Новини

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.

 Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент. Ознайомитись з матеріалами до Дня Європи можна за посиланням

drive.google.com/drive/u/2/folders/102ISHzxQN6x6ffjIL5m7pptfhFGnIFM_ 


Міністерство культури та інформаційної політики у співпраці з Харківською академією дизайну та мистецтв і Державним агентством з питань мистецтв та мистецької освіти розробили айдентику до 210-річчя від дня народження українського поета Тараса Шевченка.

Усі охочі можуть використати пакет візуальних матеріалів, розміщений за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/16geIjC3unUlpL7DhpI5efB36aNJIVtCR

210 - річниця від Дня народження Тараса Шевченка

 9 березня  народився великий геній України, письменник, поет, художник Тарас Григорович Шевченко.   10 березня — це той день, коли людство вшановує пам'ять генія, що увійшов у безсмертя. Ці дві дати злилися в одну — Шевченківські дні, які ми незабаром будемо святкувати. 

«Щовесни, коли тануть сніги 

  І на рясті ясніє веселка, 

Повні сил і живої снаги             

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка»

Цього року у закладі освіти проведено ряд заходів до вшанування великої людини, яка є голосом душі українського народу: конкурси, літературні читання, квести, майстер - класи.

15 лютого 2014 року  ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА 35-ТА РІЧНИЦЯ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

Війна в Афганістані– одна із найтрагічніших сторінок історії, адже вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. Пам’ятаємо героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовій присязі, що продемонстрували віддані сини і дочки України. Ваша вірність заслуговує на глибоку повагу. Схиляємо голови перед тими, хто загинув, виконуючи свій обов’язок.

29 січня - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ 

Бій під Крутами для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. 



22  січня відзнаємо День Соборності України. Це свято  щорічно святкують усі українці з  22 січня  1999 року. 



До відзначення Дня Соборності України було виготовлено ряд матеріалів, подивитися які можна перейшовши за посиланням:

Вони вистояли – не вистояв бетон. 16 січня Україна вшановує пам’ять захисників Донецького аеропорту. 244 дні кіборги попри щоденні ворожі штурми тримали свої рубежі: з 26 травня 2014 по 23 січня 2015. Їхня історія – про велику відвагу, честь і гідність. Історія, яку не можна забувати. Світла пам'ять героям.  

У закладі освіти проведено І (перший)  етап ХХІІІ Всеукраїнського конкурсуучнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»,присвячений національно-визвольній боротьбі українського народу за свободуй незалежність та з нагоди відзначення 210-ої річниці від дня народженнявеликого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Епіграфом до творчих робітпропонуються слова Тараса Шевченка: «Смійся, лютий враже! Та не дуже, бовсе гине, – Слава не поляже» («До Основ’яненка») у номінаціях «Література» та«Історія України і державотворення» Переможцем визнано ученицю 8 класу Геращенко Вікторію у номінації «Література». Робота відправлена для участі  у ІІ етапі.

З Новим Роком! 🎉 🌸🌟Бажаємо, щоб Новий рік приніс не тільки щастя, але і впевненість у завтрашньому дні, щоб кожне ранок починався з відчуття радості і задоволення! Бажаємо щодня знаходити привід для щастя та завжди відчувати любов до життя❤️ 

Щасливого Різдва! Христос рождається! Славімо його! 

Нині, у цей тяжкий для України час, складно уявити, що може бути легко на серці, коли довкола війна і розпач. Проте світло Різдва здатне проникнути крізь найтемніший морок і подарувати нам віру у краще майбутнє.

Нехай це свято стане часом, коли ми згадаємо про найважливіші речі – мир, любов, родину, щедрість і співчуття. Бажаємо вам, дорогі українці, душевного спокою, тепла та впевненості в тому, що навіть у найважчі миті ми разом і ми сильні, адже згуртовані як нація у прагненні перемоги, миру і свободи. Різдвяна зірка хай освітлює ваш шлях у новому році, наповнюючи серце вірою, надією й любов’ю і зігріваючи душу.

Долучаймося до комунікаційної кампанії «Головне - що всередині»!

Кампанія "Головне - що всередині" реалізується Представництвом ЮНІСЕФ в Україні та Урядом України в партнерстві з Першою леді України, Міністерством освіти та науки України та Міністерством охорони здоров’я України. У межах цієї інформаційної кампанії для підвищення обізнаності дорослих і дітей щодо впровадження здорових харчових звичок розроблені креативні матеріали про важливість правильного харчування, зокрема, відеоролики: «Харчуйся тим - що робить тебе винахідливим»;  «Харчуйся тим - що робить тебе уважним".

Перегляд відео за посиланням.

drive.google.com/drive/folders/1bEcIqw1sj8BQK-N38rth4aX3acP4LWF5 

Інформаційні_матеріалбезпечного_способу_життя_.pdf

Ознаймитись із здоров'язбережувальними технологіями НУШ можна за посиланням   

 art-klas.blogspot.com/p/blog-page_64.htm


14 ГРУДНЯ 2023  ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕССьогодні в Україні вшановують героїчних та самовідданих людей, які ціною власного життя і здоров’я локалізувати аварію та врятували країну і світ від радіаційного забруднення внаслідок техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році                                                                                                                   Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання атомної енергетики. Особливо зараз, коли Україна чинить спротив російському вторгненню, а окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою. Глибока шана та щира подяка усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи! Вічна пам’ять тим, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч і відвів біду від прийдешніх поколінь.

У рамках впровадження проєкту «Шкільна спортивна ліга» закладом освіти обрановид спорту БАСКЕТБОЛ. 

"Грай - живи - навчайся - розвивайся" Такий девіз програми Президента "Шкільні спортивні ліги України", яка спрямована  на розвиток фізичної культури і спорту у закладах освіти,організації змістовного дозвілля, популяризації шкільного спорту, виховання патріотів через спорт. Цікаво було ознайомитись з роботою над проєктом у закдах освіти Львівщини. 

Ми теж долучаємося до даного проєкту, але,  враховуючи безпекову ситуацію в регіоні, тільки шляхом створення логотипу нашлї команди з баскетболу. Віримо в перемогу, після якої учні нашої гімназії будуть активними учасниками проєкту.

Борониш ти рідну країну!

І кожну матусю, і кожну дитину,

Ти всіх від біди захищаєш завзято, Тобою я дуже пишаюся! 

ВІРИМО! ПЕРЕМОЖЕМО!

6 грудня в Україні відзначають День святого Миколая на честь християнського святого Миколая Чудотворця. 

 У День святого Миколая  бажаємо добра, кохання, тепла, затишку та миру! Нехай цей день буде багатий на сюрпризи та дива! Хай рідні та близькі порадують візитом, а Миколай залишить під подушкою цінний подаруночок! 

28  листопада  2023 року до Всеукраїнського дня добрих справ проведено «Урок доброти» для дітей, інформує громадськість про міжнародну спільноту «Щедрий Вівторок» та розвиває культуру благодійності серед українців. Благодійна організація «Фонд родини Загорій» просить вас підтримати ініціативу, закликати школи  підтримати ініціативу креативними та яскравими ідеями до Всеукраїнського дня добрих справ. Проведення такого заходу є надважливим, оскільки інформує громадськість про міжнародну спільноту «Щедрий Вівторок» та розвиває культуру благодійності серед українців.

