Б

Банки.

За часів утворення та розвитку міста – у другій половині 20 століття – головною банківською установою для громадян були Держтрудощадкаси СРСР.

Сьогодні у Покрові є представництва банків: «Кредит Дніпро», «Ощадбанк», «Приватбанк».

АТ «Банк Кредит Дніпро» — український комерційний банк із штаб-квартирою в Києві.

«Кредит Дніпро» - вул. Центральна, 25.

АТ «Оща́дбанк» — український комерційний банк, другий за розмірами активів та найбільший за кількістю відділень серед усіх банків України. Перебуває у державній власності.

Представництва Ощадбанку у Покрові за адресами: вул. Центральна, буд. 44 та буд. 67.

«ПриватБанк» одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні.

«ПриватБанк» у Покрові – вул. Гагаріна, 2.

Бібліотеки.

Центральна міська бібліотека для дорослих відкрита в 1967 році як філіал Нікопольської районної бібліотеки. Спочатку знаходилася за адресою: вулиця Пушкіна,13. У 1974 році перемістилася у приміщення за адресою по вулиці Центральній, 7, де знаходиться і зараз. Вона має читальний зал, абонемент, коворкінговий простір для всіх.

Центральна дитяча бібліотека (вул. Центральна, 7) почала працювати з серпня 1968 року. У бібліотеці є молодший і старший відділи. Дитяча бібліотека – територія добра, центр сімейного читання та змістовного дозвілля для дітей усіх вікових категорій.

01.06.1979 міські бібліотеки були об’єднані в централізовану бібліотечну систему (ЦБС). А у 2019 році до складу ЦБС, в рамках об’єднання громади, увійшли бібліотеки сіл Миронівка, Базавлук та Шолохово.

Бібліотека-філія №2 заснована у січні 1990 року. Перша адреса бібліотеки – вулиця Лізи Чайкіної, 30. У 2000 році бібліотека перемістилася за адресою: вул. Л. Чайкіної, 33, де знаходиться і зараз і є центром народно-прикладного мистецтва.

Бібліотека-філія №3 була відкрита у 1991 році як пункт видачі на базі партійної бібліотеки у приміщенні міськвиконкому (вул. Калініна, 48). У 2012 році пункт видачі реорганізовано у бібліотеку-філію №3 і змінено адресу, де знаходиться і тепер – вул. Шатохіна, буд. 3А. У 2018 році вона представила проект «Бібліотека як центр підтримки молодої сім’ї» до участі у міській програмі партиципаторного бюджетування (бюджет участі) і виграла 100 000 гривень на модернізацію і оснащення. Освоїла ці кошти, працює з усіма категоріями користувачів. Бібліотека є центром розвитку молодої сім’ї

Бойова машина піхоти. Цей пам’ятний знак відкрито 15 лютого 2014 року на честь 25-річчя виводу радянських військ з Афганістану. Розташована на передньому плані Алеї слави, поміж БТДЮ та ЦМБ, є символом звитяги, бойового братерства, вірності присязі та вшанування орджонікідзевців, які брали участь у бойових діях локальних воєнних конфліктів на території інших держав.

БТДЮ – будинок творчості дітей та юнацтва (вул. Центральна, 5) – один із найстаріших закладів у місті. Історія його створення сягає у далекі 40-ві роки минулого століття як будинку піонерів. За цей час відбулося не одне його переселення, а на зміну піонерському рухові прийшли дитячі громадські об’єднання. З його стін вийшло багато талановитих дітей.

Бульвар Шевченка розпочав своє існування з літа 1995 року, разом із відкриттям пам’ятника Тарасові Шевченку. Знаходиться у центрі міста. Є мальовничим, просторим, затишним переходом від старої частини міста до 35-го та 36-го мікрорайонів. Чудове місце для відпочинку городян і гостей.