2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги.З приводу цього свята в ОКП Ярівського ліцею бібліотекарем Богуславською О.М. разом з бібліотекарем селищної бібліотеки Бибко З.М була організована виставка нових дитячих книг для учнів початкових та середніх класів .Діти дізналися про те,що це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги.І ця дата була обрана не випадково .Саме цього дня народився славетний казкар - Ганс Крістіан Андерсен.

   Головна мета книжкової виставки - привернути увагу до дитячої книги.Здобувачі освіти зрозуміли ,що саме в наш час дитяча книга змінюється ,вдосконалюється,осучаснюється ,але живе і знаходить нових ,вдячних читачів.Йдучи дому діти зайшли в бібліотеку і взяли книги,які їм сподобалися.Вони зрозуміли , що паперова книга ,яка не тільки розвиває уяву ,але й  відкриває двері перед цікавим та невідомим світом.

В рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції "Національний тиждень читання поезії", яка присвячена Всесвітньому дню поезії (21 березня) і проходить з 16 по 24 березня бібліотекарем Ярівського ліцею О.М. Богуславською 20 березня був поведений бібліотечний захід для учнів 4 класу, присвячений видатній поетесі нашої сучасності Ліні Костенко. Здобувачі освіти познайомилися з біографією та творчістю поетеси. Діти читали вірші в яких вона оспівує так сильно та натхненно красу рідного краю Обговорюючи поетичні твори вони прийшли до висновку, що слова поетеси хочеться запам'ятати на все життя і брати їх за приклад, як треба любити нашу рідну Україну!


Книжкова заметіль

З 4 по 10 грудня триває Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція «Національний тиждень читання» під гаслом «Бути своїм». В бібліотеці Ярівського ліцею бібліотекарем, Богуславською О.М., була організована виставка для дітей «Книжкова заметіль» Вони були запрошені до перегляду літературних книг, які занурюють їх у чарівний та святковий світ новорічних свят. А Миколай, який ненароком залишив солодощі, попрохав їх мерщій познайомитися з чудовими, добрими та зимовими книжками. Діти знайшли і віршики, і оповідання, а ще й легенди про зиму. Та поласували смаколиками і раділи з того, що ще одна приємна подія відбулася у стінах шкільної бібліотеки. Тільки людина, яка багато читає, багато і знає. А ще вони відчули, що саме їх об’єднує і робить їх своїми.


«Не згасне в пам’яті свіча»

  З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, завідувачем шкільної бібліотеки Ярівського ліцею  Богуславською Оленою Миколаївною, 24 листопада 2023 року була проведена книжкова виставка-огляд для учнів 4, 5, 6, 9 класів. На виставці були експоновані книги, що розповідають про причини та наслідки Голодомору в Україні та на Донеччині.

  Проходить час, і здається, він повинен був залікувати рани. Але ці рани на серці України кровоточать вже 100 років, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.

  Презентуючи книжкові видання, бібліотекар вкотре нагадала здобувачам освіти  про те, що потрібно пам’ятати про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

  Кожна книга з виставки це ще один місточок, що єднає нас з минулим, допомагає розібратися в тих білих плямах, які виникли на карті історії України.


День Гідності та Свободи – свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада.

З нагоди відзначення цієї події, напередодні, завідуючою шкільної бібліотеки Ярівського ліцею, Богуславською О.М., був проведений бібліотечний онлайн-урок «Гідність це цінність кожної людини», для учнів ОКП Ярівського ліцею.

Здобувачі освіти поглибили свої знання та дізналися більше про історію свята. Про те, що його метою є утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії.

Саме в цей день ми всі вшановуємо патріотизм людей, які захищали демократичні цінності, права та свободу громадян України. Український народ подолає усі виклики та випробування. Ми переможемо, бо ми любимо свою країну, боремося за неї, віримо в її Європейське майбутнє.


