Безпека життєдіяльності 

3. Орієнтовна тематика бесід по всім видам безпеки для 1-11 кл.docx
Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами.docx
Методичні рекомендації.docx

Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста

Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації. 

+Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки. У новому відео (https://youtu.be/698AISIpi0Y) від Dovidka.info та МінРеінтеграції на YouТube-каналі SPRAVDI пояснюємо дітям, що обачність нині на першому місці. А також розповідаємо основні правила поведінки з вибуховими предметами. Покажіть це відео вашим дітям та порадьте ознайомитись. Це може врятувати життя. 

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні пройде  2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.

13.11 - 17.11.2023 – другий етап Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.

13.11 - 17.11. Практичні заняття з безпеки дорожнього руху  «Безпека руху – запорука життя і здоров’я»

13.11 - Бесіда з ЦО: Стихійні лиха – землетрус, пожежа, сильний вітер. Правила поведінки під час стихійного лиха

15.11 - участь в національно-патріотичному конкурсі « Я-Людина»

15.11 - Єдиний день ВГ:

1-4 класи «Азбука доріг. Школа Світлофора»

5-6 класи Інформаційно-розважальна гра «Безпечно - небезпечно»

7-8 класи створення  інформаційних буклетів «Молодь за безпеку  дорожнього  руху»

9-11 класи науково-практична конференція «Забезпечення безпеки дорожнього руху: глобальні та локальні рішення

Виставка малюнків «Правила дорожнього руху знай-життя та здоров’я зберігай»

Тематична виставка літератури «Твій друг - безпечний рух»

 16.11 - Міжнародний день толерантності

16.11 - Єдиний день інформування з правового виховання «Планета толерантності»

16.11 - Тренінг «Планета толерантності: мистецтво жити гідно»

16.11 - дайджест «Толерантність – моральний імператив сьогодення»

16.11 - флешмоб «Долоньки толерантності»

16.11 о 14.00  8-9 класи Зустріч з представником ДСНС

17.11 - Єдиний національний урок у загальноосвітніх навчальних закладах на тему «Безпечна дорога додому» в рамках національного проєкту «Безпечна країна»  

Памятки до тижня безпеки.docx
Арт-квест Безпечна дорога додому.pdf

 Безпе́ка доро́жнього ру́ху — це комплекс та система правил, заходів і засобів, що забезпечують умови безпечного дорожнього руху, які спрямовані на захист і збереження життя і здоров'я активним та пасивним учасникам дорожнього руху, а також захист і збереження довкілля та майна.

Безпека на дорозі – спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. На чому би ви не пересувалися: пішки, на автобусі чи автомобілі, велосипеді чи самокаті – ви маєте поважати інших і дбати про власну безпеку.

Дотримуйтеся цих простих порад, будьте уважними і дбайте про себе!

В рамках другого  етапу  Всеукраїнського  Тижня  безпеки  дорожнього  руху: Виховна година-  «Азбука доріг. Школа Світлофора.»                                                                           Науково-практична конференція «Забезпечення безпеки дорожнього руху: глобальні та локальні рішення"               Буклет "Молодь за безпеку дорожнього руху". Інформаційно-розважальна гра «Безпечно - небезпечно» 

У рамках місячника пожежної безпеки та з метою вдосконалення та посилення безпеки, захисту життя та здоров’я учасників освітнього процесу, поглиблення поінформованості та знання про пожежну безпеку, навичок обережного поводження з вогнем, правильної поведінки під час пожежі, виховання у дітей та учнівської молоді розуміння важких наслідків з причин порушення Правил пожежної безпеки, учні  виготовляли буклети, складали пам’ятки,   презентації «Попереджений - захищений», де розробили правила дії в разі пожежі.   

Пожежа - це процес виникнення вогнища горіння, який з'являється мимовільно, в результаті недбалості або по злочинному наміру.

ПАМ'ЯТКА

Щоб не сталося пожежі:        

1. Ніколи й ніде не грайте із сірниками й запальничками.     

2. Самостійно не запалюйте газову плиту, а в сільському будинку не намагайтеся

розтоплювати піч.                      

3. Не залишайте без догляду ввімкнені праску або чайник.

