Дата публікації допису: Nov 24, 2020 8:22:12 AM
26.11.2020
Вихователь: Солдатенко А.В.
Розвиток мовлення
Скласти розповідь на тему "Я подорожую..."(за схемою)
Я подорожую до..(підставляємо варіант куди саме)
Я подорожую на...(автобус, поїзд,автомобіль, літак...)
Я бачив...(красивий ліс, гарне місто...)
Я зустрічався/лась з...(з ким саме)
Мені запам'яталось найбільше....(вулиці міста, чудові люди,парк...)
Я подорожую з...(батьками, друзями...)
Готові розповіді записати в голосовому повідомленні.
26.11.2020
Вихователь Михалко Я.Ю.
ХПД (музика)
Тема: Дружба
Хід заняття:
Слухання та вивчення пісні
https://youtu.be/EG9TPKID9Bs
26.11.2020
Вихователь Михалко Я.Ю.
Тема. Хвала рукам, що пахнуть хлібом.
Дитина і навколишній світ
Мета: розширювати і закріплювати уявлення дітей про послідовність процесів вирощування хліба; про професії людей, про те, що хліб — найцінніший продукт харчування, що для його одержання потрібно докласти багато зусиль; навчати цінувати працю хліборобів; берегти хліб; виховувати повагу до людей, які вирощували хліб.
Матеріал: колоски пшениці, жита, вівса, ілюстрації до казки про хліб, борошно
Хід заняттяДіти сідають на стільці.Вихователь. Діти, сьогодні незвичайний день. Сьогодні ми поговоримо про працівників сільського господарства. А які сільськогосподарські професії ви знаєте? (Тракторист, комбайнер, хлібороб, шофер, доярка.)
— Так от, сьогодні ми будемо з вами говорити про хліб і про тих, хто його вирощує.
Бесіда із розгадуванням загадки.
— Золотий і вусатий,
У ста кишенях — сто малят. (Колосок.)
«Б’ють мене ціпами, ріжуть мене ножами;
Зате мене отак гублять, бо всі мене дуже люблять». (Хліб)
«Він буває чорний, білий, він духм’яний, загорілий
На сніданок і в обід людям всім потрібен...» (Хліб).
(Вихователь показує малятам колоски і зерно.)
— А що люди роблять із зерна?
— А з борошна?
2. Дослідницька діяльність.
Давайте ми з вами розглянемо букет із колосочків, які принесла нам бабуся. Я дістану з букета 4 колосочки: пшениці, жита, вівса, ячменю. Ось цей колосок гладенький не колючий – це пшеничний, і зернинка в нього маленька, овальна, тверда.
Діти беруть у руки колосок, обстежують, знаходять у ньому зернинку і розглядають, пробують розкусити.
- Із цих зерен виходить біле борошно. – А ось цей колосок довший і волосинки в нього
довгі і дуже колючі – це житній колосок і зернинка внього довга і має гострі кінчики, із цієї зернини виходить темно-сіре борошно. Ячмінь та овес теж мають густі та гострі волосинки, вони дуже колючі, а зернинки – довгі і м’які, їхможна зігнути, переламати.
Діти досліджують.
3. Дидактична гра «Впізнай колосок».
На дошці вивішую картинки з колосками, діти обстеживши натуральні колоски, маютьна картинці впізнати колосок, назвати і знайти схожість та відмінність.
Вихователь: Як ви гадаєте діти, де вирощують ось такі хлібні колоски? (на полях). Щоб підготувати поле для посіву зернинок, що потрібно виорати землю плугом, заборонувати – зробити землю пухнастою, земля має бути вологою і прогрітою сонцем тоді агроном виходить в поле бере грудочку землі і прикладає до своєї щічки, якщо земля не холодна значить готова до сівби. Тоді зернятко потрапляє в землю і відбувається справжнє диво.
Вірш «Зернятко»
В землю я посіяв зернятко ласкаве,
і нагріло землю сонечко яскраве.
Звідусіль постукали рясні дощі:
«Як живеш там зернятко? Гей виходи!»
