Нормативно-правові документи

Учитель – відповідальна та публічна професія, тож варто пам’ятати, що:

Керуватися протягом року у своїй роботі нормативними документами.docx

Педагогічна  діяльність спрямована на досягнення виховної мети:

 

«Виховання цілісної особистості, патріота з активною громадянською позицією засобами національно-патріотичного виховання та впровадження навчання для життя завдяки партнерству школи з батьками».

Виховна робота реалізується:     

·        Затверджено наказом МОН України від 06.06.2022 № 527  Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.

·        Указом Президента України від 18.05.2019 №286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання».

·        Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки».

·        Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673  «Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року»

 


2. Календарний план з ВР 2023-2024.docx

Інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н.р.


Інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023.docx

«Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти»

Ресурс:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0659-00#Text

             https://ips.ligazakon.net/document/RE12665

Дотримуватися посадових обов.docx

Педагоги не можуть успішно когось учити, якщо в цей же час ретельно не вчаться самі

Алі Апшероні


«Учитель - людина, яка може робити важкі речі легкими» /Р. Емерсон/

Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для школи, для вчителів та учнів. Звісно, постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти? Відповіді на ці питання, класні керівники Часовоярського опорного закладу №17, отримали сьогодні, 25.08.2023, під час онлайн спілкуванні « Багатовекторність виховної роботи». На сам кінець прослухали рецепт успіху вчителя в умовах нової реальності.
Ретельна підготовка до нового навчального року триває!

У зв’язку із повномасштабною війною актуалізується такий напрям роботи як надання психологічної допомоги та емоційної підтримки учасникам освітнього процесу. Переживання травматичних подій  може призвести до серйозних психологічних страждань у дітей. Надання дітям психосоціальної підтримки на ранньому етапі не може позбавити страждань і психологічного болю, але здатне посприяти загальному оздоровленню та благополуччю дітей.

   З огляду на це,  на черговому засіданні педагогічної студії класних керівників, яке відбулося в режимі онлайн 19 вересня 2023 року, було обговорено питання «Збереження ментального здоров’я і соціального благополуччя учасників освітнього процесу  в умовах воєнного стану».

Олена Дмитрієва, керівник студії класних керівників, розкрила  роль  педагога у збереженні психічного здоров’я дітей,  надала  форми і методи виховної роботи з дітьми, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту та презентувала маленькі поради для щасливого дитинства «Як підняти настрій»;

   Тетяна Чіора, практичний психолог закладу, надала корисні поради, щодо психосоціальної підтримки  учням, в умовах воєнного стану;

 Світлана Педченко, педагог-організатор, поділилася скринькою психологічних вправ для подолання стресових ситуацій;

    Вікторія Чаплик, заступник директора з ВР, надала покликання на корисні поради для батьків «Як підтримати дітей у зіткненні з викликами війни»

   Наш обов’язок – захистити не лише фізичне, а й психічне здоров’я наших дітей. Не можна допустити, щоб тягар пережитого зламав їхнє майбутнє. Тому гасло кожного дня «Посміхнись, життя прекрасне!»

 На інформаційній хвилинці Вікторія Чаплик розповіла про алгоритм проведення з 04.12.2023 по 08.12.2023 Часовоярському ОЗЗСО №17 шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) 

КАЛЕЙДОСКОП ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

"Хто осягає нове, плекаючи старе, той може бути вчителем". (Конфуцій, філософ)


Сучасне життя приносить багато викликів і перешкод, особливо в умовах війни. Усі  мають розуміти, що здоровий і активний спосіб життя – невід’ємна частина ментальності та стилю життя.  Саме тому сьогодні на відкритому  виховному заході   учитель фізичного виховання  Павло Каптілов   поділився  цінними порадами щодо формування звичок здорового способу життя.                                                                                                            


Шлях до здорового життя починається з простих речей – з руханки, ось чому увага була  прикута до спортивної й оздоровчої фізичної культури  «Фітнес в домашніх умовах».  Його тренованість шляхом виконання простих вправ в музичному супроводі чи у визначеному такті, допомагає не тільки в корекції форм та ваги тіла, а забезпечує повноцінний фізичний і психологічний комфорт. А це те, що робить нас впевненими в завтрашньому дні.

27 жовтня у 6 класі класним керівником Ольгою Лаптіновою, в рамках презентаційних виховних заходів, було проведено відкритий виховний захід до Дня української писемності та мови «Збережемо нашу мову».

Учні ознайомилися з історією даного свята, визначили основні стратегії щодо розвитку спілкування рідною українською мовою в колі сім'ї та друзів.  

 Також в ігровій формі сторітелінгу діти вигадували історії про те, що заважає українській мови розвиватися і як головний герой- УКРАЇНСЬКА МОВА проходить різні випробування та долає монстра "русский язык" .

22.11.2023 у 5Б класі класним керівником  Іриною Короткою, в рамках презентаційних виховних заходів, був проведений відкритий захід – реквієм  до Дня пам’яті жертв Голодомору  « Ті дні у пам’яті народній». Протягом заходу учні поглибили знання про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки, згадали тяжку долю українського народу. Затамував подих, слухали спогади  про жахливі роки Голодомору в Україні і вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачати та забувати злочини проти людства. Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви — вшановані.

Закликаємо 25 листопада о 16.:00 приєднатися  до загальнонаціональної хвилини мовчання. Із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників. 

