Шкільні новини

26 березня - День Національної Гвардії України.

 

Українці, наш дух нескоримий.

Та століттями боримось ми

За свободу своєї країни

І за спокій поміж людьми.

 

Час настав неспокійний, бентежний -

Плаче й молиться рідна земля.

Наш народ був і є незалежними

Й завжди буде, впевнена я.

 

Та за захист й безпечну дорогу

Будем вдячні ми аж до загину

Тим, хто віру дає в перемогу -

Національній гвардії України!

 

Ви - це мужність, ви - сила, ви - скеля.

Героїзм ваш захоплює дух.

Відбудуться кожна оселя,

Аби ворога й слід навіть вщух.

 

Не жаліючи тіла ні крові,

Наближаєте спільну мету.

Залишайтесь живі і здорові!

Вам спасибі за службу круту.

 

Педагог-організатор

Луговська Юліана Вікторівна   https://youtu.be/xBIwuDpCVPo


Інформаційний вісник «День Національної Гвардії України»

26 березня – це визначна дата для військових, що несуть свою службу в Національній Гвардії України, які служать справі зміцнення oбoрoнoздатнoсті та підвищення безпеки нашої держави.

У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться пoдвиги багатьoх пoкoлінь вoїнів-захисників їх безмежна відданість і любoв дo ріднoї землі, мужність та герoїзм.

Нині Національна Гвардія – це доблесні захисники Батьківщини, які стоять на сторожі конституційного ладу, забезпечують дотримання прав і свобод людини, охорону важливих державних об’єктів та громадського спокою.

З метою сприяти патріотичному вихованню учнівської молоді; спонукати особистість до осмислення себе, як частини великого українського народу; пробуджувати національну самосвідомість; розвивати розумові здібності, кмітливість; виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння здобувачі освіти 11 класу разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО підготували інформаційний вісник «День Національної Гвардії України».


Презентація ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ.pptx

До уваги батьків, дітей та педагогів!

 

Весняні канікули тривають з 25.03.2024 по 31.03.2024 р. До занять приступаємо 01.04.2024. Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки! Нехай Ваші дітки набираються сил та енергії для того, щоб продуктивно попрацювати після канікул та відмінно завершити навчання. Форма навчання після канікул не змінюється, працюємо дистанційно на платформі Human.

Адміністрація закладу



Памятка-Весняні-канікули.pdf

Поетичні посиденьки «Поезія, це завжди неповторність»

З 16 до 24 березня триває Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Мета акції – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Організатором заходу є Державна установа «Український інститут книги».

Тема Тижня поезії – «дім», а гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

Здобувачі освіти 5-8 класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради під керівництвом учителя зарубіжної літератури Тетяною Мартиненко долучилися до Національного тижня читання та провели поетичні посиденьки «Поезія, це завжди неповторність». Під час заходів учні читали та слухали вірші про Україну, рідний край, Лиманщину, розгадували ребуси, вікторини, обговорювали настанови та читали пророчі вірші Ліни Костенко про Україну, війну і свободу.

Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Завдяки темі «дім», яка лунатиме протягом Тижня поезії, акція підкреслить важливість дому для військових, які захищають наші домівки і водночас хочуть відчути тепло й затишок своїх рідних домівок, цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон, людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях і чекають повернення додому – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.


Літературна кав’ярня «Всесвітній день поезії»

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції  ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.                                                                                                                                                       Учитель Фесенко Валентина Володимирівна  провела захід у літературній кав’ярні для учнів 11 класу Ярівського ліцею.


В рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції "Національний тиждень читання поезії", яка присвячена Всесвітньому дню поезії (21 березня) і проходить з 16 по 24 березня бібліотекарем Ярівського ліцею О.М. Богуславською 20 березня був поведений бібліотечний захід для учнів 4 класу, присвячений видатній поетесі нашої сучасності Ліні Костенко. Здобувачі освіти познайомилися з біографією та творчістю поетеси. Діти читали вірші в яких вона оспівує так сильно та натхненно красу рідного краю Обговорюючи поетичні твори вони прийшли до висновку, що слова поетеси хочеться запам'ятати на все життя і брати їх за приклад, як треба любити нашу рідну Україну!


Екологічний урок

   Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 20 березня . Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем. Вчителем біології Галиною РОЖКОВОЮ було проведено екологічний урок для здобувачів освіти 7 класу. Учні усвідомили, що закони природи треба поважати, найголовніша задача всіх - зберегти цю унікальну планету.


Історичний вісник «Іван Мазепа: образ на тлі історії».

З нагоди 385-річниці від дня народження гетьмана України, військового, політичного та державного діяча заступник директора з НВР вчитель історії Овчаренко Р. П разом з учнями 8 класу підготували історичний вісник «Іван Мазепа: образ на тлі історії».

Талановитий воїн, досвідчений  дипломат, людина з багатим внутрішнім світом, ясним розумом та ерудованою вдачею. Інтелектуал Іван Мазепа знав в досконалості п’ять мов, володів  престижною латинською – мовою дипломатів, лікарів та вчених.

Здобувачі освіти зробили спробу  розкрити складну і яскраву постать Івана Мазепи, 

Далеко не кожна історична особа, її життя та державна діяльність стають основою сюжетів літературних, живописних та музичних творів. Учні провели чіткі паралелі між історичними подіями часів Івана Мазепи та сучасністю. https://uk.padlet.com/hannaovcharenco/385-xwyrnjcd5e64owiu


Обережно! Небезпечні предмети!



В Ярівському ліцеї класним керівником 4 класу, Богуславською Оленою Миколаївною, був проведений виховний захід "Обережно! Небезпечні предмети!"

   дітям та  їхнім батькам ще і ще раз нагадано про жахливі наслідки, які можуть бути при ігноруванні правилами безпеки поводження з вибухонебезпечними та незнайомими предметами.  Була акцентована особлива увага  на дотримування правил безпечної поведінки дітьми, що безпосередньо мешкають на території громади

   здобувачі освіти грали в гру "безпечно-небезпечно" і усвідомили, що завжди  треба дотримуватися правил поведінки та дзвонити по телефону

101 та 102


Історичний вісник " Трагедія Маріупольського драмтеатру"

Учитель історії Овчаренко Руслана разом із здобувачами освіти 10 класу підготувала історичний вісник до роковин  знищення Маріупольського драмтеатру. Злочини війни потрібно пам'ятати,  вшановувати  пам'ять безвинно загиблих дітей. Ніколи не пробачимо цього злочину. Україна зустріне Перемогу.

https://padlet.com/hannaovcharenco/padlet-meevxmea04i22u70


Урок мужності «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця»

 

Щороку 14 березня в Україні відзначається День Українського Добровольця. Ця дата була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Нині добровольцем став увесь Український народ! Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
З нагоди цієї події та з метою сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді, посиленню суспільної уваги та турботи до героїв сьогодення 13 березня 2024 року 9-ти класники Ярівського ліцею разом із заступником директора з НВР, вчителем історії Овчаренко Р.П. долучилися до уроку мужності:  «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця» вшановуючи мужність та героїзм захисників та захисниць незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що сприяло зміцненню патріотичного духу підростаючого покоління.


Вони для нас виборюють життя…

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань щороку 14 березня в нашій державі відзначають День Українського Добровольця. Напередодні, 13 березня, вчителем предмету Захист України, Богуславським І.М., було проведено для здобувачів освіти 11 класу Ярівського ліцею, виховний захід "Вони для нас виборюють життя...", до Дня Українського Добровольця . Разом з учнями досліджено процес встановлення Дня Українського Добровольця. Не заради орденів, а за покликом сердець взялися у 2014 році за зброю тисячі українців, коли над Україною нависла смертельна загроза. Вони стоять на смерть заради перемоги сьогодні… Разом ми нездоланна сила.


Історичний вісник до Дня українського добровольця

 

Заступником директора з НВР Наконечною Г.В. для учнів 10-го класу нашого ліцею був проведений онлайн інформаційний захід, присвячений Дню Українського Добровольця! 🎉🕊️

🗣️🤝Під час заходу учні дізналися більше про значення та важливість добровольчого руху в нашій країні, розглянули історію та діяльність українських добровольчих формувань, а також познайомились з історіями справжніх героїв, які не шкодують свого часу та зусиль на захист нашої незалежності. 💪❤️


14 березня День Українського Добровольця

14 березня День Українського Добровольця. саме вони є взірцем патріотизму. Учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною провели захід, присвячений цим подіям. З’ясувати, яке значення у наближенні перемоги мають добровольці й волонтери.


ЕКО-ЗАХІД

«Бережіть первоцвіти»

     Одна з кращих рис людського характеру – це любов до природи. Природа самодостатня і цінна сама собою.

       І завдання людини – не зашкодити, оскільки вона є лише частинкою цієї природи. Ми живемо на прекрасній планеті Земля та всі відповідальні за її збереження.

     Вчитель біології Галина РОЖКОВА провела для здобувачів освіти 7 класу еко-захід «Бережіть первоцвіти».  Учні визначили, які квіти відносять до первоцвітів, з’ясували, чому більшість первоцвітів перебувають під охороною та занесені до Червоної книги України; запропонували альтернативу букетам з живих весняних квітів; зрозуміли, що треба піклуватися про природу, поважати її закони.


Тарас Шевченко. Цікавий, сучасний, вічний.

9 березня цього року ми відзначаємо 210-річний ювілей Великого Кобзаря України Тараса Григоровича Шевченка. Образ відомого митця не може набриднути, адже Тарас Шевченко був неймовірно цікавою особистістю. Про його життєвий шлях та пророчі слова, пре те як сприймають його творчість сучасники та про те, як було б цікаво познайомитись з Тарасом вживу розповіла у своєму виховному заході педагог-організатор Ярівського ліцею Луговська Юліана Вікторівна. https://youtu.be/y4EWXpx7A3s?si=--vt80-2-_c6ONh3


Онлайн екскурсія «Моринці – колиска Шевченка»

В історії назавжди залишаються імена , які з гордістю вимовляє , пам’ятає та шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка . 210 років минуло з дня народження поета , проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово , слово великої ,  непогасної любові до свого народу , своєї землі.

Здобувачі освіти 8, 9 , 10  класів Ярівського ліцею  разом з учителем української літератури Чумак Ніною Михайлівною під час онлайн екскурсії «Моринці – колиска Шевченка» пригадали історію його життя,  знайшли цікаві факти  про Кобзаря  , висловили свої думки , щодо могутності його слова. Бо Шевченкове слово вічне , у ньому наша історія , наша мрія , наша надія .


210 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

І став для нас Шевченко заповітом,

Безсмертним, як саме людське життя.

Ми будем славить перед цілим світом

Живе й святе Шевченківське ім’я!

9 березня 2024 р. виповнюється 210 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я увібрало в себе живу душу народу, стало часткою життя, а поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Учні 1 класу (класний керівник Доля Алла Вікторівна) познайомилися з життєвим і творчим шляхом Шевченка, з видами вшанування та використання образа митця, читали його поезію, виконали вправи "Асоціативний кущ", "Віднови вірш", "З'єднай прислів'я".

Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Читайте його твори! Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.


Круглий стіл «Тарас Шевченко - наш сучасник»

Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Шевченко – це слова і велич українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності.

Здобувачі освіти 8 класу Ярівського ліцею разом із учителем зарубіжної літератури Мартиненко Т.В під час круглого столу «Тарас Шевченко - наш сучасник» торкнулися теми багатогранності творчої особистості, розкрили значення Кобзаря в житті сучасних українців.  Кожен українець має читати Шевченка, шукати в його творчості мудрість і пораду. Він вчить думати, жити, дає відповіді на питання сьогодення. Кожне покоління по-новому відкриває для себе Шевченкове слово, яке стало посланням до українців на всі часи.

Геніальний творець!

Твоє слово повік буде в пам’яті нації жити

Невгасимим вогнем, джерелом для майбутніх надій.


Виставка з мультимедійним супроводом «Полотна, що здивували світ: Шевченко – художник»

До 210-ї річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка здобувачі освіти 11 класу разом з класним керівником Іващенко А.О. 06 березня доєднались до онлайн виставки з мультимедійним супроводом «Полотна, що здивували світ: Шевченко – художник». Тарас Шевченко - відомий у світі, в першу чергу, як митець слова. Однак це аж ніяк не забирає його слави, як художника. Та найперше його постать можна окреслити як борця, який став символом української нації. У його творчості поезія і живопис тісно пов’язані між собою. Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним даром, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка живопис став потребою, вираженням його творчого духу.

Життєвість, реалізм, енергетика, талант і велич видно в живописних творах художника. Його історична спадщина налічує десятки полотен, які зберігаються у Національному музеї Тараса Шевченка. У його  фондах є цінні експонати, що належать руці майстра, а це близько двохсот робіт: портрети, пейзажі, жанрові роботи в техніці акварелі, сепії, офорту, масляного живопису.

Тарас Шевченко, як художник, займає чільне місце в українському образотворчому мистецтві. Він став першим художником, який проклав новий реалістичний напрям, і став основоположником критичного реалізму в українському мистецтві. Тарас Григорович був одним з найталановитіших  майстрів офорту того часу та прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.


Бібліотечний урок "Життєвий шлях Т.Г.Шевченка"

Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають день народження Т.Г.Шевченка - великого Кобзаря, видатного українського поета та художника.  Бібліотекарем Ярівського ліцею, Богуславською О.М., був проведений бібліотечний урок "Життєвий шлях Т.Г.Шевченка" для учнів 4 класу. Здобувачі освіти переглянули відеоматеріал, в якому дізналися нове про його життя і творчість. Діти зрозуміли, що поет найбільше любив Україну. Своїми творами він розкривав красу української мови; з великою вірою писав, що буде наш край вільним і щасливим. В історії кожного народу, серед її великих творців є люди, імена яких оповиті невмирущою любов'ю та славою. Учні зрозуміли, що таким самородком в українців є Т.Г.Шевченко. Він закликав: "Учитесь, читайте, і чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь..."


Літературний квіз "Шевченкове слово в наших серцях"

Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.

Для здобувачів освіти 5 та 6 класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради під керівництвом учителя зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.  було проведено літературний квіз "Шевченкове слово в наших серцях"  до 210 річчя з дня народження Тараса Шевченка. Захід допоміг здійснити цікаву мандрівку життєвим та творчим шляхом письменника, під час якого ліцеїсти продекламували улюблені вірші Тараса Шевченка, за допомогою інтерактивних вправ пригадали відомості про Кобзаря.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші  душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ,  свою Україну.

Тож нині закликаємо: заради виконання Шевченкових заповітів, заради великої мети творення Тарасової України усі народи, що населяють її, люди всіх віросповідань повинні об'єднати свої зусилля… Кожний з нас повинен мати у своєму серці хоч краплинку великої невичерпної шевченкової любові до Матері-України і відгукнутися на віщий голос Пророка.

У зоряні вінки заплетені суцвіття,

Тобі до ніг, Титане, кладемо.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття –

Тебе своїм сучасником звемо!


Літературна мандрівка  «Співець людини, волі й України»

Щовесни, коли тануть сніги

І  на рясті ясніє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять  Шевченка

 Тарас Григорович Шевченко – унікальний та не повторний  український поет. Його немає з ким порівняти.   Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Він вершинна   нашої нації,  і хранитель народного духу. Учні другого класу здійснили літературну мандрівну” Співець людини, волі й України». Під керівництвом класного керівника Овчаренко Г. В здобувачі освіти розширювали свої знання   про творчість і життя Т. Г. Шевченка, як поета та художника, пограли у вікторину “ Що ви знаєте про Шевченка?”,  малювали малюнки до його віршів та створювали хмаринку слів  до світлого образу поета – мислителя. Адже велич Шевченківського генія   зараз надихає український народ у його тяжкі часи шляху до перемоги.


Літературний квіз "Шевченкове слово в наших серцях"

Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.

Для здобувачів освіти 5 та 6 класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради під керівництвом учителя зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.  було проведено літературний квіз "Шевченкове слово в наших серцях"  до 210 річчя з дня народження Тараса Шевченка. Захід допоміг здійснити цікаву мандрівку життєвим та творчим шляхом письменника, під час якого ліцеїсти продекламували улюблені вірші Тараса Шевченка, за допомогою інтерактивних вправ пригадали відомості про Кобзаря.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші  душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ,  свою Україну.

Тож нині закликаємо: заради виконання Шевченкових заповітів, заради великої мети творення Тарасової України усі народи, що населяють її, люди всіх віросповідань повинні об'єднати свої зусилля… Кожний з нас повинен мати у своєму серці хоч краплинку великої невичерпної шевченкової любові до Матері-України і відгукнутися на віщий голос Пророка.

У зоряні вінки заплетені суцвіття,

Тобі до ніг, Титане, кладемо.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття –

Тебе своїм сучасником звемо!


Біографічний калейдоскоп «Тернистими шляхами долі»

Щорічно 9 березня Україна та світ святкує день народження Тараса Григоровича Шевченка --  поета прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка. В Ярівському ліцею до ювілею з дня народження Тараса Шевченка відбулися заходи, цьому  присвячені. Учні 7  класу разом з учителем української мови та літератури Фесенко В.В. провели біографічний калейдоскоп «Тернистими шляхами долі», пригадали факти з його життя й творчості. Одинадцятикласники провели заочну екскурсію до художнього музею, щоб познайомитися з Шевченком як художником.


Для ЗО (2).docx

 Пам'ятаємо-перемагаємо!


26 лютого, до 10 річниці Кримського спротиву, заступник директора, Галина Вікторівна Наконечна, провела онлайн історичний вісник про події 2014 року, які фактично були початком війни в Україні. 

🔍Учні поглибили свої знання про цю важливу подію та обговорили її вплив на сучасність. Згадали також історію Криму та звірства радянської влади проти кримсько-татарського народу. Хто знає свою історію- здатний побудувати майбутнє. А сьогодні наша історія це наша зброя!

25 лютого – День народження Лесі Українки

 

25 лютого 2023 року відзначають 153 річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – геніальної дочки українського народу

З повномасштабним вторгненням ворога на наші землі, з новою силою звучить художнє слово видатної доньки Прометея, перекладачки, громадської та культурної діячки: «А звемось просто українці, бо ми такими єсьмо». Саме українське слово стало матрицею творчості Лариси Петрівни  Косач, ідентифікатором українки через етнонім, через націоналізм.

Для здобувачів освіти 5-11 кл. Ярівського ліцею вчителі української мови та літератури Фесенко В.В., Чумак Н.М., Мартиненко Т.В. провели низку заходів:  літературна вітальня « Відкрий для себе Українку»,  альманах «Я в серці маю те, що не вмирає», усний журнал «Леся Українка – поетична квітка України»,  віртуальна екскурсія музеєм Лесі Українки,  вікторина "Ти себе українкою звала...",  круглий стіл «Леся Українка – бунтарка, яка не корилася власній долі» .

«Ні! я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» – промовляє до нас Леся Українка. Ці слова стали пророчими для поетеси в боротьбі за любов, за життя. Для нас, сучасників, вони є усвідомленням того, наскільки Леся Українка випереджала час і тоді, і тепер! Сьогодні весь український народ мужньо і незламно стоїть у боротьбі за свою ідентичність, свободу, за рідну Україну!


Вистояли - переможемо !

Класний керівник 5 класу Загоруйко О.А. напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення і 10 річниці початку війни росії з Україною провела годину спілкування ,,Вистояли - переможемо !" , на якій розказала дітям про початок війни, перші дні далекого 2014, про причини вторгнення держави- агресора. Разом  згадали події 2022 року, вшанували пам'ять полеглих українців.  Віримо в перемогу. Віримо ЗСУ. Слава Україні !


24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної війни та 10-річчя російської агресії. Саме 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко В.В. на годині спілкування переглянули презентацію, обговорили трагічні й героїчні події цього періоду.


Круглий стіл  "Не забудемо, не пробачимо. Наближаємо перемогу»!"

20 лютого 2024 року минуло десять років від початку російсько-української війни 2014 року. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Щиро дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам, медикам, рятувальникам, усім небайдужім громадянам…

 22 лютого для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею був проведений "круглий стіл" під гаслом ""Не забудемо, не пробачимо. Наближаємо перемогу»!" під керівництвом учителя зарубіжної літератури Мартиненко Т.В. учні згадали основні етапи російсько-української війни, усвідомили, що єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства допоможе нам не відступити, не впасти духом, бути стійкими. Ми переможемо і на нашій землі запанує мир і добробут!

Здолає клятих ворогів

Моя рідненька Батьківщина,

І запанує на весь Світ

Квітуча ненька-Україна


Міжнародний день рідної мови «Нас єднає мова!»

Щороку, в лютому, світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова – це засіб збереження і розвитку нашого духовного спадку. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови  для здобувачів освіти Ярівського ліцею під керівництвом учителів української мови та літератури Фесенко Валентиною Володимирівною, Чумак Ніною Михайлівною та  вчителем зарубіжної літератури Мартиненко Тетяною Володимирівною були проведені різноманітні заходи під гаслом: «Нас єднає мова!»:  тематичні уроки: “21 лютого – Міжнародний день рідної мови!”,  «Твоя мова – твоя перемога!», змагання на кращого знавця української мови, онлайн-вікторина ”Відчуй смак рідної мови”, мовна гра  « Знай свою мову!», заочна екскурсія

 « Мовні цікавинки України», засідання круглого столу «Мовне багатство України», «Відомі українці про рідну мову».

 Юні мовознавці перевіряли та удосконалювали свої знання з української мови, вивчали історію виникнення свята, читали вірші відомих людей про мову, складали прислів’я, розгадували ребуси та мовні загадки.

Отже, бажаємо всім українцям, що бережуть рідне слово, - добра, щастя, натхнення, миру, світлого майбутнього. Любіть, шануйте, бережіть рідну мову - вона наш генетичний код!


Міжнародний день рідної мови

Яка ж багата рідна мова!

Увесь чарівний світ у ній!

Вона барвиста і чудова,

І нищити її не смій!

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності

Цього дня учні 1 класу (класовод Доля Алла Вікторівна) дали відповіді на запитання «Що для нас означає рідна мова? Які слова ми використовуємо, щоб описати мову?», відгадували загадки, пригадували прислів’я, утворювали слова зі слова, добирали протилежні слова та відновлювали вірш.

Українською гомоніли наші пращури, бабусі та дідусі, батьки, виспівували колисанки, сміялися і плакали рідною мовою. Бережіть українську мову у всій її красі!


Урок мужності "Вистоїмо - переможемо!"

   20 лютого 2014 року - офіційний день початку російсько - української війни. Вторгненням в Україну росія розв'язала першу в ХХІ столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної безпеки, встановлену після Другої світової війна, а людство знову зіткнулося з тоталітарним режимом, який прагне силової ревізії кордонів. Проте, як українці виборюють перемогу в російсько - українській війні мова йшла на уроці - мужності "Вистоїмо - переможемо!", який провела вчитель історії Овчаренко Руслана  разом з учнями 9 класу. Україна продовжує боротьбу за свою свободу та право на існування. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям ЗСУ. Світла пам'ять загиблим. Честь і шана живим. Слава Україні.


