Профорієнтаційна робота

Професійна орієнтація – це комплексна науково обґрунтована система форм, методів та засобів впливу на особу з метою оптимізації її професійного самовизначення на основі врахування особистісних характеристик кожного індивідуума та потреб ринку праці. Вона спрямована на досягнення збалансованості між професійними інтересами і можливостями людини та потребами суспільства в конкретних видах професійної діяльності.
Організація та управління професійною орієнтацією в навчальному закладі передбачає підготовку ряду нормативних документів, які регламентують її порядок.

 

Державні нормативні документи:
- Концепція державної системи професійної орієнтації населення (Постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.94 № 48);
- Положення про організацію професійної орієнтації населення (Наказ Міністерства праці України, Міністерства освіти України та Міністерства соціального захисту населення України від 31.05.95 № 27/169/79):
- Положення про професійну орієнтацію молоді, яка навчається (Затверджено Міністерством юстиції України 03.07.95 №198/734):
- Концепція профільного навчання в старшій школі (Рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 25.09.2003 № 10/13, наказ МОН України № 854 від 11.09.09 року);
- Галузева програма впровадження профільного навчання.

Регіональні нормативні документи:
- Регіональна програма впровадження профільного навчання на 2011-2015 роки;
- Регіональний план заходів впровадження профільного навчання учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2011-2015 роки;
- План організації профорієнтаційних заходів для учнівської молоді населеного пункту (району).

 

Документація навчального закладу з питань профорієнтації:

- Наказ про організацію профорієнтаційної роботи на навчальний рік;
- План виховної роботи навчального закладу, класних керівників;
- Плани роботи методичних об’єднань (кафедр) класних керівників, учителів- предметників;
- Плани роботи психолога, соціального педагога, бібліотекаря, медичного працівника;
- Організація контролю за якістю організації профорієнтаційної роботи (відвідування виховних, позакласних заходів, навчальних занять предметів інваріантної та варіативної складових робочого навчального плану);
- Угоди про співпрацю з соціальними партнерами навчального закладу;
- Наказ про організацію навчальної практики;
- Наказ про проведення тижня (декади, місячника) профорієнтації в навчальному закладі;
- Наказ про підсумки організації профорієнтаційної роботи тощо.

ФОРМУЛА ПРОФЕСІЇ:

Презентація профорієнтація.pptx
Моя професія 9 кл..pptx

План заходів

щодо організації профорієнтаційної роботи на 2023/2024 навчальний рік

План заходів.docx

 Учні 10-11 класів відвідали онлайн - захід "День гостинності філологічного факультету ДДПУ" 

ДО УВАГИ!!!

26 січня  учні нашого закладу долучились до Всеукраїнського інтерактивного парламентського онлайн-уроку від Освітнього Центру Верховної Ради України. 

На ньому вони ознайомились із тим, як працює Верховна Рада України, зі структурою та функціями єдиного законодавчого органу влади

Стоїмо на сторожі міжнародної парламентської просвіти! Разом до перемоги!

27 січня  учні 11-Б класу  в рамках профорієнтаційних заходів  відвідали Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. 

Мали змогу зустрітися з ректором Сергієм Оковитим, проконсультуватися з фахівцями приймальної комісії, поспілкуватися з викладачами та студентами 

Яку професію обрати? В який вуз подати документи? Яку форму навчання обрати?  Ці та багато інших питань постають перед абітурієнтами інших питань постають пере абітурієнтами. Саме тому для учнів 10 класу стартував ONLINE HUB "PROFОРІЄНТАЦІЯ".

 Учні матимуть змогу поспілкуватись не лише з представництвом ВУЗів, але й зі студентами, носіями різних професій... Перша зустріч відбулась зі студенткою ГІІМ Ткаченко Валерією, яка розповіла про свій шлях підготовки до НМТ/ЗНО, як проходила співбесіда при вступі, яким є дистанційне навчання в університеті.

