2023/2024 навчальний рік

 Живи в безпеці!

З 13 травня до 19 травня 2024 року

у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень безпеки дорожнього руху

 

   З метою популяризації дотримання Правил дорожнього руху серед дітей та попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, у Чернігівському колегіумі № 11 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

    Протягом тижня класні керівники і вчителі закладу освіти провели бесіди, вікторини, квести, тренінги, виставку малюнків та стінгазет, практичні заняття, під час яких здобувачі освіти  повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях в умовах воєнного стану;  демонстрували увагу, спостережливість, обережність та культуру поведінки на дорозі, закріпили знання неухильних правил поведінки, від яких залежать здоров`я й безпека життя, говорили про необхідність убезпечити себе на дорозі, бути відповідальними та уважними пішоходами.

      Просвітницько-профілактична робота з питань дотримання правил безпечного дорожнього руху в умовах воєнного стану і прищеплення навичок правильних дій під час надзвичайних ситуацій на дорозі охопила учнів 1-9 класів колегіуму, була різноманітною за змістом та формою, відповідала віковим особливостям, запитам дітей. Проведені заходи були цікавими, сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху в умовах воєнного стану:

Великодній ярмарок

    Цього року у Чернігівський колегіум №11 вдруге відбувся благодійний Великодній ярмарок, метою якого став збір коштів на закупівлю автомобільних шин, фольгоізолу, сітки-рабиці, ПВХ- мішків, вологих серветок, сухих душів, антимоскітних засобів. Завдяки старанням педагогів, учнів та батьків було зібрано 52000 грн. Триває закупівля всього необхідного, звіт обов‘язково буде. Разом ми сила!! 

   Хочемо ще раз подякувати учням, батькам, вчителям та всім небайдужим  українцям, спільними зусиллями дітей, які пекли, продавали та купували смаколики, батьків, що робили донати, було зібрано 52354 грн. На запит наших захисників зі 119 бригади ТРО було закуплено мішки, теплоізол та металеву сітку для будівництва бліндажів, два компленти шин, а також сухі душі, вологі серветки, засоби від комах. Наразі хлопці все отримали і дуже вдячні. А ми дякуємо їм за захист і продовжуємо допомагати наближати таку очікувану перемогу!!! 

Золотий Олімп

   Вже традиційно в День вишиванки в Чернігівському колегіумі №11 відбулося свято «Золотий Олімп».

   Учасники заходу були вражені яскравими виступами та нагородами.

  На початку заходу директор школи привітала усіх присутніх та наголосила на важливості активної життєвої позиції, творчості та самореалізації кожного колегіїста. Потім відбулася церемонія нагородження кращих класів за активну участь у шкільних заходах та окремих учнів і команд у спортивних досягненнях та різноманітних творчих номінаціях.

  Грамоти та медалі отримали найактивніші колегіісти - переможці рейтингу, класні керівники, учні. Серед номінацій Олімпу - «Кращий клас», переможцями стали учні 2-В класу (вчитель Лариса Анатоліївна Стригун), 4-Б класу (вчитель Ірина Леонідівна Денисенко), 5-Г класу (вчитель Роман Львович Іванов) та 9-В класу (вчитель Вікторія Вікторівна Ліхута). Друге місце посіли 2-Д клас (вчитель Алла Володимирівна Лашук), 4-В клас (вчитель Алла Леонідівна Позняк), 5-В клас (вчитель Анастасія Ігорівна Козир), 7-Д клас (вчитель Лілія Юріївна Милиця). Третє місце здобули 1-Е клас (вчитель Людмила Вікторівна Полуботко), 3-Г клас (вчитель Тетяна Григорівна Купець), 6-Г клас (вчитель Максим Леонідович Кухаренко), 8-Б клас (учитель Оксана Анатоліївна Шулик).

   Серед номінацій Золотого Олімпу також були: «Кращий читач» (Гмиря Мілана, учениця 3-А класу та Півень Кирило, учень 7-Д класу), «Кращий спортсмен» (Йаман Тимур, учень 9-В класу та Мурач Вероніка, учениця 9-Б класу), «Кращий стрілець» (Оверченко Ярослав, учень 9-В класу), «Лідер колегіуму» (Йаман Тимур, учень 9-В класу), «Кращій відеограф» (Скитяшина Маргарита, учениця 8-Г класу), ,«Кращі ведучі» (Йаман Тимур, Романенко Анна, Оверченко Ярослав, учні 9-В класу та Штербекер Ульяна, учениця 8-Г класу), «Кращі танцюристи» (Мороз Арсеній, учень 9-В класу та Герасименко Богдан, учень 9-Е класу), «Кращі редактори» (Фірман Олександра, учениця 9-А класу, Тулугуров Олександр, учень 9-Б класу, Лещенко Дарина, учениця 9-В класу). Вітаємо переможців та бажаємо впевнено йти до нових вершин! 

День вишиванки 

    Здобувачі освіти 4-В (учитель Позняк А.Л.) та 4-Е (учитель Щибун О.В.) класів Чернігівського колегіуму 11 вітають всіх зі святом та приєднуються до флешмобу «Коло єднання». З Днем вишиванки, Україно! 

     Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять.

   В цей день, Чернігівський колегіум #11, долучився до національної руханки в вишиванках "Дякуємо ЗСУ " до Міжнародного дня вишиванки. Захід, на який зареєструвалось понад 700 000 учасників та 10 000 закладів/педагогів з усієї України для  встановлення нового рекорду. Основна мета Національної руханки в вишиванках - єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу в їх підтримці ЗСУ та незламного українського народу, підвищення рівня рухової активності.

@UNICEF_UA #Дякуємо_ЗСУ #ЗСУ #УФСЗР #Спорт_заради_розвитку #sport_for_development

   У рамках святкування Дня вишиванки, Чернігівський колегіум № 11 приєднується до флешмобу «Коло єднання» Державної екологічної інспекції  у Чернігівській області, спрямованого на об’єднання громадян у символічному акті підтримки культурної спадщини українського народу.

#ДержавнаекологічнаінспекціяуЧернігівськійобласті 

День пам’яті та перемоги

   Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

   Друга світова війна тривала шість років.

  Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини.

   Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони.

   А українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

   Нажаль, історія має властивість повторюватись…

  Сьогодні нова загроза застала світ — Україна бореться з  оскаженілою росією, її ідеологією — рашизмом, бореться за незалежність, суверенітет і мир на європейському континенті.

  А українські захисники та захисниці сьогодні, як колись діди та прадіди, — стали на захист українських та європейських цінностей.

  Тому сьогодні учні Чернігівського колегіуму #11 згадали трагічні події Другої світової, поклали квіти до меморіального знака учням та вчителям, загиблим у роки війни. А ще говорили про війну сьогоднішню, вшанували випускників колегіуму, які віддали життя за нашу свободу та незалежність у 2014-2024 роках. Вічна пам‘ять Героям!

