Новини

Останній тиждень літа командою #управлінняДержавноїслужбиякостіосвітиуМиколаївськійобласті (начальник - #ТетянаГолубченко) спільно з експертками громадської організації #EdCampUkraine розпочато другий етап підготовки експертів до проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти.

Важливі теми модуля «Недискримінаційний підхід як складова забезпечення внутрішньої системи якості освіти» висвітлювали гості з Харківщини Рассказова Ольга та Какадій Валентина.

Учасники навчання ознайомилися з критеріями дискримінації в освітньому контенті, дізналися про сегрегацію і поляризацію, вчилися розпізнавати ознаки дискримінації в «прихованому навчальному плані».

Рассказова Ольга та Какадій Валентина презентували матеріали Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА», які допоможуть керівникам навчальних закладів у проведенні гендерного аудиту, що спрямований на отримання інформації про поточний стан справ щодо інтеграції ґендерних компонентів в діяльність закладу освіти.

#ТетянаГолубченко, начальник #управлінняДержавноїслужбиякостіосвітиуМиколаївськійобласті

#ЕкспертиВажливі

#ІнституційнийАудит

#ЗмінюмоОсвітуРазомМиколаїв

Гендерна рівність просувається українські реалії!

З 5 по 13 серпня на базі Центру гендерної культури за підтримки Українського жіночого фонду відбувся тренінг "Гендерна рівність та порядок денний Жінки. Мир. Безпека".

Метою тренінга була гендерна просвіта учасниць з питань врегулювання військових та політичних конфліктів заради безпеки людей. Тренерками були експертки з Литви - Маргарита Янкаускайте та Анна Пакшите, які допомагали учасницям зрозуміти, як найближчим часом реалізувати Національний план дій з упровадження заходів безпеки, подолання гендерного насильства та встановлення миру через такий інструмент як гендерна рівність.

Учасниці з майже всіх областей України спільно обговорювали Резолюцію Ради Безпеки 1325 та шляхи її ефективного застосування в умовах українських реалій.


23.05.2019 відбулася науково-практична конференція, що організована для науковців, аспірантів, представників громадських організацій та органів влади " Методологічні та практичні засади взаємодії органів виконавчої влади щодо реалізації соціальної політики на Харківщині"


20 травня о 14.30 відбулася Вчена рада академії, на якій обговорювалися питання організації дистанційної роботи у період сесії, підведення підсумків роботи та подальшого розвитку академії.

Для кафедри соціальної роботи ця вчена рада особливо відзначилася тим, що на ній ректором академії будо офіційно повідомлено про присудження вченого звання професора доктору наук, професору кафедри соціальної роботи Юлії Чернецькій. Вітаємо щіро нашу шановну колежанку та пишаємося її науковими успіхами!

16 травня із нагоди Дня Європи в Україні в академії було реалізовано он-лайн проєкт “Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність” (детальніше про проєкт - на сайті Відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності https://sites.google.com/view/internationaldepartment/участь-у-проєктах-конкурсах-міжнародних-заходах/он-лайн-проєкт-подорож-закладами-освіти-європи-історія-та-сучасність?authuser=0). Участь у проєкті прийняли здобувачі освіти 111 СР групи Жукова Леоніла, Біляєва Валерія, Барвінова Софія (науковий керівник Тарасенко Н.В.); Осика Юлія, група 411 СР; здобувачі освіти 31 СР групи Грайворонська Крістіна, Фофанова Лілія, Литовченко Ірина; Кантемир Ірина, група 41 СР (науковий керівник Дьоміна Ю.В.); здобувачі освіти 21 СР групи Полешко Діана, Тимофєєва Вероніка (науковий керівник Проворна І.О.)

14 травня на платформі Zoom Дьоміною Ю.В. було проведено низку індивідуальних консультацій із дисципліни “Інформаційно-комунікаційні технології в роботі фахівців соціальної сфери” для здобувачів освіти 21 ср групи.

8 травня о 13.20 відбулося дистанційне заняття для 211АСР групи з предмету "Історія, теорія і практика соціальної роботи" (викладачка Ольга Рассказова).

Готуючись до заняття аспіранти і аспірантки опрацювали теми:

1. Сутність соціально роботи:

  • Місце соціально роботи сучасному суспільстві;

  • Сутність соціальної роботи як фахової діяльності;

  • Соціальна робота як наука;

  • Соціальна робота як навчальна дисципліна.