4. Не грайте з бензином, газом й іншими рідинами, які можуть спалахнути.

5. У лісі не розпалюйте багаття без дорослих.

Тренінгове заняття для учнів 10 класу «Твоє життя – твій вибір» до тижня здорового способу життя. Учні грали в гру "Так/Ні", створили "хмаринку думок" про "руйнівників" нашого здоров'я, перевірили, що вони знають  про здоровий спосіб життя за допомогою вікторини "Квіз", переглянули відео про продукти харчування, які чинять негативний вплив на здоров'я людини. 

7-А клас пограв у ігри та зробив вибір на користь Здоровому способу життя «Твоє життя-твій вибір»

Дієвість "Я і моє здоров'я" 

 Онлайн-зустріч  з представником ДСНС  України Головненко Артуром,  ознайомитися з правилами безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. 

На передодні осінніх канікул пригадали правила безпечної поведінки та правила поводження в надзвичайних ситуаціях в умовах воєнного часу. 

Бесіда з попередження нещасних випадків

"Обережно каналізаційні люки"


Бесіда з попередження нещасних випадків: Небезпека на дорозі: обірвані дроти, пошкоджені каналізаційні люки 

Інформаційна хвилина                 "Що таке імунодефіцит" 

"Складники мого здоров'я. "Правила особистої гігієни" 

Кожен четвер  учні нашого закладу  зустрічаються  з представниками  Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У своїх бесідах « Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами» представники ДСНС  завжди наголошують на необхідності у такий важкий для держави час виявляти обережність, бути уважними і готовими до нестандартних ситуацій та попереджають  дітей про небезпечні експерименти.

Артур Русланович завжди звертає увагу,  що у разі виявлення підозрілих предметів необхідно попередити про це дорослих, ні в якому разі не чіпати їх руками, відійти на максимальну відстань (не менше 100 метрів), негайно повідомити про знахідку службу порятунку за номером 101 та національну поліцію за номером 102.

Інформаційно-роз’яснювальні бесіди зі школярами, які проводять представники ДСНС, мають велике значення. Адже попередити біду і зберегти здоров’я та життя дітей – найголовніше завдання багатьох служб: медиків, педагогів, рятувальників, поліції.

Ранкова зустріч в 4-А класі "Правила  вивчаємо  і  про  безпеку  дбаємо" 

Бесіда з ЦО "Тривожна валіза"

Тренери  проєкту «Поруч» від ГО «Волонтер» Анамат Катерина та Слободянюк Тетяна в співпраці з ЮНІСЕФ провели курс зустрічей з учнями 10 класу  Часовоярського  ЗЗСО №17.  Під час зустрічі учні працювали над своїми емоціями та переживаннями в різних техніках відновлення ментального здоров'я. 

Інформаційна сторінка

"Безпечна поведінка у зимовий період на льоду, під час спуску з гірок на санчатах, лижах"

Сьогодні учні 8-11 класів зустрілися з представником ДСНС України Головненко Артуром та ознайомилися з правилами безпечної поведінки під час перебування на льоду. Пам'ятаємо, що наше здоров'я в наших руках. 

Пам'ятаємо, що наше здоров'я в наших руках. 

Єдиний день інформування з пожежної безпеки

" Про вогонь нам треба знати, з ним не треба жартувати"

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

1.     Зимові канікули у Часовоярському ОЗЗСО №17 триватимуть з 30.12.2023 по 14.01.2024 р. До закладу 15.01.2024

2. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!

3. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.

4. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

5.     Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.

6. Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.

7. Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села.

8. Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно! А інколи і востаннє.

9. Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди та про правила особистої гігієни. 

 

УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!

 

1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.

2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці!  Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.

3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.

4. Контролюйте своє життя «онлайн»!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: фотографувати стратегічні/цивільні об’єкти та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.

5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!

6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!

7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!

8. Будь обережний з електроприладами.  Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.

9. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.

10.  Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою.

11. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.

12. Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошима; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.

13.  Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною «забавою»! Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ  НЕ ПІДХОДИТИ!!!

14. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

15. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі  - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі. 

 

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей

несуть батьки!

 

Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я у Новому 2024 році! 