Голос Колегіуму. Випуск №39

 «І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)

   26 квітня 2024 року виповнюється 38 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – Чорнобильської трагедії. Напередодні цієї трагічної для всієї України дати учні Чернігівського колегіуму №11 провели дослідження питань: у чому небезпека Чорнобиля, що там відбувається сьогодні  і чому про це треба говорити?

Радіоактивні метали випромінюють потужну енергію, яку використовує людина. Але радіацію не можна побачити, почути або відчути фізично - жоден із захисних механізмів людини не допоможе врятуватися від неї. Розпадаючись протягом багатьох років, атоми радіоактивних елементів забезпечують нас енергією. Але зупинити ядерну реакцію неможливо, навіть закривши станцію. Фахівці розповідають, що кілька хімічних елементів, період напіврозпаду яких становить приблизно 30 років, після аварії частково перестали бути небезпечними. Однак говорити про повну безпеку не можна, бо у інших речовин період напіврозпаду становить тисячі років. Радіація сьогодні глибше проникає у ґрунт і рослинність, але зовсім не зникає.

   Після аварії роботу енергоблоків поступово зупинили. У 2000 році почали їх зняття.

У 2010 році відпрацьоване ядерне паливо було повністю вивантажено з блоку № 3, у  2016 році  від ядерного палива був звільнений блок № 2, а 6 червня 2016 року вивезено останнє ядерне паливо до спеціального сховища.

  З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року Україна і світ опинилися під загрозою нової катастрофи. З 24 лютого по 2 квітня 2022 року ЧАЕС була захоплена рашистами. росія перетворила і цей об'єкт на арену війни. 30-кілометрову зону відчуження окупанти використовували для підготовки нових атак проти нашої оборони, а сама ЧАЕС опинилася під загрозою пошкодження і руйнування. Військова частина, що охороняла ЧАЕС і складалася переважно з бійців Національної гвардії України, чинила опір окупантам, але була змушена скласти зброю через брак важкого озброєння і небезпеку обстрілу нападниками критично важливих об'єктів станції. Вони перебували в полоні росіян весь час окупації ЧАЕС.

   На щастя, глобальної катастрофи не сталося, але й після виходу російських військ з території ЧАЕС знадобляться роки, щоб дослідити, які захоронення радіоактивних відходів вони пошкодили, як в результаті цього розповсюдився радіоактивний пил та якої шкоди російські варвари завдали українській землі.

   Сьогодні в Україні знаходиться ще 4 атомних електростанції. Запорізька АЕС (ЗАЕС) – розташована на березі Каховського водосховища, поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі і шоста у світі атомна електростанція. Донедавна на ній працювало шість енергоблоків. 4 березня 2022 року атомна та теплова електростанції були захоплені російськими військами під час битви за Енергодар упродовж російського широкомасштабного вторгнення. 

Південноукраїнська АЕС, розташована неподалік від міста Южноукраїнськ, що в Миколаївській області. Робочими є два енергоблоки АЕС. Рівненська АЕС  –розташована біля міста Кузнецовськ, Хмельницька АЕС – розташована в місті Нетішин; на електростанції працює 2 ядерних реактори.

   Хоч минуло 38 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Сьогоднішні події показали, що потрібно знаходити альтернативні види енергії. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

   До річниці пам‘яті Чорнобиля в колегіумі було проведено години спілкування, виставки малюнків, відеопрезентаціі, уроки-проєкти, урок-реквієм "38 років палає весна", перегляди відеороликів. Підготували та продемонстували проєкти з тем: "Передумови катастрофи на Чорнобильській АЕС", "Хронологія подій 26 квітня 1986 року", "Наслідки катастрофи", "Спадщина Чорнобиля". Також переглянули відеофільм "Чорнобильська катастрофа - історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам'яті".Діти активно відповідали і розказували про Чорнобиль. Зробили буклети.

   Ми назавжди залишимо у пам'яті подвиги всіх, хто боровся з наслідками катастрофи, всіх, хто ризикуючи своїм життям, виконали свій обов'язок.

«Живи в безпеці!»

З 15 квітня до 21 квітня 2024 року

у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності


Проблеми безпеки життєдіяльності людини – є одними з найактуальніших в сучасному суспільстві, що тісно пов’язані з бурхливим розвитком науково-технічного прогресу, погіршенням екологічного стану окремих регіонів та планети в цілому. Початок третього тисячоліття та  зовнішні фактори ставлять перед суспільством нові вимоги щодо забезпечення безпеки людини. У теперішній час механізми взаємодії людини та природи, людини та техніки, індивіда та суспільства, все частіше порушуються, що призводить до появи багатьох нових небезпек для нормальної життєдіяльності. 

Так, в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, з метою підвищення уваги до створення належних умов праці, навчання, відпочинку, вивчення та використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, попередження травматизму та загибелі дітей, дорослих при виникненні надзвичайних ситуацій; цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності у Чернігівському колегіумі № 11 пройшли такі заходи: 

Ми впевнені, що проведена робота та отримані знання обов‘язково дадуть свої плоди, а саме допоможуть нашим учням у разі надзвичайних ситуаціях опанувати себе, скористатися отриманими порадами і ні в якому разі не розгубитися, не панікувати, а діяти правильно, стримано, впевнено і рішуче. Ми переконані, що безпека під час воєнного стану починається з обізнаності!

ПАМ'ЯТАЄМО   ПРО   ГЕРОЇВ

16 КВІТНЯ 2024 РОКУ У ЗРАЗКОВОМУ МУЗЕЇ "ІСТОРІЯ ШКОЛИ" ЧЕРНІГІВСЬКОГО КОЛЕГІУМУ №11  ВІДКРИТО НОВУ ЕКСПОЗИЦІЮ, ПРИСВЯЧЕНУ НАШИМ УЧНЯМ ТА ВИПУСКНИКАМ, ЗАГИБЛИМ У ВІЙНІ З РАШИСТАМИ З 2014 РОКУ...

Першими відвідувачами нової експозиції стали учні 4-Б класу, а наймолодші "Слідопити" - учні 5 - Г класу - провели першу в своєму житті екскурсію. Вони дуже хвилювалися, але в них все вийшло!  Початківці почули теплі слова про Героїв - захисників, про яких вже чули неодноразово (Володимир Близнюк, Володимир Шпак, Олександр Закіров, Віктор Антоненко, Анна Чумак), дізналися також імена Героїв, яких, нажаль, продовжує забирати страшна війна (Павло Буренок, Ростислав Пархоменко, Володимир Сусленніков, Вячеслав Яковенко), переглянули фото та особисті речі Героїв, що зберігаються в шкільному музеї. 

Герої відлітають журавлями в небо, та залишається ПАМ'ЯТЬ. І буде жити вічно. Слава ГЕРОЯМ!!!

РАЗОМ НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!

          Допомога ЗСУ - головне завдання кожного українця сьогодні. Колектив Чернігівського колегіуму №11 постійно долучається до акцій та зборів на підтримку наших захисників. Ось і нещодавно на запит бійців 165 батальону 119 бригади ТРО було проведено збір коштів на придбання антитепловізорних плащів, що зможуть захистити наших снайперів. Спільними зусиллями педагогічного колективу (було проведено черговий, 13-й розіграш благодійної лотереї), батьківської громади та небайдужих українців (через мережу ФБ) було зібрано 41500 грн та придбано 5 плащів. 

