Шкільні новини (з 01.04.2024)

День слов'янської писемності і культури

 

24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури та вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки .Вперше цей день  було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки.                               А початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій день 24 травня встановлено Днем слов’янської культури і писемності. Здобувачами освіти Ярівського  ліцею разом з Чумак Ніною Михайлівною було проведено бесіду та вікторину. Діти дізналися про нові факти із життя Кирила та Мефодія  та про історію виникнення слов'янської писемності.


Інформаційний калейдоскоп "Мандрівка стежками слов’янської писемності та культури "

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

Україна є невід’ємною частиною європейської родини, бо має одні витоки зі східно– та південноєвропейськими державами, спільну історію, писемність, культуру. Братів-подвижників вшановують у Чехії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії та інших європейських державах. Мова, скарби літератури і культури слов’ян – це те, що нас об’єднує!

 

Українська культура має давнє та глибоке коріння, яке сягає початку слов’янського світу. Починаючи з легендарних Кирила і Мефодія, які принесли кириличну абетку на нашу землю, наші предки отримали потужний інструмент, який став поштовхом до створення протягом наступних століть неповторної культури, забезпечив наш культурний розвиток та залишився символом унікальності українського народу.

Для здобувачів освіти 5-9 класів Ярівського ліцею вчителем зарубіжної літератури Тетяною Мартиненко був проведений інформаційний калейдоскоп «Мандрівка стежками слов’янської писемності та культури», який  ознайомив з історичним екскурсом життя і діяльністі Кирила та Мефодія, учні брали  участь в іграх та інтерактивних вправах. 

Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.


День слов'янської писемності і культури

До Дня слов’янської писемності й культури учні 11 класу Ярівського ліцею провели онлайн – вікторину разом з учителем української мови та літератури Фесенко В.В. 24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури та вшановується пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки (азбуки). Цей день відомий також в інших східноєвропейських країнах: Болгарії, Сербії, Македонії, Чехії, Чорногорії.


День слов'янської писемності і культури

 

Класний керівник учнів 7 класу Ярівського ліцею Фесенко Валентина Володимирівна ознайомила дітей з історією виникнення свята слов’янської писемності й культури, яке проходить 24 травня.  Святкуючи  День слов'янської писемності і культури, рівноапостольних Кирила і Мефодія, ми хочемо ще раз підкреслити важливість і необхідність знань, які набули попередні покоління, та перенесення їх у сьогоднішні та завтрашні дні. Саме така спадковість забезпечує майбутнє.

 


1944. ДЕПОРТАЦІЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР

🕌 20 травня, в рамках відзначення 80-річниці депортації кримських татар, для учнів 10 класу Ярівського ліцею був проведений захід "1944. Депортація кримських татар". Захід організувала і провела заступник директора, Галина Вікторівна Наконечна. 📚👩‍🏫

Учні дізналися про трагічні події 1944 року, коли тисячі кримських татар були примусово виселені зі своїх домівок. Галина Вікторівна розповіла про причини та наслідки депортації, а також про те, як ці події вплинули на історію та культуру кримськотатарського народу. 🕊️📜

Особлива увага була приділена особистим історіям тих, хто пережив депортацію, їхній боротьбі за повернення на батьківщину та збереження своєї ідентичності. Ці історії допомогли учням краще зрозуміти важливість збереження пам'яті про ці події та поваги до прав кожної національної спільноти. 🌍💔

"Безпека на дорогах в умовах воєнного стану"

 В Україні з 13 по 19 травня 2024 року пройшов перший етап  Всеукраїнського Тижня  безпеки дорожнього руху за загальною темою: "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".  Здобувачі освіти Ярівського ліцею 1 - 11 класів брали участь у виховних заходах спрямованих на попередження дитячого дорожньо - транспортного травматизму. 17 травня доєдналися до єдиного національного уроку "Безпечна дорога додому". Класні керівники провели бесіди з батьками, щодо забезпечення захисту життя та здоров'я дітей під час дорожнього руху " Правила дорожнього руху знай -  життя і здоров'я зберігай", " Безпека на дорогах - безпека життя". Під  керівництвом Богуславського Ігоря Миколайовича, вчителя трудового навчання та основ здоров’я для учнів Ярівського ОКП було проведене практичне заняття, під час якого відпрацювали навички поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій на дорозі. Знання і дотримання правил дорожнього руху допоможуть учням зберегти життя і здоров'я.


Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху

 

17 травня 2024 року з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Ярівському ліцеї для здобувачів освіти 3 класу (класний керівник Ганжела Любов Борисівна) пройшов Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху із загальною темою: “Безпечна дорога додому в умовах воєнного стану”. Учні під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху, переглянули та обговорили навчальні відеоролики, взяли участь у конкурсах та вікторинах, виконали цікаві інтерактивні завдання, розв’язували ситуативні задачі, навчилися розпізнавати дорожні знаки, а також намагалися передати в малюнках свої знання з Правил дорожнього руху. Тож бережіть своє життя й здоров’я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше здоров’я – це наша відповідальність!


БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЗАПОРУКА ЖИТТЯ

🚦👮‍♂️ В рамках Тижня безпеки дорожнього руху, для учнів 10 класу Ярівського ліцею 17 травня було проведено важливий захід під назвою "Безпека дорожнього руху — запорука життя". Захід організувала і провела заступник директора, Галина Вікторівна Наконечна. 📚👩‍🏫

На цьому заході наші учні дізналися про основні правила безпеки на дорозі, важливість дотримання дорожніх знаків і сигналів, а також про те, як правильно діяти в різних дорожніх ситуаціях. 🛑🚸

Галина Вікторівна наголосила на важливості уважності та відповідальності кожного учасника дорожнього руху, адже від цього залежить не лише їхнє життя, але й життя інших людей. 📢🚴‍♀️ та ще раз нагадала учням про важливість дотримання правил дорожнього руху. Будьмо обережними та відповідальними на дорозі! 🌟🛡️

БЕЗПЕЧНА КРАЇНА

17 травня 2024 року учні 1 класу (класний керівник Доля А.В.) долучились до єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому» з теми основ безпеки дорожнього руху та запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Здобувачі освіти познайомилися з правилами дорожнього руху; вчились користуватися цими правилами в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; розуміти дорожні знаки; формували звичку не порушувати правила дорожнього руху; виховували відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей.

Школярі добре зрозуміли, що безпека на дорогах – спільна відповідальність всіх учасників руху. Кожен із нас має поважати пішохода, велосипедиста, автомобіліста і дбати про власну безпеку.

 


Безпечна дорога додому

Учні 4 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником, Богуславською Оленою Миколаївною, 17 травня долучилися до Єдиного національного уроку " Безпечна дорога додому". Здобувачі освіти пригадали правила безпеки на дорозі.Переглянули відео, правила поведінки учасників дорожнього руху під час війни " Дорожній рух -- наш друг". Обговорювали ситуації,які виникають на дорогах.Діти уважно слухали,ставили запитання,моделювали як зробити їхню дорогу додому безпечною.Малювали дорожні знаки, розгадувли загадки та активно приймали участь у вікторині.Вони  знають,що їхня безпека --- це найголовніше.І прийшли до висновку,що треба не тільки знати правила дорожнього руху,а й сумлінно їх виконувати.


Єдиний національний урок “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”

 

З 15 до 21 травня в Україні триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”. 17 травня 2024 року для здобувачів освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО доєдналися до проведення єдиного національного уроку “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” з теми основ безпеки дорожнього руху та запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Під час заходу було акцентовано  увагу на захисті життя й здоров’я дітей у процесі дорожнього руху, засвоєння ними норм безпечної поведінки.

Крокуй відповідально!

Коли переходиш дорогу:

Зніми навушники!

Будь уважним! Не поспішай!

Зупинись та подивись: ліворуч, праворуч, на світлофор.


Єдиний національний урок “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”

 

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху  5 клас Ярівського ліцею прийняв участь у єдиному національному уроці "Безпечна дорога додому в умовах воєнного стану",  на якому ознайомилися  з правилами дорожнього руху; вчилися користуватися цими правилами в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; вчилися розуміти дорожні знаки; формувати звичку не порушувати правила дорожнього руху; виховувати відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей. Розглянули різні ситуації на дорогах, які траплялися в житті, проаналізували їх і зробили висновки, що правила дорожнього руху при їх дотриманні зберігають життя і водіїв і пішоходів.


Інформаційна година «У жорнах репресії»

Днем пам’яті жертв політичних репресій – це щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.

Відзначається згідно з указом президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв сталінських репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч осіб було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Цей день привертає увагу трагічними подіями в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. Для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею вчитель зарубіжної літератури Тетяна Мартиненко провела інформаційну годину «У жорнах репресії», учні  перегорнули сторінки найтяжчих злочинів проти людяності безжальної Сталінської влади - масові репресії проти українського народу, видатних письменників.


18 травня 1944, я пережив геноцид

18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках» 18 травня 2024 році 80-ті роковини депортації кримських татар та інших корінних народів Криму.

 

З метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Ярівському ліцеї для здобувачів освіти 11 класу було проведено класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО урок пам’яті «18 травня 1944, я пережив геноцид».

У цей знаковий для світової історії день віддаємо шану усім, хто постраждав від дій злочинних режимів срср та рф. Пам’ять робить нас сильнішими, зміцнює нашу самосвідомість і самоідентичність. Продовжуємо боротьбу за справедливість, за свободу кожного незаконно утриманого.

Крим – це Україна! Віримо в ЗСУ й наближаємо день звільнення Криму. 

Слава Україні!


Вишиванка - таємний код нації

 

Вечір. В хаті уже каганець догоряє,

Господиня клопочеться - досі не спить,

Обережно у голочку нитку вдіває

Й на тканині складні візерунки творить.

 

Це не магія, ні, це народне мистецтво!

Одяг вишитий в нас поза будь-яких мод.

Ця чарівна краса вишиванкою зветься,

В ній таємний ховається нації код.

 

Виник день вишиванки зовсім недавно,

Хоч існує вона тисячі вже років.

В візерунках Вкраїни історія славна

І бажання безхмарних і довгих років.

 

Вишиванка - це символ краси і здоров'я,

І щасливої долі, миру, волі, життя.

Вишивається завжди вона із любов'ю.

Її отримує в спадок від мами дитя.

