Конфліктні ситуації

Які можуть бути конфлікти в університеті?

1. Викладач-студент (пов’язані в основному з навчальним процесом, здачею модулів, заліків, екзаменів та ін.);

2. Викладач-адміністрація кафедри, інститут університету (можуть бути пов’язані в першу чергу з розподілом навантаження, а також в площині заохочення чи накладення стягнення, призначення/звільнення з посади, надання послуг з тимчасового проживання в житлових приміщення навчального закладу);

3. Студент-студент (боротьба за рейтингове місце з метою отримання стипендії, або переведення з платної на державну форму навчання. В даній ситуації кожна сторона може використовувати свої корумповані зв’язки з числа адміністрації та викладацького складу);

4. Студент- адміністрація інститутів, університету (пов’язані в основному з формуванням рейтингів успішності з урахуванням додаткових балів, а також житлово-побутовими умовами поселення та проживання в гуртожитках).

Всі ці конфлікті ситуації, крім корупційного аспекту, при певних умовах можуть перерости в конфліктні ситуації, пов’язані з дискримінацією та сексуальними домаганнями.

Як отримати інформацію про конфліктні ситуації?:

1. Офіційні звернення на адресу керівництва університету;

2. Звернення на електронні та телефонні лінії довіри;

3. Засоби масової інформації та соціальні мережі;

4. Отримання інформації в ході здійснення виховної роботи в середовищі студентів та ін.

Процедура розгляду скарг, пов'язаних із корупцією: З метою забезпечення можливості потенційного викривача здійснити повідомлення про порушення вимог на офіційному веб-сайті університету розміщений файл "Повідом про корупцію", який містить інформацію про спеціальні телефонні лінії, засоби електронного зв’язку для здійснення повідомлення про порушення вимог ЗУ "Про запобігання корупції" іншою особою. Відповідно до ЗУ "Про звернення громадян" звернення розглядається розгляд ректором або в.о. ректора, накладання резолюції з визначенням відповідального за проведення перевірки викладених в повідомленні фактів. Сама перевірка повідомлення може здійснювати із задіянням відповідних підрозділів університету або ж профільних комісій. Після чого відбувається узагальнення матеріалів перевірки та надання пропозицій щодо їх реалізації.

Процедура врегулювання конфліктної ситуації

Врегулювання конфліктних ситуацій у НУВГП здійснюється відповідно до процедури, зазначеної в Положенні про врегулювання конфліктних ситуацій у Національному університеті водного господарства та природокористування, затверджено вченою радою університету від 26.06.2020 (протокол № 6). Учасники освітнього процесу, які вважають, що було порушено їхні права і щодо яких виникла конфліктна ситуація можуть звернутися з письмовою заявою на ім’я ректора.

Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне) в електронному та паперовому вигляді, і повинно відповідати вимогам ст.5 Закону України «Про звернення громадян». Звернення може бути надіслана на електронну скриньку ректора. Письмові ж подаються через канцелярію Університету.

Після отримання Комісією скарги та проведення консультації зі скаржником (цею) зі сторонами конфлікту, скаржник (ця) може обрати такі способи вирішення питання дискримінації та сексуальних домагань:

- неформальна процедура;

- формальна процедура;

- відмова від необхідності реагування.

Протягом 5 робочих днів проводиться засідання Комісії.

Протягом 15 робочих днів від дня отримання скарги Комісія проводить зустрічі зі скаржником (цею), відповідачем (кою), свідками та іншими особами, які можуть надати необхідну інформацію. У разі необхідності Комісія може запитувати додаткову інформацію.

Висновок Комісії щодо вирішення скарги та рішення щодо ситуації, описаної в скарзі, готується в межах встановлених строків та подається невідкладно ректору Університету, скаржнику (ці), відповідачу (ці).

На підставі рішення Комісії ректор Університету приймає відповідні рішення, передбачені та дозволені чинним законодавством.