М

Меморіальні дошки.

У квітні 1988 року на території ПТУ-50 (нині – Покровський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів) було відкрито меморіальну стелу з іменами випускників училища, які загинули в Афганістані.

Воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані - Віктору Попову, Віталію Губі, Володимиру Отінову, Сергію Мельнику - меморіальні дошки на будівлі загальноосвітнього ліцею було відкрито 14 червня 1991 року. За словами матері В. Попова, не полишало відчуття, що хлопці повернулися до рідної школи.

26 червня 1992 року, з нагоди святкування Дня міста, встановлено пам’ятні меморіальні дошки на школах, де навчалися воїни-інтернаціоналісти.

17 червня 2016 року на будівлі центральної міської лікарні встановлено меморіальну дошку заслуженому лікарю України, кавалеру орденів «Знак пошани» та «Трудового Червоного прапора», Почесному громадянину міста Покров Жоржу Дорофійовичу Шутофедову.

9 травня 2017 року – відкриття пам’ятної дошки ветерану Другої світової війни, Почесному громадянину міста Борису Миколайовичу Кульоміну на будинку по вулиці Затишній, 15, де до останніх днів свого життя мешкав Герой Радянського Союзу.

21 червня 2017 року на будинку по вулиці Центральній, 23 відкрито пам’ятну дошку Борису Мозолевському. Саме в одній з квартир цього будинку він зустрічався з друзями, тут проходили творчі вечори.

28 червня 2017 року на приміщенні КЗ «НВК №1» відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину міста, воїну, що загинув, захищаючи незалежність нашої держави, Олександру Мокієнку.

28 червня 2017 року в КЗ «СЗШ № 4» відбулося відкриття меморіальної дошки випускнику цієї школи, герою АТО Олегу Кравченку.

28 червня 2017 на КЗ «СЗШ № 6» відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину міста, воїну, що загинув, захищаючи незалежність нашої держави, Олександру Ісаєнку.

9 травня 2018 - на будинку № 57 по вулиці Партизанській, відкрито меморіальну дошку ветерану Другої світової війни, Повному кавалеру Ордена Слави, Почесному громадянину міста Покров – Івану Кириловичу Кіяшку. У цьому будинку він прожив усе своє життя.

18.05.2018 – на будинку ДЮСШ відкрито меморіальну дошку Данилі Дідіку. 15-річний активіст із Харкова, спортсмен Даня Дідік загинув від вибуху, влаштованого проти патріотичного мітингу в Харкові у 2015 році. Він міг би стати відомим спортсменом. І хоча його життя обірвалося дуже рано, та його слава, його ідеї стали частиною нової історії України.

Музей історико-краєзнавчий імені Миколи Андрійовича Занудька (вул. Пушкіна, 8) було засновано 6 грудня 1967 року. У липні 1969 року йому присвоєно звання «Народний». Експозиційні зали музею у хронологічному порядку висвітлюють далеке і близьке минуле нашого міста. Особливої уваги надано періоду скіфської доби та розкопкам Товстої Могили у 1971 році. Тоді археологом Борисом Мозолевським було знайдено золоту скіфську пектораль – безцінний шедевр світового мистецтва.

Мурал - вул. Григорія Тикви, 18 - створено у жовтні 2019 року. Його площа 184 м2. Це справжнє вуличне мистецтво, гармонійно вплетене в образ міста. Він став частиною його характеру — затишного, креативного та гостинного.