       На зустрічі з військовослужбовцями в/ч А7331 Єгором Чаусом та Максимом Грабовцем учні передали плащі а також зібрані смаколики, листи і малюнки для наших захисників та захисниць.

      Дякуємо всім, хто долучається, адже тільки завдяки міцному тилу будуть перемоги на фронті. 

БЕРЕЖІМО ЕНЕРГІЮ

День довкілля

    Прийшла весна і стало вже доброю традицією проведення у місті місячника благоустрою та Дня довкілля. Теплі сонячні дні початку квітня дали змогу гарно попрацювати і колективу Чернігівського колегіуму №11. Учні разом з класними керівниками, вчителями трудового навчання прибрали територію закладу освіти і прилеглі до неї доріжки та газони, впорядкували квітники, технічний персонал здійснив побілку дерев та бордюрів. Вже за день природа віддячила рясним цвітінням нарцисів. 

     Дякуємо всім, хто береже природу і дбає про чистоту довкілля!

Щедра Масляна!

Масляна завжди супроводжувалася веселими масовими розвагами — змаганнями, танцями та піснями, куштуванням млинців. У початковій школі колегіуму пройшов колективний захід «Щедра Масляна!». Кожен день Масляного тижня був унікальним і неповторним, наповненим розвагами, іграми та цікавими подіями. Адже що може бути приємніше за щирі усмішки, теплі погляди та добрі справи наших учнів!!! А з'являються вони від щирої дитячої радості і гарного настрою.

GCZ5xhn5hdxquF0MADhUikha8W4BbmdjAAAF.mp4

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. З нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка та з метою поглиблення знань учнів початкових класів, вияву поваги і любові до Кобзаревого слова, у Чернігівському колегіумі № 11 пройшли Шевченківські дні. Учні декламували поезії, співали пісні, взяли участь у конкурсі читців «Віночок Кобзаря». Літературне кафе радо зустріло своїх найменших відвідувачів. 

Чернігівській колегіум №11 (10.03).mp4

Зі святом весни!

"Голос колегіуму" Випуск №38

Дефіле на свято весни в Чернігівському колегіумі №11

Про дефіле до свята весни в початковій школі колегіуму чули? Ні, не чули? У вас є чудова можливість долучитися до цього дійства і отримати заряд енергії на цілий день!!! Приємного перегляду!

0-02-05-3a5f437066ec22e475d8e08940d79b5166ad71260aae7ba13fa003bbcf55c076_61acb041423629c3.mp4

День без рюкзачків

Чи можна прийти до школи без рюкзака? Звісно ж, можна... Здобувачі освіти 1-А класу (учитель Самойловська О. В.) на власному досвіді переконалися у цьому. Яскраві корзинки, валізи на колесах, чемодани, паперові коробки, пакети, шопери, аптечки-органайзери і навіть ящики для інструментів замінили щоденний атрибут наших учнів. В класі панував гарний настрій та позитивні емоції.

429908188_1085409932579652_9181262704059444493_n (2).mp4

День квіткового настрою у колегіумі!

Весна прийшла – свято в колегіум принесла! 1 березня в початковій школі закладу освіти пройшло свято – ДЕНЬ КВІТКОВОГО НАСТРОЮ. Цікаві заходи, проведені вчителями, не залишили нікого байдужим. Учні грали, співали, декламували вірші. Дівчата і хлопчики прийшли у яскравому вбранні. Обов’язковим атрибутом дівочого образу стали квіти. Стильні шапочки, віночки, квіткові композиції, вплетені у зачіски учениць, надавали їм вигляду ніжності і чуттєвості. Весняний настрій заполонив дитячі серця! Яскраві кольори тішили око та нагадували про те, що надворі вже весна. Атмосфера, що панувала під час свята, дарувала позитивні емоції та наснагу, сповнювала радістю.

"Голос колегіуму" Випуск №37

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Безпека під час воєнного стану

   19 лютого у колегіумі відбувся тренінг з безпечної поведінки в умовах воєнного стану  для учнів 7 класів із залученням кінологічної служби пошуково-рятувального відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення  ГУ ДСНС України у Чернігівській області. 

  Були присутні кінологи та собаки-рятівники. Дітям розповіли про правила безпеки життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях та порядок  дій у разі небезпеки, яка може трапитися під час воєнного стану. Працівники кінологічної служби ДСНС ознайомили колегіїстів  з професією рятівника та з обов'язками, які виконують кінологи та їх вихованці, перебуваючи на службі. Також показали відео, в якому розповідалось про правила безпеки від пса Патрона. Діти могли задати свої запитання кінологам. В кінці заходу учні мали змогу підійти до собак та погладити їх, зробити спільне фото з чотирилапими помічниками, а діти віддячили їм смаколиками. Собачки були дуже розумні та виховані! Було надзвичайно цікаво дізнатися для себе нову інформацію про мінну безпеку, безпеку життєдіяльності та професію рятівника.

З Днем Єднання!

День пам'яті героїв Крут

У день пам'яті героїв Крут, 29 січня, вся Україна вшановує полеглих за нашу незалежність бійців, які у  1917 - 1918р боролися проти радянської влади. Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними, їх було від 4 до 7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще багато поранених та полонених.

Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення.У сутінках вони втратили орієнтир і вийшли на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили. Історія повторюється... І сьогодні наші  ЗСУ безстрашно та героїчно борються проти ворогів за те, щоб існували ми та існувала Україна.

До цього дня в Чернігівському колегіумі №11 було проведено такі заходи: тематична виставка книжок в бібліотеці; Хвилина пам'яті "ПАМ'ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ" (4-В клас); уроки історії "Крути: сторінки героїзму" (5-7); години спілкування "Героїчна Чернігівщина: станція Крути. 1918" (8-9); Г/с в 7-Б класі, проведна бібліотекарем обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Ігнатенко О.Г.  "Портрети героїв Крут";  "Бій під Крутами - символ націоналної честі" (урок історії, 7 класи, Рубан С.В., 8 класи - Сташевська В.О.) Г/с, 8-А клас (Карпенко Н.В.), «Герої Крут - для нащадків взірець»; захід "Пам'ятай про Крути", 3-А клас. Пам'ятаємо героїв!!! 

День Соборності України 

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день 1919 року було проголошено про об'єднання УНР та ЗУНР в єдину українську державу.

Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році, коли на честь 71-річниці Акту Злуки Народний рух України організував "живий ланцюг" від Івано-Франківська через Львів до Києва. Це була одна з перших масштабних антирадянських українських акцій, що поклали кінець СРСР та дозволили Україні здобути справжню незалежність.