Онлайн екскурсія «Історичним музеєм»

На завершальному етапі участі у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» завідувачем  шкільною бібліотекою Ярівського ліцею Богуславською О.М.  30 жовтня була проведена  онлайн  екскурсія для учнів 4 класу  « Історичним музеєм» КЗ «АДІАЗ у м. Святогірську».  Здобувачі освіти з великим захопленням і  задоволенням здійснили віртуальну  подорож музеєм, де дізналися від завідувача відділу науково-освітньої роботи Овчаренко Ю.О. про історію заселення Святогір’я,  перші  згадки про цю місцевість, а також побачили цікаві та рідкісні музейні експонати. Вони дали змогу  дітям цілісно пізнати хто і як проживав на цих територіях, чим займалися і в що вірували люди різних епох, що тут мешкали.


Онлайн-конкурс віршів на тему: «Я — Українець»

Приймаючи участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек ’’Вірю в майбутнє твоє, Україно!’’ в шкільній бібліотеці Ярівського ліцею був проведений онлайн-конкурс віршів на тему: ’’Я — Українець’’ серед учнів 4 класу під керівництвом завідуючої шкільної бібліотеки Богуславською О.М. 

Переможцями стали : Чумак Кіра та Богуславський Святослав.

  Рідна Україно!

Ти дорога усім нам .

Для кожного твого сина і дочки 

немає землі милішої від тої,

на якій він народився і живе.

Ми віримо ,що минуть тяжкі часи

 і Україна відродиться для новітньої слави ,для щастя.

Ми віримо в твоє майбутнє, Україно!


0-02-05-b52b2395c5d5571fe603d2f64ee28f9b3ba34415cd65e8cdaf59c89b550b5b2d_c4a83239.mp4
0-02-05-efa7cf99cf9b219c86dbc5c28fa45e5b4057fba651f0f93644a7c0c4afe94402_4f61610.mp4

Мандрівка в Країну писемності

 

В рамках проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом ‘’Вірю в майбутнє твоє ,Україно!’’12 жовтня завідуючою бібліотеки Ярівського ліцею, Богуславською О.М. ,був проведений бібліотечний онлайн-урок ‘’Мандрівка в Країну писемності’’ для учнів 2,4,5 класів .

   Здобувачі освіти познайомилися з історичними  витоками писемності та поглибили свої знання про види письма. А саме : найдавнішим ідеографічним письмом .В Україні — це символи накреслені на великодніх писанках; візерунки вишиті на рушниках.


5 жовтня в рамках участі у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, що проходить під гаслом ’’Вірю в майбутнє твоє, Україно!’ ’в Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області  завідувачкою бібліотеки Богуславькою О.М. була проведена благодійна акція з поповнення фонду шкільної бібліотеки ’’Подаруй бібліотеці книгу!’’ Книга, як почуття — даруєш комусь, а тепло на душі тобі. Це була добровільна акція , але діти, які живуть в Ярівській громаді з розумінням та радістю долучилися до цього заходу. Учні 4,7,8,9,10, 11 класів принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Серед подарованої була  художня, довідкова література, але найбільше було дитячої, зокрема казок.

Діти зрозуміли, що подарувати  бібліотеці — значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки.


Слава захисникам і захисницям України

 

На передодні Дня захисників і захисниць України в бібліотеці Ярівського ліцею завідуючою бібліотеки Богуславською О.М. була підготовлена  книжкова виставка-огляд  "Слава захисникам і захисницям України". Учні ознайомилися з літературою, в якій розповідається про мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. Герої не вмирають.


2023-2024 навчльний рік

Людина-океан: 220 років від дня народження В. Гюго

26 лютого цього року виповнюється 220 років від дня народження видатного французького письменника, драматурга, поета, публіциста, громадського діяча Віктора Гюго (1802-1885).

Творчість Гюго дуже різноманітна: романи, лірична поезія, драми у віршах і прозі, політичні промови в Палаті перів, численні листи.

