Психологічна підтримка

21.05.24р. Зустріч з психологинею Ольгою Мозговою на тему «Профілактика шкідливих звичок: алкоголь, вейпінг, наркотики».


На жаль , статистика вражає: Україна знаходиться на 1 місці за рівнем дитячого алкоголізму. Регулярно п’ють алкоголь майже 40% українських підлітків , кожен 3й учень початкової школи хоча би раз в житті вживав спиртне. 99% наркоманів починали свій наркотичний шлях зі слабоалкогольних напоїв.

Фахівці наголошують, до 18 років алкоголь , особливо слабоалкогольні напої , за рахунок свого синтетичного складу, вживати не можна , так як вони руйнують не тільки внутрішні органи а й несформовану психіку дитини.

Вейпінг - нова , «модна» культура паління, в Україні цим займається кожен 5й підліток. Вейпи- електронні цигарки , пристрій який складається з випаровувача, пружини розжарювання та батарейки , несуть в собі не тільки загрозу від нагрівання синтетичних токсичних  олій , які наносять велику шкоду організму , а можуть взриватися у кишені чи прямо у роті курця. В багатьох розвинутих країнах вейпи заборонено продавати дітям. В Україні ж такого закону ідосі не прийнято.

Наркотики збільшують формування гормонів дофаміну та серотоніну , які відповідають за відчуття задоволення, у десятки разів. Зазвичай , людина отримує задоволення природнім шляхом від радісних подій, приємної музики ,спогадів , смачної їжі, а наркотики обманюють мозок , допомагаючи досягти ефекту задоволення штучним шляхом. Таке втручання змінює функціонування центру  задоволення, руйнуючи до 50% нейронів , які синтезують дофамін. І щоб отримати таку ж порцію задоволення , мозок вимагає постійного збільшення дози наркотику. Так з’являється залежність. На жаль, відмовитись самостійно від наркотиків людина вже не може, починаються болючі ломки і руйнується як фізичний так і психічний стан. При ін’єкційному вживанні наркотиків збільшується ризик заражень ВІЛ СНІД та іншими хворобами.

Та цих всіх жахів можна укникнути, якщо у дітей та підлітків є альтернатива. Дружня розуміюча родина, здоровий спосіб життя, захоплення , мрії, спільно проведений час та можливість бути почутим,- все це залишає дитину в стані гармоніі та захищає її від вживання такої отрути .

13.05         Програма "Ти як?" 

«Просто розслабся та не хвилюйся так!»

✖️ Ці слова точно не допоможуть тобі заспокоїтися, коли підкрадається сезон іспитів.

Краще скористайся базовими порадами для турботи про себе з нашої каруселі.

Перевірено: прості речі працюють найефективніше 😌

А поки ти вчишся і піклуєшся про себе, ми шукаємо способи, як інтегрувати компонент ментального здоров’я в систему освіти. Тому недавно взяли участь у спільному заході з освітянами — у співпраці з @Міністерством освіти і науки України й @Координаційним центром КМУ / Mental Health UA. Більше про івент читай на сторінці Координаційного центру у Facebook за посиланням — https://www.facebook.com/MentalHealthUA 

10.05.24р. "Вибір.Що впливає на прийняття рішень. Техніка Декарта"

Сьогодні психологиня Ольга Мозгова ознайомила учнів 8-11 класів з технікою , яка допомагає у прийняті рішень.

Для того, щоб прийняти правильне для себе рішення, його необхідно роздивитися під усіма кутами та знайти всі плюси й мінуси. Можна спробувати відому техніку, яка допомагає у прийнятті рішень, — квадрат Декарта.

Суть її полягає в наданні відповідей всього на 4 запитання:

1 Що буде, якщо це відбудеться? (Які плюси від цього.

2 Що буде, якщо цього не відбудеться? (Усе залишиться так, як було, плюси від неотримання бажаного.)

3 Чого НЕ буде, якщо це відбудеться? (Мінуси від одержання бажаного.)

4 Чого НЕ буде, якщо це НЕ відбудеться? (Мінуси від неотримання бажаного.) Тут будьте уважні, бо мозок захоче проігнорувати подвійне заперечення. Не допускайте цього.

Чому ця техніка дієва?

