Академічна доброчесність

В НУВГП здійснюється популяризація академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти шляхом роз’яснення кураторів груп, викладачів навчальних дисциплін щодо особливостей здачі іспитів через ННЦНО, особистими розмовами керівників дипломного проектування щодо недопустимості будь-яких форм плагіату у кваліфікаційних випускних роботах. Також, в університеті започатковано інформаційно-роз’яснювальний тиждень для студентів-вступників «О-тиждень», де лекторами роз’яснювались основні значення доброчесності, а саме: плагіат, шахрайство, несанкціонована співпраця, пропонування чи отримання неправомірної вигоди, використання родинних або службових зв’язків та ін. В НУВГП в межах 0-Тижня, на лекції “Я-Студент”, здобувачі вищої освіти 1-го курсу ознайомились із основними цінностями і принципами академічної доброчесності та, усвідомлюючи власну відповідальність, підписали персональну “Декларацію про доброчесність”. Також частина першокурсників виявили бажання брати активну участь у покращенні якості освіти в НУВГП у складі Студентської Організації “Якість освіти”, що теж ними було зазначено у Декларації.


В НУВГП створені документи, які містять політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності, а саме: Положення про виявлення та запобігання академічного плагіату в НУВГП (нова редакція) http://ep3.nuwm.edu.ua/10325/, «Кодекс честі студентів» http://ep3.nuwm.edu.ua/4917/, Кодекс честі наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників https://nuwm.edu.ua/sp/akademichna-dobrochesnistj.

Посилання на ФБ про підписання студентами Декларації про доброчесність НУВГП у 2020 році один із 60-ти виграв конкурс серед 157 інших ЗВО України в участі у дворічному (1 серпня 2020 - 31 липня 2022) Проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти». Проєкт упроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Мета проєкту – розвиток застосування норм академічної доброчесності та посилення спроможностей освітньої системи НУВГП на засадах і принципах академічної доброчесності та якості. Більше інформації про Проєкт за посиланнями: https://nuwm.edu.ua/sp/akademichna-dobrochesnistj, https://academiq.org.ua/

Важливим засобом популяризація академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти є силабус

Реакція університету на академічний плагіат унормовується Положенням про виявлення та запобігання академічного плагіату в Національному університеті водного господарства та природокористування (нова редакція) (Розділ 5) та Положенням про запобігання плагіату випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, відповідно до яких усі учасники освітнього процесу при виявлені в їх працях академічного плагіату несуть дисциплінарну відповідальність, виявлення таких фактів береться до уваги при продовженні дії трудового договору, якщо у дисертаційній роботі, то це є підставою для відмови у присудженні відповідного наукового ступеню. Встановлення такого факту у вже опублікованих працях є підставою для заборони їх включення до переліку наукових і навчально-методичних публікацій. У разі виявлення текстових збігів у випускних кваліфікаційних роботах більше 40%, така робота відхиляється і здобувачу призначається нова дата захисту. Остаточне рішення приймається екзаменаційною комісією.

Питання списування та необ'єктивного оцінювання під час проходження контрольних заходів унормовується проведенням таких заходів через Навчально-науковий центр незалежного оцінювання, де незалежні адміністратори слідкують за порядком та запобігають списуванню, а результати оцінювання автоматично генерується в середовищі Moodle, фіксуються в електронному журналі, з якого працівниками деканату роздруковується відомість. При порушенні Правил поведінки під час семестрового контролю адміністратори мають право перервати здачу іспиту чи заліку і здобувач приходить на перездачу відповідно до Порядоку ліквідації академічних заборгованостей у НУВГП. При необ'єктивності оцінювання здобувач може звернутися з заявою відповідно до Порядку звернень здобувачів вищої освіти та інших осіб, які навчаються в НУВГП.

Наслідки хабарництва та інших корупційних правопорушень зафіксовані в Звіті за результатами перегляду ідентифікованих корупційних ризиків в НУВГП (https://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/zapobighannja-korupciji , розділ «Нормативні документи»), що є невід’ємною частиною Антикорупційної програми НУВГП . Здобувачі можуть подати повідом про корупцію, який буде розглядатися в установленому законодавством порядку.

Скарги та пропозиції щодо порушення академічної доброчесності здобувач вищої освіти може надати безпосередньо із головної сторінки сайту НУВГП, розділ «Студент», колонки:

Пропозиції та скарги

Повідомити про подію

Повідомити про корупцію

Детальніше на сторінці сайту НУВГП Академічна доброчесність.