Екологічне виховання

Охорона природи – обов’язок кожної людини. Успіх у цій справі залежить, перш за все, від усвідомлення важливості усього завдання, від переконаності, вміння і звички постійно, на кожному кроці оберігати рідну природу, лікувати ті рани, які вже нанесено і не допускати нових. Адже людству загрожує загибель найближчими десятиліттями, якщо воно терміново не змінить свого ставлення до природи, не змінить стилю своєї діяльності й існування, не переоцінить життєвих цінностей.

Людству потрібні нова філософія життя, висока екологічна культура й свідомість. Людина зобов’язана вклонитися своїй дарительці Природі.

"Пам’ятай зеленого коника біля твоїх ніг,

Пам’ятай тихий вітер, що між трави пробіг,

Не забудь приголубить у лузі ромашку,

Посадити деревце - це для тебе не важко.

Пожалій джерельце, не засмічуй колодязь.

Це ж для тебе усе, це твій дім, це - природа."

Домашні чи безхатні, великі чи малі - усі тваринки потребують піклування та захисту. Саме тому ось уже четвертий рік поспіль Часовоярський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №17 Часовоярської міської ради донецької області  бере участь у Міжнародному уроці доброти, який організовує БФ "Щаслива лапа". Захід присвячено Всесвітньому дню захисту тварин. Класні керівники та учні провели свій Урок доброти у різноманітних формах навчальної та позашкільної діяльності: вікторини "Мої домашні улюбленці" та "Тварини - наші друзі", виставка малюнків та колажів "Щаслива лапа", години спілкування та групові роботи "Подорож країною добра", "Об'єднані любовʼю до тварин" та "В гостях у пухнастого друга". 

Урок Доброти школа 2023.pdf

В ході бесіди  з пропаганди здорового способу життя «Зелені насадження, зелені друзі людини», учні  закладу виховували  позитивне екологічне мислення та ціннісне ставлення до рослин, розширили  знання  про значення рослин для існування життя на планеті Земля та для людини і дослідили, що місцеві парки і сади зміцнюють психічне здоров’я людей і  жителі найзеленіших районів ведуть активніший спосіб життя.

 "У краплині води відбивається Всесвіт ".

Всесвітній день водних ресурсів проходить щорічно з 22 березня 1993 року, метою якого є підвищення обізнаності про те, що 2,2 мільярди людей живуть без доступу до безпечних водних ресурсів і про надзвичайну важливість води для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

Відповідно до наказу по Часовоярському опорному закладу загальної середньої освти І-ІІІ ступенів №17 Часовоярської міської ради Донецької області від 01.04.2024 року  №32 -од, на виконання річного плану на 2023/2024 навчальний рік, з метою формування в учнів 1-11-х класів екологічних знань, оволодіння знаннями про природу (зокрема свого краю); формування готовності до активної екологічної діяльності залучення школярів до практичної діяльності під час вирішення проблем навколишнього середовища місцевого значення;  виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство, основу життя на Землі; формувати екологічно орієнтовані стосунки і цінності, спрямовані на подолання конфліктів між людиною і навколишнім середовищем у період з 01.04.2024 по 30.04.2024 року проходить  Місячник екологічного виховання «Ти на Землі – Людина! Захоплюйся, дивуйся, усміхнись і бачити красу навколо вчись!»          

"Створюючи загрозу природі, ми загрожуємо самим собі" В. Сухомлинський. 

З метою  усвідомлення учнями масштабів екологічної кризи, знання й розуміння причин і наслідків негативного впливу людства на природне середовище, вироблення нових ідей зі збереження довкілля з учнями 9А класу проведена бесіда "Бережне ставлення до природи як джерела здоров'я людини і естетичної насолоди" 

Освітній заклад взяв участь

у ХІ конкурсі робіт на екологічну тематику, номінація " Комікс".

#«Хімічна техніка та промислова екологія» НТУ «ХПІ».

В рамках Місячника екологічного виховання, вчитель технології В.Котенко  учням розповів  про важливість та значення вторинних ресурсів, переглянули  презентацію «Друге життя вторинної сировини» та провів майстер-клас з виготовлення поробків вторинної сировини  «Друге життя відходам» 

Чи потрібні нам ГМО або генетично модифіковані організми? Може, вони тільки завдадуть шкоди людству, порушивши наші генетичні коди? Наскільки все це страшно? Спробували  розібратися  учні нашого закладу під час виховної години " Чи шкідливі продукти з ГМО". 

Вітаємо з заслуженою перемогою у природничому еколого-натуралістичному конкурсі "Природа - наш дім!"

І місце

Філохіну Еліну

Малиш Варвару

Гнєзділову Софію

Чорного Матвєя

Тендітну Вероніку

ІІ місце

Еліковську Марію

Безуглу Ірину

Чіору Дмитра

ІІІ місце

Ріскаленко Веніаміна

Солецьку Софію

 Ми впевнені, що досвід участі в конкурсі вас багато чому навчив. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтесь нове, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день! 

Над блоком згорілим,

над "Прірвою вогню"

Звели саркофаг, поховали біду.

Так встанемо ж люди, вклонімося ми

Героям і жертвам тієї "війни".

38 років тому сталася одна із найстрашніших катастроф в історії людства. Чорнобильська трагедія: пам'ять як попередження на майбутнє...

26 квітня 1986 рік.  В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, перестороги і забути це чи викреслити із нашої пам’яті –неможливо. Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Учні нашого закладу здійснили Веб-подорож « І лине Чорнобильський дзвін» , яка нагадала їм історію про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам'яті українського народу. 

Акція  "Квітка відродження! " Учні  5-8 класів  долучилися до виготовлення  білих паперових троянд як символу відродження постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій   на  знак пам’яті про події  26 квітня 1986 року –  аварії на Чорнобильській АЕС