23 листопада 2016 року проведено семінар-практикум для вчителів-логопедів «Батьки – партнери-однодумці та активні учасники корекційного процесу»
Post date: Nov 24, 2016 9:54:28 AM
23 листопада 2016 року на базі ДНЗ «Зірочка» міста Обухова відділом спеціальної педагогіки КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» спільно з управлінням освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради проведено семінар-практикум «Батьки – партнери-однодумці та активні учасники корекційного процесу». Учасниками семінару було більше 42 особи, а саме: вчителі-логопеди логопедичних пунктів, дошкільних і спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів міста Обухова.
Метою проведення семінару-практикуму було ознайомити учасників із сучасними підходами щодо ефективної взаємодії з батьками дітей дошкільного віку, які мають мовленнєві порушення
У семінарі взяли участь:
Рібцун Юлія Валентинівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії логопедії Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України;
Татаринцев Олександр Володимирович, завідувач відділом спеціальної педагогіки КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;
Мигаль Марина Леонтіївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради;
Левченко Варвара Миколаївна, завідуюча Обухівської міської ПМПК;
Руденко Людмила Володимирівна, учитель-логопед дошкільного навчального закладу «Зірочка»;
Фаріон Алла Володимирівна, учитель-логопед логопедичного пункту управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради.
У ході роботи семінару-практикуму обговорювалися наступні питання:· здобутки та перспективи розвитку освітньої системи міста Обухова;
· організація і зміст роботи логопедичної служби міста Обухова;
· психокорекційна складова роботи з батьками;
· форми роботи з батьками для підвищення ефективності корекційно-навчального процесу;
· методичне забезпечення навчально-виховного процесу дітей дошкільного віку, які мають порушення мовлення.
У практичній частині семінару було проведено майстер-клас «Батьки – партнери-однодумці та активні учасники корекційного процесу», на якому було продемонстровано ефективні форми роботи з батьками, а також надано рекомендації щодо навчання батьків проведенню вправ для розвитку пізнавальної сфери дітей, які мають мовленнєві порушення.
У ході роботи семінару-практикуму з метою попередження та корекції порушення мовлення у дітей дошкільного віку, учасники схвалили рекомендації: 1. Залучати батьків у навчально-корекційний процес з метою покращення результативності корекційної роботи.
Вчителі-логопеди логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів
Протягом навчального року
2. Проводити для батьків майстер-класи та семінари-практикуми, з метою навчання практичним прийомам розвитку мовлення дітей.
Вчителі-логопеди логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів
Протягом навчального року
1 семінар на два місяця
3. Інформувати батьків щодо напрямків та результатів роботи через інформаційні стенди, web-сайти, виступи на батьківських зборах, проведення «круглих столів».
Вчителі-логопеди дошкільних навчальних закладів та логопедичних пунктів
Протягом навчального року
4. Продовжити практику проведення методичних заходів з метою ознайомлення із сучасними науковими дослідженнями в області логопедії та поширення передового педагогічного досвіду вчителів-логопедів області.
Керівники методичних об’єднань вчителів-логопедів логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів
Протягом 2016/2017 навчального року
5. Поновлювати банк даних передового педагогічного досвіду вчителів-логопедів Київської області.
Відділ спеціальної педагогіки КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»
Постійно
6. Розробити та підготувати до друку методичні рекомендації щодо забезпечення ефективної взаємодії з батьками дітей дошкільного віку, які мають порушення мовлення.
Відділ спеціальної педагогіки КВНЗ КОР
«Академія неперервної освіти»
До 01.09.2017 року