Ожеледиця

Що робити, щоб зменшити ризик травм під час ожеледиці?

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте з будинку повільно.

При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Падайте з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обо­в'язково перекотіться – удар, спрямований на Вас, зменшиться.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві люки: як правило, вони покриті льодом, крім того, можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.

Не ходіть тротуаром близько проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса проїжджаючого автомобіля.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується відстань гальмування машини і можливість падіння перед автомобілем, який рухається, що може призвести до каліцтва, а можливо й до загибелі.

Якщо Ви впадете й через деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з небажаними наслідками.

Тримайтесь подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Узимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку складають бурульки. Вони найнебезпечніші в період танення льоду та снігу.