2022/2023 навчальний рік

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11


2 червня на колегіумному подвір’ї у теплій родинній атмосфері відбувся урочистий випускний вечір для дев'ятикласників та одинадцятикласників. Колегіумна родина зібралася, щоб привітати випускників, які назавжди прощаються із безтурботною порою дитинства. Випускний вечір пройшов у надзвичайно теплій атмосфері. Усіх присутніх переповнювали емоції, слова вдячності та смуток прощання. Попереду у вчорашніх колегіїстів доросле життя зі своїми радощами і труднощами, але шкільні спогади назавжди зостануться найсвітлішими.

        Вітаємо наших дорогих випускників 2023 року із закінченням колегіуму! Нехай доросле життя буде сповнене нових можливостей і перспектив, блискучих ідей і успіхів! Приймайте випробування з гордо піднятою головою, і ніколи не опускайте руки. Ви – надбання України, її надія на майбутнє! В добру путь!


СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

       Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього року колегіум випускає у доросле життя три 11 класи та п'ять 9 класів. Випускники подякували своїм вчителям за турботу і розуміння, за ті знання, які вони отримали упродовж навчання в колегіумі, та побажали своїм друзям – школярам бути гідними учнями.

      Розділити радість святкового дня до колегіуму завітав Черненок Максим Петрович – депутат Чернігівської міської ради, випускник колегіуму, який був першим переможцем Всеукраїнського етапу  конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт робіт Малої академії наук України, а згодом започаткував традицію врученння грошових винагород переможцям олімпіад та МАН.

      Кожен випускний клас виконав неповторний останній шкільний вальс.

     За традицією, пролунав останній дзвінок. Почесне право надати Останній дзвінок отримав випускник 11 класу Ткаченко Максим, учень11-В класу та першокласниця Білогур Анастасія, учениця 1-Д класу.

Шановні випускники! Бажаємо вам, щоб скоріше над нашими головами засяяло сонечко на мирному небі! Щоб ваші мрії та плани збувалися. Щоб ви отримали бажану освіту. Щоб всі жили в щасливій, квітучій, прогресивній, незалежній Україні!


 Безпека на дорогах в умовах воєнного стану!

З 15 травня до 21 травня 2023 року

у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень безпеки дорожнього руху

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення ними необхідності вироблення навиків дотримання правил поведінки на дорозі, у Чернігівському колегіумі № 11 з 15 травня до 21 травня пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, який присвячувався переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів вело- та електротранспортом.

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху, в Чернігівському колегіумі № 11 пройшли заходи, спрямовані на підвищення поінформованості здобувачів освіти про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, направлених на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму в умовах воєнного стану.

Так, протягом тижня вчителями колегіуму були проведені такі заходи:

Проведені заходи були цікавими, змістовними, сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху в умовах воєнного стану.



Золотий Олімп 2023

У Всесвітній день вишиванки 18 травня 2023 року  відбулося традиційне свято «Золотий Олімп колегіуму» – церемонія  нагородження талановитих учнів та вчителів Чернігівського колегіуму №11.
На світовому олімпі тільки той народ досягає перемоги, який має найкращу школу. Щоб саме наш заклад освіти було визнано одним із кращих у місті Чернігові, потурбувалися педагоги та учні колегіуму. Нам є ким пишатися:

За результатами підсумків рейтингу класів у номінації «КРАЩИЙ КЛАС»:

І місце - вибороли колегіїсти 1-Д класу, класний керівник Лашук Алла Володимирівна; учні 3-Б класу, класний керівник Денисенко Ірина Леонідівна; школярі 6-Д класу, класний керівник Милиця Лілія Юріївна; колегіїсти 11-В класу, класний керівник Кухаренко Алла Володимирівна;

ІІ місце посіли колегіїсти 1-Е клас, класний керівник Марія Анатоліївна Хропач; учні 3-В класу, класний керівник Алла Леонідівна Позняк; колегіїсти 7-Е класу, класний керівник Інна Вікторівна Чекмінь; учні 9-В ,класний керівник Ольга Олександрівна Тригубенко;

ІІІ місце посіли учні 2-Г класу, класний керівник Тетяна Григорівна Купець; учні 3-Д класу, класний керівник Надія Григорівна Лабазова; учні 4-Б класу, класний керівник Ольга Олексіївна Глузд;

колегіїсти 6-Е класу, класний керівник Надія Олександрівна Величко; колегіїсти 8-В класу, класний керівник Вікторія Вікторівна Ліхута.

У номінації «СЕРЦЕ ВІДДАЮ ДІТЯМ» премогу отримали Лашук Алла Володимирівна, Денисенко Ірина Леонідівна, Милиця Лілія Юріївна, Кухаренко Алла Володимирівна

У номінації «ЛІДЕР ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ» переможцями стали Кухаренко Алла Володимирівна, Іванов Дмитро, Циган Євгеній – учні 11-В класу, Куц Микита, учень 8-В класу, учениці 3-Б класу: Аріна Діденко разом з мамою Людмилою Сергіївною та Владислава Солошенко разом з мамою Лесею Миколаївною.

У номінації «ЛІДЕР КОЛЕГІУМУ» переможцем визнано Прикоту Діану, ученицю 11-А класу.

У номінації «КРАЩИЙ ДОСЛІДНИК» переможцями стали Гавриленко Вадим, учень 11-В класу, керівник Чекмінь Інна Вікторівна; Молчанова Вікторія, керівник Чистяков Володимир Олександрович; Савченко Вікторія, керівник Горбаток Аліна Валеріївна, учениці 11-А класу.

У номінації «ТВОРЧИЙ УЧИТЕЛЬ» перемогу здобула Чекмінь Інна Вікторівна.

Переможцем у номінація «ВІДКРИТТЯ РОКУ» стала Корноух Світлана, учениця 7-Д класу, керівник Кудлай Лідія Петрівна.

У номінації «КРАЩИЙ ЧИТАЧ» стали: Лутченко Данило, учень 2 – А класу та Півень Кирило, учень 6 – Д класу.

Переможцем у номінації «КРАЩИЙ ФОТОГРАФ» стала Коритко Софія, учениця 9-Г класу.

У номінації «КРАЩИЙ ВЕДУЧИЙ» стали - Лілікович Нікіта та Бардакова Валерія, учні 11-Б класу.

У номінації «ЗОЛОТИЙ ГОЛОС КОЛЕГІУМУ» переможцем став Звичайний Максим, учень 7-Б класу.

Переможцем у номінації «КРАЩИЙ МУЗИЧНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ» став Скляр Михайло, учень 7-Г класу.

У номінації «КРАЩИЙ СПОРТСМЕН» переможцями стали учень 11 – В класу Циган Євгеній та учень 9-Г класу Венідіктов Марк.

У номінації «КРАЩИЙ СТРІЛОК» визнано учня 8-В класу Йамана Тимура, учитель Іванов Роман Львович.

Переможцями у номінації «КРАЩИЙ МЕДІА-ПРОЄКТ» стали: Прикота Діана, Гавриленко Вадим, Скрипець Єгор учні 11-А класу, Лілікович Нікіта, учень 11-Б класу та незмінний головний редактор Ковальчук Сергій, випускник 2020 року колегіуму.

Вітаємо наших переможців, будьте яскравими особистостями, реалізуйте свої творчі, наукові, організаторські здібності.
Будьте гідними своїх предків, любіть та звеличуйте свою Україну.



Мати Героя

Чернігівський колегіум № 11 вітає матерів зі святом. Особливі вітання шлемо сьогодні матерям і дружинам наших захисників. Напередодні свята на зустріч до колегіїстів завітала Ольга Антоненко, дружина загиблого випускника колегіуму Віктора Антоненка. Розповіді екскурсоводів про захисників, спогади, квіти... Дякуємо за Героїв!!!


День пам'яті та примирення,

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

в Чернігівському колегіумі №11


    Щороку 8 травня ми відзначаємо День пам'яті та примирення, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у Другій світовій війні 1939 -1945рр. Пам’ять про подвиг героїв непідвладна часу. Ми пишаємося славою тих, хто тоді приніс очікуваний мир та схиляємо голови перед пам’яттю полеглих. Низький уклін ветеранам, які прийняли серйозний виклик, показали всьому світу мужність, витримку та врешті-решт здобули велику перемогу! До цих пам'ятних днів у Чернігівському колегіумі пройшли такі заходи: колегііїсти поклали квіти до пам’ятного знаку учням та вчителям колегіуму, що загинули в роки Другої світової війни, до меморіальної дошки Олени Білевич та Володимиру Близнюку, випускнику нашого колегіуму, який віддав своє життя за свободу і незалежність України. Згадали випускників колегіуму Володимира Шпака, Олександра Закірова, Віктора Антоненка, Аню Чумак, що загинули вже у сьогоднішній війні з російським агресором.

