Педагогічна студія суспільно-гуманітарного циклу

Відомості про вчителів суспільно-гуманітарної студії 

відомости про вчителив.docx

План роботи методичної студії вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін на 2022-2023 н.р. 

План роботи методичної студії вчителів суспільно.docx

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Типовий навчальний план для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою.pdf
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022_2023 навчальному році.pdf
ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ базової середньої освіти.doc

Аналіз роботи педагогічної студії вчителів суспільно-гуманітарного циклу

за 2022-2023 навчальний рік

У 2022-2023 навчальному році педагогічна студія вчителів суспільно-гуманітарного циклу працювала над реалізацією завдань, поставлених законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», по формуванню і розвитку соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовкою до професійного самовизначення.

До складу педагогічної студії входить 10 учителів: 4 вищої категорії,  2 – І категорії, 1 – ІІ категорії. Один вчитель мають звання «Старший учитель» та один «Спеціаліст».

Головне завдання методичної роботи: створення умов для постійного творчого та фахового зростання кожного педагога, забезпечення професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження позитивного іміджу освітнього закладу, як сприятливого освітнього середовища творчого зростання особистості.

Робота педагогічної студії ґрунтується на науковості, системності, комплексності, творчому характері, максимальній активізації діяльності педагогів. Все це спрямовується на виховання в учителів вимогливості до своєї праці, бажання пошуку раціональних методів навчання і виховання.

Планування роботи студії пов’язане з науково-методичною темою школи і спрямоване на модернізацію освітнього процесу школи і пропагує нові підходи у викладанні мови та літератури, зокрема, особистісно зорієнтоване навчання.

Було продовжено роботу над провідною проблемою школи, впроваджувало ідеї гуманізації та особистісного підходу в практичну діяльність кожного вчителя; велася підтримка дослідницької роботи вчителів, впровадження ними інноваційних технологій, методично-практичного забезпечення розробок з методики викладання в середній школі.

В роботі застосовувалися такі  інтерактивні форми діяльності як круглі столи, наукові конференції, онлайн-заходи, де здійснювалися практичні обговорення та аналіз змісту навчальних програм, надавалася дієва допомога членам студії в реалізації завдань, що стоять перед педагогами.

Відбулися, передбачені планом роботи, засідання, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів. Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти та науки України, ознайомлено з наказом Міністерства щодо 5-х класів НУШ. Також на засіданнях обрали підручники для 6-Х класів НУШ та 10 класів на 2023-2024 навчальний рік.

За навчальний рік було проведено п’ять засідання педагогічної студії. Перше відбулось у серпні за такими питання: 

1. Аналіз методичної роботи школи за 2021/2022 навчальний рік. Результати вивчення та діагностики досягнень фахової майстерності вчителів МО за психолого-педагогічними аспектами.

2. Методичні рекомендації від МОН щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році.

3. НУШ у 5 класі: інновації та особливості.

4. Заповнення Свідоцтва досягнень навчальних досягнень учнів.

Знайомство з науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» (5 клас).

5. Про обговорення плану роботи студії на 2021/2022 навчальний рік з урахуванням творчих можливостей учителів та дистанційної форми роботи школи.

Друге засідання пройшло 18 жовтня 2022, де піднімалися такі питання: 

1. Трансформації та адаптації в освіті: організація дистанційного навчання: огляд ключових нормативних вимог.

2. Обговорення кандидатур та плану заходів щодо атестації педагогічних працівників студії.

3. Про підготовку та участь учнів у предметних олімпіадах та конкурсах.

Третє засідання пройшло 06.01.2023 за такими питаннями:

1. Сучасний педагог: тьютор, модератор, навігатор, фасилітатор  чи  просто вчитель?

2. Про обговорення календарно-тематичного планування курсу інваріантної складової робочого навчального плану школи  з предметів суспільно-гуманітарних дисциплін  на ІІ семестр  2022/2023 н. р.

3. Про результативність участі учнів в олімпіадах, предметних конкурсах та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН з предметів суспільно-гуманітарних дисциплін.

4. Аналіз результативності ЗНО 2022 року. Підготовка до ЗНО 2023 року.

5. Планування та організація проведення декади суспільно-гуманітарних дисциплін.

Четверте засідання пройшло 29.03.2023 за таким планом:

1. «Філологічна студія» – дистанційне навчання: опановуємо роботу на навчальних платформах разом.

2. Про курсову перепідготовку та проведення атестації вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін 2022/2023 н. р.

3. Вибір підручників для 5-6 класів НУШ та 10-х  класів на 2023-2024 навчальний рік.

П’яте засідання пройшло 13.06.2023 за таким планом:

1. Практичний кейс: впровадження методів критичного мислення на уроках предметів суспільно – гуманітарного циклу.

2. Підсумки роботи студії за 2022/2023 навчальний рік.

3. Етапи проєктування уроку та нові поняття й терміни.

4. Панорама методичних перспектив. Обговорення пропозицій щодо планування роботи методичної ради на наступний навчальний рік.