Інформаційна експрес-хвилинка «Ангели майдану»

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, класним керівником другого класу Овчаренко Г. В була проведена інформаційна експрес хвилинка "Ангели майдану" під час якої другокласники  ознайомилися із основними подіями  Революції гідності, та найвідомішими  героями Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників  хвилиною мовчання.                                                

Небесна Сотня- герої незборені,

Найкращі , найвідважніші  сини,

Яскравим сяйвом в небі засвітились,

Щоб інші  мріяли, любили і жили…


На честь вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні 20.02.24 з п'ятикласниками було проведено відеоурок, на якому діти побачили події тих днів, послухали про причини та наслідки Майдану, дізналися про загиблих Героїв. Пам'ять про недавню історію потрібно нести з покоління в покоління, щоб ніколи більше не допустити повторення. Шанування загиблих є невід'ємною частиною виховання справжніх патріотів своєї країни. На цьому уроці згадали також і про спротив Криму російській окупації, яка почалася саме в ці дні і якій наразі вже 10 років. Довгі десять років Україна, спливаючи кров'ю своїх синів, бореться з російською навалою. Але настане День Перемоги, ми віримо в це. Слава Україні, Героям слава!


День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті полеглих. Щороку у ці дні в Україні проходять заходи до пам'ятної дати - вшановують загиблих учасників Революції, які віддали своє життя за ідеали демократії та права і свободи українців. Учні 7 класу Ярівського ліцею  разом з класним керівником Фесенко В.В. провели захід, на якому згадали ці трагічні події й вшанували  Героїв Небесної Сотні .


19.02.24 р.  у 5 класі було проведено годину спілкування на честь Дня Державного герба України. Діти дізналися про історію створення головного національного символу, автора сучасного зображення, значення герба для державотворення. Вивчення історії та символів країни виховує в учнях патріотизм і національну ідентичність. Любимо Україну, пишаємось нашими символами!


Свята спадщина.  Державний герб України

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб – це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!
Сьогодні, 19 лютого, класний керівник 3 -го класу Любов ГАНЖЕЛА провела цікаву інформаційну хвилинку: «Свята спадщина.  Державний герб України». Здобувачі освіти згадали про інші державні та народні символи України. Організували онлайн виставку малюнків ” Герб моєї держави “. Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!


Спротив триває!

10 років тому Росія напала на Україну. Саме з окупації Криму розпочалась війна Росії проти нашої держави, яка триває досі. Педагог-організатор та учасники шкільної організації «Джерело» заглибились в  історичні події того часу та розібралися у важливих поняттях, підбираючи матеріал для створення інформативного буклету на платформі Padlet. Ми впевнені, що окупація всіх українськких територій – це тимчасове явище, з яким незламний український народ обов’язково впорається. Залишаємось сильними і віримо в перемогу. Слава Україні! https://padlet.com/zestjd/padlet-j7108zneenproi6m


Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі!

Круглий стіл « Крим-це Україна!»

З метою національно-патріотичного виховання здобувачів освіти та з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у Ярівському ліцеї Лиманської міської ради для здобувачів освіти 8 та 9 класів було проведено круглий стіл “Крим – це Україна!» під керівництвом учителів історії та зарубіжної літератури Овчаренко Р.П. та  Мартиненко Т.В. згадали основні етапи російсько-української війни, охарактеризували антиукраїнський зміст теорії "руского міра", відзначили роль кримського спротиву у протидії російській агресії, що стали і є визначними для нашої історії сьогодення та вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

В Україні 26 лютого відзначають День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Він був запроваджений Указом Президента України №58/2020 від 26 лютого 2020 року.

День кримського спротиву російській окупації — пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. Цього дня 2014 року у Севастополь відбувся мітинг кримських татар на пітримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.

Цього дня у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України.  На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України.

Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже десять років.

О, Криме рідний, незабутий

В чужих кайданах нині

Скутий вдихни надію у вітрила,

Що буде вільна Україна!


Крим, як це було

 

 26 лютого 10 років спротиву окупації Криму. В цей день  вшановуємо  героїзм і мужність громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АРК і м. Севастополя, у відстоюванні територіальної цілісності України встановлено Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58.

Цього дня 2014 року в місті Сімферополі за участю кримських татар, українців та представників інших національностей відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України – проти свавілля агресора – російської федерації. Наступного дня, 27 лютого, озброєні російські спецпризначенці захопили будівлі Верховної Ради АРК та Ради міністрів АРК у м. Сімферополі, здійснивши таким чином окупацію Криму.

На сьогодні всі впливові міжнародні організації визнали окупацію й анексію півострова незаконними і засудили дії росії.

З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, з нагоди відзначення 10-ї річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України здобувачі освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО приєднатися до відзначення цього дня, висвітлюючи тематику деокупації та реінтеграції території Криму, переглянули та обговорили документальну стрічку “Крим, як це було”. Фільм розповідає історію українських військових, які першими зустрілися з практикою гібридної війни, та попри все залишилися вірними присязі. На прикладі героїзму українських військовослужбовців учні зрозуміли, що справжній патріотизм не можна купити чи показати, його потрібно проявити у вчинках. Два роки тому російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, і тепер увесь український народ мужньо відстоює свою свободу, спротив триває. Крим – це Україна!


«Час і досі не загоїв рани….». Ти вічна біль – Афганістан…

 

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Щорічно українці відзначають цей день як день пам’яті тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах. Класний керівник Богуславський І.М., провів разом з учнями 6 класу виховну годину, приурочену до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Афганська війна – одна із найтрагічніших сторінок історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. Пам’ятаємо героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовій присязі, що продемонстрували віддані сини і дочки України.

Вдячні вам за мужність, стійкість та витримку. Ваша вірність заслуговує на глибоку повагу.


День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. 

Щорічно українці відзначають цей день як день пам’яті тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах.

Афганська війна – одна із найтрагічніших сторінок історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. Пам’ятаємо героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовій присязі, що продемонстрували віддані сини і дочки України. Здобувачі освіти 11 класу разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО підготували інформаційний ролик присвячений тим подіям, які назавжди залишились у нашій пам’яті.

Вдячні вам за мужність, стійкість та витримку. Ваша вірність заслуговує на глибоку повагу. Схиляємо голови перед тими, хто загинув, виконуючи свій обов’язок.

На жаль, українцям знову доводиться відчувати руйнівний відбиток війни.

Велика шана тим ветеранам локальних збройних конфліктів, які наразі використовують свій бойовий досвід для захисту України від російських загарбників. 

Не забуваємо й тих, хто у вічності! Світла пам’ять героям, які віддали життя за свою державу в російсько-українській війні з 2014 року.


0-02-05-1958efe5f81f22c26ca58706c68234a38ca17ca7da7c5daac9b140ec55d9c418_54461511.mp4

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.

Вчитель предмету «Здоров’я, безпеки та добробуту» та «Основ здоров’я» Богуславський І.М., в рамках тижня "Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста" провів онлайн-тренінги з мінної безпеки. Під час заходів учні повторили алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, згадали, як діяти, коли знайшли міну, порівняли міни зі знайомими предметами, адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки. Переглянули відео (https://youtu.be/698AISIpi0Y ) від Dovidka.info та МінРеінтеграції на YouТube-каналі SPRAVDI де розповіли дітям, що обачність нині на першому місці. Ці зустрічі пояснюють, що обачність нині на першому місці. Це може врятувати життя.


Профорієнтаційна робота

«Оберіть собі роботу до душі, і Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Конфуцій

Завдання профорієнтаційної роботи - виявити спрямованість особистості в будь-якій діяльності, визначити здібності, професійні якості, таланти та зрозуміти, в яких областях вони знайдуть своє застосування. 12 лютого 2024 року о 12 годині відбулася зустріч з представниками навчальних закладів Донецького регіону. Організувала знайомство з різноманітними сучасними професіями для випускників 9-11 класів Лиманщини Любов Миколаївна Заярна.   Презентували свої заклади Світлана Володимирівна Акімова -Донбаська машинобудівна державна академія та Маріупольський державний університет Світлана Петрівна Калініна з колегами.  Учні 9-11 класів Ярівського ліцею отримали інформацію про актуальні професії на ринку праці. Зустріч була змістовною й корисною для майбутніх абітурієнтів.


Про безпеку дбай - загрози помічай!

Реальність сьогодення, у якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх близьких та  маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. 12 лютого  відбулося онлайн-заняття з мінної безпеки з учнями 6-го класу Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області, яке провела провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області майор служби цивільного захисту Дегтярьова Олена Василівна.

Школярі отримали знання про вибухонебезпечні предмети, переглянули ролики «Що потрібно знати про ризик від мін та вибухонебезпечних предметів?»

Дбайте про безпеку!


Онлайн лекція на тему «Алгоритм дій під час повітряної тривоги»

Нажаль, війна увірвалася в нашу країну. Бути обізнаним вкрай необхідно для безпечного життя в стрімкій круговерті з неминучими загрозами техногенного й природного характеру. Якщо ви почули гудки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом декількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім».

 З метою ознайомити учнів із сигналом «Повітряна тривога»; вчити учнів алгоритму дій дід час сигналу «Повітряна тривога»; розвивати уміння безпечної поведінки під час надзвичайних ситуацій воєнного характеру; виховувати організованість, чіткість та впевненість дій, мужність, почуття патріотизму 09.02.2024 року для здобувачів освіти 9 та 10 класів інспектор СЮП ВП Краматорського РУП ГУНП в донецькій області старший лейтенант поліції Шерстюк Ярослав Олегович провів онлайн лекцію на тему «Алгоритм дій під час повітряної тривоги». Пам’ятаймо, що під час повітряної тривоги необхідно дотримуватися організованості, дисципліни, точно виконувати встановлені правила поведінки. Метушня і паніка – неприпустимі під час надзвичайних ситуацій. Дякуємо Ярославу Олеговичу за проведений захід та корисні знання, які здатні врятувати життя. Наближаємо Перемогу разом!


ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ

 

З 01.02 по 07.02.2024 р. у Ярівському ліцеї проходив Тиждень екологічного виховання. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, акції. Мета його проведення - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі. Так, в рамках тижня вчитель біології Галина РОЖКОВА провела екологічну годину

«Дбайливе ставлення та збереження природи нашої планети» для здобувачів освіти 7 класу. Також, з метою долучення учнів  до охорони зимуючих птахів нашого краю, було проведено онлайн захід «Наші пернаті друзі» та тематичний воркшоп «Як зробити годівничку своїми руками?»

Заходи з екологічного виховання учнів полягають у формуванні екологічних знань, вихованні любові до природи, прагненні берегти, примножувати її, формуванні вміння і навичок діяльності в природі.

 

 


Зворотній бік Інтернету

В рамках відзначення Дня безпечного Інтернету вчитель інформатики Альона ІВАЩЕНКО провела квест уроки зі здобувачами освіти 2-4  класів на тему «Зворотній бік Інтернету». Їх мета – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів. В ході проведення квесту учні отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли до його виконання творчо і креативно.

#деньбезпечногоінтернету


Ми – за безпечний Інтернет

 

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

6 лютого оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати дорослим про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків. В рамках відзначення цього дня вчитель інформатики Альона ІВАЩЕНКО провела урок-практикум «Ми – за безпечний Інтернет» для здобувачів освіти 8 класу. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.

#деньбезпечногоінтернету


Разом для найкращого Інтернету

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. Це чудова нагода нагадати, наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій. Вчитель інформатики Альона ІВАЩЕНКО запросила здобувачів освіти 1-11 класів доєднатися до цього дня та створити онлайн дошку з корисними порадами, фотографіями, малюнками, відеофайлами на тему : «Я безпечно користуюсь Інтернетом». https://padlet.com/ivasenkoalona00/safer-internet-day-2024-uku8n6r57kfcmyi8

#SID2024


Шановні батьки майбутніх першокласників!

З 01 лютого  2024 року Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області розпочинає набір здобувачів освіти до 1 класу на 2024-2025 навчальний рік.

Ваших дітей чекають  досвідчені педагоги, які  в своїй роботі використовують сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання, ефективні форми  та методи ведення уроків.

Електронну заяву можна  знайти за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8NmPYuJ00qI5ygs07jzgufe4ItOGk6fnXnkVtAxU9JV8kHA/viewform

З нетерпінням чекаємо на Вас та ваших діток в нашій дружній шкільній родині!

Адміністрація закладу


День пам'яті Героїв Крут

29 січня наша країна вшановує День пам'яті Героїв Крут. П'ятикласники подивилися підготовлену презентацію і послухали  розповідь про цю  трагічну сторінку нашої історії, передивилися світлини тих років, побачили  фото героїв та місце їх битви і поховання.  Дізналися про подвиг недавніх школярів, про їх любов до України, мужність під час полону і смерті. Дізналися, як радянська влада викреслила цю подію з історії, як не розповідали про неї на уроках історії. Тільки патріоти України донесли цей подвиг до наших часів. Діти під час спілкування провели паралель з сучасною боротьбою українців проти тих же самих ворогів, що й більше 100 років тому. Порівняли подвиг тодішніх гімназистів з подвигом сучасних молодих  українців.  Історична пам'ять нашого народу має бути неперервно. Слава Героям! Смерть ворогам України!


Крути. Подвиг нескорених.

Сьогодні, 29 січня Богуславський І.М., в Ярівському ліцеї разом з учнями 6 класу, вшанували пам’ять Героїв Крут.   Здобувачі освіти  згадали про подвиг і трагедію під Крутами, де у 1918 році полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів.   Про перебіг подій столітньої давності та про героїчний подвиг під Крутами дізналися під час  перегляду відео «Понад усе вони любили свій коханий край».  Під час проведеного заходу говорили про те, що пам’ять про загиблих героїв не пішла в забуття, українська молодь під Крутами довела, що боротьба за свободу і Незалежність України ніколи не припиниться.


Дистанційний урок "Пам'яті героїв Крут"

З метою розширення знань здобувачів освіти про трагічні події січня 1918 року під Крутами, формування патріотизму та громадянської свідомості молоді, 29 січня 2024 року учні старших класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області під керівництвом адміністрації закладу долучились до обласного онлайн-уроку «Пам’яті Героїв Крут». 


Урок – реквієм «Вони обрали Україну. Крути 1918»

 

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме цього дня у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 29 січня 1918 року назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж залізничної лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.

29  січня…  Є  така  дата  в  нашій  історії.  Дата,  полита  кров’ю.

                         «Юних  сміливців,  яких  жменька  була –

                           Із  серцем  зі  сталі  і  духом  з  граніту.

                           О,  велич  летіла  у  вічність  з  їх  лав,

                           І  чин  їх  навіки  став  юності  мітом».

 З метою  закріпити і поглибити знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918 року, розвивати творчі здібності учнів, сприяти становленню національної свідомості учнів; розвивати почуття патріотизму, готовність захищати Батьківщину, формувати толерантність, громадянську компетентність, відповідальність; виховувати пізнавальний інтерес до історичного минулого рідного краю, повагу до героїчних вчинків людей, залучати учнів до колективно-творчих справ; виховувати    повагу  до  пам’яті  тих,  хто  заради  незалежності  віддав  своє  життя вчитель історії Руслана ОВЧАРЕНКО провела для здобувачів освіти 9 класу Ярівського ліцею урок – реквієм «Вони обрали Україну. Крути 1918».  Ми  повинні  шанувати  пам’ять  про  них,  вчитися  вірності,  героїзму,  справедливості  саме  у  них – героїв  Крутів.

«Слава, слава Україні і її народу,

Що своїм життям безцінним захищав свободу,

Що довідну самостійність розумом відстояв,-

Вічна слава Україні і її героям.»


Не згасне пам'яті свіча

Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам'ять жертв Голокосту. В цей день 1945 року, війська 1-го Українського фронту звільнили один з найбільших нацистських таборів смерті- Аушвіц- Біркенау. Цей день пам'яті був заснований у 2005-му році спеціальною резолюцією ООН.

На передодні Дня вшанування жертв Голокосту з учнями 3-го класу та класоводом Ганжелою Л.Б. було проведено годину спілкування «Не згасне пам'яті свіча». На якій діти ознайомились як під час Другої світової війни мільйони євреїв, ромів (циган) та слов'ян стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними.

Година спілкування сприяла формуванню у дітей стійкого негативного ставлення до фактів дискримінації, розкрила сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітила трагедію Бабиного Яру. Діти вшанували жертв Голокосту хвилиною мовчання.


Година спілкування «Де жовте і блакитне удвох, там настає весна!»                                                                            Державний прапор – одна з офіційних емблем держави, яка символізує її суверенітет. Український державний прапор являє собою синьо  - жовте прямокутне полотнище з двох рівних за шириною, горизонтально розташованих смуг: верхньої синього кольору, нижньої – жовтого кольору 28 січня  1992 року  Верховна  Рада  України затвердила його  Державним Прапором України. З метою поглибити знання здобувачів освіти другого класу  про нашу – Україну та  продовжувати ознайомлення з національними і державними  символами України 26 січня класним керівником 2 - го класу  Овчаренко Г. В була проведена година спілкування " Де жовте і блакитне удвох, там настає весна". Діти поглибили свої знання з історії Державного Прапора України, ознайомилися з оповіданням "Український прапор" Зірки Мензатюк та пограли у вікторину "Символи України".  Адже Прапор України   – це символ  уособлення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.                                                                

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави;

Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє небо, жовте жито,

Прапор свій оберігаєм, –

Він – святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом

Українським в Україні.


Неможливо забути

Щорічно, 27 січня, відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Голокост - це спільна трагедія людей усіх національностей в Україні. Це трагедія усього людства! Класним керівником, Богуславською О.М., 25 січня, був проведений виховний захід "Неможливо забути". Здобувачі освіти переглянули відеоматеріал в якому більш детально побачили жахливу трагедію, жертвами якої стали близько 6 мільйогів євреїв та людей інших національностей. Тепер коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Діти зрозуміли, що ніколи не можна бути байдужими спостерігачами проявів ворожнечі.


Трагедія Голокосту: місце злочину – Бахмутські алебастрові штольні

Шановне учнівство! Щороку 27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день скорботи встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2005 р. У резолюції № 60/7, яку ухвалила тоді ця міжнародна організація, говориться: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». 

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту пропонуємо до перегляду відеовиступ-презентація «Трагедія Голокосту: місце злочину – Бахмутські алебастрові штольні». Її підготувала Ноженко Дар’я, здобувачка освіти 11-го класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів_№ 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області, під керівництвом своєї вчительки історії Чухлєбової Олени Анатоліївни. У відеовиступі розповідається про трагедію, яка відбулася в багатостраждальному Бахмуті у 1942 р. Тривалість відеовиступу: 12 хв. Дивимося за покликанням: https://youtu.be/98sZZaF0Odo 



Тематичний урок  «Єднання заради Незалежності та Перемоги!»

Тематичний урок національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності та Перемоги!» пройшов у 8 класі Ярівського ліцею Лиманської міської ради (учитель зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.). Здобувачі освіти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

 Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Моя країна — Україна!

У світі кращої нема.

Вона Соборна і єдина,

Моя Вітчизна дорога.

Одна, навіки нероздільна —

Ця рідна серцю сторона.

Ще волелюбна й суверенна —

У війнах вистоїть вона.

Повинні жити українці

Під мирним небом у добрі.

Підуть загарбники-чужинці,

Здолать їх мусим в боротьбі.


День Соборності України

Напередодні 105 річниці Дня Соборності України з учнями 5 класу було проведено годину спілкування. На ній йшла розмова про історію виникнення і  значення цього дня для українців, про те, як цей день відзначали у різні історичні періоди, про зміст слів "злука", "соборність". Діти побачили світлини історичних документів, живого ланцюга від Києва до Львова, послухали історичні факти про цю подію.

Щоб вирости патріотом, треба знати історію своєї Батьківщини. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Сьогодні українці мають бути єдині, як ніколи. Слава Україні!


Флешмоб до Дня Соборності України «Об’єднані Україною»

 

Флешмоб до Дня Соборності України «Об’єднані Україною»

Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області

(Ричкова Олександра, Ричкова Вікторія, Ричкова Марія) https://youtu.be/uR30HKVmoBU


0-02-05-c53fc9db252337c7d7b253d22bf026ab2732d3cdace4e979ba7de5128917c10c_741ed439.mp4

Урок звитяги "Слава всім полеглим і живим захисникам Донецького аеропорту!"

20 січня Україна вшановує захисників Донецького аеропорту

Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону ДАПу.

«Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. За весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень.

Стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту окремою сторінкою вписана в історію боротьби за незалежність України. За неймовірну мужність та нескореність їх назвали «кіборгами», а форпост який вони захищали став символом української мужності, оплотом українського духу.

Для учнів 8 класу Ярівського ліцею  був проведений урок звитяги ( учитель зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.) під час якого здобувачі переглянули відеоролик «Битва за аеропорт» та мали нагоду дізнатися правду про героїчні події тих днів. https://youtu.be/3OgpYQCVDVo

Вшануємо пам'ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!


Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту

16 січня учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко В.В. провели тематичний воркшоп, присвячений Всеукраїнському дню пам’яті захисників Донецького аеропорту. Українські воїни 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт. За стійкість і незламність захисників назвали "кіборгами". Сьогодні наші воїни продовжують стримувати ворога на сході й півдні України, тим самим доводячи усьому світові, що українська нація є незламна та непереможна Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року "кіборги" знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.


185 років з дня народження  Павла Чубинського

 

15 (27).01.2024 року виповнюється 185 років з дня народження відомого вченого-етнографа, поета і журналіста, юриста, активного діяча українського національного руху на Правобережній Україні, автора Держа́вного Гі́му Украї́ни Павла Платоновича Чубинського. До цієї дати здобувачами освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО було підготовлено тематичний вісник «Історія життя видатного діяча» https://uk.padlet.com/ivasenkoalona00/padlet-sh4plzxzhg6dlq0y . «Перлиною» діяльності Павла Платоновича став вірш "Ще не вмерла Україна", як концентрований вияв патріотичних почуттів, підкоривший рідкісну для поезії вершину та став неперевершеним виразником загальнонаціональних устремлінь, символом нації. Ми пишаємось тим, що ми українці, нація незламних та вільних людей.


100 років з Дня народження кінорежисера, актора, сценариста, художника і неймовірно цікавої особистості Сергія Параджанова

Рівно 100 років тому, 9 січня 1924 року народився Сергій Параджанов, кінорежисер, сценарист. Вірменин, який народився у Тбілісі, сидів у російській в’язниці за український націоналізм. Тож сьогодні учасники шкільної організації «Джерело» разом з педагогом-організатором Луговською Юліаною Вікторівною відзначили ювілей цієї визначної особистості, що зробила неоціненний внесок в розвиток українського кіно. Розмовляли про відомі кінострічки та рекомендуємо всім українцям обов’язково їх подивитися. Для цього ми зібрали цікаву інформацію про митця та його роботи з корисними посиланнями у Padlet. https://padlet.com/zestjd/100-1924-1990-otvpdmr3etjjhhco 

Увага! Оголошення!

 

 

Шановні батьки та здобувачі освіти Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області, доводимо до вашого відома, що наступного тижня  школярі підуть на зимові канікули.  

Вони розпочнуться у понеділок, 25 грудня, та триватимуть 14 днів – до 07 січня 2024 року. Другий семестр розпочнеться 08 січня 2024 року.

Як і раніше, навчальний процес здійснюватиметься у дистанційному режимі на платформі HUMAN.

 

Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я у Новому 2024 році!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки або законні представники!

 

З повагою адміністрація закладу


316374.docx

Свята зустрічаємо – ялинки не рубаємо!

