Вітаю Вас ,гомінка компаніє,

на сторінці,яка призначена саме для Вас!

Любі діти, дівчатка та хлопчики!

Важко уявити шкільне середовище без вашої шумної, веселої,швидкої компанії. Чому Ви такі?

Є багато причин. По перше, Ви прагнете швидко звикнути до нових незвичних для Вас умов навчання та проживання в старшій школі. А саме головне, Ви прагнете швидко досягнути успіху на новій , ще незвіданій для Вас стежинці.

Але, що ж це таке «успіх» та яка вона «успішна людина», «успішний учень»?

Я хочу розповісти вам невеличку казку про те, як двом хлопчикам-школярам дісталася зірочка успіху. Поверталися вони якось додому зі школи, мали велике завдання з підготовки до контрольної роботи з математики. Обом їм хотілося отримати добрі оцінки та бути успішними учнями. Та ось один сказав: «Добре було б зустріти чарівника, щоб отримати чарівну допомогу на здійснення бажання ». Як зненацька перед ними з’явився сивий -сивий дідусь та сказав: « Я вже старий. Мені вже вона не потрібна ось ця зірочка успіху, а вам буде корисною. Тримайте її, користуйтеся на добро. Але будьте розумними при цьому… Бо важливі як Думки ваші, так і Справи….».

Сказав, та й зник. Зраділи хлопці! Тепер успіх у них в руках. Подивилися вони на зірочку та й побачили, що вона зліплена, створена з двох частин, на яких щось майже непомітно написано. Та не було часу та бажання у хлопчиків, на радощах, роздивлятися надписи. Поділили вони зірочку на дві частинки ( начебто чесно поділили, не посварилися) та й розбіглися по домівках до контрольної роботи готуватися. Вдома перший з хлопчиків прочитав надпис на зірочці :«Думки». Та й вирішив, що головне тепер, це думати про себе саме найкраще, бути впевненим в собі, підтримувати себе добрим настроєм та думками: «Я все зможу, переможу, я найкращий, дуже розумний». Однак, такі думки відволікли хлопця від роботи, так що завдання він і не виконав та прийшов на уроки без них. Інший хлопець цілий день та вечір робив-робив приклади, задачі розв’язував, але прийшовши на контрольну роботу, зовсім розгубився, навіть злякався, бо ні одної доброї думки про себе не мав, ніякої віри в те, що зможе виконати всі завдання.

Вважаю, діти, ви розумієте, що оцінки у обох хлопців були незадовільними. Поверталися наші хлопчаки сумні додому, несли свої частинки зірочки. Та ось знов перед ними з’явився сивий сивий дідусь-чарівник. Посміхнувся він та й сказав горе-школярам: «Тепер ви зрозуміли, що Успіх і в навчанні, і в спорті, і в дорослому житті складається з двох невід’ємних нероздільних частин. Це : добрі позитивні думки ( настрій, уявлення) та дії ( справи), націлені на досягнення мети. Знайте, що досягти своєї мети можна, коли не тільки віриш в успіх, в себе, в свої сили, але й підтримуєш це своїми справами, діями, зусиллями, а ще щоденною працею чи тренуваннями».

Тож, успіху Вам , гомінкі хлопчики та дівчатка.

З повагою до Вас психолог Наталія Миколаївна


Нехай ці поради стануть Вам у пригоді і успіх буде нероздільний

Поради з самовиховання


1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.

2. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(наступний день).

3. Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання. Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш, що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти марно часу.

4. Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань.

5. Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо –"ні”.

6. Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним,але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі "не заривайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, "Я мушу”.

7. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?

8. Твій організм здатий до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня.

9. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих. Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.

Умій володіти собою

1. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм – постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.

4. Пам’ятай: кожна людина – така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

5. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

6. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм – джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам’ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.

7. Будь-яка справа починається з першого кроку!

8. Пам’ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

9. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

10. Будь толерантною особистістю.

11.Життя та здоров'я -то найвища цінність !

12.Звертатися по допомогу до психолога-не соромно!

