Увага! Інформація про оздоровлення!


Для ЗО (2).docx

 Інформація до відома.

Шановні мешканці громади, за потребою ви можете звернутись до Лиманського центру зайнятості за контрактним телефоном 099 284 14 73 Лінія для осіб, які шукають роботу. 


Увага! Інформація про оздоровлення!

 

Шановні батьки та здобувачі освіти. Наразі є можливість оздоровлення дітей у санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто», який релоковано у с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області Це дозволить дітям Донеччини пройти реабілітацію, поспілкуватися з однолітками, підвищити фізичну активність, отримати нові знання, відчути таку необхідну під час війни підтримку. До СОЦСР «Смарагдове місто» на соціальну реабілітацію (П зміна з 16.08.2023 по 06.09.2023) є можливість поїхати дітям, які потребують соціальної уваги та підтримки будь-якої пільгової категорії, не обов'язково дітям з ООП. Заїзд приурочений до Дня незалежності України за тематикою «Ти у мене єдина». Заїзд дітей відбувається протягом 4 днів і більше, у м. Кам'янець-Подільський дітей зустрічають представники центру та організовано підвезення до Смарагдового міста. Гарні умови, харчування, медичне забезпечення, подолання освітніх втрат - всі послуги надаються протягом 21 дня! Для дітей, які опинилися у складних життєвих умовах є можливість залишитися на наступну зміну!  

Дати заїзду:

ІІ Зміна – з 16.08.2023 по 06.09.2023 – заїзд приурочений до Дня Незалежності України

ІІІ Зміна – з 07.09.2023 по 28.09.2023 – заїзд приурочений до Дня фізкультури та спорту України

ІV Зміна – з 29.09.2023 по 20.10.2023 – заїзд приурочений до Дня народження «Смарагдового міста»

V Зміна – з 21.10.2023 по 11.11.2023 – заїзд приурочений до Дня української писемності та мови

VI Зміна – з 12.11.2023 по 03.12.2023 – заїзд приурочений до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

VII Зміна – з 04.12.2023 по 25.12.2023 – заїзд приурочений до Дня святого Миколая

VIII Зміна – з 26.12.2023 по 16.01.2024 – заїзд приурочений до зимового циклу українських свят


 

Адміністрація закладу.


Міжнародний благодійний фонд «Здоров'я майбутнього» з експертами ГО «Підтримай дитину» та ГО «Трініті хаб», за ініціативи Держкомтелерадіо, Міністерства культури та інформаційної політики України, та за сприяння Міністерства освіти і науки України створили чекліст на наступні дні канікул.

Для найактивніших читачів пропонуємо створити планер «Моє найкраще літо» – сфотографувати або зняти відео і вислати на електронну пошту ubookforuchildren@gmail.com. Найкреативніші планери матимуть змогу виграти набір книг у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу».

Про сучасні книги та їхнє створення можна дізнаватися також з телеграм-каналу «Книги розмовляють».

Крім того, для тих, хто обожнює читати, пропонують також зняти відео, на якому учні декламують улюблений український твір. Креативні відео розмістять у телеграм-каналі «Підтримай дитину» та фейсбук-сторінці благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» як приклад популяризації читання українською.

Інфографіку створено у межах акції та реалізації Стратегії розвитку читання для промоції читання як усвідомлено обраної дозвіллєвої, освітньої практики та саморозвитку спільно із «Здоров'я майбутнього», за ініціативи Держкомтелерадіо та Міністерства культури та інформаційної політики України.


Поради "Як організувати режим дитини під час канікул

Під час літніх канікул діти мають багато вільного часу і не обтяжені, на їхню думку, більшістю обов'язків школяра. Проте батькам важливо правильно організувати цей час і наповнити його корисностями — інакше стан дитини може погіршитися. Зʼясовуємо разом із психологами ГО «Підтримай дитину», які негативні наслідки може мати відсутність режиму і як цьому запобігти.

Серед найпоширеніших проблем відзначаємо:

Щоб цього уникнути, разом з дитиною виконайте низку простих кроків, що сприятимуть її комплексному розвитку, а у вільний від школи період ще й зроблять щасливою:

Діти легко захоплюються новими справами, швидко засвоюють і дотримуються правил, які самі встановили та з якими погодилися. Літні канікули мають минути під гаслом «Ще більше цікавого». Такий підхід допоможе дитині без особливих труднощів повернутися до навчального процесу і з готовністю здобувати нові знання.

Додаткові матеріали ви можете знайти в телеграм-каналі «Підтримай дитину».


Мережа Українських Освітніх Хабів та Мовна Школа FLASH пропонують безкоштовні курси англійської мови для дітей 6-15 років


Навчання відбувається у рамках благодійного проєкту "Діти - майбутнє України"

 

🆎FLASH  має досвід у викладанні понад 16 років  


"Нам було важливо зробити вклад таким чином, як ми це вміємо найкраще, а саме - навчити наших дітей англійської, підтримати їх та допомогти, відволікаючи від війни" - говорить керівник проєкту Вікторія 💙💛  


Пропонуємо 2 програми для дітей різного віку:  


👉 READING MASTER (6-10 р.) - практичний курс, де діти вивчать усю англійську абетку, найпоширеніші буквосполучення та звуки, щоб вміти читати без проблем  

👉 DOCTOR GRAMMAR (11-15 р.) - практичний курс, де діти вивчать граматику шести найпоширеніших часів в англійській мові, щоб розповідати про себе правильно. 


Наступні групи стартують 3 квітня! 


Групи набираються дуже швидко, тож долучайтесь вже зараз🔥  


📍Деталі та реєстрація на сайті:  

https://online.flashstudies.net/futureofukraine 

Чарівне повернення в дитинство

Дитинство…Як багато приховано в цьому єдиному слові. Це пора, де ми почуваємо себе завжди захищеними, в безпеці, де кожен день  нас зустрічає новими подіями та обставинами.

 Це дивовижний час не лише для ігор, але й для навчання. Згадуючи себе в дитинстві я пригадую, як просила не нову іграшку, а нову книжку. Зараз діти хоч і дорослішають вже в новому світі, але  дитинство їх також пов’язане з книгою.