 

Якось у Чернівцях українська студентка

В вишиванці схотіла на навчання прийти.

Її підтримали друзі і з того моменту

Почала популярність вишиванки рости.

 

Відрізняється техніка, тема, деталі,

Традиційний орнамент і кольори.

Вишивають й відомі символи сталі,

Й візерунки сучасні творять автори.

 

Вишиванка ніколи не вийде із моди!

Одягаємо в будні і на свята.

Вишиванка - мистецьке надбання народу!

Хай рясніють в цей день українські міста!

 

https://youtu.be/11xjIgqMwLE

 Підготували: педагог-організатор Луговська Юліана Вікторівна та учасники шкільної організації "Джерело"


Всесвітній день вишиванки

У цьому році році 16 травня відзначається День вишиванки. Святкувати це свято почали не так давно , але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Кожен із нас знає , що вишиванка не просто одяг, а частинка нашої душі. Разом із здобувачами освіти 8 класу Ярівського ліцею Чумак Ніною  Михайлівною проведено захід "Вишиванка - генетичний код нації". Діти дізналися про історію виникнення вишиванки , типи і види  орнаменту на ній та прочитали вірші.


Онлайн - квест "Правила дорожнього руху вивчаємо - про безпеку пам'ятаємо!"                                                                                            

Знати і дотримуватися правил дорожнього руху повинна кожна дитина та людина. Для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею заступником директора з НВР Тетяною Мартиненко було проведено онлайн -квест "Правила дорожнього руху вивчаємо - про безпеку пам'ятаємо!" Учні повторили основні правила дорожнього руху, які  допоможуть безпечно ходити вулицями і дорогами наших міст і сіл,  правила безпечної їзди для велосипедистів, закріпили свої знання, розгадуючи  ребуси, щодо дбайливого ставлення до свого життя та здоров'я.

 

Правила руху вивчай повсякчас –

Будеш здоровий, веселий весь час.

 


Урок пам'яті "Повернення правди"

 День пам'яті жертв політичних репресій - щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. Здобувачі освіти 9 класу разом з вчителем історії Овчаренко Р. П провели урок пам'яті "Повернення правди". Під час якого засудили масштабну компанію масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937 -1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Й. Сталіна.  За період "Великого терору" на території УРСР було засуджено 198918 осіб з яких близько двох третин - до розстрілу. Ми завжди будемо пам'ятати трагічні сторінки історії України,  які викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології,  вшановувати пам'ять репресованих українців та передавати історію про їх біль наступним поколінням.


Всесвітній день вишиванки

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. У 2024 році День вишиванки святкуватимемо 16 травня. У цей день усі українці йдучи на роботу чи навчання одягають вишиванки. У такий спосіб українці демонструють, що вишиванка – це одяг не лише на свята, адже вишиванка є генетичним кодом українців... Учні 7 класу Ярівського ліцею разом із класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною долучилися до святкування Дня вишиванки.

 

"Зроби: вдягнись з самого ранку,

Як небо пахне ще зірками,

Ти в українську вишиванку,

Живими шитими шовками.

 

Люби свою сорочку шиту,

В ній України вся родина.

Легенду бережи нажиту,

Вона, – як життєдайна днина!

 

Злюби, мов світло сонця з ранку,

Що йде до тебе від заграви,

Свою вкраїнську вишиванку,

Злюби – без поспіху й забави.

 

Тобі всміхнуться хмари сині,

В прийдешнім дні – найкращим

Скажи ще – Слава Україні!

Понад усе її, як любиш.

 

Вдягни сорочку-полотнянку,

Де ниток барви рукотворні

Іскряться сонцем спозаранку,

Як Україна, неповторні."

 

(Микола Шерник)

 


Виховний захід "Без сім'ї немає щастя на землі"

15 травня, у Міжнародний день сім'ї, вчитель Богуславський І.М., провів виховний захід "Без сім'ї немає щастя на землі".  Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей та культури. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається наша держава. Під час спілкування діти дізналися про історію свята, обговорили домашні обов'язки дітей в сім'ї.  Спілкуючись, дійшли висновку, що сім'я - це дім, де кожного з нас чекають та люблять.  

Пам'ятайте! Найцінніше у житті - сім'я!

Година спілкування

        ’’Без сім’ї немає щастя на землі’’

    День сім’ї — це зворушливе свято,тому що сім’я це маленька батьківщина кожної людини .Це родинне вогнище де живуть мама,тато,брат ,сестра,дідусь та бабуся. І саме з цих родинних вогнищ складається наша велика Україна. Чим дружніші будуть стосунки в сім’ях, заможніше життя ,тим буде могутніша держава.

    Класним керівником  Ганжелою Л.Б. для здобувачів освіти 3 класу Ярівського ліцею 15 травня до Дня Сім’ї була проведена година спілкування’’Без сім’ї немає щастя на землі’’.Під час заходу у дітей розширилось уявлення про традиційні  стосунки в родині. Діти вчились розвивати пізнавальні інтереси сім’ї,наслідувати народні традиції,виховувати повагу до членів родини. Здобувачі освіти  пригадали приказки ,прислів’я ,пісні про родину ,виготовили листівки-привітання. Учні  усвідомили ,що батьки і діти -це одне ціле,та неможливо уявити людську цивілізацію без такого явища ,як сім’я.