Бо ми звикли розглядати питання тільки з однієї позиції "А що буде?", а тут ми можемо розвернути ситуацію на чотири сторони.

Необхідно пам'ятати також той факт, що ніхто не допоможе вам у прийнятті правильного рішення, адже тільки вам знати, як для себе краще!

Добре, рішення прийнято, але відчуття тривожності все ще не покидає вас.

По-перше, це нормальне відчуття, і необхідно прийняти його.

По-друге, намагайтеся відшукати внутрішню опору, тобто ресурс (допоможуть дихальні техніки, спілкування із близькими, фізичні активності і т. д.). Також, як і з прийняттям рішення, тривожність ми можемо розібрати для себе за пунктами, проаналізувавши свої відповіді на такі запитання:

Що саме в мене викликає стан тривожності?

Те, що викликає тривожність, це реальне чи уявне?

Якщо реальне, то як буду діяти, якщо це станеться?

Надавши відповіді на всі запитання, ви наблизитеся до зваженого рішення.

Також діти переглянули філософську короткометражну стрічку «Двері» від українських кінорежисерів. Головний герой опинився затиснутим  перед стандартним  вибором , який ми всі часто відчуваємо, коли знаходимося у вразливому стані і нібито не бачимо виходу. Але хлопець знайшла в собі сили і пішов зовсім іншим шляхом. Це рішення було для нього рятівним. 

Радимо до перегляду цю коротку цікаву історію, яка змушує нас замислитись над багатьма речами. https://youtu.be/P5AWbEikHq4?si=fIey2iVzrEIeuihJ 

07.05.24р. «Культура спілкування наживо і онлайн. Приховані меседжі»

Сьогодні на занятті з психологинею Ольгою Мозговою розбирались з дітьми на прикладі відео, створених юними журналістами зі школи журналістики для дітей підлітків «Рожеві окуляри», у підводних каменях і прихованих  меседжах, які можуть траплятися між людьми. Часто, ми не помічаємо, як самі можемо сказати неправду чи сприймаємо за правду коментарі наших друзів і знайомих , хоча думки у нашого співбесідника можуть бути зовсім іншими, ніж проговорені слова. Зарозумілість, самозакоханість, брехня , ліцемірство, жадібність, на жаль, часто є прихованими і заважають чесним порядним відносинам. Також , коли у дітей переважним стає віртуальне життя, втрачаються навички живого спілкування. Наприклад, діти побачили історію із життя, де діти привітали подружку з днем народження, але далі справа не пішла, всі засіли в телефони , наперебій виставляти селфі . Іменинниця дуже засумувала з цього приводу, адже свято на те і свято, щоб отримувати веселі враження і обмінюватись емоціями.

12.04.        «Гендерні стереотипи та гендерна нерівність».

З самого дитинства ми часто чуємо «ти дівчинка, грайся ляльками, будь жіночною, що ти вдягаєшся як хлопець», або «чоловіки не плачуть!», «хлопчик рожевого не вдягає, у ляльки не грає!». У дорослому віці ми мусимо обирати «чоловічі» або «жіночі» професії, бо суспільство так влаштовано, якось не зручно під цим тиском прислухатись до себе і йти проти думки суспільства. Ну а далі, ставши дружиною і мамою, жінка часто може почути від чоловіка «чому не приготувала вечерю?», «в декреті має сидіти жінка , яка кар’єра може бути, на тобі діти». А це вже шлях до домашнього насильства.

Та і чоловіка , який би пішов у декрет заради кар’єри дружини важко собі уявити у нашому суспільстві , бо так не прийнято.

Також у суспільстві прийнято , що саме чоловік має забезпечувати сім’ю , а жінок часто не беруть на керівні посади , взагалі заробітні плати на одній і тій же посаді у жінок можуть бути меншими на 20% , а якщо іще і дитина мала у жінки , то про яку роботу мрії можна казати, як правило, роботодавці відмовляють молодим матусям. 

Сьогодні на занятті з психологом Ольгою Мозговою  діти спробували розібратись , що нам заважає бути собою, гратись в ті ігри, які нам хочеться, обирати колір, який нам подобається, займатися просто справою, яка подобається, а не «дівчачою» і «хлопчачою». До яких наслідків в майбутньому такі упередження можуть призвести. На жаль, навіть в освіті в шкільному розкладі  ідосі є уроки , де групи діляться на хлопців і дівчат , а не за захопленнями і цікавістю.