Цьогоріч 105-та річниця Дня Соборності України. В Чернігівському колегіумі №11 відбувся цикл виховних заходів: інформаційні хвилинки «Соборна Україна», «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна»;  перегляд тематичних фільмів та презентацій. Фото-челендж «Ми велика, єдина родина – Україна!» Ми від усього серця бажаємо нашій країні єдності й перемоги!

Автор матеріалу: Олександра Фірман

Конкурси з платіжної безпеки

Учні 5-В, 5-Г та 6-Г класів взяли участь у конкурсах з платіжної безпеки, які Національний банк України організував у межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай, а саме: 

конкурс «Рок-н-рол з платіжної безпеки»

Команда учнів: Березкин Єгор, Донцов Кирил, Довбиш Анастасія, Патрина Анастасія, Лут Софія.

Педагоги-ментори: Козир Анастасія Ігорівна та Березкина Леся Олегівна.

конкурс “Пика шахрая”

Команда учнів: Стародубець Михайло, Шиманський Андрій, Оверченко Каріна, Величко Анастасія, Мальцева Поліна.

Педагоги-ментори: Кухаренко Алла Володимирівна.

«Веселі старти» у Чернігівському колегіумі № 11 

   Напередодні новорічних свят у Чернігівському колегіумі № 11 серед здобувачів освіти початкових класів пройшли спортивні змагання «Веселі старти».

   Година захоплюючої, емоційної гри принесла велике задоволення всім учасникам змагань, а у спортивному залі панувала приємна, дружня атмосфера.

   Під час змагань діти показали, як уміють достойно долати труднощі, підтримувати свої команди, проявили згуртованість, організованість, самостійність, дружбу та взаємовиручку. Змагання пройшли у суто спортивній атмосфері. Юні спортсмени завзято боролися за перемогу у кожній естафеті, продемонструвавши спортивну майстерність та справжню волю до перемоги.

   По завершенню спортивного дійства відбулась церемонія нагородження переможців. Всі учасники змагань отримали багато позитивних емоцій!!!

Веселі старти 4.mp4
Веселі старти 2.mp4
Веселі старти 3.mp4
Веселі старти 1.mp4

УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

     Цього року учнівське самоврядування Чернігівського колегіуму № 11 запровадило нову традицію для учнів 9-х класів - "Українські вечорниці"

    На цьому заході учні показали українські звичаї та традиції такі як: колядування, щедрування, засівання, ворожіння, водіння кози, вертеп, випікання та кусання калити та інші. Захід вони провели дуже яскраво та весело, дівчата переодягалися в старовинний українській одяг та ворожили, хлопці стали справжніми козаками, інші показували вертеп на тему народження Ісуса Христа та колядували. Деякі дівчата пекли калиту, а хлопці намагалися до неї до стрибнути та відкусити. Учні співали пісні та водили хороводи.

    Сподіваємося, що ця традиція збережеться та буде продовжуватися в наступні роки.

Автор матеріалу Данило Насінник 

ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА, ВИКОНУЙ ОБОВ’ЯЗКИ!

Місячник правових знань проводиться у Чернігівському колегіумі №11 щорічно у грудні і спрямований на підвищення юридичної грамотності  учнів. Цей захід був організований з метою навчання школярів основам права, виховання у них поваги до закону та прав людини і присвячений 75-й річниці прийняття ООН Загальної Декларації прав людини.

План проведення «Місячника правових знань» передбачав різноманітні заходи: зустрічі зі старшим інспектором патрульної поліції Мельник Ольгою Миколаївною на тему «Права та обов’язки людини» (4-8 класи); інформаційні години для середньої ланки на тему «Мої обов’язки та відповідальність»; цікаві хвилинки «Права дитини» для початківців; виставки малюнків та спеціальної літератури; написання есе «Я маю право», тренінги та відеопрезентації.  Протягом цілого місяця учні різних класів брали участь у різноманітних заходах, що сприяли поглибленню їх знань у правовій сфері.

Від перших до четвертих класів учні весело вивчали основні права дитини через вікторини, творчі малюнки та повчальні ігри разом із соціальним педагогом  Кирієнко О.В. та ученицями 9-В класу. В середній школі учнями 9-х класів під керівництвом вчителя правознавства Кудлай Л.П. Було розроблено та представлено правові ситуації, які діти мали вирішити на основі законодавства.  Старші класи прослухали лекторій, спрямований на надання практичних порад щодо захисту своїх прав у повсякденному житті.

Звичайно, правова освіта є наскрізною у виховній роботі з колегіїстами, та цей Місячник правових знань став важливим кроком у формуванні правової культури школярів. Проведені заходи дозволили учням краще розуміти їхні права та обов’язки, а також стимулювали їх до активної участі у житті школи та суспільства.

Вистава театральної студії "Мрія" 

Новорічна казка: "Миколай до нас іде"

Військово-патріотичний фестиваль

Щороку 6 грудня ми вшановуємо Збройні Сили України. ЗСУ завжди були нашою гордістю та славою. А після початку повномасштабної війни про відвагу та професіоналізм українських воїнів дізнався весь світ. ЗСУ – це меч і щит України, наша опора та захист. Найкращі сини та дочки України борються у Збройних силах за незалежність та свободу своєї Батьківщини.

До Дня Збройних Сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління у колегіумі було проведено ряд заходів. 8 грудня 2023 року у Чернігівському колегіумі №11 проведено спортивний військово-патріотичний фестиваль серед учнів 9 класів. У цих змаганнях учні показали гарні результати і з фізичної підготовки, з військової та медичної підготовки.

ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ!

З нагоди міжнародного Дня волонтера освітянам Чернігова, які під час активної фази війни стали волонтерами та підтримкою для своїх вихованців з їх родинами, Олександр Ломако та Владислав Атрошенко вручили відзнаки  «За оборону Чернігова». Наш колегіум пишається, що серед великої кількості нагороджених директор Чернігівського колегіуму №11 Світлана Рубан, заступник директора з АГЧ Ігор Казимір, вчителі Максим Кухаренко та Роман Іванов, працівник Андрій Рудніченко. Вітаємо з нагородою та дякуємо за все, що ви робили для колегіуму у ті складні для країни і міста Чернігова часи! Разом до перемоги!!!

День святого Миколая

   Цього року, українці вперше відзначали День Cвятого Миколая за григоріанським календарем - 6 грудня. Цього дня Cвятий Миколай  з його помічниками - янголами, завітав і до Чернігівського колегіуму  №11. У своїх листах діти найбільше просили миру та перемоги. Він залишив по школі магічний настрій та багато посмішок і радості.

   Святий Миколай завітав до класів, щоб привітати дітей та подарувати їм солодкі подарунки. Учні порадували Миколая і його янголят чарівними піснями та віршами. Його прихід став незабутньою подією для учнів і вчителів. 

Голос українського волонтерства

   Волонтери – це справжній приклад доброти, людяності й безкорисливості. Волонтери — це звичайні люди, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення соціально корисних проєктів. Робити добрі справи можуть усі: діти, дорослі, люди з підвищенними потребами, компанії, агенції і навіть цілі країни. Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще.

