів освіти з питань профілактики поширення негативних молодіжних рухів. На зустрічі були присутні Масленко Марта Миколаївна – інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Харківського районного управління поліції 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції. Горбачова Ірина Михайлівна – завідувач сектору з питань попередження правопорушень та захисту прав дітей служби у справах дітей по Основ’янському районі. Єна Аліна Сергіївна – практичний психолог соціально-психологічної служби Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Мусіна Інна Євгеніївна – соціальний педагог соціально-психологічної служби Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Модераторками заходу виступили Анголенко Валентина Володимирівна, Печериця Наталія Михайлівна – кандидатки педагогічних наук, викладачки кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради). На зустрічі було обговорено питання, щодо причин формування та поширення деструктивної поведінки у студентської молоді, кримінальної та адміністративної відповідальності молоді за участь у деструктивних групах, превентивної діяльності з попередження делінквентної поведінки в молодіжному середовищі. Дякуємо організаторам заходу та доповідачкам за цінну та корисну інформацію!

РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ ТА ВІДКРИТТЯ ГОЛОСУВАННЯ 🔥

Допис, на який так сильно чекають багато шкільних команд!

Друзі, публікуємо результати відбору на участь у проєкті «Змінитися за 7 місяців», які розпочинають фінал, найважчий етап визначення двох закладів освіти.

Хочемо щиро подякувати всім, хто увійшли до десятки проєкту – усі ви для нас переможниці й переможці, який би результат ви не побачили нижче. Ми захоплюємося вами. І пам'ятайте, що для всього завжди свій час. У будь-якому випадку ви для нас справжні едкемпівці й едкемпівки, які не бояться змін. Цей освітній шлях, який творить майбутню Україну, ми йдемо разом, пліч-о-пліч.

До фіналу увійшли 4 школи:
✔️ Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 ЗОШ I-IIIст. №28 м.Тернопіль,
✔️ Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 8»,
✔️ Бобрицький ліцей,
✔️ Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 Харківська З.О.Ш..

Вітаємо!

І відкриваємо ГОЛОСУВАННЯ серед усіх вас, друзі! Воно триватиме до 22 березня.

Як віддати свій голос за школу, яку Ви б хотіли бачити у фіналі та яка буде змінюватися разом із нами за 7 місяців?

1️⃣ Прочитати коротку анкету закладу освіти в цьому дописі.
2️⃣ Подивитися відео про нього, в якому представниці й представники діляться своєю мотивацією та розповідають, чому саме їхня школа має стати учасницею проєкту.
3️⃣ Певною реакцією на цей допис («Подобається», «У захваті», «Тримаймося» та «Овва») Ви маєте віддати свій голос.

А тепер знайомимося ближче!
__________________________________________

Реакція «Подобається» 👍 Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28.

📌 Директорка – Лілія Вавринів.

📌 Педагогічний колектив – 110 осіб, учнівство – 1 317 осіб.

Відео-презентація https://bit.ly/video01changein7months

Школа хоче перетворити їдальню на простір, в якому якому формуватимуться не тільки засади здорового харчування, але і комунікація та проведення спільного часу вчительством, учніством та батьківством. Діти зможуть мати простір, де вони зможуть усамітнитися чи об'єднатися в групи за інтересами. Також для шкільної родини важливим є створення місця для психологічної підтримки. А ще одна з важливих цілей – зміна режиму школи, налагодження співпраці між учительством і учнівством.
__________________________________________

Реакція «У захваті» ❤️ Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 8».

📌 Директорка – Наталія Підлісна.

📌 Педагогічний колектив – 59 осіб, учнівство – 843 особи.

Відео-презентація https://bit.ly/video02changein7months

14 липня було пошкоджено ліцей, з того часу команда організувала навчання в одному корпусі. Нестача кабінетів – головна проблема. Трансформація спортзали в зону для ігор, ГПД, кінотеатр – ось рішення. Ліцею потрібно: переобладнати існуючу залу, наявність оргтехніки, спортінвентарю, меблів. Спортзала-трансформер – велика можливість для закладу.
__________________________________________

Реакція «Тримаймося» 🥰 Бобрицький ліцей.