12.04 Програма "Ти як?" 

Ми, українці, такі сильні. Вночі обстріли, вдень робота. Потім — стрічка новин та вечеря з родиною. Навіть з’явилася нова приказка: «Тривога в місті — не причина перенесення дедлайнів». І так вже понад 2 роки.

Ми бачимо неймовірну кількість кадрів жорстокості, не спимо ночами, волонтеримо і продовжуємо вимагати від себе тієї ж продуктивності, тієї ж наснаги і настрою, що й раніше.

Часто навіть не усвідомлюємо, під наскільки великою напругою зараз перебуваємо. Ми остаточно відчуємо це, тільки коли війна скінчиться.

Тож просто хочемо нагадати тобі, що зараз час бути лагідними до себе і до інших. Візьми стільки часу, скільки потрібно, щоб прийти до ладу після поганих новин.

Це нормально — поставити справи на паузу та дати собі трохи часу, коли є потреба.  Дозволь собі бути неідеальним

Інколи просто хочеться написати комусь. Розповісти про те, що на душі, про свій день, про усі несправедливості світу, чи навпаки, поділитися радістю.


І головне — зустріти підтримку та розуміння. У тебе буває так❓


Ми знаємо місце в мережі, де можна поспілкуватися з психологами безплатно, конфіденційно та в будь-який час дня і ночі.


krisenchat Ukrainian — це психологічна підтримка для дітей, підлітків та дорослих у форматі чату. З моменту старту 2022 року тут було проведено вже понад 20 тисяч консультацій. Платформа об’єднує більш ніж 50 професіоналів та десятки тисяч чатерів.


Хоча чат-консультування не замінює комплексну психологічну допомогу, його мета — надати підтримку тут і зараз.

Тому сміливо пиши: 

через Telegram (https://t.me/krisenchatUA_bot) , 

WhatsApp (https://api.whatsapp.com/send/?phone=4915735998143&text&type=phone_number&app_absent=0 )   

чи SMS за номером (+49)1573599312.


Або переходь на сторінку krisenchat в Instagram (https://www.instagram.com/krisenchat_ukrainian?igsh=MXN4bGs5OTVjaGttNg==)  та дізнайся про наших партнерів більше 🤝

22.03.24р. відбулася година спілкування між учнями 5-9 класів і психологинею Ольгою Мозговою на тему « Особливості спілкування в підлітковому віці». 

Складний вік , невпевненість у собі, гормональні зміни , змінюється тіло, всі ми переживали такий період. Але зараз ,під час війни, все це проживається дітьми набагато складніше , бо  багато однокласників і вчителів роз’їхались, уроки проходять в онлайн форматі, немає можливості відчути себе частиною колективу, побачити себе та інших в умовах живого спілкування. Обговорювали також 

що таке вербальне і невербальне спілкування , як ми без слів можемо зрозуміти емоції і настрій людини. 

Після обговорення усі разом переглянули український короткометражний фільм «Мавка», в якому діти знаходяться в таборі на Закарпатті і Лісова Мавка влаштовує дітям неабиякий  експеримент : міняє дітей тілами. Після перегляду діти поділились  думками, що вміння спілкуватись, домовлятись, бути собою, знаходити  точки дотику з іншою людиною допомагає вирішити багато проблем, навіть таких містичних і загадкових.

19.03. « Кібергрумінг. Онлайн сексуальне насильство над дітьми. Як себе захистити»