Цікаві факти про письменника:

- Віктор Марі Гюго побачив світ у 1802 році. В один рік з ним народилися такі відомі письменники як, Вільгельм Гауф і Олександр Дюма(батько). Народився Гюго на паризькій вулиці, де жили склодуви. Будинок, в якому з’явився на світ і провів час письменник, не зберігся до теперішнього часу. Останні роки життя письменник провів у власному маєтку, на вулиці, яку за життя письменника назвали «Авеню Віктора Гюго».

- Дитинство Віктор Гюго провів у роз’їздах: Марсель, Корсика, Ельба, Мадрид, Італія-це було пов’язано зі службою батька, який був генералом в наполеонівській армії. Але після кочового життя сім’я завжди поверталася в Париж. Численні подорожі вплинули на творчість майбутнього письменника, він все життя був романтиком в душі і завжди відстоював свої ідеали.

- Вже в 14 років Гюго почав пробу пера, але на жаль ці юнацькі твори не були опубліковані.

Крім письменницької діяльності він займався живописом. Його роботи — це в основному начерки, зроблені олівцем і тушшю. В даний час близько 4000 художніх ескізів знаходяться в різних колекціях по всьому світу.

- Популярність прийшла до письменника ще в юності, під час участі у конкурсі Академії, його вірші були помічені і отримали позитивний відгук. А вже в 17 років, за свої поеми Гюго отримує почесні премії, які і допомагають йому прокласти шлях в творче життя.

- Найвідомішим твором є Собор Паризької Богоматері. Це твір привернув увагу громадськості до собору, який під час написання твору вимагав ремонтних робіт.

- Віктор Гюго був противником смертної кари і домагався її скасування.

Письменник брав активну участь у політичному житті країни, брав участь в антиурядових заворушеннях. Рятуючись від переслідування поліції, був змушений тікати до Бельгії. У цій країні життя у письменника не склалося і врешті-решт він влаштувався у Великобританії, куди він переїхав з дружиною і дітьми. Далеко від Батьківщини письменник провів 18 років.

- Наймасштабніша і яскрава робота Гюго – це «Знедолені». На створення цього твору пішло 20 років. Роман відображає нерівність у суспільстві, боротьбу за справедливість.

- Протягом 16 років Віктору Гюго довелося жити в готелі, у нього не було власного житла. Зараз у цьому номері є музейна експозиція, присвячена письменнику.

- У 39 років став членом французької Академії, а в 74 був обраний сенатором.

- Твори писав протягом 60 років. Після себе письменник залишив близько 50 томів романів і драм, більше 25 томів віршів і близько сотні томів наукових і публіцистичних (філософських) творів.

Письменник мав славу реформатора в літературі. Він намагався завжди бути в центрі нових тенденцій в моді, літературі та суспільному житті. Коли Віктору Гюго виповнилося 70 років, він не переставав відвідувати різні заходи для осіб молодого віку.

- Будучи вже хворим і перебуваючи вже в похилому віці, на той момент Гюго було 84 роки, письменник взяв участь у параді на свою честь, на цьому параді він застудився і захворів на запалення легенів, від пневмонії він помер.

Церемонія прощання у Віктором Гюго тривала десять днів. Попрощатися з письменником прийшло близько мільйона чоловік. Його тіло пронесли під Тріумфальною аркою в Парижі. Письменника поховали в Пантеоні.

- Письменник мав п’ять дітей. Четверо дітей померли за життя Гюго. Син Леопольд помер у дитинстві. Дочка Леопольдіна потонула разом зі своїм чоловіком, коли їй було 19 років. Другий син Чарльз помер в 44 роки від інсульту. Ще один син Франсуа Віктор помер у віці 45 років. І лише дочка Адель пережила свого батька і померла у віці 84 років в будинку для душевнохворих.

- На планеті Меркурій один з кратерів носить назву»Гюго». Ім’ям письменника названа станція метро і площа над цією станцією в Парижі.

- 30 червня в світі відзначають День Віктора Гюго, саме у цей день в 1862 році був опублікований останній розділ епічного роману «Знедолені».