2. Виникнення та еволюція соціальної роботи:

  • Проблеми періодизації історії соціальної роботи;

  • Передісторія виникнення соціальної роботи як фахової діяльності;

  • Зародження фахової соціальної роботи;

  • Еволюція методології фахової соціальної роботи;

  • Історія фахової соціальної роботи в Україні.

Заняття було організовано за методикою "клас навпаки", а саме: слухачі і слухачки виконали надане раніше творче завдання на тему: "Досліджувана проблема у контексті історії соціальної роботи", яке оформили у вигляді тез 1-2 стор., з креативною назвою.

Завдання було попередньо відправлено на пошту виладачці та перевірено.

На зустрічі в ZOOM було обговорено результати.

Усі виконані завдання розміщені на гугл-диску.

Продовжується активна науково-дослідна та науково-пошукова робота зі студентами під керівництвом Тарасенко Н.В. У травневому номері журналу «Дитина з особливими потребами. Інклюзивна освіта. Дефектологія. Корекційна педагогіка» здобувачами освіти 111 ср та 311 ср групи було опубліковано низку статей:

1. Клубенко Д. Є., Тарасенко Н. В. «Світ чарівної казки. Корекційно-виховне заняття для дітей 9 років, із легкою розумовою відсталістю». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 5 (65) – С.16-18

2. Неповинних А., Тарасенко Н. В. «Рекомендації щодо роботи з учнями, які мають вади слуху». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 5 (65) – С.18-19

3. Жданова О. «Марла Раньян». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 5 (65) – С.24-25

4. Гінчук Д.С. «Незвичайний художник Крісті Браун». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 5 (65) – С.25-26

7 травня о 18.00 відбулася звітня конференція з переддипломної практики 512-ср групи, методист Ольга Рассказова. Протягом конференції було оприлюденено звіти студентів і студенток, обговорено проблемні моменти проведення практики.

6 травня 2020 року керівником практики Тарасенко Н.В. було організовано zoom конференцію зі здобувачами освіти 111 ср групи з метою підбиття підсумків навчально-ознайомчої практики, під час якої учасники поділилися своїми думками та враженнями.

Із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня, 5 травня в он-лайн форматі пройшов вебінар “Освіта в ЄС: рівні можливості для всіх”, до якого долучилися здобувачі освіти академії. Дьоміна Ю.В., викладач кафедри соціальної роботи, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, презентувала слухачам актуальну інформацію щодо можливостей продовження навчання у закладах вищої освіти ЄС, програм для іноземних здобувачів вищої освіти, стипендіальних програм покриття витрат на навчання й інших можливості для освітян із України.

5 травня відбувся залік у аспірантів 211 АСР групи з предмету "Історія, теорія і практика соціальної роботи" (викладачка Ольга Рассказова). Іспит складався у творчій формі з опорою на матеріал, зібраний науковцями відповідно до своїх тем досліджень.

5 травня відбулося залікове заняття з професійно-педагогічної практики студентів групи 31ср у дистанційному форматі. Під час заняття були узагальнені отримані на практиці результати: студенти звітували з оформленої документації під час практики, поділилися способами комунікації на період карантину, відповіли на додаткові питання викладачів-методистів з практики Н.А.Василенко, Т.О. Гладун, М.В. Білозерової. Завідувач виробничої практики А.Ф. Лисак підбила підсумок з проходження практики та побажала студентам натхнення та особистого розвитку як майбутнього фахівця.

3 травня об 11:30 відбулася онлайн-зустріч в zoom аспірантів 211 АСР групи з професоркою кафедри соціальної роботи Ольгою Рассказовою. У межах засвоєння предмету "Історія, теорія і практика соціальної роботи" обговорювалися питання:

1.Соціальна робота з людьми, які мають функціональні обмеження.

2.Соціальна робота з сім’ями у СЖО.

3. Соціальна робота у полі гендерної просвіти.

4. Соціальна робота у проблемі безробіття.

5. Соціальна робота у проблемі насильства.