Україна в 2018 році вперше долучилася до міжнародної благодійної спільноти #GivingTuesday, яка існує в понад 150 країнах світу. ЯЩедрийВівторок — Всеукраїнський день добрих справ, який цього року відзначають 28 листопада. Мета руху #ЩедрийВівторок об'єднати всю країну навколо добрих справ.

Більш детальну інформацію про Щедрий Вівторок можна дізнатись на сайті та соціальних мережах: https://givingtuesday.org.ua/, Instagram: @giving_tuesday_ua, Facebook: https://www.facebook.com/GivingTuesdayUA/.

У разі виникнення запитань - просимо звертатись до Оксани Ліщини (o.lishchyna@zagoriy.foundation, +380 68 335 85 85), координаторки по роботі з партнерами Щедрого Вівторка в Україні.

До листа додаємо корисні посилання: 1) Посилання на посібник -

https://drive.Roogle.com/drive/folders/1w4AXrC6so5Cth89QL9Bb47gGuiT87 yg

2) Посилання на план уроку та шаблон презентації:

https://drive.google.com/drive/folders/lc97plPJR8a meYNsHZEZW5m8l90fMCtbk?usp=sharing

Вакцинація населення України — це питання національної безпеки. Тому у квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації https://vaccine.org.ua/   



У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації vaccine.org.ua (далі – Портал), створений ГС “Коаліція за вакцинацію” в рамках проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Портал має на меті покращити інформування населення та популяризувати щеплення серед дітей та дорослих. Він був розроблений за ініціативою Голови Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федора Лапія, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України.

Портал покликаний стати національним джерелом інформації про імунізацію для медичних працівників та пацієнтів за прикладом подібних ресурсів у США, Канаді, Австралії та країнах Європи.

На Порталі представлені інформація про інфекційні хвороби, а також Календар щеплень та рекомендації щодо вакцинації для різних груп населення. Публікуються національні та регіональні новини вакцинації. Надаються роз'яснення щодо нормативно-правової бази у сфері імунізації. Є бібліотека вакцинації, де зібрані методичні рекомендації та корисні матеріали для медичної та наукової спільноти, закладів освіти та пересічних громадян. На Порталі консультують експерти з різних регіонів України, оновлюється перелік пунктів щеплень.

Також на Національному порталі з імунізації функціонує розділ “Навчання, події”, де розміщується інформація про офлайн- та онлайн-курси та заходи з теми імунопрофілактики для медичних працівників та громадськості. Робота Національного порталу з імунізації vaccine.org.ua сприяє підвищенню охоплення населення профілактичними щепленнями та збільшенню поінформованості людей шляхом поширення публікацій і навчальних матеріалів для громадськості та медичних працівників

 В Україні працює тренажер для психологічної підтримки підлітків

Запуск тренажера для психологічної підтримки підлітків в Україні є важливим кроком для забезпечення доступу до психологічної допомоги та консультацій для молоді.


Платформа "Happy Mind Help" може надавати важливі ресурси та вправи для підлітків, які стикаються зі стресом, тривожністю, депресією або іншими психологічними викликами. Це є безпечним та дискретним способом отримувати підтримку та інформацію.


Якщо у вас або ваших близьких є потреба в психологічній підтримці, завжди важливо звертатися до фахівців у цій сфері. Але онлайн-ресурси можуть служити корисним доповненням до професійного консультування. 


Запропонований у додатку QR-код веде до розділу «Психологічний тренажер для підлітків» за посиланням 👉 https://happymind.help/teen

УВАГА! УВАГА! МІННА НЕБЕЗПЕКА!

Відеоматеріали Мінреінтеграції з інформування населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами. 39 флеш-відеороликів із мінної безпеки, розроблені Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням:

https://drive.google.com/…/1uRVyIo49HVIQMshsDa3G4GM…


 У 2014 році добровольці були тими людьми, які зупинили ворожий наступ російських військ на Україну. Вони й сьогодні борються на російсько-українській війні за нашу перемогу. Тому такий день гарна нагода подякувати нашим захисникам за їхню відданість та мужність


10 березня в Україні святкують День Державного гімну. Для українців гімн – це урочиста пісня, яка відображає дух нації з нелегкою історією боротьби із загарбниками. 

9-10 березня ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Для українців такою святинею є видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч, натхненник національних ідей, провідник добра, волі, щастя і правди – Тарас Шевченко. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.  

15 лютого 2019 року згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року № 180/2004  в Україні встановлений День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього дня виповнюється 33-та річниця виведення військ із Республіки Афганістан.

Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу українського суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки виконувати нелегкий інтернаціональний обов’язок в гарячих точках світу.

З 1979 до 1989 року близько 150 тисяч українців пройшли через горнило Афганської війни  Але багатьом солдатам не судилося ступити на рідну землю. Священною є пам’ять про їх героїзм та мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку та  готовність платити найдорожчу ціну – своє життя. 


БЕЗПЕКА ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ | #STOP_SEXТИНГ


Щороку, 29 січня, ми відзначаємо День пам’яті Героїв Крут. Саме цього дня майже сторіччя тому відбувся бій на залізничній станції «Крути», в якому близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

 Загін із патріотично налаштованої молоді зіткнувся у тяжкому бою, який тривав понад п'ять годин, з численним військом Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були закатовані. Загиблих під Крутами юнаків називають першими українськими кіборгами, бо саме вони є неоціненним прикладом для сучасних воїнів і саме їхня незламна воля до перемоги має стати прикладом для кожного з нас.


Під час Голокосту було вбито близько 6 млн євреїв, що становить приблизно третину всього єврейського населення світу

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни

22 січня Україна святкує важливе державне свято - День Соборності. Цю дату обрали не випадково: цього дня в 1919 році проголосили Акт злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що мав велике історичне й політичне значення для утворєння неподільної та соборної держави. 

16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. 


25.12.2022 - 08.01.2023

Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес, за традицією Миколай приносить чемним дітям подарунки.

День Святого Миколая – особливе, світле, хвилююче свято, адже окрім подарунків він приносить у кожну оселю радість і надію.


Сьогодні в Україні вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Тих, хто в мирний час, ризикуючи власним здоров'ям та життям, виконав свій обов'язок та зупинив розповсюдження смертоносної радіації. Глибоко вдячні та пишаємося кожним із них. І завжди шануватимемо та пам'ятатимемо про тих чорнобильців, хто відійшов у вічність.


Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

 10 грудня 2022 року відбувся І вибірковий тур ХІІІ Міжнародного мовно -літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Вкотре Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка об’єднує українців навколо культури. Українська мова має давню історію, а цінності духовного буття формувалися впродовж століть на творчості Тараса Шевченка.  Учні нашого закладу освіти активні учасники конкурсу.

Щорічно 6 грудня в Україні своє професійне свято відзначають військовослужбовців, які мають причетність до української армії. Збройні Сили України – це щит і оборона України. Вони сьогодні захищають її територіальну цілісність й дають відсіч російським загарбникам, які вдерлися на територію України. 