З таким дивізом провели своє заняття учасники шкільної організації «Джерело» разом з педагогом-організатором Луговською Юліаною Вікторівною, присвячене охороні природи напередодні зимових свят. Звісно, що хочеться яскраво прикрасити свою оселю і надати їй різдвяно-новорічного настрою, але і ліс при цьому не повинен страждати. Тому ми разом підшукали альтернативні варіанти новорічної ялинки, які можна зробити власноруч, не витративши при цьому багато коштів. Актуально, цікаво, модерново. https://padlet.com/zestjd/padlet-ti7kfxajxhgvhy0h


День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

14 грудня вчителем основ здоров’я, Богуславським І.М., був проведений виховний захід з учнями 9-го класу Ярівського ліцею до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, у результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, становила 50 мільйонів кюрі, що в 30–40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році. Щира подяка та шана всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які не шкодуючи свого життя та здоров’я, захищали нашу країну від наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи у світі. Завжди пам’ятатимемо про тих чорнобильців, хто відійшов у вічність…


  Ясна зоря нашого письменства

 

3 З метою ознайомити учнів з цікавими фактами життєвого шляху письменниці Марко Вовчок, її творчістю з 9  класом проведено літературну зустріч "Ясна зоря нашого письменства". Старшокласники охоче брали участь у рольових читаннях оповідань "Горпина" та "Два сини" по книзі "Жива душа".


Марко Вовчок.pptx

 

131 річниця  Миколи Куліша

 

Учитель Ярівського ліцею Фесенко В.В. провела для учнів 10-11 класів захід, присвячений 131 річниці ще одного яскравого представника Розстріляного відродження – Миколи Куліша. Він український письменник, драматург, режисер, палкий патріот своєї Вітчизни. Учні обговорили віхи життя поета й коло його друзів і однодумців. Визначили роль у розвитку драматургії на початку ХХ століття.

 


Микола Гурович Куліш - український письменник, режисер.pptx

130 річниця Миколи Хвильового

 

13 грудня 2023 року  ознаменувався 130 річницею українського поета, прозаїка, публіциста, політичного діяча одного з найвідоміших представників Розстріляного відродження Миколою Хвильовим. Він ще у 20-ті роки минулого століття закликав повернутися обличчям до Європи. Сьогодні у часи російської агресії його гасла як ніколи актуальні. Учитель Ярівського ліцею Фесенко В.В. провела для учнів 10-11 класів захід, на якому пізнали  багато нового, й за матеріалом презентації провели вікторину.

 


Микола Хвильовий, справжнє прізвище Фітільов, —.pptx

Онлайн-тренінг "Крокуємо до ековідповідальності: Правила сортування сміття"!

 

7 грудня Юні лісові рейнджери Ярівського ліцею погрузилися в світ екології та відправилися у захоплюючу екоподорож разом з керівниками клубу Вікторією Кришкевич та Галиною Наконечною!

У рамках онлайн-тренінгу, учні познайомились із правилами сортування сміття та вивчили, як правильно зробити перший крок до ековідповідального способу життя. Інформативна презентація розкрила основні концепції сортування та його важливість для збереження навколишнього середовища.

Тренінг був насичений не лише інформацією! Цікаві інтерактивні вправи дозволили учасникам не лише дізнатися більше, а й практично застосувати отримані знання. А для перевірки своїх знань з екології, учасники проходили цікавий онлайн-тест, який визначив рівень їхньої екосвідомості!

Дякуємо кожному учаснику за активну участь та зацікавленість у збереженні нашої планети! Ми впевнені, що цей тренінг став важливим кроком у формуванні нашої екологічної свідомості та допоміг зрозуміти, як кожен з нас може внести свій внесок у дбайливе ставлення до природи.


Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання» - 2023

#тижденьчитання2023Донеччина

 #тижденьчитання2023

 #бутисвоїми .

Здобувачі освіти Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області долучились до Всеукраїнської акції «Національний тиждень читання» - 2023. Цьогоріч акція тривала з 4 до 10 грудня. Її гасло — “Бути своїми”, що означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих труднощами.  https://youtu.be/aQz7AZq6zQw

 

 

Нехай читання нас усіх об’єднує!

Будьмо своїми!

Читаймо разом!


Гідність, свобода, права людини, як категорії європейського права

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме цього дня в 1948 році (75 років тому) Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини. З метою не лише відзначення цієї дати, а й привернення уваги до питання необхідності ратифікації Конвенції про захист прав і гідності людини здобувачі освіти 9 класу напередодні, 8 грудня, разом із вчителем історії Овчаренко Русланою Петрівною провели круглий стіл на тему: «Гідність, свобода, права людини, як категорії європейського права», приурочений 75-річчю з Дня прийняття Загальної декларації прав людини. Серед розглянутих питань були виділені найважливіші про гідність людини, людиноцентриз та збереження всіх прав та свобод громадян. Права людини понад усе.


Книжкова заметіль

З 4 по 10 грудня триває Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція «Національний тиждень читання» під гаслом «Бути своїм». В бібліотеці Ярівського ліцею бібліотекарем, Богуславською О.М., була організована виставка для дітей «Книжкова заметіль» Вони були запрошені до перегляду літературних книг, які занурюють їх у чарівний та святковий світ новорічних свят. А Миколай, який ненароком залишив солодощі, попрохав їх мерщій познайомитися з чудовими, добрими та зимовими книжками. Діти знайшли і віршики, і оповідання, а ще й легенди про зиму. Та поласували смаколиками і раділи з того, що ще одна приємна подія відбулася у стінах шкільної бібліотеки. Тільки людина, яка багато читає, багато і знає. А ще вони відчули, що саме їх об’єднує і робить їх своїми.


День Збройних Сил України

6 грудня вся Україна відзначає День Збройних Сил України. Учні 5 класу не залишилися осторонь в цей день: подивилися навчальне відео про історію створення  свята, послухали розповіді про подвиги наших захисників, надихнулися патріотизмом і гордістю за наших воїнів-героїв. Віримо в ЗСУ! Віримо в Перемогу! Героям слава!


Свято Миколая

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Одне з них – свято Миколая, яке з цього року відзначаємо 6 грудня. День святого Миколая – важливе релігійне свято, популярне в різних країнах світу. Українці традиційно ставляться до нього з особливим трепетом, а діти обов'язково чекають на подарунки під подушкою.

Учні 1 класу (класний керівник Доля Алла Вікторівна) розширили знання про святого Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник, ознайомилися з історією та передумовами виникнення свята. Діти розказували вірші, намалювали малюнки своїх бажань, співали.

Щиро вітаємо зі святом! Нехай Миколай принесе до вашої хатини мир і щастя у родину та Україну!


День святого Миколая

 

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури. Нині традиція святкувати його відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 6 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних. З Дня святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні, однак доволі багато людей не знають, ким був Миколай та чому його канонізували. Учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко В.В. провели свято на честь Святого Миколая й познайомилися з українськими традиціями. Нехай в нашому житті більше буде добра і здійснюються найзаповітніші мрії.


День Збройних Сил України

День Збройних Сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність нашої держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці.

Уроку звитяги  «Професія – захищати Батьківщину» пройшов у 8 класі Ярівського ліцею під керівництвом  заступника директора з НВР, учителя зарубіжної літератури Тетяни Мартиненко. Здобувачі освіти підготували ролик, присвячений Збройним Силам України , дізналися цікаву інформацію з історії ЗСУ та  позмагались у   грі «Мільйон на ЗСУ» ,  усвідомили, що захист Батьківщини – святий обов’язок кожного громадянина.

https://youtu.be/Lr3AStMHT3w

Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.

Непоборні ті збройні сили, які єдині зі своїм народом

Непереможна та армія, що боронить рідну землю.

Нездоланне те військо, яке б’ється за світло проти темряви що боронить рідну землю.

Слава Збройним Силам України!


День Збройних Сил України

 

День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України». Сьогодні це свято актуальне для кожного українця.

Класний керівник 7 класу Ярівського ліцею Фесенко В.В. провела годину спілкування, виготовили вітальні листівки й надіслали нашим захисникам з великою вдячністю.


З Днем Збройних сил України

Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області вітає наших захисників з Днем Збройних сил України і долучається до участі в обласному спортивно-патріотичному флешмобі "Завдяки Вам!". https://www.facebook.com/100012656196729/videos/1061507825274756/ 

Година спілкування "Волонтер - це кожен з нас"

Сьогодні, 5 грудня, у 5 класі Ярівського ліцею відбулася година спілкування "Волонтер - це кожен з нас", присвячена Міжнародному дню волонтера. Діти дізналися, що означає термін "волонтер", обговорили, якими справами треба займатися, щоб називатися волонтером. Також подивилися відео про відомих людей України, які після 24 лютого стали волонтерами, обговорили  їх справи. Зробили висновки, що зараз кожен громадянин України має допомогати армії боронити державу - в міру своїх сил і знань, безкоштовно, тому що любить свою землю. Кожен може бути волонтером, треба просто захотіти і почати робити це. Разом ми СИЛА. Україна непереможна.


День боротьби зі СНІДОМ

25 листопада 2023 року у світі стартувала акція:  «16 днів проти насильства». В Ярівському ліцеї здобувачі освіти 11 класу під керівництвом класного керівника Іващенко А.О. в рамках акції підготували відео буклет, щодо попередження розповсюдження СНІД.

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня вперше відзначили у 1988 році. Ця дата символізує об’єднання зусиль усіх людей, що живуть на планеті Земля, у боротьбі з цією страшною трагедією. Символом боротьби зі СНІДом є Червона стрічка. Головне у цій боротьбі – безпечна поведінка людини у плані зараження ВІЛ-інфекцією.


0-02-05-ad1ad40e4507ebb1f5f7367cba467a217f22c444c7d1a0b74918b3e277a69337_852cb5.mp4

Тиждень доброчесності

Усвідомлюючи важливу роль освіті в процесі формування нульової толерантності до корупції, Національне агентство з питань запобігання корупції ініціює проведення “Тижня доброчесності” з 27 листопада по 9 грудня 2023 року. Учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко В.В. долучилися до заходів «Тижня доброчесності». Обговорили приклади доброчесності у навчанні, склали хмаринку понять, усвідомили важливість дотримання вимог й правил.


Насилля в сім’ї. Скажемо Ні!

З 25 листопада по 10 грудня  2023 року проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства. У рамках цієї акції здобувачі освіти 9-11 класів Ярівського ліцею 30 листопада зустрілися та спілкувалися з лейтенантом Краматорського районного управління ювінальної поліції Вікторією Валеріївною на онлайн лекції «Насилля в сім’ї. Скажемо Ні!». Вона розповіла , що таке домашнє насильство та які види його існують.      Фізичне насильство,                                                                                                                                                                                                                                                                    психологічне насильство,                                                                                                                                                                                                                                                              сексуальне насильство,                                                                                                                                                                                                                                                              економічне насильство,                                                                                                                                                                                                                                                                  Учасники зустрічі  дізналися , які існують дії проти домашнього насильства , як себе треба вести та куди звертатися  , коли потерпаєш від нього  ( чи можливо потерпають друзі чи знайомі).                                                                                                                                                                                                                                                                           Ми вдячні пані Вікторії за змістовну та дуже корисну інформацію  , повчальний відео ролик , з яким ми познайомилися.


Стоп насильству

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В рамках акції, 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок вчитель з предмету «Здоров’я, безпека та добробут» Богуславський Ігор провів виховний захід «Стоп насильству» з учнями 5-6 класів Ярівського ліцею. Цей захід сприяв підвищенню обізнаності здобувачів освіти щодо насильства в сім’ї та жорстокого поводження з жінками, формування свідомості їх щодо нетерпимого ставлення до насильства, створення соціального простору вільного від насильства.


Тематичний воркшоп

27 листопада 1863 року народилася українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині Ольга Кобилянська. Цього року ми святкуємо 160- річчя з дня народження. Гірська орлиця, пишна троянда в саду української  літератури – таке визначення мала письменниця. Учні 7 класу Ярівського ліцею  познайомилися з цікавими фактами з життя Ольги Кобилянської, її творчістю на тематичному воркшопі, присвячений цій даті під керівництвом учителя Фесенко Валентини Володимирівни.


Знання, що врятують життя

27 листопада відбулася зустріч здобувачів освіти Ярівського ліцею із головним інспектором відділу організації профілактичної роботи Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області майором  служби цивільного захисту Гайдуковим  Сергієм  Володимировичем.   На відео зустрічі діти дізналися багато цікавого та корисного а саме були висвітлені такі питання :                                                                                                           1. Дії під час сигналу "Повітряна тривога".

2. Основні правила пожежної безпеки.

3. Вибухонебезпечні та інші підозрілі предмети. Дії у разі їх знаходження.                                          У наш складний час ця інформація є дуже корисною та актуальною . Знання та обізнаність у цих питаннях  дає можливість зберегти своє життя та здоров'я,  і життя своїх близьких.                                                                                                                                                                                                                                                                              Дякуємо за цікаву та змістовну інформацію 

Мертві не простять, живі не забудуть

 

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. Українці вижили і не забули. 

24 листопада 2023 до Дня пам'яті жертв голодомору заступником директора Наконечною Г.В. було проведено урок пам'яті для учнів 9-11 класів "Мертві не простять, живі не забудуть»...


«Я маю право жити без насильства»

 

25 листопада 2023 року стартує щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє. Учні 10-11 класу Ярівського ліцею під керівництвом заступника директора з НВР Наконечної Галини Вікторівни та вчителів - предметників Богуславського Ігоря Миколайовича, Фесенко Валентини Володимирівни, взяли участь у обласному заході «Я маю право жити без насильства».


ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКОМ ЮВЕАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ КРАМАТОРСЬКОГО РУП ІНСПЕКТОРОМ ГРУНЕНКО Н. В.

Сьогодні, як ніколи зростає співпраця закладів освіти  з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у здобувачів освіти уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

24 листопада відбулася зустріч учнів 9-11 класів Ярівського ліцею та ліцею №5 з інспектором ювенальної превенції Краматорського РУП Груненко Н.В. на теми: “Дотримання правил дорожнього руху”, “Відповідальність підлітків за порушення закону”, “ Проблема конфліктів у шкільному колективі“, «Повітряна тривога: алгоритм дій», «Правила безпеки в Інтернеті».

Це була не просто зустріч, а щире безпосереднє спілкування, під час якого здобувачі освіти дізналися багато нового та закріпили свої знання з певних тем. Особливу увагу приділили правилам поведінки на дорозі, громадських місцях, темі безпеці в Інтернеті та відповідальності за правопорушення, Як діяти  під час повітряної тривоги.

Ми дякуємо інспектору ювенальної превенції Краматорського РУП Груненко Н.В. за змістовну та корисну інформацію та за високий професіоналізм і сподіваємося, що отримані знання під час занять допоможуть кожному.


Виховний захід  «Голодний дух: день пам’яті жертв Голодомору»

 

Минуле століття пронеслося над Україною трьома лихоліттями голоду: 1921-1922, 1932-1933, 1947 років. Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодомору 1932 — 1933 років.   Про причини, перебіг і наслідки голоду у нашій країні не знає тільки той, хто не хоче про це нічого чути. Спогади тих, кому пощастило вижити у ті страшні роки, - не тільки гірка історична правда, а й можливість осягнути розумом і відчути серцем ті страждання, які випали на долю українців – чесних, працьовитих хліборобів.

   Для ознайомлення учнів 2 класу із жахливими роками голодомору в Україні класний керівник Овчаренко Г. В. провела виховний захід  «Голодний дух: день пам’яті жертв Голодомору». Здобувачі освіти вшанували хвилиною  мовчання пам'ять безвинно замучених голодом людей, ознайомилися із хронологією голодомору та свідченнями очевидців того часу аби завжди пам'ятати,  жити надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились. А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою.


«Не згасне в пам’яті свіча»

  З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, завідувачем шкільної бібліотеки Ярівського ліцею  Богуславською Оленою Миколаївною, 24 листопада 2023 року була проведена книжкова виставка-огляд для учнів 4, 5, 6, 9 класів. На виставці були експоновані книги, що розповідають про причини та наслідки Голодомору в Україні та на Донеччині.

  Проходить час, і здається, він повинен був залікувати рани. Але ці рани на серці України кровоточать вже 100 років, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.

  Презентуючи книжкові видання, бібліотекар вкотре нагадала здобувачам освіти  про те, що потрібно пам’ятати про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

  Кожна книга з виставки це ще один місточок, що єднає нас з минулим, допомагає розібратися в тих білих плямах, які виникли на карті історії України.


«Пам’ятаємо»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Класний керівник 7 класу Фесенко В.В. Ярівського ліцею на годині спілкування вшанували з дітьми пам’ять жертв Голодомору, яке  проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».


Тематичний воркшоп « Вистояли на Майдані – переможемо у війні»

Цього листопада виповнюється 10 років від початку Революції Гідності. Події на Майдані стали переломними для новітньої історії України: тоді українці на весь світ заявили про свою готовність захищати європейські цінності, свободи та принципи демократії. Для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею ( учитель зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.)  був проведений тематичний воркшоп « Вистояли на Майдані – переможемо у війні» , під час якого підлітки відновили пам’ять про перебіг подій на Майдані, ознайомившись зі свідченнями волонтерів, музикантів, письменників, медиків і просто сміливців про розвиток протесту. Склали хмарку тегів « МАЙДАН. Шість літер нашої свободи», вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за нашу незалежність.

https://youtu.be/xvpQPJFoH9c

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордості за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу, гідність та продовжують боронити незалежність України. Наші воїни показують міць, уміння відстоювати свої землі та незалежність, а народ України – демонструє світу справжню витримку!

Віримо у нашу перемогу! Слава Україні! Героям Слава!


Моєї країни нескорений дух

Ми – українці, неймовірно волелюбна нація, готова абсолютно на все заради безпеки України. Історія нещадна, але вона весь час доводить нашу відданість Батьківщині. 21 листопада – День Гідності і Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. Це іще одна дата, що залишила в наших серцях глибокий слід, пам’ять про яку пробуджує гордість, дає віру в майбутнє. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Сьогодні рівно 10 років від початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності. З цього приводу ми кажемо усьому світові: «Вистояли на Майдані – переможемо у війні» та знову і знову показуємо свою незламність! Тож педагог-організатор Ярівського ліцею разом з учасниками шкільної організації «Джерело» ознайомились з розвитком подій Революції Гідності через світлини та поетичні наробки того часу і підготували поетично-ілюстраційну виставку «Моєї країни нескорений дух» за допомогою онлайн-платформи Padlet.


День Гідності та Свободи – свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада.

З нагоди відзначення цієї події, напередодні, завідуючою шкільної бібліотеки Ярівського ліцею, Богуславською О.М., був проведений бібліотечний онлайн-урок «Гідність це цінність кожної людини», для учнів ОКП Ярівського ліцею.

Здобувачі освіти поглибили свої знання та дізналися більше про історію свята. Про те, що його метою є утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії.

Саме в цей день ми всі вшановуємо патріотизм людей, які захищали демократичні цінності, права та свободу громадян України. Український народ подолає усі виклики та випробування. Ми переможемо, бо ми любимо свою країну, боремося за неї, віримо в її Європейське майбутнє.


Урок звитяги "У їхніх серцях жила Україна"

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Вчителем історії Ярівського ліцею Овчаренко Р. П. разом з дев'ятикласниками був проведений урок звитяги " У їхніх серцях жила Україна" під час якого здобувачі освіти дискутували з питань розуміння поняття "гідність?", що ви знаєте про події в Україні 2013 - 2014 років, що, на вашу думку надихало учасників Майдану протистояти владі? діти висловлювали свої думки та судження, розбирали послідовність подій переглянули короткометражний фільм О. Кришталевича "Євромайдан SOS". З'ясували, які емоції викликають ці події. Революція Гідності  згуртувала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві.


Україна – країна нескорених!

Цьогоріч країна відзначає перший ювілей Революції Гідності - 10 років. Класним керівником 4 класу Богуславською Оленою Миколаївною був проведений виховний захід «Україна – країна нескорених!», мета якого ознайомити здобувачів освіти  з історією виникнення свята та вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Лише вільні творять майбутнє!


16 листопада – Міжнародний день толерантності

Толерантність - термін, що означає терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки і звичаїв. Це риса цивілізованого суспільства. Тому що люди, які хочуть жити в гармонії та порядку, ніколи не ображатимуть, не принижуватимуть, не будуть завдавати шкоди людині з протилежними поглядами.

Здобувачі освіти 1 класу (класний керівник Доля А.В.) переглянули і обговорили казку про толерантність, створили хмаринку слів, намалювали малюнки, ознайомилися з історією виникнення дня толерантності, познайомилися з поняттям «толерантність», виявили основні риси толерантності, сформували правильне уявлення про толерантну поведінку.

Ми маємо усіх завжди шанувати, чужі почуття, як свої, завжди поважати!


інформаційні матеріали.pdf

Правила дорожнього руху

15 листопада класний керівник 6 класу Богуславський І.М. провів гру-квест "Правила дорожнього руху". Метою квесту є повторення та закріплення знань учнів про правила дорожнього руху, безпечної поведінки на вулиці; формування у здобувачів освіти потреби в дотриманні правил безпечної поведінки; виховування почуття відповідальності за власне життя та життя інших людей.


Пишаюся, що я з України

14 листопада в 5 класі класним керівником Загоруйко О.А.  було проведено позакласний захід "Пишаюся, що я з України". На ньому діти познайомилися з видатними українцями, про яких знає весь світ, які зробили  видатний внесок у науку, культуру, медицину і космонавтику. Їх досягнення стали світовими, ними користуються люди в різних країнах. Це лікар- бактеріолог Володимир Хавкін, що відкрив вакцину від холери, лікар-кардіолог Микола Амосов,  який винайшов штучний клапан серця.

Також п'ятикласники дізналися про Ігора Сікорського, видатного інженера-авіаконструктора, що розробив перші в світі гелікоптер,  чотиримоторний літак, бомбардувальник, трансатлантичний гідроплан.

Відомі українці,що є основоположниками космонавтики, Юрій Кондратюк і Сергій Корольов . Славетна співачка Соломія Крушельницька, яка вміла співати на восьми мовах і була визнана найвидатнішою співачкою світу . Петро Прокопович, що  винайшов рамковий вулик і надовго закріпив за Україною статус медоносної землі і дав початок сучасному виробництву меду. Микола Леонтович, український композитор, автор всесвітньо відомої колядки ,,Щедрик" . Всі ці люди завжди пам'ятали і пишалися тим, що вони є українцями. Вони є взірцем і гордістю нації. Діти переконалися, що наша країна багата на талановитих людей, ми нащадки вільних і мудрих прадідів, маємо чим пишатися, прагнемо бути кращими. Слава Україні!


Здоровий спосіб життя – модно, стильно, молодіжно

 

З метою поглибити й розширити уявлення здобувачів освіти про такі базові поняття, як «здоров’я», «хвороба», «здоровий спосіб життя», «шкідлива звичка»; довести пріоритетність здоров’я перед іншими цінностями людини; акцентувати на негативному впливі шкідливих звичок на самопочуття підлітка; сформувати у підлітків прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя; розвивати вміння роботи в групах; виховувати толерантне ставлення один до одного класним керівником 11 класу Іващенко А.О. 15 листопада було проведено інтерактивний виховний захід «Здоровий спосіб життя – модно, стильно, молодіжно».


Добро починається з тебе

 

Сьогодні, 13 листопада, відзначається Всесвітній день доброти. Ініціатором події виступив створений в 1997 році в Японії “Всесвітній рух за доброту”, а перші заходи з нагоди Всесвітнього дня доброти відбулися у 2000 році.

Символом події є відкрите серце, яке намалював французький художник Орель. До святкування цього дня доєдналися здобувачі освіти 3 класу Ярівського ліцею, для яких Ганжела Любов Борисівна  провела виховний захід “Добро починається з тебе”. Доброта – це сила, яка здатна змінити світ. Вона може зробити людей щасливішими, покращити їхнє самопочуття, створити відчуття взаєморозуміння та солідарності.