📌 Директорка – Тетяна Куць.

📌 Педагогічний колектив – 22 особи, учнівство – 285 осіб.

Відео-презентація https://bit.ly/video03changein7month

Після окупації, бомбардувань та обстрілів будівля ліцею пошкоджена, майно та техніку викрали окупанти. Зазнав ушкоджень і харчоблок. Харчування відіграє чи не найважливішу роль в питанні повноцінного розвитку і зростання учнівства, адже не тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але також може впливати на їхню працездатність і успішність. Тому наш заклад вкрай потребує відновлення харчування для дітей, адже вони не винні в тому, що окупанти позбавили їх права на здорове харчування.
__________________________________________

Реакція «Овва» 😮 Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26.

📌 Директорка – Олена Золотоверха.

📌 Педагогічний колектив – 32 особи, учнівство – 577 осіб.

Відео-презентація https://bit.ly/video04changein7months

Школа потребує ресурсної кімнати творчості «Співдія» для створення зони стійкості та комфорту. Також команда зазначає, що потрібно облаштувати спортивний майданчик з альтанкою, оновити бази компʼютерного парку. Такі зміни нададуть шкільній родині нових можливостей для подальшого виховання емоційно стійких громадян/-ок, патріотів/-ок України, людей ХХІ століття.

Чекаємо на ваші голоси!

За підтримку в реалізації дякуємо Save the Children in Ukraine та Education Cannot Wait #ECW.

Позиції Save the Children in Ukraine та Education Cannot Wait можуть не збігатися з поглядами, висловленими освітянами у відео. 

07.03.2023 року професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова організувала і провела відкрите заняття з ОК «Моніторинг якості соціальних послуг» для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня на тему «Моніторинг якості соціальних послуг у галузі прав дитини» із запрошенням Олександра Могилки, доктора філософії, керівника програм профілактики ВіЛ серед уразливих груп населення Харківського благодійного фонду «Благо», викладача кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи Харківського Національного Медичного Університету.

На занятті були присутні викладачі академії та інших ЗВО України, здобувачі освіти інших освітніх рівнів.

Заняття зараховано як сертифікаціне навчання за програмою підвищення кваліфікації (тривалість 2 год, обсяг у кредитах ЄКТС 0.07).

24 лютого 2023 року проведено онлайн-зустріч викладачів кафедри соціальної роботи зі здобувачами фахової передвищої та вищої освіти, освітянами, науковцями  «ЖИТТЄВІ ДОПИСИ У ПЕРІОД ВІЙНИ».

На зустрічі були присутні Сухорукова Н.А., головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної освіти управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації; Петриченко Л.О., доктор педагогічних наук, професор, перший проректор Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Репко І.П., кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Отрошко Т.В., кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідачі присвятили свою увагу особливостям підготовки фахівців соціальної сфери в умовах воєнного стану (Волкова К.С.), аналізу стану дітей та сімей внутрішньо переміщених осіб в Україні та рівень забезпеченості соціальних послуг населення (Бєлоліпцева О.В.), характеристиці арт-терапевтичних технік для покращення соціально-емоційного та психологічного стану в кризових умовах (Печериця Н.М., Анголенко В.В.), формуванню соціальної компетентності дітей зі складними порушеннями розвитку в умовах воєнного стану (Суменко Т.Ю.), розкриттю закордонного досвіду волонтерів у роботі з вимушено переміщеними особами (Андреєва М.О.) та реалій волонтерських практик під час війни в Україні (Полоусов І.В.).

До Дня жінок та дівчат в науці, який відзначають 11 лютого на кафедрі соціальної роботи проведено:

7 лютого професоркою кафедри соціальної роботи Чернецькою Ю.І. та викладачкою Білозеровою М.В. - оглядова онлайн-лекція "Видатні українські науковиці в сфері соціальної педагогіки і соціальної роботи". Метою зустрічі було ознайомлення здобувачів освіти із видатними персоналіями жінок-учених, які здійснили науково-теоретичний і практичний внесок у розвиток соціальної педагогіки і соціальної роботи;

8 лютого викладачками кафедри Цибуліною І.В., Печерицею Н.М. та Анголенко В.В. - виховний захід «Наука – це ВОНА» з  метою  інформування здобувачів освіти щодо внеску представниць жіночої статі у різні галузі наук;

11 лютого - фотосушка "Наука без гендерних стереотипів", під час якої здобувачі освіти мали можливість поділитичя світлинами жінок, які для них є прикладом та натхненням в науковій сфері.  