 


 Під час ранкової зустрічі учні пригадали правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. 

 Пам'ятаємо, що наше життя та здоров'я в наших руках. 

Що таке Сон? Його значення в житті людини? Скільки сну потрібно підлітку? Чим страшний недосип? Які продукти корисні для здорового сну? Які продукти не можна їсти перед сном? Що треба для  того, щоб  швидко заснути?  Відповіді на ці питання, учні 9А класу отримали сьогодні на ранковій зустрічі. Також прислухались до сім порад здорового сну. 

"Нормальний сон – один з “трьох китів” здоров’я, поруч з правильним харчуванням та фізичною активністю. Від того, скільки ми спимо, залежить наше самопочуття, емоційний та психологічний стан. Більшість людей проводить уві сні близько третини свого життя. І це зовсім не даремна трата часу. Коли ми спимо і тіло наше відпочиває, в мозку відбуваються складні відновлювальні процеси, працює імунна система, впорядковується рівень гормонів." 

Для здобувачі освіти 5-8 класів була проведена зустріч з  провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи БРУ ГУ ДСНС України в Донецькій області  «Мінна небезпека. Дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів» 

Кожен 3-й понеділок у нашому закладі проходять бесіди з  ЦО. 

19.02.2024 бесіда з ЦО "Радіаційні ураження, їх профілактика і перша медична допомога." 

Бесіда з попередження нещасних випадків: "Обережно – бурульки!" 

Бесіда з  ЦО: Правила поведінки і дії у зоні бактеріологічного зараження. 

ІНСТРУКЦІЯ
з техніки безпеки учнів під час весняних канікул

 І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція з безпеки учнів під час весняних канікул поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування учнів на весняних канікулах.

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2001 № 563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.09.1998 № 348/70.

1.3. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання й навички користування медикаментами.

ІІ. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

2.1. Під час канікул перебуваючи на вулиці ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати правила Дорожнього руху:

● рухатися тротуарами і пішохідними доріжками, дотримуючись правого боку, обережно по слизькій дорозі, особливо під час ожеледиці. Взуття має бути зручним, підбори — низькими;

● за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, слід іти назустріч руху транспортних засобів;

● переходити проїжджу частину можна тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а за їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

● у місцях, де рух регулюється, потрібно зважати тільки на сигнали регулювальника чи світлофора;

● виходити на проїжджу частину з-за транспортних засобів, упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби;

● чекати на транспортний засіб потрібно тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

● на трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая;

● у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, або спеціальним звуковим сигналом необхідно утриматися від переходу проїжджої частими або негайно залишити її;

● категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями;

● у жодному разі не можна чіплятися за задній бампер машин для того, щоб покататися по проїжджій частині дороги — ці дії визначені вищою категорією небезпеки, що може призвести до ДТП, травмування й загибелі;

● учні повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, знання про які вони отримали на уроках основ здоров'я, виховних годинах, предметних уроках;

● перебувати поблизу залізничних колій дітям без супроводу дорослих заборонено;

● учні, користуючись транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись,за поручень або інше пристосування.

2.2. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:

● не брати із собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину та ін.);

● користуватися газовою плитою вдома тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і під наглядом дорослих;

● заборонено використовувати віконниці на вікна для затемнення приміщень і застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення; застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу та ін.); застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні та ін.), використовувати хлопавки, застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, що можуть спричинити загоряння; встановлювати стільці, крісла і інші конструкції, виконані з пластмас та легкозаймистих матеріалів, а також захаращувати предметами проходи і аварійні виходи;

● у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці незнайому чи чужу побутову техніку, не вмикати її у розетку вдома чи в інших установах — це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації;

● не можна наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки в присутності батьків, сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, слід негайно повідомити дорослих;

● не скупчуватися біля проходів у громадських установах, входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю;

● під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;

● у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму — негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім'я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону;

● при появі запаху газу в приміщенні у жодному разі не вмикати електроприладів, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена, й вийти з приміщення; покли-кати на допомогу дорослих, негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім'я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши свій номер телефону.

