Профілактика ВІЛ -СНІДу серед учнівської молоді

1 грудня

У всьому світі відзначається

День солідарності

з ВІЛ – позитивними людьми

В Україні він проходить під гаслом: „Хай твоє серце б’ється”

Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ / СНІД спільно з „Міжнародним альянсом з ВІЛ / СНІД в Україні” щорічно проводяться акції солідарності з ВІЛ – позитивними людьми.

Мета цих акцій:

- сприяння подоланню дискримінації, щодо ВІЛ - позитивних людей;

- привернення уваги суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ / СНІД у нашій країні, нагадування про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей;

- залучення уваги ЗМІ до проблеми недостатнього фінансування програм з ВІЛ / СНІДУ ;

- привернення уваги Уряду України до проблем фінансування програми антиретровірусної терапії для ВІЛ – позитивних людей та людей, хворих на СНІД, проблеми закупівлі якісних антиретровірусних препаратів;

- інформування молоді про шляхи передачі ВІЛ, про необхідність дотримання безпечної поведінки;

- інформування людей, які живуть з ВІЛ , про те, що антиретровірусна терапія є доступною в Україні і вона здатна врятувати життя.

Як говорити з дитиною про СНІД

- Ставтеся толерантно до будь – яких запитань.

Категорично забороняються крик, вистежування, погрози та покарання. Якщо запитання поставлене в невідповідній ситуації, пообіцяйте дитині, що відповісте на нього згодом. Але обіцянки обов’язково слід дотримуватися.

- Серйозно ставтеся до запитань. Не можна відмахуватися, робити вигляд, що все це нісенітниця, переводити розмову на особистість.

- Гарантуйте дотримання таємниці. Дитина має бути впевнена, що будь – яке її запитання не стане відоме іншим дітям чи дорослим.

- На всі запитання потрібно давати конкретні і однозначні відповіді.

- Програма профілактичного виховання дітей має бути узгоджена. Як мінімум, в родині між батьками. Як максимум, між педагогами та батьками.

Одним з основних шляхів передачі ВІЛ – інфекціє є сексуальний контакт. Отже говорити про СНІД із підлітком – це говорити по секс.

Найважчий і найважливіший крок – перші слова. Дорослішаючи, підлітки у своїх розмовах торкаються питань дружби та сексуальних стосунків. Ніколи не пізно і ніколи не рано почати вести розмову з дитиною на тему безпечних сексуальних стосунків. Важливо лише добирати слова, що відповідають віку дитини.

Під час розмови про СНІД не драматизуйте ситуацію. Не залишайте місця для нез’ясованості та страху.

Оскільки ви говорите з дитиною про СНІД , вона має відчути, що ви її любите, що її здоров’я і щастя дуже вас хвилюють.