30 квітня відбулася відео-конференція з підгрупою студентів четвертого курсу по підсумках переддипломної практики. Студенти звітували про проходження практики, де ознайомилася дистанційно з діяльністю соціального педагога у Харківській загальноосвітній школі I-III ступенів №19 Харківської міської ради Харківської області, з нормативно-правовою базою школи. В ході вивчення та аналізу документації виявили проблеми й особливості роботи. Розробили декілька заходів для учнів різних класів, а також Положення про шкільну політику антибулінгу, Положення про політику формування здорового способу життя у сфері освіти та діагностичний інструментарій щодо гендерної рівності.

29 квітня 2020 року відбувся VІІ Міжвузівський науково-практичний семінар «Професійна мобільність як чинник соціальної адаптації і творчої самореалізації особистості в умовах суспільних трансформацій», організований кафедрою соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради спільно з кафедрою соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

Збірка Семінар Харків 7_2020.pdf

У форматі ZOOM конференції свої наукові здобутки презентували викладачі та аспіранти кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Завідувач кафедри соціальної роботи, доктор педагогічних наук, професор, Рассказова О.І. висвітлила питання необхідності подолання бар’єрів у доступі жінок з інвалідністю до високооплачуваних професій і керівних посад у професійній сфері, розкрила сутність та значення соціально-правової підтримки фахівчинь у процесі кар’єрного просування та зміни професій і видів занять, визначила напрями такої підтримки у роботі громадських організацій для жінок.

Професор кафедри соціальної роботи, канд. пед. наук, доцент, Лисенко Ю.О. акцентувала увагу на необхідності використання соціально-педагогічного підходу в роботі з дітьми та батьками в умовах сучасних викликів інтенсивного розвитку інформаційного суспільства; на пошуку способів зацікавлення і стимулювання школярів у формуванні свідомого ставлення до власного здоров’я. Зважаючи на неможливість нинішнього життя без будь-яких девайсів, запропонувала поєднання інтернет-заходів із фізичною активністю та залученням батьків, учителів, які стануть прикладом для дітей у збереженні та зміцненні здоров’я.

Професор кафедри соціальної роботи, доктор пед. наук, доцент, Ю.І. Чернецька у своєму виступі наголосила на необхідності впровадження поліпрофесійно орієнтованих курсів у процес підготовки майбутніх соціальних працівників, що потребує оновлення змісту існуючих освітніх програм та розробки нових навчальних курсів. Доцільним, на її думку, для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти у циклі вибіркових дисциплін запровадити курс «Формування поліпрофесійної мобільності соціальних працівників в умовах євроінтеграції». Це дозволить підвищити ефективність підготовки майбутніх фахівців та їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Викладач кафедри соціальної роботи, здобувач ступеня доктора філософії, Білозерова М. В. відмітила, що соціальна робота, як професійна діяльність, має ключову особливість: вона включає в себе елементи різних професій. Всебічно підготовлений фахівець із соціальної роботи повинен мати міцні знання не лише з соціальної роботи та соціальної педагогіки, а і з психології, соціології, педагогіки, медицини, трудового і сімейного права, законодавства у сфері соціального захисту населення, вивчати іноземні мови, щоб діагностувати та прогнозувати різноманітні соціальні ситуації, проектувати заходи їх оптимізації, мати хист пом’якшувати соціальні конфлікти і покращувати міжособистісне взаєморозуміння.

Під час виступу Дьоміної Ю.В., начальнику відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладача кафедри соціальної роботи академії, було окреслено основні поняття процесу академічної мобільності, розкрито поняття внутрішньої і зовнішньої мобільності. Учасники семінару мали змогу ознайомитися із програмами Офісу Еразмус+ в Україні, Німецької служби академічних обмінів DAAD. На прикладі роботи Дьоміної Ю.В. в міжнародному проєкті співпраці «Nobel week 2016; 2017; 2018 in Sweden» та науково-педагогічних працівників академії в проєкті академічної мобільності здобувачів освіти DAAD було освітлено практичні аспекти реалізація права на академічну мобільність.

Анонс! На кінець травня 2020 року викладачем кафедри соціальної роботи, начальником відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР, Ю.В.Дьоміною, заплановано проведення авторського дістанційного курсу «Гендерноорієнтований проєкт: особливості грантрайтингу». Під час опрацювання тем курсу слухачки та слухачі отримають можливість ‘step by step’ зрозуміти специфіку написання «гендерних» проєктів, особливості процесу подання заявок на отримання грантів та базові правила реалізації проєктних пропозицій із гендерної проблематики.