Моя сім’я – моє багатство!

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Немає міцнішого на землі союзу, ніж щаслива і дружна сім'я. Це і початок нового життя, і продовження прекрасного роду, і шанування святості традицій.

В цей день, учні 1 класу (класний керівник Доля А.В.),  провели виховну годину, присвячену цій даті. Здобувачі освіти сформулювали для себе що таке сім’я, написали слова-асоціації, які пов’язані з сім’єю, поєднали прислів’я про сім’ю, пограли «Так чи Ні», відгадували загадки, добирали фрази протилежні за значенням, розглянули обов’язки батьків та дітей.

Міжнародний день сім’ї – справжнє родинне свято, коли можна звернутися до найдорожчих людей зі словами найщирішої  любові.

Сім'я, родина,рід....

В Ярівському ліцеї напередодні Міжнародного дня сім'ї, класним керівником 4 класу, Богуславською Оленою Миколаївною, був проведений виховний захід на якому здобувачі освіти дізналися про те, що День сім'ї був встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня.Родина та сімейні стосунки -- одні з найважливіших речей у житті кожної людини.Діти зрозуміли,що найдорожче,що є в житті -- це сім'я.Спочатку та,в якій вони народилися,а потім,яку будуть створювати самі.В сім'ї вони отримують перші уроки любові до батька,матері,до своєї Батьківщини,в ній відбувається формування їх як громадянина.Вони зателефонували своїм рідним і близьким, сказали їм про те, як вони їх люблять, цінують,поважають... Діти намалювали квітку-- РОМАШКУ,яка стала символом Дня сім'ї.

Вони зрозуміли,що : Сім'я, Родина,Рід -- це головні надбання людського суспільства, і що ми, українці, завжди ставилися й будемо ставитися з особливою святістю та повагою.

Онлайн  вернісаж « Я і моя родина»                                            

  Родина  – це найдорожче для кожної людини. В родині людина робить перші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, у сім’ї вона вчиться шанувати свій рід, свою землю. До Міжнародного дня сім'ї здобувачі освіти  другого класу разом з класним керівником Овчаренко Г. В провели онлайн  вернісаж « Я і моя родина», діти поділилися своїми сімейними традиціями та родинними звичаями. Сім’я, родина і Батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею, де вона народилася, зросла… Куди б не закинула її доля, вона завжди подумки з Батьківщиною.                                                           

Хай славиться рід наш,

Сім’я і родина

Хай живе в злагоді

Вся Україна!


,, Моя родина - люба Україна"

Напередодні святкування Дня сім'ї у п'ятому класі відбулося знайомство з історією виникнення цього свята, його необхідністю для кожної родини, традиціями святкування. Під час спілкування ми обговорили і  сімейні традиції, і способи відзначити цей день у родині :  сімейною вечерею, переглядом фото- і відеоархівів,  відвідинами старших родичів та ін. Українці завжди цінили свою сім'ю, тому діти також будуть продовжувати святкувати цей день з родинами і в майбутньому.

Година спілкування

«Люба матуся»

День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. День матері відзначається щорічно у другу неділю травня. В Україні святкування цього свята встановлено указом президента від 10 травня 1999 року.

Напередодні Дня матері класним керівником 3 класу Ярівського ліцею  Ганжелою Л.Б. була проведена година спілкування ’’Люба матуся’’. Під час години спілкування у здобувачів освіти виховувалось ніжне ставлення до самої близької людини  на Землі, поважне ставлення до жінки- матері. Діти із задоволенням розповідали про своїх матусь, пригадали вірші та приказки про маму. Діти усвідомили ,що потрібно цінувати  любов  матері, бути  дбайливими до цієї любові, не ображати її випадковою грубістю, різким словом, неслухняністю. Адже лише мама думає про нас завжди і скрізь. Тільки мама завжди приймає нас такими, які ми є. Серце її завжди з своєю дитиною.


День матері

 

П'ятикласники разом з класним керівником Загоруйко О.А. провели годину спілкування, присвячену Дню матері, що відбудеться 12 травня. На ній познайомилися з історією виникнення свята, традиціями святкування Дня матері у інших країнах і в Україні. Зробили висновки, що це гарна традиція для запровадження в наших родинах. Підготували привітання своїм мамам.


День матері

День матері - особливе свято для вшанування мами. В Україні його традиційно святкують у другу неділю травня. Цього року ця важлива дата припадає на 12 травня. Запроваджене воно було указом президента України від 10 травня 1999 року.

Учні 1 класу Ярівського ліцею (класовод Доля А.В.) привітали своїх матусь зі святом https://youtu.be/4lw1jfCrreM?si=2q2WP1Yj8k2WPTUF  теплими словами, дякували за любов, турботу, виховання та підтримку, розгадали кросворд, утворили прислів’я, заповнили пелюстки асоціаціями про маму, а також переглянули фото та виготовили листівки.

Любі матусі, бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, любові та тепла, а також безмежної радості від життя.


Наша доля у маминих долонях

В Ярівському ліцеї 09 травня класним керівником 4 класу, була проведена година спілкування " Наша доля у маминих долонях".