5 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день волонтера. В умовах, коли на нашу землю прийшла біда, волонтери не лише збирають кошти, купують амуніцію і все необхідне, а також, не зважаючи на смертельну небезпеку, доставляють все необхідне нашим військовослужбовцям на передову. Цей день є святом кожного, хто долучився до спільної справи. Прийміть щиру подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився у скрутних обставинах.Нехай кожен добрий вчинок одного волонтера спонукає до дії інших, а люди – віддячують Вам добром і повагою. Бажаю Вам здоров’я, невичерпної енергії та миру! Низький уклін усім небайдужим людям, завдяки яким наш народ стоїть і переможе!


   Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

   Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору проти українців знову застосовують геноцидні практики. У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал.

22 листопада Відзначають 300-річчя з дня народження Сковороди.

Григорій Сковорода обрав долю мандрівного філософа й протягом 25 років побував у багатьох містах і селах України, проповідуючи свої ідеї та світогляд. Найславетніша фраза митця «Світ ловив мене, та не впіймав» була на його ж прохання закарбована на хресті над власною могилою. Світ дійсно не зміг його спіймати


 


До Дня Гідності та свободи маємо можливість переглянути  соціальну рекламу, відеоролики, тематичні плакати та інформаційні матеріали, які  доступні за посиланням:

drive.google.com/drive/folders/1boRO9mpngTpegQbVKndUm5NOpNlUO_c drive.google.com/drive/folders/1_bmb2UpymcTDIkVR5BIQTrFPTAYY2Rac 


Люди творять історію. Небесна Сотня.mp4

21 листопада День Гідноності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).  

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови.

Цей день українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. На честь свята жителі України також можуть написати Радіодиктант національної єдності, який започаткований у 2000 році. Цьогоріч він розпочнеться об 11:00. Текст написала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме народна артистка, Герой України Ада Роговцева. У закладі було проведено виховні години "Збережемо наш скарб - рідну мову" (10 клас), "Мова кожного народу неповторна і своя" (3 клас) , інтерактивний урок "День української писемності та мови" (5 клас), онлайн - мандрівка "Як виникла українська мова та писемність", мовна вікторина "Вивчаймо рідну мову" (2 клас), квест "Там, де живе рідна мова, живе український народ" (4 клас)

До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «У нас єдина мета –  Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». У закладі було проведено ряд онлайн   заходів, з метою популяризації книги, активізації розумової діяльності   української молоді, формування читацьких інтересів: бесіди: «Мій внесок у перемогу України над ворогом», «Погляд молоді на європейський вибір України»; година державності «Люби Україну не за те, що вона велична, а за те, що вона твоя» година спілкування «Ми – нація єдина!», історична година «Витоки української нації» 

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 78 річницю. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.  www.youtube.com/watch?v=PjxTxVr83TY 

24.10. - 28.10 ОСІННІ КАНІКУЛИ

www.youtube.com/watch?v=xplc4CJtCS0 

17.10-21.10.2022

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ


18.10.2022

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ


Хліб – один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у нього є і своє свято – Всесвітній день хліба, яке відзначається щорічно 16 жовтня. Це свято було запроваджене Міжнародним Союзом пекарів та пекарів-кондитерів.  Хліб був і залишається символом життя. 

14 жовтня - День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.

 www.youtube.com/watch?v=WGLf44AKb0Q 

www.youtube.com/watch?v=ttiPvH9AjVc 

В церковному календарі 14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято, яке має особливе значення для українців.

В Україні історія цього свята має глибокі корені. Хоча його запровадили ще за часів хрещення Київської Русі, проте найбільше почали шанувати Богоматір в XII столітті.


www.youtube.com/watch?v=K2V0IdbA63I 

День українського козацтва щорічно відзначається 14 жовтня згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99. У 2022 році дата святкування випадає на п'ятницю. 

Вітаю зі Всесвітнім днем вчителя! Бажаю нових звершень, значних досягнень та великих успіхів! Хай всі ваші старання та зусилля роблять наш чудовий світ ще прекраснішим! Міцного вам здоров'я, величезного терпіння, радості та внутрішньої гармонії, поваги та щирої вдячності від учнів та батьків! www.youtube.com/watch?v=_ZzIaLBc348 

Гасло Місячника-2022: «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».  Матеріали для проведення Місячника  (http://dnpb.gov.ua/wp-content/uploads/2022/09/Monthly_methodical_recommendations_2022.pdf.pdf)

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі з 26 по 30 вересня пройшов Тиждень протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів. Для учнів 1-11 класів були проведені виховні години на тему «STOP BULLYING» www.youtube.com/watch?v=0DLc_jAZ2hA 

21.09.2022

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ


29.09.2022 ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ББИНОГО ЯРУ

81 рік тому в Києві сталася одна з найбільших трагічних подій в історії міста і в історії України періоду Другої світової війни. Наприкінці вересня 1941 року німецькі нацисти в урочищі Бабин Яр знищили єврейське населення міста. Відтак Бабин Яр став символом Голокосту і нацистських злочинів загалом. Адже масові страти там тривали і надалі. І нищили не лише євреїв, а й ромів, радянських військовополонених, українських націоналістів. https://www.youtube.com/watch?v=BO9UQVl9acg


ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ НА ЗАМІНОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

www.youtube.com/watch?v=So6Y6mv0INA 

Вітаю вас з початком нового навчального року! Для кожного з нас 1 вересня – це символ нових перспектив і можливостей. Для тих, хто вперше переступить шкільний поріг, – це найбільш хвилюючий день. Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике життя, а кожен день в школі буде наповнений цікавими уроками, новими зустрічами і дивовижними відкриттями. www.youtube.com/watch?v=7RCnYoMbUbo 

Не має значення, де ми народилися: у Києві чи Севастополі, Львові чи Донецьку, Полтаві чи Одесі, не має значення скільки нам років. Лише одне має вирішальне значення: наша спільна Батьківщина і наше спільне майбутнє. І тільки разом ми можемо його змінити на краще. Зі святом вас! Слава Україні! 

https://www.youtube.com/watch?v=iKWEcJloNc0 

https://www.youtube.com/watch?v=PavBOO7k3IA 

День державного прапора - це свято всіх поколінь україців, це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Патріотизм, любов до Батьківщини, почуття національного єднання народжується в наших серцях, коли звучить державний гімн і майорить державний прапор. 

https://www.youtube.com/watch?v=K56B2fedFO8

 УВАГА!    ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА УЧНІ!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2021 р. № 954 «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677» по всій території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

У зв’язку з цим в КЗ Терсянський НВК організовується освітній процес наступним чином:

1 – 4 класи навчаються в очному режимі за розкладом з 08:45;

5 – 11 класи в дистанційному режимі.

Всі уроки в он-лайн режимі за основним розкладом та часом, але тривалість уроків до 30 хвилин, після уроку 20 хвилин на відпочинок.

Шановні батьки! Приносимо вибачення за незручності та можливі технічні проблеми. Просимо Вас тримати постійний зв’язок з класними керівниками.

Ми відкриті до співпраці.


9 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. 

Здобувачі освіти нашого закладу  стали учасниками Всеукраїнського  уроку "Онлайн-синергія для найкращого інтернету"

Захід відбувався  в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Організаторами Всеукраїнського онлайн-уроку є Академія цифрового розвитку та громадська організація “Центр демократичних реформ та медіа”.