Година спілкування «  Не будь булером, будь другом!»

 

    На сьогодні у світі  критичною залишається  проблема насильства  і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості  з метою її приниження. Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування .

 "Булінг"... Що це? З ким це може статися? Хто може стати булером? Яка відповідальність? Ці та інші питання піднімалися під час години спілкування «  Не будь булером, будь другом!», проведеної для учнів 8 класу ( учителем зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.) Розмова була змістовною, учні дізналися як протидіяти насильству, як відрізнити види булінгу, до кого необхідно звертатися у таких випадках тощо.

Ми закликаємо не бути байдужими до цієї проблеми, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід на все життя.


Булінг, як його розпізнати

     З метою розпізнавання ситуації булінгу в освітньому середовищі, сьогодні, 10 листопада, в 11 класі класним керівником Іващенко А.О. було проведено урок протидії поширення булінгу серед учасників освітнього процесу. Під час зустрічі здобувачам освіти було продемонструвано відео-презентацію «Булінг, як його розпізнати». Також в процесі обговорення цієї теми розібрано декілька прийомів правильного реагування на прояви булера.


Ні булінгу та насильству!

 

Людська душа – надзвичайно ніжна і крихка. Її дуже легко поранити, залишивши сліди, які не загояться ніколи. Такі сліди залишають образи та знущання, особливо, якщо таке ставлення довготривале або навіть постійне. Це надзвичайно проблемне явище, що має всім вже відому сучасну назву «булінг», увірвалося в наше суспільство. Але ми знаємо як з ним боротись! Цій темі було присвячено виховний захід «Ні булінгу та насильству!», який 07 листопада  провела педагог-організатор Ярівського ліцею Луговська Юліана Вікторівна зі здобувачами освіти 7 класу. Ми знаємо, що здорове суспільство будується на взаємоповазі і дуже стараємось зробити цей світ добрішим!


28 жовтня – День звільнення України від фашистських загарбників.

 

Ми знов і знов гортаємо сторінки історії України і не втомлюємось дивуватись героїзму і самовідданості українців. Кажуть, народ, що не знає своєї історії, не має свого майбутнього. Ми знаємо, який тернистий шлях пройшла, і продовжує йти, наша держава. І ми завжди будемо пам’ятати і шанувати тих, хто боровся за свободу України. 28 жовтня, ми відзначаємо святкову дату – дату визволення України від фашистських загарбників. І віримо, що Україна буде вільною завжди і неодмінно переможе і в сьогоднішній боротьбі. А вашій увазі пропонуємо інформаційну стіннівку, підготовлену педагогом-організатором Ярівського ліцею Луговською Юліаною Вікторівною разом з учасниками шкільної організації «Джерело».


Українська мова в об’єктиві

Учні 9 класу (під керівництвом вчителя зарубіжної літератури – Тетяною Мартиненко ) долучилися до конкурсу «Українська мова в об’єктиві» . У номінації  фотоколаж стала переможцем Ричкова Вікторія. Розмовляй українською, чуєш?

Обіцяй! Як не вмієш - навчись!


Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

27 жовтня День української писемності  та мови і традиційно, саме сьогодні,  стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Це конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.

 Учні Ярівського ліцею також перевірили свої знання з рідної мови,  взяли участь у шкільному етапі конкурсу під керівництвом учителя Фесенко Валентини Володимирівни і Мартиненко Тетяни Володимирівни.


Українська мова – моя суперсила

Учні 6 класу Ярівського ліцею долучитися до конкурсу малюнку "Українська мова – моя суперсила" під керівництвом учителя української мови та літератури Мартиненко Т.В.

Учасники висловили в формі малюнка свої міркування про те, в чому проявляється престижність української мови, її сила, успішність, а також, у чому відчувається її важливість, неповторність, захист.


День украї́нської писе́мності та мо́ви

 

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. За православним календарем — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

У цей день учні та вчителі Ярівського ліцею також долучилися до цього свята. Прийняли активну участь у написанні   XXIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Були учасниками  у обласному заході  «Українська – мова єднання незламних».

Учні  9-11 класів прийняли участь у  мовному  онлайн-марафоні . 

Тож, як писав Максим Рильський: «Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!


Цікаві факти про українську мову


                                        Оголошення!

 

Шановні батьки та здобувачі освіти. З 23 жовтня по 29 жовтня 2023 року осінні канікули. До занять, згідно розкладу, учні повернуться 30 жовтня. Нагадуємо про дотримання правил безпеки для збереження здоров’я та життя.

 

Адміністрація закладу.


364981.pptx

Україна – це Європа!

Учні Ярівського ліцею небайдужі до майбутнього своєї Батьківщини. Україна – сучасна європейська держава, в якій живе щирий та гостинний, але гордий і волелюбний народ. Україна варта яскравого майбутнього, тому українці визначають якнайкращий для цього шлях. Шлях до сучасної демократичної Європи, який розпочався у 1992 році, коли було подано заявку до Ради Європи. Ми подолали чималі складнощі, внесли зміни до законодавства, посіяли насіння демократичного суспільства, в якому найбільше поважають права людини. Саме про це і розмовляли учасники нашої шкільної організації «Джерело» разом з педагогом-організатором Луговською Юліаною Вікторівною і розробили інформативну листівку, присвячену Вступу України до Ради Європи.


18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом.

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Здобувачі освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Іващенко А.О. вирішили привернути увагу до цієї події та підготували відеопрезентацію. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.


0-02-05-63b5ddecfba5cbca2856c2fdec69e1497b608822492433f5579c1eebe6bc3796_7878a052.mp4

Онлайн-конкурс віршів на тему: «Я — Українець»

Приймаючи участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек ’’Вірю в майбутнє твоє, Україно!’’ в шкільній бібліотеці Ярівського ліцею був проведений онлайн-конкурс віршів на тему: ’’Я — Українець’’ серед учнів 4 класу під керівництвом завідуючої шкільної бібліотеки Богуславською О.М.

Переможцями стали : Чумак Кіра та Богуславський Святослав.

  Рідна Україно!

Ти дорога усім нам .

Для кожного твого сина і дочки

немає землі милішої від тої,

на якій він народився і живе.

Ми віримо ,що минуть тяжкі часи

 і Україна відродиться для новітньої слави ,для щастя.

Ми віримо в твоє майбутнє, Україно!


0-02-05-b52b2395c5d5571fe603d2f64ee28f9b3ba34415cd65e8cdaf59c89b550b5b2d_c4a83239.mp4
0-02-05-efa7cf99cf9b219c86dbc5c28fa45e5b4057fba651f0f93644a7c0c4afe94402_4f61610.mp4

Урок звитяги "Борці за незалежність"

                         

З історією створення Української повстанської армії - військово - політичним формуванням, яке діяло в Україні протягом 1942 - 1960 - х років ознайомилися здобувачі освіти 9 класу під час уроку звитяги "Борці за незалежність". Урок був проведений вчителем історії Ярівського ліцею Русланою Овчаренко. Учні дізнались, як відбувалоя становлення оунівського - партизанського руху, який став основою УПА. Боротьба за незалежність нашої держави відбувається і сьогодні, продувжують її бійці збройних сил України.  Україна переможе.


День Української Повстанської Армії

 

Напередодні річниці до Дня Української Повстанської Армії учні 7 класу Ярівського ліцею провели виховну годину. Класний керівник Фесенко В.В. приготувала для дітей інформацію у вигляді відеопрезентації. Школярі дізналися про історію створення УПА, її керівників і задачі, які ця організація виконувала. Захід був цікавим і пізнавальним.

 


Історичний вісник до 100-річчя із дня народження Михайла Сікорського – історика, краєзнавця, музеєзнавця, Героя України

 

На відзначення 100-річного ювілею Михайла Івановича Сікорського (13.10.1923-27.09.2011) – визначного фундатора музейної справи України, історика, етнографа, археолога, Героя України, Заслуженого працівника культури України вчителем історії Овчаренко Р.П. було підготовлено разом із здобувачами освіти 10 класу історичний вісник https://padlet.com/ivasenkoalona00/100-rvro0zznrbyyqztt  . Ім’я Героя України Михайла Івановича Сікорського навіки залишиться вписаним золотими літерами в історію нашої держави. Адже його внесок у популяризацію української народної культури, збереження історичних, духовних і культурних цінностей просто неймовірний.

 

 


Всеукраїнський урок єдності

З метою підвищення рівня стійкості українців до пропаганди та вдосконалення навичок критичного мислення в дорослих і дітей здобувачі освіти 5-11 класів Ярівського ліцею разом із класними керівниками протягом тижня з 10.10 по 13.10.2023 долучилися до Всеукраїнського уроку єдності, який присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям. Під час заходу слухачі дізналися як протидіяти соціальним стереотипам; хто такі боти та тролі; як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції. За підсумками уроку класні керівники провели з учнями та ученицями обговорення на тему протидії дезінформації та маніпуляціям.


Медіаграмотність в нашому житті

 

Медіаграмотність актуальна у сучасному суспільстві. Як відрізняти правду від фейків, як користуватися різними джерелами Інтернет ресурсів і на багато інших цікавих питань учні 7 класу Ярівського ліцею знайшли відповіді на годині спілкування з класним керівником Фесенко В.В.


14 жовтня – день створення УПА

13 жовтня 2023 року вчитель предмету «Захист України» Богуславський Ігор Миколайович  провів разом зі здобувачами освіти 10-11 класів Ярівського ліцею виховний захід за темою «14 жовтня – день створення УПА».  Під час спілкування вчитель прагнув сформувати в учнів  почуття патріотизму, національної гордості, самосвідомості, любові до рідного краю.

 


Мандрівка в Країну писемності

 

В рамках проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який в цьому році проходить під гаслом ‘’Вірю в майбутнє твоє ,Україно!’’12 жовтня завідуючою бібліотеки Ярівського ліцею, Богуславською О.М. ,був проведений бібліотечний онлайн-урок ‘’Мандрівка в Країну писемності’’ для учнів 2,4,5 класів .

   Здобувачі освіти познайомилися з історичними  витоками писемності та поглибили свої знання про види письма. А саме : найдавнішим ідеографічним письмом .В Україні — це символи накреслені на великодніх писанках; візерунки вишиті на рушниках.


Всеукраїнська руханка, в рамках проєкту "Єдина Україна"


10.10.23 учні 6 - 8 класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області, вкотре долучилися до Всеукраїнської руханки, в рамках проєкту "Єдина Україна" за концепцією "Спорт заради розвитку" Всіх гостинно приймала Одеса

Дякуємо організаторам!

#Спорт_заради_розвитку #єдина_Україна

Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області


Всеукраїнський день доброти провели учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною.


5 жовтня в рамках участі у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, що проходить під гаслом ’’Вірю в майбутнє твоє, Україно!’ ’в Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області  завідувачкою бібліотеки Богуславькою О.М. була проведена благодійна акція з поповнення фонду шкільної бібліотеки ’’Подаруй бібліотеці книгу!’’ Книга, як почуття — даруєш комусь, а тепло на душі тобі. Це була добровільна акція , але діти, які живуть в Ярівській громаді з розумінням та радістю долучилися до цього заходу. Учні 4,7,8,9,10, 11 класів принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Серед подарованої була  художня, довідкова література, але найбільше було дитячої, зокрема казок.

Діти зрозуміли, що подарувати  бібліотеці — значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки.


Запрошуємо долучитися до Всеукраїнського уроку єдності

 

 

Учителів, батьків і учнів запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності для 5-11 класів, який буде присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Урок транслюватимуть 6 жовтня з 12:00 до 12:30, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі на телеканалі “Суспільне. Культура” та Youtube-каналі “Перший”. Запис буде збережений за лінком.

Під час уроку глядачі дізнаються:

·         як протидіяти соціальним стереотипам;

·         хто такі боти та тролі;

·         як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.

Наприкінці онлайн-заходу дітям необхідно буде пройти тест-гру, яка складатиметься з 7 запитань (для цього треба відсканувати QR-код на екрані та перейти за посиланням).

Крім того, організатори підготували сюрприз для школярів, про який оголосять під час трансляції.


ІV Міжнародний урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин"                                                   

Тварини наші друзі завжди потребують турботи. 4 жовтня учні 2 класу під керівництвом класного керівника Овчаренко Г. В долучилися до Міжнародного уроку доброти. Учні вели розмову про причини безпритульності тварин. Прослухавши  аудіоказку про собаку Зосю, яка була віддана у  люблячу та турботливу родину, але її покинули у великому незнайомому місті. Обговорили, як потрібно доглядати  за домашнім улюбленцем  та  стати відповідальним господарем.  Пограли у гру місія "Друг з притулку". Здобувачі освіти сформували первинні уявлення про догляд за домашніми улюбленцями. Головне для наших чотирилапих друзів - це наша увага, турботу і любов. #урок_доброти2023 #happypaw


Любі наші вчителі!

У першу неділю жовтня
У вас професійне свято.
Сюди ми прийшли сьогодні
Сердечно вас привітати.

Учитель – це наша совість,
Взірець у житті єдиний.
Без нього життєва повість
Не пишеться у людини.

Від перших навчальних кроків
До випуску й атестату
Одинадцять довгих років
Для нас ви – як мами й тата.

Душевні ви, справедливі,
І цим нас завоювали;
До наших проблем чутливі,
Хоч є в вас своїх немало.

Тож буде хай день безхмарним
У ваше прекрасне свято.
Працюєте ви не марно,
І можете святкувати.

Сьогодні вітання щирі
Ми вам принесли з любов'ю.
Живіть у добрі і мирі!
Хай буде міцним здоров'я!

Ваші учні.

 https://youtu.be/oRNb3gsEoug 


Герої рідного краю

 

З метою формування сталих знань про героїчну боротьбу українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави здобувачі освіти 3 класу разом з класним керівником Ганжелою Л.Б. у переддень Дня захисників за захисниць України провели тематичний урок «Герої рідного краю».  Ми вклоняємося тим, хто нині наш спокій береже і захищає всю нашу велику родину, рідну землю нашу – Україну.


Герої не  вмирають

 

 29 вересня, в переддень Дня захисника і захисниці України ,учні 4 та 6 класу разом з завідуючою шкільної бібліотеки Богуславською О.М. відвідали родину Сильченко Миколи Миколайовича ,який  загинув 7 квітня 2022 року в бою  з російськими окупантами поблизу села Студенок та похований у селищі Ярова де народився та виріс. Батьки героя Микола Іванович та Любов Анатоліївна поділилися спогадами про свого сина, й переглянули світлини із сімейного архіву, нагороди та подяки отримані героєм. Учні подякували   за цікаву розповідь та гостину. Вічна вдячність батькам героя. Вічна пам'ять захиснику.


Герої нашого краю

1 жовтня - День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей.

Це свято – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України.

Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони.

Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і

козаків до січових стрільців і вояків УПА. 10 клас Ярівського ліцею разом з класним керівником Савчук Л.В та заступником директора Наконечною Г.В. в рамках уроку звитяги "Герої нашого краю" переглянули відеолекцію про події історії України в ХХ столітті "Українська революція 1917-1921 років. Як творилася держава".

Адже знання історії власної країни це фундамент майбутньої міцної держави після Перемоги.


Герої рідного краю

 

1 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Це свято дуже важливе в наші дні, бо саме сьогодні тисячі захисників і захисниць боронять нашу державу від ворога, який напав на нашу мирну країну. Звичайно, не оминула війна і нашу громаду, і наші рідні, близькі, знайомі та просто сусіди стали на захист України. Ярівська громада пишається своїми героями, а саме: Андрієм Радько, Миколою Сильченко, Сергієм Коміром, Ярославом Колесніком, які загинули у 2022 році . Учні 7 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Фесенко В.В. провели виховний захід «Герої рідного краю». Нам доводиться долати  велике випробування - війна, але разом ми все подолаємо. Слава Україні та її захисникам!

 


Герої рідного краю

 

1 жовтня відзначають День захисників і захисниць України.  На передодні цього дня учні 6 класу разом з класним керівником Ігорем Богуславським,  зустрілися на заході "Герої рідного краю". Це свято дуже важливе в наші дні, бо саме сьогодні тисячі захисників і захисниць боронять нашу державу від ворога, який напав на нашу мирну країну. Діти розповіли про своїх знайомих, рідних та близьких, які сьогодні захищають нашу Державу, наш рідний край. На заході переглянули патріотичне відео Тетяни Мартиненко «Урок мужності "Герої рідного краю!"»


Герої рідного краю

 

29 вересня у 5 класі було проведено урок пам'яті до Дня Захисників і Захисниць України "Герої рідного краю", на якому діти дізналися про історію виникнення свята, традиції козаків. Згадали і вшанували загиблих на цій війні односельців Сильченко Миколу  та Радько Андрія.  Зрозуміли, що слова "Слава Україні! Героям слава!" для кожного українця мають особливе значення.


Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу

 

28 вересня 2023 року вчителем Захисту України Богуславським І.М. було проведено виховний захід «Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу» для здобувачів освіти Ярівського ліцею. Метою заходу є формування в учнів власного ставлення до проблеми збереження суспільної історичної пам’яті. Розмова  про жертв Бабиного Яру  розкрила зміст трагедії, спричиненої нацистською навалою.

 


Куріння чи здоров’я – обирайте самі

28 вересня 2023 року вчителем основ здоров’я Богуславським І.М. було проведено виховний захід «Куріння чи здоров’я – обирайте самі» для здобувачів освіти Ярівського ліцею. Метою заходу є залучення дітей до здорового способу життя, інформування про ризики розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.


Ми козацького роду

У неділю, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць, усіх, хто воює і хто віддав своє життя заради України та українців. 28 вересня учні 1 класу (класовод Доля А.В.) провели урок звитяги «Ми козацького роду», присвячену Дню захисникам і захисницям України. Дізнались про історію цього свята, визначили чим для них є Україна та чому її треба захищати, пояснили значення прислів’їв про Батьківщину, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, виготовили сувенір – оберіг захисникам.

 


Бабин Яр – забуттю не підлягає

 

Напередодні роковин трагедії в Бабиному Яру у 5 класі відбувся  виховний захід, присвячений цим подіям. Діти почули про страшний геноцид єврейського народу, про масові розстріли у вересні 1941 року. Переглянули відео матеріали за розповідями людей,  що вижили у Бабиному  Яру і свідчили потім про цей злочин. Учні порівняли злочини минулого з сучасністю, зробили висновки, що історію треба пам'ятати, щоб вона не повторювалася.


Слава захисникам і захисницям України

 

На передодні Дня захисників і захисниць України в бібліотеці Ярівського ліцею завідуючою бібліотеки Богуславською О.М. була підготовлена  книжкова виставка-огляд  "Слава захисникам і захисницям України". Учні ознайомилися з літературою, в якій розповідається про мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. Герої не вмирають.


Урок мужності «Герої рідного краю!»

28 вересня 2023 року здобувачами освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Іващенко А.О. був проведений Урок «Герої рідного краю», який присвячено Дню захисників і захисниць України. Під час заходу в учнів формувались сталі знання про героїчну боротьбу українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави, ідеалів національної гідності, свободи, почуття гордості за свою країну  на героїчному прикладі захисників Лиманської територіальної громади та всієї країни.  Вшанували полеглих Героїв України хвилиною мовчання.


Урок мужності «Герої рідного краю!»

28 вересня до Дня захисників і захисниць України  пройшов Урок мужності « Герої рідного краю!»  у 8 класі Ярівського ліцею (вчитель зарубіжної літератури Мартиненко Т.В.) , який був присвячений мешканцям Лиманської територіальної громади, які дають вiдсiч російській агресії, захищають територіальну цілісність нашої держави. Учні  обговорили цінності, за які боряться наші захисники, а саме: незалежність та територіальну цілісність, волю, свободу, гідність України та українців, пригадали захисників рідного краю, які зараз боронять неньку Україну. Згадали Героїв,  якими є наші земляки, які віддали своє життя за нашу Україну.

Вшанували Героїв України хвилиною мовчання. https://www.youtube.com/watch?v=5KqxmzKIwxc


Урок звитяги "Герої рідного краю"

 

Українські захисники та захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свою незалежність.                                                                          Напередодні  свята  Дня захисника і захисниці України                                                    вчитель історії Овчаренко Р.П. разом зі здобувачами освіти 9 класу  Ярівського ліцею провели урок звитяги "Герої рідного краю".  Дев'ятикласники поділилися мріями, стосовно свого  майбутнього, здійснення, яких  залежить від хоробрості, боротьби захисників та захисниць України, які зараз зі зброєю в руках боронять нашу землю. З вдячністю учні пригадали імена наших  односельців-захисників Батьківщини. Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Ім'я кожного героя назавжди закарбується в історії України.


Бабин Яр – забуттю не підлягає!

27 вересня  для здобувачів освіти 8 класу Ярівського ліцею (кл. керівник Мартиненко Т.В.) була проведена віртуальна екскурсія «Бабин Яр – забуттю не підлягає»  під час якої учні  з’ясували зміст трагедії в Бабиному Яру, її вплив на долю людства, на історичну пам’ять сучасників.


Урок звитяги " Ми козацького роду"

     

    Історія захисників України сягає давніх часів. Важким і тернистим був шлях нашої країни із сивої давнини і до сьогоднішніх днів. До Дня захисників і захисниць України  класним керівником 2 класу  Овчаренко Г. В. був проведений урок звитяги " Ми козацького роду". Здобувачі освіти вшанували пам'ять загиблих захисників та захисниць України хвилиною мовчання, переглянули мультфільм "Бравий молодий козак" який демонструє  звичаї козаків їх силу та відвагу. Ми - українці! І ми цим пишаємось.


Наслідки шкідливих звичок. Профілактика тютюнопаління

 

26.09.23  у 5 класі Ярівського ліцею відбулася година спілкування на тему «Наслідки шкідливих звичок. Профілактика тютюнопаління», де , класним керівником Загоруйко О.А. були розглянуті  наслідки вживання тютюнових виробів, хвороби, які виникають на тлі тютюнопаління. Діти подивилися навчальне відео про шкідливість цигарок,  обговорили його, зробили для себе висновки, що палити не модно і шкідливо. Українець має бути здоровим!


Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства

 

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності здобувачами освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з класним керівником Іващенко А.О. було підготовлено віртуальний журнал «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства» https://youtu.be/BDwkNRkzwgw

Вічна пам'ять усім убієнним та невинно закатованим...


Інформаційний вісник «Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини»

 

З метою надання учням достовірної інформації про тютюн і тютюнопаління, розвіяти поширені міфи про популярність і магічні властивості тютюну; формування свідомого ставлення до власних вчинків, свого здоров'я та здоров'я інших людей як найвищої цінності; підвищення усвідомлення щодо власної значущості, цінності, зміцнення почуття власної гідності; виховування прагнення учнів до здорового способу життя здобувачами освіти 11 класу Ярівського ліцею разом з вчителем інформатики Іващенко А.О. був підготовлений 26 вересня інформаційний вісник «Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини», який можна переглянути за посиланням  https://padlet.com/ivasenkoalona00/padlet-5hw5lryrj350jw7u


Всеукраїнська онлайн руханка.

 

Учні Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області під керівництвом вчителя фізичної культури Савчук Л.В. приєднались до Всеукраїнської онлайн руханки.