26.02.2024 - 01.03.2024 - Тиждень  профорієнтації «В творчій праці зростаємо, чимало вміємо і знаємо»

В світі налічується понад 40 000 професій. Погодьтесь, немало. Може виникнути запитання: звідки стільки? Адже переглянувши, наприклад, оголошення з вакансіями, добре якщо знайдеться сотня-дві. А де ж інші? Скрізь, однак вони не настільки популярні, як менеджер чи економіст.

Усний журнал " Професії від А до Я"

Учні в ігровій формі пройшли веб квест " Професії від А до Я в загадках" розроблений педагогом - організатором Педченко С.В. на платформі " Всеосвіта" та отримали подяки .


0-02-05-3f8b99b297bdb24ae72cd11d306639b0b9f0d7f9211fb93916c0d83f93ca0f53_f6986116d47a51e9.mp4

Учнівське самоврядування " Дім Дитинства, Дружби, Доброти". Тиждень профорієнтації

" В творчій праці зростаємо, чимало вміємо взнаємо"

Фото- колаж " Ніколи не кажи : " Не вмію", а кажи : "Навчусь".

Усвідомлений вибір професії - запорука щасливого майбутнього дитини і країни в цілому. 

На уроках Технології відбулась  відкрита розмова «Світ робочих професій». Темами обговорення були можливості та переваги робочих професій.

Наші захоплення.mp4

Якщо у тебе є захоплення, то ти - цікава та непересічна особистість, яка ніколи не нудьгує у вільний час. Тому мати хобі – чудово. Це знають навіть першачки.

Протягом цього тижня учні дізнаються багато цікавих фактів про те, якими бувають захоплення, чому вони корисні, як, маючи захоплення, досягти успіху, та, можливо, знайдуть для себе чудове хобі.

Учні 10 та 11-А класів долучилися 21 березня 2024 року до онлайн-зустрічі з Харківським національним університетом внутрішніх справ: «Особливості вступу та навчання у Харківському національному університеті внутрішніх справ у 2024 році».

Під час зустрічі учасники дізналися наступну інформацію:

1. Загальні відомості про ХНУВС, його навчальні бази.

2. Перелік факультетів та спеціальностей, за якими готують фахівців у ХНУВС, строки навчання, працевлаштування випускників.

3. Умови, терміни та порядок подачі заяв для реєстрації кандидатів на навчання за державним замовленням (бюджет, курсант).

4. Умови та порядок вступу на платне навчання у 2024 році (контракт, студент).


Сьогодні відбулась у 9А класі профорієнтаційна хвилинка, де учні  мали можливість поспілкуватися з випускницею нашої школи, а зараз студенткою Державного торговельно-економічного університету/ Київський національний торговельно-економічний університет, факультет міжнародної торговельні і права Поліщук Анжелікою.   

Вона познайомила учнів із специфікою навчання на цьому факультеті, з умовами вступу та провела цікаву віртуальну екскурсію по університету. Можливо ця зустріч стане поштовхом для обрання майбутньої професії. 

Вже традиційно з метою виявлення та розвитку творчих здібностей здобувачів освіти, підвищення інтересу та загальної зацікавленості до вивчення математичних дисциплін, в тому числі шляхом підняття особистої самооцінки і розвитку впевненості в своїх силах, учні Часовоярського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №17  взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіада «На Урок» з математики (Весна 2024).  Інтернет-олімпіади «На Урок» — цікавий інтерактив для учнів, це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання!

    Вітаємо переможців, ученицю 5-А  класу Філохіну Еліну та учня 7 класу Четверикова Дениса  із здобуттям Диплома І та ІІІ ступеня. Також сертифікати учасників олімпіади отримали Момот Карина, Богуненко Надія, Царапоріна Анна, Філохіна Єва, Андрійко Олександр( вчитель математики Вікторія Чаплик).  Бажаємо не розслаблятися і не зупинятися на досягнутому успіху.