Здобувачі освіти дізналися про те, що це свято урочисто відзначають кожної другої неділі травня. А ще про те, що у цього свята є давня й цікава історія. Пов'язана вона з долею американської дівчинки Анни Джервіс,яка дуже рано втратила маму. На її клопотання в 1914 році встановили свято - День Матері. В Україні його почали відзначати з 2017 року.

Під час години спілкування діти говорили про значення матері у їхньому житті, про почуття та любов до неї. Розповідали про те, як вони бережливо і повагою ставляться до своїх матусь. Читали напам'ять вірші про маму, підготували листівки, поробки. Діти зрозуміли що мама - найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде безмежно любити.

Ніхто і ніколи їх не любитиме так, як любить їх рідненька матуся.

День матері

 

Травень, початок весни, символізує час оновлення, коли Мати-Природа оживляє землю яскравими барвами квітів. В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День матері відзначають у другу неділю травня. Це свято, щоб висловити подяку за безкорисливу любов матерів, що уособлюють самовідданість і турботу, які характеризують материнську любов. Український народ завжди шанує матір, яка посідала важливе місце в його культурі та свідомості.  Класний керівник учнів 7 класу Ярівського ліцею Фесенко Валентина Володимирівна ознайомила дітей із традиціями святкування й підготували для мам подарунки.


Всеукраїнський конкурс із англійської мови  "Traditions and Culture of Great Britain"

З нагоди Дня Європи в Україні, 9 травня, учні Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області взяли участь у Всеукраїнському конкурсі із англійської мови «Traditions and Culture of Great Britain». Учні ліцею старанно вивчають англійську мову та хочуть більше дізнатися про культуру, звичаї й традиції мешканців Великої Британії, тому мали нагоду працювати із цікавими завданнями, доповненими яскравими ілюстраціями та захопливими фактами. Вітаємо наших переможців:

🥇Диплом І ступеня

Чумак Кіра

Ричкова Вікторія

Ричкова Олександра

Ричкова Марія

🥈Диплом ІІ ступеня

Богуславський Святослав

Радіонова Дар'я

Яценко Павло

🥉Диплом ІІІ ступеня

Сирдюк Вероніка

Бокша Дар'я


День Європи в Україні: ми готові перемагати разом!

Щороку у травні Україна відзначає День Європи. Указом Президента України Від 08.05.2023 №266/223 установлено в Україні День Європи відзначати 9 травня спільно з державами Європейського союзу.

Другий рік поспіль, 9 травня для нас День Європи видається особливим – свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну, тривоги, суму, та все ж найголовніше – з непереборним бажанням подякувати тим країнам, які підтримують Україну в часи війни.

Для нас – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія, культура. Демократія. Свобода. Повага до людини та людської гідності. Верховенство права. Усе це зараз захищають українці на своїй землі! Ми дійсно захищаємо свободу у Європі. Народ України об’єднаний цією метою – відчуває себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу і доводить це на полі бою…

З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України для здобувачів освіти 11 класу була проведена класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО 09 травня година спілкування: «День Європи в Україні: ми готові перемагати разом»!

Отже, відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що найголовніше – наше спільне майбутнє.


День пам'яті та примирення


8 травня. Ця дата нагадує нам 

Про криваву ціну перемоги.

Не піддається пам'ять рокам, 

Це забути не маємо змоги.

Тож сьогодні важливий і пам'ятний день 

Україна щорік відзначає. 

Що війна забрала назавжди у людей, 

Кожен з нас у серці тримає. 

День примирення. Ми більш не хочем війни, 

Але ворог прийшов до нас знову.

Всіх героїв та жертв пам'ятатимем ми, 

В честь них вішаємо квітку червону. 

Квітка маку - кривавий від пострілу слід, 

А всерединці дірка від кулі.

Пам'ятаємо ми, пам'ятатиме світ 

Світової війни дні минулі. 

Ми нацистських загарбників перемогли, 

Невиправну отримавши шкоду.

І нових окупантів прогонимо ми

Та здобудемо мир і свободу!

Шкірить зуби від люті жахливий сусід, 

Взяв ненависть собі за основу.

Прагне миру Європа і прагне весь світ

Й лине гасло: "Ніколи знову"!  https://youtu.be/vbogRvl-lT0 


Педагог-організатор Луговська Юліана Вікторівна.

Виховний захід "Червоні маки пам'яті"

Щороку в травні ми відзначаємо  День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр . Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Здобувачі освіти  2 класу разом з класним керівником Овчаренко Г. В провели виховний захід " Червоні маки пам'яті" в ході якого ознайомилися з внеском українського народу у Другій світовій війні.                      Ми свято шануємо пам'ять усіх, 

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину,

За землю священну, за Україну!

Круглий стіл «Україна у Другій світовій війні. Сьогодення». 

    

8 травня  у  День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр здобувачі освіти  8 - 9 класу  Ярівського ліцею  зібралась за круглим столом, щоб подискутувати на тему «Україна у Другій світовій війні. Сьогодення». Організували круглий стіл вчитель історії Овчаренко  Р. П. та вчитель зарубіжної літератури Мартиненко Т. В. Учасники заходу обговорили роль України у Другій світовій війні та вплив війни на Україну.