Було проведено:

Тренінг для7-8 класів «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення»

9-11 класи "Твої права в цифровому середовищі"

5-6 класи "Діліться з обачністю"

Перегляд відео про безпеку в Інтернеті від Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Національної поліції України

“Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу”

“Захисти свою персональну інформацію”

 


                            До уваги учнів 11 класу та їх батьків

 З 01.02. 2021 року розпочато реєстрацію на ЗНО - 2021. Відповідальний за реєстрацію - заступник директора з навчально - виховної роботи Жильцова Л.І.

29 січня День пам'яті героїв Крут

 103 річницю бою під Крутами в закладі освіти  вшанували переглядом та обговоренням документальних фільмів " Пам'ять про Аушвіц жива",і сторичними та літературними хвилинками " Пам'яті тридцяти",обговоренням  історії життя Матвія Данилюка , який прожив 103 роки і до останнього не полишав мрії про  Незалежну Україну .Особливо натхненно звучали вірші  О. Тарнавського  "На могилах", М,Лавренка "Крути", "П.Тичини "Пам'яті тридцяти"( читали здобувачі освіти 8-11 класів)

27 січня  Міжнародний  день пам'яті жертв Голокосту

80-а річниця трагедії ... Не залишились осторонь здобувачі освіти нашого  закладу освіти. Класоводи та класні керівники провели години спілкування та бесіди "Це страшне слово ГОЛОКОСТ", "Між життям і безсмертям мости."  

16 січня Всеукраїнський день пам'яті захисників Донецького аеропорту . Здобувачі освіти написали творчі роботи ( в онлайн- платформі) " Кіборги -наші захисники".Патріотичне виховання продовжуємо в  онлайн- платформі. 

22 січня ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Гасло проведених заходів "У єдності сила". Виконуючи вимоги карантинного періоду заходи проводили  на створених онлайн-платформі та  zoom- платформі ( бесіди " Україна -соборна держава", години спілкування " У єдності наша сила",перегляд та обговорення документальних фільмів  "День в історії . День Соборності України",  "Акт злуки: відтворення історичної правди".

Щодо послуги єМалятко 

Міністерство цифрової трансформації звертається з проханням посприяти й долучитися до інформування населення про проєкт єМалятко. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”, рік тому було запущено єМалятко — першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади. Щорічно в Україні народжується близько 400 тисяч немовлят. Раніше, щоб отримати необхідні послуги, батькам доводилося до 11 разів відвідувати установи, надавати близько 37 документів та витрачати на це все понад 10 годин. єМалятко надає можливість отримати бажані послуги за 20 хвилин за однією заявою в пологовому будинку, відділах ДРАЦС, ЦНАП або на Порталі Дія. Міністерство прагне, щоб якомога більша кількість українських батьків дізналася про єМалятко та скористалася послугою. Для інформування про наявні можливості для українців Міністерство цифрової трансформації запускає рекламну кампанію (соціальну рекламу) з серією інформаційних матеріалів про комплексну послугу єМалятко. За цим посиланням ви знайдете: 1. Постер-інфографіку, що підкаже батькам покроково, як отримати послугу єМалятко і які документи з собою мати. Рекомендуємо друкувати його у форматі А4 або А3. 2. Постер з фото для розміщення на стінах у приміщеннях. Рекомендуємо друкувати його у форматі А4 або А3. 3. Постер з фото мами для розміщення на вулиці. Рекомендуємо друкувати його у форматі А3 або А4. 4. Постер з фото батька для розміщення на вулиці. Рекомендуємо друкувати його у форматі А3 або А4. 

Новий рік завжди приходить вчасно!

Здобувачі освіти та малеча підготовчої групи закладу освіти зустріли рік новий 24 грудня:кожна класна родина зустрічала свято в тісному колі однокласників (адже карантинних заборон ніхто не відміняв). Раділи святу усі!Класні керівники разом зі здобувачами освіти провели квести,вікторини, театралізовані зустрічі,дискотеки, конкурси, літературні привітання,зустрічі з Дідом Морозом та багато інших цікавих заходів.Від тов.” Скорпіон” здобувачі освіти 1-4 класів отримали солодкі подарунки.Батьківський комітет підготовчої групи та здобувачів освіти 1-6 класів привітав своїх дітей подарунками від “Діда Мороза”.

 


З Днем СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Стало доброю традицією вітати здобувачів освіти та малечу підготовчої групи зі святом

В цьому році Святий Миколай завітав  на гостини 18 грудня

Від душі я вас вітаю

Миру, радості,достатку

Всій родині побажаю.

Здоровими щоб усі були,

Від Миколая подарунки щоб знайшли.

Від душі бажаєм вам,

Щоб збулися ваші мрії.

З Днем СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

Миру, щастя,доброти.


17 грудня 2020 року

 Прийняли участь в уроці-онлайн  здобувачі освіти 10-11 ласів та Грєбєннікова Н.В. «Україна- НАТО: просто про складне»

З 15.11 по 15.12 2020

В закладі освіти проходив Місячник безпеки життєдіяльності

В рамках Місячника проведено багато заходів: лекції, виховні години, практичні заняття, вікторини, театралізовані уроки, конкурси малюнків та творчих робіт, дидактичні ігри.

В обласному етапі прийняли участь  такі роботи:

-твір " Жити здорово- це прекрасно" ( Бухтіярова Катерина 9 клас);

-малюнки " Хочу бути здоровим"( Есіна Ірина (7 клас),Бобчанік Марія,Бобчанік Максим,Роговий Стас (4 клас);

-дидактична гра (здобувачі освіти- 3 клас).

14.12.2020 – День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

В закладі освіти проведено радіолінійку ,,Як це було...”.



 План

 заходів щодо профілактики булінгу в КЗ Терсянський НВК

у 2020/2021 навчальному році

п/п

Назва заходу

Цільова аудиторія

Термін виконання

Відповідальний

Інформаційно-профілактичні заходи





1

Обговорення питання протидії булінгу на педагогічній раді

Вчителі здобувачів освіти

Вересень

Директор

Котелевський В.К.

2

Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі »

Методична кухня класних керівників

Жовтень

Педагог-організатор Грєбєннікова Н.В.

3

Розробка пам’ятки «Маркери булінгу»

Педагогіч-

ний колектив

Жовтень

Педагог-організатор Грєбєннікова Н.В.

4

Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»

1 – 11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Темченко О.О.

5

Контроль стану попередження випадків булінгу

Нарада при директорі

Квітень

Директор

Котелевський В.К.

6

Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

Педагогічний колектив

Березень

Практичний психолог  

Темченко О.О.

7

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню

Педагогічний колектив

Упродовж року

Керівник МО класних керівників

Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти





1

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків

1-4класи

Упродовж року

Класні керівники

2

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять

1-11класи

Упродовж року

Класні керівники  

3

Робота відеозалу . Перегляд кінострічок відповідної спрямованості

5 – 11класи

Упродовж року

Учитель інформатики

 

4

Виховні години та години спілкування длястаршокласників «Як довіряти й бути вдячним»

9-11класи

Січень

Класні керівники Сирота М.В.,Логвін В.А.Мороз С.Й.

5

Відпрацювання теми особистої гідності в ході вивчення літературних творів,на уроках історії

1-11класи

Упродовж року

Класоводи, учителі літератури, історії

6

Проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу!»

