ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ "ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ 2023

Звіт ЗДО №70 Тиждень безпеки дитини

Безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану!

 

 

 Алгоритм дій учасників освітнього процесу у разі оголошення сигналу "Повітряна тривога" перед початком освітнього процесу

 

І. При оголошенні сигналу «Повітряна тривога!» перед початком освітнього процесу:

1. Працівники закладів освіти, діти та їх, які під час оголошення сигналу «Повітряна тривога!» перебувають вдома або у дорозі до закладу освіти, мають терміново прослідувати до найближчого укриття.

2. У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога!» під час прийому дітей до закладу освіти, вони, разом із працівниками закладу та батьками або іншими супроводжуючими особами, терміново переходять в укриття закладу освіти.

3. Під час повітряної тривоги, після того, як всі учасники освітнього процесу перейшли в укриття, діти до закладів освіти не приймаються до оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги!».

4. Після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!»:

4.1. В закладі освіти після відбою тривоги продовжуватимуть освітній процес у цей день очно або у дистанційному форматі. Адміністрація закладу приймає рішення щодо організації освітнього процесу та його режиму, про що оперативно інформуватиме працівників і батьків.

4.2. Заклади дошкільної освіти розпочинають роботу не пізніше, ніж через годину. Рішення приймає адміністрація закладу, про що інформує працівників та батьків.

4.3. Якщо дитина перебуває в укритті закладу освіти під час сигналу «Повітряна тривога!», батьки можуть її забрати лише після надходження сигналу «Відбій повітряної тривоги!».

ІІ. Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги

якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

1.    Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу. 

2.   Педагог миттєво сповіщає дітей (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття. 

3. Відповідальна особа разом із педагогами має скоординувати хід евакуації  дітей від класу/групи до захисної споруди (укриття). 

4. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.  Дітям дошкільного віку необхідно надати помічників.

5.    Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги. 

6.  Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній. 

7.   У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб діти  швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі діти займуть свої місця відповідальний  повинен перевірити наявність усіх дітей. 

8.   Під час перебування в захисній споруді  педагоги та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

!!! Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину!!!

 

ІІІ. Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо: 

  Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті.

 
ІV. Дії батьків до та під час повітряної тривоги

 

V. Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня

!!! Протизаконно та злочинно вимагати від працівників прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги!!! 

 


БЕЗПЕКА В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ!


bezpeka_u_gromadskomu_transporti.pdf

БЕЗПЕКА В ПОБУТІ!


bezpeka_ditini_v_pobuti.pdf

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ПРОВЕДЖЕННІ З ГАЗОМ!


БЕЗПЕКА ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ГАЗОМ.pdf

БЕЗПЕКА ДИТИНИ НА ДОРОЗІ ТА У ТРАНСПОРТІ!


БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ ТА У ТРАНСПОРТІ.pdf

ЗАХОДИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НЕВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!


Заходи щодо профілактики невиробничого травматизму .

БЕЗПЕКА НА ЗАЛІЗНИЦІ!


БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ : ЗНАЄМО ТА ДІЄМО!


БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ!


РЕАГУВАННЯ НА ЯДЕРНИЙ ВИБУХ!


ЩО СЛІД ЗРОБИТИ У РАЗІ ХІМІЧНОЇ АТАКИ!


памятка 1- що слід зробити у разі хімічної атаки.pdf

ЯК ДІЯТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА !


пам_ятка 2 - як діяти у разі виявлення підозрілого предмета.pdf

ПРОГРАМА "СВІТ ДОРОЖНЬОГО РУХУ"!


Світ дорожнього руху.pdf

Чи безпечна ваша новорічна ялинка?

        

   Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.

   Новорічні прикраси, особливо зі скла, є однією з головних загроз у свята для маленьких дітей, попереджають американські фахівці Дитячої лікарні Бостона. Більше половини інцидентів, пов'язаних з травматизмом від ялинкових іграшок та прикрас, викликані тим, що дитина випадково проковтує їх фрагменти, включаючи осколки скла чи батарейки від гірлянд.

   Лікарі закликають батьків бути пильними у святковий сезон, уважніше слідіть за своїм чадом і розташовувати прикраси як можна вище і по можливості в недоступних для дітей місцях. Дослідники рекомендують подбати і про кріплення ялинки і не вішати іграшки на нижні гілки.

   Експерти провели аналіз лікарняних записів, що включають травми і поранення серед дітей у зимові свята. Було зафіксовано, що 56% інцидентів відбулося через те, що дитина проковтнула або розжувала фрагменти ялинкових іграшок або вінків або лампочки від електричних гірлянд. Понад чверть подібних травм були результатом крововиливу в ротовій порожнині або шлунково-кишковому тракті, 27% випадків стосувалися рваних ран, в понад двох третинах травм дітям знадобилося хірургічне втручання. У 85% випадків діти змушені були пройти через радіологічне сканування, а також через комп’ютерну томографію. Крім того, негативні наслідки помічених інцидентів включали накладення швів на обличчя.

   У  пошуках дешевих ялинкових іграшок батьки зовсім не звертають уваги на їхню якість, а тим паче сертифікати. Переполох на базарах, ажіотаж у торгових центрах – усі поспішають вбрати своїх зелених красунь за найсвіжішим віянням моди. Ще більше чекає на традиційне домашнє прикрашання ялинки малеча. Якраз наші діти – у групі «новорічного» ризику, бо для них свято може скінчитися фатально.