Сьогодні з психологинею Ольгою Мозговою старшокласники обговорили тему онлайн сексуального насильства над дітьми. Спілкування онлайн не завжди  може бути небезпечним . Але якщо ти знайомишся з людиною , яку раніше не знав і ніколи не бачив, ти не можеш бути впевненим що ця людина саме та, за кого себе видає. Дійсно, спілкування онлайн в приватній обстановці, коли ти сам на сам з телефоном і по той бік екрану людина пише тобі приємні речі, ніби «нащупує» те, що ти хотів би чи хотіла б почути, можна втратити пильність . Адже все на перший погляд ніби спокійно , здається , що між вами багато спільного.. і ось, ви починаєте спілкуватись більш відверто… і на якомусь етапі у вас можуть попросити оголені фото… Що робити? Адже за тривалої переписки ви думали, що вже стали друзями.. стає якось незручно відмовити.. а на початку статті якраз зазначалось , що людина може видавати не ща того ,ким є насправді. Будьте пильними і уважними, задавайте зустрічні запитання, не бійтесь відмовляти і вчитись казати «стоп!», «ні!». Справжній друг зрозуміє це. А за аватаркою, на жаль, можуть ховатися шахраї, які використовують чужі акаунти, або створювати свої неправдиві акаунти саме для такого  спілкування .  Закінчуються такі істріі вимаганням грошей, травматичним досвідом дітей, які потрапили в таку халепу. 

Не треба мовчати,зупинись і нічого не плати, звернись до дорослих, в поліцію, на гарячі лінії. 

Саме з  такою  відеісторією , заснованою на реальних подіях, діти сьогодні ознайомились.

Поговоримо про булінг.

11.03.2024 Проблема булінгу - це проблема суспільства. Діти можуть бачити грубість в сім’ї, на вулиці, в школі.  Мовчати і не реагувати- це хибний шлях. Якщо булєр відчуває слабкість суспільства, він буде продовжувати і з нього можуть брати приклад інші. Тому не можна мовчати , є певний перелік дій, як себе захисти , і ви можете ознайомитись зі своїми правами і можливостями у запропонованих  відеороликах . 

https://www.youtube.com/watch?v=7FdiVyQeI2U 

Всеукраїнська програма з підтримки ментального здоров’я «Ти як?»

11.03.2024 Буває, зустрічаємо військових або дізнаємося, що перед нами ветеран чи ветеранка, зринає думка — як подякувати людині за службу так, щоб не бути навʼязливим, не бовкнути зайвого, не образити? 


Дякувати можна й треба. Та насамперед важливо пам’ятати про особисті кордони людини, особливості її характеру та проявляти повагу

07.03.24р. « Позитивний та негативний погляд на життя. Як це впливає на людину, які плюси і мінуси?» 

Сьогодні обговорювали з дітьми, в якому настрої вони себе краще почувають, від чого настрій залежить, звідки береться гарний настрій, а звідки поганий? Як можна негатив перетворити на позитив? Ділилися власними прикладами та коментували настрій і вчинки героїв тематичних мультфільмів.

«Мотивація. Чому вона нам потрібна і як її знайти?»

05.03.24р. «Мотивація. Чому вона нам потрібна і як її знайти?»

З дітками 2-6 класу психологиня Ольга Мозгова поспілкувалася саме на таку тему. Діти спочатку думали, що не знають такого поняття - мотивація. Але переглянувши цікаві мультфільми і відео , зрозуміли, що вони вже зтикались у житті з мотивацією або ж з її відсутністю.  Якщо хочеш чогось досягти, без мотивації ніяк не обійтись! Звісно, результат не одразу може порадувати , бо потрібен певний час, інколи можуть навіть опускатись руки, на шляху до результату можна зустріти осуд і не розуміння оточуючих… Але віра в себе, бажання досягнути мети і вирости у власних очах, батьків, друзів,- це чудова мотивація , яка буде вартувати докладених зусиль.


20.02.

 «Професії майбутнього. До якої професії в тебе схильності?».

Сьогодні діти отримали інформацію про професії, які будуть користуватись попитом і зараз і надалі в майбутньому. Наприклад , оператор дронів або розробник чи  фахівець з друку на  3-Д принтері зараз , саме під час війни , дуже актуальні і затребувані. Також стало зрозуміло, що деякі професії можуть бути автоматизовані і людину вже на такій посаді як бухгалтер , може замінити робот.

