21 березня – Всесвітній день лісів

Всесвітній день лісів святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань.

Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості лісових ресурсів. Так і зародилася ідея, яка одразу ж була підтримана ООН. Юні лісові рейнджери Ярівської ЗОШ, учні 1-6 класів та учитель біології Наконечна Г.В. 21 березня 2023 року, разом з клубами юних лісових рейнджерів Донеччини, із захопленням долучились до екологічного онлайн-заходу "Ліс- безцінний дар природи". Ця зустріч організовується нашими друзями РЛП "Клебан-Бик" до Всесвітнього дня лісів, який відзначається саме 21 березня. Юні лісознавці намалювали та презентували свої малюнки-асоціації "Для мене ліс-це..." та взяли участь у цікавих інтерактивних вправах від Клебан-Бик Регіональний Ландшафтний Парк.


#Зеленакраїна

15 жовтня юні лісові рейнджери Ярівської ЗОШ знову долучились до акції «Створюємо ліси разом» в рамках програми президента України «Зелена країна». Цього разу учасники клубу радо відгукнулись на запрошення Стороженка Віктора Івановича, очільника Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, та разом з прокурорами обласного апарату на чолі з керівником Донецької обласної прокуратури Павлом Олеговичем Угровецьким взяли участь у відродженні лісів.

Місцем для посадки садженців сосни звичайної було обрано ділянку Державного підприємства «Лиманське лісове господарство», яка разом із багатьма іншими постраждала у 2014 році під час захоплення Лиманщини незаконними збройними формуваннями РФ. Ліс було знищено вщент, і саме за його відновлення взялись прокурори спільно з лісниками та юними лісівниками Ярівського шкільного лісництва «МУРАШКА».

На площі понад 2,2 га спільними зусиллями учасників акції було висаджено понад 12,5 тисяч молодих сосен.

СТВОРЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ


Майбутнє лісу в наших руках!

Осінь – це чудова пора року. Часто її називають золотим періодом тому що все навколо покривається золотом. Для лісівників це особливий період, починається збір насіння основних лісоутворюючих порід.

Ліси – головне природне багатство народу України. Із незапам’ятних часів користуються люди його дарами: грибами, ягодами, лікарською сировиною, березовим соком і, звичайно ж, деревиною, яка широко використовується в народному господарстві нашої держави. Для того, щоб не порушувався  природний баланс, необхідно приділяти особливу увагу відновленню лісу. 

Знають про це юні лісівники учнівського лісництва «Мурашка», що є підрозділом Дробишевського лісництва ДП «Лиманський лісгосп». 24 жовтня вирушили до лісу, щоб заготовити насіння дуба звичайного.

В лісовому господарстві  використовують цю породу під час весняної посадки хвойних насаджень, де через кожні 8 рядів сосни звичайної висаджують по 2 ряди дуба червоного, це потрібно для захисту хвойних насаджень від пожеж, де дуб – листяна порода стане на заваді вогню, що збереже хвойні ліси від можливого стихійного лиха.

Мешканці селища Ярова дуже здивувалися, побачивши дітей у формі, які збирають жолуді, найсміливіші цікавилися, навіщо? Юні лісівники ДОЕНЦ розповіли усім бажаючим, що вони помічники лісівників і збирають жолуді для майбутнього відтворення лісу, адже функція лісового господарства це не тільки вирубування лісів (як сьогодні прийнято вважати), а й його вивчення, облік, вирощування, охорона від пожеж, шкідників і хвороб.

Загалом було зібрано 10 кг. жолудя, але це тільки початок! Зібрані насіння дуба звичайного буде висіяне у розсаднику, а потім, однорічні сіянці дуба звичайного висадять на лісокультурних площах разом із сосною звичайною.

Кожного разу, вирушаючи до лісу, школярі дізнаються щось нове і цікаве, вчяться якісно працювати й розуміти прості істини – зберігаючи, відновлюючи та раціонально використовуючи лісові багатства нашої країни, ми підтримуємо екологічний баланс, а значить  і покращуємо якість власного життя. 

Майбутнє лісу в наших руках!

Керівник Ярівського учнівського лісництва «Мурашка» 

Донецького обласного еколого-натуралістичного центру 

Нконечна Г.В.

Соціальна реклама.mp4