 Перші почуття довіри, доброти, взаємодопомоги, любові ми черпаємо з літератури. Дитячі книжки Євгена Погорєлова вже протягом багатьох років прищеплюють дітям добрі якості, які вони візьмуть з собою в доросле життя.

 Це не просто література – це скарб в області сучасного виховання для підростаючого покоління. Сповнені цікавості, надихаючі, вони немов би підхоплюють кожного на початку його життя та вчать відчувати та розуміти найважливіші елементи виховання. Вся література є доступною на двох мовах- це українська та англійська. Завжди активно працюючий сайт https://pogorelovtales.com/store/ - це дороговказ, який допоможе дати дитині дійсно таке важливе розуміння світу. Наші діти заслуговують найкращого в цьому житті, а тому варто звертати увагу на такого роду літературу та м’які іграшки, які в дружній домашній атмосфері навчать дитину добрим манерам та стануть справжніми друзями з раннього дитинства.

 Якщо прищеплювати красу цього життя з раннього дитинства використовуючи казки Є. Погорєлова, то в майбутньому ми будемо мати освічених, вихованих, толерантних та високоморальних громадян нашої незалежної держави.  Тож якщо ми хочемо, щоб майбутнє покоління мало довге та щасливе майбутнє та володіло всіма якостями доброї людини наш обов’язок допомогти їм. А казка – це товариш на все життя, одного разу прочитавши яку, ми назавжди закарбовуємо її персонажів в своїй пам’яті. Вони стають нашими друзями, вчителями, наставниками.

 Чудовий час  - дитинство, час коли можна хоч кожного дня потрапляти в нові історії, звичайно казкові, але такі реальні. Це час для мрій, надії та сподівань. Я щиро бажаю, щоб наші діти мали можливість доторкнутись до чарівного світу казок Євгена Погорєлова, бо в першу чергу це досвід, який вони отримають на все своє життя.


ШАНОВНІ БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

З 15 березня 2023 року Ярівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області розпочинає набір учнів до 1 класу на 2023-2024 навчальний рік.

Ваших дітей чекають  досвідчені педагоги, які  в своїй роботі використовують сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання, ефективні форми  та методи ведення уроків.

Електронну заяву можна  знайти за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8NmPYuJ00qI5ygs07jzgufe4ItOGk6fnXnkVtAxU9JV8kHA/viewform

З нетерпінням чекаємо на Вас та ваших діток в нашій дружній шкільній родині!

Адміністрація закладу


Навчаємося мінної безпеки всією родиною

Знання правил безпечної поведінки рятує життя

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Нижче ви знайдете корисні матеріали для дорослих та дітей, що допоможуть пояснити дитині у легкій та розважальній формі про правильну поведінку, а вам пригадати вкрай важливі правила мінної безпеки.

Інформація про вибухонебезпечні предмети для дорослих

Як говорити з дітьми про вибухонебезпечні предмети

Матеріали про вибухонебезпечні предмети для вчителів

https://www.unicef.org/ukraine/mine-safety-for-the-family 

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні батьки та здобувачі освіти, на час зимових канікул з 26.12 по 08.01.2023 року в Ярівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів організовано проведення онлайн компенсаторних консультацій\занять з навчальних предметів, під час яких вчителі надають можливість здобувачам освіти надолужити пропущений матеріал та, у разі необхідності, скоригувати семестрову оцінку. Графіки занять створені окремо:

 для учнів 1-4 класів за посиланням https://docs.google.com/document/d/1Epy9lLwZKY5Drh2_47r2v97Vt-TfKVAQ/edit?usp=sharing&ouid=101157780897504558523&rtpof=true&sd=true  ,

для учнів 5 класу https://docs.google.com/document/d/1v_iwROYAPziC3ixWfp6OvAXBu309CflT/edit?usp=sharing&ouid=101157780897504558523&rtpof=true&sd=true  ,

для 6-8 класів за посиланням https://docs.google.com/document/d/1hC1Ppm7004axhQPsMna8K5VF2mMTHDRA/edit?usp=sharing&ouid=101157780897504558523&rtpof=true&sd=true   ,

для 9-11 класів  за посиланням https://docs.google.com/document/d/15ldl-zaiGgOtVI7RCUvsb40g5cTZpJ-1/edit?usp=sharing&ouid=101157780897504558523&rtpof=true&sd=true  .

Також оновлений графік консультацій на період зимових канікул з підготовки до НМТ (ЗНО) 2023 року для учнів 11 класу за посиланням https://docs.google.com/document/d/1LHyQTRba1WGZABccpAJ8tO1fnitQu_eJM9JQlxmDW8M/edit?usp=sharing

Адміністрація закладу


«Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям»

 

Шановні батьки, Управління доводить до вашого відома, що Міністерство соціальної політики інформує, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“ підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“. Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо. Завантажити брошуру можна за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability   

Увага! Оголошення!

 

Шановні батьки та здобувачі освіти. На території Ярівської громади працює освітньо- просвітницький центр Ярівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Керівник центру: соціальний педагог - Ваховська Дар’я Олегівна. Контактний номер телефону 0666037646. Місце розташування центру: смт. Ярова, вул. Кооперативна, 2А (приміщення школи, приймальня). Режим роботи: понеділок – п’ятниця, з 08.00 до 16.30. З 12-00 до 12.30 перерва. Дар’я Олегівна займається організацією освітнього процесу для учнів громади. Батьки та учні можуть звертатися до центру у прийомні години роботи або за контактним номером телефону працівника.

 Адміністрація закладу. 


ПОРАДИ ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД НЕБЕЗПЕЧНИХ ЧЕЛЕНДЖІВ У ІНТЕРНЕТІ

В інтернеті щодня з’являється велика кількість челенджів. Наприклад, нещодавно активно просувався челендж у інстаграмі, у межах якого треба було додати фото свого міста в сторіс із відміткою. Також існують різноманітні інтерактивні тести, як-от «Який ти герой фільму?».


Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг пропонує поради щодо захисту дітей від небезпечних челенджів у інтернеті. Важливим є розвиток навичок критичного мислення дітей і підлітків. У такий спосіб вони можуть ставити під сумнів те, що бачать у інтернеті, навіть якщо це повідомлення чи публікації друзів. Також необхідно навчити дітей критично оцінювати будь-які челенджі та ймовірний вплив на особисте життя та безпеку.