Учні  мали змогу передивитись ряд історичних відео про події Другої світової війни та дізнатись багато цікавих невідомих їм раніше фактів. Підвівши підсумок заходу, здобувачі освіти  зазначили, що знаючи ціну перемоги наших дідів і прадідів у війні з фашистськими загарбниками,  сьогоднішнім обов’язком теперішнього покоління є збереження цілісності та єдності нашої держави.   Ми хочемо без воєн жити.

Хай буде мир на всій землі!


Урок пам'яті " Твій біль, Україно - Чорнобиль".

26 квітня 1986 року відбулась аварія на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики техногенною катастрофою. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Вчитель історії Овчаренко Р. П. разом із здобувачами освіти 9 класу провели урок пам'яті  " Твій біль,  Україно - Чорнобиль". Під час якого проаналізували причини та наслідки ядерної техногенної катастрофи, злочинні дії тодішньої влади щодо приховування інформації. Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, значить, має бути підконтрольний людині із усіма можливими наслідками. Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

   І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне.


Чорнобильська катастрофа - трагічна сторінка минулого.

 

День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії. 26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Учні 7 класу Ярівського ліцею разом із класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною провели заочну екскурсію до місця трагедії й вшанували пам'ять усіх українців, які стали жертвами цієї катастрофи.


Виховний захід   «Попередь. Захисти. Зроби щеплення»  

24 квітня 2024 року в рамках Всесвітнього тижня імунізації класний керівник 6 класу Ярівського ліцею, Богуславський І.М, провів виховний захід  з теми «Попередь. Захисти. Зроби щеплення.»  Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація - чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/ 

Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination-library/ , https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/risk-group/  


🌎 22 квітня відзначають День Землі – міжнародне свято, присвячене збереженню нашої планети. 

Цей день нагадує про те, що ми повинні дбати про довкілля та жити в гармонії з природою. 🍃 

📣 Відзначимо цей день і вітаємо ученицю 10-го класу, Матущенко Вікторію, з І місцем конкурсі з англійської мови "𝗗𝗜𝗬 𝗘𝗮𝗿𝘁𝗵 𝗗𝗮𝘆" видавництва "MM Publications" в Україні та компанії "Лінгвіст"!

🥇Завдяки спільним вподобайкам та коментарям еко-сумочка, яку пошила Вікторія,  стала кращою із 90 робіт Upcycling Projects.

🌿 Ми радіємо, що молодь Ярівського ліцею свідома, креативна, талановита та робить внесок у збереження довкілля.


Всесвітній день Землі

22 квітня 2024 року, класний керівник 6 класу Ярівського ліцею, Богуславський І.М, з нагоди Всесвітнього дня Землі провів виховні заходи: вікторина знавців символів і легенд про рослини України та урок – фрейм «День Землі». Метою заходу є формування у здобувачів освіти  дбайливого ставлення до природи і турботи один про одного. Цей день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування. Збережімо нашу Землю для себе і прийдешніх поколінь!

Інформаційна година “Все про вакцинацію”

Сьогодні учні 5 класу прийняли участь у Всесвітньому  тижні імунізації, де послухали про симптоми тяжких інфекційних хвороб, які повернулися в Україну, способи запобігання за допомогою профілактичної імунізаціїї, а також наслідки  для тих, хто захворів. Діти дізналися про календар щеплень, побачили фото і відео хворих людей і зробили висновки, що для запобігання хворобам треба вчасно робити щеплення. Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/ 

Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination-library/ , https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/risk-group/  

Вакцинація - запорука здоров'я дитини

З 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації. Тема Всесвітнього тижня імунізації в 2024 році – «50-річчя Розширеної програми імунізації». 

Учні 1 класу (класний керівник Доля Алла Вікторівна) переглянули мультфільм про щеплення “Маленький Бу: візит до лікаря”, де Монстрик Бу планує втечу на Марс, та Соля і Славко добре знають: найкращий захист — це щеплення. Батькам рекомендовано для ознайомлення Національний портал з імунізації - це інформаційний хаб, де кожен зможе знайти актуальну та корисну інформацію про вакцинацію.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що поінформованість про вакцинацію і слідування рекомендованому календарю щеплень є ключовими аспектами збереження здоров'я дитини та запобігання поширенню захворювань у шкільному середовищі. Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/  

Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/ , https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/pro-vakczynacziyu-dity/ 

День проліска або День підсніжника 

19 квітня проводиться День проліска або День підсніжника. Історія цієї дати починається з 1984 року в Англії, де вперше було засновано це свято. Причина в тому, що проліски дуже популярні там, і до них ставляться дуже бережно. Англійцям підсніжник відомий під назвою «снігова сережка» або «снігова краплина», німцям – як «сніговий дзвіночок», а у нас його називають підсніжником за ранню появу на ґрунті після зими. В 7 класі вчителем біології Галиною РОЖКОВОЮ було проведено виховну годину «День проліска»  з метою розширити знання учнів  про раннє цвітіння та сформувати дбайливе ставлення до дикоростучих рослин, а також актуалізувати екологічні навички.


Інформаційна година «Вакцинація - суперсила від хвороб»

З 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВВОЗ відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW). Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя.

Європейський тиждень імунізації покликаний вкотре нагадати про важливість щеплень для здоров'я дітей та дорослих.

Для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею заступником директора ЗЗСО Тетяною Мартиненко була проведена інформаційна година «Вакцинація - суперсила від хвороб», під час якої учні обговорили, що таке щеплення, які бувають типи вакцин та про їх переваги,  пограли в гру з «Календар щеплень» , перевірили знання за допомогою інтерактивного тесту.