1-11класи

08-14 грудня

Класні керівники, учителі правознавства, практичний психолог школи

7

Проведення заходів в рамках тематичного місячника«Твоє здоров'я в твоїх руках»

1-11класи

грудень

Класні керівники, учителі-предметники

Психологічний супровід





Діагностичний етап





1

–     Спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти;

–     опитування (анкетування) учасників освітнього процесу;

-   діагностика мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів;

–     дослідження наявності референтних груп та відторгнених в колективах;

Усі категорії учасників освітнього процесу

 

Упродовж року

 

 

 

 

 

(За потребою)

 

Класні керівники,

практичний психолог

Темченко О.О.

2

Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах

 

Вересень

Практичний психолог  

Темченко О.О..

3

Діагностика стану психологічного клімату класу

1-11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Чечина В.М.

4

Спостереження під час навчального процесу, позаурочний час

1-11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Темченко О.О.

5

Консультаційна робота з учасниками освітнього процесу

1-11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Темченко О.О.

6

Профілактично-просвітницька, корекційно-розвивальна робота з учасниками освітнього процесу

1-11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Темченко О.О.

Робота з батьками





1

Тематичні батьківські збори «Протидія цькуванню в учнівському колективі»

1-11класи

Упродовж року

Класні керівники  

2

Поради батькам щодо зменшення ризиків булінгу та кібербулінгу для своєї дитини

1-11класи

Упродовж року

Практичний психолог  

Темченко О.О.

3

Тренінг «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті»

За запитом

Січень –Лютий

Практичний психолог  Темченко О.О

 

4

Інформаційна робота через інтернет-сторінки

 

Упродовж року

Заступник директора з НВР



Тиждень права       7-11 грудня

Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння здобувача освіти орієнтуватись у величезному потоці інформації.Навчити цього на уроці правознавства неможливо,тому щорічно проводимо тиждень права. Так, в рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини та дотримання моральних принципів. 10 грудня проведено Всеукраїнський урок ,,Права людини'' з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлено питання міжнародно- правових стандартів у сфері захисту прав людини. Організовані заходи були спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини та набуття навичок у їх застосуванні, зокрема :– години спілкування : ,,Я маю право...'' (1-4 класи), ,,Немає право безобовязків'', ,,Діти мають знати свої права'', ,,Я — громадянин і патріотдержави'' (5-11 класи); – виставка лепбуків ,,Мої права'', ,,Права і обов'язки'';– конкурси учнівських малюнків : ,,Мої права у малюнках'', ,,Права людиниочима дітей'', ,,Ми маємо право жити щасливо''; – вікторина ,,Мої права і обов'язки''; – виставка бібліотечної полички ,,Правова література'';– створено книжкову тематичну виставку ,,Конституція України — гарантправ та свобод українців– конкурс оповідань, есе, творів ,,Я - громадянин і патріот своєї держави'';– конференція ,,Без правової культури немає правової держави''.Робота над формуванням правових відносин продовжується і далі. Вона сприяєрозширенню правових знань дітей, формує уміння співвідносити в житті нормиморалі і права, застосовувати правові знання у повсякденному житті.


Четверта субота  листопада -це День пам'яті жертв голодоморів.

Голодомор - це геноцид українського народу,вчинений комуністичним режимом."ЗБЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ,ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ"-гасло Дня пам'яті жертв голодоморів.Шкільна родина закладу освіти вшанувала пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років хвилиною мовчання, приспущеним Державним Прапором з траурною стрічкою,запаленими свічками,тематичною композицією.    

У закладі освіти стартувала акція "16 днів проти насильства" (з 25 листопада по 10 грудня).В рамках акції проведені виховні години,бесіди. конкурси малюнків,анкетування.

 З 9 листопада 2020 року учні 1  - 4 класів навчатимуться у звичайному режимі, 5 - 11 класи у комбінованій формі. У звичайному режимі працює дошкільна група.

  9 листопада, у день Преподобного Нестора –Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Віддаємо шану мові і ми, провівши різні заходи, а саме:

1 клас Урок – змагання знавців української мови «Мова – найцінніший скарб»

2 клас  Виховний захід «Наша мова калинова»

3 клас  Квест «Збережемо наш скарб – рідну мову!»

4 клас  Усний журнал «Солов’їна, калинова звучи в піснях, рідна мово!»

5 – 6 клас  Вікторина «Прислів’я та приказки»

7 клас  Година спілкування «Шануймо мову нашого народу»

8 клас  Інтелектуальна гра «Мово українська, мово барвінкова»

9 клас  Перегляд мультимедійної  презентації «Життєпис Преподобного Нестора – Літописця»

10 клас  Година спілкування «З витоків української писемності»

11 клас  Засідання за круглим столом «Походження й розвиток української мови»

   Відзначення Дня української писемності  та мови дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

  Тож бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності.


26.10.2020 року на засіданні педагогічної ради висвітлювалось питання "Про освітню роботу з батьками та законними представниками дітей з питань профілактики насильства, булінгу, формування ненасильницької моделі поведінки та вирішення конфліктів мирним шляхом".Помічником в роботі педагогів, класних керівників та класоводів повинен бути методичний посібник "Протидія булінгу в закладі освіти". Упорядники:Андрєєва В.Л.,Гайдук В.І.,Мельничук В.О.,Харківська Т.А. м.Київ, вул.Гончара,55.  Громадська організація "Ла Страда- Україна" (Для кожної дитини)

Шановні колеги!    Користуємось посібником "Живемо в демократії", в якому є плани уроків з питань  освіти для демократичного громадянства та освіти прав людини для загальноосвітніх навчальних закладів.Автори: Рольф Голлоб, П.Кранф та ін.;переклад з англ.; НАДУ,2009,-212с.

    Заходи

Всеукраїнського місячника

КЗ «Терсянський НВК»

«Шкільна бібліотека і екологічна освіта учнів»

 

1 Екскурсія до бібліотеки «Екологія. Книга».

                                   5-7 кл. Бібліотекар.

2 Читання віршів про природу. Уроки зарубіжної літератури.

                                   6-8 кл. Вчитель зарубіжної літератури

3 Дискусія «Екологія і ми».

                                   8-9 кл. Вчитель біології, бібліотекар.

4 Бесіда «Правила поведінки на природі».

                                   5-9 кл. Вчитель ОБЖ

5 Конкурс малюнків «Природа очима дітей».

                                   5-8 кл. Вчитель образотворчого мистецтва

6 Висаджено 10 кущів садових троянд.

                                   10-11 кл. Бібліотекар, вчитель трудового навчання.

7 Трудова акція «Квітни, наша школо».

                                   9-11 кл. Вчитель трудового навчання.

8. Обкопані та обрізані дерева на території школи.

                                   10-11 кл. Вчитель трудового навчання

9 Година спілкування «Еколог-професія майбутнього».

                                   8 кл. Класний керівник

10 Книжкова виставка «Різнобарвна палітра живої природи».

                                   Бібліотекар.

11 Огляд інтернет журналу «У світі тварин», «Юний натураліст», «У світі рослин».

                                   5-7 кл. Учитель біології

12 Фотоконкурс «Мої квіти».

                                   10-11 кл. Бібліотекар

13 Селфі з улюбленою книгою про природу.

                                   Учні школи. Протягом місяця

14 Вироби з природного матеріалу.

                                   Уроки трудового навчання в початкових класах.

15 Висвітлення інформації екологічного місячника на сайті школи.

                                   Бібліотекар.