   За підтримки Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спорту, ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні 05.12.2023 року у Чернігівському колегіумі №11 було проведено Національний онлайн-урок волонтерства.

   До проведення Національного уроку волонтерства долучаться заступник Міністра молоді та спорту Владислав Яцук, засновниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко, засновник руху «JuniorS» Олександр Педан та координатор із залучення молоді проєкту U-Report Дмитро Бурак.

Відкрийте світ програмування разом з нами!

05.12.2023 року на базі колегіуму пройшов захід «Година кодування. Штучний інтелект для океанів», який проводився представником компанії infopulse Герасименком Ігорем.

Штучний інтелект (ШІ) є потужним інструментом, який можна використовувати для вирішення різноманітних проблем, включаючи захист океанів. Учасники цього заходу мали можливість поглибити свої знання з програмування та штучного інтелекту, використовуючи їх у контексті океанології. На цій годині кодування учні дізналися, як використовувати ШІ для створення програм, які допомагають стежити за станом океану, виявляти забруднення та прогнозувати зміни клімату.

Мета заходу полягала в тому, щоб зробити програмування доступним та захоплюючим для всіх. Дякуємо всім, хто приєднався на цей захід. Ми надзвичайно раді бачити ваш інтерес до програмування та технологій.

Нехай ваші програми та інноваційні ідеї завжди будуть важливою складовою сучасного світу технологій!

ТВОРИМО ДОБРО РАЗОМ

       28 листопада у Чернігівському колегіумі пройшла благодійна акція "Щедрий вівторок".  #ЩедрийВівторок – це частина міжнародного благодійного руху #GivingTuesday, який надихає мільйони людей по всьому світі робити добрі справи та популяризувати культуру благодійності.  У рамках цієї ініціативи кожен охочий може долучитися до Марафону добрих справ.

        В рамках проведення Марафону в колегіумі був організований збір допомоги по чотирьох локаціях а саме, "Лапа допомоги" - де для чотирилапих збирали їжу та інші потрібні речі, які будуть передані до стерилізаційного центру та пунктів перетримки тварин; локація "Зігрій ЗСУ", до якої діти приносили теплі речі та грілки для наших захисників; локація "Коробочка хоробрості" - збирали різне канцелярське приладдя, іграшки, книжки, розмальовки та багато іншого для дітей онкологічного центру та центру соціальної реабілітації, та локація "Смаколики для ЗСУ"  на якій зібрали багато потрібних речей для військових.

        Цього ж дня було проведено вже 11 благодійну лотерею на допомогу ЗСУ. Цей захід навчив нас усіх, що завжди треба допомагати тим, кому це потрібно, та ніколи не кидати одне одного у біді. Дякуємо учням, батькам, вчителям, які щоразу беруть участь не лише в цій, а й у інших благодійних акціях. Разом до перемоги!    

Олександр Тулугуров 

День Гідності і Свободи

     Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи, до цього свята долучилися і учні Чернігівського колегіуму №11.

      Були проведені години спілкування, де говорили про Майдан і Революцію Гідності, про захисників і захисниць, які здобували і сьогодні  боронять  незалежність нашої країни. Учні показали своє бачення і розуміння таких понять як Свобода, Гідність, Незламність.

      До колегіуму були завітали гвардійці військової частини 3082, щоб провести «Урок мужності» для учнів 1-А, 2-В, Д, Е класів. Урок був насичений та цікавий для дітей. Вони мали можливість приміряти екіпіровку та сфотографуватися зі службовою собакою. Учні жваво обговорювали теми, що їх зацікавили та ставили різноманітні запитання військовим.

     Вже традиційними стали товариські зустрічі між командами з волейболу до Дня Гідності і Свободи у Чернігівському колегіумі №11. Наші команди отримала позитивні емоції та показали, що вони - гідні нащадки славного козацького роду, справжні патріоти своєї держави.

СЛАВА УКРАЇНІ! 

Посвята в колегіїсти

     Одна з найважливіших традицій Чернігівського колегіуму №11 - посвята першокласників у колегіїсти. Цього разу  до дітей завітав в гості казковий герой - Пізнайко (Данило Насінник), який разом з ведучою свята (Настя Величко) перевірив, наскільки учні кмітливі та талановиті. Кожен клас мав змогу презентувати свій творчий номер, діти читали вірші та співали пісні про школу, про Україну. 

   Також привітати першокласників завітав театральний колектив «Дивограй» (керівник Купець Т.Г.), який показав виставу «Ріпка» на сучасний лад. З рук казкових персонажів діти отримали значки колегіїста.

     Вітаємо нашу колегіумну сім’ю з таким чудовим поповненням! 

ТОЛЕРАНТНІСТЬ = ТЕРПИМІСТЬ

В сучасному світі, де різноманіття культур, релігійних переконань та соціальних поглядів стає невід’ємною частиною нашого життя, питання толерантності набуває особливої важливості. У контексті шкільної освіти, розуміння та практика толерантності мають велике значення, оскільки школи грають ключову роль у формуванні свідомих, відкритих та поважних громадян.

Колегіум - це місце, де ми проводимо багато часу разом з іншими людьми. Тут ми вчимося, граємо, спілкуємося. Тому дуже важливо, щоб у нас панувала атмосфера толерантності. Щоб кожен учень відчував себе прийнятим та захищеним, незалежно від того, хто він чи вона є. Одним із способів підтримання толерантної атмосфери в нашому колегіумі є проведення різноманітних заходів, що спрямовані на підвищення обізнаності  учнів про різноманіття культур, традицій та поглядів. Так, починаючи з 16 листопада, в нас стартував тиждень толерантності. Проведено години спілкування, бесіди, тренінги класними керівниками. Соціальний педагог разом з учнями 9-х класів проводили заходи для початкової та старшої школи. Було охоплено 12 класів. З учнями розбирали ситуації, грали в ігри на визначення толерантної поведінки, розгадували шифри з ввічливими словами. Їхнім завданням було не тільки розказати, але й наочно продемонструвати, яким може бути толерантне ставлення людей один до одного та свого оточення.  Толерантність в школі є важливою не лише для того, щоб кожен учень міг відчувати себе комфортно та захищено, вона також є ключовою складовою успішної навчальної атмосфери, де кожен учень може розвиватися та досягати цілей особистісного розвитку. То ж будьмо толерантними у своїх вчинках та ставленні до інших!

ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ 

     Традиційно у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів, які організувала в Україні радянська влада у 1921-22, 1932-33 та 1947 роках.  2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

     Інститут демографії назвав цифру загиблих від Голодомору у 3,9 мільйона людей. Саме цю цифру вважають найбільш науково доведеною.

     Найбільшим за наслідками був Голодомор 1932-33 років. Минуло 90 років з тих трагічних подій, та ми пам'ятаємо: геноцид та Голодомор українців, як і будь-яких націй, є неприпустимими явищем, тому щороку продовжуємо вшановувати памʼять цих жертв задля запобігання в подальшому.

     В Чернігівському колегіумі №11 відбулись години спілкування, відеоперегляди та презентації, присвячені Дню пам’яті. 