 Ярівський ліцей Лиманської міської ради Донецької області   #Спортзарадирозвитку #ЄдинаУкраїна


День вшанування партизан і підпільників

22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи, з 2014 року, та в 2022-му багато партизанів з'явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.  Ми впевнені, що не за горами той час, коли ми знатимемо поіменно всіх героїв — сьогоднішніх партизанів, які чинять героїчний опір окупантам. Слава Героям! https://www.youtube.com/watch?v=6KNEBx3Jo4w 

Європейський день мов

Здобувачі освіти 9-го класу Ярівського ліцею Лиманської міської ради із задоволенням 21 вересня приєдналися до обласного флешмобу з нагоди Європейського дня мов. Разом із учителем англійської  мови,  Бутенко Ю.В., було опрацьовано тематичну презентацію з цікавими фактами не лише про державні символи України,  але й не оминули увагою звичаї, рослини, вишивку,  кухню нашої прекрасної Батьківщини та сучасні символи, які прославляють Україну на увесь світ, продовжуючи створювати "Код незламності українців".


Флешмоб до Європейського дня мов

 

 21 вересня у Ярівському ліцеї в рамках обласного флешмобу до Європейського дня мов для здобувачів освіти  2 класу був проведений урок з англійської мови вчителем Овчаренко Г. В. "Код незламності українців". Здобувачі освіти здійснили онлайн подорож англомовними країнами Європи, ознайомилися з їхніми державними символами та традиціями. Також учні пригадали державні символи України та видатних українців, які прославляли нашу країну на весь світ.                          

Вперед до перемоги.



Наша поліція для нашої безпеки.

 

20 вересня здобувачі освіти нашого Ярівського ліцею мали змогу поспілкуватися з представницею поліції. Інспектор СЮП ВП Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенант поліції Вікторія Гігінарі провела дуже цікаві і пізнавальні бесіди. Учні 5-8 класів поглибили свої знання з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а 9-11 – з Кібербезпеки. Обидві теми дуже актуальні, тому ми не втомлюємося відкривати для себе важливу інформацію задля власної безпеки. Тож не забуваймо про поради і застереження, які почули на сьогоднішньому заході. Бережімо своє життя та здоров’я!


Знання рятують життя!

 

Протягом вересня в нашому Ярівсьому ліцеї проходить місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». Тема актуальна, адже багато дорожньо-транспортних пригод відбуваються також і за участі дітей. Щоб убезпечити наших учнів, класні керівники проводять виховні заходи, користуючись інтерактивними, ігровими методиками, а також поетичним словом, як от педагог-організатор Луговська Юліана Вікторівна зі своїм віршем «Дорожня пригода Сашка і Максима». Вчіть правила дорожнього руху і знайте, що дорога – не місце для ігор! Бережіть себе! https://www.youtube.com/watch?v=Y-Iu5VVMbqE


Акція «Чиста Україна»

 

Щороку у третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day”. Учні 5 класу разом з класним керівником Загоруйко О.А.   долучилися до цієї ініціативи. Ми повинні спільно працювати над відновленням довкілля, розвивати свідоме громадянське суспільство, що відповідає соціальним та екологічним стандартам.


Олімпійський урок

 

З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвитку олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей до занять спортом, збагачення знання учнів стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів; формування уявлення про олімпійський рух у світі та зокрема, в Україні здобувачі освіти 3 класу 15 вересня разом з класним керівником Ганжелою Л.Б. відвідали онлайн Олімпійський урок.


Кір- інфекційне захворювання

 

Кожну людину оточує світ мікроорганізмів, які можуть викликати інфекційні хвороби, іноді серед значної частини населення земної кулі. Такі хвороби часто приводять до масової загибелі людей.

Вакцинація - найкращий метод захисту від інфекційних захворювань.

Профілактика за допомогою вакцин спрямована саме проти тих інфекцій, які спричиняють тяжкі захворювання та викликають смертельні випадки. Вакцини містять або дуже ослаблені мікроорганізми, або вбиті, або ж їх окремі складові. Коли їх вводять до організму, імунна система продукує спеціальні білкові молекули – антитіла та спеціальні клітини. Саме вони і відповідають в організмі людини за стійкість до інфекцій, тобто імунітет. На ці дуже важливі теми спілкувалися здобувачі освіти 3 класу 14 вересня разом із класним керівником Ганжелою Л.Б. під час тематичної бесіди на тему: «Кір- інфекційне захворювання».


Міжнародний день демократії

В Міжнародний день демократії який відзначається 15 вересня здобувачі освіти 9 класу Ярівського ліцею під керівництвом вчителя історії Руслани Овчаренко прослухали онлайн - лекцію "Що таке демократія ?", яку провів Грудницький В. М. кандидат юридичних наук, доцент в.о. кафедри історії та права ДОННТУ . Учні ознайомилися з ознаками демократії, як політичного  світогляду та формами державно - політичного режиму. Усвідомили, що демократичний розвиток України це рух вперед назавжди.


Профілактика інфекційних захворювань

 

Життя в сучасному світі вимагає постійного контролю й захисту. З метою профілактики інфекційних захворювань 15 вересня класний керівник 7 класу Фесенко В.В. познайомила учнів 7 класу Ярівського ліцею з переліком інфекційних захворювань. Проведення щеплень проти кору, краснухи, епідемічного паротиту єдиний засіб  захисту.


    Челендж «Зроби краще ніж я»

 

В рамках Олімпійського тижня, який проходив з 11 по 15 вересня в Ярівському ліцеї вчитель фізичної культури Савчук Л.В. запросила здобувачів освіти долучитись до челенджу «Зроби краще ніж я». Кожен клас активно і радо приймав участь, бо спорт – це наше здоров’я та довголіття. https://youtu.be/IXdymcT1TQI  


Олімпійський урок

 

Учні 7 класу Ярівського ліцею провели 14 вересня разом з класним керівником Фесенко В.В. на годині  спілкування олімпійський урок. Діти познайомилися з відомими спортсменами України. Усвідомили важливість заняття спортом. Спортсмени класу: Гордієнко Андрій та Шульга Максим розповіли про свої досягнення й порадили однокласникам також займатися спортом.


Інфекційні та неінфекційні захворювання. Захисні реакції організму

 

15 вересня 2023 р. для учнів 8 класу (кл.керівник Мартиненко Т.В.) була проведена інформаційна хвилина «Інфекційні та неінфекційні захворювання. Захисні реакції організму».  Учні розширили свої знання про  інфекційні та неінфекційні хвороби, навіщо їм роблять щеплення та від яких інфекційних хвороб вони захищають, від чого найбільше помирає людей у світі. Тож, пам’ятаймо: в здорову тілі – здоровий дух! Залишайтеся здоровими та щасливими!


  Олімпійський тиждень у Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області

 

Другий тиждень з 11 по 15 вересня нового 2023/2024 навчального року в Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області розпочався з участі в челенджах та  Олімпійському тижні.

Олімпійський тиждень – це всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.

Протягом тижня вчитель фізичної культури Савчук Л.В. знайомила дітей з історією та традиціями Олімпійських ігор, Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорт. Проводились вікторини, руханки, конкурси разом з класними керівниками 1-11 класів.  Діти з задоволенням приймають участь, активні та креативні, повні сил та енергії. За ці дні здобувачі освіти встигли: у 6,8 класах виконати руханки , познайомилися з  темами: "Історія Олімпійських ігор", "Олімпійські ігри сучасності",   "Видатні Олімпійці." З задоволенням брали участь у вікторині. Прийняли участь у челенджі ОЦТК, до Дня Фізкультури та спорту https://youtu.be/Q6d9LkG7bYo?feature=shared , https://youtu.be/Ea-ERgVpT3k?si=LH2nWKI2xbjB-AS3 , https://youtube.com/shorts/gNxzcp19Tbs?si=87zvlm4lyqOrpcRR , https://youtube.com/shorts/igg09oTLmg8?si=8DMDNiRLDA4JDMlS , https://youtube.com/shorts/Sw1F-sHeaAM?si=xM7cgDEHhglke4UL . Кожен клас зробив колаж " Наша гордість Олімпійці". Також учні створювали фото колажі "Ні дня без спорту!". 1-8 клас приєдналися до конкурсу малюнків "Спорт у моєму житті!". Учні   в 5,7,9 класах робили руханку разом з олімпійськими призерами. Здобувачі освіти 5,7,9 класів ознайомилися з цікавими фактами Олімпійських ігор сучасності  та прийняли участь у вікторині. 


 

Активно рухайся

 

Традиційно у вересні в  Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області з нагоди Дня фізичної культури та спорту, з метою популяризації спорту й утвердження здорового способу життя для здобувачів освіти 11 класу класним керівником Іващенко А.О. був проведений 14 вересня  Олімпійський урок під гаслом «Активно рухайся!» Це особливий захід, який дає можливість не лише популяризувати спорт, а й виховувати дітей на олімпійських цінностях, виховувати нашу націю. Особливо це важливо в умовах війни. Класний керівник ознайомила учнів з історією та традиціями Олімпійських ігор, олімпійськими видами спорту. Гарний настрій отримали всі учасники Олімпійського уроку – свята миру, спорту та єднання навколо олімпійських ідеалів і цінностей.

Зичимо всім  фізичного здоров’я й краси, спортивних та життєвих перемог,  успіхів у навчанні та всіх звершеннях!

Україна переможе! 


Безпека дорожнього руху – це життя!

З 1 по 30 вересня 2023 р. в Україні традиційно проходе місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», в рамках ініціативи, покликаної популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді, 13 вересня 2023 року в Ярівському ліцеї Лиманської міської ради Донецької області для здобувачів освіти 11 класу класним керівником Іващенко А.О. було проведено тематичний урок: «Безпека дорожнього руху – це життя!». Відеоматеріали, які було запропоновано учням для перегляда, стосуються різних аспектів безпеки на дітей на дорозі – правилам поведінки на вулицях і дорогах, на залізниці, правилам використання світлоповертальних елементів, технікам надання домедичної допомоги постраждалим тощо. Відеоматеріали для уроку стосуються різних аспектів безпеки на дітей на дорозі – правилам поведінки на вулицях і дорогах, на залізниці, правилам використання світлоповертальних елементів, технікам надання домедичної допомоги постраждалим тощо, та орієнтовані на школярів різного віку. Будьте уважними! Дотримуйтесь правил дорожнього руху!


Олімпійський урок

13 вересня у 5 класі класним керівником Загоруйко О.А. в рамках спортивного тижня було проведено  Олімпійський урок, де учні знайомилися з  олімпійським рухом України, її чемпіонами різних років, а також з різними видами спорту. Жваво обговорювалися відомі усім спортсмени, їх досягнення. Українські спортсмени - наша гордість, пишаймося ними!


Як працює вакцина?

Класним керівником Богуславським І.М. разом зі здобувачами освіти 6 класу 12 вересня проведено бесіду "Як працює вакцина?" Учні під час спілкування дізналися, що  завдяки дотриманню правил гігієни та щепленням деякі інфекційні хвороби зникли в наш час. Наше майбутнє не буде вільним від патогенів, тому необхідно вести здоровий спосіб життя та здійснювати профілактичні щеплення від таких хвороб як: кір, краснуха та епідемічний паратит.


Безпека на дорозі – показник культури нації

 

В рамках проведення тематичного місячника безпеки дорожнього руху здобувачі освіти 6 класу відвідали виховний захід  «Безпека на дорозі – показник культури нації». Разом з класним керівником Богуславським І.М. учні пригадали  прості, але життєво необхідні правила дорожнього руху.

     Після опрацювання теорії діти змогли перевірити свої знання на практиці під час вікторини.

Атмосфера змагань додала активності, а змістовний матеріал, підготовлений вчителем, дозволив закріпити набуті знання.


ОЛІМПІЙСЬКИМИ ШЛЯХАМИ ДО ЗДОРОВОГО МАЙБУТНЬОГО

 

Для учнів 8 класу ( кл. керівник Мартиненко Т.В.) був проведений 13 вересня Олімпійський урок "Олімпійськими шляхами для здорового майбутнього "під час якого учні пригадали давні часи,, коли відбулися перші олімпіади, з'ясували, коли та ким було відроджено проведення Олімпійських ігор;  нагадали про здобутки  українських спортсменів.


Олімпійський урок

 

 Здоров'я - одне з основних джерел радості, щасливого повноцінного життя людини.  У рамках відзначення Олімпійського тижня в Ярівському ліцеї класоводом 2 класу Овчаренко Г. В. був проведений "Олімпійський урок". Другокласники пригадали історію Олімпійських ігор, їх символи, згадали про розвиток олімпійського руху в Україні та видатних спортсменів нашої Батьківщини.


Дорожній рух- наш друг

Безпека руху – то не жарти.

Будь обережним і зважай ти:

Біжиш, стоїш чи йдеш здалека –

Пильнуй всі правила безпеки.

Дотримання правил дорожнього руху - один з головних компонентів збереження життя і здоров'я дітей. В рамках місячника  «Увага! Діти на дорозі!» учні 1 класу, класовод Доля А.В., переглянули і обговорили мультфільм «Неслуха на дорозі», пограли в гру «М’ячик  - світлофор», відгадали загадки, намалювали світлофор. Діти, будьте уважні та обережні на дорозі!


Олімпійські ігри. Історія та сучасність

 

Традиція Олімпійських ігор йде з Давньої Греції. Ми знаємо, що перші Олімпійські ігри були проведені в місті Олімпія понад 2700 років тому. 12 вересня класоводом 4 класу Рибіною О.В. був проведений  єдиний олімпійський урок  "Олімпійські ігри. Історія та сучасність". На якому діти познайомилися із історією проведення Олімпійських ігр. Дізнались багато цікавого про  сучасних олімпійців та їх перемоги. Олімпійські ігри дуже популярні в світі. Всі любителі спорту дивляться ігри по телевізору, багато з них спостерігають події наживо, підтримують свої національні команди.


Виховна година " Транспорт і пішоходи"

 

Традиційно протягом вересня у Ярівському ліцеї проходить місячник "Увага! Діти на дорозі", який присвячений безпеці дітей на проїжджій частині. Дотримання правил дорожнього руху - один з головних компонентів збереження життя і здоров'я дітей. В рамках місячника класоводом 2 класу Овчаренко Г. В. була проведена виховна година " Транспорт і пішоходи" здобувачі освіти пригадали правила дотримання безпечної поведінки на дорозі, правила дорожнього руху, види дорожніх знаків,  зосередили також увагу на правилах їзди на велосипеді. Завжди пам'ятай, твоя безпека - в твоїх руках! Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх - ти захищений.


День пам'яті жертв фашизму

 

12 вересня відбулась виховна година у 5 класі до Дня пам'яті жертв фашизму. Класний керівник Загоруйко О.А. провела інформаційну бесіду під час якої було переглянуто документальний відео фільм. Порівняли минулу війну з сьогоденням. Памʼятаємо тих, хто віддав життя за наше майбутнє. Україна незламна, ми переможемо!

 


Що таке інфекція та як її запобігти

 

11 вересня  2023 року класним керівником 4 класу Рибіною О.В. було проведено виховну годину "Що таке інфекція та як її запобігти". Мета якої - показати здобувачам освіти небезпечність таких захворювань  як кір, краснуха та епідемічний паротит. На цьому заході діти познайомились  із симптомами, профілактикою цих захворювань та необхідністю вакцинування проти них. Бережіть своє здоров’я – найцінніший дар у житті.


130 річниця з дня народження Олександра Петровича Довженка

 

10 вересня 2023 року Україна святкує 130 річницю з дня народження видатного кіномитця, письменника, дипломата, учителя, художника, громадського діяча, мислителя, відданого сина своєї країни – Олександра Петровича Довженка. Учні 10-11класів Ярівського ліцею Лиманської міської ради разом з учителем української мови та літератури Фесенко В.В. вшанували пам'ять  О.П. Довженка. Провели літературно - мистецьку зустріч.


Інфекційні хвороби та найкращий захист від них

 

 «Осінь — час оновити свої захисні ресурси та вакцинуватись». Під таким гаслом здобувачі освіти 11 класу разом з класним керівником Альоною ІВАЩЕНКО вирішили нагадати про необхідність надійного захисту від дитячих та не дитячих хвороб, бо саме вони можуть мати доволі важкий перебіг як у дітей, так і в дорослих. Для цього була створена віртуальна дошка, на якій розміщена ключова інформація, яку кожен зможе переглянути в зручний час за посиланням https://padlet.com/ivasenkoalona00/padlet-as24vmp0dw9idpk9 Сподіваємося, що ми переконаємо вас перевірити, чи ви захищені від цих захворювань. Вакцинуйтесь і бережіть себе!


8 ВЕРЕСНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

 

Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета.

Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Для здобувачі освіти Ярівського ліцею 5-11 класів учителем української мови та літератури Чумак Н.М. та вчителем зарубіжної літератури Мартиненко Т.В. були проведені  Інформаційна п'ятихвилинка "Грамотність - сталий розвиток людини"( 9 клас) та мовні ігри «Хвилинки грамотності», «Мандруємо країною Слів», мовознавчий турнір «Єднаймося заради мови»,  (5-8 кл).

Грамотним бути нині модно –

Знати рідну мову свій чітко,

правильно Підібрати слова,

І думала щоб вірно голова.

З Днем грамотності ми всіх  вітаємо,

Не робити помилок в словах побажаю,

Вчися і працюй, і книжки читай,

Систематично мову свою розвивай!


У пам'яті  нема минулого.

 

У світовій історії є багато трагічних подій і дат. До однієї з таких дат відноситься друга неділя вересня, коли відзначається День пам'яті  жертв фашизму. Людство віддає шану пам'яті  десятків мільйонів людей, які загинули у боях під час Другої світової війни. Вчитель історії Руслана Овчаренко з учнями 10  класу провела урок  мужності «У пам'яті нема минулого...». Здобувачі освіти дізналися про злочини фашизму, мирних жителів, які гинули під бомбами, у концтаборах, від хвороб і голоду. Ми, українці боремось за свободу і незалежність. Схиляємо голови в пам’ять  про тих, хто став жертвами фашизму.


Профілактика інфекційних хвороб

06 вересня у 5 класі класним керівником Загоруйко О.А. було проведено інформаційну бесіду з переглядом презентації на тему "Профілактика інфекційних хвороб". Діти дізналися про вакциноврегульовані інфекційні хвороби, їх симптоми, перебіг і наслідки. Побачили і обговорили календар щеплень. Зробили висновки, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Разом до життя без інфекційних захворювань! Українці мають бути здоровими та сильними!


Увага! Діти на дорозі!

 

Місячник безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі" - це інформаційні заходи, націлені на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним учнем найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

Приймаючи участь у місячнику Безпеки дорожнього руху здобувачі освіти   Ярівського ОКП  6 вересня разом із соціальним педагогом Дар’єю Ваховською переглянули фільм "Дитинству безпечні дороги" .  Приймаючі участь у квесті  "Знай правила дорожнього руху" учні подорожували станціями "Візитка", "Руханка", "Подумай-відгадай", "Що означає знак", "Склади пазл" разом із соціальним педагогом Ларисою Распутньою. Ознайомилися з різними видами знаків : попереджувальні, інформаційно-вказівні, наказові, закріпили знання про правила дорожнього руху, безпечну поведінку на вулиці, яких тепер будуть дотримуватись під час дорожньо-транспортного руху. Все буде Україна!


Увага! Діти на дорозі!

04 вересня для учнів 5 класу класним керівником Загоруйко О.А. було проведено   квест, «Увага! Діти на дорозі!», прийнявши участь в якому, здобувачі освіти згадали правила поведінки під час дорожнього руху, запам'ятали знаки, обговорили небезпечні ситуації. Кожна людина, особливо дитина, має дотримуватись Правил дорожнього руху!


Привітання з 1 вересня.

 

Ось і 1 вересня! Чи чекали ми на нього? Так! Із нетерпінням! Ми скучили за дружнім спілкуванням, цікавими уроками, корисними порадами, різноманітними завданнями та кмітливими відповідями! Ми скучили за щирими усмішками вчителів і радісним сміхом учнів. Ми неймовірно раді знову зустрітися, хоча і в просторах Інтернету, щоб бути допитливими і розумнішати щодня. З надією в якнайшвидшу зустріч в реальному житті та з вірою у перемогу, сердечно вітаємо з початком 2023-2024 навчального року!!! Бажаємо бути сильними та натхненними! Нехай гарний настрій ніколи не згасає, навчання дається легко, а навчальний рік буде наповнений незабутніми моментами, відкриттями та грандіозними успіхами!!! Щасливої дороги до Країни Знань! https://youtu.be/iul2pioqxJw


Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів (2023-2024 н.р.)

Міністерства освіти і науки України опублікувало електронні підручники для учнів 1-11 класів на 2023-2024 н.р. На сайті Інституту модернізації змісту освіти у розділі «Електронні версії підручників»  містяться електронні версії підручників для всіх класів загальноосвітніх навчальних закладів України. Підручники доступні у форматах PDF і DjVu.

Електронні версії підручників для учнів 1-х класів

Електронні версії підручників для учнів 2-х класів

Електронні версії підручників для учнів 3-х класів

Електронні версії підручників для учнів 4-х класів

Електронні версії підручників для учнів 5-х класів

Електронні версії підручників для учнів 6-х класів (оновлено)

Електронні версії підручників для учнів 7-х класів

Електронні версії підручників для учнів 8-х класів

Електронні версії підручників для учнів 9-х класів

Електронні версії підручників для учнів 10-х класів

Електронні версії підручників для учнів 11-х класів 

Шановні учасники освітнього процесу!


Дистанційне навчання в 2023-2024 н.р. здійснюватиметься на платформі Human. Для здобувачів освіти, які не мають технічних можливостей для навчання на платформі, освітній процес організовано за Індивідуальним маршрутом, який видає класний керівник.

Якщо у вас виникають проблеми із реєстрацією чи роботою на платформі, ви можете звернутися за допомогою до класного керівника, вчителя інформатики!

Урок — презентація “Героям слава”

 

З нагоди вшанування Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 28 серпня заступник директора ЗЗСО з НВР вчитель історії Руслана Овчаренко разом зі здобувачами освіти 9 — 11 класів провела урок — презентацію “Героям слава”. Учні ознайомились з подіями одного із найтяжчих епізодів російсько — української війни до повномасштабного вторгнення — вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво - традиційно для себе — порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути “зеленим коридором”. Ті хто відав життя за свою країну гідні того, щоб пам'ять про них була живою.


Героям слава – вписано в серцях

 

З нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві заступником директора ЗЗСО з НВР Альоною ІВАЩЕНКО було проведено 28 серпня 2023 року урок пам’яті «Героям слава – вписано в серцях» для здобувачів освіти 2-6 класів Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області.


Всеукраїнська акція пам’яті «Сонях»

 

 

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію. Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Здобувачі освіти ОКП сел.Ярова разом із заступником директора ЗЗСО з НВР Альоною ІВАЩЕНКО та вчителем ЗЗСО трудового навчання Ігорем БОГУСЛАВСЬКИМ приєдналися до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях» та разом з дітьми під час майстер-класу виготовили «Соняхи пам’яті», як символ  скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями. Вічна пам’ять та слава Героям України.


Наші вітання!!!

 

З Днем Незалежності! Нехай у темні години ворожої жорстокої навали в серці яскраво горить шевченківський вогонь любові до рідної України — країни гір і степів, швидких річок і золотих полів, зелених лісів і глибоких морів, відважних і гордих, гідних і люблячих людей. Зі святом!


З Днем Незалежності, моя Україно!

23 серпня 2023 року вчителем Ярівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Богуславським Ігорем Миколайовичем до Дня Незалежності України проведено для учнів ОКП гру-квест «Незалежність у тобі!». Мета заходу: поглибити знання здобувачів освіти про Україну, про її багатовікову історію, важливі події та персоналії українського державотворення, українські традиції, сучасних українців, які славлять Україну у світі.