Дистанційний курс проводиться в рамках проєкту «Гендерний відкритий університет», спільний проєкт Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний гендерний ресурсний центр», який реалізовується науково-педагогічними працівниками кафедри соціальної роботи починаючи із 2017 року щорічно.

27 квітня 2020 року презентовано програму онлайн курсу для працівників соціальної сфери, студентів гуманітарних спеціальностей ЗВО, всіх небайдужих до проблем гендерної нерівності в суспільстві «Коло гендерної нерівності: насильство в родині, залежність та співзалежність – як розірвати?», розроблений тренеркою проєкту «Гендерний відкритий університет», професоркою кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, докторкою педагогічних наук, доценткою Ю.І.Чернецькою. Даний курс планується як постійно діючий проект на платформі Центру гендерної культури міста Харкова.

Онлайн курс_Насильство.pptx

Щотижня викладачем кафедри Ю.С.Ібрагім спільно з випускниками минулих років здійснюється допомога в організації акцій з годування безхатченків на вулиці Чаботарська 26. Акції будуть проходити до кінця карантину щочетверга.

24.04.2020 року об 11.00 відбулася чергова онлайн-консультація для студентів-практикантів 21ср групи з питань проведення антидискримінаційного аналізу середовища ЗДО. Консультацію з використанням платформи Zoom проводила фахівчиня з антидискримінаційної експертизи, сертифікована тренерка МОН України Валентина Какадій.

Метою заходу була допомога студентам у виконані завдання практики у ЗДО з гендерного аудиту освітнього простору. Різні дістанційні форми проходження практики в ЗДО, зокрема і означений захід, організовані методистами Н.Василенко і О.Рассказовою.

24 квітня 2020 року відбулися установчі леції по підготовці он-лайн до весняної сесії 2020 на платформі Zoom. У рамках вивчення дисциплін «Соціальна педагогіка», «Соціально-педагогічна діяльність у сфері дозвілля» та «Інформаційно-комунікаційні технології в роботі фахівців соціальної сфери» викладачем Ю.В.Дьоміною було надано студентам груп 21 ср, 31 ср, 41 ср усю необхідну інформацію, роз’яснювальний та методичний матеріал по підготовці та проходженню сесії.

23.04.2020 року викладачем кафедри Т.О.Гладун організовано і проведено он-лайн семінар «Роль і місце соціального педагога в школі в умовах пандемії».

22 квітня 2020 року завідувач кафедри О.І.Рассказова виступила на Вчені раді академії зі звітом про роботу Центру гендерної освіти КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» у 2019 – 2020 н. р.

Звіт ЦГО_2019-2020.doc

20 квітня 2020 року в рамках дистанційного проведення Професійно-педагогічної практики з соціальної роботи викладачами-керівниками практики О.І.Рассказовою та Н.А.Василенко зі студентами 21 ср групи відпрацьований матеріал, спрямований на формування умінь здійснювати гендерний аудит закладу дошкільної освіти.

20.04.2020 року проведено групову консультацію з дисципліни «Основи консультативної роботи у соціальній сфері» для студентів 41 ср групи. Викладач – Т.О.Гладун

16.04.2020 року у межах переддипломної практики студентів 512ср групи, що передбачала дистанційну роботу в осередках соціальної допомоги, в закладах загальної середньої освіти з різними категоріями населення методистами В.Герасименко, Д.Дмитрієвою, О.Рассказовою було організовано онлайн-консультування з експерткою антидискримінаційної експертизи Валентиною Какадій і тренерками Гендерного відкритого університету Юліаною Дьоміною, Юлією Чернецькою.

Уперше під час проходження практики студети мали виконати завдання з антидискримінаційної роботи. Так, практиканти, спираючись на попередній досвід проходження практик у подібних соціальних осередках / закладах освіти, проведений аналіз емпіричної інформації про базу практики, мали заповнити форму «Антидискримінаційний аудит ЗЗСО».

Інформаційними ресурсами для такої роботи виступали: методичні поради у папці «ПЕРЕДДИПЛОМНА ПРАКТИКА 512 ср» на гул диску; сайт або інші доступні інтернет-платформи, на яких міститься інформація про базу практики та оприлюднено досвід її діяльності, зокрема фотоматеріали.

Результатом такої роботи стали, розроблені студентами форма-зразок «Антидискримінаційний аудит ЗЗСО» та методичні поради до її заповнення; заповнена форма «Антидискримінаційний аудит ЗЗСО» в особистій віртуальній папці практиканта з проходження практики (на гул-диску).