ЮНІСЕФ ЗАПУСКАЄ ПСИХОЛОГІЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» і за підтримки МОН запустили індивідуальні консультації для дітей, батьків і опікунів у межах проєкту психологічної підтримки «Поруч».

Індивідуальні зустрічі зі психологами стануть у пригоді дорослим, які прагнуть впоратися з тривогами, шукають способи справитися з нав’язливими думками або намагаються опанувати інструменти підтримки дітей. Вони будуть корисні й дітям, які шукають підтримки, хвилюються через невідомість і невизначеність, відчувають труднощі з адаптацією в новому середовищі чи намагаються пережити втрату.

На сайті проєкту «Поруч» розміщено форму реєстрації для отримання безоплатної психологічної онлайн-консультації. Дані залишаються конфіденційними, доступ до них отримує лише психолог, який проводитиме зустрічі. Також на сайті проєкту розміщено інформацію про групові зустрічі підтримки. Вони проводяться з березня 2022 року.

 

ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ:

ТИПОВІ РЕАКЦІЇ ДИТИНИ 12-18 РОКІВ ПІД ЧАС ТРАВМАТИЧНИХ ПОДІЙ

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» продовжують надавати рекомендації. Про типові реакції дітей у віці від 12 до 18 років читайте у цьому матеріалі


Війна впливає на психологічний стан не лише дорослих, а й дітей 

Щоб допомогти їм подолати тривогу, насамперед потрібно заспокоїтися самим. Це пов'язано з тим, що діти завжди копіюють поведінку дорослих. Команда #DOCCU підготувала прості, але ефективні кроки, які допоможуть мінімізувати відчуття тривожності 


ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

 

Шановні батьки! Дорогі діти!

Ярівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів оголошує набір учнів до 1 класу

на 2022-2023 навчальний рік.

Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають:

· заяву на ім’я директора школи;

· копію свідоцтва про народження дитини;

· медичну картку встановленого зразка.

Адміністрація школи


Мама, я бачу війну.docx

Як розпізнати стрес у підлітка? 

Для батьків і вчителів, які піклуються про підлітків у час війни, експерти UNICEF Ukraine підготували інформаційні матеріали, що допоможуть розпізнати стрес, вчасно підтримати дитину і створити для неї психологічний комфорт.

Ознаки стресу у підлітків:

соматичні (тілесні) реакції на критичні події, які проявляються у фізичних симптомах (біль у животі, головний біль, млявість тощо);

проблеми зі сном, нічні кошмари, а від того – сонливість у денний час, знесилення;

підвищена збудливість або, навпаки, апатія;

незібраність (розсіяність уваги);

погіршення пам’яті;

намотування волосся на палець, кусання нігтів, покашлювання, тремтіння рук (так звані компульсивні прояви);

спроби віддалитися від батьків, уникнення спілкування, замкненість;

небезпечна для життя поведінка (намагаються записатись до територіальної оборони; знецінюють спроби дорослих гарантувати безпеку, зокрема відмовляються евакуюватися, йти у сховище; прогулюються у небезпечних місцях тощо);

нехтування своїми звичними обов’язками;

спалахи гніву, агресивна поведінка, зокрема щодо близьких дорослих;

відмова від їжі.

Пам’ятайте! Зазвичай підлітки тримають усі почуття у собі або ж вдають, що «все гаразд», коли їм насправді психологічно важко.

Це може призводити до розвитку депресивних станів. Ваша ненав’язлива увага, доречні жарти, розмови про емоції та почуття (завжди кажіть про себе і не примушуйте говорити дитину), слова наснаги, доторки у межах, які дозволяє ваш підліток, здатні підтримати та створити відчуття єдності зі «своїми», безпеки та захисту.

Бережіть себе!

Усе буде Україна!


ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

1. Ніколи не залишайте дитину вдома саму, хоча б до 10-12 років. Пам’ятайте: може трапитися усе що завгодно, і достатньо тільки однієї фатальної випадковості, щоб потім пам’ятати про неї все життя. Будь-яка квартира містить масу небезпек для дитини. Їх спектр величезний: від мимоволі включеного газу або випадкової пожежі, що сталася в результаті короткого замкнення електропроводки, — до цілеспрямованого вторгнення чужої людини. Усе це може спричинити непоборні наслідки.

2. Ніколи не випускайте дитину саму на вулицю після 21 години, хоча б до 10-12 років, навіть улітку. Не залишайте дитину саму біля входу в магазин, у аптеку, відділення зв’язку, у дворі, навіть біля власного під’їзду. Також на дачі дитина ніколи не повинна сама гуляти за межами вашої ділянки. І тут може трапитися всяке, достатньо тільки однієї фатальної випадковості.

3. Наполягайте на тому, щоб ваша дитина на все життя чітко засвоїла: треба з підозрою ставитися до чужих людей. Увесь світ для дитини повинен жорстко ділитися на «своїх» і «чужих». Чужому не можна відкривати двері. З чужим нема про що розмовляти в дворі. Від чужого на вулиці не можна приймати подарунки. Із чужим не можна нікуди йти, сідати в автомобіль, виїжджати на автобусі і т. і. Із чужими людьми ніколи не можна сідати в один ліфт.

4. Виховуйте в дітей спостережливість. Повірте, вона буде корисна як для них, так і для вас. Дитина повинна вміти уважно дивитися на всі боки й помічати все, що відбувається навколо. Діти часто помічають те, що ми, дорослі, пропускаємо «поза очима». Навчіть дитину не просто спостерігати, а ще йрозповідати вам про все, що вона помітила незвичайного у дворі, на вулиці, навкруги, на дачі. Не виключено, що її дитячі спостереження приведуть вас до серйозних висновків.

5. Дитина повинна знати: усе, необхідне для неї, вона одержує від вас – батьків. У крайньому випадку, від когось, але у вашій присутності і, обов’язково, за вашим схваленням. Значить, нічого не можна підбирати на вулиці — ні яскравої іграшки, ні гарного папірця. Значить, ніколи й нічого не можна брати в незнайомих людей — ні морозива, ні тістечка, ні напоїв, ні цигарки, ні шприца.