17 лютого - науковий вебінар "Наукові стежки рівності", проведений к.п.н., доценткою кафедри соціальної роботи Бєлоліпцевою О.В. Наукові пошуки об'єднали здобувачів 21ср, 411 ср та 511 ср груп. Цікаві факти про винаходи і жінок, яскраві презентації та обговорення...все це так потрібно сучасній молоді для натхнення та мотивації. 


20 січня 2023 року відбулася зустріч здобувачів і здобувачок першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з психологінею БО БФ "Дон Калабрія Україна" Антоніною Богачевською. На зустрічі, що була присвячена обговоренню питань співробітництва і спільної діяльності, фахівчиня розповіла про важливі пріоритети діяльності організації, беніфіціарів, особливості роботи в умовах військового стану. Зустріч відбулася у межах Волонтерської практики; керівниця практики професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова.

16 січня  2023 року викладачі кафедри здобувачі вищої освіти за освітньою програмою «Соціальна робота», взяли участь у гостьовому вебінарі з основ Моделі стійкості спільнот на тему: «Мережі мозку, зона стійкості, практикуємо стійкість». Вебінар організований у межах співпраці ЗВО з питань академічної мобільності. У заході взяли участь близько 70 викладічок / викладачів, здобувачок / здобувачів з різних ЗВО України.

Спікерками були сертифіковані фахівчині Моделі стійкості спільнот: Маргарита Воровка, докторка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, доцентка, сертифікована експертка з недискримінації в освіті; Ганна Єфімцева, програмна менеджерка напряму діяльності ГО «ЕдКемп Україна», аспірантка Комунального закладу Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Ольга Рассказова, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри соціальної роботи Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Виступи спікерок базувалися на результатах наукової роботи зі стійкістю і вдало доповнювалися низкою практичних вправ на ресурсність, зчитування, заземлення. Моделі стійкості спільнот є основою соціально-емоційного навчання, яке ґрунтується  на співпереживанні до себе та інших. Для майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів знання про системне мислення, співпереживання, критичне мислення є надзвичайно важливими для майбутньої професійної діяльності, адже вони навчатимуть дітей та дорослих турбуватися про себе та про оточуючих, особливо у плані емоційного здоров’я і благополуччя. Зважаючи на сучасні умови, вміння заспокоїти свій розум і тіло, збалансовувати нервову систему, виховання життєстійкості в собі та допомога у цьому іншим стає одним із найзатребуваніших питань соціальної роботи/соціальної педагогіки.

Корисні ресурси:

онлайн-майстерки «Знайомство з СЕЕН» 23, 25, 27 січня о 16.00 (реєстрація на платформі EdWay, подання заявки на навчання з зареєстрованого особистого кабінету професійного зростання) https://edway.in.ua/uk/

Покликання на iChill - https://www.ichillapp.com

22.12.2022 відбувася Урок соціально-емоційного та етичного навчання для здобувачів Харківського педагогічно фахового коледжу ХГПА на тему «Керування емоціями і практики самодопомоги». Організаторка заходу доцентка кафедри соціальної роботи Юлія Лисенко, спікерка – професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова; гості: спікерка – докторка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Маргарита Воровка, модераторка заходу – фахівчиня програмного напряму ГО EdCamp Ukraine Галина Калужна.

Посилання на запис заходу: https://us06web.zoom.us/rec/share/hX6AqC6i2ZlTlJDRSHVD9cHP1pHcV0tHPXB2B6gHQoHRI6sEgMzkbW8gQXTyMkhB.4ZtKrtjhqH58gp5_

Passcode: Wj$?91+P

8 грудня 2022 року здобувачі освіти та викладачі кафедри соціальної роботи (Білозерова М.В., Рассказова О.І., Цибуліна І.В.) взяли участь в онлайн-конференції Всеукраїнської громадської організації "Коаліція" по захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.