До завдань практики входила також розробка двох заходів з встановлення гендерної рівності і недискримінації для різних цільових груп (учні / батьки, клієнти / працівники) й методики зворотного зв’язку для вивчення ефективності кожного заходу (анкета, опитувальник у гул-формах тощо).

Фахівчині з питань гендерної рівності і недискримінації у ході онлайн-консультації відповіли на запитання студентів, допомогли їм у пошуці необхідного матеріалу для виконання завдань практики.

14 квітня 2020 року проведено он-лайн консультацію для здобувачів вищої освіти 412 ср групи на тему "Інноваційні соціально-педагогічні методи і форми роботи в закладах освіти в умовах карантину". Викладач – К.А.Дмитренко

З початку карантину та по теперішній час в рамках позааудиторної та виховної роботи Ю.С.Ібрагім організувала пошиття багаторазових масок для соціально-вразливих категорій. Вже забезпечили лікарню для людей з психічними захворюваннями у Стрілеччі, шпиталь, працівників служби пробації, соціальних працівників, волонтерів, дітей з центру психо-соціальної реабілітаціі на Краснодарській 102-а, дітей з малозабезпечених сімей, пенсіонерів та ветеранів.

https://tsn.ua/ru/video/video-novini/v-harkove-mnogodetnye-semi-besplatno-shyut-zaschitnye-povyazki-dlya-lica.html?utm_source=share&utm_medium=mob&fbclid=IwAR3ZXbS6Gg4mVFQFtv5hNP0GdBta0J7Bu7EPkJ5GShk8PZxh3KEcO038pFk

Науково-дослідна діяльність студентів – є невід'ємною частиною освітнього процесу в академії та сприяє підвищенню якості підготовки майбутніх соціальних працівників до професійної діяльності. Тому у продовж з 17.03.2020 по 27.04.2020 студенти брали активну участь в пошуково-творчий та науково-дослідній роботі. Так в журналі «Дитина з особливими потребами. Інклюзивна освіта. Дефектологія. Корекційна педагогіка» одноосібно та у співавторстві з викладачами кафедри соціальної роботи студентами було опубліковано низку статей, якими можуть послуговуватися вчителі, дефектологи, логопеди, асистенти вчителів, соціальні педагоги, психологи та адміністрація закладів середньої освіти:

1. Гінчук Д. С., Тарасенко Н. В. «Мій клас — моя сім’я . Виховна година для учнів 5-го класу зі зниженим зором». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 3 (63) – С.11-13

2. Жданова О. «Метлін Марлі». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 3 (63) –С.21-22

3. Клубенко Д. Є., Тарасенко Н. В. «Подорож Країною здоров’я. Виховне заняття для дітей 8-го року життя, з частковою слуховою недостатністю». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 4 (64) – С.20-22

4. Неповинних А., Тарасенко Н. В. «Африка . Урок географії для учнів 7-го класу з вадами слуху». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 4 (64) – С.17-20

5. Клубенко Д. Є., Тарасенко Н. В. «Дружба. Корекційно-виховне заняття для дітей 9 років, із дитячим церебральним паралічем». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 4 (64) – С.22-24

6. Заруба Д. В. «Рональд Дженкіс». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 4 (64) – С.24-25

7. Клубенко Д. Є. «Неперевершена Мадлен Стюарт ». Дитина з особливими потребами: журнал. – Харків: ТОВ «Основа», 2020. № 4 (64) – С.25-26

09.04.2020 року в он-лайн режимі проведено засідання викладачів кафедри соціальної роботи





З метою забезпечення дистанційного навчання на період карантину викладачами кафедри соціальної роботи на Google-диску розміщено матеріали навчальних занять відповідно до розкладу, а саме: матеріали лекцій, завдання до практичних та семінарських занять з інструкціями щодо виконання, електронні підручники та посібники.

Також використовуються Google Class, додаток Zoom, електронні пошти, Viber та Telegram.

Індивідуальні консультації зі студентами здійснюються переважно у телефонному режимі та електронній пошті. Куратори груп заходяться на постійному зв’язку зі студентами та їхніми батьками.

У зв’язку із запровадженням карантину через поширення коронавірусу «COVID-19» 2019-2020 н.р. переддипломна практика проводиться за допомогою використання технологій дистанційного навчання.

