У лісі

1. ПРОФІЛАКТИКА УКУСІВ КОМАХ (КЛІЩІВ)

Як захиститися від кліща

У весняно-літній період настає найбільша активність кліщів. Для попередження укусів кліщів необхідно дотримуватися найпростіших запобіжних правил.

Пам’ятайте!

1.Одяг (краще білого чи світлого кольору) повинен надійно закривати тіло, взуття має бути також закритим.

2. Комір і манжети одягу можна змастити камфорною олією.

3. Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом.

4. Можна застосовувати засоби відлякування комах (спеціальні креми та аерозолі як для одягу, спорядження, так і для тіла).

Будьте уважні!

Кожного дня необхідно ретельно оглядати одяг і тіло. Особливо: голову, шию, відкриті ділянки шкіри. При виявленні кліщів – негайно попередити виховника та звернутися до медпрацівника табору.

Перша допомога

1. Кліщів, що присмокталися, треба видалити, для чого шкіру навколо кліща змащують ефіром, олією.

2. Ранку необхідно змазати розчином йоду.

3. Якщо при видаленні кліща голівка його відірвалася і залишилася в товщі шкіри, потрібно негайно звернутися до медпрацівника для видалення голівки і подальшого спостереження.


2. ПРОФІЛАКТИКА ТЕПЛОВОГО УДАРУ

Тепловий удар – це дуже серйозний стан, але за допомогою простих заходів ви можете легко запобігти йому. Для цього треба носити легкий одяг, пити більше рідини, не перебувати тривалий час під відкритим сонцем.

Сонячний удар – це різновид теплового удару, що настає під впливом прямих сонячних променів на тіло людини, в першу чергу на її голову. Може настати навіть через 6-8 годин після опромінення.

Ознаками сонячного удару є загальне нездужання, головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, іноді блювота.

У важких випадках виникає сильний головний біль, падає тиск, підвищується температура до 40-41°С, втрачається свідомість, виникають судоми. Іноді настає збудження, галюцинації, марення.

У легких випадках достатньо помістити хворого у затінок, роздягнути, дати холодної води, покласти холодний компрес на голову, обгорнути вологим простирадлом.

У важких випадках викликати «швидку допомогу».

З метою профілактики необхідно обов’язково мати головний убір.

З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води.

Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин).

При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно один стакан кожні 20 хвилин.