   Зовсім нещодавно медики почали міркувати: а що, як «бум» застуд у новорічно-різдвяну пору – зовсім не застуди, а алергія на барвисті забавки та всілякі «дощики»? Перевірили і виявили: часто недорога «китайщина» містить синтетичні і полімерні матеріали, які можуть виділяти токсичні хімічні сполуки. Виробники покривають іграшки неякісною фарбою, яка часто спричиняє чи посилює алергію. Особливо небезпечними є м’які ялинкові прикраси. Чим вони набиті – загадка.

                                 Алергени на ялинці.

    Імпортні новорічні іграшки й сувеніри в Україні не сертифікують уже кілька років. А тому й трапляються прикраси з фенолами, формальдегідами та іншою гидотою, які подразнюють шкіру, слизову оболонку носа, спричиняють висипання, набряки, проблеми з диханням, отруєння. Небезпечним може стати і ялинковий антикваріат – іграшки ще півстоліття тому покривали шаром свинцю і речовиною на основі солей радію.

   «Синочок у мене ще той «гурман» – усе хоче спробувати на смак. Новому року радіє, бо дуже любить подавати іграшки, бавитися з ними, – розповідає молода мама Олена. – Кожну ялинкову прикрасу обнюхає, обмацає, спробує на смак. Буває, розіб’є – тоді боїмося, аби не порізався. Чи іграшку до щоки притулить – а вона вся потім блищить, та ще й не відмивається зі шкіри! Зараз хоч вибір і великий, проте зовсім неякісний. Не раз переконувалася: краще цукерок, горіхів чи бубликів навішати, ніж купляти такі небезпечні для мого малого забавки».

   Крім ялинкових іграшок, у чорному списку майже всі новорічні атрибути: електричні гірлянди, штучний сніг, аерозольні фарби, бенгальські вогні, петарди, навіть сама ялинка.

   Нині продають новорічні прикраси, що мають дуже сумнівне походження. Іграшки всі різні, і надто багато з-поміж них неякісних китайських.                                     

                   Поради батькам про ялинкові прикраси.

    Аби вберегтися від дешевих і небезпечних підробок, кажуть експерти, варто прислухатися до кількох простих порад:

фарба на іграшці не має лущитися і залишатися на долонях, 

блискітки не повинні осипатися,

петля – не висуватися з отвору: іграшка може впасти, розбитися і поранити,

стійкий неприємний запах свідчить про  високий вміст токсинів.

  Краща  альтернатива «китайщині» - це прикраси виготовленні власноруч.

Обережно! Розчинені вікна!

   Падіння з вікна є однією з основних причин дитячого травматизму і смертності. Діти дуже вразливі перед розчиненим вікном через свою природну допитливість.

      Шановні батьки дотримуйтеся наступних правил захисту дитини від падіння з вікна.

 1. Не залишайте маленьких дітей одних, навіть на нетривалий час. Більшість випадків падіння відбувається тоді, коли батьки залишають дітей без нагляду.

 2. Відсуньте від вікон всі види меблів, щоб дитина не могла залізти на підвіконня.

 3. Ніколи не розраховуйте на москітні сітки! Вони розроблені утримувати виключно тополиний пух і комарів, але не дітей. Москітна сітка сприяє трагедії, бо дитина відчуває себе за нею в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї.       

     Дуже часто діти випадають разом з цими сітками.

 4. По можливості встановлюйте пластикове вікно в режимі «провітрювання», коли воно відчинено зверху, а не знизу.

 5. Ставте на вікна спеціальні фіксатори, які не дозволять дитині відкрити вікно більше, ніж на декілька сантиметрів.

   

   Шановні батьки! Пам’ятайте, що безпека вашої дитини залежить саме від вас!


БЕЗПЕКА ДИТИНИ ВДОМА!


bezpeka_ditini_vdoma.pdf

МАЛЕНЬКА ДИТИНА В ДОМІ (Поради для батьків)!


БЕЗПЕКА ДИТИНИ ВДОМА.pdf

Правила поведінки на водоймах, 

                                    покритих льодом.

 

        Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може провалитися.

        Категорично забороняється дітям грати на незміцнілому льоду.

        Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.

        На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).

        Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

  Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.

   Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.

      Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду.

 

                              Обережно: бурульки!

  Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.

Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. 

Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.                   

Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.            

У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

 

 

                          Правила поведінки під час ожеледиці

 м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.


          Правила протипожежної безпеки

 Повінь, паводок

 

Фактори небезпеки повеней та паводків:

   Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

    Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:


Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

Дії після повені, паводка:

 

 Поводження з собаками

 

   Не потрібно ніколи забувати, що собака хижий звір і мисливець за своєю природою.

  Тому пам’ятайте:

    Собака – таки справді друг людини. Але якщо людина розумно і добре поводиться з собакою.

 


Найбільший скарб кожної людини - її життя та здоров'я.

 

   На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється лихо. Особливо вразливими у непередбачуваних ситуаціях є діти. Щоб уникнути лиха, їм бракує обережності, спритності та елементарного життєвого досвіду. Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно, у колі сім'ї та дошкільних навчальних закладах.

  Дбаючи про запобігання травматизму своїх вихованців, навчаючи їх безпечно поводитися на вулиці і вдома. Щоб діти засвоїли необхідні знання й набули практичних навичок на заняттях, під час проведення дидактичних та сюжетно-рольових ігор, слухаючи вірші та оповідання, розглядаючи ілюстрації. Це робилося не лише задля розваги, а й для закріплення набутих знань.  Метою місячника з безпеки життєдіяльності є проведення комплексу заходів, спрямованих на збереження життя і здоров'я дошкільників  навчального закладу, а також запобігання нещасних  випадків.

 

       Шановні батьки!

-  Не залишайте дітей без нагляду!

- Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

- Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

- Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. 

    Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя, а щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди потрібно надавати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.