 Імунізація є життєво необхідною для профілактики захворювань та захисту життя   

 Пам'ятаймо, що вакцинуватися треба не тільки в дитячому віці. Дорослі мають обов'язково подбати про ревакцинацію.

 Щороку щеплення рятують мільйони життів у світі. Це досягнення науки, яке сьогодні доступне кожному українцю. Тож не зволікайте.

 Будьте свідомі! Пам’ятаймо: вакцинація – ключ для здоров’я!  https://www.youtube.com/watch?v=rLQJzZcTj7M  Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/  

Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/pro-vakczynacziyu-dity/ , https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/ 


Інформаційна година «Захистимося разом: вакцини діють!»

17 квітня учні 7 класу Ярівського ліцею разом із класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною провели обговорення інформації про національний портал з імунізації. З’ясували, яке значення має імунопрофілактика в житті кожної людини для подолання вірусних захворювань і їх розповсюдженню. Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/  

Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination/ , https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/ 

 


Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week 2024)

З метою підвищення обізнаності громадян про важливість імунізації в державі здобувачі освіти 11 класу під керівництвом класного керівника Іващенко А.О. були ознайомлені 17 квітня, під час виховної години, в рамках проведення Всесвітнього тижня імунізації (World Immunization Week 2024) з Національним порталом з імунізації в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

    Цей портал покликаний стати унікальним інформаційним хабом, де кожен зможе знайти актуальну та корисну інформацію про вакцинацію, особливості імунізації дітей, осіб, які відносяться до декретованого контингенту, тощо. Та дізнались як знайти найближчий пункт вакцинації скориставшись посиланням https://vaccine.org.ua/punkty-vakczynacziyi/punkty-vakczynacziyi-poshuk/  

 Для проведення заходу були використані матеріали з Національного порталу з імунізації  https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination/ , https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/risk-group/ 


Інформація з Національного порталу імунізації vaccine.org.ua 


Федір Лапій_ відеопрезентація порталу.mp4
Презентація НПІ.pdf
Контактна інформація для зворотнього зв'язку щодо НПІ.docx
kzv_buklet_297_210_prev.pdf
Відеогід Національним порталом з імунізації.mp4

Година спілкування "Сергій Корольов - видатний український конструктор"

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-- космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики.Вчителем, Богуславською Оленою Миколаївною, кл.керівником 4 класу була проведена година спілкування "Сергій Корольов -- видатний український конструктор". Здобувачі освіти дізналися про те, що саме, житомирянин, Сергій Корольов є одним із засновників космонавтики.Це він створив перший космічний корабель "Восток -1", на якому здійснив свій перший політ в космос Ю.О. Гагарін у 1961 році. Під керівництвом нашого українського конструктора також був запущений і штучний супутник Землі.Діти пригадали і про те, що офіційно першим космонавтом України став Леонід Каденюк, який побував у космосі двічі разом з американськими астронавтами.А також дізналися, що у космічному просторі побувало близько 600 землян різних національностей.


Інформаційна година «Зоряні крила»

Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії,
Спонукаючи до дії,
Розум радує і око.
Оксамитова безодня
Так притягує до себе!
Пригадаємо сьогодні
Тих, кому скорилось небо.
(Наталія Козленко)

 

Починаючи з 1962 року, 12 квітня відзначається в календарі як День космонавтики. А в 1969 році ця дата отримала назву Всесвітнього дня авіації і космонавтики. У 2011 році ООН проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос.

Відзначати дати, що стосуються космонавтики, Україна має повне право, адже внесок українців у розвиток світових космічних досліджень справді величезний. Саме в Україні свого часу народилися й навчалися багато з тих, кого вважають засновниками світової космічної науки. В рамках відзначення цієї дати, здобувачі освіти 11 класу разом із вчителем астрономії Альоною ІВАЩЕНКО провели 12 квітня інформаційну годину «Зоряні крила».

Україна – визнана у світі космічна держава, яка належить до числа провідних країн на ринку космічних послуг і технологій.


Година спілкування до Міжнародного Дня визволення в'язнів з фашистських концтаборів

Учні 5 класу разом з класним керівником  Загоруйко О.А. провели годину спілкування до Міжнародного Дня визволення в'язнів з фашистських концтаборів. Провели паралель з сучасними подіями, зрозуміли, що треба пам'ятати історію, щоб вона не повторювалася знову.

Урок пам’яті «Нацистські табори смерті»

З метою вшанування пам’яті жертв фашистських таборів, нагадування трагічних подій в історії людства, викликаних насильницьким втручанням в життя, національну приналежність, віросповідання, відродження пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства для здобувачів освіти 11 класу класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО було проведено 11 квітня урок пам’яті «Нацистські табори смерті».

Будь-які спроби виправдати ці злочини є злочином перед пам’яттю про загиблих.


Година спілкування до Всесвітнього Дня здоров'я

Учні  5 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Загоруйко О.А. провели  годину спілкування до Всесвітнього Дня здоров'я. На ній дізналися про історію свята а також заходи, які проводять у цей день у світі на честь Дня здоров'я. Діти зробили висновки щодо правильного ставлення до свого здоров'я, цінності людського життя.

