Історія закладу освіти

 

 На початку ХХ століття на території Сульської сільської ради було 4 школи. 

         У селі Зелена Роща  на початку  минулого століття існувала початкова школа. Це була одноповерхова будівля на дві кімнатию. З 1932 року завідувачем і вчителем цієї школи був Тягно Григорій Тимофійович. Навчання відбувался в дві зміни: зранку - молодші учні, після обіду - старші. Заняття в другу зміну, особливо останні уроки проходили в темряві, була одна гасова лампа біля столу вчителя, яка часто гасла від нестачі кисню, бо в маленькому приміщенні було близько 25 учнів. У роки  Другої світової війни будівля не була пошкоджена, використовувалася німцями, як житловий будинок. Після війни навчання відновилося, учні повернулися за парти. Повернувшись з війни, до 1954 року Тягно Г.Т. продовжуив завідувати Зелено - Рощанською школою та працювати вчителем початкових класів. з 1954 року по 1959 рік завідувачем і вчителем цієї школи була Шияновська Олександра Михайлівна. У 1959 році школу закрили, а діти почали ходити в Нечаївську новозбудовану школу.

    У селі Нечаївка на початку  минулого століття теж була початкова школа - невеликий будинок під солом`яною стріхою. У 1958 році  збудували нову одноповерхову деревяну школу на дві навчальні кімнати , коридор, роздягальню та житлову кімнату для завідувача школи. Дітей було багато, більше 60, навчалися у дві зміни.  З 1959 року директором нової Нечаївської школи була Шияновська Олександра Михайлівна, а вчителем Гукова Анастасія Яківна. З вересня 1966 року Нечаївську школу реорганізували в філію Печищанської восьмирічної школи.

    У селі Доценківка в 1928 році була побудована початкова школа. Цю школу будували власноруч жителі села. Це - одноповерхове приміщення збудоване з дерева, обкладене цеглою. Площа становила 66 кв.м.: дві великі класні кімнати, коридор та вчительська. Першими вчителями були А.І.Любивий та О.М.Підмазна. На 20 липня 1944 року в школі навчалось 98 учнів різного віку ( від 7 до 17 років).  З цього часу завідуючою Доценківською школою була Тіщенко Марія Костянтинівна.  В. 1958 році Доценківську початкову школу реорганізовано у семирічну, яка існувала до 1978 року. 

   У селі Печище також на початку ХХ століття існувала школа- невеличке одноповерхове приміщення з дерева на цегляному фундаменті, розміром 8 на 10 метрів, з трьома класними кімнатами. Навчання в школі було однорічним. У 1914 році за рахунок коштів земства збудували нове камяне з бляшаною покрівлею приміщення школи з трьома класними кімнатами, учительською , кабінетом директора. У довоєнний час Печищанська школа була семирічною. У роки війни старе приміщення школи використовувалося німцями як житлове, а камяну школу з високими стелями та великими дверима використовували як стійло для коней.  Після війни обидві будівлі були відремонтовані і навчання дітей було продовжено. Починаючи з 1950 -х років Печищанська школа стала восьмирічною У кінці  50-х років на початку 60-х років були побудовані два нових приміщення школи. Найбільшого розвитку школа як у плані матеріальної бази, так і в естетичному вихованні учнів досягла у 60-70-х роках ХХ століття, коли її директором була Приходько Галина Андріївна. У ці роки в школі працювали такі вчителі: Сова Галина Миколаївна - вчитель математики, Карапузь Євдокія Максимівна- вчитель німецької мови, Рєзнік Раїса Яківна- вчитель  російської мови, делегат І зїзду вчителів Радянського Союзу, Мінаєв Іван Володимирович- вчитель фізики. Очільниками Печищанської школи з часу заснування і до 1087 року були: Яковенко Федір Степанович, Приходько Галина Андріївна, Іванченко Микола Кирилович, Мінаєв Іван Володимирович, Запрягайло Валентина Григорівна, Остапенко Володимир Іванович, Перетятько Ганна Федорівна, Гурова Любов Олександрівна, Халайджі Віктор Петрович.

      Необхідність побудови 10- річної школи на території Сульської сільської ради існувала давно. Діти шкільного віку , які мешкали у селах Печище, Сула, Зелена Роща, Нечаївка,Красна Сула, навчалися у Печищанській восьмирічній школі, а середню освіту доводилось здобувати в Терешківській середній школі , живучи в інтернаті.  

       У січні 1987 року було прийнято рішення Сумської районної ради, про будівництво середньої школи в  розбудованому с. Сула. Двоповерхова цегляна будівля загальною площею 1900 кв.м. виросла за пять місяців і була здана в експлуатацію 31 серпня 1987 року. 1 вересня 1987 року Сульська середня школа гостинно відкрила двері для 115 учнів.  

.  За 30 років школа здійснила 29 випуків із загальною кількістю 286 випускників 11 класів. До найвищих результатів навчального процесу належать 3 золоті (2004,2007р.р.) та 2 срібні(1995,1996 р.р.)медалі.

З 286 випускників 197 закінчили вищі навчальні заклади і зараз працюють у різних державних установах.

Гордістю школи є випускник Шияновський Сергій,майстер  спорту України з легкої атлетики, член збірної України з легкої атлетики, бронзовий призер чемпіонату на відкритому стадіоні, учасник багатьох чемпіонатів України, чемпіон Європи серед учасників змагань внутрішніх військ.

Найбільша кількість -176 учнів було  протягом 1993-1998 років , на даний час  у школі навчається і виховується у ДНЗ 50 дітей.

  З  2008 року Сульська школа  функціонує як навчально – виховний комплекс.