6. Дитина не повинна приносити в будинок нічого з того, що вона все-таки може знайти у дворі або на дачі. Ні кинутої кимось іграшки, ні забутої авторучки, ні яскравої бляшанки, ні симпатичної пляшки, ні знайденої на лавці книги, ні викинутого кимось конверта з рідкісною маркою, ні бездомного собаки, ні приблудної кішки. Усе це може бути джерелом реальної або потенційної небезпеки.

7. Ніякі дитячі сльози ніколи не повинні стати мотивом для того, щоб ви послабили пильність. Ваше слово завжди повинно значити саме «ні», а не «мабуть». Дитина повинна твердо знати й розуміти слова «можна» і «не можна». Усе, що ви визнаєте припустимим для дитини (нова іграшка, собака, кішка), повинне пройти через ваші руки, бути перевірено вами й відповідним чином оброблено.

8. Навчіть дитину не розповідати «першому зустрічному» про ваш сімейний статок, місце роботи й посади батьків.

Інтернет


Привіт! У цей нелегкий час для нашої держави , пам‘ятаймо про діток , що знаходяться з нами поруч.

Ми, команда Mr.Leader запускаємо Всеукраїнський перший дитячий садок ONLINE !

Ми БЕЗКОШТОВНО надаємо доступ для усіх бажаючих онлайн розважити та збагатити знаннями ваших малюків!

Пам‘ятайте! Найкраще, що можна зробити, щоб подолати емоції це відволіктись на буденні та цікаві справи.

Для підключення переходьте на телеграм канал  https://t.me/mrleader_brand

та реєструйтесь за посиланням.


Пам’ятка для батьків

17-й день війни…

Стадія «шоку» поступово проходить.

Ми всі уже знаємо, що робити у випадку оголошення повітряної тривоги. У кожного з нас зібрана базова валізка/наплічник/сумка, яку ми беремо із собою переміщаючись в укриття.

Хтось перевіз дітей в максимально безпечне місце… Хтось створює таке місце вдома…Турбота про емоційний та моральний стан дітей — одне із основних завдань батьків.

1. Мінімізуйте перегляд новин з дитиною.

В ідеалі, уникайте їх перегляду при дитині. Задля власного спокою можна поставити дедлайн на їх перегляд, уникаючи постійного моніторингу соцмереж.

2. Говоріть з дитиною. Багато. Постійно.

Це прекрасний інструмент, який можна взяти із собою в укриття. Намагайтеся бути максимально чесними та озвучуйте лише правдиві факти або те, в чому дійсно впевнені і у що вірите самі.

3. Діти потребують тактильності.

Іншими словами, намагайтеся обіймати їх якомога частіше.

Для молодших дітей гарно спрацюють пальчикові ігри.

Можна спробувати створити максимальне відчуття безпеки: обійміть дитину; ритмічними, проте не динамічними погойдуваннями рухайтеся вправо-вліво або вперед-назад; можна паралельно з цим погладжувати дитину або намугикувати якусь мелодію.

І не важливо скільки Вашій дитині років: 4 чи 12…

4. Не соромтеся говорити зі своєю дитиною про власні почуття та емоції.

Ви живі! У Вас є емоції! Ви вчите дитину тому, що проявляти їх - це нормально.

5. Прислухайтеся до дітей. Найчастіше, вони транслюють те, що переживають і відчувають мимовільно. Інколи, самі не розуміючи, що з ними відбувається.

Дуже гарно спрацює повторення за дитиною її ж тверджень. Наприклад: «Ти злишся на … Так?», «Ти боїшся, що …» і т.д.

6. Спостерігайте за грою дитини.

Саме в грі дитина проживає те, що свідомо прожити не в змозі. Гра може допомогти зрозуміти те, що дитина не зможе проговорити.

7. Не втомлюйтеся повторювати дитині, що Ви поруч, що Ви її захищаєте, турбуєтеся про неї, що вона не самотня.

Намагайтеся бути в зоні постійного доступу: фізично, по телефону, по відеозв’язку (у випадках, коли доводиться бути окремо).

8. Дозвольте дитині брати із собою важливу річ або іграшку. Це створить додаткове відчуття безпеки. Якщо десь забувши лишатиме - нагадайте про неї. Якщо загубить - дозвольте посумувати, а, за потреби, запропонуйте обрати іншу для турботи.

9. Не ігноруйте можливості створити символічні ритуали перед сном. Це може бути, наприклад, розмова на нейтральні або спільні теми або обійми із старшими дітьми. З молодшими дітьми може бути читання або складання казок, обійми та погладжування.

10. Дозволяйте дітям знімати напругу в конструктивний спосіб.

Це можуть бути найрізноманітніші ігри та техніки:

- можна рвати або зминати папір;

- гра в «паперові» сніжки;

- можна «боксувати» м’яку подушку;

- запропонуйте крик без крику: просимо дитину спробувати закричати, але без голосу (гучності);

- «стаканчик крику» або «мішечок крику»: можна кричати, але лише направивши цей крик в мішечок або стаканчик;

- ігри з водою (воду можна переливати із ємності в ємність) та піском.

Пам‘ятайте: спершу киснева маска собі, потім - тим, хто поруч!

Все буде Україна!


Потурбуйтеся про дітей

Ми знайшли корисні та цікаві ресурси, що допоможуть заспокоїти, відволікти та додати позитиву діткам у ці складні для нас всіх часи

Відкрито безкоштовний доступ до матеріалів з 1 по 11 клас дистанційної школи «Оптіма» https://bit.ly/3pYD8nB

Відеоуроки, тести та завдання для школярів від Всеукраїнської школи онлайн https://bit.ly/3KfPWxj

Безкоштовний доступ по всіх навчальних курсів з 2 по 11 клас від платформи Liko Education Online https://bit.ly/3KcYyVu

Майстер-класи та тематичні зустрічі для дітей від 7 до 14 років  від комп’ютерної академії «Крок» https://bit.ly/3vU5Yt5

Цікаві активні уроки для діток від 6 до 18 років від «JAMM School» https://bit.ly/3KhyB7q

Чудові кейс-уроки, що поєднують різні предмети та дозволяють легко сприймати матеріал від ліцею «Гранд»  https://bit.ly/3pyczFm

«Заняття дружби» https://bit.ly/3trP5D3 ㅡ онлайн англійська від волонтерів

Аудіоказки та колискові для діток 0+ ㅡ телеграм-канал тут https://bit.ly/3pyczoQ

Курс мистецтва для дітей від 5 років від «ART4KIDS» https://bit.ly/37404er


Навчання в дистанційній школі "Оптіма"

Шановні учні та батьки!

