Критерії оцінювання

Учасники освітнього процесу мають доступ до інформації щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання у межах окремих освітніх компонентів у вигляді:

- освітньо-професійної програми, яка розміщена на сайті Абітурієнт https://start.nuwm.edu.ua/osvitni-prohramy;

- опису дисципліни згідно розпорядження № 24 від 27.06.2018 «Про підготовку інформаційних ресурсів до вступної компанії», опис навчальної дисципліни розміщується на веб-сторінці кафедри, в цифровому репозиторії http://ep3.nuwm.edu.ua/view/types/disc/ , в навчальній платформі Moodle у вільному доступі. Відповідно до наказу ректора № 47 від 31.01.2018 р. «Про організацію освітнього процесу в університеті у II семестрі 2017-2018 н.р.» опис дисципліни подається українською та англійською мовами, в описі навчальної дисципліни вказується тип дисципліни, рік навчання, семестр, кількість встановлених кредитів, результати навчання, форми організації занять, дисципліни, що передують вивченню зазначеної дисципліни, зміст курсу, рекомендована література, заплановані види навчальної діяльності та методи викладання, форми та критерії оцінювання, мова викладання;

- в університеті до 2020/21 навачального року однією із затверджених форм представлення інформації є Положення про робочу програму навчальної дисципліни. У РПНД відображається конкретний зміст навчальної дисципліни, послідовність та організаційно-методичні форми її вивчення, обсяг часу на різні види навчальної роботи, засоби і форми поточного та підсумкового контролю. Термін дії робочої програми навчальної дисципліни прирівнюється до терміну дії навчального плану. Поточні зміни до робочої програми вносяться щорічно до початку нового навчального року, як додаток, у разі: змін у стандартах вищої освіти; змін або уточнення системи контролю та оцінювання знань, планів лабораторно-практичних занять, тематики курсових проектів (робіт) тощо; змін у робочих навчальних планах. У вступі розробники розміщують анотацію та ключові слова. В анотації зазначають актуальність, роль і значення дисципліни у підготовці фахівців, її місце у структурно-логічній схемі. Анотація подається двома мовами: українською та англійською. Робоча програма розміщується на веб-сторінці кафедри, за якою закріплена дисципліна, в цифровому репозиторії, в навчальній платформі Moodle у вільному доступі.

З 2020/21 навчального року однією із затверджених форм представлення інформації є силабус. Учасники освітнього процесу у межах окремих освітніх програм та на рівні окремих навчальних дисциплін, завдяки силабусу, проінформовані щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання:

- на навчальній платформі Moodle створені електронні кабінети, наповнені навчально-методичними матеріалами;

- доведення інформації здобувачам вищої освіти від викладачів на початку семестрових занять.

Вся інформація щодо навчальної дисципліни висвітлюється на веб-сторінці кафедри, за якою закріплена дисципліна в розділі дисципліни, яка містить посилання на опис дисципліни, робочу програму навчальної дисципліни, методичні вказівки з посиланням на цифровий репозиторій та навчальну платформу Moodle.

Університет здійснює моніторинг актуальності і вдосконалює механізми забезпеченості та доступності ресурсів для організації освітнього процесу з урахуванням потреб здобувачів вищої освіти. Однією зі слабких сторін цієї форми інформування є накопичення в цифровому репозиторії описів навчальних дисциплін, робочих програм. Учасникам освітнього процесу важко швидко зорієнтуватись в актуальності інформації.

З метою удосконалення надання інформації здобувачам вищої освіти про освітні компоненти в університеті в навчальни процес з 01.09.2020 року запроваджені силабуси, які розміщуються на платформі університету та кафедри туризму та ГРС, в цифровому репозиторії та навчальній платформі Moodle. В універистеті діє Положення про силабус (нова редакція) та розроблені Методичні рекомендації до створення силабусів освітніх компонентів розроблено для всіх учасників освітнього процесу Національного університету водного господарства та природокористування.

З метою удосконалення методів і форм інформування здобувачів освіти проводиться опитування здобувачів вищої освіти про вчасність, доступність надання інформації щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання у межах окремих освітніх компонентів.