Учні з батьками та вчителі колегіуму активно долучилися до акції "Запали свічку пам'яті" жертвам Голодомору в Україні 1932-1933, яка проводилася 25 листопада.

Голодомор 1932-1933...  Памʼятаємо, ніколи не забудемо!

Фірман Олександра 

Знайомтесь наш п'ятий клас!

Традиційно в колегіумі відбувається знайомство з п'ятими класами. Вони підготували фотопрезентації "Знайомтесь наш 5 клас". 

Безпека дорожнього руху: знаємо та діємо!

З 13 листопада до 17 листопада 2023 року

у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень безпеки дорожнього руху

     Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

     Саме тому, з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,  правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до закладу освіти і додому, формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху, обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі, збереження життя та здоров’я здобувачів освіти, з метою виховання поважного ставлення до безпеки людини; формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, гармонізованих з природними, технічними та соціальними чинниками; усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності в умовах воєнного стану в період з 13 листопада до 17 листопада у Чернігівському колегіумі № 11 проходив Тиждень безпеки дорожнього руху.

     Протягом тижня вчителями колегіуму були проведені такі заходи:

     Робота під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи були проведені  згідно плану, а здобувачі освіти отримали важливу інформацію, яка допоможе їм зберегти своє життя та не потрапити в біду. 

ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ

Вже традиційним у Чернігівському колегіумі №11 стало проведення конкурсу поробок з природних матеріалів з такою назвою. Проводиться він саме восени, коли щедрі врожаї вже лежать у коморі, а чарівниця осінь фарбує золотистими барвами усе довкола. Ось і цього року у початковій школі відбулося свято "Щедрість рідної землі". Готуючись до виставки, наші найменші учні показали, які вони талановиті та креативні. Із різноманітних овочів, фруктів та інших дарів природи вони робили поробки, картини та навіть цілі композиції. І коли заходиш до школи, потрапляєш наче у казку: ось справжня повітряна куля, готова вирушити в подорож; ліворуч  маленькі чоловічки з каштану пораються біля гарбузової хатинки, праворуч на полі картопляні корови, яких пасуть моркв’яні пастухи; трохи далі легкі, наче хмаринки, балерини кружляють у осінньому танку; безліч казкових будиночків, веселі чоловічки, вусаті чумаки, гарбуз, на якому технікою карвінгу вирізьблено «Я люблю Чернігів»… А серед матеріалів – овочі та фрукти, осіннє листя та квіти, каштани, жолуді, шишки, кора дерев, мох, гілочки, а ще дротики, батарейки, лампочки, моторчики, кропітка праця і безмежний політ фантазії та креативу. Звичайно, всі розуміють, що нічого подібного б не відбулося, якби не активна участь батьків, які допомогли у виготовленні композицій своїм дітям. А батьківська громада 1-А класу, вдягнувшись у вишиванки, пригощали всіх смачною гарбузовою кашею та пирогами з маком.

 Усі класи посіли призові місця, а найкращі роботи були представлені 1-А, 1-Г, 1-Д, 2-Д, 3- Г, 4-Б та 4-В класами. Журі відзначило також роботи, які їх найбільше вразили, це композиції учнів: Пищолки Єви,  учниці 1-Г класу, Шуман Дір’ї, учениці 1-Д класу, Зубашевського Дмитра, учня 2-А класу, Сойки Анастасії, учениці 2-Г класу, Аландаренка Тимура, учня 2-Д класу, Горбеля Іллі, учня 3-Б класу, Єпіфанова Кірила, учня 3-Г класу, Шульги Олексія, учня 3-Е класу, Демшевської Мілани, Серіманської Адріани, Солошенко Владислави, Діденко Аріни, учениць 4-Б класу та Лося Кирила, учня 4-Г класу.

Щира дяка всім учасникам! Учнівське самоврядування із задоволенням підтримує різні креативні рішення, тож  ви завжди можете запропонувати якусь ідею, а ми постараємося втілити її у життя.

   Матеріал підготував Олександр Тулугуров

 

85 - РІЧЧЯ КОЛЕГІУМУ

         Цьогоріч Чернігівський колегіум № 11 відзначає свій восьмидесятип’ятирічний ювілей. Так, наша школа має багату і цікаву історію, яка розпочалася далекого 1938 року. За роки своєї плідної праці колектив колегіуму дав "путівку в життя" більше ніж двадцяти тисячам випускників. Сьогодні у закладі здобувають освіту більше 1600 учнів у 54 класах.

         Звичайно, війна – не привід для гучних святкувань, та пройти повз такої дати ми не змогли, тому вирішили  запросити до колегіуму людей, які все своє життя присвятили рідній школі – це наші ветерани педагогічної праці, які працювали та продовжують працювати в стінах рідної школи. Відкрила свято зі зворушливою промовою директор школи Рубан Світлана Василівна. Від імені ветеранів педагогічної праці до всіх присутніх звернулась вчитель початкових класів, Заслужений вчитель України Науменко Тамара Павлівна. Потім наші учні показали свої таланти у невеликому святковому концерті. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ветеранів та випускників і учнів, які загинули у війні з російськими окупантами. Після офіційної частини ветерани мли змогу поспілкуватися в невимушеній обстановці, згадати те, чому присвятили все своє життя. 

         "Квітни, наш колегіум, світлий храм науки!" - цими словами з гімну колегіуму бажаємо нашому закладу освіти ще довгих років плідної та творчої праці, колективу - творчості, натхнення та щасливої долі. З ЮВІЛЕЄМ, РІДНА ШКОЛО!!!

ПАРТНЕРСТВО – В ДІЇ! 

Вже протягом багатьох років партнером  і просто надійним другом Чернігівського колегіуму №11 є його випускник, депутат Чернігівської міської ради Максим Черненок. Жодне свято «Віват, інтелект!» у колегіумі, на якому вручаються нагороди переможцям олімпіад, конкурсів-захистів  робіт учнів – членів МАН, різноманітних конкурсів не проходило без участі Максима Петровича. І завжди обдаровані колегіїсти - переможці інтелектуальних конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів -  отримували від нього грошову винагороду.

Не байдужий Максим Петрович і до організації освітнього процесу в колегіумі. Ось і цього року, розуміючи складне матеріальне становище в державі через воєнний стан, Максим Петрович вирішив підтримати учнів і педагогів закладу освіти, організувавши придбання для потреб колегіуму принтерів, ламінаторів, комп’ютерних мишок. Всі технічні засоби вже знайшли своє місце у класах та кабінетах. Колектив колегіуму щиро вдячний Максиму Петровичу за тісну співпрацю та постійну матеріальну допомогу.

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

27 жовтня, у День української писемності та мови, адміністрація колегіуму, педагогічні працівники, здобувачі освіти, батьки написали радіодиктант «Дороги України» (текст Катерини Калитко, читав Олексій Гнатковський).

Це своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови, головна мета якого — об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови цього року вперше все світове українство відзначає 27 жовтня.

Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена на 27 жовтня.