   Відбувся флешмоб «Мак - квітка пам’яті»: колегіїсти склали величезний мак – символ пам’яті про загиблих у Другій світовій війні.  Виставка малюнків «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».  Виховні бесіди та онлайн-екскурсії: «Будемо гідні слави героїв», «Болючий відгомін війни», «Пам’яті загиблих будемо гідні», «Пам’ять мого народу».

    Засвоюємо історичні уроки про те, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні. Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію  та  європейські  цінності.

 Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації, пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

    Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну у роки Другої світової війни! Шануємо тих, хто воює за неї сьогодні!

ПРОЙШЛИ ВИБОРИ - ПОЧИНАЄТЬСЯ РОБОТА!


Як вже повідомлялося, 27 квітня в колегіумі відбулися чергові вибори Президента шкільного самоврядування.

   І ось 2 травня новообраний Президент - учень 8-В класу Йаман Тимур в присутності старост 5-9 класів урочисто прийняв присягу і офіційно приступив до виконання своїх повноважень. З вітальними словами до Президента звернулася Прикота Діана, яка два попередніх роки обіймала цю посаду. А директорка колегіуму Рубан Світлана Василівна урочисто вручила символ влади з часів козаччини - гетьманську булаву. 

       До шкільного парламенту ввійшли також всі учні, які подавали свої кандидатури на чергових президентських виборах. Нова команда досить юна, але сповнена амбітних планів і енергії для їх втілення.

     Ви скажете, цікава гра? Можливо... Але ж вибори були справжніми: висування кандидатів, передвиборчі програми, агітація, голосування, присяга - все як у дорослих. А головне - це емоції і переживання, які важко було приховати, це прагнення робити все можливе для покращення життя рідної школи. То ж побажаємо успіхів, творчості, втілення всіх планів і сподівань!!!


«Безпека під час воєнного стану починається з обізнаності!»

 

З 24 квітня до 28 квітня 2023 року  у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Безпека, як цілісна система знань про захищеність життя від небезпечних факторів природного і штучного характеру під час воєнного стану, починається з обізнаності!

Сьогоднішні події в Україні не залишають  байдужими нікого з нас …

Нині воєнні ризики є частиною життя українців, тому дуже важливо слідувати правилам обережності, пильнувати за своїм здоров’ям і благополуччям своїх рідних та близьких, знати надважливі правила, які можуть врятувати життя.

Саме тому,  необхідно озброїти учнів знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Так, в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, з метою формування у дітей свідомого ставлення до життя і здоров’я, навичок і стереотипів безпечної поведінки, правильної оцінки, аналізу різних життєвих ситуацій, здатності передбачати приховану небезпеку; розвитку критичного мислення у процесі прогнозування можливої безпекової ситуації й прийняття грамотних рішень в умовах надзвичайного стану, ознайомлення з ознаками найпоширеніших травмувань та способами надання домедичної допомоги, у Чернігівському колегіумі № 11 пройшли такі заходи: 

    Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану. Тиждень пройшов під девізом: «Безпека під час воєнного стану починається з обізнаності!»

ЧОРНОБИЛЬ: ЗНАЄМО, ПАМ'ЯТАЄМО

26 квітня 2023 року виповнюється 37 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – Чорнобильської трагедії. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка торкнулася мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації.

Щороку в цей день ми згадуємо події тієї страшної ночі, намагаємося зрозуміти причини трагедії, вшановуємо подвиг ліквідаторів, які ціною власного життя врятували світ від ядерної катастрофи.

Минулий тиждень в Чернігівському колегіумі №11 був присвячений Чорнобилю, тогочасному і сьогоднішньому.

Серед проведених заходів слід назвати:

Години спілкування, бесіди, перегляд відеофільмів для 1-4 класів:

Відео-презентації, інформаційні години для учнів 5-11 класів:

Пошуковий загін "Слідопити" Зразкового музею "Історія школи" підготував інформаційний дайджест "Чорнобиль. Пам'ятаємо...", з яким виступили перед учнями 1-9 класів.

Сьогодні в Україні, крім Чорнобильської, яка була зупинена 2016 року, знаходиться ще 4 атомних електростанції.

Запорізька АЕС – атомна електростанція, розташована в степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області України, поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі і шоста у світі атомна електростанція. Донедавна на ній працювало шість енергоблоків. 4 березня 2022 року атомна та теплова електростанції були захоплені російськими військами під час битви за Енергодар упродовж російського широкомасштабного вторгнення.

Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС працюють без генерації. Через постійні перебої в енергосистемі вони не зупинені, але працюють на виробничих потужностях і струму не дають.

Хоч минуло 37 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Сьогоднішні події показали, що потрібно знаходити альтернативні види енергії. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.






РЕЗУЛЬТАТИ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА КОЛЕГІУМНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

27 квітня 2023 року у колегіумі відбулося онлайн-голосування за кандидатів на пост президента колегіуму. 5 кандидатів на посаду президента учнівського самоврядування зазделегідь презентували свої передвиборчі програми на сайті колегіуму: Йаман Тимур (8-В клас), Штарбекер Уляна (7-Г клас), Машовець Марія (7-Е клас), Литвин Наталія (6-Д клас), Ковальчук Діана (6-Д клас). 

   У голосуванні брали участь учні 5 – 11 класів та вчителі колегіуму, всього свої голоси віддали 685 чоловік. Після підрахунку голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування президентом колегіуму став Йаман Тимур, учень 8-В класу. Віце-президентом обрано Штарбекер Уляну, ученицю 7-Г класу. Усі кандидати, які брали участь у виборах, увійдуть до складу учнівського самоврядування.

   Вітаємо з перемогою! Бажаємо наполегливості, натхнення та успіхів у творчому та демократичному розвитку нашого колегіуму, та очікуємо нових приємних змін у нашій школі. 

БЛАГОДІЙНИЙ ВЕЛИКОДНІЙ ЯРМАРОК

19 квітня у Чернігівському колегіумі №11 відбувся благодійний Великодній ярмарок, метою якого був збір коштів на закупівлю  автомобіля для 11-ї роти добровольчого батальйону Свобода Національної гвардії України.  

Ярмарок проходив у декілька етапів. Першим був власне ярмарок. Діти організували торгівлю смаколиками, більшість з яких приготували самостійно, але вже сам початок заходу двічі переривався повітряними тривогами. Та хіба це зупинить наш незламний колектив? Звісно, ні!  Юні продавці зібрали свій асортимент і продовжили ярмаркувати вже в укриттях. Усі смаколики розійшлися дуже швидко!

Ще один етап полягав у зборі грошових коштів. Активно відгукнулися батьки і діти, кошти перераховували навіть з-за кордону. А двоє учнів з 4 і 8 класів не пошкодували свою скарбничку і всі гроші в сумі 1600 грн також перерахували для потреб ЗСУ.  

Зібрані кошти в сумі  67 тис. 500 грн. представники учнівського самоврядування разом з директоркою Світланою Рубан передали дружині одного з військових Катерині Бєлик. Загальна сума збору склала 72 тис 12 грн.

А ще діти приносили смаколики, які вже поїхали до хлопців на Донеччину.

Безмежно вдячні всім, хто долучається до допомоги. Розуміємо, що надійний тил - запорука увпіхів на фронті. Разом до ПЕРЕМОГИ!



Колегіум обирає нового президента

В Чернігівському колегіумі № 11 відбудуться чергові вибори президента колегіуму.  Вже 26 квітня учні та вчителі матимуть змогу обрати гідного кандидата, який наступні роки очолить роботу шкільного самоврядування. Кандидати розробили свою програму та проводять агітацію, намагаючись довести до кожного виборця план дій на найближчий час, кожен хоче переконати в тому, що саме він зможе зробити шкільне життя більш демократичним, цікавим і змістовним.

Носити горде звання «президент колегіуму» виявили бажання п’ять кандидатів:

ЧЕРНІГІВЩИНА НЕЗЛАМНА

Зловісна дата: 24 лютого 2022 року… Цей день назавжди розділив наше життя на «ДО» та «ПІСЛЯ», а весь світ на друзів і ворогів. Надалі події розвивалися блискавично, а Чернігівщина першою прийняла на себе ворожі удари: село Дніпровське на кордоні з Білоруссю, прикордонні пункти «Нові Яриловичі», «Грем’яч», «Сеньківка», місця базування авіації (зокрема, аеродром у Ніжині) та можливі місця дислокації українських військових (зокрема, навчальний корпус 1-ї окремої танкової Сіверської бригади у Гончарівському) першими зазнали атак з боку ворога. Вже до обіду 24 лютого ворожі війська зайшли в Семенівку, Городню, Седнів, Новгород-Сіверський. Ворог планував швидко захопити Чернігів та рухатися в бік столиці.