- Українською мовою перекладено майже всі романи, драми та вірші Гюго. Багато зробив для популяризації його творчості в Україні Іван Франко, який високо цінив соціальні повісті «Останній день смертника» (1929), «Клод Ге» (1934). Франко переклав 8 віршів із збірки «Кари», 11 віршів із інших збірок, уривок із роману «Знедолені» під назвою «Ватерлоо», фрагмент антиклерикальної драми «Торквемада». Він також написав статтю «Сотні роковини народження В. Гюго».

Твори Гюго перекладали також Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Старицький, Павло Грабовський, Максим Рильський, Микола Бажан, Борис Тен, Михайло Рудницький, Віктор Шовкун, Сава Голованівський, Валерія О'Коннор-Вілінська та ін.

- У творчій спадщині В. Гюго є й поема, присвячена Івану Мазепі — «Мазепа» — поема вперше надрукована 1829 року. Натхненням для написання поеми «Mazeppa» стали поема Джорджа Байрона «Мазепа» та творчість Луї Буланже на тему Мазепи. Поема увійшла до збірки «Поезія сходу» (Les Orientales, 1829). Як епіграф до поеми Гюго узяв перший рядок твору Байрона — Away! — Away!

Що цікаво, сам про те не здогадуючись, Гюго напророчив незалежне майбутнє України у своїй поемі.

Твори письменника вже чекають на вас у бібліотеці!


25 лютого 310 років від дня народження Карло Гольдоні 

Карло Гольдоні (італ. Carlo Goldoni) (1707-1793) − італійський драматург. Карло Гольдоні народився 25 лютого 1707 в інтелігентній венеціанської сім'ї. Батьки хотіли бачити його юристом і примушували вивчати право, але хлопчик з ранніх років полюбив театр. У чотирнадцятирічному віці втік з Ріміні, де навчався філософії, і один час роз'їжджав з трупою бродячих акторів. Врешті-решт він з гріхом навпіл отримав ступінь доктора і вийшов у адвокати. Але адвокатурою Гольдоні займався мало і все більш і більш наполегливо пробував свої сили в драматургії. До 1748 їм написано ряд п'єс, і він влаштовується драматургом у Венеції. Рідне місто прийняв його із захопленням. Він пробув там 14 років (1748-1762) і при дивовижною плодючості розкрив у всьому блиску свій талант. Йому трапилося в один рік (1750) написати 16 комедій, причому в їх числі були такі шедеври, як “Брехун”, “Кав'ярня”, “Сімейство антиквара”, “Жіночі плітки”. А за період 1756-1762 років він написав ще близько 60 комедій, у тому числі обошедшиеся всі європейські сцени “Шинкарка”. У 1762 році Гольдоні переконався, що венеціанська публіка віддала перевагу його реалістичним п'єсами фантастичні комедії Гоцці. Він не захотів пережити свою славу в рідному місті і переселився в Париж. У Парижі він прожив 30 років. Там продовжував писати комедії. Під старість він став писати свої “Мемуари”, які назавжди залишаться однією з найбільш яскравих картин італійського побуту, і давав уроки італійської мови. В останні роки свого життя Гольдоні жив у великій нужді. Французький конвент призначив йому пенсію, але Гольдоні помер 6 лютого 1793 року, раніше, ніж пенсія початку йому виплачуватися. Багато з його комедій до цих пір з успіхом живуть на сцені. Джерело: http://calendate.com.ua/person/536  


До Дня пам'яті "Небесної Сотні" з початковими класами в бібліотеці було проведено виховну годину "Хто вони Герої "Небесної Сотні" ,яку закріпили малюнками на тему "Вшановуємо пам'ять та зростаймо патріотами".


День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


З 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна в Республіці Афганістан.Через це пекло пройшли десятки тисяч солдат.В цьому році виповнюється 33 роки від дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала майже 10 років,в якій загинули тисячі наших співвітчизників.