Вийшов замість зернятка колос молодий,
під дощем умився він і напивсь води..
Дивиться – дивується сонце з висоти:
«Любе, миле зернятко, та хіба ж це ти?»
На дошці демонструється картинка пшеничного поля.
Казка про хліб (під час розповіді казки демонструються картинки).
Дітки, я принесла вам книжечку з цікавою казочкою. Послухайте, будь ласка.
«Біжить вовк. Побачив чоловіка і каже:
– Я тебе з’їм.
– Не їж мене, -відповідає чоловік, - я тебе почастую хлібом.
Вовк хліб з’їв та й говорить:
– Ну й смачний! – А далі й питає: - А де ти його взяв?
– Де взяв? Землю виорав. (демонстрація малюнка).
– І все?
– Ні, потім посіяв жито.
–І вже маєш хліб?
– Та ні. Почекав, поки жито зійшло, виросло, поспіло (демонстрація малюнків).
Потім я його вижав, змолотив, намолов борошна, замісив тісто і аж тоді напік буханців.
– Що смачний хліб, то смачний, - сказав вовк.
– Та скільки ж біля нього походити треба!
– Твоя правда, - відповів чоловік. – Клопоту багато. Але, як у народі кажуть: «Без труда нема плода».
I. 3.Обговорення казки
Чи сподобався вовкові хліб? Як ви про це здогадалися? Що довідався вовк про вирощування хліба? (відповіді дітей).
Вихователь. Без хліба ми не можемо прожити жодного дня. Хліб завжди берегли, на його честь складали пісні, вірші, прислів’я. У народі про хліб говорять, як про живу істоту: «Хліб усьому голова; хліб — батюшка». Давайте пригадаємо прислів’я про хліб:
• Піт на спині — хліб на столі;
• Хочеш їсти калачі — не сиди на печі;
• Буде хліб — буде й пісня.
А як називають людей, які вирощують хліб? (Відповіді дітей.) Так, це хлібороби. Вони працюють для того, щоб ми з вами їли смачний і духмяний хліб, і тому ми повинні поважати цих людей. А які ще професії належать до хліборобської праці?
Робота за картиною
https://youtu.be/EG9TPKID9Bs
25.11.2020
Вихователь Михалко Я.Ю.
ХПД (малювання)
Тема: Потяг
Хід заняття:
– Сьогодні ми вирушимо в казкову подорож на поїзді. Чи доводилося вам робити поїздки на цьому поїзді?
Автомобілем керує водій, а поїздом …? Може ви знаєте, хто керує поїздом? Машиніст керує поїздом. Повторіть і запам’ятаєте це слово.
Поїзд – це залізничний транспорт. Для того, щоб поїзд відправився в шлях, потрібна спеціальна дорога. Чи знаєте ви, як називається дорога, по якій їде потяг? Залізниця. (Показ картинки) Довгі рейки. скільки рейок біля залізної дороги? Дві рейки. А ось це шпали, на них зверху лежать рейки. Скільки шпал? Багато шпал. Ось зараз ми і займемося будівництвом залізниці з рейок і шпал.
Дидактичний вправу з рахівними паличками «Залізниця»
З паличок викладіть багато шпал зліва направо на невеликій відстані один від одного. Зверху на шпали викладіть дві рейки. Палички-рейки приставляємо щільно один до одного.
Поїзд складається з вагонів і паровоза. Паровоз тягне вагони, адже самі вагони не можуть рухатися без паровоза. А для чого потрібні вагони? Щоб перевозити вантажі або пасажирів. Пасажири – це ті, хто їде у транспорті.
Пальчикова гімнастика зі звуконаслідуванням «Паровоз з великою трубою»
Ось паровоз з великою трубою.
Повезе він нас з тобою.
(Руки стиснути в кулачки, залишаючи круглі отвори всередині).
Дивиться вгору труба на даху
І димить, ніби дихає.
(Ставимо кулачок на кулачок, і рухаємо ними вгору-вниз, не роз’єднуючи).