Але робот не зможе справитись з творчою професією, де потрібна глибока думка людини, це можуть бути актори, педагоги, творчі журналісти. Нутріціолог, проектувальник міст , IT-фахівці, генетичний консультант- це досить нові і цікаві професії, на які можна звернути увагу. Але як визначитись , до чого ти схильний та що тобі подобається? В цих запитаннях діти спробували розібратись за допомогою тесту. Звісно, більшість тестів не дає 100% гарантії , але замислитись над тим , які в тобі риси характеру  або як ти вчиниш в тій чи іншій ситуації, це допоможе зрозуміти особисті риси характеру. А сучасний світ професій вже давно відійшов від однієї освіти на все життя. Завжди корисно  вдосконалюватись , розвиватись, читати, відвідувати додаткові курси та дізнаватись нову інформацію.


09.02. 2024  здобувачі освіти Ярівського ліцею з психологинею Ольгою Мозговою продовжили розвивати гнучкість мислення, пам’ять та концентрацію уваги. Для цього учні виконали тест американського психолога Джона Рідлі Струпа, мета якого - синхронізація лівої і правої півкулі.

А на доданок іще перевірили свою швидкість реакції і гостроту сприйняття за допомогою  спеціальних тестів для мозку. Рекомендується займатись подібними вправами кожного дня хоча б по 5 хвилин . Спробуйте , вам сподобається результат!


Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку - психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Психічно здорова людина:

·         може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;

·         здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;

·         розвивається й навчається;

·         позитивно оцінює себе, приймає та любить;

·         приймає власні тверді рішення;

·         нормально адаптується до нових умов життя;

·         може розв’язувати проблеми.

Здатність отримувати задоволення від життя - основна риса ментально здорової людини.

Психічне здоров’я може порушуватися під дією:

·         генетичних чинників;

·         наркотичних речовин;

·         гормонального дисбалансу;

·         індивідуальних характеристик людини (наприклад, схильності до депресій та песимізму);

·         швидких соціальних та політичних змін (зокрема, внаслідок воєнних дій);

·         соціальної дискримінації на фоні різних чинників: сексуальна орієнтація, расова приналежність, ВІЛ-позитивний статус тощо;

·         сексуального насильства;

·         психологічного тиску;

·         стресу та умов роботи.

Психічне здоров’я значною мірою залежить від атмосфери у сім’ї, дитячого досвіду, соціального оточення. Особливо важливим є сприятливе середовище зростання для дітей та підлітків, у яких психіка лише формується.

Головні ознаки порушення психологічної рівноваги та перші «дзвіночки» ментальних розладів за даними ВООЗ:

·         фізичні (порушення сну, больові відчуття у будь-якій частині тіла);

·         емоційні (постійне відчуття страху, тривоги, журби);

·         когнітивні (труднощі з чітким мисленням, порушення пам’яті, патологічні переконання);

·         поведінкові (агресія, зловживання алкоголем чи наркотиками, неспроможність виконувати повсякденні функції);

·         перцептивні (наприклад, пацієнту здається, що він бачить або чує те, чого не помічають інші).

Насправді ознаки розладів дуже індивідуальні і відрізнити їх може лише лікар. Тому займатися самодіагностикою не варто.

                                                (взято з сайту https://vorozhbyanska-gromada.gov.ua/news/1696921192/ )

 


ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ ДЕКІЛЬКА РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНИХ РОЛИКІВ І ПРАКТИЧНИХ ВПРАВ З ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?»  за ініціативою першої леді Олени Зеленської..

 А ТАКОЖ З НАМИ ДІЛИТЬСЯ СВОЇМИ ВІДЧУТТЯМИ І ПОРАДАМИ ВІДОМА СПІВАЧКА СВІТЛАНА ТАРАБАРОВА.


Вправа «Сокира»

Поради від Світлани Тарабарової

06.02 «Прокачай свій мозок!»- така тема сьогоднішньої зустрічі психолога Ольги Мозгової з дітьми ОКП Ярівського ліцею. 

В здоровому тілі здоровий дух, а в здоровій голові - здорові нейронні зв’язки. Саме оновлення нейронних зв’язків сприяє уникненню забудькуватості, багатьох хвороб, наприклад, як хвороба Альцгеймера та  інших, і просто додає ясності розума і швидкості  реакцій. А що саме треба робити , щоб ці нейрони народжувалися? Вирішувати ребуси, кросворди, різні логічні задачки, читати книги, планувати нові маршрути і , звісно, проходити різноманітні тести на розвиток логіки, пам’яті, уваги. Саме такі тести і вирішували стогодні діти.