З Днем Незалежності!

День Незалежності України – це найбільше національне свято. Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців. 24 серпня завжди буде символічним і надзвичайно важливим днем для українців у всьому світі, навіть попри щохвилинне зухвале намагання ворога зламати наш дух та знищити нас фізично. З 2014 року цей день набув ще більшої знаковості, адже волю, свободу і незалежність нам доводиться виборювати зі зброєю в руках. 

Бажаємо кожній родині в Україні мирного неба, непохитної віри, сімейного затишку та щасливого майбутнього у вільній процвітаючій країні! Зі святом Незалежності, Україно!!! https://youtu.be/HIfLswXEP1c


Історичний вісник « МОЯ УКРАЇНО  - ЄДИНА ТА ВІЛЬНА!»

 

   24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Республіки урочисто проголосила Незалежність України та створення самостійної української держави. З того часу весь український народ відзначає державне свято - День Незалежності. З метою формування в учнів національної свідомості, уявлення про Україну як незалежну європейську державу, виховування  поваги до її історичного минулого  та  шанобливе ставлення до символів держави педагог — організатор Овчаренко Г. В. разом з учнями 9 — 10 класів до Дня Незалежності України підготували історичний вісник “Моя Україно — єдина та вільна”. Учні ознайомилися з основними подіями, які сприяли проголошенню Незалежності України, першими  самостійними кроками держави та визначними діячами тих часів. https://ru.padlet.com/hannaovcharenco/padlet-xwyrnjcd5e64owiu


ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 23 серпня, вся країна вшановує одну із головних національних святинь  – ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ. Це свято всіх поколінь українців.

Синьо-жовтий стяг нашої країни несе в собі її історію. Настільки багато всього у двох кольорових смугах. Це і вірність, і мужність наших громадян. Їх відвертість та чесність. Готовність до самопожертви. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

Майбутні першокласники, класовод Доля А.В., теж долучились до святкування. Майбутні учні з радістю дізнались про це свято і намалювали наш синьо-жовтий символ незалежності.

Дивлячись на полотнище прапора, кожен українець відчуває гордість за свою Україну, за свій великий народ. Зі святом!


Наші вітання!!!

З Днем Державного Прапора України. Блакитні небеса над безкрайніми польовими просторами матінки України - відбиваються на гордом полотні нашому Прапорі! Пишайся своїм Прапором, патріот, адже Україна - мужня духом, велика та квітуча країна! 

Зі святом, українці!!!

 

Державний прапор України –
Це стяг із двох подовжніх смуг.
Він символ вільної людини,
У ньому український дух!
У синім – небо Батьківщини,
Його безкрайність і блакить,
І вище нього, Україно,
Хай пісня нації летить!
У жовтім кольорі – колосся,
Багатство нашої землі.
Щоб у достатку всім жилося,
І в люднім місті, і в селі.
Нехай він нас завжди єднає,
Його із гордістю несуть.
А світ, побачивши, впізнає:
Під стягом Українці йдуть!

 


День Державного Прапора України та День Незалежності України

З нагоди свят до Дня Прапора України й Дня Незалежності України відбулися виховні заходи з учнями 7 класу Ярівської загальноосвітньої школи . Фесенко Валентина Володимирівна разом з дітьми переглянули презентацію. Обговорили важливість цих свят для українців. Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу. 32 роки тому, у 1991 році Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності України. За ці роки ми пережили багато зазіхань росії на нашу незалежність. Сьогодні український народ платить неймовірну ціну у цій війні, а тому кожен українець на своєму місці має робити все можливе для наближення нашої спільної перемоги. Слава Україні!


День Державного Прапора України

22 серпня до Дня Державного Прапора України для учнів 5 класу вчителем зарубіжної літератури , української мови та літератури була проведена    квест-гра  «Здобудь прапор». Кожна зупинка мала свої особливості.  Дітлахи пригадували державні та народні символи, обряди та традиції нашої країни. Усі учасники були активні, кмітливі, з великою цікавістю та ентузіазмом давали відповіді на запитання і отримували своєрідні ключі — державний прапор України .


Робота Літньої освітньої онлайн школи та Школи майбутнього першокласника

 

15 серпня в Ярівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області розпочала роботу Літня освітня онлайн школа та Школа майбутнього першокласника. Минуло лише два дні цікавих занять, а здобувачі освіти 1-11 класів вже встигли цікаво провести свій час та попрацювати з тими темами з навчальних предметів, які важко їм далися в навчальному році. Тепла атмосфера, цікаві та корисні заняття допоможуть всім впевнено розпочати навчальний рік, тож запрошуємо наших учнів з користю проводити літній час.


Конкурс до Дня Незалежності України


2717 Конкурс малюнків.docx
2717 Конкурс малюнків МАРК.pdf

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ "ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ" ДЯКУЄМО !!!


КАТАЛОГ (СТАТУЕТКИ)

https://drive.google.com/file/d/1N2Hb8Fgtw6p8layiu0JmnN1DBtCWVddw/view?usp=sharing


ОФІЦІЙНА СТОРІНКА КОНКУРСУ

https://www.facebook.com/olenamusienkofest


Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів (2023-2024 н.р.)

Міністерство освіти і науки України опублікувало електронні підручники для учнів 1-11 класів на 2023-2024 н.р. На сайті Інституту модернізації змісту освіти https://imzo.gov.ua/  у розділі «Електронні версії підручників» містяться електронні версії підручників для всіх класів загальноосвітніх навчальних закладів України. Підручники доступні у форматах PDF і DjVu.


Увага! Інформація про оздоровлення!

 

Шановні батьки та здобувачі освіти. Наразі є можливість оздоровлення дітей у санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто», який релоковано у с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області Це дозволить дітям Донеччини пройти реабілітацію, поспілкуватися з однолітками, підвищити фізичну активність, отримати нові знання, відчути таку необхідну під час війни підтримку. До СОЦСР «Смарагдове місто» на соціальну реабілітацію (П зміна з 16.08.2023 по 06.09.2023) є можливість поїхати дітям, які потребують соціальної уваги та підтримки будь-якої пільгової категорії, не обов'язково дітям з ООП. Заїзд приурочений до Дня незалежності України за тематикою «Ти у мене єдина». Заїзд дітей відбувається протягом 4 днів і більше, у м. Кам'янець-Подільський дітей зустрічають представники центру та організовано підвезення до Смарагдового міста. Гарні умови, харчування, медичне забезпечення, подолання освітніх втрат - всі послуги надаються протягом 21 дня! Для дітей, які опинилися у складних життєвих умовах є можливість залишитися на наступну зміну!  

Дати заїзду:

ІІ Зміна – з 16.08.2023 по 06.09.2023 – заїзд приурочений до Дня Незалежності України

ІІІ Зміна – з 07.09.2023 по 28.09.2023 – заїзд приурочений до Дня фізкультури та спорту України

ІV Зміна – з 29.09.2023 по 20.10.2023 – заїзд приурочений до Дня народження «Смарагдового міста»

V Зміна – з 21.10.2023 по 11.11.2023 – заїзд приурочений до Дня української писемності та мови

VI Зміна – з 12.11.2023 по 03.12.2023 – заїзд приурочений до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

VII Зміна – з 04.12.2023 по 25.12.2023 – заїзд приурочений до Дня святого Миколая

VIII Зміна – з 26.12.2023 по 16.01.2024 – заїзд приурочений до зимового циклу українських свят


 

Адміністрація закладу.


УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ! 

Шановні батьки та здобувачі освіти, 3 15 серпня по 30 серпня в Ярівській ЗОШ розпочне свою роботу літня освітня школа з метою виявлення та подолання освітніх втрат на передодні нового навчального року. Учні матимуть можливість, в дистанційному форматі, відвідати компенсаторні консультації з основних предметів, поспілкуватись з вчителями та підготуватись до навчання. Графік занять доступний за посиланням https://docs.google.com/document/d/1BOoVMNvaWFgug2baPP3LLUN3blILHdgi/edit?usp=sharing&ouid=109798890015411390188&rtpof=true&sd=true 

Візьмемось за руки та обіймемо Україну

 

28 липня здобувачі освіти Ярівського ОКП разом із вчителькою історії Овчаренко Р. П. та завідувачкою Ярівської селищної бібліотеки Бибко З. М. провели урок державності "Візьмемось за руки та обіймемо Україну", присвячений Дню Української Державності. Ця пам'ятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його джерела йдуть з Руської середньовічної держави, центром якої був Київ. Учні ще раз пригадали історію державних символів: герба, грошової одиниці, ознайомились з реформами Володимира Великого - правителя Київської Русі. Дізналися про спадок України від Русі, від Галицько - Волинської держави, від козацької доби. Прослідкували спадкоємність державотворчих традицій України з часів Русі до сьогодення.


Back to School: готуємось до нового навчального року легко та весело з унікальною програмою від GoGlobal та Voice of America 


Налаштуватись на новий навчальний рік легко та весело й попрактикувати свою англійську у програмі "Back to School" учням середньої школи пропонує освітня фундація GoGlobal та Voice of America.Learning English


Ментори проєкту Learning English від Voice of America - підготували для українських дітей 12-15 років унікальну цікаву та насичену програму з англійської мови. Ігри, дискусії та інтерактивні вправи дозволять школярам максимально зануритись в англомовний простір. У програмі можливо розвинути навички як говоріння, так і письма. Діти оновлять словниковий запас та знайдуть нових друзів по інтересам. 


⏰ Програма проходитиме онлайн, двічі на тиждень по вівторкам та четвергам з 17.00 до 18.00. 


📝 Реєстрація для учасників


🤳 Телеграм-канал GoGlobal Junior для учасників


📹 Посилання на трансляції


🗓️ Старт програми 1 серпня


👩‍💻 Програму проводять експерти Learning English: 


🌟 Faith Pirlo, Creative Education Writer

🌟 Dr. Jill Robbins, Language Learning Specialist

🌟Gregory Stachel, Multimedia Journalist


Корисні матеріали до Дня Державності

Відео “Історія України за 15 хвилин”

https://www.youtube.com/watch?v=ITw2Lk93qrY

Відео “ІстФакт. “Історія Тризубу”

https://www.youtube.com/watch?v=m3n70kgNIgw

Виставка «Творці української державності: до 30-річчя заснування УГС»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-tvorci-ukrayinskoyi-derzhavnosti-do-

30-richchya-zasnuvannya-ugs

Виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-symvol-tvoyeyi-svobody-100-rokivderzhavnogo-gerba-ukrayiny

Виставка «Воїни. Історія українського війська»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-voyiny-istoriya-ukrayinskogo-viyska

Виставка «Кожен із нас – воїн»

https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-kozhen-iz-nas-voyin

Інфографіка “Тисячолітній спадок Української державності”

Інфографіка – Google Диск

“НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення”

https://rodovid.net/product/233/nash-herb-ukrayinski-symvoly-vid-kniazhykh-chasivdo-sohodennia-pdf-fajjl/

Інфографіка “Чому українці та росіяни історично – не «братні народи»”

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/rosiysko-ukrayinska-viyna-istorychnyykontekst/chomu-ukrayinci-ta-rosiyany-istorychno-ne-bratni-narody-infografika


Додаток 2.pdf

Цього року Україна відзначатиме День Державності 28 липня: інформаційні матеріали


У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.


День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.


Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.


Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.


У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня. Подробиці за посиланням: https://uinp.gov.ua/.../verhovna-rada-ukrayiny-perenesla...


В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.


«Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава», – наголошують в Українському інституті національної памʼяті.


Інститут підготував інфографіку, яка розповідає, що Україна успадкувала від різних державних утворень у своїй історії. Завантажити візуалізацію можна за посиланням: https://drive.google.com/.../19RlC5wVAoLVxvmIwFqsL1Y5STii...


Також дивіться 15-хвилинний анімаційний фільм «Історія України за 15 хвилин» із субтитрами українською або англійською мовами. Інститут відкритий до трансляції своїх відеопроєктів на телеканалах, завантажити фільм у високій якості, в тому числі версію без субтитрів можна за посиланням:

https://mega.nz/folder/hopBhADR#TaZGRDyaSw9srrJ8_raGHg


Декларація про державний суверенітет України



16 липня 1990 року Верховна рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила доленосний документ – прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яким визначені основи державного, політичного, економічного ладу та підкреслені самостійність і суверенітет України..


За прийняття цієї Декларації проголосувало більш ніж 98 відсотків депутатів тодішньої Верховної Ради.


Від дня прийняття документу від імені народу могла виступати виключно Верховна рада України, а територія України в існуючих межах проголошувалася недоторканною. При прийнятті Декларації про державний суверенітет України влітку 1990 року ВР УРСР керувалася волею народу України, прагненням створити демократичне суспільство, потребою всебічного забезпечення прав і свобод людини, пошаною до національних прав усіх народів, турботою про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнанням необхідності побудови правової держави, а також мала на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України. .


У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».


Одним із головних положень Декларації було положення про громадянство. Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей становлять народ України.


Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.


Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.


Україна проголошувала свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не буде брати участі у військових блоках і зобов'язується дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.


Декларація проголошувала право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами.


Декларація про державний суверенітет

УВАГА! ОГОЛОШЕННЯ! 

Шановні батьки та здобувачі освіти, 3 15 серпня по 31 серпня в Ярівській ЗОШ розпочне свою роботу літня освітня школа з метою виявлення та подолання освітніх втрат на передодні нового навчального року. Учні матимуть можливість, в дистанційному форматі, відвідати компенсаторні консультації з основних предметів, поспілкуватись з вчителями та підготуватись до навчання.

День Конституції України.

 

29 червня 2023 року здобувачів освіти Ярівського ОКП привітали з Днем Конституції представники відділу захисту дітей Благодійного Фонду «Слов’янське Серце» та подарували чудові корисні подарунки від благодійного фонду – планшети та канцелярське приладдя. Набори канцелярії отримали всі учні 1-11 класів, а планшети, учні, найбільш вразливих соціальних категорій. З юними українцями Донеччини говорили про Конституцію, дотримання прав і свобод наших громадян, з батьками про відновлення освітніх закладів Лиманської громади, які сьогодні зруйновані та пошкоджені російськими окупантами. Щиро вдячні благодійникам за турботу про дітей, які перебувають на території смт.Ярова.


Квест-гра до Дня Конституції України

Кожна країна, крім державних символів, має власну Конституцію й вважає її найціннішим документом .В статтях Конституції закладено основу держави - їх суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян. Цей документ - гордість країни, день прийняття Конституції вважається великим святом. 28 червня 1996 року в житті українського народу й української держави сталася історична подія - була прийнята нова Конституція. Наша Конституція визначається однією з найбільш досконалих і демократичних Конституцій у всьому світі. Для здобувачів освіти Ярівського ОКП 29 червня 2023 року педагогічним колективом: заступником директора ЗЗСО з НВР Русланою ОВЧАРЕНКО , заступником директора ЗЗСО з НВР Альоною ІВАЩЕНКО, вчителями ЗЗСО початкових класів Оленою БОГУСЛАВСЬКОЮ , Ганною ОВЧАРЕНКО , вчителем ЗЗСО Захисту України Ігорем БОГУСЛАВСЬКИМ, соціальним педагогом Дар’єю ВАХОВСЬКОЮ був підготовлений та проведений інтелектуальна гра-квест до Дня Конституції України. Команди подорожували станціями: "Історична", "Спортивна", "Фінансова", "Політична", "Правова". Допомогу на станції "Поліцейська" надавали запрошені  гості - інспектори сектору ювенальної превенції Краматорського районного управління поліції майор поліції Наталія ГРУНЕНКО та лейтенант поліції Ярослав ШЕРСТЮК. Огляд книжкової виставки літератури присвяченої Дню Конституції України провела бібліотекар Зоя БИБКО. Переможців визначали журі у складі Надії КОЗАЦЬКОЇ, Лариси ШВЕЦОВОЇ , Зої БИБКО. Перше місце посіла команда "Дружба", всі учасники гри - квесту отримали подарунки від поліцейських. Всі учасники гри- квесту отримали позитивний настрій.


28 червня в Мирноградській громаді проходила інтелеткуально — розважальна гра з нагоди Дня Конституції України до, якої долучилися представники 11 громад Донецької області. Лиманську громаду представляла команда у складі: Ганни Овчаренко, Дар'ії Ваховської, Яни Гусак, Оксани Філатової. Учасники гри проходили етапи змагань де показали високий рівень знань у сфері права та обов'язків громадян України, знання головного закону держави, кмітливість та завзятість. За що були нагороджені дипломом та отримали цінні подарунки від заступника голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніної. Команда лиманців отримали потужній заряд енергії та незабутні враження.    

Інформаційні матеріали до Дня Конституції України – 2023

28 червня цього року Україна відзначатиме 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

Сьогодні Конституція – ядро нацiональної правової системи України.

Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

Ключові повідомлення

Конституція України –  головний нормативно-правовий акт держави,  яким закріплено основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.

Конституція України – наш моральний орієнтир.

Сьогодні, в умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, усі ми по новому оцінюємо значення цінностей, закладених у Конституції України. Основний Закон є ядром консолідації Українського народу.

Незмінний упродовж століть цивілізаційний вибір Українського народу ми вкотре відстоюємо у збройній боротьбі проти московської агресії. Московська влада робила і робить спроби присвоїти українську історію, поцупити наші надбання, наших людей, дітей, майбутнє.

Українська Конституція – реальна, а не декларативна. Натомість для рашистського режиму, як і його попередника комуністичного тоталітаризму, написане у їхній конституції залишається декларацією. Це жодним чином не захищає ні власних громадян від обмеження їхніх прав, ні інші народи від злочинів агресії.

Історично конституційний процес свідчить про наміри юридичного закріплення на найвищому рівні таких цінностей Українського народу, як демократія, верховенство права, рівність громадян, незалежність і територіальна цілісність своєї держави та європейський цивілізаційний вибір.

Нам це вдалося, і нині Україна – незалежна сучасна європейська держава. Положення щодо стратегічного курсу нашої країни на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі й Організації Північноатлантичного договору нині закріплено в Основному Законі.

Від імені Українського народу та, виражаючи його суверенну волю, 28 червня 1996 року було прийнято Конституцію України, в якій, зокрема, захист України, незалежності та територіальної цілісності України, повага до її державних символів визначено обов’язком кожного громадянина.

Сьогодні громадяни України, які чинять спротив російському вторгненню, виконують конституційний обов’язок. Ми успішно протистоїмо агресору, що зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, за якою послідує притягнення до відповідальності держави-терориста.

Історична довідка

Український конституціоналізм має глибоке історичне коріння, тяглість і свої особливості. Найголовніші з них – український конституціоналізм розвинувся під впливом європейських країн, які першими почали його формувати; заснований на ідеях прав та свобод людини, верховенства права та демократії. Ці засади формувалися протягом століть відповідно до національного характеру українців, способу життя, цінностей і суспільних відносин.

Середньовічна передісторія українського конституціоналізму – від «Руської Правди» до Литовських статутів. «Руська Правда» почала укладатися в ХІ столітті за князювання Ярослава Мудрого. Це перша відома кодифікація права на українських територіях, яка наслідувала законодавчі акти германських та англосаксонських держав Європи. Акцент на правах різних станів, власності, судочинстві. У Литовських статутах було кодифіковано право Великого Князівства Литовського. Три редакції статутів (1529, 1566, 1588 років) написані слов’янською мовою увібрали в себе правові традиції Русі та середньовічної Європи. Встановлювали межі князівської влади і захищали права різних суспільних станів.

Зародження вітчизняної конституційної думки, пов’язане із революцією під проводом Богдана Хмельницького та відродженням козацької державності (2-га половина XVII – XVIIІ століть). Внутрішній устрій, соціально-економічний розвиток, права та вольності козацтва визначали гетьманські універсали, зокрема Богдана Хмельницького, а також  міжнародні договори (наприклад, Зборівський між козаками і польським королем Яном Казимиром). Березневі статті Богдана Хмельницького регламентували політичне, правове, фінансове і військове становище України після Переяславської ради. Гадяцький трактат передбачав створення Великого Князівства Руського у складі Речі Посполитої. Вагомою віхою тогочасного розвитку конституційної думки України стала Конституція Пилипа Орлика 1710 року – «Договір та встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».

За змістом це був документ, який в політико-правових поняттях того часу обґрунтував право України на державну самостійність та її державний устрій. Його прийняття стало справді великою подією, оскільки засвідчувало політичну зрілість козацької держави. «Договір» відображав світоглядні цінності козацької старшини XVII–XVIII століть, її прагнення унормувати життя за власними звичаями, традиціями й законами, враховував також інтереси й інших станів – духовенства, міщанства, купецтва і селянства, об’єднаних у поняття «народ».

Формування конституційних ідей після втрати державності (кінець ХVІІІ – початок ХХ століть). Власні конституційні проєкти розробили Микола Костомаров у «Книзі буття українського народу», Михайло Драгоманов у праці «Вільна спілка», учасник Кирило-Мефодіївського братства Георгій Андрузький у «Начерках Конституції Республіки». Загалом кирило-мефодіївці в умовах посилення реакції в часи імператора Миколи І декларували ідеї республіканського устрою, демократичного правління, громадянських прав, а ідеалом державності у них була федерація слов’янських народів. На Західній Україні тоді сформувалися конституційно-правові погляди соціал-демократів Остапа Терлецького та Івана Франка. На початку ХХ століття під впливом революції 1905–1907 років в Російській імперії на українських теренах конкурували конституційних концепцій – соціал-демократична Михайла Грушевського, консервативна В’ячеслава Липинського та Стефана Томашівського, націократична Миколи Міхновського.

Конституційний процес в добу Української революції 1917–1921 років. 29 квітня 1918 року Мала Рада схвалила «Статут про державний устрій, права і вольності УНР». Цей документ не набув чинності через державний переворот гетьмана Павла Скоропадського. 13 листопада того ж року ухвалили Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії, який слугував конституцією Західноукраїнської Народної Республіки. Проєкти українських конституцій розроблялися навіть тоді, коли шанси відстояти незалежність виглядали примарними. У роки революції з’явилося кілька ґрунтовних розробок, зокрема представлений Урядовою комісією УНР із вироблення Конституції Української Держави. Конституційні проєкти Української революції заклали основи державницької традиції УНР. Подальший розвиток вони отримали в програмних документах Української головної визвольної ради.

Конституційні ініціативи українського визвольного руху ХХ століття. Традиції державного будівництва продовжив 15 березня 1939 року в Хусті Сойм Карпатської України, проголосивши її незалежність і ухваливши два закони зі статусом конституційних, які визначали форму державного правління.

У липні 1944 року неподалік села Недільна на Львівщині відбулися Установчі збори УГВР. Збройна частина українського визвольного руху (УПА) отримала політичне представництво. Ідеологія та принципи формування УГВР були спрямовані на консолідацію всіх національних сил і відзначалися демократичністю. На Зборах ухвалили Універсал, Платформу і Тимчасовий устрій, які також вважаються важливим джерелом української конституційної думки. Вища законодавча влада стала компетенцією Великого збору УГВР, а виконавча – Генерального секретаріату. Президентом УГВР обрали колишнього члена Центральної Ради, уродженця Полтавщини Кирила Осьмака. Українська головна визвольна рада керувала боротьбою УПА до кінця 1950-х років.

В УСРР / УРСР у різний час було ухвалено чотири конституції. Вони хоч і проголошували Україну суверенною державою, але насправді були лише формальним прикриттям колоніального становища України та панування в ній тоталітарного режиму. Основний документ був цілковитою формальністю –  передбачав можливість виходу кожної республіки зі складу СРСР, але не надавав жодного механізму.