У зв’язку з ситуацією дистанційна школа «Оптіма» відкриває безоплатний доступ до навчальної платформи для всіх дітей, хто має інтернет. Попередньо доступ відкривається на місяць, проте у випадку продовження воєнних дій адміністрація школи продовжить його.


У цей період учні зможуть:

Реєстрація здійснюється на сторінці демодоступу за посиланням https://optima.school/vstup/demo-dostup-do-navcalnogo-sajtu




Корисні ресурси батькам для підтримки дітей

Дорогі батьки!

Щоб трохи зняти напругу дітей та відволікти їх, ви можете скористатися цими чудовими ресурсами:


365 казок на ніч (сучасні аудіоказки для дітей)

Казочки та цікаві історії для дітей (класичні та сучасні казки, начитка)

https://www.youtube.com/channel/UCok9X9ZeNg1EXaHVuP6iE-Q


Дитячі книжки в електронному форматі від видавництва “Ранок” (три папки для віку 3+, 6+, 9+)

https://drive.google.com/drive/folders/1z7NN25HdiR9LVySXtO2WyxtQ4jPuptcH?usp=sharing


Українські народні та авторські казки (тексти)

https://kazky.org.ua/zbirky/knihovna


Оповідання для 9+ “Окуляри і кролик-гном” (електронна книжка)

https://chtyvo.org.ua/authors/Kupriian_Olha/Okuliary_i_krolyk-hnom/


Не забуваймо про сайт “Нова українська школа”, де є пізнавальні онлайн-зустрічі, вправи для подолання паніки, поради психологів, ігри та подкасти

https://nus.org.ua/


Радіовистави за творами шкільної програми

https://nus.org.ua/news/radiovystavy-za-tvoramy-shkilnoyi-programy-mozhna-sluhaty-yak-podkasty/


7 радіовистав за творами шкільної програми зарубіжної літератури

https://nus.org.ua/articles/7-radiovystav-za-tvoramy-shkilnoyi-programy-zarubizhnoyi-literatury/


Казки для дошкільнят та молодшого шкільного віку (чудова начитка каналу "Тося читає") https://www.youtube.com/channel/UCr5qRgLb_CbO1A5QHKLHS5g/videos


Психологічна допомога для дітей

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFVSJgZgf7h8rXg9TTyevxZkdfxAQXodS


Увага! Оголошення!

Шановні батьки та здобувачі освіти. Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 та рішенням педагогічної ради (протокол №9 від 25.02.2022 року) розпочинаються весняні канікули з 28.02.2022 року по 11.03.2022 року у зв’язку із введенням воєнного стану. https://docs.google.com/document/d/1B1HPZTi45i7smyKqiTpfGND-c8n9hhOM/edit?usp=sharing&ouid=109798890015411390188&rtpof=true&sd=true

Адміністрація закладу.


Увага! Оголошення!

 

Шановні батьки та здобувачі освіти. У звꞌязку із зниження захворюваності учнів  на грип/ГРВІ  з 21 лютого 2022 року для учнів 1-11 класів навчальний процес переведено з дистанційної форми навчання на очну форму навчання.  (витяг з протоколу №7 додається) https://docs.google.com/document/d/14HRZ5RUNG2Gx6jZyBEueWXPp5_dT_XDj/edit?usp=sharing&ouid=109798890015411390188&rtpof=true&sd=true

Адміністрація закладу.


Увага! Оголошення!

Шановні батьки, розпочато прийом заяв для зарухування дітей до першого класу 2022 року. 

Увага! Інформація для батьків! 


Шановні батьки та випускники 11 класів 27 січня 2022 року о 15.00 у форматі онлайн відбудеться Всеукраїнська конференція для учнів і батьків «Від мрії до успіху. Все про ЗНО-2022». Участь безкоштовна.

Мета конференції: обговорити актуальні проблеми, що стоять на заваді сучасного випускника закладу освіти щодо успішного вступу до ЗВО України; намітити спільні скоординовані дії щодо покращення результатів сертифікатів ЗНО-2022.

   Учасники конференції матимуть унікальну можливість дізнатися про:

- особливості підготовки, проведення, перебігу загальнодержавного ЗНО в 2022 році;

- Правила вступу до ДЗВО «Університет менеджменту освіти» в 2022 році;

- новації вступної кампанії в 2022 році.

Організатори конференції: Київський регіональний центр оцінювання якості освіти; Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України; ТОВ «Видавництва Ранок.

  На учасників Конференції чекатиме чудова нагода: індивідуального консультування спеціалістів Київського регіонального ЦОЯО; персонального спілкування з членами Приймальної комісії УМО; перегляду відповідних тематичних презентацій тощо.

   Реєстрація учасників за бажанням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6U-nzpXGNEnqP10XUx1m6WRiBdNkDQ24c02v5SQEaHfCSMg/viewform?usp=sf_link

Підключитись до конференції Zoom: https://zoom.us/j/93054367316?pwd=dlNhbXd5V2l3ZFc1RzZJV3cxUFVaZz09

Ідентифікатор конференції: 930 5436 7316 Код доступу: 358429

Додаткова інформація: Сайт: http://umo.edu.ua/

Консультаційний центр приймальної комісії ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, (044)481-38-44; (044)481-38-39;

vstupumo@uem.edu.ua

Приєднуйтеся:  https://www.facebook.com/umo.edu.ua   https://www.facebook.com/vstupUMO

Instagram: https://instagram.com/university_of_edu_management_

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvvxuIWlbzpWtE1pFjPoVcA

Банер конференції додається.

Адміністрація


об'ява 2022 оздоровлення дітей (1).docx

Шановні батьки та діти, ще трохи — і розпочнуться такі довгоочікувані літні канікули…

Кожен планує провести цей час по-різному: розваги, прогулянки, зустрічі з друзями, мандрівки...

Але завжди потрібно пам’ятати правила безпеки Тому тримайте заздалегідь підготовану  пам’ятку щодо безпечної поведінки дітей під час літніх канікул. Бережіть себе та дітей, приємного та безпечного всім відпочинку.


