українська література

КК-19

11-klas-ukrajinska-literatura-avramenko-2019 (1).pdf

09.02.2022 р.

Урок № 26. "Під чужим небом". Євген Маланюк. Література письменників-емігрантів. "Празька школа" української поезії та її представники. Коротко про митця. Художнє осмислення героїчної і трагічної історії України, оптимістичний висновок про її майбутнє в поезії "Уривок з поеми". Її актуальність, символічність назви.

Опрацювати ст. 151-155(прочитати, скласти конспект, виразно прочитати поезію, проаналізувати, зробити записи в зошиті).

14.02.2022 р.

Урок № 27. Євген Маланюк. "Напис на книзі віршів..." - ліричний роздум про призначення поезії, важливості місії поета закарбувати свій час для нащадків.

Матеріал для повторення

Нова тема

Прослухайте поезію і законспектуйте матеріал уроку

16.02.2022 р.

Урок № 28. Іван Багряний. Основні віхи життя й творчості митця. «Тигролови» як український пригодницький роман.

ТЛ: пригодницький роман.

Перегляньте відеоурок, складіть хронологічну таблицю за біографією митця eschool.dn.ua/mod/page/view.php?id=203490

Буктрейлер за романом www.youtube.com/watch?v=M17UJpHq41I .

Прочитайте роман www.ukrlib.com.ua/styslo/printit.php?tid=4910

21.02.2022 р.

Урок № 29. Іван Багряний. «Тигролови». Проблема свободи й боротьби за визволення. Жанрові особливості (динаміка сюжету, неоромантичність та ін.).

5671.ppt
УРОК 34 Жанрові особливості (динаміка сюжету, неоромантичність.doc

Законспектувати матеріал уроку, відовісти на запитання(усно).

23.02.2022 р.

Урок № 30. Іван Багряний. «Тигролови». Вольовий характер Григорія Многогрішного. Родина Сірків, майор Медвин. Символіка роману, ідея перемоги добра над злом. Популярність твору в повоєнній Європі. Актуальність для нашого часу navsi200.com/literaturne/ivan-bahrianyi-tyhrolovy/ .

За посиланням drive.google.com/file/d/1d5pgyvZS-yqcifFZtu6wYzB4R_NNjjvI/view опрацювати матеріал уроку, законспектувати.

За бажанням переглянути фільм .

02.03.2022 р.

Урок № 31. РМ. Написання есе за темою «Сміливі завжди мають щастя».

Напишіть есе за темою «Сміливі завжди мають щастя» за романом "Тигролови".

27.04.2022 р.

Урок № 32. Воєнне лихоліття

Участь українських письменників у Другій світовій війні. Активізація патріотичної тематики, героїчного пафосу, посилення філософічності в літературі цього періоду. Засилля соцреалізму в мистецтві повоєнного періоду.

Олександр Довженко. «Щоденник» (періоду війни).

Трагічна творча біографія митця. Відомий у світі кінорежисер, засновник поетичного кіно. Романтичне світобачення. Довженко-художник. Довженко-прозаїк (оповідання часів війни, кіноповість «Україна в огні»). Джерело вивчення історії його життя і трагічної доби – «Щоденник».

Опрацюйте матеріал за посиланням dovidka.biz.ua/oleksandr-dovzhenko-biografiya-stislo/

Складіть або перепишіть хронологічну таблицю dovidka.biz.ua/oleksandr-dovzhenko-hronologichna-tablitsya/

Текст "Щоденника" www.lib.ru/SU/UKRAINA/DOVZHENKO/shchoden.txt

28.04.2022 р.

Урок № 33. Олександр Довженко. Правда про український народ, його історію крізь призму авторського бачення й оцінки. Національні та загальнолюдські проблеми, поєднання особистісного, виражального начала з публіцистикою. Історія написання «Зачарованої Десни» (1942-1956), автобіографічна основа, сповідальність.Ця кіноповість – у часи воєнного лихоліття як душевна розрада, сповідь, моральна опора для митця.

Ознайомьтесь із матеріалом уроку, складіть паспорт твору dovidka.biz.ua/zacharovana-desna-analiz-tvoru/

11.05.2022 р.