На конференції за міжнародною участю були присутні 71 особа. Серед них Milan Svetepa (представник Європейської мережі інклюзивних організацій), Генріх Хугро (представник Датської громадської організації AMIS HH), Дана Міхальова (громадська організація "Вілкіс", Литва), організатори та учасники українських громадських організацій з Харкова, Маріуполя, Луцька, Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Вінниці, Одеси, Сум, Херсону, Чернігова.

Під час роботи конференції розглядалися питання щодо напрямів надання допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та результати роботи ВГО "Коаліція" протягом 2022 року. Відзначалася велика робота, що здійснювалася громадськими організаціями за підтримки європейських партнерів.

За ініціативою учасників було створено нову організацію - Всеукраїнську Громадську Спілку осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та їх батьків "Інклюзивна Україна".

16-25 листопада 2022 року відбулася Державна атестація здобувачів освіти спеціальності 231 Соціальна робота першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за денною та заочною формами навчання. За бакалаврським рівнем здобувачі складали кваліфікаційні екзамени з освітніх компонентів «Технології соціальної роботи», «Історія та теорія соціальної роботи», за магістерським рівнем – захищали кваліфікаційні роботи. Члени екзаменаційних (атестаційних) комісій відмітили, що відповіді здобувачів відзначалися логікою, чіткістю формулювання власних думок та аргументованим їх доведенням.

За підсумками проведення публічного захисту кваліфікаційних робіт, комісія відзначила, що доповіді здобувачів були структуровані, змістовні, повністю розкривали результати дослідження. Відповіді на додаткові питання здобувачі давали розгорнуто, чітко орієнтувалися в змісті наукової роботи.

25 листопада 2022 року з нагоди початку Всесвітньої кампанії "16 днів проти насильства" здобувачі освіти під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи Олени Бєлоліпцевої взяли участь в інтерактивному заході, оранізованому Коаліцією "Харківщина - 1325" за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації. Під час заходу команда здобувачів освіти представила есе за темою "Незламний Харків - будь вільним від насильства!" та взяла участь у тематичному квізі.

video_2022-12-06_11-19-59.mp4

За ініціативою професорки кафедри соціальної роботи Ольги Рассказової 24 листопада2022 року викладачі кафедри та магістри ОП Соціальна робота взяли участь у тренінгу «Навчання із захисту від сексуальної експлуатації та сексуальних наруг (ЗСЕСН) та проведення Оцінки ЗСЕСН для партнерів ЮНФПА» (24.11.2022), організований представництвом ЮНФПА в Україні. Тренінг проводила міжнародна тренерка: Халида Ажігулова, докторка права PhD, консультантка ЮНФПА по ЗСЭСН. Навчання тривало три години. Були розкриті питання: що таке сексуальна експлуатація та наруги (СЕСН); пріоритетні галузі захисту від СЕСН; оцінка ЗСЕСН, самооцінка організації з СЕСН; ключові стандарти оцінки ЗСЕСН та їх критерії тощо.

8 листопада 2022 року відбувся Х НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ, У КРИЗОВИХ УМОВАХ, КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ ЖИТТЯ ТА РЕАЛІЯХ ВОЄННОГО ЧАСУ». З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова. У Семінарі взяли участь викладачі кафедри соціальної роботи та здобувачі вищої освіти різних освітніх рівнів. Під час роботи семінару обговорено питання надання необхідної допомоги тим, хто постраждав від війни. Особливо хотілося відзначити здобувачів першого курсу Дмитра Фролова та Олександру Ткаченко та привітати їх із дебютним виступом.

«Професійний розвиток соціальних працівників в умовах Євроінтеграції»

4 листопада 2022 року відбулася панельна дискусія «Професійний розвиток соціальних працівників в умовах Євроінтеграції» для здобувачів освіти спеціальності 231 Соціальна робота. Спікером виступила доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи Оксана Онипченко. 