16.01. «Світ емоцій» - здавалося б не складна і зрозуміла тема. Але якщо зануритись у неї глибше, кожний знайде свої відтінки емоцій, своє розуміння і своє бажання чи небажання ділитися ними. Не проконтролювавши негативні емоції , ми можемо образити близьку нами людину, а потім іще і відчувати гіркі емоції в середині себе, бо нам це може дуже боліти..

Переглянувши сьогодні з дітьми Ярівського ліцею дві українські корометражки , де герої щедро ділилися своїми емоціями , діти активно  обговорювали , чи змогли б вони подарувати комусь емоцію, а чим краще ділитися, негативом чи позитивом? Також діти жваво  обговорювали, а чи складно бути клоуном, людина, яка завжди така весела, чи це легко постійно дарувати радість? Де брати для цього сили? 

Тож  , світ емоцій такий багатобарвний і різноманітний , сьогодні відкрився дітям з різних, а подекуди  і з нових сторін.

Особисті кордони. Практикуй згоду

Сьогодні, 12 січня,   на ОКП Ярівський ліцей на занятті з психологинею Ольгою Мозговою  дітки 2-6 класів ознайомились і опрацювали тему « Особисті кордони. Практикуй згоду». Всі ми пам’ятаємо з дитинства ситуації  , коли нам чомусь  обов’язково треба було обійняти якусь  тітку Клару або якогось  малознайомого родича ,  а радощів від цього ритуалу  ми ажніяк не відчували. Але це і не треба, це нормально сказати : « Вибачте, мені це не приємно , я цього не хочу». Також дітки одразу пригадали, як вону можуть стрибати по кімнаті, галасувати  і не давати матусі  чи татусю спокійно випити чай або ж хоча б 5 хвилин побути на самоті. Та і тваринок ми часто не випускаємо з рук і не даємо їм свободи пересування, гадаю, всі зтикалися з подібними ситуаціями. Так-так, це все про порушення особсистих кордонів. 

«Треба вчитись казати ні», «я так не хочу», «вибач, мені це не приємно », « треба запитувати і чути згоду чи незгоду», таких висновків дійшли діти наприкінці заняття. 

Молодіжні субкультури. Плюси і мінуси

22.12.23р. Сьогоднішня зустріч з психологинею Ольгою Мозговою була присвячена ознайомленню з   субкультурами та деякими небезпечними течіями: готи, ему, растамани, панки, гопники, скінхеди, фріки, репери, тощо. Діти дізнались про плюси і мінуси різних  субкультур, про стереотипи, які існують , як зовнішній вигляд вирізняє людей з тієї  чи іншою течії, яка поведінка є деструктивною і руйнівною , а яка дійсно допомагає підлітку свмовиразитись і знайти друзів по інтересам. Також на зустрічі переглянули відео про небезпечний рух «редан», який в минулому році наробив неабиякого галасу в суспільстві і соцмережах. 

Підліткам дуже властивий пошук себе, приналежність до «своєї» спільноти, самовираження . Тому важливо розуміти , чи дійсно твої  інтереси , розуміння власного я  співпадають з групою інших людей , чи є ці інтереси і поведінка  небезпечними.

Психологія - дуже цікава наука, яка допомагає зрозуміти та пізнати себе, свої емоції, свою поведінку, може навчити керувати своїм емоційним станом тощо.

На ОКП Ярівського ліцею психологиня Лиманського ліцею № 1 Ольга Мозгова провела годину спілкування із дітьми, де продовжили знайомство з цікавою психологією, намагалися розібратися до кого звернутися за допомогою в деяких життєвих ситуаціях. Переглянули мультфільм « Коло. Квадрат», де діти розбиралися з конфліктом та шляхом його вирішення.

За допомогою різноманітних тестів «Яке ти дерево», «Який ти друг»- вчилися пізнавати себе.

Мандрувати психологією може бути дуже захоплюючим заняттям! Пізнаємо себе та світ разом!

Графік психологіч.супроводу ОКП Ярова.docx
нак 167 психол супровід ОКП 2023-2024 .pdf

Тренажер для підлітків та молоді

https://happymind.help/teen/