Академічна мобільність. Неформальна освіта

Академічна мобільність

У НУВГП затверджено Порядок перезарахування результатів навчання за програмами академічної мобільності. Процедура визнання результатів навчання (зарахування результатів навчання, виведення академрізниці, тощо) відбувається в деканатах навчально-наукових інститутів. Здобувачі вищої освіти ознайомлюються із можливістю визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗВО, та забезпечується їх доступність для учасників освітнього процесу, зокрема, за допомогою силабусу.

Питання визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗВО, регулюється для всіх здобувачів вищої освіти Національного університету водного господарства та природокористування, в т.ч. іноземних, «Положенням про організацію освітнього процесу в Національному університеті водного господарства та природокористування»,«Положенням про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Національному університеті водного господарства та природокористування»,та Порядком перезарахування результатів навчання за програмами академічної мобільності.


Визнання результатів навчання здійснюється на основі системи ЄКТС, яка використовується в Європейському просторі вищої освіти з метою надання, визнання, підтвердження кваліфікацій та освітніх компонентів.

Визнання результатів навчання учасників академічної мобільності відбувається на основі заяви Учасника Програми академічної мобільності (із зазначенням освітніх компонент, на визнання результатів яких претендує Учасник), Договору, невід’ємною частиною якого є індивідуальний навчальний план академічної мобільності, та Довідки про результати навчання в Закладі-партнері. Визнання результатів навчання, аналіз обсягів навчального навантаження, їх відповідність навчальним планам НУВГП покладається на Керівника із залученням гаранта відповідної освітньої програми.

Встановлення відповідності результатів навчання з освітніх компонент проводиться на підставі порівняння освітніх програм, за якими навчається Учасник у НУВГП та Закладі-партнері, що здійснюється гарантом освітньої програми документально та оформляється у вигляді Таблиці порівняння, яка є невід’ємною частиною індивідуального навчального плану Учасника Програми академічної мобільності. При цьому ключовим є урахування компетентностей та результатів навчання, зазначених в освітній програмі.

Здобувачеві вищої освіти, який повернувся до НУВГП після завершення Програми академічної мобільності, стипендія на наступний семестр призначається рішенням стипендіальної комісії згідно із законодавством.

Оцінювання результатів навчання та переведення оцінок при наявності різних шкал, що не визначені у відповідних внутрішніх нормативних положеннях НУВГП, має здійснюватися на підставі Договору.

Порядок ліквідації академічної різниці під час участі в програмах академічної мобільності та виконання індивідуального навчального плану регулюється Порядком ліквідації академічних заборгованостей у НУВГП. Визнання іноземних документів про освіту відбувається, зокрема, у порядку, зазначеному в наказі Міністерства освіти і науки України від 05.05.2015 р. за № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту» та наказі Міністерства освіти і науки України від 10.03.2009 р. за № 220 «Про затвердження Порядку проставлення в Міністерстві освіти і науки України апостиля на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки». Інформація про дану процедуру розміщена на веб-сторінці http://inter.nuwm.edu.ua/ua/pravova-baza.

Наукове стажування до Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), у період з 30.10.2019 р. по 07.02.2020 р. проходили студенти нашої спеціальності 242 «Туризм»:

1 Заяць Зоряна Віталіївна, ТУР-41

2 Ярошинська Вікторія Василівна, ТУР-41

3. Барановська Анастасія Олександрівна», ТУР-41

4. Терещук Владислава Сергіївна, ТУР-41

5. Омельчук Оксана Валеріївна, ТУР-31

6. Дмитрук Іванна Олександрівна, ТУР-21

Неформальна освіта

В університеті створено Центр неформальної освіти. Положення про Центр та Порядок визнання результатів при неформальній освіті, що розміщенні на сайті університету.

Основним завданням неформальної та інформальної освіти в НУВГП є розширення та доповнення компетентностей, отримуваних в формальному освітньому процесі, покращення якості освітніх послуг, а також розвиток додаткових компетентностей здобувачів освіти. Зміст освітніх програм неформальної освіти в НУВГП, форми їх засвоєння, тривалість навчання та форми контролю результатів навчання за зазначеними програмами визначаються Університетом за безпосередньої участі викладачів, які брали участь у їх створенні, та споживачами освітніх послуг.

Етапи процедури визнання результатів навчання неформальної та інформальної освіти:

- визначення результатів навчання, отриманих через неформальну та інформальну освіту;

- документальне підтвердження результатів навчання (за наявності);

- оцінка результатів навчання;

- документування результатів навчання.

Визнання результатів навчання у неформальній та інформальній освіті проводиться до початку семестру, у якому згідно з навчальним планом конкретної освітньої програми (ОП) передбачено вивчення освітньої компоненти (навчальної дисципліни), що перезараховується.

Здобувачі освіти мають право на перезарахування результатів навчання у неформальній та інформальній освіті не більше ніж 25% загальної кількості кредитів освітньої програми на семестр.

Визнання результатів навчання здобутих у неформальній та інформальній освіті поширюється на нормативні та вибіркові освітні компоненти ОП виключно з запропонованого Університетом списку освітніх компонент на вибір.

Процес визнання результатів навчання набутих у неформальній та інформальній освіті повинен передбачати такі обов’язкові етапи:

Здобувач вищої освіти звертається із заявою до директора відповідного Навчально-наукового інституту (надалі Інститут) з проханням про визнання результатів навчання у неформальній та/або інформальній освіті. До заяви можуть додаватися будь-які документи (сертифікати, свідоцтва, освітні програми тощо), які підтверджують ті результати навчання, які здобувач отримав.

За розпорядженням директора Інституту створюється комісія, яка визначає можливість визнання, форми та строки проведення атестації для визнання результатів навчання набутих у неформальній або інформальній освіті. До складу комісії входить директор Інституту, завідувач випускової кафедри, гарант освітньої програми, за якою навчається здобувач, провідні науково-педагогічні працівники, які викладають освітні компоненти, що пропонуються до зарахування на основі визнання результатів навчання у неформальній або інформальній освіті.

Комісія розглядає надані документи, проводить співбесіду зі здобувачем та перезараховує поточні результати навчання в межах 60 балів.

Комісія ознайомлює здобувача з програмою освітнього компонента та переліком питань, що виносяться на підсумкове оцінювання результатів навчання.

За результатами співбесіди та підсумкового оцінювання здобувачу може зараховуватись ціла освітня компонента або її частина - окремий змістовий модуль. Часткове зарахування рекомендують у тому випадку, коли зміст освітньої компоненти визнають не повністю і за деякими темами необхідно додатково проводити переатестацію. У цьому випадку зарахування освітньої компоненти здійснюється за результатами виконання індивідуального завдання, складеного екзамену або пройденої співбесіди.

За підсумками роботи комісія формує протокол, у якому міститься висновок про зарахування чи не зарахування відповідної освітньої компоненти.

На основі протоколу комісії (у разі зарахування освітньої компоненти) директор Інституту формує відповідне розпорядження про зарахування відповідної освітньої компоненти.

У разі негативного висновку комісії щодо визнання результатів навчання здобувач має право звернутися з заявою про апеляцію

Здобувачі вищої освіти ознайомлюються із можливістю визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті, та забезпечення їх доступності для учасників освітнього процесу за допомогою силабусу