В умовах євроінтеграційних процесів актуальними є дослідження кращих європейських практик щодо підготовки фахівців соціальної сфери. Трансформаційні зміни, що відбуваються, в Україні вимагають підготовки висококваліфікованих соціальних працівників з акцентом на динамічність, мобільність, адресність, здатними бути провідниками якісних змін, агентами людиноорієнтованої соціальної політики.  У цьому руслі на сучасному етапі розвитку вітчизняної соціальної освіти вмотивовано необхідним є імплементація зарубіжного досвіду у вітчизняну сферу підготовки працівників соціальної сфери.

«Законодавчі нововведення, що відповідають європейським стандартам з питань протидії домашньому насильству»

24 жовтня 2022 року відбувся вебінар «Законодавчі нововведення, що відповідають європейським стандартам з питань протидії домашньому насильству» для здобувачів освіти спеціальності 231 Соціальна робота. Спікеркою заходу виступила доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи Юлія Чернецька. 


Запрошуємо до участі у Х Науково-практичному семінарі "ПРІОРІТЕТНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ, У КРИЗОВИХ УМОВАХ, КРИТИЧНИХ СИТУАЦІЯХ ЖИТТЯ ТА РЕАЛІЯХ ВОЄННОГО ЧАСУ" який відбудеться 8 листопад 2022 року

«Європейські та міжнародні стандарти у соціальній роботі»

15 жовтня за ініціативи здобувачів освіти спеціальності 231 Соціальна робота було проведено вебінар «Європейські та міжнародні стандарти у соціальній роботі». Х-Доповідачі розкрили основні правові інструменти європейської інтеграції закордонного досвіду надання соціальних послуг, реалізації соціальних проєктів та гармонізацію національного законодавства України зі стандартами, що створені провідними європейськими організаціями. 



«Інклюзивна освіта: закордонний досвід»

14 жовтня 2022 р. в рамках всесвітнього святкування #ErasmusDays2022 відбувся вебінар «Інклюзивна освіта: закордонний досвід». Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти з принципами реалізації інклюзивної освіти за кордоном. Під час вебінару були обговорені організаційно-методичні засади реалізації інклюзивної освіти за кордоном, а саме: Італія, Австрія, Німеччина, Польща та Італія. Активними учасниками вебінару стали здобувачі освіти 41 ср, 211 ср та 412 ср груп.


13 жовтня за підтримки ГО «ЕдКемп Україна», Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, Представництво в Україні Фонду імені Гайнріха Бьолля відбулася друга зустріч щодо підготовки експертного кола до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти з урахуванням недискримінаційного підходу, присвячений темі «Недискримінаційний підхід як складова забезпечення внутрішньої системи якості освіти». Модераторкою заходу виступала аспірантка кафедри соціальної роботи Ганна Єфімцева, спікеркою –  професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова.

До заходу долучилися здобувачі і здобувачки освіти другого (магістерського) рівня ОП Соціальна робота Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Покликання на запис першої зустрічі https://youtu.be/cNNvqcLge5A

Корисні посилання до відео: https://web.archive.org/web/20190419231613/http://krona.org.ua/naochnist.html - тут є недискримінаційна наочність

https://nzl.theukrainians.org/feminityvy-u-nazvah-profesij.html

https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=c1108c0b-54f2-4e12-b196-efe22f195e05&title=NakazMinekonomikiVid18-08-2020-1574-proZatverdzhenniaZmini9-DoNatsionalnogoKlasifikatoraDk003-2010-&fbclid=IwAR0TOHgzVDqLPSlsoEeH_zOCSQuPBseTEncUqu05iE-jmuAE7TToPfs78E0

https://web.archive.org/web/20190419231613/http://krona.org.ua/naochnist.html - тут є недискримінаційна наочність

Посилання на навчальну платформу: https://edway.in.ua/uk/

«Недискримінаційний підхід як складова забезпечення внутрішньої системи якості освіти»

12.10.2022 відбувся перший день підготовки експертного кола до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти з урахуванням недискримінаційного підходу, присвячений темі «Недискримінаційний підхід як складова забезпечення внутрішньої системи якості освіти». Модераторкою заходу виступала аспірантка кафедри соціальної роботи Ганна Єфімцева, спікеркою –  професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова.