Закректав паровоз: «пух-пух-пух».
Робота за зразком:
https://youtu.be/EeFaQ4weAPo
25.11.2020
Вихователь Солдатенко А.В.
Здоров'я та фізичний розвиток
Пропоную розім'яти свої ручки та ніжки: виконати гімнастику разом з лісовими друзями
https://www.youtube.com/watch?v=0Chy9IitZe0
А тепер пограймо у рухливу гру"Миші та кіт"!
Хід гри:
Дитина-мишка сидить в нірці(на стільчику),в іншому куточку кімнати знаходиться мама-кіт(можна залучити до гри братика чи сестричку)."Кіт" "засинає","мишка" починає бігати по кімнаті.Але ось "кіт"прокидається і починає ловити "мишку"."Мишка" повертається до нірки-стільчика,"кіт" повертається на своє місце
https://www.youtube.com/watch?v=uReRoDQIfzw
24.11.2020
Вихователь Михалко Я.Ю.
Логіко-математичний розвиток
Тема: Число і цифра 5. Порівняння чисел в межах 5. Написання цифри 5. Попереднє і наступне число. Порядкова й кількісна лічба. Геометричні фігури: многокутники.
Мета: познайомити з утворенням числа п’ять і цифрою 5; навчити писати цифру 5; закріплювати знання складу чисел 2, 3, 4; розвивати спостережливість; виховувати акуратність, любов до навчання.
Обладнання: лічильний матеріал (котики); квадрат, трикутник, індивідуальний лічильний матеріал (палички).
Хід заняття
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Виконання завдання в робочому зошиті.
2. Порівняти числа з використанням знаків «>»,«<».
4…1 3…2 2…4 4…4
3. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
Два — це пара: мама з сином.
Три — це мама й дві дитини.
А тепер прийшов і тато.
Треба всіх порахувати.
На набірному полотні вчитель виставляє лічильний матеріал — котиків. Так закріплюється склад чисел 2 (мама-кішка із сином), 3 (мама-кішка й двоє кошенят), 4 (тато-кіт, кішка, кошенята). Отже, число чотири складається з двох і двох: двоє великих — кіт і кішка, і двоє маленьких — діти-кошенята. Або з одного і трьох: 1 білий кіт і 3 сірі.
— А якщо прибіжить ще одне кошеня, скільки буде всього котів? (П’ять.)
4. Перегляд відео
https://youtu.be/xJx9waUTHNI
1. Знайомство з цифрою 5.
Цифра 5, або п’ятірка.
З нею здавна дружить зірка:
П’ять у зірочки кінців.
П’ять ще пальців на руці,
На нозі також, ось так!
П’ять копійок — це п’ятак!
2 Робота в зошиті. Написання цифри 5.
3. Ознайомлення з п’ятикутником.
Послухайте казку.
У Квадрата був молодший братик — Трикутник. Трикутник заздрив Квадратові, тому що в того було чотири кути. Трикутникові теж хотілося мати ще один кут, дуже хотілося! Одного разу вночі він підкрався до братика Квадратика і відрізав один кут. «Ось тепер і я матиму чотири кути, тепер ми будемо однакові!» — радів молодший братик.
Але вранці, коли він побачив свого старшого брата, радість зникла… Здогадалися чому?
(Учитель ілюструє розповідь: відрізує кут у квадрата, щоб діти побачили, як утворився п’ятикутник.)
А таким став колишній трикутник. (З’єднуємо два трикутники, утворюємо з них квадрат.)
РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з паличками. Скласти п’ятикутник з п’яти паличок.
2. Повторення геометричних фігур.
— Яких фігур на малюнку п’ять? (Кругів і трикутників.)
— Яка фігура лише одна? (П’ятикутник, зірка.)
— Як утворюється число п’ять?
ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Будь уважний».
— Скільки в білочки хвостів? (Один.)
— Скільки вушок у котів? (Два.)
— А в трикутнику кутів? (Три.)
— Скільки лапок у зайців? (Чотири.)
— Скільки в зірки промінців? (П’ять.)
