НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

кафедри туризму та готельно-ресторанної справи НУВГП

Навчальний процес на кафедрі туризму організований із урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та зорієнтований на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного опанування найновішими науковими знаннями, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку у соціально-культурній сфері, у галузях технологій, техніки.

Зміст навчального процесу на кафедрі визначається освітньо-професійною програмою, структурно-логічною схемою підготовки, навчальними програмами дисциплін або силабусами, іншими нормативними актами органів державного управління освітою та ВНЗ і відображений у підручниках, навчальних посібниках, методичних матеріалах, а також під час проведення навчальних занять та інших видів навчальної діяльності.

Навчальний процес на кафедрі здійснюється у таких формах: навчальні заняття, виконання індивідуальних завдань, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи. Основними видами навчальних занять є: лекції, практичні та лабораторні заняття, консультації.

Структура, зміст та форма проведення навчальних занять відповідають «Положенню про організацію освітнього процесу в НУВГП» та «Положенню про форми навчання, форми організації освітнього процесу та види навчальних занять в НУВГП».

Навчально-методичне забезпечення кафедри включає розробку:

- силабусів із нормативних і вибіркових навчальних дисциплін;

- програм навчальної і виробничої практик;

- підручників і навчальних посібників;

- індивідуальних семестрових завдань для СРС і навчальних дисциплін;

- засобів контролю з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу;

- методичних матеріалів до практичних і лабораторних занять;

- методичних матеріалів (вказівок) з питань СРС, розробки курсових робіт.

Для 100% дисциплін навчального плану за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа», 242 «Туризм», 242 «Туризм і рекреація» розроблені та затверджені силабуси, складені плани практичних, лабораторних занять, дидактичне забезпечення самостійної роботи студентів, підготовлені модульні контролі в системі Мудл.

Із дисциплін навчального плану напряму розроблені та затверджені методичні вказівки для виконання курсових робіт. Підручниками та навчальними посібниками дисциплін напряму, які читаються викладачами кафедри, студенти забезпечені на 100%. Також підготовлені та готуються до видання власні навчальні посібники.

Викладачами кафедри разом із традиційними методами навчання у формі лекцій, практичних і лабораторних занять широко впроваджуються у навчальний процес активні форми навчання, що спрямовані на активізацію самостійної роботи студентів, перехід від простої репродукції знань, до їхнього глибокого осмислення та творчого використання. У цьому плані запроваджуються такі сучасні методи та інноваційні технології навчання:

- модульне вивчення дисципліни та рейтингова оцінка знань студентів;

- інтерактивні методи проведення занять;

- заняття-дискусії – участь усієї аудиторії в обговоренні підготовлених студентами проблемних ситуацій;

- активізація сприйняття змісту дисциплін за допомогою візуального супроводу навчального процесу;

- ситуаційні завдання – моделі ситуацій професійної спрямованості, бригадний метод роботи студентів;

- прийняття рішень у конкретних ситуаціях професійної діяльності;

- тестовий контроль знань;

- застосування комп’ютерних програм у навчальному процесі.

Доступ до найсучаснішої та актуальної інформації у туризмі студенти можуть отримати через періодичні фахові видання, що представлені у читальному залі університету та на кафедрі туризму.

Відповідно до Положення про започаткування, розроблення та затвердження освітніх програм проекти ОП проходять єдиний порядок узгодження, що включає внутрішню та зовнішню експертизу.

До внутрішньої експертизи залучаються: випускові кафедри за відповідною спеціальністю; навчально-методичний відділ НУВГП; науково-методична рада з якості ННІ; інші внутрішні стейкхолдери (здобувачі вищої освіти та їх батьки, науково-педагогічні працівники).

Зовнішня експертиза здійснюється визнаними фахівцями у відповідній галузі. У випадку наявності негативних відгуків від зовнішніх стейкхолдерів проекти ОП та НП повертаються на доопрацювання проектною групою (ініціативною групою ОП). Позитивні відгуки зовнішніх стейкхолдерів є підставою для рішення рекомендувати ОП для затвердження Вченою радою НУВГП. Залучаються до зовнішньої експертизи потенційні роботодавці та експерти із ЗВО інших країн. 

Графік консультацій
Графік освітнього процесу 2020-2021 н.р.