Педстудії

Педагогічна студія початкових класів


Основним завданням вчителя є становлення  творчої  особистості здобувача освіти, його інтелектуальний, соціальний  фізичний розвиток. У реаліях сьогодення вчителі мають працювати над підвищенням фахової майстерності з технології дистанційного навчання, впроваджувати інноваційні технології освіти для розвитку ключових компетентностей учнів.

Керуючись методичною проблемою школи, методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2022-2023 навчальному році розпочало працювати над проблемою:«Створення умов для розвитку ключових компетентностей учнів  молодшого шкільного віку через впровадження інноваційних освітніх технологій в умовах дистанційного навчання».


Педагогічна студія суспільно-гуманітарного циклу


У 2022-2023 навчальному році педагогічна студія вчителів суспільно-гуманітарного циклу працювала над реалізацією завдань, поставлених законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», по формуванню і розвитку соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовкою до професійного самовизначення.

До складу педагогічної студії входить 10 учителів: 4 вищої категорії,  2 – І категорії, 1 – ІІ категорії. Один вчитель мають звання «Старший учитель» та один «Спеціаліст».

Головне завдання методичної роботи: створення умов для постійного творчого та фахового зростання кожного педагога, забезпечення професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження позитивного іміджу освітнього закладу, як сприятливого освітнього середовища творчого зростання особистості.

Педагогічна студія природничо-математичничого циклу 

Педагогічна студія  вчителів природничо-математичного циклу працює над реалізацією проблеми школи: «Професійна компетентність педагога як важлива складова розвитку НУШ» 

       На засіданнях розглядалися питання: ознайомлення з методичними рекомендаціями МОНУ щодо організації освітнього процесу в 2022-2023 н.р. (лист МОН України); щодо особливостей викладання предметів  природничо-математичного циклу; оцінювання в новій українській школі – ресурс для розвитку; ведення шкільної документації;обмін досвідом «Компетентнісний та діяльнісний підхід – основа організації освітнього процесу»; адаптація учнів 5-х класів в умовах реалізації нового Державного стандарту НУШ; особливості впровадження «Методичних рекомендацій щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2022/2023 навчальному році" ; впровадження сучасних педагогічних технологій на уроках фізики  як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів; використання  інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики  з метою формування ключових та предметних компетентностей учнів; презентація досвіду роботи  вчителя , що атестується з теми  «Проєктне навчання в умовах дистанційного навчання: можливості, інструменти ідеї. »

Педагогічна студія технічно-оздоровчо-естетичного циклу (ТЕО)

Робота студії «ТЕО» ґрунтується на науковості, системності, комплексності, творчому характері, максимальній активізації діяльності педагогів. Все це спрямовується на виховання в учителів вимогливості до своєї праці, бажання пошуку раціональних методів навчання і виховання.

       Планування роботи  студії пов’язане з науково-методичною темою школи і спрямоване на модернізацію освітнього процесу школи і пропагує нові підходи у викладанні , зокрема, особистісно зорієнтоване навчання.

    Аналіз діяльності  студії «ТЕО»  показує, що зусилля вчителів, пошуки ними нових форм і методів роботи були спрямовані на успішне завершення роботи над науково-методичною проблемою.

      Вчителі  активно впроваджують в основній  школі новітні педагогічні технології, а саме: особистісно зорієнтоване навчання,  ігрові технології, метод  проєктів, технології  розвивального навчання, інтерактивні методи навчання.

Педагогічна студія класних керівників

Робота ПС класних керівників спрямована на формування умінь учителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів,індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

Плануючи роботу ПС  на 2023-2024 н.р. ставимо такі завдання:

1. Постійно брати участь у роботі школи передового і новаторського педагогічного досвіду.

2. Стежити за новинками в педагогічній літературі, вивчати їх і впроваджувати в своїй роботі.

3. Приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми.

4. Залучати батьків до участі в організації і проведенні позакласних заходів.

5. Виховувати інтерес до вивчення рідного краю, почуття патріотизму.

6. Впроваджувати у виховну роботи метод проєктів.