8 жовтня 1944 року територія України була остаточно визволена від німецько-фашистських та її союзників під час Другої світової війни. Свято установлене від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення  визволення України від німецько -фашистських загарбників та вшанування   героїчного подвигу і жертовності  українського народу у Другій світовій війні. Людські втрати України у Другій світовій війні склали понад 10 млн. військових цивільних осіб.Український народ зробив величезний вклад у перемогу над Німеччиною та її союзниками.(Переглянути художні та документальні фільми з подальшим обговоренням).  

Хе́ллові́н — «Вечір усіх святих» — святкується в ніч проти 1 листопада. У ХІХ ст. поширилась думка про язичницькі корені, зокрема походження його від шотландського Саваня.

Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи державним святом, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву. В Україні набуває поширення після здобуття незалежності, разом з пожвавленням у світі процесів американізації наприкінці XX ст.

Під час святкування Хелловіну відбувається традиційне випрошування цукерок дітьми, відвідування тематичних костюмованих вечірок .прикрашання оселі та будівель, вирізання ліхтаря з гарбуза, цукрування яблук, розведення вогнищ, виловлювання яблук з відра, розігрування, розповідання моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо. 

29.09. Вшанування пам'яті жертв розстрілів в урочищі Бабин Яр та пов'язаних із трагедією Голокосту без перегляду документальних фільмів не проходить. " Смертельний шлях", онлайн (5-11 Кл.) Історичні п'ятихвилинки, диктанти, творчі роботи, бесіди, уроки історії та вшанування пам'яті героїв-захисників хвилиною мовчання та приспущеним державним прапором з траурною стрічкою.

Про проведення Всесвітнього дня здорового харчування З метою формування культури харчування та правильних харчових звичок здобувачів освіти у закладі проведено: -уроки, спрямовані на формування культури харчування (1-11кл.,); - бесіди, спрямовані на формування правильних харчових звичок здобувачів освіти:"Здорове харчування- здорове життя", "Здорове харчування-запорука здоров'я "; -вікторину "Корисна їжа і здоров'я"; -тести" Здорове харчування дітей"; -виховну годину: "Здорове харчування- запорука здоров'я"; -тематичні заняття у дошкільній групі та 1-4 класах:"Здоровий організм- здоров'я в порядку", які включали в себе читання віршів, виконання завдань в"Книзі дошкільника", заучування приказок, читання казок, малювання овочів та фруктів, естафетну гру" Овочі та фрукти".

 

 


Марія Городецька - учасниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу- виставки дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі".Любить малювати і є неодноразовим переможцем конкурсів обласних, районних та Всеукраїнських.


Вітання вчителям, святковий настрій під музичний супровід, виставка-конкурс виробів із природничого матеріалу, вітання вчителів пенсіонерів, квіти, посмішки, побажання - все це для наших педагогів до Дня вчителя.Активними були усі здобувачі освіти.У конкурсі- виставці перемогла дружба.Тільки погляньте, які талановиті наші діти!

 


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ Дня захисника України 1.Протягом жовтня 2020 р. проведені інформаційно-просвітницькі, культурні заходи, щодо роз'яснення встановлення свята в Україні. 2.Забезпечили широке використання національної символіки під час проведення заходів. 3.Напередодні свята прийняли учнів 2 класу до лав ГДКО "Молода Січ". 4.Переглянули декілька відеороликів та документальних фільмів з подальшим обговоренням.Вдома здобувачі освіти переглядали художні фільми, які обговорили на виховних годинах. 4.Проведені уроки мужності. 5.Вшанували пам'ять героїв- захисників хвилиною мовчання.

 

 


 

З 16.09 по 22.09 Тиждень протидії булінгу. В рамках проєкту "Булінг–це насильство" провели: — нараду при директору; — поповнили теку матеріалами; — зробили стенд "Куточок психолога"; — тематичні виховні години: "Булінг — це цькування"; (5-11 кл., Кл. кер.) ..— години спілкування на тему: "Як себе захистити"; (1-4 кл., класоводи) — тренінгове заняття " Профілактика булінгу в учнівському середовищі"; — перегляд та обговорення мультфільмів "Жив собі чорний кіт", "Про пташок", "Вірте у любов, вірте у Різдво" (знаходження способів вирішення конфліктних ситуацій); 3 клас Заїченко М. М. — години спілкування на тему: "Конвенція ООН про права дитини"; (8-11, Кл. кер.)


. 14.09 Патріотичний тиждень, який включає багато заходів. Не дивлячись на карантинні заходи, ми пам'ятаємо про наш святий обов'язок: ніколи не забувати про тих, хто віддав своє життя в роки Другої світової війни та війни на Сході, боронячи наші кордони. Мітинг біля братської могили - це доказ нашої вдячності вам, ветерани, герої-захисники


17. 09. З нагоди професійного свята Дня рятувальника класними керівниками та класоводами проведено тематичні заняття "Вогонь - друг, вогонь - ворог. Причини виникнення пожежі, іх наслідки". На практичних заняттях відпрацьовувались правила поведінки під час надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги постраждалим. Всі класи пройшли інструктажі з питань безпеки життєдіяльності. На уроках ОБЖ вчителі провели цікаві вікторини.

 

 


"Радо школа відчиняє двері нам свої " День Знань, Свято Першого дзвоника

пройшло, за традицією, на подвірї школи. Шкільна родина прийняла до своїх лав першачків, які з цікавістю заходили до школи. Вони отримали сьогодні буквар та побажання від найстарших учнів, від батюшки Андрія, до речі його син теж першокласник, благословіння на гарне навчання та добрії справи. Дівчата- ведучі, Городецька Марія та Тисяча Каріна, привітали зібрання сучасним танком. Старшокласники та першачки вшанували пам'ять захисників квітами та хвилиною мовчання, за традицією нашої школи.

 

10. 09. Всесвітній день запобігання самогубствам. Класоводи та класні керівники провели цикл бесід щодо запобігання самогубствам: "Самогубство - це злочин"

 


29.08 Всеукраїнська акція " Вшануємо героя-українця" Активну участь у виготовленні квітки памяті ("соняшника") брали участь як учні так і вчителі:

 Швидка Т.- 8 кл.

 Іващенко А.- 8 кл.

 Дарнобід О.- 4 кл.

 Есіна І.- 7 кл.

 Заіченко М.М.- 3 кл.

 Ткач З. М.- підготовча группа


УВАГА! КАРАНТИН!   

пʼятниця, 13 березня 2020 р.


ОГОЛОШЕННЯ!

У зв’язку з рішенням Кабінету Міністрів України та листом Міністерства освіти і науки України

з 12 березня 2020 р. по 03 квітня 2020 р. по закладу освіти оголошено КАРАНТИН

(Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні)

Подальші зміни відслідковуйте на сайті закладу освіти

Адміністрація


Конкурс читців поезій «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів».



 

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу як могутня Європейська держава.

Здобувачі освіти  Терсянського НВК вшанували пам'ять нашого національного символу та провели конкурс читців поезій «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів». Ведучими свята були учні 8 класу  Тисяча Карина та Манюта Сніжана.

Усіх учасників свята привітав директор освітнього закладу Котелевський В.К.  Він пригадав свої шкільні роки та продекламував напам'ять вірш Кобзаря "Заповіт".