Це свято традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, письменника-агіографа, першого історика Русі-України, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

Традиційно в колегіумі до цього свята проведено ряд заходів із популяризації української мови:

урок-вікторина «Мова наша солов'їна» (3-Є клас, учитель Богомаз Олександра Степанівна);

«Збережемо наш скарб – рідну мову!» (5-Д клас, учитель Кошева Олена Іванівна);

«З історичних глибин нашої мови» (8-В,  учитель Бобровник Раїса Олександрівна);

«Наша мова калинова» (3-Г клас, учитель Купець Тетяна Григорівна);

«З Україною в серці!» (8-Б клас, учитель Назаренко Валентина Олексіївна);

театралізовані представлення байок українських митців слова «Моторнії сини й онуки, читайте байку для науки (Леонід Глібов)» (6-А, 6-Г класи, учитель Кравченко Любов Іванівна);

«Наша мова калинова» (1-Г клас,  учитель Стеценко Інна Вячеславівна);

 «Людина без мови, як соловей без пісні» (3-Д клас, учитель Кулініч Оксана Василівна);

«Що для мене рідна мова?» (7-Б клас,  учитель Бондаренко Наталія Олександрівна);

«Ой, яка чудова українська мова» (6д клас, учитель Стебловська Наталія Миколаївна);

«Бринить-співає наша мова» (4-В клас, учитель Позняк Алла Леонідівна);

«Наша мова неповторна» (2-Д клас,  учитель Лашук Алла Володимирівна);

«Ой, яка чудова українська мова!» (1 -Е клас, учитель Полуботко Людмила Вікторівна);

«Ти у серці моїм, Україно!» (6Б клас, учитель Назаренко Валентина Олексіївна);

«Яка багата наша рідна мова!» (2 - Е клас,  учитель Діденко Світлана Вікторівна);

«Віночок української мови» (3-Е клас, учитель Хропач Марія Анатоліївна);

«Свято писемності» (5-В клас, учитель Козир Анастасця Ігорівна);

«Розквітай же, рідна українська мово» (4-Б клас, учитель Денисенко Ірина Леонідівна);

Усі заходи були  спрямовані на підвищення патріотизму та гордості за українську мову та культуру. Колегіум вшанував видатних українських письменників, поетів та мовознавців, які внесли значний внесок у розвиток української мови та літератури.

День ментального здоров'я

Чернігівський колегіум №11 долучився до святкування Дня ментального здоров'я та Всеукраїнського флешмобу на його честь.

Ментальне здoрoв’я – це непoмітний, але вoднoчас гoлoвний двигун людини, щo дoзвoляє не лише пoвнoціннo жити, а й ефективнo функціoнувати у суспільстві. Регулярне піклування прo власний стан мoже наштoвхнути на відкриття внутрішньoгo джерела сили, щo дoпoмoже прoйти крізь складні часи. Тoму дбати прo своє ментальне здoрoв’я – така ж базoва неoбхідність, як і дбати прo здoрoв’я фізичне. 

Брало участь у флешмобі 1056 колегіїстів.

День ментального здоров'я — зроблено у Clipchamp_1696963461059.mp4

Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат

23 жовтня у Чернігівському колегіумі №11 пройшов тренінг «Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат», який проводила головний спеціаліст інституційного аудиту управління державної служби якості освіти Потапова Тетяна Володимирівна. «Освітні втрати/освітні розриви/освітні прогалини/навчальні втрати» — ці поняття стали надзвичайно нагальною і актуальною темою сьогодення. Пройшовши тренінг, педагогічні працівники колегіуму удосконалили свої навички і знання про те, як із допомогою сучасних діагностичних інструментів виявляти й долати навчальні втрати серед здобувачів освіти. Учасники тренінгу обговорили питання освітніх втрат та розривів, а також ознайомилися з ефективними інструментами їх подолання.

Безпека починається з тебе!

З 16 жовтня до 20 жовтня 2023року

у Чернігівському колегіумі № 11

проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

 

Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці учнів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація погіршується.

Одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу колегіуму – формування у кожного здобувача освіти активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у закладі освіти, збереження та зміцнення здоров'я, формування здорового способу життя, у тому числі, в умовах воєнного стану в Україні.

Саме тому, в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, з метою закріплення у дітей уявлень про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного характеру та відпрацювання поведінки здобувачів освіти в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій; формування  і розвитку  у дітей шкільного віку високих морально – психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості; удосконалення  теоретичних знань і практичних навичок, у Чернігівському колегіумі № 11 пройшли такі заходи:  

 Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, моделюванню та аналізу небезпечних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану. Тиждень пройшов під девізом: «Безпека починається з тебе!». 

«Скажемо булінгу: Ні!»

Булінг – слово, яке стало актуальним у 21 столітті, та все частіше лунає з вуст як молоді, так і дорослого покоління. Але, як виявилося на практиці, мало хто знає про його істинне значення. Зараз булінгом називають будь-які дії по відношенню до іншої людини, часто використовують це поняття жартома. Якщо спитати прямо, мало хто може дати визначення, БУЛІНГУ  як агресивної та вкрай неприємної поведінки однієї дитини або групи дітей  (дорослих) по відношенню до іншої дитини (дорослого), що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Булінг не має вікових обмежень і нашим головним завданням було чітко донести учням колегіуму, що ж насправді означає це слово, які наслідки за ним ховаються та що робити, якщо став жертвою або свідком булінгу чи будь-якої форми насильства.

Тиждень протидії булінгу в Чернігівському колегіумі №11 пройшов під девізом «Скажемо булінгу: Ні!» Розпочався тиждень нарадою при директорові з питань протидії булінгу та порядку реагування на випадки булінгу в закладі освіти. Для працівників колегіуму був проведений психолого-педагогічний семінар. У класах пройшли години спілкування та тренінги, присвячені питанням протидії булінгу та толерантної поведінки під час конфліктних ситуацій. Соціальний педагог разом з учнями 9-х класів, Атаманенко Олександрою, Радченко Кариною та Радченко Поліною розробили сценарії «Stop bullying»  для 4-6 класів та «Скажемо булінгу: Ні!» для 7-9 класів, відповідно до вікових категорій. Загалом заходом було охоплено 520 учнів

Команда з протидії булінгу розповідала різницю між булінгом та конфліктом, проводила інтерактивні вправи, розбирала різні ситуації, в яких учням дали змогу вжитися в роль жертви, спостерігача та агресора. Визначали причини, чому учні  вчиняли так в тій чи іншій ситуації.

На кінець тижня було проведено опитування серед учнів молодшої та старшої школи, яке показало чітке вміння розрізняти поняття конфліктів та образ від булінгу, а головне усвідомили, як боротися з булінгом та захистити себе в конфліктній ситуації й ніколи не бути байдужим спостерігачем.

Лінійка-реквієм з вшанування пам'яті загиблих випускників колегіуму

                    На моїй землі іде війна,

                    Стріляють танки і ревуть гармати.

                    Сповита горем, в чорному вбранні,

                    Сльозами вмилась не одна вже мати.