Переддипломна практика є завершальним етапом практичної підготовки здобувачів освіти. Для її проходження здобувачі освіти направляються до закладів загальної середньої освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальних центрів надання соціальних

послуг, де вони виконують обов’язки соціального педагога або соціального працівника.

30.03.2020 року розпочалась переддипломна практика для здобувачів освіти 41 ср групи, яку 2 здобувачі освіти з групи будуть проходити в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та 23 здобувачі освіти в закладах загальної середньої освіти.

30.03.2020 року також розпочалась практика для здобувачів вищої освіти 512 ср групи та з 06.04.2020 року для здобувачів вищої освіти 411 ср групи. 20 здобувачів вищої освіти цих груп проходять практику у закладах загальної середньої освіти, 10 - територіальних центрах надання соціальних послуг, 16 - центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Під час карантину викладачі кафедри продовжують наукову роботу та проходять підвищення кваліфікації через он-лайн курси на освітніх платформах EdEra, Prometheus та інших про що свідчать отримані сертифікати.

29 квітня 2020 року

відбудеться

VІІ Міжвузівський науково-практичний семінар

«Професійна мобільність як чинник соціальної адаптації і творчої самореалізації особистості в умовах суспільних трансформацій»

Міжвузівський семінар 2020 р.doc

Гендерний відкритий університет: гендерна грамотність та культура працівників соціальної сфери

14 квітня 2020 року відбудеться установча зустріч тренерської команди «Гендерного відкритого університету» у форматі Zoom конференції. В он-лайн режимі планується обговорення і затвердження програми курсу «Гендерний відкритий університет: гендерна грамотність та культура працівників соціальної сфери». У цьогорічній сесії проєкту буде задіяно викладачок кафедри Ольгу Рассказову, Юлію Чернецьку, Юліану Дьоміну, Ірину Цибуліну, Олену Бєлоліпцеву.

Проєкт «Гендерний відкритий університет» є спільним проєктом Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківської обласної громадської організації «Харківський обласний гендерний ресурсний центр», який реалізовується науково-педагогічними працівницями кафедри соціальної роботи щорічно починаючи із 2017 року.

Метою реалізації проєкту є забезпечення процесу гендерної просвіти працівників соціальної сфери, підвищення рівня гендерної грамотності та культури у професійному середовищі при роботі з людиною та громадою.

Інформаційний супровід проєкту здійснюєть на інформаційних ресурсах Центру гендерної культури: www.genderculturecentre.org www.gender.at.ua та на сторінках партнерів Центру, у соцмережах, а також на ресурсах «Єдиної соціальної мережі».

В умовах активної діджиталізації всіх освітніх процесів цьогоріч проєкт буде реалізовано дистанційно на платформі Zoom та ресурсно на сторінці Facebook: науково-педагогічні працівниці кафедри соціальної роботи готують онлайн-курси, долучитися до вивчення яких зможуть здобувачі вищої освіти академії.

На виконання рішення Уряду України від 25.03.2020 року карантин продовжено на 21 день – до 24 квітня включно.

До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань», Постанови Кабінету Міністрів №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», наказу Міністерства освіти і науки України № 406 від 16.03.2020 року «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» та розпоряджень голови Харківської обласної державної адміністрації від 12.03.2020 року №131 «Про запобігання поширенню на території Харківської області коронавірусу COVID-19» та голови Харківської обласної ради від 12.03.2020 року №43 «Про невідкладні заходи щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та її структурних підрозділах укладено наказ №199-к від 12.03.2020 «Щодо запровадження карантину», а також розроблено План невідкладних заходів щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19, затвердженого ректором академії 12 березня 2020 року.

Згідно наказу в академії запроваджено карантин із 12 березня по 03 квітня 2020 року, освітній процес науково-педагогічними та педагогічними працівниками здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання; забезпечено гнучкий (дистанційний) режим роботи співпрацівників академії та структурних підрозділів; заборонено проведення масових заходів.

Студентам, які не мали змоги виїхати додому або виявили бажання залишитися в гуртожитку, надано таку можливість, а також в академії працює їдальня з дотриманням санітарно-гігієнічних правил щодо запобігання поширення епідемічних захворювань, де студенти – мешканці гуртожитку, можуть замовити собі їжу.

