Керівник гуртка
Як навчити дитину малювати
Практично кожна дитина любить малювати. Тільки взявши в ручки олівець чи фломастер, вона починає створювати «шедеври». Малювання – це не тільки цікаве і захопливе, але ще й корисне заняття. А батькам необхідно навчити дитину малювати і показати, що даний вид занять може замінити перегляд телевізора або звичку гризти нігті.
Перші заняття малюванням
Щоб викликати у дитини інтерес до малювання, батькам потрібно намалювати картину і розповісти, що на ній зображено. Дитина неодмінно захоче повторити і з задоволенням візьме в руки пензель. Тільки не варто спрощувати задачу і малювати на листку стандартний будиночок і сонечко. Предмети повинні бути великими, яскравими і зрозумілими для малюка.
Перші заняття повинні проводитися з фарбами і товстим пензлем. Так дитині малювати буде набагато легше, ніж натискати на олівець. А результат у вигляді яскравої барвистої картини сподобається малюкові більше, ніж тьмяний малюнок олівцем.
Техніка малювання
Багато батьків замислюються: як відучити дитину гризти нігті або ламати іграшки. Від шкідливих звичок позбутися досить легко, якщо зайняти вільний час малюка. І для цього малювання підходить ідеально. Але щоб процес не набрид дитині і вона із задоволенням знову бралася за творчість, потрібно правильно вибирати техніку малювання.
Малювання пензлями. Для цього буде потрібно стандартний набір для творчості: щільний аркуш паперу, фарби та пензлі. Нехай малюк створює малюнки, придумує їм назву та фантазує.
Малювання губкою. Для цього буде потрібно губка, з якої можна вирізати різні фігури і предмети.
Малювання на воді. Щільний аркуш паперу опустити воду і наносити на неї фарби, розглядаючи, як зливаються кольору. Дитині неодмінно сподобається таке заняття.
Поради для батьків
Малювання має приносити задоволення і залучати дитину, тому батькам потрібно знати:
Не можна самостійно домальовувати картинку малюка. Його це образить.
Не можна сміятися над «творчістю» дитини.
Не можна дозволяти дитині малювати на шпалерах і предметах меблів.
Малювати потрібно разом, активно беручи участь у розвитку творчості малюка.
Купувати потрібно тільки безпечні, легко змиваються фарби. Потрібно бути готовими до того, що малюнок буде не тільки на листку, але також на руках та одязі малюка.
Висновок
Навчивши дитину малювати в дитинстві, можна зародити любов до творчості і, можливо, малюк виросте справжнім художником. Малювання відмінно розвиває фантазію і мислення, тому воно повинно обов’язково бути присутнім в житті дітей.