На чернігівському напрямку країну обороняли 1-ша танкова та 58-ма мотопіхотна бригади, окремі частини ОК «Північ», Нацгвардії, прикордонники, поліція, КОРД та Сили Територіальної оборони.

Запеклі бої точилися за висоту поблизу Новоселівки, масованим артилерійським обстрілам та авіаційним ударам піддавав ворог Чернігів до початку квітня.

Жителі сіл та містечок беззбройними виходили проти російських танків. Соцмережами поширювалися емоційні відео з Бахмача, Корюківки, Городні, де люди намагалися зупинити ворожу техніку. Про переміщення та місця розташування російських колон місцеві повідомляли ЗСУ.

Чернігів готувався до оборони та вуличних боїв. Тисячі добровольців ішли до військкомату, щоб долучитися до тероборони. Містяни споруджували барикади, робили коктейлі Молотова.

Кільце ворожих військ навколо Чернігова стискалося. Врешті єдиною шпариною, яка зʼєднувала обласний центр з «великою землею», залишилося село Количівка на південь від Чернігова. Звідси в місто вела пряма дорога через міст над Десною. Цим мостом евакуювали цивільних, завозили гуманітарну допомогу з Києва та необхідну військову амуніцію. Захопивши Количівку, росіяни могли б штурмувати Чернігів. Отримавши відсіч у Количівці, росіяни штурмували сусіднє село Лукашівку. 9 березня відбувся бій, який став одним з найгероїчніших в обороні Чернігова. Попри шалений спротив та великі втрати серед окупантів, Лукашівка таки потрапила в тимчасову окупацію. Звідти росіяни прицільно розстрілювали евакуаційні колони, які проривалися «дорогою життя» з оточеного Чернігова. Водночас самі ставали тут мішенню для української армії.

Критичним моментом і для мешканців Чернігова, і для захисників стало знищення ворогом 23 березня останнього автомобільного мосту через Десну. Місто опинилося на межі гуманітарної катастрофи. Запаси продовольства, ліків, засобів гігієни на той момент були вичерпані. Найнеобхідніше намагалися доправити човнами, які ворог також обстрілював.

Відсутність питної води, електроенергії, тепла та газопостачання ставила цивільне населення на межу виживання. Упродовж місяця не було жодного офіційного зеленого коридору для евакуації людей. Лише відчайдухи наважувалися під постійними обстрілами їздити цивільними автівками єдиною «дорогою життя». Досі достеменно невідомо, скільки людей загинуло, намагаючись врятуватися з обложеного міста. Їхні автівки просто на дорогах розстрілювали росіяни, деякі обгорілі машини досі стоять у полях. Нажаль, в одній з цих автівок була й наша учениця, десятикласниця Аня Чумак.

Наприкінці березня стало зрозуміло, що бліцкриг остаточно провалився. РФ оголосила про «зміну цілей» війни – російські війська сконцентрувалися на Сході України. Північна фортеця вистояла, відтягнувши на себе значні сили російської армії, які звідси так і не дійшли до Києва. 28 березня вони почали відступати, а на 2 квітня переважно вийшли за державний кордон.

6 березня 2022 року Указом Президента України Володимира Зеленського Чернігову присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».

Перегортаючи сторінки минулорічних подій, які вже стали історією, ми вкотре сповнюємося почуттям гордості за наше нескорене місто-Герой, незламних мешканців та оборонців – військових, волонтерів, цивільних, які стримали шалений наступ і зберегли історичне місто. Та схиляємо голови перед пам’яттю всіх, хто віддав своє життя у цій нелегкій справедливій боротьбі.  Ми впевнені: наша Перемога вже близько. Слава захисникам і захисницям, які боронять Україну від рашистської навали, шана і дяка всім, хто щодня на своєму місці наближає перемогу!

.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

З 15 січня по 6 березня 2023 р. в Навчально-науковий інститут психології та соціальної роботи проходив Обласний конкурс відеороликів «Допомагаючи іншим – допомагаєш собі»

До участі запрошувалися учні 11-х класів закладів загальної середньої освіти м.Чернігова та Чернігівської області, які мали змогу відобразити у соціальних мережах Facebook та Instagram власне бачення соціальної та психологічної допомоги громадянам України в умовах російсько-української війни, типів та наслідків цієї допомоги.

Журі Оргкомітету конкурсу визнало переможцями таких учасників:

Кроль Дар’ю (Дмитрівський ліцей Дмитрівської селищної ради Чернігівської області, євро клуб «Патріот») – у номінації «Глядацькі симпатії»;

Іванова Дмитра (Чернігівський ліцей № 11) – у номінації «Психологічна грамотність»;

Цигана Євгенія (Чернігівський ліцей № 11) – у номінації «Наснаження до волонтерської діяльності»;

Чумаченко Альону, Хрол Євгенію, Хомушко Катерину, Савчинську Вікторію (Ріпкинський ліцей імені Софії Русової) – у номінації «За особливу увагу до психологічної допомоги дітям».

Переможцям буде вручено грошові нагороди від Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка

Усім учасникам дякуємо за участь у конкурсі

Ваші ролики надихають.

Дійсно, допомогаючи іншим - допомагаєш собі і набличаєш перемогу.

Переглянути відео хлопців, можна на сторінках соціальних мереж за посиланнями нижче.

Циган Євгеній:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=938838157112929&id=100029602600632

https://www.instagram.com/reel/Co4hIo4jg1F/?utm_source=ig_web_copy_link

Іванов Дмитро:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0mBPgD6QQb8hhvY2u8pZ1FNMdYrVuLkhsLNd647qvRGt8aThfKgWBWk8gSHtwuT9ul&id=100019415950794

https://www.instagram.com/tv/Co38FfVBrRd/?igshid=MDM4ZDc5MmU=


СВЯТО ВЕСНИ

СТОП - БУЛІНГ

Всі ми хоч раз в житті стикалися з образами та булінгом. Комусь не подобалась наша зовнішність і риси характеру, комусь хотілося таким чином самоствердитись, піднятися в очах інших. Булінг завжди був глобальною проблемою, особливо яскраво він проявляється у закладах освіти, де діти вчаться взаємодії з суспільством, дізнаються, що таке дружба та спілкування з однолітками. Він характеризується систематичними образами, цькуванням, упередженим ставленням та фізичною силою. Для того, щоб протидіяти цьому явищу та навчити дітей уникати конфліктних ситуацій, у Чернігівському колегіумі №11 було проведено з 13.02 по 17.02 тиждень протидії булінгу з попереднім анонімник анкетуванням.

Тиждень розпочався нарадою при директорові Рубан С.В., яка наголосила на тому, що ця робота є системною і неперервною в колегіумі, а завдання тижня - узагальнити набутий досвід та ще раз донести до учнів, що у нашому непростому світі лише толерантність та недискримінаціцні відносини допоможуть запобігти більшості конфліктів у різних соціальних середовищах.

У межах тижня соціальним педагогом Кирієнко О.В. та учнями 8-Е класу Шульгою Костянтином, Радченко Поліною, Василенко Дариною було проведено інформаційні години «Скажемо булінгу «Ні» серед учнів молодшої школи 2-4 класи та старшої ланки 5-9 класи. Дітям розповідали різницю між цькуванням та дружніми жартами. Для кращого ефекту використовувались вправи в ігровій та повчальній формі. Учням розповіли, як захистити себе в ситуації прояву булінгу та нагадали про кримінальну відповідальність за його вчинення. Також в колегіумі було створено соціальну агітбригаду «Стоп-Булінг» на чолі з вчителями Зарубою С.В., Ушатою О.О., учнями 8-А класу : Кириченко Єлизаветою, Фірман Олександрою, Дядюшкіною Ангеліною, Лільчицьким Владиславом, Картак Миколою та учнями 9-В класу : Гетта Марією, Щербаковою Ренатою. Їхніми зусиллями були проведені невеликі заходи, щоб продемонструвати дітям, що булінг насправді досить серйозна проблема і не варто допускати його зародження у стінах нашого закладу.

16 лютого практичним психологом Васильєвою О.А. для працівників закладу освіти було проведено психолого-педагогічний семінар «Булінг у шкільному середовищі: причини, наслідки». Класні керівник провели профілактичні бесіди з батьками учнів.

Таким чином, доклавши якомога більше зусиль, ми пояснили учням поняття «булінг» та навчили їх протидіяти цьому явищу.


Небесній Сотні вдячні за свободу!