Пізнавальна екскурсія студентів 21-ср групи до Музею гендерної і жіночої історії.


Професорка кафедри Ольга Рассказова взяла участь в ХVІІІ Межнародній науково-практичній конференції "

11.03. 2020 аспіранткою 111 АСР Виноградовою О.В. проведено семінар-тренінг на тему "Інноваційні форми і методи соціальної роботи з дітьми з інвалідністю в умовах ІЦДП" за участю фахівців соціальної сфери м.Харкова




10 лютого — Міжнародний день боротьби з епілепсією.

У Харкові цей день масштабно відзначили у ТРЦ «Французький бульвар», де для відвідувачей були організовані консультації з фахівцями, майстер-класи, перегляд тематичного мультфільму.

Проблема людей з епілепсією є дуже складною, оскільки людей з іншими захворюваннями часто жаліють та їм співчувають, а приступів епілепсії частіше за все побоюються та намагаються уникати відповідальності бути поряд з такими дітьми чи дорослими. Саме тому в цей день була корисна нагода розвіяти існуючі міфи про епілепсію, провести час з такими дітьми та подарувати сім’ям свою увагу.

Доцент кафедри соціальної роботи КЗ «ХГПА» ХОР та президент ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА» Ібрагім Юлія Сергіївна на студентка 2-го курсу Висоцька Анастасія прийняли активну участь у даному заході та організували та провели для учасників заходу творчі майстер-класи. Тваринки з кульок та чудові м’які котики-сердечки стануть прикрасою багатьох домівок та чудовою згадкою про добрий захід, який поєднав небайдужих до проблеми епілепсії в Україні і в рідному Харкові людей.

В рамках підвищення компетентності викладача-початківця

10- 12 жовтня 2019 року викладач кафедри соціальної роботи М.Білозерова брала участь у Всеукраїнському семінарі «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг в ОТГ» у м. Києві за підтримки партнерства «U-LEAD з Європою».

Метою якого було сформулювати спільне бачення щодо підготовки соціальних працівників та розуміння особливостей організації системи підтримки населення в ОТГ через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг та презентувати навчальні програми Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка для другого освітнього рівня спеціальності «Соціальна робота».

З приводу отриманої інформації на засіданні кафедри соціальної роботи викладач М. Білозерова презентувала доповідь за темою «Розвиток інтегрованих соціальних послуг. Обмін досвідом» та ознайомила науково-педагогічний склад кафедри з презентованими на семінарі навчальними програмами.

7 жовтня відбувся науково-практичний конгрес «Happy Family» у приміщенні ХНУ ім.В.М.Каразіна. Він зібрав представників Харьківськоі міської ради, благодійних фондів, громадських організацій та вчених, які спрямовують свої зусилля на дослідження питань соціальної підтримки сім`ї та формування її цінностей.

У заході прийняла участь кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи Харківської гуманітарно-падагогічної академії Ібрагім Юлія Сергіівна, яка займається питаннями підтримки сім‘і та є керівницею ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА», що має неабиякий досвід роботи з багатодітними сім’ями. Вона поділилася практичним досвідом надання громадської соціально-педагогічної підтримки сім’ям.

Захід був корисним та наповненим практичними порадами та здобутками. Приємно, що формування щасливих сімей в Україні є пріоритетним завданням організаторів та учасників конгресу.

Відомо, що для ефективного результату навчання та виховання дітей в умовах інклюзивної освіти необхідним є впровадження інноваційних, гнучких засобів індивідуального персоніфікованого підходу. Одним з таких засобів є «Картки-життєві історії» – тематичні картки, що мають яскраві зображення, привабливі для наслідування, до змісту яких покладено історії з реального досвіду дитини. За умови грамотного використання, картки забезпечують закріплення та розвиток у дітей різноманітних соціальних знань та вмінь, навчання розумінню того, як інші люди реагують на ті чи інші соціальні ситуації тощо.

Викладачки академії Ольга Рассказова, Наталя Івашура, Тетяна Гладун, Катерина Дмитренко спільно с студентками-волонтерками Кристиною Хижковою, Анастасією Висоцькою, Аленою Сенцовою, Екатериною Давидовою організували Майстер-клас з популяризації методики «Картки-соціальні історії». У майстер-класі взяли участь науковці Харківшини та педагоги-практики, психологи й соціальні працівники закладів освіти і майбутні фахівці. Захід відбувався у межах Всеукраїнській науково-практичній конференції «Створення інклюзивного простору закладу освіти в контекст розбудови суспільства рівних можливостей в Україні», що проходила 21.11.2019 р. у Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

Майстер-класи з поруляризації цієї методики проводяться викладачками і студентками щорічно у різних школах Харькова та області.