Літні канікули.pptx
инструктаж на лето.docx

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ТРАВНЕВИХ СВЯТ

Невдовзі травневі свята. Не буде домашніх завдань. З’явиться багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести весняний вікенд. Екскурсії, відпочинок, веселі і радісні друзі...

Бажаю усім учням гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час травневих свят, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

1. Пам’ятайте і виконуйте правила дорожнього руху.

2. Не грайтесь поблизу доріг.

3. На зупинці не стійте близько біля дороги.

4. Дотримуйтесь правил посадки в транспортні засоби.

5. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

6. Перебуваючи на відпочинку в лісі або парковій зоні, пам'ятайте про правила безпечної поведінки.

7. Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!

8. Не беріть у руки вибухонебезпечні предмети, у випадку їх виявлення, повідомте дорослих.

9. Не використовуй піротехнічні засоби – це небезпечно!

10. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

11. Не розпалюйте вогнища.

12. Не влаштовуйте ігри біля залізничного полотна, на будівельних майданчиках та біля них.

13. Обережно користуйтесь побутовими газовими та електричними приладами.

14. Не відходьте далеко від будинку.

15. Не впускайте в квартиру незнайомих людей.

16. Не грайтеся з бродячими тваринами.

17. Мийте руки після ігор перед їжею.

18. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.



інструкція під час травневх свят.docx
Безпечна поведінка під час травневих свят.mp4

ОГОЛОШЕННЯ

 

Шановні батьки та учні школи. Згідно наказу 255 від 21 квітня 2021 року дистанційне навчання продовжено до 30.04.2021 року.

 

Адміністрація


д тич.docx
21,04.docx
299 відкрита політика.doc

Ярівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

 

Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 №1115 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних та протиепідемічних заходів з метою поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2», із внесеними змінами, протоколу засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.04.2021 №4, з метою вжиття додаткових заходів із протидії COVID – 19

 

Організувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання з 12.04.2021 по 25.04.2021


Постанова КМУ 145.docx
відповідальність за насильство сексуального характеру.pdf
Додаток. Індикатори насильства над дітьми.docx
розірви коло.pdf
пункти невідкладної медичної допомоги.pdf
додаток до 226.docx

Про освіту

Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

2. Батьки здобувачів освіти мають право:

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності;

подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності);

сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).


Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-55.htm


Методичні рекомендації

щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти



методичні рекомендацій щодо профілактики суіцідальної поведінки.docx

Поради батькам,

 якщо дитина користується мережею

 та зареєстрована в соціальних мережах :



кібербезпека у ЗО.docx

Увага оголошення.

      З метою підвищення престижу технічних спеціальностей, популяризації професій та спеціальностей гірничо-металургійної галузі учні 9-х та 11-х класів закладів загальної середньої освіти запрошуються до онлайн відкриття кейс-чемпіонату M.Student Champ 09.02.2021 з 14:00 до 14:55.

Посилання на підключення: https://mstudentchamp.com/opening  Всі подробиці заходу на сайті проекту: https://mstudentchamp.com

До уваги батьків дітей!

Актуальна інформація про оздоровлення дітей у 2021 році!

 

Управління соціального захисту населення Лиманської міської ради повідомляє про початок прийому заяв про намір оздоровлення дітей від батьків дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та батьків дітей, які виховуються в сім’ях.

Якщо є бажання оздоровити дітей у 2021 році, звертайтеся до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради.

Батьки (особи, які їх замінюють) дитини самостійно обирають дитячий заклад оздоровлення.

За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році.

Забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей буде проводитися  на підставі заяв батьків в порядку черговості та в межах бюджетних призначень.

Для організації оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, батьки (особи, які їх замінюють) подають до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради такі документів оригіналах та копіях:

1) заяву про намір оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми (у разі подання заяви за місцем проживання дитини, відмінним від зареєстрованого, одним із батьків (особою, яка їх замінює) дитини додатково надається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини про незабезпечення її путівкою);

2) копію свідоцтва про народження або паспорта дитини;

3) копію паспорта одного із батьків дитини або особи, яка їх замінює (у разі надання копії паспорта з безконтактним електронним носієм додатково надається копія витягу з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

4) копію облікової картки платника податків (за виключенням фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

5) згоду на обробку персональних даних відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

6) довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування, або довідку про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб;

7) довідку закладу освіти про некористування пільговою путівкою за бюджетні кошти в поточному році (надається перед початком оздоровчого сезону);

8) документ, що підтверджує оплату частини вартості путівки (у випадку часткового відшкодування вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення за рахунок коштів обласного або місцевого бюджету);

9) для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, крім документів, зазначених у підпунктах 1-8 цього пункту, подаються такі документи:

для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - копія посвідчення учасника бойових дій, що видане одному з батьків;

для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи - копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

для дітей, які проживають у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення - довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування, або довідка про склад сім'ї, або зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб;

для дітей з інвалідністю - копія документа, який підтверджує належність дитини до цієї категорії;

для дітей з багатодітних сімей - копія посвідчення дитини з багатодітної сім'ї;

для дітей з малозабезпечених сімей - копія довідки про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;

для дітей, які перебувають на диспансерному обліку, - медична довідка встановленого зразка, яка підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку;

для талановитих та обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад - копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджують відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади (1-3 особисте або командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

для дітей - учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд - список дитячого творчого колективу, спортивної команди, завірений керівником закладу, до якого належить дитячий творчий колектив, спортивна команда; копії посвідчення, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджують відповідні досягнення, звання лауреата, дипломанта, переможця олімпіади, конкурсу, фестивалю (1-3 командне місце), отримані впродовж поточного та попереднього років;

для відмінників навчання - копії табелів успішності учня/учениці, отриманих за останній навчальний рік;

для дітей - лідерів дитячих громадських організацій - клопотання керівного органу дитячої громадської організації або адміністрації навчального закладу;

для дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села - довідка з місця роботи одного з батьків, який працює в сфері агропромислового комплексу та соціальній сфері села;

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; для дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи,  дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - копія документу, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

Управлінням соціального захисту населення Лиманської міської ради здійснюється підбір дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для оздоровлення та відпочинку в ДПУ «МДЦ «Артек»(м.Київ)  та ДП «Молода гвардія» (м.Одеса).