 

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам, нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в колегіїстів  почуття патріотизму і гордості за свою державу у Чернігівському колегіумі №11 пройшли ряд заходів: ранкова зустріч, де всі  присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні; інформаційні хвилинки «Україна: прагнення змін»; години спілкування:«Герої Небесної Сотні», «За Україну, за її волю», «Небесна сотня - то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну», «Хто вони, герої минулого і сьогодення?», «Небесна Сотня. Вони боролися за єдність України», «Майдан – символ національної гідності»; перегляд тематичного фільму  «Ангели майдану»; акція «Ангели пам’яті». Відбулася  зустріч із Оленою Миколаївною Запекою, мати Віктора Запеки, загиблого в АТО і Мариною Михайлівною Чередніченко, мати загиблого в АТО Дениса Чередніченко, який був учасником Майдану та  учнями 6-б класу .

Сьогодні ми, як і тоді, платимо високу ціну. Але ми обовязково переможемо!

                                                                                                Слава Україні!

                                                                                                Героям Слава!


    День єднання в Чернігівському колегіумі №11

«Об'єднані Україною»


Єднаймо наші душі і серця,

Бо наша єдність-захист України!



16 лютого Україна вдруге відзначає День єднання - свято, яке покликане нагадати, що саме в єднанні наші сила і міць.

День єднання в Чернігівському колегіумі №11 був  сповнений щирих емоцій, патріотичного піднесення, любові до Батьківщини і бажання миру! День розпочали з інформаційних хвилинок «Єднаємось задля миру, проти війни». Шкільними коридорами на перервах залунали пісні про Україну. В холі колегіуму було розгорнуто національний прапор. Діти та вчителі в знак підтримки свята одягли вишиванки, синьо-жовті стрічки та з’єднали свої руки, чим  підтримали дух єдності нашого народу!

О 10:00 всі долучилися до виконання Державного Гімну України під акомпанемент саксофону, на якому зіграв Іван Тельнов, учень 6-Д класу. Класні керівники провели для здобувачів освіти цікаві виховні заходи, на яких ознайомили з указом Президента, прослухали та проспівали Гімн України, приєднались до онлайн-флешмобу «Долоньки миру» як своєрідний символ державної національної єдності, переглянули патріотичні відео, прослухали вірші до Дня єднання України.

Захід, присвячений урочистому Дню єднання, пробудив у всіх найпалкіші патріотичні почуття та надихнув на щасливу долю рідної

України. 

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!


День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. 

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. 

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету. 

Про безпеку в інтернеті, про можливі кібер-шахрайства та способи не стати їх жертвою розмовляли зі здобувачами освіти вчителі та представники кібер-поліції. Це особливо важливо у сьогоднішньому житті, коли всі - від малого до дорослого - є користувачами соціальних мереж, клієнтами онлайн-банкінгу та сайтів з продажу різноманітних товарів. Інтернет-шахраї користуються довірливістю, тому слід бути дуже обачним у спілкуванні через мережу Інтернет. Залишайтеся у безпеці!

Вшанування пам'яті подвигу Героїв Крут

в Чернігівському колегіумі №11



    Щороку 29 січня кожен українець схиляє голову перед пам’яттю студентів, які в 1918 році боронили незалежність України ціною власного життя на залізничній станції Крути. Подвиг українських юнаків, навічно залишиться в історії символом національної честі.

   З метою формування в колегіїстів почуття  патріотизму, виховання власної національної гідності,  гордості за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу в Чернігівському колегіумі №11 було проведено ряд пам'яних заходів: години спілкування «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ», урок-пям'яті «Битва під Крутами: вони були такими молодими», «Пам’яті тридцяти», бесіди «29 січня – День вшанування пам’яті Героїв Крут», «Тернистими шляхами в ім’я держави», «Пам’ятаємо героїв».

   Історія повторюється і ворог у нас – той же. Відтак, українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами. Пам'ятаймо їх подвиг так само, як не забуваймо подвиг героїв Крут.

                                                     Вічна слава героям Крут!


ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Шановні друзі, сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту - саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – “Аушвіц-Біркенау”.

Слово Голокост походить від давньогрецького holocaustosis, що означає "всеспалення", "знищення вогнем", "жертвоприношення". Зараз воно означає політику нацистської Німеччини, її союзників та пособників з переслідування і знищення шести мільйонів євреїв у 1933-1945 роках.

Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту на державному рівні у 2012 році згідно з постановою Верховної Ради України від 5 липня 2011 року Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

Бабин Яр став один із місць масових вбивств євреїв та місцевих жителів. Приводом для різанини послужили два вибухи, в результаті яких був зруйнований німецький штаб і центр міста. Лише 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли понад 33 тисяч київських євреїв. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, становить від 70 000 до 100 000 людей.

За інформацією Інституту національної пам’яті, у роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту по всьому світу триває флешмоб #WeRemember. Люди фотографуються з цими словами та викладають світлини у соцмережі, щоб нагадати, що ані Голокост як один із найбільших злочинів проти людяності, ані його жертви не забуті.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності

День Соборності України — одне зі знакових свят українського державотворення після Дня Незалежності України. Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності й згадують одразу про дві важливі події в нашій історії: підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році; проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (об’єднання українських земель в одну державу). Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність між двома імперіями (Австро-Угорською та російською). Це об’єднання стало важливим для нашого народу, адже заклало основи нашої ідентичності. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців.

До Дня Соборності в Чернігівському колегіумі № 11 відбувся цикл виховних заходів: інформаційні хвилинки «Соборна Україна», «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна»;  перегляд тематичних фільмів та презентацій. Був проведений флешмоб «Під синьо-жовтим прапором свободи з'єднаємо весь великий свій народ». Фото-челендж «Ми велика, єдина родина – Україна!».

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Соборність – мета Перемоги!

 

Свято Маланки та Василя в Чернігівському колегіумі №11

Щастя зичимо родині,

Миру - неньці-Україні, 

Всім достатку і везіння,

У сім’ї порозуміння!

З Щедрим вечором!



Свято, традиції, родина, рід – ці слова в наш буремний час мають особливе значення. Свято в українській народній традиції завжди займало провідну роль.

Щороку 13 січня українці святкують Щедрий вечір або день Маланки. Це давнє українське народне свято, переддень Старого Нового року (свята Василя), що відзначають 14 січня.

Із дзвінких пісень та теплих слів побажань, почався день в Чернігівському колегіумі №11. Творчий колектив «Перлина Полісся» разом з художнім керівником Ольгою Іванівною Білим привітали всю шкільну родину із святом: водили козу, співали колядки й щедрівки, бажали всім добра й мирного неба.

Нехай 2023 рік стане Роком УКРАЇНИ, Роком Перемоги, Миру, Добра!


Рейтинг класів за І семестр 2022/2023 н.р.

З НОВИМ 2023 РОКОМ!!!

Чернігівський колегіум №11 вітає з Новим Роком!.mp4

Для перегляду відео перейдіть за посиланням:            https://youtu.be/x5d8WxfjFWU

"ТИ - ЛЮДИНА, ЗНАЧИТЬ, МАЄШ ПРАВА"

(місячник правових знань у Чернігівському колегіумі №11)

з метою правового виховання колегіїстів, ознайомлення з міжнародними нормативно-правовими актами з питань прав людини, з нагоди 74-ї річниці проголошення ООН Загальної Декларації прав людини, з 05.12 по 23.12.2022р. у колегіумі було проведено місячник правових знань під гаслом «Ти – людина, значить, маєш права…».

У межах місячника правових знань було заплановано та проведено різнопланові правопросвітницькі заходи: години спілкування, бесіди, диспути, зустрічі, інформаційні хвилинки, інтерактивні ігри, тренінги тощо.

       Так, в межах місячника були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини та дотримання національних і загальнолюдських моральних принципів. Створено книжкові, тематичні виставки «Конституція України – гарант прав та свобод українців», «Конвенція ООН про права дитини», «Міжнародний захист прав людини», «Що треба знати про право і закон», «Ти знаєш, що ти людина…» та ін. Оформлено стенди правових знань «Ми і право», «Закон та відповідальність», «Закон і ми». Керівник гуртка «Палітра» Лабазова Н.Г. організувала виставку малюнків «Мої права».

        Проведені   заходи  були спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина та набуття навичок в їх застосуванні, зокрема:

1.    Виставка газет «Подорож світом права» (8-11 класи)

2. Відверта розмова «Правопорушення  і юридична відповідальність неповнолітніх» (9-11 класи) 

3. Засідання ради профілактики правопорушень

4. «Працевлаштування неповнолітніх» - тренінгові заняття для учнів 9, 11 класів

5. Робота віртуальної кіностудії  (перегляд відеофільмів із циклу «Мої права») 5 - 11 класи.

6. Створення соціального відеоролика «Права дитини в умовах воєнного стану»

7. Круглий стіл «Україна – територія свободи» (учні 11-х класів)

8. Конференція «Демократичне суспільство та його цінності»

9. Уроки правової грамотності для учпочаткових  класів «Ці права належать    мені, як дитині» (лекторська група з учнів 9-х класів Борисенко Катерина, Літош Софія, Ничепоренко Роман, Куксенко Ігор, керівник Кудлай  Л.П., вчитель правознавства)

- 12.12.21 – 2 класи  - 13.12.21 – 4 класи

- 15.12.21 – 3 класи  - 16.12.21 – ГПД

10. Зустріч учнів 5-Б і 8-В класів із старшим інспектором відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернігівській області ДПП, старшим лейтенантом поліції Мельник Ольгою Миколаївною.

11. Конкурс малюнків «Права у моєму житті» для учнів 1-4 класів.

12. Участь у конкурсі творів-есе «Я маю право…» за ініціативи Академії пенітенціарної служби Міністерства юстиції України (учениці 9-В: Борисенко Катерина, Гетта Марія, Черняк Дарія).

13. Кінолекторій «Конвенція прав дитини» для учнів 1-4 класів

14. Засідання учнівського самоврядування «Права дитини – права людини»

15. Лекція з «важкими учнями» «Відповідальність кожного у власних руках»

16.  Бесіди на правову тематику:

-        «Діти: злочин і покарання» (8 класи);

-        «Правопорушення і юридична відповідальність» (8-9 класи);

-        «Адміністративна відповідальність неповнолітніх» (9 класи);

-        «На порозі дорослого життя» (11 класи).

17. Тематичні години спілкування:

- Інтерактивна гра «Які права мають діти» (1-4 кл.)

- Бесіда «Права дитини» (5-6 класи)

- «Правила для учнів – закон шкільного життя» (5 класи);

- «Немає прав без обов'язків» (6 класи):

- «Дисципліна – свобода чи необхідність?» (7 кл.);

- «Конституція України – основний закон держави» (8 класи);

- «Історія Української Конституції» (9 класи);

- «Непорушність прав  і свобод громадян України» (9-11 класи);

- «Як я розумію особисту відповідальність за захист Батьківщини» (11 класи).

18. Тренінгові заняття «Профілактика девіантних форм поведінки» (8-9 класи)

19. Інформаційні хвилинки «Подорож до країни прав людини» для 1-4 класів

20. Загальноколегіумний урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини

21. Тематичні «п’ятихвилинки»:

  -  «Конвенція прав дитини»  (7-8 кл.)

  - «Правопорушення і юридична відповідальність неповнолітніх» (9 кл.)

  - Права людини у воєнний час» (11 кл.)

22.  Демонстраційний урок «Юридична відповідальність» у 9-в класі, проведений Кудлай Л.П.

       Усі проведені заходи мали на меті підвищити правову культуру дітей, стимулювати  в них бажання реалізувати свої права, необхідність виконувати обов’язки, виховувати ціннісне ставлення до Законів України та прав інших людей.



ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК  У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

Скільки в людині доброти – стільки в ній і життя.

 (Емерсон У.)

     Доброю традицією нашого освітнього закладу є проведення благодійних заходів, ярмарок, акцій, лотерей та допомога всім тим, хто цього потребує: дітям, військовим, тваринам.

     В рамках Всеукраїнського марафону добрих справ у Чернігівському колегіумі №11 була проведена традиційна акція #Щедрий віівторок. Захід проходив за ініціативи учнівського    самоврядування колегіуму. Цьогоріч було організовано 4 локації: І локація  мала назву «Лапа допомоги», учні приносили речі та корм для тварин; ІІ локація – «Коробочка хоробрості», куди діти приносили нові іграшки, розмальовки, фломастери, олівці, фарби, книжки та пазли для онкохворих діток; ІІІ локація – «Смаколики для ЗСУ», куди всі охочі приносили чай, каву, солодощі, мед, калину для наших військови; ІV локація – «Зігріємо ЗСУ своїм теплом», колегіїсти приносили теплі шкарпетки, термобілизну, засоби особистої гігієни, листівки та малюнки.

     Завдяки спільним зусиллям колегіїстів і їх батьків було зібрано велику кількість речей. Зібрані речі передані в Чернігівську обласну дитячу лікарню (онкогематологічне віділення), 119 бригаді ТРО, Чернігівський військовий госпіталь, 1танковій Сіверській бригаді, Ветиринарно-стрерилізаційному центру «Крок до тварин», волонтерській організації з центру захисту тварин О.Коваленки і Н.Букис.

     Добрі справи робляться тихо, а ми говоримо про них, щоб надихнути інших і примножувати добро. Закликаємо всіх провести таку акцію у своїх освітніх закладах, адже навколо нас є багато тих, хто потребує допомоги.


Разом до перемоги

      Шоста благодійна лотерея була розіграна напередодні Нового року у Чернігівському колегіуму №11. Цього разу призів було багато. Усі виручені кошти (а це майже 7000 грн) витратили для придбання ліків, одноразового посуду, батарейок та вологих серветок на запит наших захисників. Разом наближаємо перемогу! 

Посвята в колегіїсти першокласників

У Чернігівському колегіумі №11 багато традицій, і одна з найважливіших – традиція посвяти першокласників у колегіїсти. Колегіумна родина поповнилася новими колегіїстами, учнями перших класів, які готувалися до цього незабутнього свята. З теплими словами привітання до всіх звернулася директор нашого колегіуму Світлана Василівна Рубан.

Діти співали українських пісень, танцювали. Казковий герой – Пізнайко ознайомив дітей з правилами колегіїстів. Діти виконали усі випробування казкового героя, пройшли тест на старанність, показали гостроту свого розуму і міцність пам'яті, відгадуючи казки.

Довівши, що варті почесного звання колегіїста, першокласники отримали грамоти учнів колегіуму.


СВЯТИЙ МИКОЛАЙ  В ЧЕРНІГІВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ ЗАВІТАВ 

     Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – День Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес, за традицією Миколай приносить чемним дітям подарунки.

День Святого Миколая – особливе, світле, хвилююче свято, адже, окрім подарунків, він приносить у кожну оселю радість і надію.

  19 грудня із самого ранку представники учнівського самоврядування в костюмах Св. Миколая (Злобін Максим учень 9-В класу), ведучі (Борисенко Катерина та Лесун Артем учні 9-В класу) та Янголята (Лут Софія та Дима Домініка, учениці 5-Г класу) вітали всіх колегіїстів зі святом.

    Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям. Віриться в те, що День пам’яті Святителя Миколая стане улюбленим та традиційним святом для нинішніх школярів.



ПАМ'ЯТАЄМО НАШИХ ГЕРОЇВ


       Війна... Чомусь вона забирає у нас найкращих, цвіт нашої нації, молодь, дітей... Але ми ніколи цього не забудемо і не пробачимо ворогові...

       Днями у Чернігівський Колегіум  #11 вшанували пам'ять загиблих у 2014-2022 випускників Володимира Близнюка, Володимира Шпака, Олександра Закірова та десятикласниці Ані Чумак, яку вбили окупанти при спробі евакуюватися з міста.

       Традиційно на лінійці-реквіємі були присутні учні 9-х класів та гості: голова спілки ветеранів 13-го батальону, учасник бойових дій Ігор Бизган, мама загиблого В.Шпака Світлана Олександрівна та брат Віталій.

       Захід декілька разів переносили через обстріли, повітряні тривоги, відсутність світла... І цього разу світло за графіком не ввімкнули, тому без мікрофонів і презентація з ноутбука...

       Зі сльозами на очах дивились і слухали гостей. А ще передали смаколики, теплі речі, листи та малюнки нашим захисникам 119-ї бригади ТРО, що перебувають на лінії розмежування.

       Вічна пам'ять загиблим. Безмежна вдячність тим, хто боронить нашу землю від ворога. Слава нації незламних українців!!!

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПАТРІОТИЧНИХ АМАТОРСЬКИХ ВІДЕОРОЛИКІВ «МОЛОДЬ! АРМІЯ! КРАЇНА!»


       Вже другий рік поспіль за ініціативи керівництва Чернігівського ОТЦК та СП до Дня Збройних Сил України на Чернігівщині проводиться Чернігівський обласний відкритий конкурс патріотичних аматорських відеороликів «Молодь! Армія! Країна!»

     Наші колегіїсти колектив клубу «Пам`ять» зайняли І місце в номінації «Вірю в ЗСУ – наближаю Перемогу!». Всі учасники конкурсу отримали Дипломи, цінні подарунки: планшети, портативні колонки, павербенки, солодощі та книжки.

     Привітати юнаків та дівчат Чернігівщини завітали:

– командувач військ Оперативне командування “Північ”, Герой України та почесний громадянин міста-героя Чернігів генерал-майор Віктор Ніколюк;

– народний депутат України Олег Семінський;

– керуючий філією АТ «Укрексімбанк» Олександр Савченко;

– представник Інституту національної пам’яті у Чернігівський області Сергій Бутко;

– представниця ТОВ «Наша булочка» Оксана Коваленко.

     На завершення урочистостей учасників заходу чекав довгоочікуваний сюрприз, адже на нагородження переможців та призерів завітав пес Патрон, який є всеукраїнським символом патріотизму, незламності та неодмінної перемоги над російською ордою. Усі мали змогу не тільки попестити чотирилапого, а й зробити з ним фото на згадку. 


ПРОТИ НАСИЛЬСТВА, ДИСКРИМІНАЦІЇ

ЗА ТОЛЕРАНТНІСТЬ ТА ПОРОЗУМІННЯ

 

Щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

У рамках акції «16 днів проти насильства» у колегіумі було проведемо заходи,  приурочені до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби  зі СНІДом. Учні 8-Е класу разом із соціальним педагогом  у молодших класах  розповіли про профілактику хвороб та вірусів у зимовий час, а також повідомили про ВІЛ та про те, як вберегти себе від цього захворювання. Зі старшими класами були проведені бесіди та тренінгові заняття для кращого розуміння та підтримки ВІЛ-інфікованих осіб.

У колегіумі було проведено тиждень толерантності з 14 по 18 листопада, участь в якому взяли не тільки учні та педагоги школи, але й батьки. Було проведено тренінги, які дали змогу зрозуміти поняття слова «терпимість» та вміння вирішувати складні ситуації. Учні старших класів навчали молодших, що ж означає бути толерантним. Було проведено безліч вправ, які навчили колегіїстів зовсім інакше поглянути на проблеми їх однолітків, та дали змогу зрозуміти, що навіть ненавмисно кинуте слово може ранити до глибини душі. Ми ставили себе на місце людей з обмеженими можливостями та вчилися «заново проживати моменти» й цінувати те що маємо,  поважати людей, які кожного дня справляються з труднощами.

Толерантність… Це слово ми чуємо дуже часто, воно означає рівність, розуміння, довіру, недискримінаційне ставлення, підтримку та впевненість, що тебе приймуть таким, який ти є насправді.

Під час воєнного стану особливо важливо дбати один про одного та підтримувати психологічний клімат, поважати людей, що переселилися з інших територій. Цього ми навчаємо і наших дітей. Давайте у важкі часи дарувати один одному тепло і порозуміння!


ВІТАЄМО НАШІ ЗБРОЙНІ СИЛИ ЗІ СВЯТОМ!!!

Вічна пам'ять тим, хто не пережив лихоліття Голодомору

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 рр. – страшна трагедія в історії нашої держави. Голодомор забрав мільйони людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам'ятати про них.

26 листопада у 90-ті роковини Голодомору, народ України схилив голову перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу.

Упродовж 21-26 листопада в Чернігівському колегіумі №11 було проведено історичні уроки пам’яті і свободи, години спілкування «Допоки пам'ять в серці не згасає», «Зерна Надії», «Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця», «Голодомор – біль серця всієї України», переглянуто   документальні та художні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років, факти, твори українських письменників та поетів торкнулися душі кожного учня.   

Долучившись до загальнонаціональної хвилини мовчання та запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.

ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

День Гідності і Свободи...  Цього року  слова ГІДНІСТЬ і СВОБОДА для кожного українця набули нового значення, адже в країні восьмий рік триває війна, яка переросла у повномасштабну і криваву битву з агресором. Ми пам’ятаємо Майдан і Революцію гідності, Небесну сотню і сотні загиблих в АТО/ООС.

Про Майдан і Революцію Гідності, про хлопців, які віддали свої життя за нашу свободу 2014 року, розмовляли учні Чернігівського колегіуму №11 на годинах спілкування, уроках історії, "Україна - країна нескорених" (11 класи), "Вистояли на майдані - переможемо у війні" (9 класи). Колегіїсти 7-Г та 8-Д класів – на зустрічах з матерями загиблих героїв Віктора Запеки та Дениса Чередніченка - Оленою Запекою та Мариною Чередніченко.

Про символи нашої держави і народу, символи Гідності та незламності  підготували презентацію та провели тренінг члени Клубу «Пам’ять», яким керує Людмила Борова. Учні 6-х класів, яким був проведений захід, показали своє бачення і розуміння понять Свобода, Гідність, Честь, Незламність. Адже у прагненні до Гідності і Свободи, напевно, немає рівних українському народові. Слава Україні!

 

                Безпека на дорогах в умовах воєнного стану!

З 14 листопада по 20 листопада 2022 року

у Чернігівському колегіумі №11

проходив Тиждень безпеки дорожнього руху

Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в цьому житті – здоров’я. Тому берегти життя і здоров’я необхідно кожному, особливо, коли країна  перебуває в умовах воєнного стану.

З 14 по 20 листопада 2022 року в Україні відбувся 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання, адже ми живемо в сучасному світі, де транспорт є невід’ємною частиною нашого життя. Ми – пасажири та пішоходи, маємо знати правила дорожнього руху, а це означає – бути захищеними. Кожна дитина почуває себе у безпеці лише тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

Так, в рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху, в Чернігівському колегіумі № 11 пройшли заходи, спрямовані на залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,  правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до закладу освіти і додому.

Протягом тижня вчителями колегіуму були проведені такі заходи:

·        Бесіда: «Дорожні знаки» (1 класи).

·        Інтерактивна гра  «Азбука доріг. Школа Світлофора» (2 класи).

·        Квест-гра з правил дорожнього руху «В пошуках скарбів» (3 класи).

·        Брейн-ринг «Знавці дорожніх правил!» (4 класи).

·        Вікторина «Увага на дорозі» (5 класи).

·        Профілактична бесіда «У дорожніх правилах немає канікул» (6 класи).

·        Тренінг «Виконання правил дорожнього руху – залог твоєї безпеки» (7 класи).

·        Проведення профілактичного Meet Up «Безпека на дорозі – це життя» (8 класи).

·        Просвітницький променад «Безпека міських вулиць» (9 класи).

·        Диспут «Безпека понад усе! Як зберегти своє життя!» (10 класи).

·        HELP-консультації «Системи активної безпеки в автомобілі» (11 класи).

·        Ігротека в ГПД  «Безпека на дорозі – безпека життя».

·        Читання літературних творів В. Паронової «Острівок небезпеки», «Зебра», «Переходимо вулицю» (1-4 класи).

·        Виставка малюнків «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай» (1-4 класи).

·        Практичне заняття з поведінки здобувачів освіти у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів (1-11 класи).

·        Перегляд відеофільмів: «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови. Всі серії», «9 відео для дітей про безпеку. Правила безпеки – правила життя», «Відеоматеріали для єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому», «Знай! Умій! Врятуй! Інформаційно-теоретичний курс з практичним аспектом», «Інтерактивний урок із мінної безпеки для молодшої школи», «Інтерактивний урок із мінної безпеки для старшої школи».

·        Виставка книг, що стосуються питань безпеки дорожнього руху, в бібліотеці колегіуму (бібліотекар – Фісенко О.Ю., 1-11 класи).

·        Практичний баркемп «Що робити на місці ДТП. Надання першої медичної допомоги», проведений медичними працівниками закладу освіти Чумак І.В. та Герасименко Н.С. (5-11 класи).

·        Зустрічі з працівниками Національної поліції, батьками-водіями на тему дотримання Правил дорожнього руху.

·        Онлайн-бесіди з батьками з теми «Правила безпеки – правила життя».

·        Єдиний національний урок на тему: «Безпечна дорога додому» (18.11.2022р., 1-11 класи).

Під час проведення вищезгаданих заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про Правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мовлення, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.

Під час занять з учнями були використані різноманітні форми роботи, а саме: ігрові, тренінгові технології, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей здобувачів освіти, протиепідемічних заходів через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та безпекової ситуації.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану.

ДОПОМАГАЄМО ЗСУ – НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!

Війна зробила кожного українця бійцем, який невпинно, кожен на своєму фронті, наближає перемогу. Найважче тому, хто захищає країну зі зброєю в руках. Але значно легше долати всі труднощі, коли знаєш, що за тобою – міцний тил. Сьогодні кожен українець усвідомлює свою відповідальність за майбутнє країни і всіма можливими засобами допомагає фронту.

Не залишається осторонь і колектив Чернігівського колегіуму №11, волонтерство перетворилося на основний зміст нашого життя.

