Maa kui süsteem

Sille Tekku

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium 2018



Tere tulemast avatud veebikursusele!

Kursuse maht: 35 tundi

Toimumise vorm: avatud veebikursus (MOOC)

Toimumise aeg: 26.03 - 20.05.2018, kestus 9 nädalat.

Kursuse sihtgruppi kuuluvad, olenemata vanusest ja haridustasemest, kõik täiskasvanud, keda käesolev teema huvitab.

Kui huviliste hulgas on õpetajaid või vastava ala spetsialiste, siis oleme tänulikud asjakohaste kommentaaride ja parendusettepanekute eest.

Kursuse ülesehitus

Kursus kestab 9 nädalat. Õppematerjalid ja ülesanded on nädalate peale jaotatud nii, et õppimisele kuluv aeg oleks enam-vähem võrdne.

Kursuse kirjeldus

Avatud veebikursuse info ja ülesanded asuvad HITSA Moodle keskkonnas. Kursusele registreerumiseks tuleb täita ANKEET, seejärel saadetakse Sulle salasõna ja juhised Moodle kursusele sisenemiseks. Külalisena saavad kursust vaadata kõik soovijad.

Kursuse läbimiseks tuleb iseseisvalt läbi töötada kursusel olevad õppematerjalid (tekstid, joonised, animatsioonid, videod). Õpitu kinnistamiseks on kursusel lisaks õppematerjalidele ka ülesanded. Need on kas testide või foorumiülesannete vormis. Foorumiülesanne loetakse arvestatuks, kui oled teinud asjakohase postituse, testid on arvestatud, kui oled saavutanud tulemuse 75% või rohkem. Testide sooritamise aeg ja arv ei ole piiratud.

Kursuse lõpus toimub arvestuslik lõputest. Lõputesti saad teha ainult juhul, kui eelnevad ülesanded on arvestatud.

Kursuse läbimise nõuded

Kursusel on võimalik koguda maksimaalselt 100 punkti: ülesanded annavad igaüks 2 ja lõputest 72 punkti. Kursuse läbimiseks tuleb esitada kõik ülesanded ja lõputest. Koolitustõend kursuse läbimise kohta väljastatakse sel juhul, kui on kogutud vähemalt 70 punkti võimalikust 100-st.

Kui soovid kursust kasutada TTG vastava kursuse hinde saamiseks, tuleb lisaks tulla kooli ja kirjutada arvestuslik töö. Lisainfot selle võimaluse kohta saad vajadusel õpetajalt.

Õpiväljundid Kursuse lõpul õppija:

· omab ülevaadet peamistest atmosfääris, hüdrosfääris ja litosfääris toimuvatest protsessidest;

· analüüsib erinevate sfäärde vahelisi seoseid ja vastasmõjusid;

· oskab lugeda kliimadiagramme ja kliimakaarte.

Käesolevale õppematerjalile (va osad pildid) kohaldatakse järgmist Creative Commonsi Eesti litsentsi (versioon 3,0): autorile viitamine, mitteäriline eesmärk, jagamine samadel tingimustel.