  До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав з учнями нашої школи було проведено в дистанційному режимі пам'ятну годину "Незабутній біль Афганістану", де було запропоновано прослухати пісні та перегляд документального фільму про афганську війну . Згадували наших земляків-героїв та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

https://youtu.be/48UaQaa0a6A , https://youtu.be/CaOsOEWv43c, Бажаємо ветеранам міцного здоров'я,миру,душевного спокою та щастя в їхніх родинах.


Читання вголос оповідань та казок Василя Сухомлинського.      

      Всесвітній день читання вголос-це день присвячений для зацікавлення дітей та підлітків читанням книжок уголос та обговорюванням їх змісту разом з друзями та рідними. Взагалі,це надихає більше читати та спілкуватися між собою та поповнює їх словниковий запас. Початкові класи навіть малювали та інсценували прочитану казку.


Читання творів Василя Сухомлинського

"Що посієш, те й пожнеш"


0-02-05-7e35e5f3a6a9c6e1bdd85b8336795f39939483f1754d64b8af1b94b4028e706e_616786fb610f3a87.mp4

У роки Другої світової війни в період окупації території Лиманщини стали на захист та поклали свої життя в боротьбі з нацистськими загарбниками заради нашого майбутнього багато воїнів різних національностей.Пам'ятаємо та вшановуємо їх!


Тематична виставка до Дня Голокосту

До Дня Голокосту бібліотекарем Тимошенко О. М. було підготовлено тематичну виставку. 


куточок пам'яті "Тіні голодомору"


тематичні бесіди та перегляд літератури на тему голодоморів в Україні.


конкурс малюнків "Люблю свою Україну"


година спілкування "Вічна пам'ять героям АТО


Виставка-огляд художньої літератури під гаслом « 77 років звільнення рідного краю від нациських загарбників» 


Виставка-панорама «Герої Лиманщини наших днів» з нагоди Дня захисника та захисниць України 


Улюблені казки.Читаємо і обговорюємо- позакласне читання


Виставка "Казковий кошик"  до дня міжнародного читання


День пам'яті та примиреня 

Діти ознайомились з літературною виставкою " Пам'ятаємо серцем" до Дня пам'яті і примирення та Дню Перемоги над нацизмом


 2 квітня Міжнародний день дитячої книги

До дня дитячої книги.Виставка "країна чудес".Моя улюблена казка.Нові книжки- читаємо залюбки.

 

Проведення урока в 1 класі "В країні Сонячних Зайчиків"В.З.Нестайко,похід до бібліотеки


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

звiт_для_Олi.docx
Книги – ювіляри.pptx

День Європи 

Згідно плану на місяць в Ярівській ЗОШ І- ІІІ ст до Дня Європи біліотекар Суровцова Я. В разом з учнями 7, 8, 10 та 11 класів підготувала та провела презентацію «Віртуальна подорож країнами Європи» для учнів 5 - 11 класів. 

Виставка літератури "На хвилях пям’яті" 

       З метою виховання почуття патріотизму, мужності та любові до Батьківщини, поваги до свого народу, людяності та чуйності. Шкільний бібліотекар Суровцова Я. В. організувала виставку тематичної літератури «На хвилях пям’яті» для учні 1 – 11 класів. 

Рейд перевірки підручників

Бібліотекар Ярівської ЗОШ Суровцева Я. В. разом з помічниками провела рейд перевірки підручників.

Учні Ярівської ЗОШ ознайомлюються зі списками літератури пропонованої для читання влітку.

Українська літ-ра 5 кл.pdf
Українська літ-ра 6 кл.pdf
Українська літ-ра 7 кл.pdf
Українська літ-ра 8 кл.pdf
Українська літ-ра 9 кл.pdf
Українська літ-ра 10 кл.pdf
Українська літ-ра 11 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 5 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 6 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 7 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 8 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 9 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 10 кл.pdf
Зарубіжна літ-ра 11 кл.pdf