#ЗАВЖДИПОРУЧ

Під такою назвою в закладах освіти області стартував проєкт з психологічної підтримки педагогів. Основними завданнями проєкту є підвищення рівня обізнаності педагогів щодо стресу, психологічної травми, посттравматичних стресових розладів; формування у педагогів практичних навичок щодо надання здобувачам освіти допомоги в умовах війни; сприяння відновленню емоційної стабільності в стресовій ситуації, розвитку психологічної стійкості в дітей та дорослих. 

Війна є значним стресом для усіх, проте найбільш уразливою категорією є діти. Виживання дитини за цих умов, стабілізація її психоемоційного стану значною мірою залежить від дорослих. Чим меншою є дитина, то більшої допомоги від дорослих вона потребує в «опрацюванні» стресових ситуацій. Важливо, щоб педагоги були обізнані щодо того, якою має бути підтримка дитини у стресовій ситуації. Це потребує, щоби педагоги володіли знаннями щодо того, що таке стрес, травма, якими можуть бути реакції дітей на травмуючі події, як надати першу психологічну допомогу дитині чи дорослому, що зазнали впливу сильних стресорів. Розміщені на цій сторінці матеріали створені в рамках реалізації проєкту "Завжди поруч" для ознайомлення з метою, завданнями, структурою проєкту. 

Також рекомендуємо ознайомитись із проєктом ПОРУЧ — спільною розробкою Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер».