Новини

20.10 за підтримки "Центру гендерної освіти" академії було проведено круглий стіл та тренінгове заняття присвячене гендерній рівності  для здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта.

 Ця подія була організована для обговорення і розгляду питань, пов'язаних із гендерною рівністю в освітньому процесі, обговоренню можливих перешкод та викликів, з якими стикаються студенти  в процесі навчання та підготовки до кар'єри;

Пошуку шляхів поліпшення умов для навчання та розвитку студентів незалежно від їхньої статі;

Пропозиціям щодо впровадження конкретних заходів та політик, спрямованих на підвищення гендерної рівності в освіті та у підготовці спеціалістів зі спеціальності 016 "Спеціальна освіта".

Такі заходи є успішним кроком у розвитку гендерної рівності в українській системі вищої освіти та підготовки майбутніх фахівців у галузі спеціальної освіти.


На порталі "Дія. Освіта" створили освітній серіал для підлітків "Базові знання про гендер". У серіалі розкрито тему генеру, гендерних стереотипів та інших пов'язаних питань . Серіал можна переглянути за покликанням  https://osvita.diia.gov.ua/courses/basic-knowledge-about-gender?fbclid=IwAR0wMpRzAXuPkoDor8HR-IdhoernIJVi_vkTw-uJHgFF13qLuesZeq0NKMo_aem_AUpzsl5XxHV0-cmNbdXPuxf9jMlsAK91FvqV7vvc01R74M2qNHFPlt0FTaUfgF7AMJ4

--


«Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми», саме такій теми був присвячений вебінар 21.02 для здобувачів кафедри соціальної роботи. Під керівництвом Бєлоліпцевої О.В. здобувачі різних курсів мали змогу не лише почути як не опинитись у ризикованій ситуації, але і як не стати залученою особою до розповсбдження торгівлі людьми. Враховуючи високий відсоток можливостей термінового виїзду великої кількості населення України, внутріщнього переміщення проблема торгівлі людьми не просто актуальна для більшості, але і має державне значення, адже регулятивно закріплено програми протидії.

З нагоди святкування Міжнародного дня дівчат та жінок у науці був організований науковий вебінар "Наукові стежки рівності", проведений к.п.н., доценткою кафедри соціальної роботи Бєлоліпцевою О.В. Наукові пошуки об'єднали здобувачів 21ср, 411 ср та 511 ср груп. Цікаві факти про винаходи і жінок, яскраві презентації та обговорення...все це так потрібно сучасній молоді для натхнення та мотивації. Тепер ми точно знаємо кому ми можемо завдячувати сонячними батареями, першими математичними збірками, препаратами від туберкульозу, wifi та багато всього, що нас повсяк час оточує! 

Жіночий консорціум України, Oxfam, Бізнес-мережа сільських жінок запрошують на вебінар «Ми не самі». На ньому жіночі організації поділяться досвідом своєї роботи в Україні та Боснії і Герцеговині під час війни.

Три організації з Боснії та Герцеговини були запрошені для обговорення з українськими жіночими організаціями щодо міжнародної солідарності, розбудови миру, адвокації та запобігання гендерного насильства. Вебінар стане місцем для обміну досвідом і знаннями та спільного пошуку шляхів просування вперед.

Жіночі групи в Україні відіграють ключову роль у гуманітарному реагуванні. Попри те, що перед війною в країні проводилася велика робота з просування прав і можливостей жінок, їм довелося пристосовуватися до нових викликів, пов’язаних із конфліктом. Хоча вони усвідомлюють, що їхня роль є фундаментальною, вони хочуть відчувати, що «вони не самотні».

Коли: 16 січня 2023 р

Час: 14:00-15:30

Формат: онлайн

Реєстрація за посиланням:

Синхронний переклад буде забезпечено англійською, українською та однією з офіційних мов Боснії і Герцеговини. 

Запрошуємо представниць та представників громадських організацій (і не тільки) взяти участь у серії вебінарів "“Не нашкодь!” - ідентифікація сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом, і допомога потерпілим"!

Де: онлайн в Zoom

Коли: 31 січня, 2 та 7 лютого (09:30 - 11:30)

Під час вебінарів експертки - Вікторія Карпа та Світлана Михайлишин - розглянуть, зокрема, такі теми:

сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, як частина навмисної військової тактики;

ключові принципи у роботі з постраждалими від СНПК;

надання допомоги постраждалим від СНПК.

Тренінги проводяться у межах проєкту "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України", що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і Асоціацією жінок-юристок України "ЮрФем"

Однак виражені думки не обов'язково відображають офіційну політику уряду Великобританії. 

2 грудня відбулось засідання експертної комісії зі здійснення антидискримінаційної експертизи об'єктів грифування для подальшого надання їм грифа Міністерства освіти і науки України. У цьому році до складу комісії увійшли проф., док.пед.наук Рассказова О.І. та доцент, к.п.н. Бєлоліпцева О.В. Попереду плідна робота по розробці рекомендацій українських підручників  

Здобувачі кафедри корекційної освіти та спеціальної психології прийняли участь у роботі панельної дискусії "Гендерний підхід в спеціальній освіті". 

Учасники мали змогу ознайомитись з поняттями гендерний підхід в освіті (або гендерно-чутливий підхід в освіті) та статево-рольовий підхід в освіті.

 Здобувачі освіти у ході дискусії  пригадали відомі стереотипи про дівчат та хлопців в освіті, та зробили висновки про особливості та переваги гендерного підходу в освіті. 

15 червня 2022 в онлайн форматі на  платформі Zoom відбувся вебінар «ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ ДІТЕЙ У СІМЇ ГРОМАДЯН ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ», який підготовлений та проводиться у рамках проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» у співпраці з Ініціативою розвитку послуг для сімей та дітей в громадах проєкту Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні (SURGe). У вебінарі прийняла участь доцента кафедри Бєлоліпцнва Олена, результатам участі якої стали здобуті нові знання щодо: ухвалення рішень в умовах воєнного стану стосовно дітей, які залишилися без батьківського піклування, в їхніх найкращих інтересах; особливості тимчасового влаштування дітей: у сім’ї патронатних вихователів, ПС/ДБСТ, сім’ї, які виявили бажання тимчасового влаштувати дитину й зареєструвалися в чат-боті; алгоритм тимчасового влаштування дітей в період війни; практика тимчасового влаштування дітей: вивчені уроки.

Тренінг  «Місце спільного прийняття рішень у практиці соціальної роботи», відбувся 10 червня основними тренерками стали Prof. Shulamit Ramon та Dr. Joanna Fox . Від кафедри соціальної роботи участь прийняла доцента Бєлоліпцева О.В. ; години інтенсивну сприяли засвоєнню розуміння, що СПР – це процес обміном інформацією, досвідом, і перевагами, в умовах, коли рішення не відоме заздалегідь. Важливим у подальшому викладанні стануть знання щодо «Моделі трьох розмов», особливостей «Конференцій сімейних груп». Вдячність та бажання подальшої спільної роботи є безмежними!

Викладачі кафедри продовжують працювати над професійним удосконаленням. 27 травня викладачка Бєлоліпцева Олена взяла участь у майстер-класі «Використання карток «Монстрики почуттів» у роботі з дітьми та батьками» в  межах проекту «ПОРУЧ»  ГО Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за Представництва Дитячого фонду ООН (Юнісеф) в Україні та спільно з організацією Gefuhlsmonster з Німеччини.  Отриманні знання сприятимуть втіленню у практику викладання вправ, що дозволять нашим здобувачам освіти підійняти з глибині підсвідомості несвідомі враження, які визначають реа кцію особистості та ті чи інші життєві ситуації. 

Сучасні стереотипи, вміння проявляти емоції та говорити про них, відчуття своїх бажань та переживань, про все це говорили у Народному домі у с.Сороках-Львівські за ініціативі доценти кафедри соціальної роботи Олени Бєлоліпцевої  27 травня. Інтерактивний захід було організовано спільними зусиллями представниками відділу культури та соціального захисту Мурованської ОТГ. Запрошенні учасники мали змогу ознайомитись з роботою єдиного в Європі музею жіночої та гендерної історії, подискутувати з священником на тему стереотипних сприйняттів жінок та чоловіків. В ігровій формі усі висловлювались про свої почуття та малювали картини життєвого шляху. Олена Бєлоліпцева провела арт терапію з родинами, які мають статус внутрішньо переміщених. Особливістю стало те, що вдалось встановити тісний зв’язок з такими сім’ями, батьки і діти мали можливість проконсультуватись щодо питань виховання та догляду в умовах воєнного стану.

15 лютого 2022 року комунальним закладом «Харківський центр професійного розвитку педагогічних працівників Харківської міської ради» проведено семінар на тему «Формування гендерної компетентності дошкільників у процесі організації навчально-виховної роботи» для педагогічних працівників Центрів освітніх технологій, які опікуються дошкільною освітою та керівників районних методичних об’єднань вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.

   Спікер вебінару – Пєхарєва А.С., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії висвітлила питання, щодо особливостей формування гендерної компетентності та етапів формування статеворольової ідентифікації дошкільників. 

   Учасники семінару обговорили форми та методи роботи з формування гендерної компетентності дошкільників у процесі організації освітнього процесу, відпрацювали практичні навички щодо дослідження гендерних стереотипів про роль чоловіка та жінки у родині.  

" Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте про дітонародження?", - розпочали 30 вересня таким запитанням у Музеї жіночої та гендерної історії урочисте відкриття виставки "Культура дітонародження: народжуватися та народжувати".

"Пологи, гінекологи, перейми ...". Асоціативний ряд можна продовжувати, бо ця тема торкнулася кожного та кожної незалежно від кількості власних дітей через те, що ми з вами теж народжувалися. І в цілому кожен досвід є унікальним, і в свою чергу стає спадком культури.

Мета цієї виставки та інших проєктних активностей BirthCulture й полягає у збереженні та передачі через мистецтво і культуру традиційних знань та практик дітонародження й материнства як частини європейської нематеріальної спадщини.

Під час урочистого відкриття експозицій виставки з вітальним словом до учасниць та учасників заходу звернулися: Альона Дмуховська - проєктна менеджерка Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні, Юлія Карпачова - заступниця начальника відділу у справах сім’ї та по роботі з громадськістю Департаменту соціального захисту ХОДА, Тетяна Чернецька - проєктна менеджерка Центру гендерної культури.

Після урочистого відкриття Тетяна Ісаєва - директорка Музею жіночої та гендерної історії провела першу екскурсію для запрошених гостей, в ході якої всі мали можливість познайомитися з новими тематичними експонатами, що розкривають певні аспекти культури дітонародження.

Запрошуємо бажаючих до відвідування нової виставки, яка працюватиме до 30 листопада за адресою: просп. Московський, 124-А. Заходи відбуватимуться у відповідності до актуальних карантинних вимог. Вхід за попереднім записом з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00

http://krona.org.ua/nova-kniga-krona-pro-doshkilnu-osvitu.html 

Нова книга від ГІАЦ «КРОНА» про дошкільну освіту

Уперше в історії українських гендерних досліджень освіти в окремому виданні системно і при цьому в легкій та захопливій формі описано те, як саме заклади дошкільної освіти передають своїм вихованкам і вихованцям гендерні стереотипи. Книга є результатом теоретичних і практичних досліджень дошкілля, що тривали майже 2 роки.

Видання дає відповідь на запитання, як можна перетворити дитсадок на гендерночутливий заклад. У поміч представлені й відповідні розробки – сценарії виховних заходів, сюжетно-рольові та рухливі ігри, наочність, форми для проведення гендерного аудиту та інші.

Книга буде корисна всім, хто працюють у дошкільній освіті, батьківству, бабусям і дідусям, студентству педагогічних спеціальностей, усім, хто цікавляться гендерною тематикою, проблемами сучасної освіти й виховання. 

Нові надходження до ресурсного забезпечення ЦГО