2.3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо, учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння та ін.:

● під час канікул заборонено перебувати біля водойм без супроводу дорослих для запобігання утоплення дітей. Коли вода покрита шаром льоду — категорично заборонено ступати на лід для попередження провалювання під нього;

● категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар'єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів й попередження травм та загибелі дітей;

● категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;

● категорично заборонено брати до рук, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

● пересуватися слід обережно, спокійно. Беручи участь в іграх, не створювати хаотичного руху, не штовхатися, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк;

● на вулиці не варто підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння — ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;

● не слід наближатися до щитових, залазити на стовпи з високовольтними проводами — можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень на відстані 5 м;

● потрібно бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатися, що гойдалки, атракціони, турніки та інші прилади справні, сильно не розгойдуватися й не розгойдувати інших, щоб не призвести до падіння чи іншого травмування;

● не можна виходити на дах багатоповерхівки для попередження падіння дітей їз висоти;

● не наближатися до відчинених вікон, не нахилятися на перила, парапети сходинок для запобігання падіння дітей із висоти;

● не вступати в контакт із незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин;

● застосовувати всі знання й правила, отримані на уроках основ здоров'я, виховних годинах, навчальних уроках.

2.4. Під час канікул учні повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, на вулиці, у громадських місцях, друзів, у замкнутому просторі приміщень із незнайомцями, а також виконувати правила попередження правопорушень та насильства над дітьми:

● не розмовляти й не контактувати із незнайомцями, у жодному разі не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками міліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей;

● не підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу. Краще відповісти, що не знаєте, і швидко йти геть;

● перебувати без супроводу дорослих на вулиці дітям до 10-ти років можна до 20 год., до 14-ти років — до 21 год., до 18-ти років — до 22 год. У темну пору року — із настанням темряви;

● діти мають право не відчиняти дверей дому навіть представникам правоохоронних органів. Якщо незнайомець запитує, коли повернуться батьки, слід повідомити, що незабаром — вони у сусідів. Тим часом зателефонувати батькам, а двері незнайомцям не відчиняйте;

● слід триматися подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми; у стосунках із оточуючими слід поводитися толерантно;

● не заходити в під'їзд, ліфт із незнайомцями; слід одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. Бути уважними, оглядатися й перевіряти, чи не слідкує за вами хтось під час проходу провулків, підземних переходів, між будинками, у тунелях. Якщо за вами хтось іде, зупинитися й відійти осторонь, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас;

● не вчиняти дії; що можуть призвести до правопорушень. Неповнолітніми у кримінальному праві вважаються особи віком до 18-ти років. За злочини, вчинені після настання 14-річного віку, неповнолітні підлягають кримінальній відповідальності. Позбавлення волі неповнолітньому може бути строком не більше ніж на 10 років. Найсуворішим примусовим виховним заходом є направлення до спеціальних навчально-виховних установ, що здійснюється примусово, незалежно від бажання неповнолітнього чи його батьків;

● батьки неповнолітніх, які не займаються вихованням своїх дітей, підлягають адміністративному штрафу в розмірах, передбачених відповідною статтею Карного кодексу України;

● всеукраїнські гарячі лінії підтримки дітей та молоді України: Всеукраїнська лінія «Телефон довіри» 800-500-21-80, національна гаряча лінія з питань попередження насильства над дітьми та захисту прав дітей - 500-500-33-50 (у межах України дзвінки безкоштовні).

2.5. Під час канікул учні повинні виконувати правила із запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання, педикульоз та ін.:

● при нездужанні не виходити з дому, щоб не заражати інших людей, викликати лікаря;

● хворому призначити окреме ліжко, посуд, білизну;

● приміщення постійно провітрювати;

● у разі контакту із хворим надягати марлеву маску;

● хворому слід дотримуватися постільного режиму;

● вживати заходів профілактики: їсти мед, малину, цибулю, часник; чітко виконувати рекомендації лікаря;

● перед їжею мити руки з милом;

● не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;

● для запобігання захворювань на педикульоз регулярно мити голову; довге волосся у дівчат має бути зібране; не користуватися засобами особистої гігієни (гребінцем) інших осіб, а також не передавати свої засоби гігієни іншим. Не міряти й не носити чужого одягу, головних уборів, а також не передавати іншим свій одяг;

● не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем;

● якщо ви погано почуваєтеся, а дорослих поряд немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім'я, а також зателефонувати батькам.