29.11.2023 у 5А класі класним керівником  Світланою Педченко, в рамках презентаційних виховних заходів, був проведений відкритий захід  « Школа сучасного лідера».  Учасники тренінгу-семінару в форматі діалогу, тренінгових вправ та за допомогою тестових методик з’ясували основні засади сучасного лідера. Це перш за все відповідальність, емоційна компетентність та  вміння працювати в команді. 

Юна молодь сьогодні отримала знання та навички, які допоможуть їм ставати більш комунікабельними, творчими та ініціативними.

6 грудня в  День Збройних сил України, учителем Захист України В.І.Котенко, в рамках презентаційних заходів та в рамках Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), було проведено відкритий захід -  конкурс зі стройової підготовки  «Впоряд». Саме сьогодні наші джури  демонстрували практичні навички  зі стройової підготовки « Впоряд» індивідуально і командно та  з гордістю виконували Державний Гімн України.                                                                                               

  

Вкотре юні патріоти показали злагодженість та синхронність рою, якість виконання обов’язкового та творчого завдань.

Юні джури, дякуємо за участь у конкурсі «Впоряд», за вашу любов до гри! 

В рамках Всеукраїнського тижня права, учителем А.О.Торотухіною, було проведено відкритий виховний захід  "Квест з елементами тімбілдінгу: Права людини" з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини.   Учні 10 та 11 А класу вирушили у подорож на іншу планету, під час подорожі в командному пункті космічного корабля виник збій в системі управління й мандрівникам довелось скидати баласт з космічного корабля. Ніхто не постраждав, та нажаль, довелося відмовитись від деяких "бажань" та "потреб".

Учні 10 та 11 А класу вирушили у подорож на іншу планету, під час подорожі в командному пункті космічного корабля виник збій в системі управління й мандрівникам довелось скидати баласт з космічного корабля. Ніхто не постраждав, та нажаль, довелося відмовитись від деяких "бажань" та "потреб".

03.01.2024 відбулась зустріч спільноти класних керівників під гаслом

« Творчому педагогу – творчі ідеї», на якому колеги ділилися новими технологіями в виховній роботі класних керівників.  Розроблені педагогічні засади дозволяють вчителю більш ефективно та цілеспрямовано розвивати в учнів творчі здібності. А це не є реальним без упровадження в систему роботи вчителя інноваційних освітніх і педагогічних технологій.

«Нові технології» — це унікальна можливість відійти від шаблону, це ніби чистий ковток повітря, — писав Г. Токмань.

11.01.2024 Часовоярський ОЗЗСО №17 взяв  участь у інструктивно-методичному семінарі « Здобутки 23 і перспективи 24», який проводив відділ національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інститут післядипломної педагогічної освіти.   

Під час семінару ґрунтовно та глибоко було висвітлено: аналіз та підсумки роботи за 2023р., методичне забезпечення та методичний супровід виховного процесу.  Презентовано  план роботи на 2024 р. та  обговорено основні вимоги до обласних конкурсів.

Дякуємо   організаторам  семінару за  матеріал для використання у педагогічній діяльності.

26 січня у 7 класі класним керівником Іриною Стельмах, в рамках презентаційних виховних заходів, було проведено онлайн відкритий виховний захід до Дня пам’яті Героїв Крут.  Для українського народу – це  символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 В ході заходу діти дізналися більше про історичні події, що відбувались у 1918 році, ознайомилися з історичними документами, переглянули уривки документального  фільму «Бій під Крутами», читали патріотичні твори, присвячені героям Крут, вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання, а також провели  історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

На закінчення заходу, з застосуванням платформи Word wall,  була проведена ігрова вікторина « Бій за майбутнє України».

15.02.2024 р. – взяли участь у обласній  презентаційній  сесії «Крим: 60 років розвитку та 10 років боротьби» 

Участь у ХІ Міжнародній науково-практичній конференції " Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості", присвяченої 85-річчю заснування ДВНЗ " Донбаський державний педагогічний університет"

27 березня педагоги Часовоярського опорного закладу середньої освіти №17 були запрошені до роботи педради-експлікації «Виховна робота в умовах війни: важливі аспекти». Робота була спрямована у відповідному тематичному векторі.

Обговорили цінності та пріоритети виховної роботи в умовах воєнного стану; отримали поради від практичного психолога « Як допомогти дітям пройти крізь виклики війни»; звернули увагу на інформаційну безпеку під час війни; розглянули аспекти критичного мислення, бо це бронежилет в інформаційній війні; говорили про важливість національно-патріотичного виховання учнів; познайомилися з можливими варіантами впровадження ідей національно-патріотичного виховання в органах учнівського самоврядування; визначили важливість гри «Джура»; продемонстрували форми різноманітних виховних заходів; поділилися досвідом залучення учнів до конкурсів національно-патріотичного формування.

Результати практичного досвіду педагогічного колективу були представлені на інтерактивній дошці Padlet

Матеріали розміщені за покликанням: https://padlet.com/chaplukvictoria/padlet-3q9edylgasep5cv1 


18 квітня 2024 року в онлайн-форматі відбулася обласна  презентаційна сесія «Чорнобиль 1986 як наратив екологічного виховання», яка була організована Донецьким  обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Отримали дуже корисний методичний та організаційний супровід  до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та річниці Чорнобильської трагедії  «Чорнобиль. Без права на забуття»