Аналіз діяльності методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін у 2022-2023 н.р. показує, що зусилля вчителів, пошуки ними нових форм і методів роботи були спрямовані на успішне завершення роботи над науково-методичною проблемою.

Усі вчителі активно впроваджують в основній  школі новітні педагогічні технології, а саме: особистісноорієнтоване навчання,  ігрові технології, метод  проектів, технології  розвивального навчання, інтерактивні методи навчання.

Значна увага приділяється індивідуальній роботі, позакласним заходам, допомозі у плануванні роботи, оформленню шкільної документації, добору текстів письмових робіт для тематичного оцінювання та ін.

Навчальна робота на уроці поєднується з позакласною та позашкільною роботою. Наслідком самоосвіти учителів є не тільки їхнє особисте та професійне самовдосконалення, а й розвиток учнів.

Наші учні – активні учасники мовно-літературних конкурсів.

Обласний конкурс «Заговорим, щоб я тебе побачив» (керівники Антипова Н.С., вчитель зарубіжної літератури; Давидова К.С., учитель української мови та літератури): Коршикова Анастасія – учениця 9-Б класу, ІІІ місце; Литвиненко Поліна – учениця 10-А класу, переможець міського етапу.

III Всеукраїнський відкритий марафон з української мови (керівник Давидова К.С., вчитель української мови та літератури): Коршикова Анастасія – учениця 9-Б класу, участь; Чуйко Олеся – учениція 10-А класу, участь.

Всеукраїнська школа з української культури Малої академії наук «Світ(и) Григорія Сковороди та українська ідентичність» (керівник Давидова К.С., вчитель української мови та літератури): Червінська Марія – учениця 10-А класу, фіналістка.

Воркшоп «Твоя СИЛА ‒ критичне мислення» (керівник Торотухіна А.О., учитель історії та правознавства): Коршикова Анастасія та Василенко Софія – учениці 9-Б класу, участь.

7-й Міжнародний молодіжний конкурс Trans. History (керівник Торотухіна А.О., учитель історії та правознавства): Коршикова Анастасія – учениця 9-Б класу, участь.

Обласний онлайн-конкурс з іноземних мов «Поетичні обрії» в номінації «Звучи, вічне слово!» – декламація поезії зарубіжних класиків іноземною мовою (англійською, німецькою, французькою чи новогрецькою) (керівник Бортко І.В., учитель історії): Калуцких Кіра – учениця 6-А класу, участь.

Дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів» − деманстрація власного прозового твору (керівник Давидова К.С.): Богуненко Надія – учениця 6-А класу, участь.

Конкурс «Скарбниця народної мудрості» − онлайн-вікторина (керівник Давидова К.С.): Ганусяк, Т., Єрмакова А., Левченко С., Московська Т., Окуман І., Панченко О., Равліс Р., Тарасенко А., Червінська М., Чуйко О. – учні 10-А класу, І-ІІІ місця.

Обласний конкурс «Створи шедевр» − Інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури керівник Антипова Н.С.): Зібарова Маргарита, Філохіна Єва – учениці 9-Б класу, І місце.

Участь у предметних олімпіадах. 

Українська мова та література: Зібарова Маргарита (9-Б клас) – ІІІ місце, Давидова К.С.

Українська мова та література: Ананьєв Павло (8-Б клас) – ІІІ місце, Давидова К.С.

Історія України: Коршикова Анастасія (9-Б клас) – ІІ місце, Торотухіна А.О.

Постійно наші вчителі беруть участь у різноманітних фахових конкурсах: обласний конкурс «Шукай краси, добра шукай», «Педагог-новатор» (Давидова К.С.).

Були учасниками таких семінарів, тренінгів, круглих столах, майстер-класах, курсів підвищення кваліфікацій: тренінг з підготовки тренерів команд за Міжнародною освітньою програмою Destination Imagination в Україні (Давидова К.С.), курс підвищення кваліфікації "Школа стійкості" від EdEra; ESJF "Захист єврейських цвинтарів в Україні: виклики сьогодення, «Громадянська відповідальність як запорука розвитку громадянського суспільства», курси підвищення кваліфікації «Розв’язання юридичних задач на уроках правознавства» та «Організація навчання через досвід за моделлю Колба» від  Донобл ІППО (Торотухіна А.О.); Комфортні умови для компетентнісного підходу в Новій українській школі, Корекція небажаної поведінки у дітей з ООП. Інклюзія, Визначення різнорівневої підтримки дітей з труднощами опанування навичок читання і письма (Лаптінова О.О.).

Наші педагоги є учасниками обласних творчих груп: ««Викорінення пам’яті голодом/Голодомором на території Донеччини: краєзнавчі пошуки (педагогів)» (Торотухіна А.О.).

У цьому році наша школа, а саме учителі суспільно-гуманітарного циклу долучились до двох масштабних заходів, що реалізовують постійно громадська організація "ЕдКемп Україна". Це «Усесвітній День Гідності в Україні 2022», Давидова К.С. – учитель української мови та літератури.