 ІІІ. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ АБО АВАРІЙНОЇ СИТУАЦІЇ

3.1. Не панікувати, не кричати, не метушитися, чітко й спокійно виконувати вказівки дорослих, які перебувають поряд.

3.2. Зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування.

3.3. Якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, слід зателефонувати в служби екстреної допомоги за телефонами:

101 — пожежна охорона;

102 — міліція;

103 — швидка медична допомога;

104 — газова служба,

коротко описати ситуацію, назвати адресу, де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє прізвище, ім'я, номер свого телефону.

3.4. За можливості слід залишити територію аварійної небезпеки.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Весняні канікули тривають з 23.03.2024 по 31.03.2024 р. До занять приступаємо 01.04.2024.

-Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. 

-Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та вашого спокою!

-Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила поведінки під час повітряної тривоги , правила дорожнього руху,про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми,бродячими тваринами.

Не дозволяйте: відходити далеко від будинку, особливо за межі міста, села.

Забороніть: ходити до водойма  без вас!!! Це небезпечно! 

Не забувайте: відповідальність за життя дітей лежить на вас!

Збережіть життя та здоров’я ваших дітей! 

І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я вам та вашим родинам!

Учні нашого закладу опрацювали пам'ятку з безпечної поведінки під час весняних канікул. Ці правила нагадають, як правильно та безпечно поводитися на канікулах в умовах воєнного стану. 

Наказ №34-од від 10.04.2024 Про проведення  Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності 

№ 34-од 10.04.2024 Про проведення Тижня знань з основ безпеки життедіяльності.pdf

У нашому закладі розпочався Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Перший день, 15.04.2024 проходить під гаслом «Вивчаємо, знаємо, виконуємо», а саме   хвилинки дискусії «Будь обережним на вулиці і вдома»/ 1-4 кл, інтерактивна гра «Чи ЗНАЮ я»/5-7 кл, перегляд документального фільму «Небезпечні знахідки»/8-11 класи 

16.04.2024: 2-й день «Обережно: небезпека!»

1.Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами:

Заходи з безпеки під час збирання металевого брухту. Правила дії під час виявлення ВНП,  1-10 кл

2.Інтерв’ю з учнями «Що таке БЕЗПЕКА»/учнівське самоврядування

3.Відеоурок обережності. Дитячий мультиплікаційний фільм
https://life.pravda.com.ua/society/2018/03/27/229840//, 1-6 кл

4. Виховна година «Життя – найцінніший дар: живи цікаво та беспечно», 7-10 кл

5. Вікторина в малюнках «Обережно! Небезпека!» 

Третій день Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності проходив під гаслом " Правила дорожнього руху". З метою пропаганди безпечної поведінки на дорозі та  профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму, в закладі пройшли хвилинка-веселинка «Ми пішоходи» («Безпечна дорога»),  1-4 кл; інтерактивна гра «Небезпека на дорозі»,  5-7 кл; квіз «Дорожня грамота», 7-10 кл

4-й день Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності проходить під гаслом " Добрий і злий вогонь". В ході інформаційного калейдоскопа  на тему: «Пожежна безпека. Причини виникнення пожеж», учням  нагадали про необхідність спільних дій у сфері пожежної безпеки. Тематичне відео, бесіда з даної теми  мали на меті привернення уваги під час пожежі і підвищення якості роботи  з питань особистої безпеки. 

" Здоров'я -запорука успіху - гасло 5-го дня Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. Здобувачі освіти   на годинах  спілкування " Негативний вплив алкоголю, паління та наркотиків", "Здорові звички – здоровий спосіб життя"  отримали правильну та корисну інформацію про шкідливість і наслідки шкідливих звичок. 

Національний портал з імунізації vaccine.org.ua 

лист 1портал.pdf
24. Звіт про використання матеріалів з.docx
37. ДО УВАГИ План Тижня імунізації.docx

З 24-30 квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації «50-річчя Розширеної програми імунізації». В Україні, за ініціативи ВООЗ, щорічно, починаючи з 2005 року, проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Його мета - підвищення рівня інформованості населення про використання вакцин для захисту людей всіх вікових категорій від інфекційних хвороб.   