Наші учні, батьки та вчителі завжди відгукуються на збір смаколиків для захисників, цього разу до збору додали ще теплі шкарпетки, термобілизну, ліки; щодня з’являються нові ідеї, які потребують негайного втілення.

Провели благодійну лотерею на підтримку наших захисників. Дякуємо Івановій М.П. та Воловик С.О., які надали чудові вишивки, ідею взяли у Тетяни Константинової. Наші перші 50 квиточків розлетілися за годину серед вчителів та учнів. Розіграш у присутності комісії провів наймолодший учень колегіуму, першокласник Женя. Приємно, що переможцем став також учень колегіуму. На отримані кошти придбали ліхтарики (на запит військових). А ще зібрані смаколики, теплі речі, 1210 грн (від 9-Г класу-придбали медикаменти). Усе зібране поїхало до наших воїнів під Бахмут (дякуємо ГО «Лицарський хрест добровольця», Оксані Тунік-Фриз), Харків та до прикордонників на північ Чернігівщини.

Дякуючи нашій колезі Аллі Кухаренко, вчителі і вже багато колегіїстів долучилися до виготовлення окопних свічок, так необхідних для обігріву наших воїнів у холодну пору року. А ще є велика потреба у виготовлені маскувальних сіток. Збираємо тканину, гроші на основу: 6000 грн передали ГО «Голос батьків», зараз виконуємо запит бійців з Чернігова (в/ч А3547) на білу тканину. Сподіваємося допомогти також коштами. Учні спробували під керівництвом Олени Подольської розрізати тканину на стрічки і готувати до плетіння, і у нас все вийшло, тому продовжимо і цю справу.

Величезна вдячність усім, хто причетний!!! Не припиняємо допомогу!!! Разом до НАШОЇ ПЕРЕМОГИ!

«ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

Ах, Осене, яку красу несеш в собі,

Міняєш барви і пейзаж...

Ми пропонуємо тобі

Прийти до нас на вернісаж!

Поглянь, в картинах — стільки гам,

Твоя краса на них горить.

І радісно сьогодні нам.

Що з нами ти в цю дивну мить.

Ти на Землі змінила все,

Вдягла у золото пожеж.

А діти цю цю красу несуть

На виставку і в душу — теж!

Здавна відомо, що найсмачніші та найкорисніші плоди ті, які виросли на рідній землі. Щорічно, восени, в нашому освітньому закладі проводиться конкурс  композицій з природного матеріалу. Виставка в цьому році проходила в онлайн-режимі: класні керівники створювали колажі, які надсилали на розгляд журі. Для колегіїстів конкурс «Щедрість рідної землі» став вже доброю традицією, а для першокласників – це була одна із можливостей проявити свої таланти та фантазію.

Цьогорічні творчі доробки колегіїстів вирізнялись неповторністю і оригінальністю. Було показано багато цікавих композицій, що перевершували одна одну. Журі оцінювало роботи за такими критеріями: естетично-художнє оформлення колажу, відповідність тематиці та оригінальність ідеї, використання природних матеріалів. Місця у конкурсі розподілились таким чином:

Паралель 1 класів

І місце -  1-В клас (Стригун Л.А.),

           1-Д клас (Лашук А.В.),

ІІ місце - 1-А клас ( Литвинова А.М.),

            1-Г клас (Погуляйло О.І.),

       1-Е клас (Діденко С.В.),

ІІІ місце – 1-Б клас ( Макарова Н.О.),

 

Паралель 2  класів

І місце-   2-Е клас (Хропач М.А.),

                2-Є клас (Богомаз О.С.),

ІІ місце – 2-В клас (Степанець С.І.),

          2-Г клас (Купець Т.Г.),

           2-А клас (Бурмака І.І.),

            2-Д клас (Кулініч О.В.),

ІІІ місце – 2-Б клас (Корнієвська Л.О.),

 

Паралель 3  класів

І місце -   3-В клас (Позняк А.Л.),

ІІ місце  -  3-А клас (Кукса О.Л.),

                        3-Б клас (Денисенко О.Л.),

                  3-Е клас (Щибун О.В.),

ІІІ місце - 3-Д клас (Лабазова Н.Г.),

 

Паралель 4  класів

І місце – 4-Б клас (Глузд О.О.),

ІІ місце - 4-А клас (Кот Т.І.),

                      4-Г клас (Стеценко І.В.),

                       4-Д клас(Зеленська Т.В.),

                         4-Е клас (Полуботко Л.В.),

ІІІ місце – 4-В  (Сергієнко Л.О.).


Крім того, журі відзначило кращі композиції учнів: Зубашевського Дмитра, учня 1-А класу, Анісімова Олексія, учня 1-В класу, Остапчука Захара, учня 1-Д класу, Безуглої Оксани, Тіщенко Даніїла, Кононенко Максима учнів 1-Д класу, Воєдила Володимира, учня 2-А класу, Котова Богдана, учня 2-Г класу, Доброти Анни, Литовченка Дениса, Ігнатенка Всеволода, учнів 2-Е класу, Прокошина Михайла , учня 3-Е класу, Дерев'янка Олега, учня 4-А класу, Бурої Поліни, учениці 4-Б класу.

Дякуємо всім учням, батькам, класним керівникам, які доклали зусилля, проявили фантазію під час створення композицій і колажів. 

Безпека понад усе!

З 17 жовтня до 21 жовтня 2022року

у Чернігівському колегіумі № 11

проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності 

З метою розвитку та поглиблення знань учнів з основ безпеки життєдіяльності, залучення дітей до вивчення правил безпечної поведінки в побуті, попередження надзвичайних ситуацій різного характеру під час дії воєнного стану, застереження випадків травмування учасників освітнього процесу, формування у зростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, у Чернігівському колегіумі № 11 пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

В закладі освіти відбулися такі заходи:

·       Бесіда: «Увага всім!  Евакуація. Дії учнів під час повітряної тривоги»  (1 класи).

·   Урок безпеки з песиком Патроном: «Твоя безпека – в твоїх руках!»   (2 класи).

·   Бесіда: «Увага всім! Вибухонебезпечні предмети!» (3 класи).

·   Бесіда: «Правила поведінки вдома та на вулиці під час воєнного стану» (4 класи).

·   Бесіда: «Надзвичайні ситуації. Дії у надзвичайних ситуаціях. Перша медична допомога» (5 класи).

·   Диспут: «Уникати! Запобігати! Діяти!» (6 класи) .

·   Бесіда: «Воєнний стан в Україні: знати, щоб жити! Правила поведінки» (7 класи).

·   Бесіда: «Надзвичайні ситуації воєнного характеру» (8 класи) .

·   Бесіда: «Мінна безпека» (9 класи).

·   Тематична бесіда: «Правила безпеки у воєнний час» (11 класи).

·       Бесіда: «Безпечний інтернет. Правила безпечного користування Інтернетом. Дії здобувачів освіти у разі повітряної тривоги під час онлайн-уроку» (1-11 класи) .

Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану. Тиждень пройшов під девізом: «Безпека понад усе!».

Навчаємося мінної безпеки 

            Безпека дітей під час війни – важливе питання сьогодення. Дітям будь-якого віку дуже важливо почувати себе комфортно. А для цього необхідно набути найпростіших навичок особистої та колективної безпеки під час воєнного стану, навичок власного убезпечення під час ситуацій, що несуть загрозу життю і здоров’ю.

 5 вересня до колегіуму завітали  представники міжнародної гуманітарної організації The HALO Trust, які розповіли  колегіїстам,  як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно дотримуватися, якщо побачив міну, боєприпас чи знайшов невідомий предмет на вулиці. Після проведеного інтерактиву діти отримали подарунки.

9 вересня в колегіум завітала Куцелап Анастасія Василівна – провідний інспектор відділу запобігання НС Чернігівського районного управління, яка провела цікаву та змістовну бесіду з мінної безпеки,  надала поради щодо дій при знаходженні вибухових пристроїв, наголосивши на  відповідальності за своє життя та життя інших людей.

      Будьте в безпеці!

 

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ МІСТО-ГЕРОЙ!

Ми живемо в час випробувань, які стали перевіркою нашої країни, нації, народу на міцність, вірність, на силу любові та патріотизму для кожного громадянина. Боротися і пережити і бути мужніми випало нам, українцям.

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. З нагоди Дня миру у колегіумі пройшли тематичні заходи. Серед учнів початкових класів відбулася акція «Я голосую за мир», під час якої діти на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті і кріпили їх на плакатах. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такій серйозній громадській справі. Був проведений конкурс малюнків «Прагнемо миру на цій святій землі».