                    Найкращі з кращих падають від куль,

                    Грудьми своїми землю прикривають.

                    Сумним набатом, звучать слова: 

                    «Герої не вмирають!»

                    Вони живуть навіки у серцях

                    І в пам’яті народу України.

                    І не дозволять нашим ворогам

                    Перетворить Вітчизну на руїни.

                    Ми вистоїм. Здолаємо катів,

                    Як маків – цвіт розквітне Україна!

                    На тих місцях, де йдуть тепер бої,

                    В земнім поклоні схилиться калина.

     Ще зовсім недавно ми жили під мирним небом, радісно зустрічали світанки і не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною. В один день наше життя змінилося. Майже кожну українську родину опалило полум’я військових дій, які розпочалися на території нашої держави. Антитерористична операція, яка розпочалася у квітні 2014 року і переросла в повномаштабне вторгнення з 24 лютого 2022 року, триває і по цей час.

     На превеликий жаль, не обійшла біда і наш колегіум: шість наших випускників: Володимир Близнюк, Володимир Шпак, Олександр Закіров, Віктор Антоненко, Владислав Пархоменко, Павло Буренок віддали своє життя, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Від рук російських окупантів загинула і наша учениця – Анна Чумак.

     Традиційно, до Дня Захисників та Захисниць України, в Чернігівському колегіумі №11 відбулась лінійка-реквієм, присвячена пам'яті загиблих у російсько-українській війні. 

      На заході були присутні: директор колегіуму Світлана Василівна Рубан; брат Павла Буренка – Максим Геннадійович; мати Володимира Шпака - Світлана Олександрівна; дружина Віктора Антоненка - Ольга Віталіївна, дев'ятикласники колегіуму.

     В цьому році на лінійку було запрошено представницю Чернігівського обласного ТЦК та СП - майора Тетяну Романишин, а також представника Регіонального управління Сил ТрО “Північ” Збройних Сил України підполковника Ігоря Бизгана. 

     Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою. Сьогоднішні події в Україні не дають бути осторонь кожному свідомому українцю.

      Як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які захищають нас і нашу Україну. Словом підтримки, оберегами, окопними свічками, маскувальною сіткою, продуктами харчування, домашньою випічкою, теплотою своїх сердець.

     Ще раз хочемо подякувати всім, хто прийшов на захід, щоб разом згадати наших Героїв. Героїв України!

Слава Україні!

Козацькі звитяги

 Традиційно до Дня захисників України в колегіумі відбулися Козацькі звитяги серед учнів 8-х класів. Змагалися п’ять команд. До складу кожної входило 10 козаків та козачок. Вони показали свої знання та навички в конкурсі: строю, української пісні, до медичній допомозі, історії козацтва та спортивних звитягах. Щиро та активно підтримували свої команди вболівальники. 

Перше місце здобули:

8-Г клас (класний керівник Петрушинець Олена Вячеславівна)

8-Е клас  (класний керівник Чекмінь Інна Вікторівна)

Друге місце:

8-В клас (класний керівник Назаренко Ірина Олександрівна)

8-Д клас (класний керівник Борова Людмила Миколаївна)

Третє місце:

8-А клас (класний керівник Карпенко Наталія Василівна)

8-Б клас (класний керівник Шулик Оксана Анатоліївна)

Урок скандинавської ходьби від обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх"

Олімпійський урок

Квест для 5-х класів


Catch-up кампанія з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи

Кір.docx.pdf

Квест-знайомство

«Мій колегіум»

 

     Доброю традицією в Чернігівському колегіумі №11  стало проведення для першокласників квесту «Мій колегіум». Дітлахи радо брали участь у квесті, відвідали сім станцій, на яких мали змогу познайомитися з колегіумом. На першій станції під назвою «Музичний атракціон», діти відгадували музичні фрагменти з дитячих мультиків; на станції «Моя Україна» першокласники відповідали на питання про Україну; станція «Сторінками казок» дала змогу зустрітися з героями улюблених казок та мультфільмів; на станції «Здорове харчування» дітям нагадали про збалансований здоровий раціон; рухливими іграми та вікторинами зустріла станція «Спортивна»; про особливості шкільного життя розповіла станція «Мій колегіум», сьома станція -  «Безпечний рух», де представники патрульної поліції нагадали дітям правила дорожнього руху та правила поведінки під час переходу проїжджої частини. Пройшовши усі випробування, першокласники отримали свою першу шкільну грамоту.

         Гарний початок є запорукою вдалого навчального року, гідних успіхів у навчанні. Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед колегіїстами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці вчителів, надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!


З ВДЯЧНІСТЮ ЗА ДОПОМОГУ                          

            Організація освітнього процесу, його безпека в умовах воєнного стану, облаштування укриттів - першочергові завдання, які  стоять перед закладами освіти напередодні нового навчального року. У вирішенні цих завдань допомагають наші партнери - Metadidomi Foundation - неурядова Нідерландська організація, що надає гуманітарну допомогу українцям.  

          Цього разу за безпосереднього сприяння депутатки Чернігівської міської ради Юлії Дарницької до Чернігівського колегіуму №11 з Нідерландів прибули більше 300 столів, близько 400 стільців та інше приладдя  для облаштування  укриття, навчальних кабінетів та забезпечення освітнього процесу. Директорка колегіуму Світлана Рубан разом з педагогічною, учнівською та батьківською громадою висловлюють щиру вдя чність усім небайдужим, особисто  Лендеру ван Горселю та Юлії Дарницькій за постійну допомогу закладу освіти. 

          Разом до ПЕРЕМОГИ!

29 СЕРПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

    Дорога Україно, сьогодні минуло вже 32 роки відтоді, як ти здобула довгоочікувану незалежність. Весь світ бачить силу і незламність українського духу. Нехай ця державна святиня завжди залишається недоторканою, а прагнення до свободи й справедливості буде нашою найвищою цінністю.
З Днем Незалежності всіх нас! Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу! Нехай наша батьківщина цвіте і розвивається. Ми українці - і пишаємося цим!

   Героям Слава і Слава Україні!



З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ!


НеЛекції 2.0

11 серпня 2023 року здобувачі освіти Чернігівського колегіуму №11 зустрілися з Олександром Педаном, популярним шоуменом, телеведучим і відеоблогером, та Василем Байдаком, волонтером, стендап-коміком, на заході НеЛекції, що проходив у межах кампанії «Спільно до навчання» за ініціативи Міністерства освіти і науки, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Першої леді України Олени Зеленської.

НеЛекції — це інтерактивний освітній формат, покликаний доносити українській молоді інформацію з тем, які стали ще більш актуальними під час повномасштабної війни.

       Упродовж НеЛекції молодь слухала інформацію про:

• культуру безпеки,

• мінну безпеку,

• фізичне та психічне здоров'я,

• важливість навчання під час війни.

       Такаож був проведений інтерактивний квіз, розроблений за темами НеЛекції, який у легкому й веселому форматі допоміг учасникам закріпити здобуті знання.