21 грудня 2016 року відбулася робоча нарада для завідуючих районними (міськими) ПМПК та відповідальних працівників за інклюзивну освіту

Post date: Dec 23, 2016 7:27:50 AM

15350498 85
15350498 86

21 грудня 2016 року у департаменті освіти і науки Київської обласної державної адміністрації було проведено робочу нараду «Актуальні питання у діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій» та дискусійну панель «Розширення мережі інклюзивних класів у загальноосвітніх навчальних закладах та інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах відповідно до потреб дітей» для завідуючих районними (міськими) ПМПК та відповідальних працівників за інклюзивну освіту.

У роботі наради взяли участь: завідуюча обласною ПМПК Лятицька Наталія Леонідівна, консультанти ОПМПК Плавська Валентина Петрівна., Додільна Олена Вікторівна, Стоцька Софія Володимирівна, завідувач відділу спеціальної педагогіки КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Татаринцев Олександр Володимирович.

Значна увага була приділена питанням розвитку мережі загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними та спеціальними класами для дітей з особливими освітніми потребами та здійснення аналізу запровадження інклюзивного навчання та виховання у дошкільних навчальних закладах.

На нараді ознайомлено присутніх із організаційно-методичними підходами до формулювання висновків та рекомендацій психолого-медико-педагогічних консультацій.

Обговорено актуальні питання діяльності ПМПК та сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу дітей з особливими потребами.

Під час дискусійної панелі обмінялися досвідом з впровадження інклюзивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах. Свою доповідь презентували: Андріанова Світлана Леонідівна – директор загальноосвітнього навчального закладу Лебедівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вишгородського району, Панова Надія Іванівна - завідуюча Тетіївською районною ПМПК, Шанюк Жанна Миколаївна – завідуюча Бориспільською міською ПМПК, Мельник Інна Дмитрівна - завідуюча Білоцерківською міською ПМПК.

За результатами наради та дискусійної панелі надано рекомендації:

  1. Посилити спроможність місцевих управлінь освіти щодо впровадження інклюзивної освіти.

  2. Покращити умови для дітей з особливими потребами в отриманні якісної освіти та інших послуг в інклюзивному навчальному середовищі в умовах загальної дошкільної та початкової освіти.

  3. Підвищувати рівень компетентності педагогів, які працюють із дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчального середовища.

  4. Надавати інформацію батькам щодо переваг інклюзивної освіти для їхніх дітей і підтримувати їх як перших учителів і захисників прав своїх дітей.

15350498 87