А

Автостанція (вул. Григорія Тикви,10). Введена в експлуатацію 04.09.1981 року. До цього функціонувало старе приміщення по вулиці Пушкіна.

Алея слави.

9 травня 1985 року, на мітингу, присвяченому 40-річчю Перемоги, відбулося перше відкриття «Алеї героїв бойової і трудової слави». Вона знаходиться у старій частині міста, по вулиці Центральній. З нагоди 55-ї річниці Перемоги над нацистами у ІІ Світовій війні – у травні 2000 року – відкрито реконструйований меморіальний комплекс «Алея слави».

Сьогодні на ній увіковічені імена героїв війни:

Гудзь Порфирій Мартинович,

Малка Іван Трохимович,

Кульомін Борис Миколайович,

Кияшко Іван Кирилович,

Піддубний Микола Іванович,

Клімашкін Олексій Федотович – це герої-земляки.

Ванічкін Іван Дмитрович,

Зонов Микола Федорович,

Шатохін Іван Григорович – герої-визволителі з інших міст.


Герої трудової слави:

Горностаєв Андрій Андрійович,

Проценко Іван Григорович,

Середа Григорій Лукич,

Тиква Григорій Іванович.


Також на «Алеї слави» окремим списком розміщено імена почесних громадян міста:

Череп А. І., Антоненко Н. Т., Ліпатов Г. О., Тонколітко С. І., Бондаренко Д. Я., Морозова Н. О., Добринін О. Є., ЛєсніковС. В., Чилігіна Г. Я., Ніденс П. Г., РудьВ. І..


15 лютого 2000 року, в 11 річницю з дня повного виведення радянських військ з Афганістану, на Алеї слави було відкрито частину комплексу, присвячену пам’яті земляків, які загинули в Афганістані та при виконанні військового обов’язку в мирний час.

Їх імена :

Губа Віталій Іванович,

ЖуковПавло Вікторович,

Клоков Сергій Володимирович,

Макаричев Андрій Іванович,

Мамедов Григорій Шарифович,

Мельник Сергій Вікторович,

Ніконоров Віктор Юрійович,

Отінов Володимир Фролович,

Попов Віктор Рудольфович.

На окремій меморіальній дошці – імена тих, хто не повернувся до рідної домівки з мирної служби: Микола Колесник, Сергій Аверін, Андрій Богдан, Микола Смотров, Вадим Блящук, Олександр Явор, Ігор Бородін, Володимир Чернюк, Костянтин Пилипас, Сергій Бугай, Олексій Герман, Віктор Міщенко, Володимир Бурсов, Сергій Чабан, Павло Сабіров.

26 червня 2015 року на Алеї Слави відкрито стелу загиблому воїну АТО Дмитру Стрільцю.



17 жовтня 2015 року на Алеї Слави відкрито стелу загиблому воїну АТО Олександру Ісаєнку.

Аптеки. За спогадами очевидців, перша в місті Орджонікідзе аптека була відкрита в 1948 році у будівлі нинішнього краєзнавчого музею по вулиці Пушкіна, 8. Разом із розростанням міста росла і мережа аптечних закладів. Однією з тогочасних вимог було виготовлення деяких видів ліків в умовах аптек. Аптеки є невід’ємною частиною інфраструктури міста. На теперішній час їх налічується понад 10.

вул. Центральна, 25

вул. Центральна, 28

вул. Центральна, 32

вул. Центральна, 38

вул. Центральна, 54

Аптеки є за адресами: вул. Героїв України, 4; вул. Героїв України, 7; вул. Лізи Чайкіної, 16, 2/3; вул. Лізи Чайкіної, 29 (АТБ); на території лікарняного містечка.

Арт-об’єкти.

Топіарні скульптури давно стали візитівкою одного з найулюблені-ших місць відпочинку покровчан і гостей міста – парку імені Бориса Мозолевського. 27 квітня 2021 року він поповнився новим арт-об’єктом. Його назва – «Дерево щастя». Цей куточок парку тепер буде овіяний романтикою, щастям і світлими спогадами, що стануть основою нових родинних історій.

У травні 2021 року на головній вулиці міста – Центральній – з’явилися нові оригінальні металеві підставки з підвісними вазонами для квітів, які додали їй ще більшого шарму та затишку. Яскраві різнобарвні квіткові композиції з петуній радують перехожих своєю красою і створюють неповторний пейзаж вулиці і міста загалом.

На початку травня 2021 року у парку ім. Бориса Мозолевського було встановлено новий арт-об’єкт. Це перо – символ навчання та підкорення нових висот. Ця паркова скульптура також покликана нагадувати відвідувачам парку про бережливе ставлення до природи. «EcoAngel» – це проект відомої громадської діячки Яніки Мерило.

27 травня 2021 року на головній площі міста з’явився ще один арт-об’єкт, який перевершив усі очікування. Це піаніно, що вражає своєю красою петриківського розпису. Воно стало ще однією чарівною фотозоною і місцем, де покровчани зможуть послухати живу музику і самі спробувати зіграти.

Наприкінці серпня 2021 року у сквері біля центральної площі імені Івана Сірка з’явилася інсталяція з парасольками. Новий арт-об’єкт наповнив яскравими фарбами ще один куточок міста.

«Аякс» – клуб єдиноборств. Рік створення 1991-й. Його заснування дало поштовх потужному рухові східних єдиноборств. Головна ідея – пропагування здорового способу життя, спорту великих досягнень. Засновники – брати Ігор та Станіслав Мациборки. Разом з однодумцями вони дали розвиток карате-кіокушинкай, таїландському боксу муейтай та кікбоксингу.

«Адреналін» – фітнес-клубвул. Центральна, 34. До послуг усіх бажаючих спортивні тренажери на всі смаки і уподобання.