Батьки дітей, які бажають оздоровити дитину у ДПУ «МДЦ «Артек» та ДП «Молода гвардія» також можуть звертатися до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради. Путівки надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яку вносять батьки відповідно до пільгової категорії дитини.

Додатково повідомляємо, що організація у 2021 році оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях, розпочинається з урахуванням протиепідемічних обмежень залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Лиманської міської ради за адресою: м. Лиман, вул. Лесі Українки, 20а, 

тел. (06261)4-16-99.

 

https://krliman.gov.ua/uk/articles/item/4476/do-uvagi-batkiv-ditej-aktualna-informaciya-pro-ozdorovlennya-ditej-u-2021-roci

 

 


Шановні батьки.  Ознайомтесь будь ласка з даною інформацією та пройдіть онлай - опитування  перейшовши за посиланням. Нам потрібна Ваша думка. Дякуємо за співпрацю.


опитування тел 903.doc

Інформація

 щодо організації освітнього процесу 

з урахуванням епідеміологічної ситуації




Інформація від 30.07.2020 р..docx

Пам’ятка для батьків, діти яких відвідують заклади шкільної освіти під час карантину.

Шановні батьки!

У зв’язку з відкриттям закладу шкільної освіти з 01 вересня 2020 року в умовах адаптивного карантину прохання дотримуватись наступних правил:



пам'ятка для батьків.docx

Оголошення!


тел №272.pdf

Об'ява!


бер-162 ІППО про ДН.doc

Увага ! Карантин! 

З 12 березня 2020 року  призупинено освітній процес. 


корона.pdf

Права і обов'язки

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ОСВІТУ

Освіта - основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.   Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.   Освіта в Україні грунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами.

Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини 

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.   2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. 3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:   - постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;   - поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;   - виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;   - сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;   - виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.   4. Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї. 

Стаття 60. Права батьків

Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:   - вибирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей;   - обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів;   - звертатися до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей;   - захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ

Розділ X. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ.

1. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:   - вибирати навчальні заклади та форми навчання для неповнолітніх дітей;   - приймати рішення щодо участі дитини в інноваційній діяльності загальноосвітнього навчального закладу;   - обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів;   - звертатися до відповідних органів управління освітою з питань навчання і виховання дітей;   - захищати законні інтереси дітей. 2. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:   - забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;   - постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;   - поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до сім'ї, старших за віком, державної і рідної мови, до народних традицій і звичаїв;   - виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до України.   3. У разі, якщо батьки або особи, які їх замінюють, всупереч висновку відповідної психолого-медико-педагогічної консультації відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату), навчання дитини проводиться за індивідуальною формою. 

Розділ X. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Стаття 47. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту

 1. Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.   2. Шкода, заподіяна учнями (вихованцями) загальноосвітньому навчальному закладу, відшкодовується відповідно до законодавства України.   3. Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.

Підготовка майбутнього першокласника

 «Бути готовим до школи – не означає уміти читати, писати і рахувати. Бути готовим до школи – означає бути готовим всьому цьому навчитися», -  писав відомий  дитячий психолог Л. А. Венгер. 

 Ні, це не означає, що ви даремно вчили абетку та невтомно рахували яблука, дерева і пташок. Це означає, що такі навички, як не дивно, — не головне у готовності дитини до школи. 

 В інтелектуальному плані у дитини повинні бути певний рівень пізнавальних інтересів, готовність до змін, бажання вчитися. Необхідне уміння долати труднощі, доводити почату справу до кінця. Важливі для успішного навчання і аналітичні навички: уміння порівнювати, зіставляти, робити висновки і узагальнення. 

 Першокласнику буде легко вчитися, якщо він допитливий, уважний, посидючий, з цікавістю шукає відповіді на питання, уміє слухатися та  виконувати тривалий час не дуже привабливе завдання. Всі ці навички можна напрацьовувати щодня (ігри, ліплення, читання, спілкування), продовжуючи вдосконалювати їх і протягом навчального року. Вашій дитині доведеться постійно перебувати у колективі, тому вміння спілкуватися з однолітками, а також здатність виконувати роль учня допоможуть швидко адаптуватися до школи. Батьки, у яких дитина не відвідувала дитячий садок, мають бути особливо уважними до цієї поради. Адже у такого малюка вміння спілкуватися в дитячому колективі ще не сформоване. Можуть виникати непорозуміння з однокласниками, з'являтися сльози без причини, відчуття незахищеності. Не панікуйте, а тримайте тісний зв’язок з учителем. Разом з ним ви допоможете першокласникові відчути себе комфортно. 

 Дитина повинна бути досить самостійною: вміти одягатися і роздягатися, перевзуватися, зав'язувати шнурки, справлятися з ґудзиками і блискавками на одязі, уміти користуватися загальним туалетом. 

 Не зайвим буде перед школою звернутися до педіатра. Навіть якщо дитина повністю здорова, отримайте рекомендації щодо профілактики захворювань, загартовування. Можливо, варто пройти курс вітамінотерапії і курс по зміцненню імунної системи, щоб стресове навантаження, пов'язане з першим класом, було меншим. 

 НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА 1 ВЕРЕСНЯ 

 Незадовго до 1 вересня познайомте дитину з її вчителем. Відвідайте майбутню класну кімнату, дайте посидіти за партою і все розглянути, прогуляйтеся разом приміщенням школи і шкільним подвір'ям. Постарайтеся заздалегідь познайомити дитину з деякими її однокласниками. Розкажіть про розклад уроків і час, відведений на заняття, перерви, обід. А головне — скажіть, що при виникненні проблем ви завжди допоможете їх вирішити. 

 У ДЕНЬ СВЯТА 1 ВЕРЕСНЯ 

 Безпосередньо першого вересня створіть удома атмосферу свята. Поки дитина ще спить, прикрасьте помешкання повітряними кульками; почепіть сімейну газету, присвячену винуватцю урочистої події, підготуйте «Путівку в доросле життя».  Сьогодні — свято, тож не псуйте дитині настрій доріканнями та смиканням: «Не чіпай бант!» або «Витягни руки з кишень!»  Звільніть цей день для родини і після школи сходіть, наприклад, у кіно або влаштуйте урочистий обід удома. Проте не переобтяжуйте цей день заходами. Велика кількість нових людей, вражень збуджує нервову систему дитини.  Особливо доречним буде подарунок. Це може бути нова чашка, дитячий журнал або іграшка - діти ще залюбки граються. В будь-якому разі, подарунок підкреслить важливість нового етапу в житті дитини. 

