Інформація  для внутрішньо переміщених осіб

Алгоритм дій: як дитину-переселенця оформити у садочок

   Згідно з законодавством, діти, які мають статус ВПО, мають право на першочергове зарахування до дитячих садочків.

    Під час війни, яку веде проти України росія, дозвіл на роботу мають лише садочки з надійними укриттями. Але через те, що в укритті обмежена кількість місць, садочки зможуть відвідувати лише діти працюючих батьків і батьків, які служать у війську.

    Окрім того, через велику кількість внутрішньо переміщених осіб через російську агресію виникла потреба зарахувати їхніх дітей дошкільного віку до закладів освіти за місцем тимчасового проживання.

  Відповідне роз’яснення Міністерство освіти і науки України скерувало керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій із проханням сприяти зарахуванню дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб до закладів освіти.

Як  відбувається  зарахування?

   Зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти. До заяви про зарахування дитини додаються:

    Також у деяких садочках можуть попросити принести довідку з місця роботи, яку можна взяти у відділі кадрів.

Як записати дитину до дитсадка

   Якщо батьки-внутрішні переселенці визначилися, до якого дитячого садка віддаватимуть дитину, необхідно завітати до садочка і дізнатись у директора про наявність вільних місць і порядок зарахування дітей.

    Потім потрібно записатися в електронну чергу — це можна зробити дистанційно через портал Електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти, або на офіційному сайті міста, де проживають батьки. В електронній заяві обов’язково треба вказати, що дитина має пільгу ВПО. Також можна вказати й інші пільги, якщо вони є.

   Після цього треба написати в обраному ЗДО заяву на вступ до садочка. З собою повинні бути такі документи:

   Безпосередньо перед вступом у садочок знадобиться також медична довідка (форма № 086−1/о) про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Якщо у садочку немає місць, що робити

   Нагадаємо, через російсько-українську війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. Міністерство охорони здоров'я України розповіло, які довідки щодо стану здоров'я можуть вимагати при оформленні дитини до школи чи дитсадка.


Які довідки можуть вимагати у школі чи дитсадку

      Через тимчасову окупацію росією територій України деякі вимушені переселенці на новому місці не мають медичної документації, тому не можуть підтвердити наявність профілактичних щеплень дітей.

      Через російсько-українську війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний.

      Міністерство охорони здоров'я України розповідає, які довідки щодо стану здоров'я можуть вимагати при оформленні дитини до школи чи дитсадка.

     Для прийняття дитини у школу чи дитсадок потрібно надати довідку форми №063/о «Карта профілактичних щеплень» із позначками про вакцинацію та ревакцинацію в ній.

Таку довідку можна взяти в педіатра чи сімейного лікаря дитини.

Якщо особа переїхала в іншу область і не має з собою документів про щеплення, їх можна відновити. Як це зробити, читайте тут — https://bit.ly/karta_vac

Крім того, для вступу дитини до дитсадка потрібно надати довідку від педіатра чи сімейного лікаря, що дитина здорова.

Для відвідування школи дитина має пройти профілактичний огляд і надати довідку форми № 086-1/о про його результати. Детальніше про медичні огляди за посиланням https://bit.ly/3KEsefN

Жодних інших медичних документів заклади дошкільної та шкільної освіти вимагати не можуть.

Виняток — спеціалізовані заклади освіти та діти, для яких створюють інклюзивні групи чи класи. Таким дітям необхідно надати витяг про комплексну оцінку з Інклюзивно-ресурсного центру.

Нагадаємо, багато дітей на початку нового навчального року, особливо під час війни в країні, відчувають певні труднощі у навчанні чи колективі. Тому психологи підготували низку порад, які допоможуть вчителям і батькам допомогти школярам адаптуватися до навчання.

Пільги для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб при зарахуванні до закладів дошкільної освіти

Статтею 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено, що внутрішньо переміщена особа має право на влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

Дійсно, зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Однак, відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 зі змінами від 27 січня 2021 року № 86 на першочергове зарахування до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти  мають право, зокрема, діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:
*копія свідоцтва про народження дитини;
*медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від       інфекційних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
*за наявності — копія документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини (довідка ВПО).

У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Також відповідно до пункту 10 статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Проте однією із проблем батьків малечі є те, що право на першочергове зарахування мають ВСІ діти з числа внутрішньо переміщених осіб та діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, яких у 2022 року виявилось набагато більше, а ніж місць у  дитячих садках.