05.04.2024. учні Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області взяли участь у Національному рекорді з Флешмобу "White card", присвяченому  Міжнародному дню спорту на благо розвитку,  миру та Всесвітнього дня здоров'я.

Дякуємо організаторам за можливість бути разом з великою спортивною командою.

Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області

#WhiteCard

#УФСЗР

#Спорт_заради_розвитку

#sport_for_development

#BeyondSport

#peace

#sport

https://www.facebook.com/share/v/vtLfmXGCdjRuUE7G/ 

Виховний захід "Пилип Орлик і його Конструкція"

5 квітня вчитель історії Овчаренко Р П разом із здобувачами освіти 8 класу  провели виховний захід присвячений прийняттю Першої Конституції України Пилипа Орлика в 1710 році. Учні розширили знання про славне минуле українського народу, підвищили загальний рівень правової культури. Ознайомилися із сторінками тексту “Пакти й Конституція законів і вольностей Війська Запорозького”. Конституцію Гетьмана Пилипа Орлика, яку слід оцінювати не лише як значне юридичне досягнення, а і як доказ зрілості української політичної думки того часу. У ній сформульовані головні принципи побудови незалежної держави: поділ влади, суверенність, демократизм, соціальність, законність, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, правова культура. Конституцію Пилипа Орлика не можна вважати конституцією в сучасному розумінні цього слова. Проте її вплив на законотворчу діяльність в Україні важко переоцінити. І хоча вона й не набула сили закону, але стала унікальним історичним документом, цінним здобутком політичної правової думки України. Політико-правові ідеї, викладені в Конституції Пилипа Орлика, мали значний вплив на подальший розвиток української суспільно-політичної думки.


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНТЕРНЕТУ

Міжнародний день Інтернету щороку відзначається 4 квітня. Сьогодні ми не можемо уявити свого життя без різноманітних технологій, інновацій та дивовижних винаходів людства, найбільшим з яких є Інтернет. Всесвітнє павутиння упіймало людство в свої тенета і назавжди змінило життя, уяву про час і відстань, способи спілкування, надання допомоги, проведення дозвілля тощо. Завдяки Інтернету ми отримуємо набагато більше інформації ніж наші, батьки, бабусі, дідусі, не говорячи вже про наших далеких предків. Здобувачі освіти 2 класу Ярівського ліцею разом з вчителем інформатики Альоною ІВАЩЕНКО доєднались до ініціативи відзначення цієї дати та під час інформаційної хвилинки нагадали один одному, що потрібно слідкувати за безпекою не лише у реальному світі, а й у віртуальному.  


НАТО – 75 років

Організація північноатлантичного договору - це міжнародна організація яка була заснована 4 квітня 1949 року у Вашингтоні дванадцятьма країнами з Європи та північної Америки. Сьогодні НАТО об'єднує 30 країн не лише Євроатлантичного регіону, Середземномор'я та регіону Перської затоки, а також країни по всьому світу, в тому числі Австралію, Японію, республіку Корея, Нову Зеландію, Ірак, Монголію, Пакистан та інші. НАТО - це політико-військовий альянс основними цілями якого є колективна оборона його членів. Головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. Усі члени альянсу підтверджують свою відданість основоположним цінності, зокрема демократії, свободі особистості і верховенству права. І сьогодні, ось уже 75 років Альянс забезпечує міжнародний мир своїх партнерів і допомагає підтримувати безпеку євроатлантичного регіону. З цього приводу учні Ярівського ліцею Лиманської міської ради разом з педагогом-організатором Луговською Юліаною Вікторівною підготували тематичне інформаційне відео. https://youtu.be/f7KqXvhuAkU 

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги.З приводу цього свята в ОКП Ярівського ліцею бібліотекарем Богуславською О.М. разом з бібліотекарем селищної бібліотеки Бибко З.М була організована виставка нових дитячих книг для учнів початкових та середніх класів .Діти дізналися про те,що це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги.І ця дата була обрана не випадково .Саме цього дня народився славетний казкар - Ганс Крістіан Андерсен.

   Головна мета книжкової виставки - привернути увагу до дитячої книги.Здобувачі освіти зрозуміли ,що саме в наш час дитяча книга змінюється ,вдосконалюється,осучаснюється ,але живе і знаходить нових ,вдячних читачів.Йдучи дому діти зайшли в бібліотеку і взяли книги,які їм сподобалися.Вони зрозуміли , що паперова книга ,яка не тільки розвиває уяву ,але й  відкриває двері перед цікавим та невідомим світом.

Подорож до чарівної країни книг

До Міжнародного дня дитячої книги,яке відзначається з 1967 року,на честь автора улюблених дитячих казок Ганса Крістіана Андерсена класним керівником 4 класу, Богуславською Оленою Миколаївною,була проведена година спілкування "Подорож до чарівної країни книг". Діти дізналися про історію виникнення цього свята, про те, що дитяча література з'явилася порівняно недавно,а до вісімнадцятого століття діти читали те саме, що їх батьки. Здобувачі  освіти зрозуміли,що дитячі книги не тільки розважають, а й допомагають формувати думку і смак. Василь Сухомлинський писав: "Читання -- це віконце, через яке діти бачать,пізнають світ і самих себе".