Студенти і студентки- майбутні соціальні працівники та викладки кафедри соціальної роботи у рамках щорічної Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» вирушили 28 листопада 2019 року до Центру-музею А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії (Харківська область, Дергачівський район, с. Подвірки), що б провести регіональний науково-практичний семінар

« Концепції соціального виховання та ресоціалізації дітей і молоді в історико-педагогічній спадщині та у сучасному вимірі». молоді і досвідчені вчені оприлюднили результати власних наукових розвідок, обговорили актуальні питання соціальної роботи.

В Україні поширення набуває підготовка громадських радників, які надають дієву підтримку людям, що потрапили в складні життєві обставини. Таку підготовку пройшла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ібрагім Юлія Сергіівна та долучилася до всеукраїнської спільноти.

Традиційні надавачі правової допомоги не завжди враховують особливості роботи із бідними верствами населення, вразливими соціальними групами. Невміння/небажання юристів спілкуватись із малозабезпеченими клієнтами, пошук фінансової вигоди, складні юридичні терміни – усе це є перешкодами у доступі до правосуддя. А громадські радники покликані стояти найближче до людей – спілкуватись зрозумілою мовою, розуміти проблеми, безкоштовно допомагати.

На сьогодні громадські радники допомагають вирішувати найрізноманітніші питання у своїх громадах: отримати онкохворій людині безкоштовні ліки, повернути мамі дитину, яку незаконно у неї відібрали, отримати учаснику ООС земельну ділянку, оформити довідку переселенця, коли відмовляє Управління соцзахисту, повернути присадибну ділянку, яку незаконно оформили на іншу людину та багато іншого.

Система громадських радників існує у багатьох країнах. Вони є авторитетами у своїй громаді, будучи джерелом достовірної інформації та контактів. Для цього – громадські радники постійно навчаються та посилюють свої знання. А нещодавно спільнота громадських радників об’єдналась в громадську організацію.

Розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції

Окрім наукових подій життя нашої академії сповнене культурними заходами, до яких залучаються викладачі та студенти. 22 вересня 2019 року доцент кафедри соціальної роботи Ібрагім Юлія Сергіівна залучила студентів Висоцьку Анастасію та Гафіч Єлизавету до участі у «Культурних пікніках». У співпраці з ГО "Асоціація багатодітних сімей "АММА" було організовано майстер-класи, проведено профорієнтаційну роботу з відвідувачами. Не дивлячись на похмуру та дощову погоду, захід пройшов на високому рівні та дозволив познайомитись з різними культурними та освітніми закладами.

Гендерний відкритий університет.

«15 листопада 2019 року всьоме почав роботу Гендерний відкритий університет, спільний проєкт Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Центру гендерної культури. Цьогорічний курс - «Гендерна культура та грамотність: твій крок у майбутнє».

25 осіб різної статі, віку, професій та життєвого досвіду познайомились з викладачками кафедри соціальної роботи та тренерками проєкту Ольгою Рассказовою, Юлією Чернецькою, Юліаною Дьоміною, Іриною Цибуліною, відвідали Музей жіночої та гендерної історії, обговорили гендерні проблеми, що існують в Україні, визначили негативний вплив стереотипів на життя людей. Попереду плідна, корисна та цікава робота. Наснаги слухачам й слухачкам курсу!

Завідувачка кафедри соціальної роботи Ольга Рассказова оприлюднила свій досвід участі у заходах з антидискримінації в освіті на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Створення інклюзивного простору закладу освіти в контекст розбудови суспільства рівних можливостей в Україні», що проходила 21.11.2019 р. у Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

15 вересня 2019 року відбулося проведення інформаційного заняття з реабілітантами центру для нарко та алкозалежних на тему: "Асертивна поведінка, як здорова альтернатива агресії та пасивності". Метою заняття було навчання клієнтів центру видам поведінки та способам екологічно, а значить асертивно, вступати в контакт із середовищем. Результатом заняття стало розуміння і прийняття у залежних альтернативи в поведінці з іншими, з собою й Миром вцілому