Кожен учасник конкурсної програми декламував свій улюблений вірш Т. Г. Шевченка і вплітав  його у символічний вінок вдячності  та вічної шани нашому Пророку. У конкурсі брали участь  учні 1 -11 класів.

Визначало рівень майстерності виконання поезій та акторське мистецтво наших конкурсантів вельмишановне журі у такому  складі: Котелевський В.К., Жильцова Л.І., Грєбєннікова Н.В., Гамоля Л.М.

Переможцями стали: Болюх Михайло (1 клас), Бережний Данило (4клас), Ізмайлова Анастасія, Євтушенко Анастасія (4 клас), Перов Ілля (7 клас), Тисяча Карина (8 клас), Сухарєв Дмитро (9 клас), Івашко Наталія (11 клас).

Друге місце посіли:  Хоружій Поліна (2 клас), Дарнобід Андрій (2 клас), Роговий Станіслав (3 клас), Геращенко Вікторія (4 клас), Бельтюков Тимур (5 клас), Новосьолова Єлизавета (6 клас), Бельтюков Микола (7 клас), Дурнєва Катерина (8 клас).


Отож, читайте  і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій!

Вітаємо переможців та щиро дякуємо учасникам за участь.


        20.02.2019

3 клас Виховна година

"Солов'їна барвінкова - українська рідна мова"

Лінійка - реквієм "

Вони співали "Ще не вмерла - і вмирали... 

Земля тремтіла, під ногами ж - твердь..  

  Їм обличчя прикривали...            

А ті під вибухи кроком ішли на смерть

20.02.Вшанування пам'яті героїв Небесної сотні

15.02. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 30 років тому 15 лютого закінчився вивід військ з Афганістану. Сьогодні ми згадуємо ці події на загальношкільній лінійці "Адганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя". Хвилиною мовчання за всіми, хто загинув у тій страшній війні. Виставка літератури повертає у ті часи далекої для нас війни.

3 клас Практичне заняття на тему "Булінг - очима дітей"

Вітаємо всіх з Днем закоханих. 

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ! 

 Розпочато конкурсний відбір проетів підручників для 2 класу. З 25 лютого по 10 березня можна ознайомитися з фрагментами електронних версій оригіналів - макетів підручників для подальшого вибору та замовлення.

План роботи. Булінг.pdf

Наказом МОН № 1369 від 07.12.2018 року "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації"визначено навчальні предмети, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. 

Шановні колеги та учні!

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Методичні рекомендації щодо даного заходу висвітлено в листі ІМЗО № 22.1/10-293 від 31.01.19 року "Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні"


25.01. ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ 2019 РОКУ!

З 05.02.2019 року розпочнеться реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання

14 січня у навчальному закладі розпочався  ІІ семестр навчального року. Ми раді вітати педагогів та учнів у стінах рідної школи. Бажаємо успіхів та нових перемог!

З 28 грудня по 14 січня у навчальному закладі оголощуються канікули. Дорогі наші вихованці, для вас кожного дня відкриті двері школи. Для вас працюють гуртки, секції. ЧЕКАЄМО ВАС!!!

19 грудня- традиційний День Святого Миколая у школі. Радісно зустрічають Миколая не тільки учні, а й вихованці підготовчої групи ,які отримують вітання з подарунками 

 Працівники навчального закладу приймають вітання з Різдвом та Новим роком від  учнів, які є активними  учасники святкового вертепного дійства.

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ Міністерство освіти і науки України  опублікувало наказ №1362 від 07.12.2018"Про затвердження методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів першого класу Нової української школи".

16 днів проти насилля.pdf

З 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства".Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінки.

У рамках Всеукраїнського проекту” Я маю право” приходять зустрічі з представниками правоохоронних органів району

Телефони довіри, зокрема:

— Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

— _ Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

— _ Гаряча ля з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

— _ Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

— _ Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

— “Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

— _ Національна поліція України 102.

День пам'яті жертв голодомору 32-33 років. Загальношкільна лінійка на тему “Україно, тебе пам'ятає світ” Участь в акції “Запали свічку”.

24 листопада, субота

День пам’яті жертв голодомору

Голодомор 33 року — одна з найстрашніших сторінок історії українського народу. Це історія геноциду проти квітучої нації, що жила на родючій землі.   

Нехай у ваших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось! 

Хай світло від свічки у небо летить, Хоча б одну душу зігріє в цю мить. Щоб душа ця загублена спокій знайшла І у вічність до Бога вона відійшла. 

 На виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» Кабінет Міністрів України розпорядженням від 26 жовтня 2016 року № 777-р затвердив відповідний план заходів на вшанування подій та пам’яті учасників Української революції 1917–1921 років. Планом заходів передбачено урочисте відзначення знаменних подій цієї доби й організацію інформаційних, навчально-виховних, культурно-мистецьких та інших заходів.  

20 листопада 2018 року  в навчальному закладі  пройшли заходи, присвячені масовій акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

 До Дня Гідності та Свободи було проведено такі заходи: 

З 13.11 по  18.11. 2018 року пройшов тиждень безпеки дорожнього руху.

На протязі тижня було проведено : 

  - єдиний національний урок "Безпека на дорозі - безпека життя";

В рамках тижня безпеки дорожього руху учні 1 класу прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечна дорога до школи» – це дуже корисний, надзвичайно цікавий конкурс. Учні змогли не лише перевірити власні знання з Правил дорожнього  руху, а й навчилися орієнтуватися на шляху від школи додому. Вітаємо Хоружій Поліну, що зайняла ІІ місце. Кожний учасник конкурсу отримав яскраву та оригінальну розробку «Автомобіль Всеосвіта», корисну пам’ятку щодо найнеобхідніших дорожніх знаків, а також унікальну схематичну карту «Безпечна дорога до школи», задопомогою якої учень зможе прокласти свій безпечний маршрут від дому до навчального закладу. 

                 9листопада 2018 року учні та вчителі навчального закладу відзначили День  української писемності та мови. У цей день серед учнів 3 - 10 класів пройшов       Міжнародний конкурс з української мови ім.Петра Яцика

Вітаємо переможців конкурсу: Заваду Софію - ученицю 3 класу, Городецьку Марію, Яценко Аліну- учениць 6 класу.


Місячник БЖД

  14 жовтня - День запорізького козацтва,Свято Покрови та день прийому учнів 2 класу до лав ГДКО “Молода Січ”.

14жовтня у нашій школі особливе свято - прийом учнів 2 класу  в козацьку родину "Молода Січ". Адже свято День українського козацтва продовжує традиції Запорізької Січі. В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів.  Тому саме 14 жовтня став Днем захисника України. 


 Надходження підручників

Навчальний заклад отримав підручники для 1, 5, 10 класів 



Жваво в навчальному закладі проходять виставки -конкурси виробів із природничого матеріалу на теми: “Людина і природа”. “Природа і ми”, “Людина — господар природи”, “Ми в пісні  природи маленькі значимі акорди”


100 років з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

21 вересня - День миру!

Учні вдома у Бобко М.І. з найкращими побажаннями. 

75 річниця визволення с.Терсянки від нацистських загарбників. 19 вересня- день визволення Новомиколаївського району.   Завжди у ці дні в навчальному закладі проходить тиждень патріотичного виховання.   В рамках тижня:

–       прибирання братскьих могил;

–       вітання ветеранів Другої світової війни;

–       участь у акції “Грані добра”;

–       мітинг біля братської могили з участю ветерана війни Бобко Марії Іванівни.

ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

"Розкажемо Європі про себе"

Вітаємо всіх з днем знань!

Всіх, хто любить пізнавати!

Серед інших побажань –

Попереду інших крокувати!

Ми бажаємо чудових книг,

Мудрих вам вчителів,

Завжди нових, цікавих

Креативних вам ідей!

 "Назустріч сонячному літу! Канікули!". При школі з 29 травня по 9 червня працює оздоровчий табір з денним перебуванням .

З початку квітня у першому класі стартував навчальний природоохоронний проект "Добра справа для природи". 

Тиждень безпеки на дорозі. 1 клас. Практичне заняття : "Знай і виконуй правила дороги!" 

10 -13.04.2018 року у школі проходив щорічний Всеукраїнський

тиждень дитячого та юнацького читання. З цією метою проведено

бесіди, вікторини, виховні години, конкурси

декламаторів, заходів на вшанування письменників та книг- ювілярів.

З 2 квітня по 9 квітня учні навчально - виховного комплексу відпочивають на весняних канікулах. Звертаємося до школярів бути уважними на автошляхах, під час прогулянок на свіжому повітрі.

Виховна година для учнів 4-5класів  на тему: «100 років затвердження тризуба державним гербом

Української Народної Республіки і запровадження гривні»

21.03.2018 в нашому закладі було проведено єдиний день інформування населення області на тему: «Українська весна 1918 року». 

19 березня для учнів 4-5  класів (класні керівники: Заїченко М.М., Сичова Н.Г.) було проведено виховну годину «Мінна безпека».  Діти  ознайомилися з правилами поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, діями у надзвичайних ситуаціях. Учні переглянули відеоматеріали з питань мінної безпеки, прийняли участь у конкурсі малюнків з даної теми. 

Вітаємо ученицю 9 класу Печену Карину з ІІ місцем у районному етапі конкурсу творчості патріотичного спрямування "Спадщина". Бажаємо нових сценічних успіхів. Так тримати!!!

   Напевне, вУкраїні не знайдеться людини, яка б не знала імені великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Цьогоріч учні нашого навчального закладу відзначали роковини з Дня народження великого генія України, який прославив свою мову, свій народ на цілий світ.  У рамках Шевченківських днів було проведено вікторини, конкурси юних читців та художників. Знову звучало слово великого Кобзаря у стінах школи. 

Кожного року учні навчально - виховного комплексу є активними учасниками українознавчої гри "Соняшник".  1 березня цього року 20 учнів долучились до гри. 

                              Відзначення 4-ї річниці Революції Гідності та Свободи




15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 26-та річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

                                             Скільки нас     скалічила війна?...

                                             І душа в нас плаче та стражда...

                                             Але хай забудеться та фраза -

                                             Я тебе туди не посилав...        (Зоя Карп'юк)


         ЗІ СВЯТОМ!!!

ПРО ВИБІР ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 5 КЛАСУ

Відповідно до наказів МОН України від 10.01.2018 № 22“Про надання грифа “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України” підручникам для 5 класу закладів загальної середньої освіти”, від 16.01.2018 № 41“Про затвердження переліку підручників для 5 класу закладів середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році” та листа МОН від 06.02.2018 № 1/9-79 “Про вибір та замовлення підручників для 5 класу” розпочато вибір підручників для 5 класів

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. 

В'ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, політв'язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки. За «антирадянську пропаґанду» перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р. 

Сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Сьогодні складається враження, що історія повторюється. Принаймні так вважає більшість українців. Однак факт залишається фактом, цей бій залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті. 

15 березня в КЗ"Терсянському НВК" 16 учнів приймуть участь у міжнародному математичному конкурсі  К Е Н Г У Р У. Бажаємо всім учасникам успіхів.

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. 

22 січня в нашій школі була проведена виховна година для учнів 4-5 класів(вчителі Заїченко М.М., Сичова Н.Г.

ІНЕТРЕТ-МАРАФОН «ПОЧАТКОВА ШКОЛА» 24-25 СІЧНЯ

УВАГА! Увага! Увага! Трансляція інтернет-марафону «Початкова школа» на каналі YOUTUBE Початок 24 січня о 14-00. Другий день — 25 січня о 14-00.

Перегляд за посиланням https://www.youtube.com/c/MARAFONOSNOVA 

В  Україні 25 листопада відзначать 85-ту річницю пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. До Дня пам’яті в КЗ "Терсянський НВК"  24 листопада пройшла лінійка - реквіє "Жнива розпачу" з використанням державних символів, хвилини мовчання з книжковою викладкою « Голодомор не зламати», « Реквієм» А. Моцарта. 


Відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 року №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років

2017 рік

 оголошено роком Японії в Україні



2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих .




НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Лепбук Пори року

Заходи

Всеукраїнського місячника

КЗ «Терсянський НВК»

«Шкільна бібліотека і екологічна освіта учнів»

 

1 Екскурсія до бібліотеки «Екологія. Книга».

                                   5-7 кл. Бібліотекар.

2 Читання віршів про природу. Уроки зарубіжної літератури.

                                   6-8 кл. Вчитель зарубіжної літератури

3 Дискусія «Екологія і ми».

                                   8-9 кл. Вчитель біології, бібліотекар.

4 Бесіда «Правила поведінки на природі».

                                   5-9 кл. Вчитель ОБЖ

5 Конкурс малюнків «Природа очима дітей».

                                   5-8 кл. Вчитель образотворчого мистецтва

6 Висаджено 10 кущів садових троянд.

                                   10-11 кл. Бібліотекар, вчитель трудового навчання.

7 Трудова акція «Квітни, наша школо».

                                   9-11 кл. Вчитель трудового навчання.

8. Обкопані та обрізані дерева на території школи.

                                   10-11 кл. Вчитель трудового навчання

9 Година спілкування «Еколог-професія майбутнього».

                                   8 кл. Класний керівник

10 Книжкова виставка «Різнобарвна палітра живої природи».

                                   Бібліотекар.

11 Огляд інтернет журналу «У світі тварин», «Юний натураліст», «У світі рослин».

                                   5-7 кл. Учитель біології

12 Фотоконкурс «Мої квіти».

                                   10-11 кл. Бібліотекар

13 Селфі з улюбленою книгою про природу.

                                   Учні школи. Протягом місяця

14 Вироби з природного матеріалу.

                                   Уроки трудового навчання в початкових класах.

15 Висвітлення інформації екологічного місячника на сайті школи.

                                   Бібліотекар.

                                                              

 


З 17 листопада 2020 року всі учні закладу освіти продовжують навчатимуться у звичайному режимі.  У звичайному режимі працює і дошкільна група.

З метою відзначення Дня Соборності України, який відзначається щорічно 22 січня відповідно до указу Президента України від 21 січня 1999 року № 42/99, та проведення відповідної інформаційної кампанії до Дня Соборності України, Міністерство культури та інформаційної політики України презентує ряд інформаційних матеріалів, а саме:

– відеоролики різного хронометражу, які можна завантажити за посиланням https://f.io/2dpWXbrdу;

– макети зовнішньої реклами різних форматів, які можна завантажити за посиланням https://drive.google.com/file/d/1WcmopcM7kfyFzYshF0gTxOKN-a-GZgs/view?usp=sharing.