Педагогічна студія початкових класів

Інформація про членів педагогічної студії 2022 - 2023.docx

План роботи

педагогічної студії вчителів початкових класів

План роботи ШМО вчителів початкових класів 2022- 2023 н.р..docx

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Копія _Typova.osvitnya.prohrama.1-2.Savchenko.pdf_
Pro-zatverdzhennya-metodychnyh-rekomendatsij-shhodo-okremyh-pytan-zdobuttya-osvity-v-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osvity-v-umovah-voyennogo-stanu-v-Ukrayini.pdf
Копія _Оцінювання 1-4.pdf_
Копія _Instruktazh-metod.rekom.shchodo.orhaniz.osv.protsesu.2022-2023.navchalnomu.rotsi.20.08.2022.pdf_
Копія _Міське МО_.docx
Копія _Dodatok.2.pochatkova.osvita.20.08.2022.pdf_
Перелік документів.docx
Копія _Методичны рекомендації стосовно вих роботи 2022-23.pdf_
Копія _Metod.rekomendatsiyi.do.provedennya.01.09.2022.pershoho.uroku.20.08.2022.pdf_
Копія _Typova.osvitnya.prohrama.3-4.Savchenko.pdf_
Pro-organizatsiyu-ta-provedennya-zahodiv-z-pytan-bezpeky-zhyttyediyalnosti-uchasnykiv-osvitnogo-protsesu-na-chas-litnih-kanikul.pdf
Онопрієнко_Зміни до програм.pptx

Аналіз роботи  студії вчителів початкових класів

за 2022 - 2023 н.р.

Основним завданням вчителя є становлення  творчої  особистості здобувача освіти, його інтелектуальний, соціальний  фізичний розвиток. У реаліях сьогодення вчителі мають працювати над підвищенням фахової майстерності з технології дистанційного навчання, впроваджувати інноваційні технології освіти для розвитку ключових компетентностей учнів.

Керуючись методичною проблемою школи, методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2022-2023 навчальному році розпочало працювати над проблемою:«Створення умов для розвитку ключових компетентностей учнів  молодшого шкільного віку через впровадження інноваційних освітніх технологій в умовах дистанційного навчання».

Мета роботи методичного об'єднання вчителів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь навчально-виховний процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Серед найпоширеніших форм методичної роботи: методичний лекторій, калейдоскоп ідей, експрес-огляд, майстер-класи, психолого-педагогічні консультації, співбесіди, консультації на актуальні теми, відкриті уроки, міні-тренінги, методичні оперативки.

У 2022 - 2023 навчальному році, згідно графіка атестації педагогічних працівників, було проатестовано Дмитрієву О.А. за результатами атестації підтверджено «11 тарифний розряд». В цьому році також позачергову атестацію пройшла Карпенко Т. О. за результатами атестації підтвердила раніше присвоєну категорію “спеціаліст вищої категорії”  та встановила педагогічне звання «старший учитель».

Протягом року вчителі працювали в обласних творчих групах (“Розробка завдань для конкурсу П.Яцика” - Карпенко Т., Ольховська Н., Авраменко Л., Коцур Н.; “«Розвиток читацької компетентності в учнів початкової школи» - Карпенко Т.). 

Не обходилася робота й без конкурсів. Так Карпенко Т. стала переможцем фахового всеукраїнського конкурсу “Учитель року - 2023” на обласному рівні, та дипломатом на всеукраїнському етапі. Свої творчі роброзки на обласну Web-вітрину надіслали Карпенко Т. (“Система навчальних занять з позакласного читання за технологією “Ротація за станціями”) та Волкова В.(методичний хенд-мейд ігрове полотно для гри у шашки). Вчителя початкових класів Карпенко Т. було запрошено взяти участь у всеукраїнській школі педагогічної майстерності, де вона представила відео майстер-класу з теми “Ігрофікація як засіб формування пізнавальної активності учнів початкової школи”. Також Карпенко Т. взяла участь у конкурсі “Педагог-новатор” (стартує в липні 2023).

          Члени методичної студії початкових класів беруть активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, семінарах, де розглядають важливі питання реформування освіти та розбудови НУШ.

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

Проаналізувавши рівень методичної роботи з реалізації науково-методичної проблеми можна сказати, що удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій позитивно позначилось на формуванні професійної майстерності педагогів, створило сприятливі умови для розвитку творчого потенціалу педагогів, їх саморозвитку та самовдосконалення. Така система роботи з педагогічними кадрами сприяла росту педагогічної майстерності.

На наступний навчальний рік планується робота над проєктною діяльністю школярів в умовах дистанційного навчання, більш широкий діапазон застосування онлайн-платформ та сервісів, впровадження гри у навчальний процес.