 "Підтримуємо, Шануємо, Бережемо"

В рамках щорічних заходів присвячених Міжнародному дню людей похилого віку, кафедрою соціальної роботи було проведено смартмоб "Підтримуємо, Шануємо, Бережемо". Щиро дякую здобувачам освіти, які приєдналися до смартмобу та привітали людей похилого віку в такому цікавому форматі!  


«Трамплін до рівності»

Професорка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова стала учасницею програми підвищення кваліфікації з підготовки тренерів і тренерок соціально-емоційного та етичного навчання, що виконується у партнерстві з Університетом Еморі (США), Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні – UNFPA та його проєктом «Трамплін до рівності», що реалізується за підтримки Швеції й офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також за сприяння Федерального уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру».



«Вітамін Д – напруга піде»

03 жовтня викладачем Марців І.Я. проведено практичне заняття для здобувачів 31 ср групи щодо подолання стресових станів та зняття емоційної напруги.

Дорогі освітяни!

Прийміть найщиріщі вітання із професійним святом - ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ та ДНЕМ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА!👨‍🏫👩‍🏫📚🖊

Ми щиро вдячні Вам за Вашу натхненну працю, високий професіоналізм та життєву мудрість.

Від усього сердця бажаємо кожному педагогу міцного здоров'я  на довгі літа, благополуччя, щастя, миру, любові, злагоди, енергії та наснаги для нових професійних звершень!!!


На відзначення Дня працівників освіти 

Пишаємось науково-педагогічними працівниками академії! Вітаємо завідувачку кафедри соціальної роботи Катерину ВОЛКОВУ з отриманням ПОДЯКИ від начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега СИНЄГУБОВА

«Соціальна робота з людьми похилого віку в кризовому середовищі»

1 жовтня відзначатиметься Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Цьому дню присвячений ІІ Науковий студентський семінар «Соціальна робота з людьми похилого віку в кризовому середовищі», який пройшов 28 серпня 2022 року під керівництвом викладачів кафедри соціальної роботи: Гладун Т.О. та Печериці Н.М. Здобувачі освіти репрезентували свої теоретичні і практичні напрацювання щодо виходу з кризових ситуацій людей похилого віку, допомоги волонтерських організацій та підтримки внутрішньо-переміщених осіб похилого віку під час воєнного стану, розкрили досвід соціальної роботи з геронтологічною групою закордоном. З метою привітання людей похилого віку з їхнім святом, запрошуємо всіх здобувачів і викладачів до участі у смартмобі «Разом», що проходитиме з 28 вересня по 5 жовтня під гаслом «Підтримуємо! Шануємо! Бережемо!



"31 кілометр соціальної допомоги в дії"

17.09.2022 було проведено зустріч із Ольгою Мороз, керівницею тренінгових програм ГО "Надія та житло для дітей", експерткою з питань якості соціальних послуг, яка була проведена сьогодні за ініціативи Олени Бєлоліпцевої в межах наукової кав'ярнї "31 кілометр соціальної допомоги в дії". Згадали історію становлення соціальної роботи з сім'ями, обговорили питання чинного законодавства. Інтерактив, кейси, сучасні напрями роботи фахівців соціальної сфери тощо.Дякумо! Чекаємо наступної зустрічі!



"Нейрографіка" 

Один малюнок - мінус одна проблема. Терапія - це турбота про душу... 9 вересня здобувачі освіти дізналися та попрактикувати з новітньою  арт-терапевтичною технікою "нейрографіка".

9 вересня 2022 року в межах проведення професійно-педагогічної практики з соціальної роботи 512ср групи (керівники практики від академії Волкова К.С., Білозерова М.В., Цибуліна І.В.) та навчально-ознайомчої практики 21ср групи (керівники практики від академії Василенко Н.А., Гордієнко СМ., Марців І.Я., Тарасенко Н.В.) за активного сприяння куратора 21ср групи Бєлоліпцевої О.В. було організовано онлайн зустріч з провідним спеціалістом соціального захисту населення Мурованської ОТГ Львівської області пані Гаращак Ольгою.