21 вересня наше рідне місто - Чернігів відзначає день міста і вперше в статусі Міста-героя України – незламного і нескореного. Цього дня ми згадуємо героїчну історію Чернігова і мужніх чернігівців, що стояли і стоять на захисті нашої незалежності. У Зразковому музеї «Історія школи» відбулися екскурсії для колегіїстів: «Чернігів у роки окупації», «Рух опору на Чернігівщині у роки Другої світової війни». Проведено флешмоб - «Ми стоїмо разом за Україну» в підтримку войськовослужбоців Збройних Сил України, де колегіїсти створили символічний напис – ЗСУ – та серце, демонструючи цим свою любов, повагу та підтримку  захисникам, які боронять нашу землю від окупанта. Вони справжні Герої!

Учні Чернігівського колегіуму № 11 дякують кожному та кожній за можливість жити, навчатися, мріяти, вірити! Низький уклін вам, що ціною власного життя оберігаєте і захищаєте нас!

Миру усім нам на нашій рідній Україні!

ВІТАЄМО З ДНЕМ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ,

З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА, СВЯТОМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

День захисників і захисниць України - свято, що відзначається 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці  водночас з Днем Українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали і виборюють право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті  та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. Всі три свята є всенародними, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, волонтери, дорослі і  діти – всі ті, хто в різний спосіб наближають нашу з вами  перемогу.

До відзначення цієї дати в Чернігівському колегіумі №11 пройшли години спілкування: «Нащадки козацької слави», «В єдності наша сила», «Служу вірно своєму народу». Учні початкової школи малювали вітальні листівки. Самоврядування та учні старшої школи створили вітальні відеоролики для наших захисників та захисниць.

Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління. Однією з таких традицій у нашому колегіумі є «Козацькі звитяги» для учнів 8 класів, які пройшли в цьому році в онлайн форматі. Майбутні захисники проявили себе в спортивній підготовці, спритності, показати свої знання з історії козацтва, та вміння в наданні домедичної допомоги.

Щиро зичимо усім захисникам та захисницям міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба! Ви неймовірні – сміливі, безстрашні, відчайдушні! Ви цвіт нації – наші герої!

Для тих, чия професія від Бога

  Початок жовтня дарує нам одне з найулюбленіших професійних свят України – ДеньУчителя. Це свято мудрості, енергії та наснаги, свято людей, від яких залежить майбутнє цілої нації.

Святкування Дня Вчителя в Чернігівському колегіумі №11 відбулось 30 вересня. З самого ранку вчителі почали приймати привітання від своїх учнів. Не дивлячись на похмуру погоду за вікном, в колегіумі панував сонячний настрій, тон якому задало учнівське самоврядування, яке зустрічало вчителів мелодійною музикою, солодкими сюрпризами та неперевершеною фотозоною.

Теплими щирими словами, вокальними номерами, хореографічними постановками та креативними відео колегіїсти привітали всіх педагогів школи. Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній шкільній родині!

Вітаємо  всіх педагогів з професійним святом! Вчитель — горде звання, яке за життя несуть тільки найзаслуженіші та найбільш гідні! Тож нехай же вчительські нелегкі будні приносять тільки радість і будуть плідними. Нехай учні будуть старанними — такими, якими можна пишатися.  Бажаємо міцного здоров`я, щирої радості, безхмарних благословенних днів, творчої наснаги, любові, злагоди, нових педагогічних звершень заради рідного краю та незалежної, мирної України!

ПОЧАТОК НОВОГО 2022-2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ  В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ № 11

Хай буде мир для України!

Всі просять: доньки і сини

Молитви наші Богу линуть,

Щоб більше не було війни

 

1 вересня в Чернігівському колегіумі №11 традиційно відзначають День знань. На жаль, це світле та радісне свято цьогоріч проходить під час війни. Але, незважаючи на це, свято розпочалося традиційно зі  святкової лінійки «Дзвоник єднання!», яка проходила в онлайн форматі.

У відеопривітанні звучали побажання та настанови на майбутній навчальний рік від директора колегіуму – Світлани Василівни Рубан, класного керівника 1-Д класу – Алли Володимирівни Лашук. Почесне право підняти Державний Прапор України отримали найкращі учні -  Прикота Діана, учениця 11-А  класу, Гавриленко Вадим, учень 11-В класу, Гуменник Марина та Іванов Дмитро, учні 11- В  класу. Хвилиною мовчання вчителі, діти вшанували пам’ять всіх загиблих за незалежність України та наших випускників, які з 2014 року стояли на захисті нашої держави, Володимира Близнюка, Володимира Шпака, Олександра Закірова, а також нашої учениці Ані Чумак, яка загинула від рук окупантів. Відбулося знайомство з маленькими першокласниками, діти зачитали вірші. З настановчими словами до першокласників звернулися одинадцятикласники, адже для них це останнє Перше вересня в колегіумі. Крім того цьогорічні одинадцятикласники є унікальними, адже надалі випускними у колегіумі будуть 9 класи.

На перший онлайн-урок колегіїстів покликав хвилюючим акордом шкільний дзвоник, який подали учні 11-Б класу Бардакова Валерія та Лілікович Нікіта, та першокласники  Алімова Єва, учениця 1-А класу та Корень Євген, учень 1-В класу. 

Для колегіїстів 1-11 класів дистанційно  розпочався Перший урок  «Ми українці: честь і слава незламним!». Кожен учитель готував  його за власним сценарієм, вибираючі різні форми проведення, орієнтуючись на дітей свого класу, на їхні життєві історії. Адже батьки багатьох учнів зараз у ЗСУ.

Напередодні свята Першого дзвоника самоврядування колегіуму  організувало  збір смаколиків, листівок, малюнків для наших захисників, до якого з задоволенням долучилася вся колегіумна родина, зібрані речі були передані на передову нашим ЗСУ.

        5 вересня на першокласників чекав захоплюючий квест «Мій колегіум». Діти радо брали участь у квесті, відвідали шість станцій, щоб познайомитися з колегіумом. На першій станції, яка мала назву «Музичний атракціон», діти відгадували музичні фрагменти з дитячих мультиків, разом співали патріотичних пісень; на станції «Моя Україна» першокласники відповідали на питання про Україну; на станції «Сторінками казок» першачків зустрічали герої казок, яких потрібно було вгадати; рухливими іграми та вікторинами зустріла станція «Спортивна»; про особливості шкільного життя розповіла станція «Мій колегіум»; дізнатися, як себе вести під час повітряної тривоги, з небезпечними знахідками дітям нагадала станція «Безпечна» Пройшовши усі випробування, першокласники отримали свою першу шкільну грамоту.

      Отже, навчальний 2022-2023 рік розпочато! Усім бажаємо досягти своєї мети в житті, ніколи не зупинятися на дорозі Знань, завжди залишатися гідними людьми, вивчати історію, культуру, традиції нашої Батьківщини та пишатися тим, що ви українці! Безпечного всім навчання та мирного неба над головою!

ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЧЕРНІГОВА 

Вже багато років в Чернігівському колегіумі №11 працює Європейський клуб «Глобус». Змінювалися його керівники, змінювався склад, але й сьогодні колегіїсти продовжують традиції вивчення історії та культури країн Європи, історичних зв’язків України з Європою, сучасного співробітництва у межах Ради Європи та нашого прагнення до Євросоюзу.

Цього року учні 6-8 класів під керівництвом Надії Величко (керівник Євроклубу) у межах святкування Днів європейської спадщини вирішили поцікавитися зв’язками Міста-героя України Чернігова з містами-побратимами.

Гуртківці Європейського клубу «Глобус» дізналися, що такими містами є:  місто Габрово, яке  розташоване в центральній частині Болгарії.; місто Градець-Кралове, розташоване у південно-західній частині Чеської Республіки; німецьке місто Меммінген;  ізраїльське місто Петах-Тіква (в перекладі з івриту означає «Врата надії», македонське місто Прілеп, місто Огре – адміністративний центр краю та району Латвійської Республіки; місто Тарнобжег (Республіка Польща) розташоване в північно-західній частині країни у Підкарпатському воєводстві, місто Ряшів (Жешув, пол. Rzeszów) (Польща). До недавніх часів містом-побратимом Чернігова був Гомель. Але 9 вересня 2022 року на фонтані міст-побратимів, що на центральному бульварі Чернігова, замінили гранітний елемент з назвою колишнього білоруського міста-побратима Гомеля на новий, з назвою польського міста-побратима Ряшів. Чернігів та польське місто Жешув (Ряшів) стали містами-побратимами наприкінці червня цього року. Договір про співпрацю підписали президент польського міста Конрад Фійолек та чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Події війни з росією показали дійсне співробітництво та фінансову допомогу нашому місту, яке понесло значні руйнування та втрати.

Ми щиро вдячні всім країнам за допомогу та підтримку!

Зі святом першого дзвоника!