— Скільки пальців на руці? (П’ять.)
— Скільки пальців на нозі? (П’ять.)
— Скільки шерсті на козі? (Багато.)
24.11.2020
Вихователь Михалко Я.Ю.
ХПД (музика)
Хід заняття
Руханка-танок
https://youtu.be/gMuapnmJZHU
24.11.2020р.
Вихователь Солдатенко А.В.
Бесіда в ігровій формі
"Навіщо потрібно берегти речі?"
Казка «Наші іграшки»
мета: Виховання дбайливого ставлення до іграшок та інших предметів, розвиток уяви і фантазії.
устаткування: Папір, кольорові олівці.
Діти, я хочу розповісти вам одну сумну історію. Історію цю я прочитала в одній книзі про іграшки. Ви напевно думаєте, що ваші іграшки поки ви спите або вас немає вдома тихо й сумирно сидять на своїх місцях? Ви помиляєтесь! Ось іграшки з цієї історії дуже любили ходити один до одного в гості. Вони пили чай і їли різні солодощі, вони говорили про те, хто на що любить грати. А один раз при такій розмові плюшевий ведмедик розплакався. Всі стали його втішати і питати що трапилося, чому він плаче. Виявилося, що з ним діти давно не грали, і він дуже сумує сидячи в шафі. А робот опустив голову і сумно сказав: «А зі мною діти грають, але вчора мені зламали руку». Потім лялька Аня згадала, що у неї обличчя розмальовано ручкою. І настрій у всіх іграшок зіпсувалося і вони заплакали ...
Як ви думаєте чому іграшки розплакалися? А як ви звертаєтеся зі своїми іграшками?
Іграшки обов'язково треба берегти. Кому з вас приємно грати зламаними іграшками? Правильно, нікому! Тому не треба кидати іграшки, не треба відривати їм руки і ноги, не треба розмальовувати обличчя лялькам.
Я сподіваюся, що тепер ви будете більш дбайливо ставитися не тільки до іграшок але і до інших предметів побуту, навчання. А тепер ми перейдемо до найцікавішого і приємному. Закрийте очі і уявіть, що роблять ваші іграшки поки вас немає вдома. А тепер намалюйте те, що ви нафантазували.
24.11.2020
Вихователь: Солдатенко А.В.
Розвиток мовлення та культура мовленнєвого розвитку
Тема: Робота над твором В.Сухомлинського "Як Сергійко навчився жаліти"
Ознайомитись з твором. Відповісти на запитання по тексту.
В.Сухомлинський
"Як Сергійко навчився жаліти"
Маленький хлопчик Сергійко гуляв біля ставка. Він побачив дівчинку, що сиділа на березі.
Коли Сергійко підійшов до неї, вона сказала:
— Не заважай мені слухати, як хлюпають хвилі. Сергійко здивувався. Він кинув у ставок камінець. Дівчинка запитала:
— Що ти кинув у воду? Сергійко ще більше здивувався.
— Невже ти не бачиш? Я кинув камінець. Дівчинка сказала:
— Я нічого не бачу, бо я сліпа.
Сергійко від подиву широко відкрив очі й довго дивився на дівчинку.
Так, дивуючись, він і додому прийшов. Він не міг уявити: як це воно, коли людина нічого не бачить?
Настала ніч. Сергійко ліг спати. Він заснув з почуттям подиву.
Серед ночі Сергійко прокинувся. Його розбудив шум за вікном. Шумів вітер, в шибки стукав дощ. А в хаті було темно.
Сергійкові стало страшно. Йому пригадалася сліпа дівчинка. Тепер хлопчик уже не дивувався. Його серце стиснув жаль.
Як же вона, бідна, живе в отакій темряві?!
Сергійкові хотілося, щоб скоріше настав день. Він піде до сліпої дівчинки. Не дивуватиметься більше. Він пожаліє її.
1)Як звали хлопчика?
2)Де він гуляв?
3)Кого зустрів хлопчик?
4)Що робила дівчинка?
5)Чому здивувався хлопчик?