Новітній конституційний процес нерозривно пов’язаний із відновленням української державності. Творення Конституції розпочалося із ухваленням Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. З розпадом СРСР та ухваленням Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року національна законотворчість активізувалася.

Всеукраїнський референдум засвідчив підтримку проголошення незалежності України. Більшість країн світу визнали Україну суверенною державою. Робота над прийняттям Основного Закону незалежної України почалася в 1992-му і тривала майже 4 роки. Періодично її супроводжували гострі дискусії, зокрема, – довкола державних символів, державної мови, статусу Криму тощо. Вони, можна сказати, відобразили протистояння між тією частиною політичних сил, які тяжіли до радянського минулого, і тими, що прагнули утвердити і зміцнити незалежну державу.

28 червня 1996 року після безпрецедентного за тривалістю й напругою засідання, що увійшло в історію під назвою «Конституційна ніч», Верховна Рада 315 голосами ухвалила Конституцію України.


Фото виставка «Мій тато кращій»

Усі ми добре знаємо, що людина сильна тоді, коли вона не одинока, коли її є кому підтримати, коли у неї сім’я. Бо сім’я – це наша опора, це той причал, до якого пристаєш, ховаючись від бід та незгод, де знаходиш спокій та затишок. На третю неділю червня припадає не звичайне свято. Воно зіткане з добра і щирості, ніжності та зворушливості. Це Всенародний День Батька. Дідусь, тато, син – це нерозривне ціле. Чоловік у всі часи був захисником сім’ї, роду, рідної землі. І сьогодні, коли наша рідна Україна потребує захисту, справжні патріоти своєї держави стали перед лицем ворога. Цим вони відстоюють право на свободу, право жити у вільній  Державі.  Тож учні Ярівської ЗОШ І - ІІІ ст  бажають всім батькам   швидкої Перемоги  та повернення до своїх домівок. https://ru.padlet.com/hannaovcharenco/padlet-7i8fs0l78hm4zxyx


Дитинство спалено війною…

Нехай закінчиться війна, будь ласка,

Хай не вмирають, такі як я,

Хай кулі не вбивають! Ракети не літають!

Боже, хай закінчиться війна!!!

 

Сьогодні, 4 червня, - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 2014 року, відзначається щороку відповіднно до рішення Верховної Ради України від 1 червня 2021 року.

Понад 500 загиблих. 992 поранених, 393 зниклих. 19505 депортованих. І ці всі цифри про наших українських діточок. І все це через російський тероризм.

Ви тільки вдумайтеся в ці цифри. Вони жахають. Це не просто суха статистика. Це людські, й що найгірше за все − дитячі долі й життя… Але й вони ще не остаточні.

Гнів, лють та ненависть до окупантів викликають такі трагічні цифри. За що?..

Чому ми більше не побачимо усмішки на обличчях й  не почуємо сміх ще декілька сотень дітей, які від куль, ракет, уламків мін і снарядів загинули в Україні з 2014 року?.. Військові злочини не мають терміну давності, і кожен причетний обов”язково понесе покарання.

Для здобувачів освіти 7 класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області класним керівником Мартиненко Т.В.  проведено годину - пам’яті, а також вихованці Ярівського ОКП разом з соціальним педагогом Ваховською Д.О.  провели флешмоб "Безвинні жертви агресії", під час якіх вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.



Свято Останнього дзвоника

2 червня 2023 року у Ярівській ЗОШ І — ІІІ ступенів відбулося традиційне свято Останнього дзвоника.  Це свято вдячності, приємних спогадів та родинного тепла, воно об'єднало учнів, учителів та батьків з усіх куточків України. Здобувачі освіти мали можливість в онлайн форматі потрапити на шкільне подвір'я  рідної школи, де зібралися на святкову лінійку учні Ярівського ОКП. На адресу випускників 2023 року прозвучало багато теплих щирих слів від директорки Вікторії Кришкевич, яка наголосила, що тільки завдяки спільній праці, підтримці та взаєморозумінні ми всі у нелегких умовах, долаючи труднощі завершили цей непростий навчальний рік. Випускники попрощалися зі своїм дитинством та шкільним життям.  Гості свята, батьки, вчителі  побажали випускникам, щоб все задумане у них здійснилось, щоб життєвий шлях був легким та успішним. Вперед до Перемоги!

Дітям світу - сонце й мир

Перше червня — святковий день для дітей. Це свято було засновано в листопаді 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі і саме тоді було прийнято рішення, що вже  перший День захисту дітей святкуватимуть  в 1950 році. Цей день відзначають для того, щоб суспільство пам’ятало про права дітей і з повагою ставилося до них. Заступник директора ЗЗСО з НВР Наконечна Г. В. запросила всіх здобувачів освіти 8 — 11 класів  у подорож до Країни дитинства. Провела онлайн — квест “ Дітям світу — сонце й мир” подорожуючи від станції до станції  учні ознайомилися з історією свята та сторінками Декларації  прав дитини. Дитинство найщасливіша пора всі діти заслуговують на право бути щасливими та зростати під мирним небом.

Колаж сімейних фото «Світлішає на світі, коли радіють діти»

Усмішки дітей – це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. У них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше серце. День захисту дітей приходить до нас в перший день літа. Здобувачі освіти Ярівської ЗОШ І — ІІІ ст під керівництвом педагога — організатора Овчаренко Г. В. підготували загальношкільний флешмоб родинного фото “Світлішає на світі, коли радіють діти”. Дитинство прекрасна пора життя. Воно таке безтурботне.

Щасливе дитинство — то тепла хатина.

В якій у любові зростає дитина

Це мамина пісня, бабусина казка.

Щасливе дитинство — в щасливій родині.

Яка все найкраще плекає в дитині. https://ru.padlet.com/hannaovchar.../padlet-7i8fs0l78hm4zxyx


Фоточелендж з домашніми улюбленцями «Мій улюблений пухнастик – він мені дарує щастя»

До Дня захисту дітей в Ярівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області був організований фоточелендж «Мій улюблений пухнастик – він мені дарує щастя» серед здобувачів освіти 1-11 класів. https://padlet.com/ivasenkoalona00/padlet-9jjy8qm4jrk7l3v2

 Милі, пухнасті, енергійні, ласкаві котики, собачки, кролики, хом’ячки заслужено завоювали величезну любов своїх власників. Кожен з них унікальний, має особливі звички та власний характер.

   Вони наші друзі та члени сім’ї. Із ними ми вчимося піклуватися, любити й бути вірними та віддаємо їм свою ласку. І завжди у відповідь ми отримуємо відданість, бажання розрадити нас, якщо ми у поганому настрої або чимось засмучені...

   У цей день кожен, хто має домашніх улюбленців, мав можливість поділитись зі своїми друзями та знайомими світлинами разом із своїми тваринками. Це свято нагадує нам про дружбу, про те, що ми відповідальні за тих, кого приручили.

   Усе ж згадайте, скільки позитиву й щастя приносить вам домашній улюбленець він радіє та переживає разом з вами. Підтримує в скрутну хвилину.

Брати наші менші приносять позитивні емоції, підвищують настрій, багатьом скрашують будні та одиноке життя. Зв’язок між людьми та тваринами корисний для здоров’я. Коли дивишся на фото щасливих дітей разом з тваринами, на обличчі виникає посмішка і піднімається настрій.


Усний журнал "День слов'янської писемності та культури" 

Для учнів 7-8-х класів були організовані вчителем ЗЗСО української мови та літератури Мартиненко Т.В.  усний  журнал  та вікторина "День слов’янської писемності та   культури"  

День слов’янської писемності і культури

 

24 травня науковці різних країни відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства.                                                                                                                  Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки.                                                                                                                                     Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій день 24 травня встановлено Днем слов’янської культури і писемності. Зазвичай, 24 травня проходять заходи просвітницького і культурного характеру.                                     Учні  Ярівської загальноосвітньої школи не залишилися осторонь таких подій, тому проведено ряд заходів. Учителі Фесенко В.В. у 6-7 класах провела урок-гру «Цікава фразеологія», а Мартиненко Т.В. – у 8,9,10 класах  урок- конкурс творчих робіт на тему: «Краса і багатство слов’янських мов».


Рідна мова – Всесвіту основа

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.

Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати,  жодного великого імені.

День слов'янської писемності й культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов'янської писемності. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян. Для учнів 5 класу вчителькою української мви Мартиненко Т.В. був проведений урок-подорож  "Рідна мова – Всесвіту основа". Діти узагальнили та перевірили свої знання, брали участь у мовній грі

День слов’янської писемності і культури

 

24 травня - Україна традиційно відзначає День слов’янської писемності і культури, вшановуючи просвітників Кирила та Мефодія. Вони дали слов’янському світу абетку, заклали основи давньослов’янської писемності та літератури. Письмове та друковане слово запалює в серцях людей світлі й щирі почуття, допомагає кожному з нас доторкнутися до глибин мудрості та здобути знання. Наш спільний обов’язок - дбати про історико-культурну спадщину,  забезпечувати розвиток сучасної української культури. Утверджуючи імідж високоосвіченої української нації,  плекати неоціненний скарб – нашу  мову. Тож давайте берегти та примножувати культурну спадщину нашого народу.   https://www.youtube.com/watch?v=rNJoZPEEjjE 

Пам’ятаємо… Шануємо… Вклоняємося… 23 травня — День Героїв в Україні

23 травня в Україні відзначають День Героїв або Свято Героїв — свято пам’яті борців за волю України. Це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, літні люди, які стали до лав оборони рідної країни. До Дня Героя в Ярівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учні 9-11 класів разом із вчителем ЗЗСО інформатики Іващенко А.О. вшанували велич духу українських вояків – борців за волю України, які стали символом незборимості Української Нації. День Героїв – це нагода висловити нашу щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань присвятив своє життя, віддав своє щире синівське серце Матері-Україні, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь. Пам’ятаймо: лише той народ вартий власної держави, який береже пам’ять про своїх синів і дочок, котрі віддали життя за свободу України. Пам’ятаємо… Шануємо… Вклоняємося…


0-02-05-a4ffabfef7a981fe78ae707a328599b44befd88a7a16f00047c3947327f2c164_9eef6069.mp4

Ми пам’ятаємо…

До Дня пам’яті жертв політичних репресій  вчитель ЗЗСО предмету «Захист України» Богуславський І. М. провів для здобувачів освіти 8 та 11 класів Ярівської ЗОШ I-III ступенів Годину пам’яті та скорботи на тему: «Ми пам’ятаємо…». Щорічний національний пам'ятний день в Україні припадає на третю неділю травня та відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року. Метою виховного заходу є вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності.


«Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»


Для поліпшення роботи із запобігання дитячого  дорожньо-транспортного травматизму з 15 по 19 травня в Ярівській загальноосвітній школі  І — ІІІ ступенів проходив перший етап щорічного всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».  Здобувачі освіти 1 — 11 класів 17 травня долучилися до  Єдиного  національного уроку  «Безпечна дорога додому» .  Заступником директора ЗЗСО з НВР  Овчаренко Р. П разом з учнями 8 класу була проведена гра  - квест " Знавці правил дорожнього руху". Діти закріпили та поглибили знання з правил безпечної поведінки на дорозі. Подорожували станціями "Дорожні знаки", " Дорожній патруль", "Правила для порушників". Вчитель інформатики, заступник директора ЗЗСО  з НВР Іващенко А. О. для учнів 10 класу провела відео — лекцію «Безпечна дорога додому». Дітям нагадали про необхідність   спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Захід привернув увагу учнів до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки. 16 травня 2023 року  класоводом 3 класу Богуславською О. М. був проведений виховний захід “Веселий світлофор”, на який був запрошений працівник служби ДСНС Дворник Сергій Вікторович. 

Який  нагадав учням  про важливість та обов’язковість виконання правил безпечної поведінки на дорогах та у разі виникнення надзвичайних ситуацій  в умовах воєнного стану.

   Бажаємо усім безпечних доріг.

Гра  - квест " Знавці правил дорожнього руху"                                                                                  

       Транспорт - наш вірний друг, але якщо забувати про власну безпеку, нехтувати правилами дорожнього руху, людина може стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Учні 8 класу разом із заступником директора ЗЗСО з НВР  Овчаренко Р. П.  закріпили та поглибили знання з правил безпечної поведінки на дорозі, провели  гру - квест " Знавці правил дорожнього руху", подорожували станціями "Дорожні знаки", " Дорожній патруль", "Правила для порушників". Всі учасники квесту усвідомили, що потрібно дисципліновано та з повагою до оточуючих поводитись під час дорожньо  - транспортного руху. Бажаємо всім безпечних доріг.

"Ті, що втратили Батьківщину"                                               

    18 травня 1944 року для кримських татар найтрагічніша подія  - насильницьке виселення  народу, що не оминуло  жодної сім'ї , це день трауру  в історії кримськотатарського народу і День пам'яті в Україні. Про злочини радянського тоталітарного режиму йшла мова під час тематичного уроку для здобувачів освіти 10 класу Ярівської ЗОШ І - ІІІ ступеній,  підготовленого вчителем історії Овчаренко Р. П.  у пам'ять про тих,  хто не повернувся додому. 

                        18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.  

Депортація кримських татар відбулась у травні 1944 року. Цілий народ за розпорядженням радянського диктатора Сталіна відправили на заслання до республік Середньої Азії. Під час депортації через нелюдські умови загинуло вісім тисяч кримських татар, ще десятки тисяч пішли з життя через неможливість нормально облаштуватись на новому місці, оскільки майже все своє майно мусили залишити вдома.                                                                                                                                 

   2015 року Верховна Рада України проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.   Учні 11 класу Ярівської загальноосвітньої школи разом з учителем української мови та літератури Фесенко В.В. згадали твір Ервіна Умерова «Самотність», вивчений на уроці української літературі   й переглянули фільм «Хайтарма».                                                                                                             

   «Хайтарма» (від крим. qaytarma — повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеітаблаєв.                                       Фільм створений на основі реальних подій. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило Амет-Хану разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму. Ми маємо знати історію і пам’ятати її, щоб не повторилося все знову.

Всесвітній день вишива́нки

Сорочку мати сину вишивала

І душу, й серце в вишивку вкладала.

Як пам’яті народної відлунки,

На полотні з’являлись  візерунки,

Де кожен хрестик – то життєві миті…

 

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Здобувачі освіти Ярівської ЗОШ І — ІІІ ст долучилися до загальношкільного флешмобу «Вишиванка – твій генетичний код». Збагатили свої знання про особливості національного одягу українського народу, зокрема, вишитої сорочки, її значимість, особливості колориту та символіку.  Вишиванка – це сімейний оберіг, що передавався від покоління до покоління віками та є невід’ємним елементом національного вбрання.


Цікаві факти про українську вишиванку

До Всесвітнього дня вишиванки учні 3 класу разом з класоводом Богуславською О. М. провели виховний захід на тему «Цікаві факти про українську вишиванку». Метою якого була популяризація вишитого етнічного одягу українців та вшанування українських традицій.

Здобувачі освіти дізналися багато цікавого про українську вишиванку. Про те, що вона є своєрідним – унікальним кодом українського етносу. Вишиванка – оберіг, що захищає власника від зла. Про те, що кожен регіон України має характерні мотиви в орнаментах вишивки і має різні види.

Також здобувачі освіти написали диктант «Вишиванка». Дізналися, що День вишиванки, порівняно молоде свято, яке почали відзначати з 2006 року. На виховному заході всі діти одягнули вишиванки і з гордістю демонстрували їх. І дійшли висновку того, що Вишиванка – життєвий символ України. Діти пишаються і з гордістю одягають її не тільки на свята, але й у повсякденному житті.


Онлайн урок «Цікавинки про українські вишиванки».

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.  Для  ознайомлення учнів першого  класу Ярівської ЗОШ І — ІІІ ст з цим святом,  класоводом Овчаренко Г. В. був проведений онлайн урок «Цікавинки про українські вишиванки». Діти говорили про шанобливе ставлення до традицій українського народу, зокрема, вишиванки як невід’ємного елементу національного вбрання. Училися  розуміти та поважати споконвічні традиції та звичаї українського народу. Вишиванка — це символ приналежності до роду та нації, ознака України, яка вирізняє українців серед інших народів.


Фоточелендж «Одягни вишиванку, Україно моя!»

#ДОЕНЦ #МоєПозашкілля #ОдягниВишиванку

Учні 4  класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області (Нежиденко Ольга, Терещенко Тимофій, Комендант Глєб, Руднєв Кирило та Кузьмін Владислав), долучаються до фоточеленджу «Одягни вишиванку, Україно моя!».


Відео-лекторій «Безпечна дорога додому»

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху здобувачі освіти Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області 10 класу 18 травня разом із вчителем ЗЗСО інформатики Іващенко А.О. провели відео-лекторій, який був присвячений безпеці учнів на дорозі. Дітям нагадали про необхідність   спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Захід мав на меті привернути увагу учнів до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки. Проведення такого заходу показало, що всі в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.


ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК "Безпечна дорога додому. Безпека на дорогах в умовах воєнного стану"

 

З 15 до 21 травня 2023 року в Україні триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”. В рамках тижня, який проходить, здобувачі освіти 5-11 класів Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом із вчителем ЗЗСО основ здоров’я Богуславським І.М. доєднались 17 травня до Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому. Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Під час заходу учні згадали правила дорожнього руху, вчились користуватися ними в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; розібрались з значенні дорожніх знаків; формували звичку не порушувати правила дорожнього руху; виховували відповідальність за своє життя та життя людей, які знаходяться поруч.

Безпечна дорога додому

Розпочався тиждень безпеки дорожнього руху "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану". 17 травня учні 6 класу разом з класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною провели єдиний національний урок "Безпечна дорога додому". Учні повторили правила дорожнього руху, ознайомилися з особливостями пересування дорогою під час воєнного стану. Визначили, як обирати безпечний маршрут до дому.

Безпечна дорога додому

В рамках першого етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” учні 4 класу (класовод Доля А.В.) 17 травня 2023 року провели Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» з теми «Безпечна дорога додому: обов’язки і права пішоходів та пасажирів», на якому повторили правила безпеки на залізничному транспорті, практичні поради для пішоходів, обов’язки та права пасажирів.

Пішоходи є повноцінними учасниками дорожнього руху (такими ж, як водії, пасажири, велосипедисти), тому просто зобов’язані знати та неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, а також бути взаємно ввічливими на дорозі. І це життєва необхідність, продиктована суворими реаліями сьогодення.

Безпека на дорогах в умовах воєнного стану

В рамках першого етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану” класоводом 3 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області Богуславською О. М. 16 травня 2023 року був проведений виховний захід, мета якого — показати здобувачам освіти важливість дотримання правил дорожнього руху.  Під час зустрічі вся увага була спрямована на запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, безпечне пересування дітей по вулицях та дорогах в умовах воєнного стану. Проведено також бесіду з батьками учнів в якій акцентовано увагу на відповідальності їх за поводження дітей на дорогах. На виховний захід був запрошений рятівник служби ДСНС Дворник Сергій Вікторович, який наголосив про важливість та обов’язковість виконання правил безпечної поведінки на дорогах та у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Провів зі здобувачами освіти віртуальну гру “Світлофор”.  

Історичний вісник Українська Держава гетьмана П. Скоропадського".

Про  історію визвольних змагань 1918 року за будівництво Української Держави розповідає історичний вісник присвячений 150 - річниці з дня народження гетьмана Павла Скоропадського  підготовлений вчителем історії Овчаренко Р. П з учнями 10 класу.   " Українська Держава гетьмана П. Скоропадського". На сторінках якого можна ознайомитися із здобутками та прорахунками, особливостями внутрішньої політики гетьманської влади. https://ru.padlet.com/hannaovcharenco/padlet-xgxp1nbqqok8d6xx 

Все починається з сім’ї 

Сім'я для багатьох людей — це найдорожче, що є в житті. Тому важливо виявляти любов до рідних і проявляти свою турботу. А День сім'ї — ще один хороший привід для цього.

1993 року Організація Об'єднаних Націй встановила Міжнародний день сім'ї, обравши для святкування цього свята 15 травня. 

В цей день, учні 4 класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (класовод Доля А.В.),  переглянули відеопрезентацію https://youtu.be/feSc7qZF9gI  , виконали вправи "З'єднай прислів'я" та "Продовж речення", асоціаціативний кущ, філворд, а також переглянули фото, розказали про свої сім’ї, привітали зі святом.

Нехай у ваших родинах завжди панують любов, взаєморозуміння, повага і звичайно ж, щастя!


У світі все починається з мами!

Мама – найдорожча людина для кожного з нас, яка подарувала нам цей світ. З неї починається наш життєвий шлях на цій землі, людське життя, з усіма нашими перемогами й невдачами, досягненнями й розчаруваннями, щастям і стражданням, але життя, дійсно, прекрасне! Мама супроводжує нас на нелегкому життєвому шляху, дарує свою любов, турботу, допомогу, які потрібна нам завжди, хоч іноді ми цього не помічаємо. В Україні свято завжди мало глибинний зміст. З найдавніших часів матерів оспівували як берегинь – сім'ї, роду та нації. Так матері стали уособлювати все найсвятіше та найдорожче у житті людини. Не випадково День матері відзначають навесні, у травневі дні, коли розквітає природа і земля-мати вбирається у прекрасне зелене вбрання, що символізує початок довгого життєвого шляху. В цей день, 14 травня,  здобувачі освіти 3 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом з класоводом Богуславською О.М. вітають матерів та бажають всім мамам здоров'я і щастя та дарують відео привітання https://www.youtube.com/watch?v=AZaFq7PE-Rg .


Онлайн привітання до Дня матері “Рідна Матуся”

Матуся моя дорогенька,

Це свято дарую тобі.

Яка ж бо ти ніжна, рідненька,

А очі які голубі!

Такі голубі, ніби небо,

Мов проліска синього цвіт,

Ніколи їм плакать не треба

Хай серце несе їм привіт!

 

Перші поняття про щастя, добро і ласку, нерозривно пов'язані з образом найдорожчої для нас людини - матері. Слово «мама» росте з нами тихо, як ростуть дерева, сходить Сонце, розквітає квітка, як тихо світить вечорова зоря і гладить по голівці рідна рука. Мати – захист і притулок для дитини, вона її опора і совість. Все, що є у нас найкращого, все від неї, від рідної неньки. Від неї ми одержуємо життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає у наші вуста добрі слова.  Учні першого класу  Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області до Дня матері під керівництвом класовода Овчаренко Г. В. підготували онлайн привітання “Рідна Матуся”  https://youtu.be/y7lfwyQcxKo .


9 травня – День Європи

Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань Указом Президента України №266/2023 від 08.05.2023 установлено в Україні День Європи, який відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. Ми є частиною європейської родини серед держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України нині не тільки виборюють рівноправне партнерство, а й оберігають мир і спокій усієї Європейської спільноти. Здобувачі освіти 11 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом із заступниками директора ЗЗСО з НВР Іващенко А.О., Наконечною Г.В. та вчителем англійської мови  Труш А.В. провели диспут «Що для мене означає бути громадянином європейської держави?», на який  запросили випускника Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Страшевського Дмитра Анатолійовича, який став на захист нашої Батьківщини від російських загарбників. Дмитро розповів учням, як Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї вільної Європи, відстоюючи демократію, свободу від  рашизму.  Україна переможе!!!

