HUFIEC KRAKÓW

ARIZONA • CALIFORNIA • COLORADO • WASHINGTON

PRZYJAŹŃ

W naszych zastępach zuchy i harcerze poznają swoich rówieśników. Po przez wspólne gry i zabawy rozwijają przyjaźnie. Niektóre z nich pozostają na całe życie.

PRZYGODA

Harcerstwo to przygoda. Na naszych wyjazdach harcerze i zuchy poznają przyrodę i uczą się obozowego życia. Las, góry, rzeki i jeziora - tam harcerz czuje się najlepiej!

PRACA NAD SOBĄ

Zdobywając stopnie i sprawności harcerze pracują nad sobą, rozwijają swoje zdolności i pokonuję słabości. W braterskim duchu stają się lepsi.

TRADYCJE

Harcerskie i polskie tradycje są ważnymi częściami naszego życia. Uczestnicząc w wydarzeniach polonijnych oraz harcerskich oddajemy cześć naszej kulturze i historii.

Drogie Druhny i drodzy Druhowie -


Z okazji narodowego święta – obchodów 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości życzę nam wszystkim spokoju, zdrowia, pokonania wszelkich przeciwności losu, wytrwałości w pracy nad sobą i nadziei na każdy dzień. Teraz, gdy przyszło nam zupełnie inaczej obchodzić najważniejsze święto narodowe, każdy z nas dostrzega jak piękny i bezpieczny był czas sprzed dwóch lat – wydawało się nam, że jego ład i porządek są nam dane na zawsze. Dziś, gdy świat walczy z nieprzewidzianym i nieprzewidywalnym wrogiem – niezbędna jest nam Nadzieja. Życzę nam wszystkim – instruktorom i młodzieży – aby nie opuszczała nas Ona nigdy, dodawała otuchy i wiary w powrót do normalności. Niech tegoroczny 11 Listopada w swej odmienności świętowania – wzbudzi w nas refleksję nad znaczeniem słów Wolność, Niepodległość i Ojczyzna jak również myśl, że są one naszym dobrem najwyższym. Dziękuję wszystkim Instruktorom i Instruktorkom za wkład pracy aby przekazać nasza polskość dla następnego pokolenia, aby poświęcenie naszych bohaterów nie było zapomniane.


Czuwaj!


Patryk Grobelny

  • Wydarzenia, wyjazdy, szkolenie, konferencje.

  • Po więcej informacji przejdź na stronę "Komunikaty"

REJESTRACJA

Przypominamy o corocznej rejestracji jednostek i instruktorów oraz o składkach uczestników i członków ZHP. Harcmistrze, podharcmistrze i instruktorki zuchowe wysyłają swoją rejestracje i składki do komendy chorągwi. Dokładne informacje na stronie Chorągwi USA.

CZUWAJ!

ZHP ma na celu wychowanie metodami harcerskimi dzielnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi w myśl Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego.