Кольоровий тиждень
З 07 по 11 квітня у ЗДО №3 «Перлинка» Кам’янської міської ради Черкаської області в групі 5 року життя «Ромашка» (вихователі Інна Геріх та Тетяна Олійник) пройшов наздвичайно цікавий і веселий кольоровий тиждень.
Понеділок – жовтий, вівторок – зелений, середа – синій, четвер – фіолетовий, п’ятниця – червоний.
Кожен день тижня був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Відповідний колір був присутній у одязі, в елементах декору, у дитячих виробах та навчальних матеріалах. Заняття, конкурси, виставки, змагання, які проходили в рамках тижня, розвивали творчість дітей, навчали їх бути спостережливими, кмітливими та креативними. Вихователі також дотримувались дрес-коду і брали участь у всіх завданнях.
Протягом тижня ми переконалися, як кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися. Кожен день «Кольорового тижня здоров’я» пройшов на високому емоційному підйомі та позитиві. Посмішки не сходили з вуст дітей.
"День вітаміну С"
04.04.2024 року в ЗДО проходив тематичний день "День - вітаміну С". Всі ми знаємо, що однією зі складових здорового способу життя є раціональне харчування. А найважливіший життєво необхідний компонент здорового харчування - вітаміни. Вітаміни, як кажуть в народі - вічний двигун. Прожовжуючи формувати здоровязбережувальну компетентність згідно БКДО було проведено:- перегляд відео "Де живуть вітаміни?", заняття "Корзина вітаміну С" А найбільше дітям сподобалося смакувати овочами та фруктами в яких є вітамін С.
Конкурс "Гратися і не боятися" від організації ЮНІСЕФ
(з 01.02.2024 року по 29.02.2024 року)
Негативні новини, стресові ситуації впливають на найменших громадян нашої країни - дошкільнят. Підтримуючи ментальне здоров'я вихованців групи "Ромашка" Інна Геріх взяла участь у конкурсі "Граємося і не боїмося" (Юнісеф). Гра "Що ти зараз відчуваєш?", театр емоцій, художня творчість "Мої емоції", вправа "Термометр" дали змогу дітям навчитися виражати свої емоції, розвинули творче уявлення, показувати свій емоційний стан, навчили розуміти свої та чужі почуття, допомогли зняти тривожність.
Учасник музично – ритмічних посиденьок «Народні традиції не забуваємо з LEGO– цеглинками граємо» (Андріївські вечорниці).
Заняття для дітей старшого дошкільного віку "Глина та її властивості"
Ліпка з глини для дітей – це найкращий творчий досвід, який можна дати своїй дитині! Ліпка з глини розвиває моторику, сприяє розвитку фантазії та має заспокійливий ефект, тому що це своєрідна арт-терапія.
Виявляється, ліпити руками досить просто і навчитися може абсолютно кожен. Глина – дуже м’який та піддатливий матеріал, що легко приймає ту форму, яку ви йому надаєте.
Але з чого починати? Починати потрібно з основ, про намагалася розповісти вихователь старшої групи Інна Геріх на занятті «Глина та її властивості»
"Як їжачок до зими готувався"
(занятття з розвитку мови для дітей четвертого року життя)
Мета: закріпити знання дітей про осінь; поповнити словник назвами осінніх явищ у природі; учити уважно слухати і розуміти зміст почутого, відповідати на запитання; вправляти в умінні змінювати іменники за відмінками; виховувати спостережливість.
Матеріал: демонстраційний: ілюстрація «Осінь», предметні картки із зображенням їжачка, зайця, ховрашка, цвіркуна.
Хід заняття
1. Психогімнастика.
2. Розглядання ілюстрації «Осінь».
— Сьогодні я запрошую вас на прогулянку до лісу.
Тупотять маленькі ніжки,
Йдуть гуляти малюки.
По рівнесенькій доріжці
На галявину прийшли.
3. Бесіда за оповіданням В. Сухомлинсього «Їжачок».
— Сьогодні я розкажу вам, яка пригода сталася з їжачком в осінньому лісі. А дізнаємося ми про це з казки В. Сухомлинського «Їжачок». Сідайте зручно і слухайте уважно.
Вихователь читає казку. В ході розповіді пояснює дітям незнайомі слова, виставляючи на дошці предметні картки із зображенням тварин, про яких згадується у казці (їжачок, мишка, ховрашок, цвіркун).
Далі вихователь ставить запитання за змістом твору:
— Про кого казочка?
— Яка настала пора року, коли їжачок став готувати свою хатинку?
— Що він приніс до своєї кімнати?
— Чому їжачок вирішив знайти собі товариша?
— Хто зі звірів не схотів піти в хатинку до їжачка?
— А хто став жити разом з їжачком?
4. Фізкультхвилинка.
По звивистих доріжках
Крокують наші ніжки.
На галявину поспішають —
Їжачок нас там чекає.
По звивистих стежинках
Крокують рівні спинки.
Пострибали по доріжці,
Часто змінюючи ніжки.
Враз доріжки розійшлися.
Дітки також розбрелися.
5. Гра «Кого не стало?».
Вихователь ще раз звертає увагу дітей на малюнки із зображенням тварин із казки і пропонує назвати кожну тваринку окремо. Після чого вихователь пропонує дітям заплющити очі або відвернутися і ховає один малюнок.
— Розплющте очі. Кого із тварин немає? (Немає... їжака, зайця, цвіркуна.)
Вихователь слідкує за тим, щоб відповіді дітей були повними.
6. Підсумок заняття.
— Яка зараз пора року?
— Хто в казочці восени готував свою хатинку?
Заяча хатина
(заняття для дітей четвертого року життя - 2021р)
Мета: Зв'язне мовлення: розвивати у дітей навички зв’язного мовлення; учити емоційно сприймати казку розуміти і запам’ятовувати сюжет. Лексика: закріпити назви тварин. Граматика: вправляти в умінні відтворювати нові слова. Виховувати уважність.
1. Психогімнастика.
По ялинку внучка з дідом
Йшли по лісі навмання,
А за ними бігло слідом
Довговухе цуценя,
Задивилась, мабуть внучка
На ялинку на сосну,
І зронила якось з ручки
Рукавичку хутряну.
2. Вправа «Пригадай казки».
Вихователь виставляє на столі іграшки (чи ілюстрації) тварин.
— Погляньте, скільки у мене іграшок! Назвіть їх. (Зайчик, лисичка, півник, ведмідь тощо.)
— Як можна ласкаво назвати кожну тварину? (Зайченя, лисичка, ведмежатко.)
— Ми з вами читали багато казок, де зустрічаються ці тварини. Пригадайте ці казки.
Якщо дітям важко, вихователь може виставити ілюстрації до казок «Колобок», «Рукавичка», «Котик і півник» тощо.
— А як називали цих героїв у казках? (Зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик; зайченя, зайчик, лисичка, лисонька, вовчисько.)
Вихователь слідкує за правильною вимовою назв тварин.
— Послухайте ще одну історію, яка трапилася з цими героями.
3. Читання казки.
Вихователь виразно читає казку «Заяча хатинка».
— Де жили лисичка та зайчик?
— Що з ними трапилося?
— Хто допомагав зайчику?
— Як усіх налякала лисиця?
4. Вправа «Де живе лисичка, де зайчик?»