    У Часовоярському опорному закладу освіти №17, в межах Всесвітнього  тижня імунізації,   проходять інформаційно-просвітницькі  активності, щодо важливих аспектів імунізації,   які спрямовані на підвищення обізнаності учнів та батьків щодо необхідності щеплень. А саме: інтерактивні заняття «Вакцинація», «Що таке вакцинація»;  урок-казка «Вакцинація – захист від інфекційних хвороб», казка-розмальовка  про те, як стати супергероєм, «Як Білий Чарівник із Феєю крапелькою перемогли Чаклуна Поліо»; перегляд мультфільмів про щеплення «Чарівна парасолька», «Маленьке містечко «Час робити щеплення», «Маленький Бу: візит до лікаря»; інтелектуальна вікторина та загадки про вакцинацію; взят  до уваги інформаційний бюлетень «Імунопрофілактика»; презентували батькам довідник «Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію» та календар профілактичних щеплень ; знайомство з буклетами  «Що варто знати дітям про сезонний грип», «Сказ та його профілактика».

    Участь в інтерактивних заняттях має на меті підвищити критичність сприйняття поширених міфів щодо охорони здоров’я у частині імунізації.

    І не забуваємо, що це особливий тиждень, який привертає увагу до колективних дій, необхідних для захисту людей від хвороб і  дозволить  жити щасливішим і здоровішим життям.

Всесвітній тиждень імунізації.                                                    

Учні  інформовані про використання вакцин для захисту людей всіх вікових категорій від інфекційних хвороб. Дев'ятикласники переглянули мультфільм "Щеплення" та інформаційне відео "Що таке вакцинація"

Тиждень імунізації в дитячих малюнках. Підступний Вірус загрожує жителям Землі. Принцеса Вакцина поспішає на допомогу діткам та дорослим. Вона поділиться з ними своєю суперсилою,т яка допоможе протистояти Вірусу. Тепер діти дізнаються про важливість щеплень та стануть до лав супергероїв, щоб допомагати Принцесі Вакцині. 

Казка - розмальовка "Як Білий Чарівник із Феєю крапелькою перемогли Чаклуна Поліо" 

З метою профілактики інфекційних захворювань учні ознайомилися з інформаційним бюлетенем "Імунопрофілактика". Подивилися відеоролик "Профілактика інфекційних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом" і повторили основні правила безпечної поведінки. 

Презентація довідника:" Відповіді на складні запитання батьків про вакцинацію"

У Часовоярському опорному закладу освіти №17 взяв старт Тиждень цивільного захисту . Цивільний захист – це важлива складова національної безпеки кожної країни, особливо актуальна в контексті зростання глобальних та локальних загроз. Цивільний захист забезпечує заходи, спрямовані на запобігання або мінімізацію наслідків природних катастроф, техногенних аварій, екологічних катастроф, епідемій, а також воєнних дій.

Що таке цивільний захист? Цивільний захист в Україні – це система заходів, спрямованих на захист населення, територій та економіки від надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу.

Для чого потрібен цивільний захист? Основна мета цивільного захисту – забезпечення безпеки людей і захист їх життя та здоров’я в умовах, коли виникає загроза надзвичайних ситуацій різного характеру. Цивільний захист необхідний кожному громадянину, адже розуміння та вміння діяти в критичних ситуаціях можуть врятувати життя.

Цивільний захист в Україні – це не лише обов’язок держави, але й кожного громадянина. Підвищення рівня обізнаності, вміння діяти в надзвичайних ситуаціях, дотримання правил безпеки – все це складові ефективної системи цивільного захисту. Не варто забувати, що відповідальність за власне життя та життя оточуючих – це основний принцип цивільного захисту.

В Україні через загострення ядерного шантажу РФ деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки.

Окрім вже звичної повітряної тривоги запроваджуються сигнали, які повідомлятимуть про інші види небезпеки - хімічну й радіаційну. Окремий сигнал буде встановлено також для сповіщення населення про початок евакуації з населеного пункту.