Українські письменники – учасники руху Опору

Учні 8 - 9 класів  Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 08 травня 2023 року взяли участь у відеолекції  «Українські письменники – учасники руху Опору», лектор Тендітна Н.М., доцент ДВНЗ "ДДПУ"


День пам'яті та примирення

Нам не треба війни, не треба –

Ми за спокій і мир на Землі,

Щоб не коршаки в чистому небі,

А космічні пливли кораблі,

Щоб щасливо зростали діти

І не бачили жаху війни,

Щоб зловісний воєнний вітер

Був розвіяний вітром весни.

З метою виховання в учнів поваги до ветеранів, почуття патріотизму та гордості за свою Батьківщину був проведений тематичний урок до День пам’яті та примирення  у 7 класі Ярівської ЗОШ І- ІІІ ступенів (кл.керівник Мартиненко Т.В.)

Здобувачі освіти згадували та вшановували подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Особливо важлива ця дата для України, адже ми вже другий рік поспіль відзначаємо її у повномасштабній війні з рф і боротьбі за незалежність нашої країни. І ми обов'язково переможемо!!!


 «Наркотик чи життя?»

   «Наркотик чи життя?» під таким гаслом  08 травня пройшла зустріч здобувачів освіти Ярівської ЗОШ І — ІІІ ст  разом з   учнями ОКП селища Ярова з лейтенантом поліції Шерстюком Ярославом Олеговичем. Учні усвідомили  наркоманія - хвороба, що відбирає життя, виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Ярослав Олегович порадив як  знаходити вихід із нестандартної ситуації, відповідати за свої вчинки. Берегти найцінніше — своє здоров'я та життя.


День пам'яті та примирення.

 

8 травня – День пам’яті та примирення, це лише часточка великої данини пошани ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. На честь цього визначного дня в Ярівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області вчителем інформатики Іващенко А.О. для 10 класу було проведено тематичний захід «Пам’ять єднає покоління», основна мета якого – показати здобувачам освіти, наскільки важливо пам’ятати свою історію, поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу українців у Другій світовій війні, виховувати шану і повагу до тих, хто ціною власного життя переміг фашизм і продовжує здобувати перемогу на України в наші дні.

 


Віртуальна стінгазета “ Пам'ять і примирення” 

8 травня –  сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті. Аби вшанувати День пам’яті та примирення, у ракурсі подій минулого й сьогодення під керівництвом педагога — організатора Овчаренко Г. В учні 8 - 9 класів підготували віртуальну стінгазету “Пам'ять і примирення”. В якій здобувачі освіти  розповіли  “ціну” війни.  Реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни та наголосити на внеску України в перемогу антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною та її союзниками. https://ru.padlet.com/hannaovcharenco/padlet-mu5ibp7zezl9y2lq 


Онлайн зустріч з теми  "Види вибухонебезпечних предметів та правила поведінки у разі їх виявлення" 

4 травня для учнів 6, 7 та 8 класів пройшла онлайн зустріч з теми  "Види вибухонебезпечних предметів та правила поведінки у разі їх виявлення" яку провела  провідний інспектор Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області майор служби цивільного захисту Дегтярьова Олена Василівна. Під час якої учні закріпили знання з правил поводження з ВНП. Пригадали правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Усвідомили, що відповідальність за своє життя і здоров'я залежить від кожного.


Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа

Катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Учні 11 класу Ярівської ЗОШ разом із вчителем біології Наконечною Г.В. також долучились до онлайн західу пам'яті присвяченому 37 річниці трагедії. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.Учні 11 класу Ярівської ЗОШ разом із вчителем біології Наконечною Г.В. також долучились до онлайн західу пам'яті присвяченому 37 річниці трагедії. 

Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...

Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять...Інформаційна година пройшла у 7 класі (кл. керівник Мартиненко Т.В.) до 37-ї роковини Чорнобильської катастрофи з метою підвищення обізнаності здобувачів освіти про аварію на Чорнобильській АЕС та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок цієї катастрофи. Учні поговорили про наслідки аварії й рівень радіації, що перевищував усі допустимі норми, про те, як боролися з невідомим ворогом пожежники й добровольці та як покидали назавжди свої домівки, самі не знаючи цього, місцеві жителі… 

Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип’ять і 30 км поліських лісів на зону відчуження, покинуту та небезпечну, на сотні років…

Схиляємо низько голови перед світлою пам’яттю героїв, які віддали свої життя, зупиняючи ядерний смерч, та відвели біду від прийдешніх поколінь.


Дзвони пам'яті

Учні 6 класу  Ярівської загальноосвітньої школи на годині спілкування  “ Дзвони пам'яті” разом з класним керівником Фесенко Валентиною Володимирівною ушанували  пам'ять усіх постраждалих у Чорнобильській катастрофі. Познайомилися з наслідками екологічної катастрофи та трагічними сторінками історії нашої Батьківщини.


Інформаційна хвилина "Трагедія Чорнобиль"

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року , коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.  

  Учні 8 класу під керівництвом вчителя історії Овчаренко Р. П підготували інформаційну хвилинку “ Трагедія Чорнобиль” аби ніколи не забувати і пам'ятати цю трагедію та її  наслідки для України та всього людства. Ця дата назавжди залишиться в нашій пам'яті. https://padlet.com/hannaovcharenco/padlet-shr2d5mo9x2vqwgp 


Всеукраїнський відкритий онлайн-урок, присвячений українській поезії «Пробачайте поетам дивацтва незлі: небагато поетів живе на землі».

25 квітня 2023 року учні 5 класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом із учителем української літератури Мартиненко Т.В. долучилися до Всеукраїнського відкритого онлайн-уроку, присвяченого українській поезії «Пробачайте поетам дивацтва незлі: небагато поетів живе на землі». Щиро вдячні  ГС «Освіторія» разом із телеканалом ПЛЮСПЛЮС, що входить до складу групи 1+1 media за організацію заходу. Урок провела   фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2018 Наталія Рудніцька. Діти дізналися більше про поезію, послухати вірші класиків і сучасних поетів, спробувати власні сили у віршотворенні. https://www.youtube.com/watch?v=8ht5rUOd-W0 



23 квітня - Всесвітній день книги

23 квітня – доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги і авторського право.

Таким чином, починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги.

Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей. Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Йдеться про освіту, саморозвиток, творчість задоволення. Книга може зробити людину розумнішою і щасливішою. І як висловився Паскаль: «Кожну книжку треба вміти читати.» https://www.youtube.com/watch?v=K_szl28pSJc 

23 квітня - Всесвітній день книги

До Всесвітнього дня книги і авторського права, учні 4 класу (класовод Доля А.В.) мандрували літературним експресом «Книг незмірна глибина». Під час подорожі учні читали прислів’я та приказки, розгадували загадки, змагалися у вікторині та дізналися багато цікавих фактів про історію книги.

Шануйте, бережіть, любіть книжки! І тоді весь розум, мудрість і людська доброта переходитимуть до вас через книги. Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги! Запам’ятайте: «Книга – джерело знань»!


22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі

22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.

День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може задуматися над тим, що він може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість. Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево

Здобувачі освіти  7 класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (класний керівник Мартиненко Т.В.)  взяли участь у святкуванні Міжнародного Дня Землі. Діти переглянули ролик про Історію цього дня, обговорили екологічну ситуацію різних регіонів України та пройшли тест, який  допоміг перевірити знання учнів про екологічні проблеми Землі та усвідомити, як стан планети залежить від вчинків кожного з нас.          https://www.youtube.com/watch?v=A3m3m1NmS24       

День Землі 

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені  особливі  умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас можливості й  простір для їх реалізації. Кожного року в березні вся світова спільнота відзначає День Землі. Це свято запроваджене з ініціативи Організації Об'єднаних Націй. Це свято має миротворчу та гуманістичну спрямованість, що є нагальною для сьогодення нашої країни.  Учні 9 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ( класний керівник  Труш А. В. ) підготували презентацію.  https://drive.google.com/file/d/1MGULd068Y6apDWj-TxvAHY-HlSXJBXrR/view?usp=sharing 

День Землі

    22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, замислитися над  проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою та нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря. Учні 1 класу разом зі класоводом Овчаренко Г. В також долучилися до святкування Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено онлайн урок-мандрівку «Бережімо рідну Землю!». Урок сприяв зацікавленню та поглибленню екологічних знань дітей, розвитку творчої уяви, спонукав учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.


20 КВІТНЯ - ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРАМ!

Українські волонтери роблять неабиякий внесок на шляху до перемоги. За час повномасштабної війни вони стали справжніми супергероями. Це люди, які щодня докладають зусилля, аби забезпечити допомогу українським військовим та громадянам. Подякуймо волонтерам за їхню працю, витримку, сміливість та небайдужість.

Шановні волонтери, прийміть подяку за вашу підтримку, щирі та чуйні серця. Щодня ви працюєте на перемоги, аби забезпечити усім необхідним наших захисників та захисниць. Бажаємо наснаги, терпіння, сил та міцного здоров'я.

Висловлюємо подяку волонтерамвід імені кожної людини, якій ви допомогли. Дякуємо за вашу людяність та безкорисливу працю. Завдяки вашому внеску Україна стрімко долає важкі перепони та рухається перемоги.

Волонтери – це люди, які не проходять повз чужу біду. Дякуємо за самовіддану працю, яка робить Україну сильнішою. Нехай кожен гарний вчинок одного волонтера надихає на дії інших. Учні 5-6 класів Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя інформатики Іващенко А.О. підготували відео – презентацію «20 КВІТНЯ - ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРАМ!» https://drive.google.com/file/d/1UcSQjs25vuErPkYXlInEmcrX4l_r9oQ2/view?usp=share_link 


17 квітня День пожежної охорони

17 квітня 2023 року вчитель основ  здоров’я Богуславський Ігор Миколайович провів виховний захід зі здобувачами освіти 7-9-х класів Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області за темою «День працівника пожежної охорони». Під час зустрічі проведено ознайомлення з  правилами протипожежної безпеки, сформовано навички самозбереження, створено алгоритм дій під час пожежної небезпеки вдома, на природі, у громадських місцях.



Україна – космічна держава

Побачивши землю з космосу, Юрій Гагарін пізніше сказав: «Облетівши Землю в кораблі–супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, нумо зміцнювати, примножувати цю красу, а не руйнувати». Люди завжди прагнули в небо і мріяли про польоти по просторах Всесвіту. 12 квітня в Україні святкують Міжнародний день авіації та космонавтики. Свято присвячене першому польоту людини в космос. Це зовсім юне  свято, яке народилося  завдяки самовідданому  подвигу першої  людини, яка побувала у космосі – Юрія Гагаріна. З тих пір вдячне людство щороку відзначає на календарі 12 квітня – Міжнародний день космонавтики. В цей день за ініціативи керівника закладу освіти Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області Вікторії Кришкевич та вчителя астрономії Іващенко А.О. всі здобувачі освіти 1-11 класів були запрошені до створення живої газети: «Україна-космічна держава». https://padlet.com/ivasenkoalona00/12-iebmvi7xy2k4lb0 . Кожен бажаючий зміг доєднатись до ініціативи та розмістити свою космічну фантазію або цікавий матеріал. Така об’єднана робота дала змогу ознайомити учнів з історією першого польоту людини в космос та постаттю першого українського космонавта Л. Каденюка. Усі діти з великим захопленням пропонували моделі космічних кораблів, проекти галактик та малюнки. Скільки фантазії, уміння вклали діти в ці роботи . Дивлячись на захоплені й радісні обличчя дітей, віриш, що майбутнє космонавтики — у надійних руках. Звичайно ми не могли не відмітити найбільш старанних та підготували заохочувальні подарунки в кожній ланці для учнів 1-4 класів, 5-8 класів, 9-11 класів. Серед яких: великий набір для творчості "Гліттер-колаж" IHeartArt (1-4 класи), розважальна гра Spin Master Дженга Щенячий патруль (5-8 класи), ручка 3D Dewang високотемпературна блакитного кольору (9-11 клас). За підсумками переможцями стали:      Чепурна Тетяна 2 клас (Класовод Ганжела Л.Б.),  Ревуцька Катерина 7 клас (Кл.керівник Мартиненко Т.В.), Наконечна Кристина 11 клас (Класний керівник Сало В.Г.). Свої подарунки вони отримають поштою від закладу освіти.

 


Онлайн екскурсія до Всесвітнього дня авіації і космонавтики

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики, учні 3-го класу Ярівської загальноосвітньої школи I-III ступенів разом з класоводом Богуславською О.М. здійснили захоплюючу космічну мандрівку. Під час якої діти дізналися про те, що ще з давніх-давен у людей виникав великий інтерес до космосу, хвилювало питання, чи є життя на інших планетах крім планети Земля. Здобувачі освіти під час онлайн екскурсії були в захоплені від того, що першою побувала в космосі не людина, а тварини. Першою людиною в космосі був Юрій Гагарін. Зрозуміли, що для того, щоб стати космонавтом, досягти мрії, треба наполегливо працювати, добре навчатися та бути здоровими.


12 квітня – Всесвітній День авіації та космонавтики

12 квітня – Всесвітній День авіації та космонавтики. Свято встановили на честь 50-ї річниці польоту людини в космос.  Учні  6 класу  Ярівської загальноосвітньої школи провели пізнавальну віртуальну екскурсію, присвячену цій події. Підготувала й провела екскурсію Фесенко В.В.                                                                                                                                                                                                                                            Юрій Гагарін відкрив дорогу до зірок. Після нього у космічному просторі побувало близько 600 землян різних націй. Вони виходили у відкритий космос, ступали на місячний ґрунт, виконували важливі наукові експерименти, били рекорди.                                                                                                                                                                                                                                                                 Діти дізналися про підкорення космічних просторів нашими земляками Г. Береговим, Л. Кизимом, О. Волковим.                                                                                            А також про першого космонавна незалежної України – Леоніда Каденюка. 19 листопада 1997 року о 19:46 за Всесвітнім часом із космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида розпочався зворотній відлік для американського космічного корабля "Колумбія". На його борту — шість членів екіпажу, серед яких українець Леонід Каденюк. Він став першим і поки єдиним космонавтом незалежної України, який побував у космосі двічі разом з американськими астронавтами.                                                                                                                                                                                                                                                                                26 років тому вперше у космос вирушили тризуб і синьо-жовтий прапор та пролунав державний гімн. Для сигналу пробудження під час польоту на "Колумбії" Каденюк обрав Гімн України, який прозвучав у космосі двічі: "Я був першим, хто полетів у космос із українським прапором і виконав завдання українського уряду. 1997 року вперше український гімн пролунав у відкритому космосі". Також український космонавт взяв із собою портрет Тараса Шевченка і "Кобзар". Україна входила до топ-5 країн за кількістю космічних запусків. Українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та проробляли теорії ракетної техніки.


Урок — пам'ять «Подорож в минуле в ім’я майбутнього»

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Саме цим подіям був присвячений урок — пам'ять «Подорож в минуле в ім’я майбутнього», який провела вчитель історії Овчаренко Р. П з учнями 8 класу.  Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про мільйони безневинно загиблих у фашистських концтаборах. Низько вклоняємося перед мужніми людьми, які наперекір усім смертям зуміли вистояти у фашистському полоні.


Гра — квест “ Країна Здоров’я’”

  Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня. Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, приурочена дню створення.  Для учнів початкової школи   педагог — організатор Овчаренко Г. В  провела онлайн гру — квест “ Країна Здоров’я”. Діти познайомилися з правилами здорового способу життя, яких необхідно дотримуватися завжди, щоб залишатися активними та здоровими, звернули особливу увагу до проблем здоров’я та необхідності профілактики захворювань та здорового способу життя, пограли в гру “ 7 правил здорової людини” ,  виконали вправи  “ Ми — веселі діти”, “Хто перший?” та гімнастику для очей.  

Здоров`я ніхто не дарує,

Не можна здоров`я купити.

Здоров`я нам доля дарує,

З ним легко і радісно жити.

Так добре, коли не хворієш,

Коли усміхаєшся днині.

Тоді все на світі ти вмієш,

Тоді ти весела дитина.

Стрибаєш, співаєш, танцюєш,

Біжиш то з гори, то під гору.

І кожну пташину почуєш,

І з квіткою в полі ти дружиш.


«В МАЙБУТНЄ – ЗДОРОВИМИ!»

7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для Всесвітнього дня здоров'я вибирається тема, що відображає якусь пріоритетну область суспільної охорони здоров'я. Тема Всесвітнього дня здоров'я 2023 року - З підлітками та для підлітків: побудова більш здорового та інклюзивного майбутнього. Мета Всесвітнього дня здоров’я 2023 року - підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Саме тому учні 3 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом з класоводом Богуславською О.М. 07 квітня 2023 року прийняли участь в інформаційному міксі «В майбутнє – здоровими», який складався з трьох частин:

1ч. – калейдоскоп корисних порад «Культура здоров’я»

2ч. – вікторина-гра «Я – моє здоров’я – моє життя»

3ч. – відео-екскурсія «В країні здоров’я»

Під час заходу здобувачі освіти із задоволенням приймали участь в онлайн-вікторині, переглянули відео-екскурсію та обмінялись корисними порадами. «Щоб бути здоровим потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим». Безумовно, здоров’я – це найкращий подарунок природи, однак про нього треба весь час думати і дбати.

 


Учні Ярівської ЗОШ приєдналися до  флешмобу «Біла карта» (White card) до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру

🕊️🏀🏆

 ✔️ 6 квітня проводиться Всесвітній день спорту на благо розвитку та миру, який був запущений в 2013 році Організацією Об'єднаних Націй разом з Міжнародним олімпійським комітетом .Спорт об'єднує нас, допомагає, надихає, робить нас сильнішими. Спорт та фізична культура завжди займає  важливе місце в нашому житті.

#WhiteCard

#Спорт_заради_розвитку

#sport_for_development


Історичний вісник   Видатній пам’ятці   української правничої науки та європейської суспільно- політичної думки  Конституції гетьмана Пилипа Орлика

Історичний вісник   Видатній пам’ятці   української правничої науки та європейської суспільно- політичної думки  Конституції гетьмана Пилипа Орлика був присвячений історичний вісник створений учнями 8 класу під керівництвом вчителя історії Овчаренко Р. П.  https://padlet.com/hannaovcharenco/padlet-xgxp1nbqqok8d6xx 

РАДІОДИКТАНТ ВІД ПСА ПАТРОНА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ З МІННОЇ ПРОСВІТИ

#СпільноДиктант

До Всесвітнього дня мінної просвіти, який проходить 4 квітня, здобувачі освіти 5 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом з класним керівником Богуславським І.М.  писали радіодиктант від пса Патрона. Учні з радістю долучились до загальнонаціональної акції "Радіодиктант від пса Патрона". Прості та водночас життєво важливі поради на цю складну тему вони дізнались під час написання радіодиктанту «Спільно до безпеки». Дякуємо організаторам за можливість підвищити свій рівень обізнаності з такого важливого питання, як власна безпека та безпека рідних.


Радіодиктант до Всесвітнього дня з мінної просвіти

#СпільноДиктант

У вівторок, 4 квітня 2023 року, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, учні 2-4 класів Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області під керівництвом класоводів Ганжели Л.Б., Богуславської О.М., Долі А.В. долучились до написання  диктанту з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучав голосом Пса Патрона із популярного мультфільму. Було цікаво і корисно!


Радіодиктант до Всесвітнього дня з мінної просвіти

4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки учні 7 класу Ярівської ЗОШ І-ІІІ ступенів долучилися разом із вчителем мистецтва Новіковим І.А. та класним керівником Мартиненко Т.В. до написання  радіодиктанту від Пса Патрона до Всесвітнього дня з мінної просвіти. Щиро вдячні Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерству освіти та науки (МОН), Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Українському радіо та Центру з протимінної діяльності в організації проведення диктанту “Спільно до безпеки”.

#СпільноДиктант 


4 квітня Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності

Щорічно 4 квітня українці приєднуються до важливої події – Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням. Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй резолюцією від 8 грудня 2005 року.

Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.

В цей день здобувачі освіти 10 класу Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області разом із заступником директора ЗЗСО Альоною ІВАЩЕНКО приєднались до інтерактивного уроку з мінної безпеки під час якого учні дізнались, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватись, якщо побачив міну чи боєприпас. По закінченні зустрічі всі отримали пам’ятку «Вибухонебезпечні предмети», яку бажаючі можуть завантажити за посиланням https://drive.google.com/file/d/18SFRkL6FInmLKSRxnY47ImsdM-oWgrlF/view?usp=sharing .

Нам усім треба бути дуже уважними. Якщо ви побачили якийсь невідомий предмет  —  не підходьте, не чіпайте, обережно відійдіть назад тим шляхом, яким йшли і повідомте про знахідку когось із дорослих або зателефонуйте за номером 101 і рятувальники неодмінно приїдуть, щоб знешкодити предмет і знову зробити це місце безпечним для людей.


Всеукраїнська акція "Єдина Україна" 

03 квітня 2023 року учні 7, 11 класу разом із вчителем української мови та літератури  Мартиненко Т.В. долучилися до Онлайн-проєкту Всеукраїнської акції «Єдина Україна» , прослухали лекцію: "Українська національна ідентичність через подолання російських міфів"  (Спікер: Руслана Потапенко, PhD (докторка філософії в галузі історії), Університет Григорія Сковороди в Переяславі), що сприяло розвіюванню міфів, які кремль культивує в Україні. 

Ми пам’ятаємо, як рік тому світ змінився. Змінилось життя кожного з нас. Війна спустошує країни, але й об’єднує народ.

 Попереду багато боротьби, але ми точно знаємо, що вийдемо з неї переможцями, бо здобули найголовніше – національну єдність заради спільної мети, незламність і віру в Україну та мужніх героїв, що боронять її кордони. Ми викарбували свій, український генетичний код, який не під силу зламати російським терористам. 

Слава Україні! Героям Слава!!!


30 НОУТБУКІВ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

ОТРИМАЛА ЯРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ ВІД ПРОЄКТУ «СПІВДІЯ НОУТ»

Ярівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області отримала 30 сучасних ноутбуків HP, з ліцензійною операційною системою Windows від Microsoft, для здобувачів освіти закладу в рамках проєкту "СпівДія Ноут".

Національний проєкт «СпівДія Ноут» є результатом спільних зусиль міжнародних донорів, бізнесу, українських волонтерів та влади. Проєкт реалізується в межах молодіжної програми USAID «Мріємо та діємо», що виконується організацією IREX у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та українською волонтерською платформою «СпівДія», а також компаніями HP Inc. та Microsoft, які надали ноутбуки та ліцензійне програмне забезпечення.

Протягом грудня 2022 року Ярівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лиманської міської ради Донецької області на чолі з директором ЗЗСО Вікторією Кришкевич долучилась до проєкту, завдання якого - підтримати українську молодь у доступі до освіти, послуг реагування і самореалізації під час війни. Бо освіта наших дітей – один з пріоритетних напрямів розвитку суспільства. Через російську агресію наші діти не можуть відвідувати навчальний заклад та вимушені навчатись дистанційно. Нас почули та включили наш заклад  до списку тих, хто отримає сучасні гаджети для підтримки освітнього процесу наших здобувачів освіти. Розподіл ноутбуків відбувається у тісній співпраці із закладами  освітньої сфери, організаціями та фондами, що працюють із молоддю та для молоді та займаються важливими для громад освітніми й соціальними завданнями, допомагають вразливим верствам населення.

Велика подяка благодійній організації СпівДія за національний проєкт «СпівДія Ноут».  

СпівДіємо разом заради Перемоги!

@USAIDUkraine 

@mriemotadiemo 

@irexinukraine 

@spivdiia.org.ua