16 грудня 2015 року проведено семінар-практикум для вчителів-логопедів «Упровадження інтерактивних технологій в логопедичній роботі з дітьми молодшого шкільного віку»

Post date: Dec 18, 2015 6:08:47 AM

16 грудня 2015 року відділом спеціальної педагогіки КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти” спільно з відділом освіти Білоцерківської районної державної адміністрації та Інститутом спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України проведено семінар-практикум «Упровадження інтерактивних технологій в логопедичній роботі з дітьми молодшого шкільного віку».

Учасниками семінару були більше 30 осіб, а саме: вчителі-логопеди логопедичних пунктів, дошкільних і спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів Київської області.

Метою проведення семінару-практикуму було ознайомити учасників із сучасними підходами щодо упровадження інтерактивних технологій в логопедичній роботі з дітьми молодшого шкільного віку, які мають порушення мовлення, представити та популяризувати досвід роботи вчителів-логопедів шкільних логопедичних пунктів Білоцерківського району з даного напрямку роботи.

У семінарі взяли участь:

Рібцун Юлія Валентинівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії логопедії Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України;

Гвоздкова Ірина Сергіївна, завідувач методичного кабінету відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації;

Радченко Лілія Григорівна, методист методичного кабінету відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації;

Полуніна Ірина Василівна, вчитель-логопед логопедичного пункту відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації;

Жидких Інна Гаріївна, Горбачова Ірина Іванівна, Васильєва Інна Петрівна, учителі-логопеди логопедичних пунктів управління освіти і науки Білоцерківської міської ради;

Татаринцев Олександр Володимирович, завідувач відділу спеціальної педагогіки КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”.

У ході роботи семінару-практикуму обговорювалися такі питання:

· здобутки та перспективи розвитку освітньої системи Білоцерківського району, організація і зміст роботи логопедичної служби Білоцерківського району;

· використання інформаційно-комунікаційних технологій як засобу комплексного подолання мовленнєвих вад у молодших школярів (презентація)

· інтерактивна гра як один із видів сучасної практичної діяльності учителя-логопеда;

· створення та використання електронних навчальних посібників та дидактичних матеріалів в умовах шкільного логопедичного пункту (презентація)

У практичній частині семінару вчителі-логопеди презентували логопедичне заняття з дітьми молодшого шкільного віку з теми “Диференціація р, л ”. Логопедична казка «Котик і півник».

У ході роботи семінару-практикуму з метою досягнення успішного результату під час проведення корекційно-розвиткової роботи у дітей молодшого шкільного віку учасники виробили рекомендації:

1. Упроваджувати інтерактивні технології в роботу вчителів-логопедів навчальних закладів.

Вчителі-логопеди логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів

Протягом навчального року

2. Розробляти та застосовувати у корекційно-розвивальному процесі інтерактивні ігри.

Вчителі-логопеди логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів

Протягом навчального року

3. Застосовувати у логопедичній роботі засоби інформаційно-комунікаційних технологій з метою підвищення мотивації дітей до корекційного навчання, популяризувати свій досвід роботи за допомогою персональних сайтів, блогів створених на базі платформи Google+.

Вчителі-логопеди дошкільних навчальних закладів та логопедичних пунктів

Протягом навчального року

4. Удосконалювати партнерські стосунки з батьками та колегами у всесвітній системі взаємосполучених комп’ютерних мереж з метою поліпшення корекційно-розвиткової роботи.

Вчителі-логопеди логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів

1-2 рази на тиждень

5. Провести навчальні семінари-практикуми щодо використання в логопедичній діяльності сервісів Google+, соціальних мереж, хмарних технологій.

Керівники методичних об’єднань вчителів-логопедів логопедичних пунктів та дошкільних навчальних закладів

Протягом січня, лютого 2016 року

6. Поновлювати банк даних передового педагогічного досвіду вчителів-логопедів Київської області.

Відділ спеціальної педагогіки КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”

Постійно

7. Розробити та підготувати до друку методичні рекомендації щодо упровадження інтерактивних технологій в логопедичній роботі з дітьми молодшого шкільного віку.

Відділ спеціальної педагогіки КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”

До 17.02.2016 року