Під час спілкування п. Ольга ознайомила присутніх зі своє громадою та основними напрямами своєї професійної діяльності. В умовах воєнного часу територіальна громада докладає зусиль щодо оздоровлення дітей як пільгового контингенту своєї ОТГ, так і дітей із числа ВПО. За рахунок місцевого бюджету цього літа діти оздоровлювалися в Буковелі.

Окрема ланка роботи – це  турбота про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; осіб з інвалідністю та багатодітні сім’ї.

В умовах війни громада мобілізувалася щодо надання допомоги Збройним Силам України формою, бронежилетами, харчуванням. Разом зі спеціалістами відділу культури фахівець із соціальної роботи з населенням п. Гаращак О. з перших днів війни організували гуманітарну й благодійну допомогу тим, хто її потребує. 

На завершення зустрічі здобувачі академії задавали п. Ользі запитання щодо облаштування громадян із числа ВПО та організації дозвілля для дітей.

Спілкування виявилося цікавим і корисним. Дякуємо пані Ользі Гаращак!

 


"Практикум з соціальної роботи"

6 вересня для здобувачів освіти 211 ср, 21 ср соціальним педагогом ХЗОШ № 147 Барановською-Стельмах Т.С. було проведено "Практикум з соціальної роботи"

«Жіноче та чоловіче у соціальній роботі або гендерні стереотипи сприйняття результатів діяльності» 

    Доценткою кафедри соціальної роботи Оленою Бєлоліпцевою та здобувачами освіти 211 ср   3 вересня було реалізовано  наукову толоку  «Жіноче та чоловіче у соціальній роботі або гендерні стереотипи сприйняття результатів діяльності». 

 

«На шляху до перемоги: освіта в новому 2022-2023 навчальному році»

31 серпня 2022 року викладачі кафедри Волкова К.С. та Гладун Т.О. взяли участь у серпневій (не) конференції у форматі EdCamp «На шляху до перемоги: освіта в новому 2022-2023 навчальному році» з темою «Формувальне оцінювання: можливості застосування в умовах інклюзивної освіти».

Переглянути серпневу (не) конференцію у форматі EdCamp «На шляху до перемоги: освіта в новому 2022-2023 навчальному році», можна за посиланням: https://youtu.be/Kr7mSFB8b7o

 


"Європейські практики впровадження гендерної політики" 

"Європейські практики впровадження гендерної політики" - це не просто сучасний слоган, а новий освітній компонент у підготовці майбутніх соціальних працівників. 16.08. 2022 року здобувачі освіти41 ср групи спільно з доценткою кафедри соціальної роботи, к.пед.н., доценткою Бєлоліпцевою О.В. розпочали вивчення питань реалізації гендерної політики в країнах Європейського Союзу. Попереду дослідження нормативного та інституційного забезпечення гендерної рівності у країнах, досвід впровадження  позитивних заходів щодо гендерних квот у країнах ЄС, аналіз суспільного відношення до гендерної політики в країнах ЄС.  

"Тримаємо освітній фронт!"

В не звичний час і за не звичних обставин, але з оптимізмом і натхненням розпочався новий навчальний рік у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

15.08.2022 проведено вступну зустріч викладачів кафедри зі здобувачами освіти спеціальності Соціальна робота. Якщо бути відвертими, то це була не тільки зустріч «вчителів» зі своїми «учнями», але й спільний «мозковий штурм» колег і однодумців. Наші здобувачі, з перших днів війни, єдиною дружньою командою, пліч о пліч зі своїми викладачами, стали на захист людяності й гуманізму як волонтери і активні громадські діячі. Формат зустрічі передбачав не тільки обговорення планів і завдань на новий навчальний рік, але й узгодження перспектив розвитку волонтерських об’єднань, визначення напрямів міжнародної діяльності, розроблення стратегії взаємодії із громадськими організаціями. Усіх учасників об’єднує не тільки жага нових знань і перемоги, але й бажання самореалізації, удосконалення і творчого розвитку.

І все ж таки, стрижневими і найголовнішими почуттями під час заходу були – взаємопідтримка, доброзичливість, любов до рідної Академії і України!