 ЗАВЖДИ 

 Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Після школи дитині потрібно спочатку обідати, відпочивати, гуляти і тільки потім сідати за уроки. 

 Не проґавте труднощі, що можуть виникнути у дитини на початковому етапі оволодіння учбовими навичками. Важливо: не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми — наприклад, із сусідськими Іванком або Марійкою. Кожна дитина розвивається по-своєму. І якщо палички в прописі ще далекі до ідеалу, то знайдіть одну вдалу — і похваліть за це. Порівнюйте свою дитину сьогодні зі своєю дитиною вчора. Не скупіться на похвалу! 

 Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина не менш авторитетна, ніж ви. Це її шкільний учитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога. Створюйте позитивний образ школи, не дозволяйте собі фраз типу «у школі з тобою ніхто панькатися не буде». Адже зі школою будуть пов'язані найближчі 12 років життя вашої дитини! 

 Навчання — це нелегка і відповідальна праця. Але вступ до школи не повинен позбавляти життя дитини різноманітності, радості, ігор. У першокласника повинно залишатися достатньо часу для відпочинку. В першій половині навчального року не завантажуйте дитину різноманітними секціями, гуртками, нехай вона звикне до нового життя. 

 ПЕРШОКЛАСНИКИ І ПЕРШОКЛАСНИЦІ 

 Хлопчики і дівчатка по-різному відчувають, по-різному сприймають простір і орієнтуються в ньому, а головне — по-різному осмислюють все, з чим стикаються. Отже, і сприйняття школи у них різне. 

 Дівчатка більш товариські, контактні. Вони, як правило, краще підготовлені до школи (дівчатка і говорити починають раніше), тому їх успішність у початкових класах часто вища. 

 Як не дивно, але важче адаптуються до нових умов хлопчики. До кінця першого навчального року вони у 6 разів більше втомлені, ніж дівчатка. Тому й потребують особливої підтримки. 

 Дівчаток треба поступово учити діяти самостійно, підштовхувати до пошуку власних рішень незнайомих, нетипових завдань. І не перестарайтеся, вимагаючи від хлопчиків акуратності й ретельності у виконанні вашого завдання. 

 Ніколи не порівнюйте хлопчиків і дівчаток, не ставте одних у приклад іншим: вони різні навіть за біологічним віком — дівчатка зазвичай старші за ровесників-хлопчиків. 

8 порад батькам

Порада 1

Не забувайте приділяти увагу повсякденному спілкуванню з дитиною. І тоді колись почуєте: «Дякую тобі, мамо, за твою науку. Колисала ти мене, колиши й онуку».

Порада 2

Намагайтесь говорити спокійно і доброзичливо. Не зловживайте словами: «повинен», «треба». Не забувайте казати дітям «дякую», «вибач», адже вони вчаться того, чого їх навчають. Якщо дитина зростає у докорах, вона починає жити з почуттям провини.

Порада З

Будьте в міру вимогливими:

•виправляйте;

•реагуйте на недоліки;

•хваліть за мінімум — карайте за максимум. Примітка: інколи вмійте і

«не побачити».

Порада 4

Спільні сімейні обіди — один з елементів належної культури поведінки, тільки не ті, де переважають уїдливі насмішки на кшталт:

- Прибери лікті зі столу! Підніми голову, вона в тебе не глиняна!

- Не плямкай!

- Як ти їси, дивитись гидко!

- А хто за тебе «дякую» скаже!

Як говорив стародавній мислитель Сенека, «нелегко привести до добра повчанням, а легко прикладом».

То ж будьмо прикладом своїм дітям у всьому. Бо «блаженні ті батьки, чиє доброчесне життя є прикладом доброзичливості для дітей, зразком виправлення і правилом благих дій».

Порада 5

Дуже важливою умовою є дотримання принципу погодженості у вихованні, одностайності у вимогах до дітей. Слушними, на наш погляд, є зразки народної мудрості:

•Коли батько каже «так», а мати — «сяк», росте дитина як будяк.

•Біда тому дворові, де курка кричить, а півень мовчить.

Порада 6

Піклуйтесь про щасливу долю свого дитяти.

Відразу в кожного на думці — придбати і передати у спадок солідне майно. «Та, якщо вони не вміють благочестиво поводитися, — вчить Святий отець Іван Злотоустий, — воно недовго протримається у них, вони його розтринькають, воно загине разом з його господарями».

Знайте, батьки, — найкращий спадок для дітей не золото та маєтки, а гарне виховання і навчання. Для переконливості пропонуємо давню притчу, в якій закладена саме ця ідея.

«Якщо ти даси своєму синові одну рибину, то він буде ситий один день, якщо даси дві — то два дні, три рибини — три дні... Але коли ти навчиш його ловити рибу, працювати, то він буде ситий протягом усього свого життя. Отже, — продовжує Святий отець, — учіть дітей бути благочестивими володарями своїх пристрастей, багатими в добродіяннях і не очікуйте від Бога ніякої милості, якщо не виконаєте свого обов'язку». А слова видатного педагога К. Ушинського про те, що «коли бажаєш вихованцеві щастя, треба виховувати його не для щастя, а для праці життя», слугують цілком логічним підтвердженням всього зазначеного вище.

Порада 7

Матері, привчайте своїх доньок до охайності, чистоти і краси зовнішньої. Знайте, що в народі доньок порівнюють з їхніми мамами за приказкою: «Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина».

Порада 8

Обов'язок батька — виховати в сина мужність, бо вона є головним показником зрілості юнака.

У своєму «Повчанні...» Володимир Мономах, описуючи власні пригоди, мав на меті продемонструвати молоді, що тільки постійними тренуваннями можна розвинути у юнаків такі вольові якості, як наполегливість, терпеливість, відвагу, рішучість і сміливість. Ось чому він ствердно заповідав: «Не боячись ні раті, ні од звіра, діло мужське робіте…»