Урок № 34. Олександр Довженко. «Зачарована Десна». Поєднання минулого і сучасного. Два ліричні герої: малий Сашко і зріла людина, митець. Морально-етичні проблеми, порушені в кіноповісті.

Проаналізуйте кіноповість, законспектуйте.

18.05.2022 р.

Урок № 35. Олександр Довженко. «Зачарована Десна». Художньо-стильові особливості твору. Природа й людина як цілісна система.

Композиційно-стильові особливості «Зачарована Десна»:

Особливістю кіноповісті «Зачарована Десна» можна вважати відсутність чіткого сюжету, однак це не перешкоджає читати твір з неослабною увагою. Для втілення художнього задуму автор звертався до випробуваних часом джерел — фольклору і класичної літератури. Письменник запозичує з фольклору принцип «нанизування мотивів, використання ліричних і публіцистичних відступів, традиційних зачинів і закінчень, обрамлення, поетичної антитези і зіставлення, ретардацій» (ретардація — штучне уповільнення дії з метою звернути увагу читача на дану подію, епізод, думку). Композиція кіноповісті «Зачарована Десна» являє собою органічне поєднання ліричних і філософських роздумів літнього Довженка з романтичним, чистим поглядом малого Сашка. У творі можна виділити окремі новели («Город», «Хата», «Смерть братів», «Смерть баби», «Повінь», «Сінокіс», «Коні», «До школи»), ліричні й публіцистичні відступи. Але твір є цілісним: це суцільний потік думок, спогадів, що напливають одні на одні, та зображення умов, у яких формувався світогляд майбутнього митця (побут, оточення). Особливості композиції «Зачарованої Десни» зумовлені ще й жанром твору—- кіноповість. Звідси й фрагментарність, швидка зміна «кадрів», планів, яка не впливає на цілісне сприйняття ліричної, сповненої тонкого гумору авторської сповіді. Сам О. Довженко як кіносценарист уважав, що сценарій (а кіноповість «Зачарована Десна» є одночасно сценарієм до однойменного фільму) треба писати двома руками: в одній тримати маленький тонкий пензлик для виписування дрібних деталей, а в другій — великий пензель створення описів стокілометрових обширів, пристрастей, масових сцен. Для стилю «Зачарованої Десни», на думку багатьох критиків, характерне поєднання лірико-романтичного оповідального тону, публіцистичного пафосу, побутово-ліричної оповіді, іронічно-сатиричних моментів.

Складіть конспект за посиланням www.ukrlib.com.ua/tvory/printit.php?tid=7015

25.05.2022 р.

Урок № 36. Олесь Гончар. «Модри Камень».

Коротко про письменника. Загальна характеристика доробку О.Гончара. Творчий злет у 1960-ті роки. Його громадянська й життєва позиції, роль у духовному відродженні нації. Рання новелістика (1940-ві роки), її неоромантизм. Мрія і дійсність у новелі «Модри Камень». Романтична ідея кохання, що перемагає смерть.

Складіть хронологічну таблицю за біографією письменника і конспект за відеоматеріалом.

01.06.2022 р.

Урок № 37. Олесь Гончар. «МодриКамень». Образи українського бійця і юної словачки Терези. Особливість оповіді, роль кольорової гами в новелі.

Проаналізуйте новелу за допомогою відеоматеріалу до уроку , складіть паспорт твору.

08.06.2022 р.

Урок № 38. Контрольна робота за темою «Творчість Є. Маланюка, І.Багряного, О. Довженка, О.Гончара» (тестові завдання).

15.06.2022 р.

Урок № 39. Узагальнення та систематизація вивченого.

22.06.2022 р.

Урок № 40. Тема: Літературне «шістдесятництво»

Нова хвиля відродження української літератури на початку 1960-х років. «Шістдесятництво» як явище культурологічне й соціальне. Його зв’язок із дисидентським рухом. Ідейно-стильове розмаїття, тематична і формотворча новизна творчості «шістдесятників».

Ознайомьтеся з новим матеріалом, складіть конспект.

29.06.2022 р.

Урок № 41. Підсумковий урок за рік.