Про оновлення сигналів повітряної тривоги повідомили у Центрі протидії дезінформації.

Як розпізнати нові сигнали тривоги:

Сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів.

Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат.

Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

4. №35-од 17.04.2024 Про організацію та проведення тиждень ЦЗ.pdf

З метою повторення теоретичних знань та відпрацювання практичних навичок з питань цивільного захисту в перший день Тижня цивільного захисту учні 5-А, 11-А та 10 класів повторили правила поведінки під час надзвичайних ситуацій природного характеру: повені, землетрусу, грози та інших природних явищ. 

Бесіда  в класах    "Надзвичайні  ситуації" 

З метою правової обізнаності учні   переглянули  відеофільм « Законодавство України про порятунок та захист людей у надзвичайних ситуаціях».

В межах Тижня цивільного захисту та  Загальнонаціонального проєкту фізичного виховання школярів «Пліч-о-пліч зі спортом», проведена спортивно-інтелектуальна гра " Школа виживання! 

Правила поводження в місцях скупчення людей

Заздалегідь вивчіть шляхи можливої евакуації при відвідуванні місця передбачуваного скупчення людей. При цьому не залишайте без уваги паркани, сходи, двори, вікна, запасні виходи і маршрути.

2.Займіться власною зовнішністю. Волосся зберіть у «хвіст», заховайте під хустку. Позбавтесь від речей, які заважають вашим рухам,— перш за все від окулярів, краваток.

3.  В екстремальній ситуації небезпечна навіть авторучка або гребінець у нагрудній кишені. Застебніть блискавки і ґудзики на одязі, закрийте усі кишені, вільні краї шнурків заправте в черевики. Не одягайте довгий одяг та шарфи.

4. Не можна стояти біля стін, металевих парканів, вітрин, до яких можуть притиснути.

5.Рухайтесь повільно, разом з основним потоком. Розрахуйте, куди прямує натовп. Ваше завдання: обдумати шляхи відступу і, побачивши їх, виринути із натовпу не раніше і не пізніше. Порятунок у тому, щоб піти дворами або під’їздами.

6. Рухайтесь тримаючи руки зігнутими в ліктях і притискаючи їх до тіла. Якщо з Вами група людей, можна спробувати рухатись «клином».

7.Перетинати натовп потрібно по діагоналі або дотичній. Ні в якому разі не йдіть проти натовпу.

8.Не дивіться в очі людям у натовпі, щоб не викликати агресію, погляд повинен бути спрямований трохи нижче особи з включенням так званого периферійного зору.

8.Якщо Ви впали, то забудьте про цілісність одягу, сумки. Захистіть руками голову, зігніть ноги і підтягніть до живота, підіймайтеся швидко по ходу натовпу.

9.Не привертайте до себе уваги висловлюваннями політичних, релігійних та інших симпатій, ставлення до цих подій, не наближайтеся до груп осіб, які поводяться агресивно.

10.Не допускайте відвідування дітьми місць скупчення людей.

В межах тижня ЦЗ з учнями 5-10 класів, було проведено практичні заняття «Основні способи захисту і загальні правила поведінки в умовах загрози та виникнення НС», де учні розглянули засоби індивідуального захисту і опрацювали алгоритм захист органів дихання. 

"Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях" - пам'ятки в малюнках 

 Наказ від 08.05.2024 № 40-од  " Про проведення  Тижня безпеки дорожнього руху"                                                                                                                                                                               


3. 08.05.2024 Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху.docx

Безпека на дорозі – спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. На чому би ми не пересувалися: пішки, на автобусі чи автомобілі, велосипеді чи самокаті ми маємо поважати інших і дбати про власну безпеку. В рамках Тижня безпеки дорожнього руху, учні 9А класу розглянули презентацію-консультацію «БЕЗПЕКА РУХУ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я». Повторили 10 правил безпеки дорожнього руху для пішоходів та розширили знання щодо надання допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. 

Учні нашого закладу прослухали бесіду з попередження нещасних випадків "Обережно блискавка." 

Єдиний день інформування з гігієнічного виховання " Гігієна рук"