Як готувати домашні завдання

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З’ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.

4. Якщо в тебе є комп’ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

6. Між уроками роби перерви.

7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам’ятати.

8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова – найважливіші в кожному абзаці).

9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.

10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам’ятати матеріал.

11. Складай план усної відповіді.

12. Перевіряй себе

Твій успіх у твоїх руках!!!


Хочеш бути лідером ? Будь ним !

Саме час замислитися над цим питанням.

Тема лідерства завжди цікавила людей. Як стати лідером? Чи кожен може стати лідером?

Що потрібно вміти ?

Важко відповісти на запитання однозначно. Можна припустити, що річ тут не лише в рисах характеру. Здається, що прапор лідерства піднімає той, хто просто наважується на це. Інакше кажучи, лідером стає той, хто цього прагне. Не у всіх є бажання чи хист бути лідером і вести за собою інших. Щоб це зрозуміти ,потрібно спробувати. А, щоб спробувати, треба розвивати в собі лідерські якості. Такі як:

-відповідальність;

- цілеспрямованість;

-критичність до себе;

-піклування за інших;

-толерантність;

-вміння доряти іншим;

-самоконтроль

-вміння спілкуватися безконфліктно та ін.

Спершу треба визначити, навіщо вам бути лідером, чи справді ви готові взяти на себе відповідальність. Тому :

-Зміцнюй силу характеру

-Вчися слухати інших

-Вчися володіти ситуацією

-Надихай людей

-Не припиняй вчитися і самовдосконалюватися

-Довіряй своїм товаришам

-Вирішуй конфлікти мирно

-Будь уважними до людей


Що означає бути толерантним?

Пропоную зануритися в цікавий та повчальний світ мультфільмів .

Перегляньте декілька та зрозумієте, без зайвих слів, що означає толерантність у спілкуванні з іншими.

Цінуй своє життя -воно прекрасне!

Що для кожного з нас найдорожче? Звичайно, є чимало цінностей, але найголовніша – це життя. Його не стане – і все втратить сенс.

Яким воно має бути, як необхідно поводитися, щоб життя було цікавим і змістовним, багатим на великі події і добрі вчинки? Для чого людина приходить у цей світ? Вона приходить для добра. Творити добро в міру своїх обдарувань і здібностей повинен кожний, адже це високе покликання людини. А кожна людина – це неповторна особистість, яка має свої відчуття, бачення подій, власне життя. Тому в кожного воно складається по-різному.

Роль нас самих в житті дуже велика. Наше майбутнє багато в чому залежить від власного вибору і поведінки сьогодні. Тому, завдання кожного – вміти прислухатися до себе, до свого серця, до думки рідних людей на шляху пошуку сенсу життя.


Я вчуся робити вибір

Думаю, ви уже помітили, що кожен з нас весь час стоїть перед вибором. Це, звичайно, дуже добре, коли є можливість самому бути господарем свого життя. Але, як же іноді важко зроби цей вибір. Скажімо, хочеться їсти морозиво чи сухарики щодня. Хочеться сидіти в телефоні або не робити домашніх завдань. Хочеться подобатися іншим і взяти до рук цигарку, щоб виглядати крутим. Десь глибоко в душі є розуміння того, що це невірний вибір. І не тому, що так кажуть дорослі. А тому, що, зваживши всі "за" та "проти" сам розумієш, що "проти"набагато більше і здоровий глузд підказує,який вибір буде розумнішим і безпечнішим.

Все життя ми вчимося обирати. Інколи розчаровуємося в собі, що зробили невірний вибір. Інколи гордимося,що змогли встояти перед спокусам. Головне - нести власну відповідальність за обраний вибір. Розуміти, що він (вибір)має бути на користь власному життю, здоров'ю.

Вчися робити СВІЙ свідомий обдуманий вибір !!!


Я вчуся володіти собою! Адже це зараз так потрібно!

Давайте разом з вами відвідаємо цікаву Школу розвитку здоров"я і розпочнемо роботу над собою. До справи- нам усе під силу!